Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:22:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Łazienka" i "Uwaga" czyli poszpitalne refleksje ozdrowieńca.
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Łazienka" i "Uwaga" czyli poszpitalne refleksje ozdrowieńca.  (Przeczytany 700 razy)
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« dnia: Maja 19, 2021, 14:55:10 pm »

Krótko; zaraził się syn, potem on zaraził mnie i prawie dwa tygodnie spędziłem w szpitalu. Zupełna izolacja. Ja, koronawirus i jacyś poprzebierani kosmonauci wokół mnie. Przez te dwa tygodnie pobytu może poprawiono mi poduszkę pod głową 3 - 4 razy, a tak . . . kroplówka, krew, kroplówka, krew . .  z jaki uporem pielęgniarka doszukiwała się u mnie żyły!
A ja żył nie mam. Poranili mnie biedaka . . .
Ale nie o tym chciałem. Najgorsza była  katorga intelektualna - niemożność czytania.
Ja, stary filolog i zagorzały czytelnik skazany zostałem na lekturę dwóch pisanych słów; łazienka (nad wiadomym miejscem) i  uwaga (napis obok nieczynnego telewizora.) I tak mijały godziny.
Co ja z tym tekstem nie wyrabiałem! Czytałem na wspak i od tyłu, próbując przeróżnych akronimów.
Przecież "łazienka " to . . . łodzkie atawistyczne zjednoczenie inteligencji ewenementów naturalistycznie kamuflowanych apopleksją.  Nie! Żle! Inaczej . . . Może na wspak; akneizał!
Co to może być? Lepiej było z "uwaga" - na wspak; agawu, hmmmm . . .  ciekawe. I rodzaj się zmienia, chyba neutrum; to agawu. . . czy ten agawu . . .  Chyba jakiś egzotyczny ptak. "Nad skalistym wybrzeżem, nad klifami unosiły się chmary agawu. . .
a czas wolno mija . . .  kroplówka! . . . .kolacja . . .  respiratorek . . . .
No to czytamy dalej;
"łazienka, uwaga, łazienka, uwaga, łazienka , uwaga, łazienka . . .

Od dwóch tygodni jestem w domu. O jaki słabiutki! Więc tak działa wirusik! Jestem neptek. Wygimnastykowany 7-latek dałby mi porządne lanie.
Ale idzie na dobre. Już jest lepiej i spacerki coraz dłuższe..... samochodem już jeżdżę....

I zacząłem czytać. Nie tylko łazienka i uwaga, ale to forum . . . . Forum - na wspak ; murof.
Oooo . . tu już potrzebny jest psychiatra . . . . . A psychiatra na wspak?
Tak działa koronawirus.




Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 19, 2021, 15:42:52 pm »

Pozdrawiam serdecznie i życzę, aby Pan szybko wrócił do pełnych sił. 
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 19, 2021, 16:02:01 pm »

Gratias ago maximas, amice.
A przy okazji; ktoś w pokoju w którym leżałem pozostawił widoczny obrazek Matki Bożej. Miałem przynajmniej punkt odniesienia i pocieszenia - Sub Tuum praesidium confugimus sancta Dei Genitrix . . . .
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Łazienka" i "Uwaga" czyli poszpitalne refleksje ozdrowieńca. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!