Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 25, 2024, 14:42:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232301 wiadomości w 6636 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: WOREK
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 Drukuj
Autor Wątek: WOREK  (Przeczytany 26411 razy)
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 593


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #150 dnia: Października 09, 2023, 18:15:13 pm »

https://nczas.com/2023/10/09/szokujace-donisenia-izraelskie-wladze-zlekcewazyly-doniesienia-o-zagrozeniu/

Ostrzegaliśmy władze Izraela, że grozi im niebezpieczeństwo związane z aktywnością palestyńskich bojowników w Strefie Gazy, i stanie się to bardzo szybko; nasze apele zostały jednak zlekceważone – ujawnił przedstawiciel egipskiej służby wywiadu, cytowany w poniedziałek przez portal Times of Israel.

Wielokrotnie rozmawialiśmy z Izraelczykami o tym, że w Strefie Gazy szykowane jest „coś dużego”, lecz Tel Awiw nie doceniał tych ostrzeżeń. Izrael koncentrował się raczej na sytuacji bezpieczeństwa na Zachodnim Brzegu – powiadomił egipski oficer, wypowiadający się pod warunkiem zachowania anonimowości.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3999


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #151 dnia: Października 09, 2023, 18:19:50 pm »

Ludzie spokojnie. Kościół jasnogórski podświetlono w całości na niebiesko. To barwa maryjna. Mamy październik, to jest miesiąc maryjny.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #152 dnia: Października 10, 2023, 10:36:57 am »

Ludzie spokojnie. Kościół jasnogórski podświetlono w całości na niebiesko. To barwa maryjna. Mamy październik, to jest miesiąc maryjny.

Racja, racja, histeryczna podatność na manipulacje na tym forum nie odbiega od średniej GieWu czy ZłoNetu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1001


« Odpowiedz #153 dnia: Listopada 11, 2023, 19:56:29 pm »

Arkadiusz Miksa o Marszu Niepodległości:
https://www.youtube.com/watch?v=ycKunv2ernI
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 614


dawniej Bambin

« Odpowiedz #154 dnia: Marca 19, 2024, 16:00:00 pm »Tajemniczy tunel pod kościołem w Dębince. Legendy okazały się prawdą

Cytuj
Miejskie historyjki okazały się prawdą. Mieszkańcy gminy Trzbiel od lat przekazywali sobie opowieści, jakoby pod obecną zakrystią kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Dębince miał znajdować się tajemniczy obiekt. Ostatnie badania georadarowe potwierdziły te przypuszczenia.

Jak informuje "Gazeta Lubuska", z inicjatywy dr Anny Polak zdecydowano się na zweryfikowanie opowieści mieszkańców o tajemnicy ukrytej pod obecnej zakrystii dębineckiej świątyni. Przeprowadzono prace georadarowe, które przyniosły zaskakujące wyniki.

Potwierdzono, że pod posadzką faktycznie istnieje tunel. Aby bliżej zbadać to, na co natrafiono i dokąd prowadzi ten otwór, konieczne będą dalsze badania. W związku z tym badacze mają zamiar wystąpić o zgodę do Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na zdjęcie posadzki. Prace będą nadzorowane przez zespół doświadczonych archeologów.

W Hrubieszowie również podziemia kryją tajemnice

Pół roku temu podobnego odkrycia dokonano w Hrubieszowie w województwie lubelskim. W maju na ulicy Narutowicza w centrum miasta zapadł się fragment asfaltu. Dziura miała dwa i pół metra głębokości. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Jak się okazało, pod miastem istnieje system tuneli.

- Pod centrum miasta, czyli wzgórzem staromiejskim - które jest wyspą i do którego prowadzą mosty na rzece Huczwie - rozciąga się system tuneli. Mieszkańcy opowiadają sobie o nich z pokolenia na pokolenia. Choć niektórzy traktują to tylko jako legendy, to istnienie hrubieszowskich podziemi jest faktem – wyjaśniał w rozmowie z TVN24 regionalista Łukasz Krawczyk, wiceprezes Stowarzyszenia "Podziemny Hrubieszów".

Źródło: Gazeta Lubuska, TVN24

https://wiadomosci.wp.pl/tajemniczy-tunel-pod-kosciolem-w-debince-legendy-okazaly-sie-prawda-7007584167545728a
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1001


« Odpowiedz #155 dnia: Marca 19, 2024, 22:36:45 pm »

Ze wstydem i konsternacją przyznaję że jako osoba mocno związana z Hrubieszowem nic o tym nie wiedziałem.  :-\
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2024, 22:38:19 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1001


« Odpowiedz #156 dnia: Kwietnia 24, 2024, 15:19:18 pm »

Cytuj
JERUSALEM, April 22 (Reuters) - Israeli leaders said they will fight against sanctions being imposed on any Israeli military units for alleged human rights abuses after media reports said Washington was planning its first sanctions against the country's defence forces.
The United States will impose the sanctions on Israel's Netzah Yehuda battalion over its treatment of Palestinians in the West Bank, Israeli media reported.
Below is an explanation of what Netzah Yehuda soldiers have been accused of:
The Netzah Yehuda battalion was set up in 1999 to accommodate the religious beliefs of ultra-Orthodox Jews and other religious nationalist recruits in the army.
The government created the battalion as a pathway for these groups to serve in the military by allowing them to maintain their religious practices, such as giving them time for prayers and study and limiting their interactions with women soldiers.
https://www.reuters.com/world/middle-east/what-is-israeli-netzah-yehuda-battalion-accused-2024-04-22/
Cytuj
For the first time, the United States is expected to impose sanctions on an Israeli military unit. The Netzah Yehuda Battalion, initially set up to accommodate Israel’s ultra-Orthodox Jews but which quickly expanded to become a popular unit for radical right-wing settlers, has over the years been accused of a series of human rights abuses against Palestinians in the West Bank.
https://www.france24.com/en/middle-east/20240423-netzah-yehuda-the-israeli-ultra-orthodox-military-unit-in-washington-crosshairs
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2024, 15:23:42 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1001


« Odpowiedz #157 dnia: Maja 02, 2024, 19:58:44 pm »

Funkcjonariuszki szwedzkiej policji sypiają z członkami gangów, kolejny dowód że feminizm w praktyce to tragikomiczna farsa:
https://europeanconservative.com/articles/news/sleeping-with-the-enemy-swedish-police-staff-leaked-deadly-info-to-gang-members/?
https://www.youtube.com/watch?v=_V7z1pBxtuQ
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2024, 20:01:49 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 614


dawniej Bambin

« Odpowiedz #158 dnia: Maja 09, 2024, 16:00:12 pm »To najstarszy znak drogowy w Polsce. Powstał w 1151 roku i obowiązuje do dziś

Cytuj
Najstarszy znak drogowy w Polsce znaleźć można w Wielkopolsce. Jego historia sięga XII wieku. Co oznacza? I gdzie dokładnie można go znaleźć?

Kodeks drogowy i pierwsze znaki. Najstarszy znak drogowy w Polsce stoi w Koninie, przy Kościele św. Bartłomieja. To kamienny słup z 1151 roku. Oznacza połowę drogi między Kaliszem a Kruszwicą. Łacińska inskrypcja, która na nim widnieje, to: „Roku Wcielenia Pańskiego 1151 do Kalisza z Kruszwicy tu prowadzi punkt, wskazuje to formuła drogi i sprawiedliwości, którą kazał uczynić komes palatyn Piotr i starannie tę drogę przepołowił, aby był go pamiętny, racz każdy podróżny modlitwą prosić łaskawego Boga”.

Choć pierwszy samochód powstał pod koniec XIX wieku – był to Patentwagen Nr. 1 konstrukcji Carla Benza z 1885 roku – na drogach już wcześniej obowiązywały znaki drogowe. „W starożytnym Rzymie istniały słupy milowe (tysiąc podwójnych kroków = millarium, co stanowiło 1478,5 m) oraz pięciomilowe, tzw. kurierskie znaczące kolejne stadia przebytej drogi. W ten sposób oznakowano około 80 tys. km dróg kamiennych stanowiących główne trakty imperium. W okresach późniejszych również stawiano przy drogach znaki - w dzisiejszej nomenklaturze - znaki kierunku, mające formę słupów lub krzyży” – czytamy w portalu Auto-Świat.

Po wynalezieniu samochodu potrzebny był kodeks drogowy. Za pierwszy tego typu dokument uznawana jest „Konwencja dotycząca ruchu samochodowego”, podpisana 11 października 1909 roku w Paryżu. Oto najważniejsze ustalenia:

Budowa samochodu a w szczególności silnika i przewodów benzynowych, powinna być trwała, zabezpieczająca przed pożarem i wybuchem materiałów pędnych. Samochód nie powinien straszyć koni ani innych zwierząt nie powinien stanowić niebezpieczeństwa dla ruchu, ani też wydawać zbyt dużo pary lub dymu.

Samochód powinien posiadać: ster, dający możność kierowania w obie strony, w prawo i w lewo; dwa hamulce, niezależnie od siebie z odpowiednią siłą działające; jeden z nich powinien działać pewnie na koła lub też złączone z nimi bezpośrednio tarcze lub obręcze; urządzenie, które by umożliwiało zatrzymanie samochodu na wielkich spadzistościach podczas toczenia się tegoż wstecz (wspornik lub zapadka), o ile jeden z hamulców nie czyni zadość tym wymaganiom. Samochód, który waży więcej niż 350 kg, powinien posiadać urządzenie umożliwiające kierowcy jazdę wstecz za pomocą przeniesienia działającego na silnik.

Ster powinien być tak zbudowany, aby można było kierować samochodem, nie przestając obserwować drogi.

Każdy samochód powinien posiadać w miejscu widocznym tablicę, zawierającą następujące dane: firmę wyrobu samochodu, nr podwozia, siłę motoru w KP, ilość, skok i wiercenie cylindrów oraz ciężar samochodu bez ładunku. Kierowca powinien posiadać biegłość w prowadzeniu samochodu gwarantującą dostatecznie bezpieczeństwo publiczne. Na prowadzenie samochodu potrzeba mieć pozwolenie wydane przez władzę lub upoważnione Towarzystwo, wydane po należytym stwierdzeniu zdolności kierowania i obsługi samochodu.

Jako dowód, że samochód dany odpowiada powyżej wymienionym warunkom, oraz że kierujący nim posiada umiejętność kierowania samochodem w należytym stopniu, wydawane są: Międzynarodowe Świadectwa Drogowe.

https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/to-najstarszy-znak-drogowy-w-polsce-powstal-w-1151-roku-i-obowiazuje-do-dzis
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 146

« Odpowiedz #159 dnia: Maja 23, 2024, 20:17:14 pm »

Dnia 16.05.2024 r. na wysłuchaniu publicznym ws. projektów aborcyjnych pojawił się i zabrał głos ks. dr. Leonard Wilczyński SDB (w stroju duchownym z krucyfiksem w dłoni, od 4:01:30): https://www.youtube.com/watch?v=W_aE3cAmX2k
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2024, 20:22:35 pm wysłana przez Urban » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3999


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #160 dnia: Maja 23, 2024, 22:44:34 pm »

Rekolekcje mógłby w takim stroju głosić https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1473426692920428&__n=K
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 614


dawniej Bambin

« Odpowiedz #161 dnia: Maja 27, 2024, 20:15:30 pm »

Matuzalem (patriarcha biblijny) & (człowiek bardzo stary). Żył 969 lat.

« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2024, 20:17:07 pm wysłana przez Baltazar » Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1001


« Odpowiedz #162 dnia: Czerwca 01, 2024, 20:05:04 pm »


Solomon Friedman jest jednym z nowych właścicieli PornHub'a. Jest dawnym żydowskim rabinem oraz prawnikiem. Jego firma Private Equity przejęła Mindgeek, spółkę-matkę praktycznie każdej popularnej witryny pornograficznej, znany jest m.in z bronienia pedofilów oraz udzielania im praktycznych porad prawnych jak nie wpaść w kłopoty.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3999


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #163 dnia: Czerwca 01, 2024, 23:11:13 pm »

Private equity to kategoria biznesu. Spółka w której pan z obrazka działa to Ethical Capital Partners.
 Owszem ogółem w przemyśle rozrywkowym jest od wieku nadreprezentacja starozakonnych. Ale w przypadku przemysłu pornograficznego jest gigantyczna nadreprezentacja Libańczykow. Głównie chrześcijan. Największy podmiot na tym rynku to Mindgeek, po kupieniu przez wspomniany fundusz przemianowany na Aylo. Kupujący skorzystali że zesria skandalowi wstrząsnęła wartością rynkową spółki i groziły kolejne pozwy.

Pan z obrazka ewidentnie jest zaangażowany w konflikt interesów. Z jednej strony jest obrońcą przestępców seksualnych z drugiej strony dzięki zdobytym informacjom i stanowisku spółce może manewrować wbrew kanadyjskiemu i federalnemu prawu.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Aylo
 https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ethical_Capital_Partners

I zamieszczona wraz z obrazkiem płota jest ze zeszłego roku.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1001


« Odpowiedz #164 dnia: Czerwca 05, 2024, 00:20:15 am »

Z libańskich Arabów w branży porno kojarzę jedynie Mia Khalifę, ostatnio zyskała zupełnie niezasłużoną sławę w polskim internecie, czytając tą historię słabo mi się zrobiło:
https://boop.pl/rozrywka/mia-khalifa-nagrala-na-pomaranczowa-platforme-film-z-polskim-hymnem
...Porównajmy to z reakcją muzułmanów kiedy tak z 10 lat temu zaczęła odgrywać w klipach muzułmankę w hidżabie, o mały włos nie została przez to zabita. A co Żydów to nie powinno się bagatelizować ich olbrzymiej roli w propagowaniu pornografii na świecie:

Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: WOREK « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!