Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:34:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Współpraca katolika ze złem
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Współpraca katolika ze złem  (Przeczytany 2268 razy)
Rysiek z Klanu
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 23

« dnia: Lutego 11, 2021, 11:16:45 am »

Zastanawiam się, dlaczego tradycyjni katolicy uprawiają lichwę (pracownicy banków), sprzedają prezerwatywy (sprzedawcy w supermarketach), pracują w aptekach, w których sprzedaje się środki wczesnoporonne, itd.?
Zapisane
Jotes
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 11, 2021, 11:22:50 am »

No i jakie wnioski po tym zastanowieniu?
Zapisane
Rysiek z Klanu
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 11, 2021, 11:29:24 am »

Cel uświęca środki.
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 11, 2021, 11:59:23 am »

Skoro tak dobrze ci idą te rozważania to do dalszego zastanowienia:

Dlaczego katolicy (w różnym zakresie w różnych państwach) wspierają aborcję, antykoncepcję, eutanazję, walkę z przeludnieniem, kradzież i inne - płacąc na to wszystko za pośrednictwem podatków, składek zdrowotnych i emerytalnych. Przecież w ten sposób współuczestniczą w tworzeniu i utrzymaniu niemoralnego aparatu represji, opresji i stręczycielstwa.

Dlaczego katolicy głosują na socjalistów (pobożnych i bezbożnych) łamiących przykazania VII i X? W sumie sami głosujący też łamią te przykazania w tym momencie.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Rysiek z Klanu
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 11, 2021, 12:07:43 pm »

Katolikom posoborowym się nie dziwię, bo według nich i tak wszyscy pójdą do nieba. Nie rozumiem tylko tzw. tradycjonalistów, którzy tyle mówią i piszą o społecznym panowaniu Chrystusa, biorą udział w pielgrzymkach i marszach, a w miejscu pracy bezpośrednio występują przeciw Chrystusowi Królowi i to w sprawach materii ciężkiej.
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 11, 2021, 12:21:53 pm »

To proszę pytać te konkretne osoby a nie uogólniać.
Nie stosujmy odpowiedzialności zbiorowej, nie bądźmy pewexami!

Możliwe, że casusy: św. Mateusza czy celnika Zacheusza coś wniosą w pańskie rozważania?
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Rysiek z Klanu
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 11, 2021, 12:45:42 pm »

Nie jestem księdzem i nie posiadam odpowiedniego autorytetu, by upominać konkretne osoby. Księża FSSPX zabraniają wiernym upominania innych, aby nie zniechęcić do przychodzenia na mszę. Św. Mateusz i celnik Zacheusz nawrócili się, Zacheusz postanowił naprawić zło, którego się dopuścił. Może niektórzy tradycyjni katolicy porzuciliby zasadę "cel uświęca środki", gdyby księża poruszali wyżej wymienione kwestie, zamiast cały czas mówić o soborze lub głosić ogólnikowe kazania.
Zapisane
Jotes
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 11, 2021, 13:03:33 pm »

Przedsoborowi teolodzy duchowości, przestrzegali przed neofickim duchem. Może panie Rysiu z Klanu warto poszukać czegoś u siebie, nie piszę tu by stawiać tezę jakoby było coś do naprawienia, ale zapytać się siebie dlaczego taki mnie interesują pewne niedociągnięcia u bliźnich, a może po co się tym interesuję?
Ileż taktu miała św. Tereska od Dzieciątka Jezus, delikatności w naprowadzaniu nowicjuszek na właściwe tory.
Księża z Bractwa to wiedzą i nie będą nieuformowanych wiernych okładać młotkiem, najpierw katecheza, a nie wymagania porzucenia pracy.

Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 11, 2021, 13:05:03 pm »

Każdy może napominać braci w wierze* - to jest nawet obowiązek - zacząć od w 4 oczy (chyba że pirat to wtedy w 3).
Jak nie posłucha to trzeba iść z drugim bratem jak świadkowie jehowy.
A później dopiero jak nie posłucha to księdzem szczuć.

Jeśli to za trudne to nie trzeba od razu naskakiwać ale można "tylko pytać" jak Andrzej Lepper. Pytać, żeby zasiać wątpliwości.

* - Uwaga! Nie mylić "napominania braci w wierze" od "napominania starszych braci w wierze"!!! Tego drugiego kategorycznie robić nie można bo się rzuca Anti-Defloration League!

Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Rysiek z Klanu
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 11, 2021, 13:20:52 pm »

Może panie Rysiu z Klanu warto poszukać czegoś u siebie, nie piszę tu by stawiać tezę jakoby było coś do naprawienia, ale zapytać się siebie dlaczego taki mnie interesują pewne niedociągnięcia u bliźnich, a może po co się tym interesuję?

Uprawianie lichwy, sprzedaż prezerwatyw czy środków wczesnoporonnych to nie niedociągnięcia, ale sprawy stanowiące materię grzechu ciężkiego.

Czemu się interesuję? Dlatego, że kościół umieścił napominanie grzeszników wśród uczynków miłosierdzia, zaś św. Tomasz z Akwinu pisał, że nawet grzesznicy mają prawo do napominania innych, inaczej nikt nie mógłby tego czynić.


Jeśli to za trudne to nie trzeba od razu naskakiwać ale można "tylko pytać" jak Andrzej Lepper. Pytać, żeby zasiać wątpliwości.

Brawo! Właśnie dlatego poruszyłem ten temat.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 11, 2021, 13:57:25 pm »

Przytaczany tu gdzie indziej artykuł http://niniwa22.cba.pl/gondowicz_sekty.htm podaje między innymi taki przykład:

Cytuj
BIEGUNY

lub strannicy bądź skitalcy. Sekta założona około roku 1780 przez dezertera Eufemiusza w guberni jarosławskiej. W swoim Cwietniku Eufemiusz głosi ucieczkę od świata opanowanego przez Antychrysta. Wyznawcy odrzucają kategorycznie władzę świecka i Cerkiew (przedstawiane na ich obrazach pod postaciami szatana o rysach panującego oraz nierządnicy), rozpoznają się zaś wzajemnie po krzyżu z napisem "Oto prawdziwy paszport, poświadczony w Jeruzalem". Odrzucają też małżeństwo.

Ideałem biegunów jest życie na puszczy (po lasach), w nieustannej pielgrzymce (skąd nazwa). W praktyce jednak podzielili się na dwa odłamy, wędrownych, czyli biegunów doskonałych, oraz osiadłych. Pierwsi prowadzą życie tułacze, wypełnione obowiązkami kaznodziejskimi, drudzy zaś (należący często do bogatych chłopów) udają prawosławnych, zapewniając opiekę doskonałym. Sławna jest sieć konspiracyjna biegunów.

Nabożeństwa, chrzty, pogrzeby, rozgrzeszenia oraz rozsądzanie sporów odbywają biegunowie na tajnych konwentyklach po lasach. W razie choroby biegun osiadły ochrzczony zostaje powtórnie deszczówką, zawczasu już przygotowaną, po czym wyniesiony z pościelą do lasu, by zmarł poza domem jak biegun doskonały.

 

Czy Pan Rysiek z Klanu nie zapatrzył się aby na tego typu ideał bogobojnego żywota?

« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2021, 14:01:22 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Rysiek z Klanu
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 11, 2021, 14:10:37 pm »

Wprost przeciwnie. Uważam, że należy dostosować moralność do wymogów dzisiejszych czasów, z przedsoborowia zostawić jedynie mszę trydencką.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 11, 2021, 15:27:47 pm »

Zastanawiam się, dlaczego tradycyjni katolicy uprawiają lichwę (pracownicy banków), sprzedają prezerwatywy (sprzedawcy w supermarketach), pracują w aptekach, w których sprzedaje się środki wczesnoporonne, itd.?
To ja jeszcze dorzucę:
  • dlaczego tradycyjni katolicy korzystają z usług i produktów google, apple, i innych tech-gigantów, którzy wspierają wszelkie lewacko-postępowe pomysły, przeważnie sprzeczne z moralnością katolicką?
  • dlaczego używają kart płatniczych i mają konta w banku (wiadomo, bank=lichwa)?
  • Dlaczego płacą podatki, skoro z ich podatków są finansowane różne bezbożne programy rządowe?
  • Dlaczego jeżdżą samochodami, skoro samochody przyczyniają się do śmierci tysięcy osób w wypadkach drogowych?

No  i przede wszystkim: dlaczego piją żywca skoro Heineken sponsoruje parady równości?
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2021, 15:32:16 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Rysiek z Klanu
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 11, 2021, 17:00:44 pm »

Wymieniłem przykłady współpracy bezpośredniej, która jest zawsze zakazana. Pana przykłady to albo współpraca pośrednia, albo sytuacje, gdzie można zastosować zasadę podwójnego skutku.
Zapisane
Rysiek z Klanu
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 11, 2021, 17:17:31 pm »

Żeby nie było, że jestem bardziej papieski od papieża.
Jakiś czas temu dostałem propozycję produkowania drewnianych kostek do jogi. Mogłem na tym dobrze zarobić. Spytałem o zdanie księdza z FSSPX, który powiedział, że byłaby to współpraca ze złem, więc muszę odmówić. Tak zrobiłem, choć było przykro, bo moja sytuacja finansowa w związku z plandemią nie jest dobra.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Współpraca katolika ze złem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!