Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 21, 2024, 12:11:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232285 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: WOREK
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: WOREK  (Przeczytany 26323 razy)
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 592


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #105 dnia: Marca 07, 2022, 13:08:13 pm »

Putin wprowadza parytet złota, Antypody likwidują oddziały banków i fizyczną gotówkę (chwilę to potrwa)
Czyli trzeci etap jest realizowany razem z drugim. Szybko to idzie, oj szybko...
Skąd to info o parytecie złota?  :o
https://www.planet-today.com/2022/03/president-putin-returns-gold-standard.html?m=1
Gdzieś jeszcze czytałem o chęci wprowadzenia przez Rosję płatności za ropę złotem w formie fizycznej, a nie papierów dłużnych lub certyfikatów - nie mogę teraz znaleźć
A najśmieszniejsze jest to, że i Putin i Zełeński to adepci szkoły Klausa Szwaba i jego WEF-u.
Znaczy kolejna pokazówka dla ogłupionego plebsu i przestraszonej, gnijącej biomasy.

Znalazłem: https://stooq.pl/mol/?id=24482
Dzięki za linki.

No że prawda czasu i prawda ekranu są rozbieżne to nie mam wątpliwości.
NWO coraz bliżej. Zdaje się, że mamy go wypatrywać jak zbawienia?... albo raczej zamiast zbawienia.

Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 592


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #106 dnia: Marca 08, 2022, 14:42:34 pm »

To jest czas na porządne, uroczyste, na pełnej pompie, oficjalne, publiczne poświęcenie Rosji Matce Bożej.

Jeśli tyle lat się bali to teraz już nie ma się czego bać. Zachód wydaje się zjednoczony w sprawie Ukrainy a takie poświęcenie może zmienić serca i umysły i przy okazji też zachód nawrócić.

Jest i petycja w tej sprawie:
https://pch24.pl/apelujemy-do-papieza-franciszka-by-poswiecil-rosje-niepokalanemu-sercu-mary-dolacz-do-akcji/
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #107 dnia: Maja 04, 2022, 11:34:23 am »

Cytuj
„Rzeczpospolita” dotarła do listy śledztw dotyczących przestępstw seksualnych popełnionych na młodych kobietach w stolicy. Sprawcami są obcojęzyczni kierowcy sieci Ubera i Bolta. Ofiarami – Polki i kilka cudzoziemek. Najmłodsza ma 16 lat. Skala jest na tyle duża, że prokuratura alarmuje o działania prewencyjne, by zapobiegać atakom. – My dowiadujemy się o sprawie po fakcie, jak dramat już się wydarzy – słyszymy. Śledztwa dotyczą 20 przypadków – 11 z ubiegłego roku i 9 z obecnego. Jednak może ich być nawet kilkakrotnie więcej, niż wskazują oficjalne dane. Najnowszy dramat: w końcu kwietnia młoda cudzoziemka wyszła o świcie od koleżanki i zamówiła kurs Uberem. Miał trwać kwadrans. Kierujący Gruzin zatrzymał się na bocznej drodze, zaczął jej dotykać, ściągnął spodnie i bieliznę, wyjął prezerwatywę i zgwałcił. Kobieta broniła się, ale użył siły. Okazało się, że 24-letni gwałciciel jeździł, wykorzystując cudzą kartę. Zatrzymano go dzień po zgłoszeniu. Modus operandi sprawców jest podobny. Atakują nocą lub o świcie. Zatrzymują auto na odludnej lub uśpionej ulicy. Przesiadają się na tylne siedzenie, jedne kobiety molestują, inne gwałcą. Na 20 potwierdzonych przypadków sprawcy to sześciu Gruzinów, dwóch Uzbeków i dwóch Tadżyków, jeden Algierczyk oraz jeden z Turkmenistanu (narodowości ośmiu nie ustalono). Po połowie są to kierowcy Ubera i Bolta (w trzech przypadkach nie ustalono rodzaju aplikacji)
https://www.rp.pl/przestepczosc/art36225111-plaga-gwaltow-w-warszawie-sposob-dzialania-sprawcow-jest-podobny
Przepraszam za cynizm ale nie bardzo wiem czy śmiać się czy płakać, bądź co bądź tak w praktyce wygląda postęp i nowoczesność według najlepszych zachodnich wzorców do których mieszkańcy Warszawy usilnie aspirują. Mam tylko nadzieję że porządnym kobietom nie stała się krzywda.
Zapisane
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #108 dnia: Maja 13, 2022, 07:28:11 am »

Co Szanowni Państwo byście polecili na prezent dla księdza na jubileusz święceń? Coś co mogłoby nakłonić go do Tridentiny (nie odprawiał nigdy i nie myślał by to robić).
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 818


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #109 dnia: Maja 16, 2022, 13:09:10 pm »

Co Szanowni Państwo byście polecili na prezent dla księdza na jubileusz święceń? Coś co mogłoby nakłonić go do Tridentiny (nie odprawiał nigdy i nie myślał by to robić).


Porzadne skrzypki z manipularzem, ewentualnie Mszalik ;)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 146

« Odpowiedz #110 dnia: Maja 16, 2022, 20:43:18 pm »

Co Szanowni Państwo byście polecili na prezent dla księdza na jubileusz święceń? Coś co mogłoby nakłonić go do Tridentiny (nie odprawiał nigdy i nie myślał by to robić).

Akurat mi przyszło na myśl: https://sklep.antyk.org.pl/p,w-obronie-mszy-swietej-i-tradycji-katolickiej,5897.html
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #111 dnia: Maja 29, 2022, 14:46:46 pm »

Cytuj
Pas cnoty stworzono, aby uniemożliwić kobietom cudzołóstwo i masturbację. Najczęściej wykonywano go z metalu lub skóry i zamykano na klucz
Przez wiele lat sądzono, że krzyżowcy nakazywali noszenie pasów cnoty swoim żonom. Współczesne badania historyków jednak obalają tę tezę. Najprawdopodobniej ten mit powstał w epoce baroku, chcąc przedstawić średniowiecze w złym świetle
Swego czasu "średniowieczne" pasy cnoty można było oglądać w prestiżowych muzeach, takich jak Musée de Cluny w Paryżu. Z biegiem lat okazało się jednak, że były to przedmioty stworzone w XIX w.
https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/pas-cnoty-noszony-przez-kobiety-w-sredniowieczu-naukowcy-obalili-kolejny-mit/6bgv6bp
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #112 dnia: Czerwca 01, 2022, 12:30:44 pm »

Cytuj
Dziś mija rok gdy przywódcy zespołu First Nation Band Kolumbii Brytyjskiej Tk'emlúps te Secwépemc ogłosili odkrycie masowego grobu  ponad 200 rdzennych dzieci w szkole z internatem  w Kolumbii Brytyjskiej. „W naszej społeczności mieliśmy wiedzę, którą mogliśmy zweryfikować. Według naszej wiedzy te zaginione dzieci to nieudokumentowane zgony” – powiedziała Rosanne Casimir, szefowa Tk'emlúps te Secwépemc, w oświadczeniu z 27 maja 2021 r. Zespół nazwał to odkrycie „Le Estcwicwéy̓” – lub „zaginione”. Jednak według wielu kanadyjskich naukowców wciąż brakuje dowodu na szczątki w ziemi. Od zeszłorocznego ogłoszenia nie było żadnych wykopalisk w Kamloops ani żadnych dat rozpoczęcia takich prac. Według rzecznika Tk'emlúps te Secwépemc jak dotąd nic nie zostało wydobyte z ziemi. Domniemane miejsce pochówku, które miało zawierać 215 ciał – niektóre nawet (ciała) dzieci w wieku 3 lat – zostało zlokalizowane za pomocą radaru penetrującego grunt na terenie dawnej indiańskiej szkoły z internatem Kamloops prowadzonej przez Kościół rzymskokatolicki od 1890 do 1978 r. Według antropologa wynajętego przez zespół do przeskanowania terenu liczba ciał opierała się na nierównościach gruntu stwierdzonych przez fale radarowe.
https://nypost.com/2022/05/27/kamloops-mass-grave-debunked-biggest-fake-news-in-canada/
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2022, 12:33:42 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #113 dnia: Września 04, 2022, 19:29:46 pm »

Cytuj
Publicysta „Die Welt” Frank Stocker przypomina, że kwestia odszkodowań wojennych pojawiła się w traktacie pokojowym z Francją po wojnach napoleońskich w 1815 roku. Sojusznicy ustalili francuskie zobowiązania reparacyjne na 700 milionów franków. Największą część tej sumy, 200 mln franków, otrzymały Prusy i inne państwa niemieckie. Francja musiała ponadto pokryć koszty okupacji, straty wojenne zwycięzców, a także obligacje państwowe, co podniosło koszt wojny do 1,6 do 1,9 mld franków.

Francja musi płacić
Trzy pokolenia później, po przegranej wojnie 1870/1871, Francja musiała ponownie zapłacić reparacje. Niemiecka Rzesza otrzymała tym razem pięć miliardów franków w złocie, co stanowiło jedną czwartą dochodu narodowego Francji.

W Niemczech reparacje spowodowały gospodarczy boom i falę inwestycji, przede wszystkim w sieć kolejową. Podobne rozwiązanie planowały Niemcy w przypadku swojego zwycięstwa podczas I wojny światowej. Klęska w wojnie spowodowała, że to Niemcy obciążone zostały reparacjami w wysokości 132 mld marek w złocie.  Zobowiązania doprowadziły do kryzysu finansowego i hiperinflacji.
https://www.dw.com/pl/die-welt-w-xix-w-najwi%C4%99cej-reparacji-dostali-niemcy/a-63010264

Czyli upadł kolejny mit o ponadprzeciętnie gospodarnych Niemcach którzy zbudowali siłę własnej gospodarki w oparciu o mityczny pruski ordnung.  ::)  ;D
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #114 dnia: Września 06, 2022, 17:46:15 pm »


Cytuj
„Po zapłodnieniu przez diabła zniechęcona matka i jej córka-antychryst próbują żyć zwyczajnym życiem w Delaware” stwierdza IMDB. Disney+ opublikował swój najnowszy serial animowany, który opowiada o życiu młodej nastolatki która dowiaduje się że jest hybrydową córką szatana. Serial zatytułowany "Little Demon" rozgrywa się 13 lat po tym, jak diabeł zapładnia samotną „zniechęconą matkę” i doprowadza do narodzin ich „antychrystowej” córki Chrissy. Disney Plus Informer opisuje serial jako „animowaną komedię" z głosami Danny'ego DeVito i Aubrey Plaza.
https://caldronpool.com/disney-airs-animated-series-about-satan-impregnating-a-reluctant-mother-who-births-the-antichrist/
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2022, 17:52:06 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 611


dawniej Bambin

« Odpowiedz #115 dnia: Września 06, 2022, 18:23:26 pm »

Wiemy kto jest antychrystem z numerem 666. VICARIVS FILII DEI (Wikariusz Syna Bożego), to jest imię bestii. Każda litera cyfrą rzymską.

VICARIVS FILII DEI

V  5
I   1
C  100
A
R
I   1
V  5
S

F
I  1
L  50
I  1
I  1
 
D  500
E
I  1

W sumie to 666
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #116 dnia: Września 06, 2022, 22:09:27 pm »

Samo gęste idzie.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #117 dnia: Marca 24, 2023, 14:03:06 pm »

Część z Państwa zapewne czytała polityczny kryminał "Dziedzictwo" wydany pod nazwiskiem Kazimierz Wybranowski
przez Romana Dmowskiego. Ważnym wątkiem jest tam żydowski przekręt z akcjami nieistniejącej kopalni złota.
Przypadkiem trafiłem na piękne zdjęcie doliny tej rzeki w RPA gdzie rzekomo miała być ta kopalnia.


« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2023, 14:04:48 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 611


dawniej Bambin

« Odpowiedz #118 dnia: Marca 26, 2023, 20:36:29 pm »

Siedem grzechów głównych. Na zdjęciu według kolejności od lewej u góry:  Chciwość, żądza, duma, zazdrość, gniew, leniwiec, obżarstwo.

https://m.media-amazon.com/images/I/81m39hOvweL._AC_SL1500_.jpg


Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #119 dnia: Marca 26, 2023, 22:40:03 pm »

Panie Baltazarze, to się tak robi!

Siedem grzechów głównych. Na zdjęciu według kolejności od lewej u góry:  Chciwość, żądza, duma, zazdrość, gniew, leniwiec, obżarstwo.


« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2023, 22:41:36 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: WOREK « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!