Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:15:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Czemu myślisz, że tylko Twoja religia jest słuszna?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Czemu myślisz, że tylko Twoja religia jest słuszna?  (Przeczytany 3923 razy)
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #30 dnia: Marca 12, 2021, 19:00:38 pm »

Jeśli Pan nie utożsamia Boga z Pierwszą Przyczyną, to nie mówi Pan o Bogu. Ja dyskutuję o Bogu, a nie o ludzkich pomysłach na Boga. Pan nie mówi o tej samej istocie co ja.
To Pan nie rozumie w takim razie, co się do Pana pisze. Powiedziałem, że błędem jest stwierdzenie, że Bóg może mieć Pierwszą Przyczynę.

1 Bóg nie może jej mieć, Bóg nią jest. Nie rozumie Pan różnicy między jednym a drugim?

2 Twierdzenie, że Jezus Chrystus jest grzesznikiem jest herezją od pierwszych dni istnienia Kościoła.

3 Podany przez Pana cytat jest nieadekwatny do sytuacji. Co ma "Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami", do dyskusji na temat Prawdy? Przecież to Pan na siłę wtrącił pozamerytoryczną uwagę o złych tradycjonalistach i kochanych katechumenach, w momencie, gdzie to totalnie nie miało żadnego sensu. Bez powodu Pan wznieca konflikty.

Powtórzę na koniec, to co powiedziałem na początku, bo z każdej pańskiej wypowiedzi bije totalne nieporozumienie, kim jest Bóg. Pan nie mówi o Bogu, tylko o jakimś ludzkim wymyśle. Bóg jest Pierwszą Przyczyną, jeśli Pan się z tym nie zgadza, to nasza rozmowa jest pozbawiona sensu, bo nie będziemy mówić o tej samej istocie. Mam nadzieję, że Pan tą rozbieżność widzi i uzna, że bicie piany nie na sensu i tej piany bić nie będzie. Pozdrawiam.


1. rozumiem i nigdzie nie pisałem, że ma

2. nie twierdziłem, a pytałem

3. jest tak samo adekwatny, jak pana. uwaga faktycznie była pozamerytoryczna, ale taka ma posługę na tym forum, proszę się nie zrażać  ;D na pewno poczuje się pan tu, jak wśród swoich


ogólnie myślałem, że chce pan być apologetą, a tu taka szybka kapitulacja...

Ja dyskutuję o Bogu, a nie o ludzkich pomysłach na Boga ciekawe zdanie, kiedyś proszę je jeszcze raz sobie powtórzyć po Fundamencie ćwiczeń ignacjańskich
Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Iustus
bywalec
**
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #31 dnia: Marca 12, 2021, 19:08:40 pm »

1. Pan nadal nie rozumie mojej uwagi. Proszę przeczytać ponownie.
3. I po co ta chamska uwaga? Ta chamska uwaga sugeruje jakoby pański brak merytoryki i bezsensowna uwaga, której celem było tylko obrażenie Tradycji współgrała z moją duszą i z tym, co niesie ze sobą Tradycja. Szanowny Panie, to jest zwykłe kłamstwo i oszczerstwo. Kłamstwo, że naturą Tradycji jest złośliwość, którą Pan prezentuje, a oszczerstwem jest to, że ta złośliwość to także i moja cecha. Bo taki jest logiczny wniosek sugestii, że odnajdę się wśród złośliwych ludzi. Nic bardziej mylnego i Pan to już chyba po sobie widzi.

Jestem apologetą, przy czym ja chcę dyskutować o Bogu, a Pan sobie stworzył jakiegoś chochoła i chce go obalać. To jest dobre dla dzieci, a nie dla poważnych ludzi.

O ćwiczenia ignacjańskie z mojej strony proszę się nie martwić.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #32 dnia: Marca 12, 2021, 20:57:37 pm »

Jeśli Pan nie utożsamia Boga z Pierwszą Przyczyną, to nie mówi Pan o Bogu. Ja dyskutuję o Bogu, a nie o ludzkich pomysłach na Boga. Pan nie mówi o tej samej istocie co ja.

Napisali: Nie ma już Żyda, ani Greka. Nieprawda. Właśnie na tym forum znalazłem jednego Greka.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Iustus
bywalec
**
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #33 dnia: Marca 12, 2021, 21:44:17 pm »

Jeśli Pan nie utożsamia Boga z Pierwszą Przyczyną, to nie mówi Pan o Bogu. Ja dyskutuję o Bogu, a nie o ludzkich pomysłach na Boga. Pan nie mówi o tej samej istocie co ja.

Napisali: Nie ma już Żyda, ani Greka. Nieprawda. Właśnie na tym forum znalazłem jednego Greka.
Wygląda na to, że Pan nie rozumie, co znaczy ten cytat i się nim niewłaściwie posługuje. Znaczy on tylko tyle, że dla Boga ziemskie posady, narodowość, posiadanie i tak dalej nie mają znaczenia. Każdy będzie osądzony jakby płci, czy narodowości nie było.
A co do przytoczonego zdania, to bez sensu jest rozmawiać niby o tym samym, bo nazywamy tak samo, a każdy by sobie wymyślił inne znaczenie. To jak rozmawiać z rewolucjonistą, że trzeba szerzyć miłość i tolerancję. Jeśli tamta osoba trzymała by się pokracznego znaczenia tych słów, to możemy sobie wzajemnie potakiwać, a w praktyce chcemy całkowicie czego innego. Dlatego wyjaśniam podstawowe sprawy na początku dyskusji, aby uciąć na starcie potencjalny wątek z setką odpowiedzi, a właściwie bez treści. Tutaj miałem poważne podejrzenie, że coś takiego się szykuje, dlatego podziękowałem za taką dyskusję. Nie ma sensu siebie i nikogo zmuszać do rozmowy. Trzeba też wiedzieć, kiedy lepiej nie rozmawiać, to też jest pewna roztropność.
Zapisane
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #34 dnia: Marca 13, 2021, 14:13:03 pm »



Jestem apologetą, przy czym ja chcę dyskutować o Bogu, a Pan sobie stworzył jakiegoś chochoła i chce go obalać. To jest dobre dla dzieci, a nie dla poważnych ludzi.



Nie przyznawajcie się do tego publicznie, bo to reszcie apologetow nie przynosi zaszczytu.
Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #35 dnia: Marca 13, 2021, 16:25:40 pm »

Każdy będzie osądzony jakby płci, czy narodowości nie było.


Warto, żeby pan jako apologeta przyswoił sobie rudymenta z katechizmu dla dzieci, bo znow glosi pan herezje.

Otóż jeden z grzechow wołających o pomstę do nieba to peccatum sodomitarum, ciężko będzie go osądzić, jeżeli nie będzie płci.

Ale postaram się pana uprzedzić i sam napiszę, że zapewne czegoś nie rozumiem


Pańska wypowiedź świadczy, że Pan nie rozumie pojęcia Pierwsza Przyczyna.

To Pan nie rozumie w takim razie, co się do Pana pisze.

 Nie rozumie Pan różnicy między jednym a drugim?

bo z każdej pańskiej wypowiedzi bije totalne nieporozumienie,

Pan nadal nie rozumie mojej uwagi


Wygląda na to, że Pan nie rozumie, co znaczy ten cytat i się nim niewłaściwie posługuje.




« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2021, 16:46:24 pm wysłana przez akolitaa » Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Iustus
bywalec
**
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #36 dnia: Marca 13, 2021, 22:03:52 pm »

Proszę o wyjaśnienie na czym polega ten grzech wołający o pomstę do nieba. Podtrzymuję to, co powiedziałem, Bóg osądzając nas nie będzie dawał żadnych bonusów za płeć, nację i tak dalej.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #37 dnia: Marca 13, 2021, 22:27:00 pm »

Bóg osądzając nas nie będzie dawał żadnych bonusów za płeć, nację i tak dalej.

Dość dziwny pogląd. Przecież "od każdego, któremu wiele dano, wiele żądać będą, a któremu wiele zlecono, więcej będą chcieć od niego." (Łk 12,39-48). Zawsze to rozumiałem tak, że rozliczani będziemy nie "wszyscy po równo", tylko podług tego, co nam dano.  Z płcią, którą otrzymujemy w chwili urodzenia, przychodzą obowiązki, i z tychże będziemy rozliczani. Z narodowością jest tak samo (bo niektórym narodom "wiele dano").
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Iustus
bywalec
**
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #38 dnia: Marca 13, 2021, 22:57:32 pm »

Słusznie Pan mówi. Kto dostanie więcej, od tego więcej będzie wymagane. Jeśli ktoś się urodził w środowisku, gdzie od dziecka mógł poznać Boga a zboczy, to ma większe przewinienie od człowieka, który wychował się bez znajomości religii katolickiej, nawet jak zboczą w tym samym kierunku.
Tak czy inaczej, bonus nie jest za samą narodowość, czy płeć, bo to zależy od kontekstu, czy dana cecha w jego życiu uwarunkowuje go jako bliższego czy dalszego Bogu. To byłoby niepoważne, gdyby Bóg rozpatrywał geny na sądzie ostatecznym.
Na tej zasadzie Bóg będzie więcej wymagał od Polaka niż od Koreańczyka z Korei Północnej, ale to nie z powodu genów. Jeden się urodził w kulturze, w której Bóg całe szczęście w przestrzeni publicznej widoczny, a drugi urodził się w kulturze, gdzie od dziecka pierze się mózg i Bóg jest na cenzurowanym.
Zapisane
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #39 dnia: Marca 14, 2021, 18:59:55 pm »

wczesniej:
Każdy będzie osądzony jakby płci, czy narodowości nie było.

teraz:

Podtrzymuję to, co powiedziałem, Bóg osądzając nas nie będzie dawał żadnych bonusów za płeć, nację i tak dalej.

 ::)
Proszę o wyjaśnienie na czym polega ten grzech wołający o pomstę do nieba. Podtrzymuję to, co powiedziałem, Bóg osądzając nas nie będzie dawał żadnych bonusów za płeć, nację i tak dalej.


niestety nie mogę, bo Grzech ten zowie się też niemym α) już dlatego, że jest tak obrzydliwym, tak szkaradnym, iż bez ważnej przyczyny nie godzi się o nim mówić ani go opisywać.

Bóg osądzając nas nie będzie dawał żadnych bonusów za płeć, nację i tak dalej to dla mnie cos zpelnie innego niz Każdy będzie osądzony jakby płci, czy narodowości nie było.


btw, tego o grzechu sodomskim nie wiedzialem: Stąd i w małżeństwie prawowitym może grzech ten zachodzić, a zachodzi wtenczas, jeżeli powinności nie spełniają się w sposób wskazany przez przyrodzenie. Dokładniej o tym nie mogę mówić tutaj; kto tedy ma wątpliwości jakie lub w sumieniu czuje niepokój, niech się spyta na spowiedzi, powiedziawszy sam wszystko, aby spowiednik nie potrzebował go badać.

http://www.ultramontes.pl/grzechy_wolajace_o_pomste_do_nieba.htm

dziwne bardzo...
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2021, 19:39:44 pm wysłana przez akolitaa » Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #40 dnia: Marca 14, 2021, 19:38:52 pm »

przepraszam, dubel jakby
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2021, 19:40:47 pm wysłana przez akolitaa » Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Iustus
bywalec
**
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #41 dnia: Marca 14, 2021, 20:52:34 pm »

akolitaa, chyba mam problem z podążaniem za pańskim tokiem rozumowania. Proszę o prostą rzecz, można odpowiedzieć w jednym zdaniu. Który to grzech wołający o pomstę do nieba popełniłem? I gdzie Pan ten grzech zauważył?
Zapisane
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #42 dnia: Marca 14, 2021, 21:00:09 pm »

akolitaa, chyba mam problem z podążaniem za pańskim tokiem rozumowania. Proszę o prostą rzecz, można odpowiedzieć w jednym zdaniu. Który to grzech wołający o pomstę do nieba popełniłem? I gdzie Pan ten grzech zauważył?

ja mam na pewno w podazaniu za panskim... gdzie ja cos takiego sugerowalem?
Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Iustus
bywalec
**
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #43 dnia: Marca 14, 2021, 21:17:43 pm »

To na czym polega moja herezja? Bo o tym Pan wspominał. Proszę mi pomóc z niej wyjść.
Zapisane
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #44 dnia: Marca 14, 2021, 22:07:06 pm »

To na czym polega moja herezja? Bo o tym Pan wspominał. Proszę mi pomóc z niej wyjść.


Bóg jest tą Pierwszą Przyczyną i dlatego jest

Każdy będzie osądzony jakby płci, czy narodowości nie było.
Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Czemu myślisz, że tylko Twoja religia jest słuszna? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!