Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:12:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: WOREK
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: WOREK  (Przeczytany 22310 razy)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #75 dnia: Lutego 23, 2022, 15:02:23 pm »

 Gdyby car Aleksander II nie sprzedał Alaski Amerykanom za czapkę gruszek - to by ona mogła stanowić po Rewolucji z Października/Listopada 1917 enklawę Białych - zakładając że państwa Zachodnie nie wymogły by opuszczenia lud oddania władzy Czerwonym..... 
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #76 dnia: Lutego 23, 2022, 16:30:00 pm »

Tymczasem w naszym polskim grajdołku:
Cytuj
22 lutego Lemke przebywała w Warszawie, gdzie spotkała się m.in. z Anną Moskwą, minister klimatu i środowiska, z którą rozmawiała m.in. o współpracy Polski i Niemiec w sferze klimatyczno-środowiskowej na forum Unii Europejskiej. Relacjonując spotkanie Steffi Lemke z Anną Moskwą, serwis Deutsche Welle przypomniał, że cały niemiecki rząd odrzuca ujęcie energii atomowej w taksonomii jako odnawialnego źródła energii, zaś polskie plany budowy reaktorów budzą w Niemczech niepokój ze względu na potencjalne zagrożenia. To ważny temat w naszych rozmowach, dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo i składowanie odpadów – powiedziała Steffi Lemke, dodając, że w przypadku zagrożenia sąsiedniego kraju możliwe jest uruchomienie kroków prawnych. Jeśli w Polsce dojdzie do budowy reaktorów, to będziemy pracować z użyciem odpowiednich instrumentów prawnych, dla mnie to oczywistość – stwierdziła Steffi Lemke. Podkreśliła przy tym, że zdaniem Berlina energia atomowa „nie jest dobrym ani bezpiecznym zabezpieczeniem dopływu energii w przyszłości.”
https://pch24.pl/berlin-zablokuje-budowe-reaktorow-jadrowych-w-polsce-niemiecka-minister-juz-straszy-pozwami/
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #77 dnia: Lutego 23, 2022, 19:32:22 pm »

Polska przynależy do niemiecko-amerykańskiej strefy wpływów a nasi nowi wielcy przyjaciele nie będą się z nikim dzielić polskim tortem, chcą nas mieć w całości dla siebie.

No nie do końca. Szkopom marzy się Czwarta Rzesza, do której dążą budując przewagę ekonomiczną a nie militarną, jako, że Niemkinie wolą się pitygrylić bez prokreacji a zaciężne wojska muzułmańskie słabo się zapowiadają. Z kolei Amerykanie od 1945 roku utrzymują u nich wojska okupacyjne, wprawdzie to teraz się inaczej nazywa ale zawsze tam są. Nie sądzę, żeby się zgodzili na Viertes Reich.
Wiązałoby się to z formalizacją istniejącej już ale nieoficjalnie osi Berlin Moskwa i być może podziałem naszego terytorium na strefy okupacyjne.


Zresztą doktryna polityczna Rosji przewiduje że ich własna strefa wpływów zawiera się w granicach dawnego ZSRS czyli na zachodzie kończy się na Bugu.

Istnieje też inna doktryna, imperium kacapskie od oceanu do oceanu. Nie mogą nam do dziś darować, co skutkowało też mordem katyńskim, że w 1920 pozbawiliśmy ich tych mrzonek.

Gdyby car Aleksander II nie sprzedał Alaski Amerykanom za czapkę gruszek -

To była cena stłumienia Powstania Styczniowego. Po niedawnej klęsce w wojnie krymskiej to szatańskie imperium coraz bardziej robiło bokami.

Tymczasem ... Lemke ...

Kolejna Enerdówka, ministra środowiska, ochrony przyrody i bezpieczeństwa reaktorów atomowych, w dodatku z zawodu zootechniczka ...
Na zootechnikę szły z reguły niezbyt rozgarnięte panienki, które całe życie chciały wozić tyłeczki na konikach.
Studia, jak dla mnie, były przeraźliwie nudne, w końcu wyliczanie dawek pokarmowych dla zwierzaków z dostępnych produktów to nie szczyt intelektualnych wysiłków.
Przechodząc do meritum, ruch "zielonych" to jedno z ważniejszych jaj kukułczych podrzuconych Zachodowi (obok tzw. "obrońców pokoju") przez zdychające sowiety.

« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2022, 20:33:07 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #78 dnia: Lutego 23, 2022, 21:57:24 pm »

No nie do końca. Szkopom marzy się Czwarta Rzesza, do której dążą budując przewagę ekonomiczną a nie militarną, jako, że Niemki wolą się pitygrylić bez prokreacji a zaciężne wojska muzułmańskie słabo się zapowiadają. Z kolei Amerykanie od 1945 roku utrzymują u nich wojska okupacyjne, wprawdzie to teraz się inaczej nazywa ale zawsze tam są. Nie sądzę, żeby się zgodzili na Viertes Reich. Wiązałoby się to z formalizacją istniejącej już ale nieoficjalnie osi Berlin Moskwa i być może podziałem naszego terytorium na strefy okupacyjne. [/size][/font]
Moim zdaniem powołanie powołanie do życia pan-europejskiej federacji pod zarządem Niemiec jest długofalowym celem kręgów decyzyjnych USA, zwłaszcza dotyczy to demokratów. Wielu politologów zgadza się co to tego że USA stopniowo traci zainteresowanie silną obecnością polityczną na kontynencie europejskim namaszczając Berlin do roli przewodzenia pozostałym, słabszym państwom. Zasadniczo wszyscy mainstramowi politycy z UE dążą do tego scenariusza uznając Niemcy za siłę przewodnią oraz naturalnego suwerena naszej części świata. Kolejnym trochę niedocenianym aspektem jest silny czynnik ideologiczny którym kierują się współczesne kraje Zachodu prowadząc swoją politykę zagraniczną, Odnoszę wrażenie że demoliberałowie po obu stronach Atlantyku wspierają się wzajemnie z powodów odczuwania wspólnej matrycy światopoglądowej a partykularne interesy krajów których nominalnie są przedstawicielami nie stanowią dla nich jakiegoś wielkiego punktu odniesienia. Bo powiedzmy sobie szczerze że zarówno Biden, Scholtz, Macron czy Johnson reprezentują z grubsza jedno i to samo. W Europie i w amerykańskich mediach głównego nurtu wspierających aktualną administrację białego domu polski rząd atakowany jest głównie z powodów światopoglądowych. Osobiście nie wierzę też w istnienie sformalizowanej osi Berlin-Moskwa lub powołania takowej w najbliższym czasie, Niemcy zbudowali gazociągi z Rosji głównie dlatego żeby móc z czego produkować energię elektryczną bo odnawialne źródła energii nie mogą przecież w sposób efektywny zastąpić węgla i atomu. Takie działania z punktu widzenia interesów gospodarczych Niemiec nie mają kompletnie żadnego sensu ale jak już wspomniałem głównym motorem tego szaleństwa jest ideologia (ekologizm), tutaj w Polsce zupełnie na wyrost przedstawia się Niemcy i Niemców jako naród kierujący się zawsze racjonalnością i makiawelizmem. Dla zobrazowania wklejam grafikę przedstawiającą rozkład cen energii elektrycznej w Europie sprzed kryzysu:

Żeby ratować projekt "Energiewende" przed katastrofą ekonomiczną Niemcy potrzebują duuużo taniego gazu i na Kremlu dobrze o tym wiedzą.

Przechodząc do meritum, ruch "zielonych" to jedno z ważniejszych jaj kukułczych podrzuconych Zachodowi (obok tzw. "obrońców pokoju") przez zdychające sowiety. [/size][/font]
Zieloni byli oczywiście wspierani przez Sowietów ale nie przeceniałbym obecnie tego historycznego epizodu, dziś są na pasku międzynarodowej, globalnej finansjery a wielu członków obecnego rządu RFN ma powiązania z Klausem Schwabem. Nota bene Martina Heideggera uważa się za ich ideologicznego ojca-założyciela.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Martin_Heidegger
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2022, 22:19:32 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #79 dnia: Lutego 24, 2022, 09:13:50 am »

A więc ;  . . . . zaczęło się!

Co nam czynić trzeba? Oremus!

Jaki przewidujecie ciąg dalszy wydarzeń?
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #80 dnia: Lutego 24, 2022, 10:46:26 am »



Gdyby car Aleksander II nie sprzedał Alaski Amerykanom za czapkę gruszek -

To była cena stłumienia Powstania Styczniowego. Po niedawnej klęsce w wojnie krymskiej to szatańskie imperium coraz bardziej robiło bokami.

Tak a Alaska była daleko a nie wiedzieli Rosjanie o złożach przeróżnych.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #81 dnia: Lutego 24, 2022, 14:37:01 pm »

Tak a Alaska była daleko a nie wiedzieli Rosjanie o złożach przeróżnych.

Nawet jak jeszcze nic nie wiedzieli to wyrwanie im z gardła terytorium,
które już połknęli i zaczynali trawić jest dla nich traumą niewyobrażalną przez inne nacje.
Przecież oni pełzli już w kierunku Kalifornii.






Cytuj
Tamerlan @Tamerlan676
Wojna z Ukrainą to efekt rządów niemieckiej poczwary Merkel.
To Merkel urodziła nowego Hitlera.
To ona przez 16 lat hodowała rosyjskiego bobasa.
Nie odezwała się słowem po zamordowaniu polskiego prezydenta.
To Merkel zaplanowała IV Rzeszę.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2022, 15:45:36 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #82 dnia: Lutego 24, 2022, 16:06:47 pm »

Bardzo wątpię czy rosyjska Alaska oparłaby się bolszewikom i Anglo-Sasom. Gdyby pozostała pod panowaniem Rosji to prawdopodobnie wygłądałaby dokładnie tak samo jak sąsiednia Czukotka na której też występują różnorakie bogactwa mineralne ale nic z tego nie wynika bo nie ma funduszy na modenizację i rozbudowę przemysłu wydobywczego.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2022, 16:08:26 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #83 dnia: Lutego 24, 2022, 16:22:57 pm »

Tak by było, Lenin bezwzględnie dążył do opanowania Enklaw Białogwardzistów, A Anglosasi by mogli zająć bez trudu Alaskę twierdząc że biorą w opiekę
Cytuj
Zaskakujące oświadczenie: metropolita Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego Onufry zaapelował, aby Putin natychmiast wstrzymał "bratobójczą wojnę" i wyraził "szczególną miłość i wsparcie dla naszych żołnierzy, którzy stoją na straży i bronią naszej ziemi".

https://twitter.com/PogorzelskiP/status/1496861384574963718
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #84 dnia: Lutego 24, 2022, 18:41:03 pm »

Wy tu panowie o Alasce, a mnie mnie interesuje  postać " Adolfa,Adolfowicza"  Putina.
Taki mały fuererek.
Ciekawa postać. Były kagiebista, enkawudzista. Ciekawy życiorys. Jak to się dzieje, że taka niepozorna  jednostka może tak zamieszać w historii ludzkości.

Teologicznie - czy on też jest dzieckiem bożym? Noo . . . do cerkwi  zachodzi czasami , a czy on "wierujuszczyj"?

Jak to jest, że Opatrzność dopuszcza takie "indiwudua" do zaistnienia?


Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #85 dnia: Lutego 24, 2022, 19:24:33 pm »

Wy tu panowie o Alasce, a mnie mnie interesuje  postać " Adolfa Adolfowicza"  Putina.

Nie wiem czy Pan używa telewizora, bo dziś po orędziu Pana Prezydenta na TVP 1 są trzy odcinki brytyjskiego serialu dokumentalnego o Putinie (vel Putlerze), o 20:35, 21:20 i 22:10.

« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2022, 19:26:27 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #86 dnia: Lutego 24, 2022, 19:49:02 pm »

re jwk.
Wiem. wiem, śledzę wszystkie możliwe stacje i kanały (w tym obcojęzyczne) . Emeryt ma dużo czasu, aż za dużo.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #87 dnia: Lutego 28, 2022, 03:06:55 am »

Wy tu panowie o Alasce, a mnie mnie interesuje  postać " Adolfa,Adolfowicza"  Putina.
[...]
Jak to jest, że Opatrzność dopuszcza takie "indiwudua" do zaistnienia?

Ja jakoś nie mogę uwierzyć, że to tylko sam enkawudzista Putin to jest spiritus movens tego wszystkiego. Owszem, jednostka może zmienić losy świata, ale mimo wszystko zdaje mi się, że tu działają inne szatany. W takich wydarzeniach na dużą skalę, jak obecna wojna, mają interes potężne siły geopolitczne, nie tylko jeden człowiek. Amerykanie mogą mieć w tym interes, Chiny mogą mieć w tym interes, globalistyczni oligarchowie mogą mieć w tym interes itd. Putin jest wykonawcą, ale czy jest (jedynym) sprawcą? Wątpię. Ale mogę się mylić -jeśli tak, proszę mnie przekonać, że się mylę.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #88 dnia: Lutego 28, 2022, 08:59:16 am »

Wy tu panowie o Alasce, a mnie mnie interesuje  postać " Adolfa,Adolfowicza"  Putina.
[...]
Jak to jest, że Opatrzność dopuszcza takie "indiwudua" do zaistnienia?

Ja jakoś nie mogę uwierzyć, że to tylko sam enkawudzista Putin to jest spiritus movens tego wszystkiego. Owszem, jednostka może zmienić losy świata, ale mimo wszystko zdaje mi się, że tu działają inne szatany. W takich wydarzeniach na dużą skalę, jak obecna wojna, mają interes potężne siły geopolitczne, nie tylko jeden człowiek. Amerykanie mogą mieć w tym interes, Chiny mogą mieć w tym interes, globalistyczni oligarchowie mogą mieć w tym interes itd. Putin jest wykonawcą, ale czy jest (jedynym) sprawcą? Wątpię. Ale mogę się mylić -jeśli tak, proszę mnie przekonać, że się mylę.
Trzeba być idiotą, żeby po prawie dwuletniej plandemii wywijać taki numer jak Władimir Władimirowicz. Wiadomo, że takie działanie nie doprowadzi do niczego, a wręcz pogłębi globalnie niestabilną sytuację. Zatem, albo Władimir Władimirowicz jest idiotą (jakoś mało prawdopodobne, no chyba, że nagle zachorzał) albo przy jego pomocy jest realizowany ciąg dalszy ogólnoświatowej operacji pod nazwą NWO. Czytając informacje nt obecnej sytuacji na Ukrainie mam nieodparte wrażenie, że już to czytałem dwa lata temu. Zmienił się tylko agresor z wiruska na Putina i ofiary. Schemat jest dokładnie taki sam. Nieweryfikowalne ofiary, zdjęcia, filmy, które są dostosowywane do aktualnej potrzeby. Ważne, że znów panuje strach wśród biomasy. Co będzie dalej? Niewykluczone, że następnym zamachem będzie atak na i tak już niewiele wartą gotówkę (vide Kanada). Czyli likwidacja pieniądza w formie materialnej. Nagle, w przeciągu kilku tygodni? miesięcy?, a potem może scenariusz inwazji marsjan? Wspólny wróg to by było coś ekstremalnie wiążącego ludzkość. Wtedy wszystkie zaszłe sprawy zostaną pięknie przykryte.
Kto ma oczy, niechaj patrzy, a kto ma uszy niechaj słucha.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #89 dnia: Lutego 28, 2022, 16:24:31 pm »

Patrzę tak sobie na komentarze na temat prezydenta Zełenskiego... W nieco "typowy" dla Ukrainy sposób wygrał z poprzednikiem, który był bardziej pro-zachodni. Wtedy w komentarzach "rusofobicznych" pojawiały się obawy, że "nasz" oligarcha Poroszenko został odsunięty, a tu inny oligarcha będzie sterował Zełenskim i nie wiadomo co z tego będzie, czy nie onuce itd. Minęły dwa lata i Zełenski jest teraz dla owych komentatorów bohaterem i wrogiem dla Rosji. Biorę pod uwagę możliwość, że Kreml mógł się spodziewać większej uległości Zełenskiego - czy stąd większa agresja, kiedy okazało się, że skłania się w drugą stronę...?

(wykluczam większe znaczenie wątku powiązań żydowskich, bo właściwie w ukraińskiej polityce mają one miejsce po obu stronach barykady - kolejni przewodniczący żydowskiej organizacji to czołowy działacz partii prorosyjskiej a po nim oligarcha-sponsor Zełenskiego).

Natomiast zastanawia mnie jedno... Wojna trwa, a coraz więcej komentarzy o wstępowaniu albo wiązaniu się Ukrainy z UE. Jeśli UE będzie wyglądała i działała tak jak obecnie to wątpię, żeby Ukraińcy chcieli tam być... Trudno mi sobie wyobrazić przyjmowanie przez nich tych wszystkich dyrektyw, eko-żarówek, rybo-ślimaków itd.

Wyżej wspomniana "typowość" zmiany władzy polega na tym, że po pierwszej kadencji prezydent jest odrzucany i to nawet z pewnym hukiem (Juszczenko nawet nie wszedł do drugiej tury, Poroszenko z dużą przewagą konkurenta w drugiej kadencji). Omijając wątpliwości dotyczące liczenia głosów doszukiwałbym się wpływu różnych czynników - przede wszystkim tego, że zmiana władzy nie zmieniała tego co nazywa się tam oligarchią. W dużej mierze szło tylko o to czy więcej mają do powiedzenia oligarchowie prorosyjscy czy prozachodni, natomiast położenie "zwykłej" ludności dużo się nie zmieniało (sporo widać po takich rzeczach jak stan dróg). Dlatego Ukraińcy nawet niechętnie "pomarańczową rewolucję" wspominali...

Trzeba być idiotą, żeby po prawie dwuletniej plandemii wywijać taki numer jak Władimir Władimirowicz. Wiadomo, że takie działanie nie doprowadzi do niczego, a wręcz pogłębi globalnie niestabilną sytuację.
Niestabilna sytuacja mogła sprawiać, że można było pomyśleć "teraz albo nigdy" - tu epidemio-pandemio-plandemia, tu talibowie przejmujący amerykański sprzęt, inne czynniki pewnie też by się znalazły.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: WOREK « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!