Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:36:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Duszpasterstwo Tradycji Sanitarnej we Wrocławiu
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Duszpasterstwo Tradycji Sanitarnej we Wrocławiu  (Przeczytany 3250 razy)
Prombudrak
bywalec
**
Wiadomości: 60

« dnia: Marca 07, 2021, 23:05:53 pm »



Taka informacja pojawiła się na stronie Duszpasterstwa Tradycji Sanitarnej we Wrocławiu.
Reglamentacja dostępu do Mszy świętej w imię, właśnie, w imię czego?
Jestem dość częstym bywalcem w Duszpasterstwie na Piasku od kilku lat. I powiem, że coraz bardziej smuci mnie to co się tam od jakiegoś czasu dzieje. Ciągłe przypominanie o reżymie sanitarnym. Czasem nawet nie ma kazania, ale zawsze są trzy minuty odnośnie zakrywania twarzy i sposobu przyjmowania Komunii Świętej. Nie znam takiej rubryki w Mszale i nigdzie indziej jej nie widziałem. Z każdym kolejnym miesiącem widzę malejącą grupę wiernych na Mszach niedzielnych. Do kościoła może wejść (według informacji wywieszonej w kruchcie) 250 osób. Nie wydaje mi się, aby Duszpasterstwo liczyło choć połowę tej liczby. Może się mylę, ale z rozmów i informacji tych, którzy chodzą na Piasek od wielu lat to większość wiernych jest na Piasku od kilku lat, a Duszpasterstwo ma lat ze 20. Starych oldboyów jest kilku(nastu). Zastanawiam się jaki jest powód tej reglamentacji? Czy nagle do Wrocławia zjedzie całe stado wiernych z dolnego śląska, opolszczyzny i ziemi lubuskiej? Czy też jest to zamanifestowanie chorobofobii księdza duszpasterza? Czy godzi się reglamentować w taki sposób możliwość uczestnictwa w Najświętszej Ofierze? Czy stosowanie kija i marchewki jest katolickie? Wejdziesz do kościoła jeśli spełniasz w/w wymogi zapisane w informacji powyżej. Jeśli nie to idź sobie gdzie indziej, albo nie idź wcale. Dlaczego od pewnego czasu nie ma Mszy porannych w Niedzielę Palmową, Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Boże Narodzenie, Nowy Rok itd? Z tego co mówią starzy bywalcy kiedyś tak było. Teraz nie ma. Dlaczego? Ja jako niezapisany do Duszpasterstwa NIE MAM szansy na darmową wejściówkę na obchody Wielkiego Tygodnia, teraz to nawet nie wiem, czy chciałbym ją dostać. Dobrze, to nie ja jestem tam gospodarzem, ale jakim prawem zabrania się ludziom wejść do kościoła? Przykro na to patrzeć. W czasie, gdy możliwość uczestnictwa we Mszy została ograniczona do 5ciu osób to na Piasku Mszy nie było, a w innych miejscach księża kombinowali jak cichaczem wpuścić tylu wiernych ilu będzie chciało przyjść. Dobrze, nie wymagam od księdza duszpasterza heroizmu i męczeństwa, ale odrobiny przyzwoitości. Zamknie ksiądz duszpasterz drzwi kościoła po sprawdzeniu wejściówek przez kontrolerów w kruchcie? Kiedyś drzwi do kościoła były uchylone podczas Mszy, aby wierny przechodzący obok wiedział, że właśnie jest sprawowana Najświętsza Ofiara, teraz drzwi na cztery spusty, aby nikt niepowołany nie wszedł z ulicy i nie zakłócił reżymu sanitarnego. Quo vadis księże?
Zapisane
Tolerancja...to odchyłka od normy.
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 08, 2021, 08:46:22 am »

Swego czasu rozwalił mnie następujący passus na stronie wrocławskiego duszpasterstwa:

"Tuż przed przyjęciem Komunii św. twarz trzeba odsłonić.
Głowę należy lekko unieść, a język wysuną na dolną wargę. Po otwarciu ust należy wstrzymać oddech."

Jeżeli oddychasz podczas Komunii we Wrocławiu - grzeszysz lekko czy ciężko??
Zapisane
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 08, 2021, 10:51:09 am »

Przesunęli Święta o miesiąc... Ciekawe.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 08, 2021, 11:55:36 am »

Przesunęli Święta o miesiąc... Ciekawe.

Przebili Pawła VI, który chciał tylko stałej daty.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 08, 2021, 13:45:35 pm »

Swego czasu rozwalił mnie następujący passus na stronie wrocławskiego duszpasterstwa:

"Tuż przed przyjęciem Komunii św. twarz trzeba odsłonić.
Głowę należy lekko unieść, a język wysuną na dolną wargę. Po otwarciu ust należy wstrzymać oddech."

Jeżeli oddychasz podczas Komunii we Wrocławiu - grzeszysz lekko czy ciężko??


Ja nie z tego duszpasterstwa, ale po co ta krytyka? Nie wiem co pana tak rozwaliło, takie pouczenia w nie jednej parafii by się przydały. Pan oddycha jak przyjmuje komunię św.? Myślę że każdy jak przyjmuje komunię św. to w tym momencie oddech wstrzymuje. 
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 08, 2021, 13:58:15 pm »

Przesunęli Święta o miesiąc... Ciekawe.

Jakie święta przesunęli?  Czytam na stronie i nie wiem jakie święta przesunęli:

http://www.tradycja.archidiecezja.wroc.pl/
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 08, 2021, 14:04:34 pm »

Przesunęli Święta o miesiąc... Ciekawe.

Jakie święta przesunęli?  Czytam na stronie i nie wiem jakie święta przesunęli:

http://www.tradycja.archidiecezja.wroc.pl/

Niedzielę Palmową. ;D
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 08, 2021, 14:27:39 pm »

Niedziela Palmowa jest 28 marca
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #8 dnia: Marca 08, 2021, 14:32:24 pm »

Niedziela Palmowa jest 28 marca
No właśnie a póki co we Wrocławiu 28 kwietnia. ;D
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #9 dnia: Marca 08, 2021, 14:34:52 pm »

Zwykła pomyłka bo dalej idzie wszystko odnośnie marca, zorientują się czy ktoś im podpowie to poprawią.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 08, 2021, 17:13:12 pm »

Co mi się tu nie podoba? to wprowadzone karty wstępu. Reżim reżimem, ale bez przesady!  A dlaczego tak?  -  nie wiem.
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2021, 17:55:52 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 09, 2021, 09:51:56 am »

Pani Anno,

to z przyczyn akukumenicznych się dzieje. Serio.

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBeton_komunijny

"Żeton komunijny (ang. communion token) – metalowy artefakt stosowany w niektórych Kościołach protestanckich jako dowód prawa parafianina do przystąpienia do komunii świętej. Wierny otrzymywał go po spełnieniu obowiązujących w danym zborze wymogów godnego przystąpienia do tego sakramentu, zwykle po rozmowie duszpasterskiej z pastorem. Ich używanie miało na celu ograniczenie dostępu do komunii osób uznawanych za nieprzygotowane do przyjęcia chleba i wina eucharystycznego. Najczęściej stosowane były w Kościołach prezbiteriańskich, rzadziej w baptystycznych. W niektórych zborach żetony zostały wyparte przez papierowe karty komunijne. W XX wieku przytłaczająca większość Kościołów z tego kręgu zarzuciła stosowanie jakichkolwiek artefaktów tego typu."

...a w I połowie XXI w. na Śląsku zaczął je stosować Kościół Katolicki w formie lekko zmodyfikowanej.

Wzajemne ubogacenie postępuje, die Reformation geht weiter.

To się nadaje do Kroniki Vetus Ordo.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2021, 10:04:44 am wysłana przez Cynin Sodowy » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 02, 2021, 17:08:22 pm »

Nie tylko Wrocławianie będą mogli poświęcić pokarmy ...przez telewizor. TVP będzie transmitować poświęcenie pokarmów (!).
Wystarczy tylko przysunąć stół do telewizora i postawić koszyczek.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 15, 2021, 15:42:21 pm »

To ten?


http://www.tradycja.archidiecezja.wroc.pl/index

10 Grudzień 2021
Cytuj
Gorąco apelujemy do tych osób, które za nic mają obowiązujące nakazy, o respektowanie zasad sanitarnych i nieutrudnianie tym samym wypełnianie obowiązków przez odpowiedzialnych za celebracje i przygotowanie liturgii.

W pierwszej kolejności przypominamy o bezwzględnym i prawidłowym noszeniu maseczek na ustach i nosie, o przestrzeganiu dystansu społecznego i prawidłowym przyjmowaniu Komunii św. Osoby, które posiadają stosowne zaświadczenie o zwolnieniu z tego obowiązku muszą to zgłosić do duszpasterza, który jest odpowiedzialny za przestrzeganie reżimu sanitarnego. Osoby te zajmują wówczas wydzielone miejsca na pojedynczych ławkach na końcu kościoła.

Nieprzestrzeganie obowiązujących zasad naraża zdrowie i życie nas wszystkich oraz zamyka możliwość uczestnictwa w mszach dla osób, które pragną w możliwie jak najbardziej bezpiecznych warunkach przebywać i modlić się w przestrzeni kościoła. Obowiązujące zasady są zapisane w naszych ogłoszeniach na niniejszej stronie internetowej oraz na Facebooku.

*  *  *

Osoby, które nie chcą podporządkować się reżimowi sanitarnemu i postawionym wymaganiom proszone są, aby pozostały w swoich domach. Niniejsze zarządzenia proszę przyjąć w duchu posłuszeństwa i odpowiedzialności za zdrowie i życie bliźnich.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 15, 2021, 18:13:17 pm »

Ten był pchnięty nożem w kościele przez wariata.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Duszpasterstwo Tradycji Sanitarnej we Wrocławiu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!