Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 18, 2022, 01:23:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
226823 wiadomości w 6542 wątkach, wysłana przez 1654 użytkowników
Najnowszy użytkownik: WiolaNM
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 35 36 [37] Drukuj
Autor Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")  (Przeczytany 45913 razy)
Major
aktywista

« Odpowiedz #540 dnia: Styczeń 15, 2022, 08:50:58 am »

Tak. Tczew jest już. Nawet ładna duża kaplica. Diecezja terytorialnie nie jest duża więc chyba nie będzie trudny dojazd dla wiernych?
Regiomontanus
aktywista

« Odpowiedz #541 dnia: Luty 13, 2022, 02:41:48 am »

Takie coś mi znajomy podesłał. W katedrze w Lincoln w Nebrasce usuwają balaski, bo nie harmonizują z architekturą katedry, a także są "wyzwaniem" dla kapłana i ministrantów: godność sakramentu Eucharystii jest zagrożona z powodu ryzyka przewrócenia się . No i przy okazji znosi się odprawianie mszy w starym rycie.

« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2022, 02:43:52 am wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Michal260189_T
aktywista

« Odpowiedz #542 dnia: Luty 13, 2022, 17:08:26 pm »

Co jak co ale po Diecezji Lincoln tego się nie spodziewałem. Czyli w praktyce wyrugowanie praktyczne Komunii na klęcząco.....
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Licht
rezydent

« Odpowiedz #543 dnia: Luty 16, 2022, 20:37:08 pm »

Wszyscy komentatorzy TC i dubiów mówią wyraźnie, żeby nie przejmować się i robić swoje. Trzeba przyjąć taktykę modernistow - przeczekać albo wyśmiać. Wszystko fajnie, ale czy coś takiego jest w ogóle możliwe? Co innego msza prywatna, a co innego najlichsza nawet msza z udziałem wiernych. Tutaj każda akcja i każde odchylenie od normy jest śledzone i monitorowane.
Jarod
aktywista

« Odpowiedz #544 dnia: Luty 17, 2022, 16:53:41 pm »

Wszyscy komentatorzy TC i dubiów mówią wyraźnie, żeby nie przejmować się i robić swoje. Trzeba przyjąć taktykę modernistow - przeczekać albo wyśmiać. Wszystko fajnie, ale czy coś takiego jest w ogóle możliwe? Co innego msza prywatna, a co innego najlichsza nawet msza z udziałem wiernych. Tutaj każda akcja i każde odchylenie od normy jest śledzone i monitorowane.
Przez kogo? Owszem - kilku biskupów przyłączy się do nagonki, ale bardzo możliwe, że duża część przymknie oko.
Licht
rezydent

« Odpowiedz #545 dnia: Luty 19, 2022, 00:15:58 am »

Przez kogo? Owszem - kilku biskupów przyłączy się do nagonki, ale bardzo możliwe, że duża część przymknie oko.
przez kogo?- mam na myśli anglojęzyczną tradiblogosferę, ot choćby post z "zaprzyjaźnionego konta" z rorate-caeli.blogspot.com
https://twitter.com/ServizioVatican/status/1493706163082383365?s=20&t=VMnUsLBX371D6sJkLY0Vpg:

Monsignor Ferrari
@ServizioVatican
I asked a former religious superior what Ecc Dei communities should do if Rome ramps up the pressure.
He said, "Exactly what modernist members of my order did, ignore Rome and get on with life". Just as Bergoglio told those nuns who received CDF letter

Takie sprawy. To raczej standard wśród anglosaskich tradsow i konserwatywnych posoborowian. Moje pytanie dotyczyło realiów tutejszych - czy zbrojny opor ma jakieś perspektywy poza środowiskiem FSSPX?
jwk
aktywista

« Odpowiedz #546 dnia: Luty 21, 2022, 12:09:28 pm »

Na mocy dekretu z 11 lutego Franciszek potwierdził prawo Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra (FSSP) do sprawowania Mszy Świętej i wszystkich sakramentów według rytu trydenckiego. Siedem miesięcy po motu proprio Traditionis custodes, przepis ten być może zostanie rozszerzony na inne wspólnoty powstałe na mocy wydanego w 1988 roku motu proprio Ecclesia Dei – podaje portal La Famille Chrétienne.

https://pch24.pl/papiez-potwierdzil-prawo-bractwa-swietego-piotra-do-sprawowania-liturgii-tradycyjnej/

ks. Benoît Paul-Joseph (po lewej) i ks. Vincent Ribeton (po prawej) FSSP
z papieżem Franciszkiem
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2022, 21:50:03 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
Filip S
rezydent

« Odpowiedz #547 dnia: Luty 22, 2022, 21:47:53 pm »

Z jednej strony abp. Roche wygraża palcem katolikom wiernym Tradycji, z drugiej Bergoglio uśmiecha się fałszywie i klepie po plecach FSSP, dla mnie to wygląda trochę jak gra w dobrego i złego policjanta.  ::)
Strony: 1 ... 35 36 [37] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes") « poprzedni następny »

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.14 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!