Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 17:14:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Paczkomat pod wezwaniem
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Paczkomat pod wezwaniem  (Przeczytany 870 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« dnia: Maja 04, 2021, 16:08:35 pm »

Rp donosi, że

Do parafii w całym kraju trafiają oferty wynajmu gruntów kościelnych pod automaty paczkowe. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", jedna z nich została złożona Kurii Diecezjalnej Płockiej. Stojący za propozycją InPost przekonuje, że dzięki kooperacji z firmą Rafała Brzoski proboszczowie „mogą przyczynić się do technologicznego rozwoju miejscowości", a co więcej, ich parafie zyskają stały, miesięczny dochód. Spółka proponuje im około 500 zł stałego czynszu i ekwiwalent za prąd.
(https://www.rp.pl/Biznes/305039937-Przed-kosciolami-rozegra-sie-bitwa-na-paczki.html)

Trochę mnie to zaskoczyło, no ale w sumie w dawnych czasach parafie czerpały dochody z gospodarki rolnej czy z wyrębu lasów, to pewnie mogą i z paczkomatów...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 04, 2021, 19:30:56 pm »

Lepsze to niż anteny GSM na krzyżu...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2918

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 19, 2021, 20:43:26 pm »

Kontynuując swój pocztowy bokotemat z wątku o skrupułach, kręcąc z Pocztą Polską (wg narracji opozycyjnych rządowo nastawiona na propagowanie dewocjonaliów, wg narracji bizensowych zaledwie poprzez zdanie sobie sprawy, że częstą klientką jest statystyczna pobożna babcia, chociaż ostatnio przez jakiś czas konkurowały ze sobą na wystawce "Bieguni" Olgi Tokarczuk i "Lawendowa mafia" ks. Dariusza Oko), a nie kręcąc jeszcze z firmą od paczkomatów (6 lat temu właściciel przemawiał na konwencji założycielskiej nowoczesnej Rysia Petru, ale to akurat dużo nie znaczy, ponoć i z gen. Kiszczakiem duchowni napoje wyskokowe spożywali, a przecież i ludzie się zmieniają...) - w zeszłym tygodniu chlubiłem się tym, że pierwszy raz w życiu wysłałem wysyłkę do Turkmenistanu, czym panie na poczcie były zdziwione czemu ja kręcę z takim krajem i zleciły mi wypełnienie deklaracji celnej oraz zapłacenie 45 złotych (po zważeniu)...

Dzisiaj patrzę, a tu zwrot... Napisane, że poczta nie obsługuje danego kraju...

Udałem się zatem na pocztę do okienka i zapytałem jak to i czemuż to kraje dawnego Związku Radzieckiego są tak dyskryminowane i uzyskałem odpowiedź w stylu "bo pandemia"...

W każdym razie - nie mając o to pretensji ani do pani w okienku ani nawet do zarządu poczty (nie od nich to może zależeć) zapytałem się czy 45 złotych może mi zostać zwrócone, bo postaram się wysłać to w późniejszym czasie, a tak za każdym razem 45 płacić to przy kolejnych zwrotach może trochę wynieść... Pani mi powiedziała, że właściwie tak, bo osoba, która to odbierała wcześniej powinna była to sprawdzić, po czym tak bez formalności żadnych i podpisów oddała mi 45 złotych, sugerując, abym na przyszłość sprawdzał na poczcie kraje do wysyłek w internecie, o tutaj: https://www.poczta-polska.pl/realizacja-przesylek-zagranicznych/
Do krajów, których nie ma na listach obecnie nie można wysyłać. Zatem do Kirgistanu można, do Turkmenistanu, Tadżykistanu i Uzbekistanu już nie... Afryka też: RPA. Ghana i Etiopia są, a dalej?... Do Zimbabwe nie pójdzie...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #3 dnia: Maja 19, 2021, 22:00:10 pm »

Rp donosi, że

Do parafii w całym kraju trafiają oferty wynajmu gruntów kościelnych pod automaty paczkowe. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", jedna z nich została złożona Kurii Diecezjalnej Płockiej. Stojący za propozycją InPost przekonuje, że dzięki kooperacji z firmą Rafała Brzoski proboszczowie „mogą przyczynić się do technologicznego rozwoju miejscowości", a co więcej, ich parafie zyskają stały, miesięczny dochód. Spółka proponuje im około 500 zł stałego czynszu i ekwiwalent za prąd.
(https://www.rp.pl/Biznes/305039937-Przed-kosciolami-rozegra-sie-bitwa-na-paczki.html)

Trochę mnie to zaskoczyło, no ale w sumie w dawnych czasach parafie czerpały dochody z gospodarki rolnej czy z wyrębu lasów, to pewnie mogą i z paczkomatów...

Ja od lat postuluję aby proboszczowie zabiegali o stacje rowerowe na terenach przykościelnych.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 19, 2021, 22:39:47 pm »

Tak. stacje do ładowania samochodów elektrycznych, wszak wierni przyjadą e-samochodem,ale muszą reż wrócić. Na pewno Orlen z PGE dogadają się z episkopatem.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Paczkomat pod wezwaniem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!