Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:09:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: x. Dariusz Olewiński
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: x. Dariusz Olewiński  (Przeczytany 15895 razy)
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 20, 2020, 11:13:07 am »

Przypomina mi się jeszcze cytat z ksieni Bruyere z Opactwa sw Cecylii: "Często zauważałam, że kapłani, za wyjątkiem ludzi wielkiej cnoty, są skupieni na sobie, przywiązani do własnych idei i lubią przewodzić w sprawach, w których są zaangażowani. Mają skłonność do dogmatyzowania w posłuszeństwie, do formowania swojego sumienia przez teologię, do stawiania oporu przy pomocy prawa kanonicznego itd.". Czy nie jest to trafna charakterystyka księdza Dariusza?

Ciekawy cytat, czytałam go w ciekawej rozmowie tu:

http://christianitas.org/news/cnoty-mnisze/


Ma Pani dobra intuicję. Cytat zaczerpnąłem z wywiadu-rzeki "Z całą prostotą. Z opatem-seniorem benedyktynów w Fontgombault rozmawia Paweł Milcarek". Zalinkowany wywiad jest jego częścią.
Zapisane
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 17, 2021, 19:30:51 pm »

Uważam, że ten ksiądz robi bardzo dobrą robę, poza tymi poradami i opiniami teologiczno-moralnymi ... Napisałem też do niego, że powinien sam samego siebie opisać w poście wśród galerii osobistości:http://teologkatolicki.blogspot.com/2020/04/katolicyzm-dialektyczny.html

Nie zaakceptował mojego komentarza niestety.
Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 18, 2021, 13:30:59 pm »

A co on dobrego robi?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 18, 2021, 21:03:44 pm »

A co on dobrego robi?

Obnaża nadużycia i obłudę, przy czym sam jest nadużyciem intelektualnym co najmniej... w stosunku do tych, których się czepia, można powiedzieć, trafił swój na swego...często ma racje odnośnie do interpretacji rubryk. Jednocześnie uważam za niedopuszczalne, że ujawnia ich imiona i nazwiska lub robi insynuacje w stosunku do moralności. Pisząc oględnie, to jest dno, dlatego mu napisałem, że powinien sam siebie tam umieścić na swojej stronie.
Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 18, 2021, 21:37:50 pm »

Musi się pan jeszcze dużo nauczyć, dużo pytać i dużo bywać, panie akolita przez dwa A.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 18, 2021, 21:52:53 pm »

Musi się pan jeszcze dużo nauczyć, dużo pytać i dużo bywać, panie akolita przez dwa A.

Ale w jakiej dziedzinie? Nie rozumiem tej uwagi, dlatego pytam, może się czegoś nauczę.

Odnośnie do bywania to wziąłem sobie do serca słowa: "Powiedział ktoś: Ilekroć wychodziłem (bywałem) do ludzi, wracałem mniejszym człowiekiem"

Ten ktoś to Seneka:
 „Ilekroć wśród ludzi przebywałem, mniej człowiekiem wracałem” (Seneca, Epistula VII)

A kogo słowa sobie wziąłem do serca?
Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 29, 2021, 17:01:43 pm »

No przecie napisał Pan, że Seneki...
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 29, 2021, 17:53:34 pm »

Ten ktoś to Seneka:
 „Ilekroć wśród ludzi przebywałem, mniej człowiekiem wracałem” (Seneca, Epistula VII)

Jeżeli Seneka coś takiego powiedział (w co szczerze wątpię), to z pewnością nie w liście VII. W Liście VII można znaleźć zdanie immo vero crudelior et inhumanior, quia inter homines fui, ale to się odnosi do igrzysk. "[Wracam z igrzysk] wręcz okrutniejszy i bardziej nieludzki, bo byłem między ludźmi". Jest jasne że owo "quia inter homines fui" to celowe przerysowanie, i należy to rozumieć jako "chociaż byłem między ludźmi".
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 31, 2021, 18:15:53 pm »

No przecie napisał Pan, że Seneki...


 Dixit quidam: Quoties inter homines fui, minor homo redii.

Te slowa slowa sobie wzialem do serca, pod ktos sie kryje Seneka, ale przeciez ktos inny musial je wypowiedziec...Oczywiiscie chodzi o Tomasza a Kempis I.20.2

Ten ktoś to Seneka:
 „Ilekroć wśród ludzi przebywałem, mniej człowiekiem wracałem” (Seneca, Epistula VII)

Jeżeli Seneka coś takiego powiedział (w co szczerze wątpię), to z pewnością nie w liście VII. W Liście VII można znaleźć zdanie immo vero crudelior et inhumanior, quia inter homines fui, ale to się odnosi do igrzysk. "[Wracam z igrzysk] wręcz okrutniejszy i bardziej nieludzki, bo byłem między ludźmi". Jest jasne że owo "quia inter homines fui" to celowe przerysowanie, i należy to rozumieć jako "chociaż byłem między ludźmi".

Tak chodzi o te wlasnie slowa (ogolnie o 7.2-3). Po 1 zobaczy pan, jak sie zaczyna ten list, dwa zdania wyzej jest napisane: Quid tibi vitandum praecipue existimes quaeris? turbam, potem: Utique quo maior est populus cui miscemur, hoc periculi plus est. I faktycznie cytowane slowa padaja w kontekscie widowisk, ktore uwaza za najniebezpieczniejsze, ale nie znaczy, ze tylko ich sie tycza. Po 2 quia znaczy poniewaz, nie chociaz. Po 3 nie jest to moja opinia, a ludzi uczonych.
Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #24 dnia: Kwietnia 09, 2021, 12:01:37 pm »


Cytat: x. Dariusz Olewiński
Tu też widać, że "szata" jest nowa. Czyli nowe zboczenie.
Zdanie to można do działu humor dać
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 02, 2021, 14:52:20 pm »

Krytyka niektórych osób związanych z Mszą Trydencką w Polsce, część użytkowników zapewne już widziała: https://teologkatolicki.blogspot.com/2020/04/katolicyzm-dialektyczny.html
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 19, 2021, 18:45:57 pm »

Warto przeczytać, Ksiądz Dariusz potrafi być precyzyjny.
https://teologkatolicki.blogspot.com
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #27 dnia: Sierpnia 08, 2021, 16:16:41 pm »

Ks Dariusz wypowiedział się na temat jegomościa Woźnickiego
http://teologkatolicki.blogspot.com/2021/07/kto-ma-cos-z-gowa.html
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #28 dnia: Listopada 05, 2021, 15:05:38 pm »

Najnowszy wpis x. Olewińskiego:
https://teologkatolicki.blogspot.com/2021/11/jak-katolik-powinien-traktowac-tzw.html

Osobiście uważam że cała awantura o Halooween to tzw. robienie z igły widły. Nie jestem zwolennikiem tej imprezy ale też nie widzę nic grzesznego w przebieraniu się w cudaczne stroje, stawianiu świeczek w wydrążonych dyniach czy proszeniu przez dzieci o cukierki. Jakieś stricte demoniczne/okultystyczne praktyki podczas tego wieczoru dotyczą póki co mocno marginalnej grupki antyspołecznych odmieńców nie wiedzieć czemu traktowanych z przesadną powagą. Wydaje się że nadmierną histerię wokół tej zabawy jako pierwsi wywołali nawiedzeni, amerykańscy protestanci pentekostalni, później udzieliła się ona również i katolikom. Swoją drogą przytoczona historia o kowalu Jacku bardzo przypomina naszą, polską bajkę o Panu Twardowskim.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #29 dnia: Listopada 05, 2021, 17:35:13 pm »

Lepiej nie dotykać czegoś od czego zalatuje pix infernalis.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: x. Dariusz Olewiński « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!