Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 23, 2024, 17:13:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232293 wiadomości w 6636 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: WOREK
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: WOREK  (Przeczytany 26378 razy)
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #45 dnia: Października 02, 2021, 15:15:38 pm »

Cytuj
Węgry zawarły ważną przez następnych piętnaście lat umowę z rosyjskim Gazpromem. Na jej mocy na Węgry rocznie za pośrednictwem dwóch szlaków będzie trafiało około 4,5 miliarda metrów sześciennych gazu ziemnego. Nowe porozumienie oznacza, że węgierscy odbiorcy zapłacą za wspomniany surowiec jedną z najniższych cen w całej Unii Europejskiej.

Umowa pomiędzy węgierskim operatorem energetycznym MVM i rosyjskim koncernem wydobywczym Gazprom została podpisana w Budapeszcie, a w wydarzeniu uczestniczył węgierski minister spraw zagranicznych i handlu Péter Szijjártó. To właśnie on jest odpowiedzialny między innymi za dotychczasową politykę zacieśniania się relacji węgiersko-rosyjskich.

Nowe porozumienie będzie obowiązywało przez najbliższych 15 lat. Po 10 latach Węgry będą jednak mogły w razie potrzeby zmniejszyć ilość gazu kupowanego z Rosji. Przez najbliższą dekadę na Węgry trafiać będzie jednak co najmniej 4,5 miliarda metrów sześciennych gazu ziemnego.

Szijjártó podkreślił po podpisaniu umowy, że dzięki niej węgierscy odbiorcy będą płacić mniej za gaz niż przewidywało to dotychczasowe porozumienie z 1995 roku. Cena gazu będzie dodatkowo jedną z najniższych w całej Unii Europejskiej. Szef węgierskiej dyplomacji dodał, że bezpieczeństwo energetyczne jest priorytetem, bo „domy rodzinne można ogrzewać gazem, a nie deklaracjami politycznymi”.

Surowiec trafi na Węgry za pośrednictwem dwóch szlaków przebiegających przez Austrię i Serbię. Ten fakt spowodował protesty ze strony Ukrainy.
http://autonom.pl/wegry-podpisaly-wieloletnia-umowe-z-gazpromem/
To się nazywa skuteczna polityka zagraniczna, nasi rodzimi styropianowi politycy powinni patrzeć i uczyć się od swoich węgierskich odpowiedników!
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2021, 15:18:56 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #46 dnia: Października 02, 2021, 19:26:38 pm »

Był taki czas, że ruscy chcieli z Polską budować "Nord Stream" jako kolejna nitkę Jamału. A że Polak uparty i mądry po szkodzie, to dogadali się z Niemcami kładąc horrendalnie drogie rurociągi na dnie Bałtyku. Teraz nie mamy ani taniego gazu, ani wpływu na Rosję, ani jakiejś wielkiej przyjaźni z Ukraina, dla której zrobiliśmy to wszystko. Pozostaje tylko powiedziec: brawo Madziarzy, jeśli kiedyś powstanie jakieś miedzymorze czy inna mitteleuropa, to na pewno jej stolicą nie będzie Warszawa.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3996


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #47 dnia: Października 03, 2021, 04:01:18 am »

Ależ to absolutna bzdura! Służy pan za pudło rezonujące wrażą propagandę.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #48 dnia: Października 03, 2021, 10:55:58 am »

Ależ to absolutna bzdura! Służy pan za pudło rezonujące wrażą propagandę.

Jak zawsze niezwykle kulturalnie i z pełnym uzasadnieniem merytorycznym.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #49 dnia: Października 03, 2021, 23:10:43 pm »

Cytuj
Chińska Republika Ludowa kontynuuje politykę regulacji swojej branży rozrywkowej. Kolejnym etapem ma być zakazanie gier komputerowych, przedstawiających zniewieściałych mężczyzn i związki homoseksualne. Programiści mają zostać zobowiązani do traktowania swoich nowych produkcji jako sztuki, która nie jest „apolityczną rozgrywką”. Wychodzący w Hongkongu dziennik „South China Morning Post” ujawnił dokument pochodzący z sesji zorganizowanej niedawno przez związane z państwem stowarzyszenie producentów gier. Zostały w nim zawarte informacje dotyczące planowanych przez Pekin nowych regulacji dotyczących produkcji gier, mające w swoich założeniach uregulować dynamicznie rozwijającą się branże. Notatka wskazuje na nowe traktowanie gier komputerowych przez chińskie władze. Producenci będą musieli więc traktować swoje produkty już nie jako „apolityczną rozgrywkę”, lecz nową dziedzinę sztuki. W innym przypadku stworzone przez nich gry po prostu nie będą dopuszczone do sprzedaży.
http://autonom.pl/chiny-zakazuja-gier-z-homoseksualizmem-i-zniewiescialymi-mezczyznami

Polityka kulturalna CHRL rozwija się w pozytywnym kierunku, jeśli współczesne trendy światowe nie ulegną zmianie to kto wie czy za 20 lat ustrój państwa zbudowanego przez Mao Zedonga nie stanie się bardziej zbliżony do katolickich standardów społeczno-moralnych niż ma to miejsce w przypadku postchrześciańskich krajów Europy lub Ameryki Północnej.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2021, 23:32:52 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 593


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #50 dnia: Października 11, 2021, 21:25:22 pm »

Na razie nie chcę zakładać nowego tematu więc do worka!

Obejrzyjcie sobie filmik kanadyjskiego katolika o... właściwie o wszystkim o czym tu piszemy...
https://www.youtube.com/watch?v=tZeoHKrHm58
(całość w języku angielskim a przydało by się tłumaczenie na polski dla zasięgu)
Polecam.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #51 dnia: Października 30, 2021, 23:01:07 pm »

Cytuj
Badacz Matthem Polacko z Uniwersytetu Montrealskiego przeanalizował wyniki wyborcze socjaldemokracji w dwudziestu dwóch krajach. Na tej podstawie zauważa spadek ich popularności mimo powiększania się nierówności społecznych. Zdaniem Polacko, lewica utraciła masowe poparcie z powodu rezygnacji ze swoich postulatów ekonomicznych, które zarzuciła na rzecz kwestii ideologicznych. Wykładowca kanadyjskiej uczelni, będący także redaktorem pisma naukowego „Electoral Studies”, prześledził wyniki wyborcze socjaldemokratów z lat 1965-2019. Obiektem jego zainteresowania były dokładnie 336 głosowania organizowane w dwudziestu dwóch państwach, zaliczanych przez niego do „rozwiniętych demokracji”. Polacko zauważa, że w ostatnich dziesięcioleciach doszło do dużej transformacji systemu społeczno-ekonomicznego. Opierała się ona na założeniach neoliberalizmu, któremu towarzyszą całkowicie wolnorynkowa logika, prywatyzacja i deregulacja, a także marginalizacja zbudowanego po II wojnie światowej państwa opiekuńczego. W ten sposób doszło zresztą do pogłębienia nierówności społecznych. Tymczasem lewica zawsze miała na sztandarach walkę z tym zjawiskiem, a także redystrybucję bogactwa. Wraz z opisaną wyżej transformacją zmieniła jednak swoje założenia programowe, dlatego zaakceptowała neoliberalną politykę gospodarczą. Polacko twierdzi więc, że w latach 1965-2019 swojego poparcia wyborczego nie traciły jedynie te lewicowe ugrupowania, które rzeczywiście pozostały wierne swoim tradycyjnym hasłom. W większości przypadków można jednak zaobserwować „amerykanizację europejskiej lewicy”, przechodzącej na bardziej centrowe pozycje. Strategia nazywana „trzecią drogą” (realizowana m.in. przez byłego brytyjskiego premiera Tony’ego Blaira i byłego amerykańskiego prezydenta Billa Clintona) została powszechnie przyjęta przez socjaldemokrację, bo w wyniku globalizacji i deindustrializacji straciła ona swoją tradycyjną bazę wyborczą. Kanadyjski naukowiec krytykuje jednak efekty tej zmiany. Partie socjaldemokratyczne zazwyczaj osiągały bowiem wyniki w granicach 40 proc. poparcia, natomiast obecnie dla wielu z nich marzeniem jest otrzymanie dwucyfrowego wyniku. Przykładem może być Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD), która straciła rzeszę wyborców po wdrożonej w latach 2003-2005 wielkiej reformie opieki społecznej. Zdaniem Polacko, przesunięcie się socjaldemokracji na pozycje centrowe spowodowało, że wyborcy w kwestiach ekonomicznych nie mogą odróżnić jej od innych partii głównego nurtu. Lewica zrezygnowała bowiem z postulatów gospodarczych na rzecz ideologicznych, a na tej płaszczyźnie zdecydowanie lepiej czują się ugrupowania prawicowe.
http://autonom.pl/lewica-popiera-neoliberalizm/
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #52 dnia: Listopada 07, 2021, 21:00:31 pm »

Badacz przegapił, że lewica straciła też sponsorów (kraje demokracji ludowej), więc musiała szukać innych
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #53 dnia: Listopada 07, 2021, 23:44:13 pm »

Badacz przegapił, że lewica straciła też sponsorów (kraje demokracji ludowej), więc musiała szukać innych

Wyraźnie stwierdził że chodziło mu konkretnie o socialdemokrację a nie o ortodoksyjno-rewolucyjnych marksistów typu Czerwone Brygady czy Świetlisty Szlak wspieranych przez dawny blok wschodni. Nawiasem mówiąc łudząco podobną ewolucję przeszła chadecja mającą w założeniu być silną katolicką kontrofensywą polityczną.
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2021, 00:40:40 am wysłana przez Filip S » Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #54 dnia: Listopada 17, 2021, 18:04:33 pm »

Cytuj
Dla Tomasza Miśkiewicza, muftiego stojącego na czele społeczności muzułmańskiej w Polsce pomoc migrantom próbującym dostać się do kraju z Białorusi dotyczy człowieczeństwa, a nie religii. Miśkiewicz współpracuje z Lipkami we wschodniej Polsce, grupą około 2000 osób należących do jednej z najstarszych społeczności muzułmańskich w Europie aby pokazać że podobnie jak inni Polacy są chętni do pomocy. Unia Europejska twierdzi, że trwający kryzys migracyjny został zaaranżowany przez Białoruś – sojusznika Rosji w odwecie za sankcje UE nałożone za stłumienie (ubiegłorocznych) protestów politycznych, czemu Mińsk zaprzecza. Nawet 4 tysiące migrantów, głównie z Iraku i Afganistanu, czeka obecnie w lodowatych lasach na polskiej granicy, która jest jednocześnie zewnętrzną granicą UE i NATO -zachodniego sojuszu wojskowego.
https://www.swissinfo.ch/eng/poland-s-muslim-tatars-join-effort-to-aid-migrants-crossing-from-belarus/47118950
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2021, 18:06:08 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #55 dnia: Listopada 17, 2021, 19:21:12 pm »

No właśnie. Dziwię się się, że dotąd nie powstał wątek na temat co dzieje się na wiadomej granicy. To może do "worka" go.

Nie jest dobrze. Niedobrze jest. Co będzie dalej? Minorowo to widzę. Serce me ogarnia jaskółczy niepokój. Qu,en pensez vous?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3648


« Odpowiedz #56 dnia: Listopada 18, 2021, 01:28:10 am »

Nie jest dobrze. Niedobrze jest. Co będzie dalej? Minorowo to widzę. Serce me ogarnia jaskółczy niepokój. Qu,en pensez vous?

No nie jest dobrze. Z tym i z wieloma innymi sprawami. Świat wpadł w niestabilną fazę.
Ale czy jest się o co martwić? W "Screwtape letters" stary diabeł doradza młodemu, że nic tak nie oddala człowieka od myśli o własnym zbawieniu jak martwienie się tym, "co się z nami stanie", "co będzie dalej", itp.  Tymczasem to nie ma znaczenia, co się z nami stanie i co będzie lub być może. Ważne jest tylko to, co my sami zrobimy. My możemy coś zrobić, żeby się zbawić, natomiast to, co się z nami stanie jest poza naszą kontrolą.

Tak mówię na pocieszenie, bo sam miałem ostatnio tyle powodów do zmartwień, że schudłem  5 kilo...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5804


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #57 dnia: Listopada 18, 2021, 07:34:11 am »

Tak mówię na pocieszenie, bo sam miałem ostatnio tyle powodów do zmartwień, że schudłem  5 kilo...
Panie Regiomontanusie, powiem tak, jeśli ważył Pan przed schudnięciem 60 kg to faktycznie jest to problem, ale jeśli ważył Pan ponad stówę to chyba jest to powód do radości  :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3648


« Odpowiedz #58 dnia: Listopada 18, 2021, 17:21:19 pm »

Panie Regiomontanusie, powiem tak, jeśli ważył Pan przed schudnięciem 60 kg to faktycznie jest to problem, ale jeśli ważył Pan ponad stówę to chyba jest to powód do radości  :D

Była spełniona nierówność 60<m<100 i dalej jest spełniona  :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #59 dnia: Listopada 18, 2021, 18:33:47 pm »

Cytuj
Trwający od sierpnia 2021 roku kryzys migracyjny na granicy Polski z Białorusią skomentował znany tradycjonalista prof. Jacek Bartyzel:

Słuszna solidarność i wsparcie moralne ze strony społeczeństwa dla naszych pograniczników i żołnierzy nie powinny przesłaniać nam tej oczywistości, że na obecny kryzys zapracowały wszystkie nasze rządy po 1989 roku swoją idiotyczną, motywowaną ideologią demokratyczną i prawoczłowieczą, polityką wobec Białorusi: wspieraniem na wszelkie możliwe sposoby tzw. opozycji demokratycznej (o rodowodzie tak samo sowieckim, jak Łukaszenka), szczuciem naszych rodaków (i katolików, co prawie na jedno wychodzi) na Białorusi przeciwko tamtejszej władzy, negowaniem legalizmu Łukaszenki, a w konsekwencji wpychaniem go w objęcia Moskwy, wobec braku alternatywy, zamiast starania się o to, by Białoruś była buforem bezpieczeństwa między nami a Rosją.
https://www.nacjonalista.pl/2021/11/17/prof-jacek-bartyzel-kryzys-na-granicy-to-efekt-idiotycznej-polityki-wobec-bialorusi/
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: WOREK « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!