Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:12:12 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Duszpasterstwo w czasie pandemii - Komisja Duszpasterstwa KEP-u
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Duszpasterstwo w czasie pandemii - Komisja Duszpasterstwa KEP-u  (Przeczytany 4603 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #30 dnia: Sierpnia 08, 2021, 10:50:04 am »

Ale w Polsce trochę młodzieży w kościołach się pojawiało. Nie tylko w mentalnie mało katolickich grupach. Usłużność biskupów dla debilnych i bezprawnych działań rządu nie tylko wywaliło resztę młodzieży ale wielu ludzi chodzących do kościoła regularnie w niedzielę.
Co do młodzieży to okaże się we wrześniu w szkołach.
Zapisane
Młody Zgred
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #31 dnia: Sierpnia 08, 2021, 10:57:04 am »

Przykro mi to mówić, ale ilość dzieci chodzących na religię nie można przełożyć na tą sprawę.

Tylko najwięksi przeciwnicy Kościoła wypisują się. Często osoby, które chodzą na religie, nie chodzą do kościoła.
Niektórzy chodzą dla łatwej "6", inni z powodu rodzinnych.
Ale faktycznie ilość dzieci i młodzieży na lekcjach religii w szkołach może spaść (taka jest tendencja od kilku lat).
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #32 dnia: Sierpnia 08, 2021, 12:52:44 pm »

Tu nie chodzi o wypisywanie się z Kościoła tylko o zerwanie kontaktu z Kościołem, z parafią. Jak przez 1.5 roku biskupi reklamują on line to początkowo zostanie on line, która i tak zaniknie. Sugerowanie się liczebnością młodzieży na katechezach (zresztą coraz mniejszą) też jest błędna bo poza nią brak kontaktu z Kościołem i nauką Kościoła. Czasami obecność na Mszy św. niedzielnej to obowiązek przed bierzmowaniem. Biskupi są ślepi? Księża tego nie widzą?
Zapisane
Młody Zgred
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #33 dnia: Sierpnia 08, 2021, 13:59:46 pm »

O biskupach nic nie powiem, bo nie wiem. Kiedyś pod koniec roku szkolnego, miałem sposobność porozmawiać z moim księdzem katechetą sam na sam (cała klasa stwierdziła, że można iść wcześniej do domu). Podejście księdza było dość ciekawe. Twierdził, że katecheta powinien sypać ziarno i na tym poprzestać. Może coś wyrośnie. Wywnioskowałem z tego, że przy takim podejściu u rolników, dawno byśmy już umarli z głodu.

A co do bierzmowania to dziś wymagania są żadne. W moim przypadku 2/3 osób, które się przygotowały do bierzmowania, nie pojawili się na Mszy i "spotkaniu formacyjnym" po balu gimnazjalnym. Komentarz księdza dalej pamiętam: "Gdybym wiedział, że macie bal gimnazjalny wczoraj to bym odwołał spotkanie".

Ale moje doświadczenia są kroplą w morzu, więc może po prostu trafiłem na takich duszpasterzy. Jest pewnie sporo księży, którzy widzą te problemy i próbują przeciwdziałać  :)
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #34 dnia: Grudnia 19, 2021, 16:17:13 pm »

Wierni przyjmujący księdza po kolędzie mają prawo upewnić się, czy ich duszpasterz jest zaszczepiony; dlatego powinien on mieć przy sobie paszport covidowy – wynika ze wskazań biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego przed nadchodzącą kolędą.

Źródło - Bp Jezierski: Ksiądz na kolędzie powinien mieć ze sobą paszport covidowy

Takoż w Rzepie - Po kolędzie z paszportem covidowym

Czy warto to w ogóle komentować? W zasadzie logiczna konsekwencja - skoro niedawno mój umiłowany arcypasterz kard. Nycz uznał szczepionki p-ko Covid za błogosławieństwo...

Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #35 dnia: Grudnia 19, 2021, 16:51:16 pm »

Oszczędzajcie Arcypasterza Swego, możecie mieć gorszego!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Duszpasterstwo w czasie pandemii - Komisja Duszpasterstwa KEP-u « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!