Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:24:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych  (Przeczytany 14366 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #105 dnia: Października 29, 2020, 14:27:58 pm »

Mam nadzieję, że w 2020 roku katolicy nie będą się mazać i żebrać od degeneratów odprawienia im Mszy św., w tzw "łączności" z tym, który "pohańbił cały chrześcijański świat".



Rzecznik KEP-skich zapewne też potępi. Panie Bąkiewcz, nie brońcie Degeneratów w zastępstwie Policji. Jedni i drudzy nienawidzą katolików tradycyjnych. Nie wiadomo tylko którzy zieją większą nienawiścią. Obstawiam KEP-skich.

« Ostatnia zmiana: Października 29, 2020, 15:45:22 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #106 dnia: Października 29, 2020, 16:07:29 pm »

A ja się nie zgodzę, że filmy cegielskicch i śmierdzowskiego były antyklerykalne. Ja bym sie z tym zgodził, gdyby te filmy były wymierzone w kapłanów co się przy Mszy katolickiej upierają, odmawiają Komunii na stojąco czy do łapy, odsyłają narzeczonych róznych wyznań do władzy zwierzchniej albo odmawiają rozgrzeszenia aborcjonistom i odsyłają do Watykanu. Ok, to wtedy by to był film antyklerykalny. Natomiast, wymienieni zajęli się opisem patologii i dywersyjnej działalności WROGÓW Kościoła i Pana Boga, przebranych w duchowne szaty. Jeśli tacy okreslali to jako filmy antyklerykalne, to tak jakby konia kuli, a żaba noge podstawiała.

O zgadzam się z Panem.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #107 dnia: Października 29, 2020, 16:24:23 pm »

Cytuj
wystąpień antyklerykalnych sprowokowanych kilkoma bardzo ważnymi czynnikami:
Sorry,  :) ale chyba żyjemy w innym kraju, nie wiem skąd pan pisze.
Dodać należy arogancję hierarchii :
- odmowę dokonania lustracji po PRL - TW Gray, gnębienie x Isakowicza itp.
- odmowa wyjaśnienia sprawy Paetza (do dziś  :o )
- krycie i przenoszenie z parafii do parafii z diecezji do diecezji pedofilów i homosi
- uginanie się tylko przed lewicowymi mediami - nigdy przed wiernymi Kościoła nawet takimi jak prof Półtawska, x Isakowicz, rodziny molestowanych przez Paetza kleryków...
Polski antyklerykalizm ma bardzo dluga tradycje,o czym nie tak dawno rowniez tutaj dyskutowano. Antyklerykalizm nie byl tylko cecha ludzi niewierzacych czy wojujacych ateistow, ale przypuszczam, ze nawet wiekszosc szczerych katolikow w jakims sensie byla i do dzis jest antyklerykalna. Przejawia sie to podswiadoma nieufnoscia do ksiezy i watpliwosciami wobec ich zycia i zachowania. Ta nieufnosc nie wziela i nie bierze sie znikad - jej przyczyna sa sami ksieza (niektorzy, wiekszosc, jakas grupa - w zaleznosci od kontekstu historycznego), ktorzy zyli niezgodnie z zasadami, ktore glosili,albo zyli ponad stan,kiedy wiekszosc ich parafian zyla w ubostwie albo na o wiele nizszym poziomie. Nawet ja jestem podswiadomie antyklerykalny i samego mnie raza decyzje biskupow czy podejscie ksiezy do roznych waznych spraw - i sam wrecz nie cierpie srodowiska ksiezy i mam watpliwosci wobec ich wiary, szczerosci i intelektualnych mozliwosci. A wierze, ze jestem szczerym chrzescijaninem (choc niestety nie idealnym), i nie wystepuje z pozycji czlowieka, ktory nie cierpi religii i chce ja zniszczyc z powodu jej samej. Co dopiero ludzie, ktorych podejscie do wiary jest luzne albo nie otrzymali wlasciwej formacji,albo nie maja czasu, sily czy ochoty samemu zastanawiac sie nad duchowymi sprawami. Rzeczywistosc Kosciola nawet dla nas nie jest zachecajaca - co dopiero dla innych. Dla nich Kosciol jest taka sama instytucja czy korporacja jak setki innych organizacji.

Wyrok Trybunalu Konstytucyjnego jest pretekstem, ktory wyzwolil z wielka sila niechec ludzi przede wszystkim wobec obecnej polskiej wladzy. Przy okazji przywodcy protestow chca skierowac niechec demonstrujacych przeciwko swoim ideowym przeciwnikom czyli przeciwko Kosciolowi. Ludzie obojetni religijnie czy nawet lekko wierzacy nie widza problemu, zeby protestowac przeciwko Kosciolowi wlasnie z wyzej wymienionych powodow: braku zaufania do Kosciola i podswiadomej nieufnosci wobec ksiezy a szczegolnie biskupow. Ktos skarzyl sie, ze Kosciol jest ukazywany tylko negatywnie w liberalnych mediach: to prawda. Jednakze sami wiemy, ze wielu z nas samych chetnie poszloby protestowac przeciwko swoim biskupom za to, jak traktuja zwyklych wiernych. Wiecej pychy, arogancji, buty polaczonych z przekonaniem o wlasnej nieomylnosci i doskonalosci nie ma chyba nigdzie indziej niz w Kosciele. To jest tak jak z ksiezmi pedofilami, ktorzy do konca byli przekonani, ze nikt im niczego nie zrobi i ze oni naprawde niczego karygodnego nie zrobili. Albo jak arcybiskup Paetz,ktory prawie do konca pokazywal sie publicznie i pewnie sam uwazal, ze to ON zostal skrzywdzony, bo niczego zlego nie zrobil.
To jest prawdziwy paradoks: protestujacy (niestety czesto wygladajacy i zachowujacy sie jak tluszcza) ostro krytykuja Kosciol za cos, co zawsze glosil czyli za obrone ludzkiego zycia od poczecia do naturalnej smierci. Nie krytykuja rownie ostro za to, za co by mogli krytykowac i mieliby stuprocentowa racje czyli na przyklad za nieumiejetnosc i brak ochoty rozwiazywania prawdziwych problemow (mysle konkretnie o skandalach seksualnych czy finansowych). Do tego by sie dolaczylo wielu katolikow. Z drugiej strony ksieza i biskupi zbyt czesto uwazali kazdy przejaw krytyki Kosciola za atak zamiast zastanowic sie nad jego przyczynami.  A kiedy przychodzi prawdziwy atak, nie sa w stanie powiedziec niczego oprocz tego, co zawsze. Wiec albo mowia o ataku, albo podkulaja przyslowiowy ogon i mowia, ze nic sie nie stalo. A potem biskupi dalej beda terroryzowac swoich ksiezy, traktowac ich jak smieci albo podludzi, i walczyc z msza trydencka. Ktos tu napisal: naprawde nawet szczerzy katolicy nie chcieliby umierac albo chocby walczyc za Nycza, Skworca, Polaka, Gadeckiego i tylu innych. Bo niby dlaczego? Dlatego, ze nas maja gdzies??
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2020, 16:28:25 pm wysłana przez pauluss » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #108 dnia: Października 29, 2020, 16:30:25 pm »

@ Pauluss

Amen.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #109 dnia: Października 29, 2020, 18:50:13 pm »

Ale Panowie, przecież ci protestujący nie występują przeciw Kościołowi ze względu na jego wady tu opisywane. Wręcz przeciwnie, oni występują przeciwko samej esencji chrześcijaństwa, przeciwko podstawowym wartościom moralnym, przyzwoitości, czystości itd. Chrystus głosi skromność, oni pychę, Chrystus poświęcenie, oni wygodę, Chrystus życie dla innych, oni dla siebie, Kościół odnosi się do życia przyszłego, oni wyłącznie do ziemskiego, wymaga odpowiedzialności, oni chcą żyć bez żadnych konsekwencji i ograniczeń, Chrystus głosi czystość i skromność, oni, wiecie sami co.
Po prostu to co dla nas jest dobre dla nich jest złe i vice versa. To jest problem u samych podstaw światopoglądu. No bo jak widzę napisy typu "chcę uprawiać s*ks nie po to by mieć dziecko" to nawet nie wiem jak miałbym zacząć rozmowę z taką osobą gdybym miał okazję. Ich cały sposób myślenia wydaje się dokładną odwrotnością myślenia chrześcijańskiego, u samych fundamentów. To nie jest zwykły antyklerykalizm. Ja sobie nie wyobrażam jak ktoś z tych osób mógłby wierzyć w Boga. A jeżeli nawet, to musieli by traktować Go jako tego złego, który coś od nas wymaga. Ci ludzie zachowują się tak jakby jedynym bogiem dla nich były ich własne zachcianki, nawet jeśli byłyby sprzeczne z rozumem czy logiką, nawet jeśli oznaczają śmierć drugiego człowieka, a co dopiero mówić o Prawie Bożym.

Gdyby nagle wszyscy kapłani i biskupi stali się tradycjonalistami, wstąpili do FSSPX czy coś podobnego, z papieżem na czele, to te protesty byłyby tylko jeszcze silniejsze i gwałtowniejsze. Ba, wtedy pewnie Kościół Katolicki oficjalnie został by potępiony przez ONZ, UE i co tam jeszcze jako skrajna sekta. Nie mówię, że byłoby to złe, wreszcie sprawy by wyglądały jasno. Dlatego też uważam, że dobrze się stało z tymi protestami. Mamy lepszy ogląd sytuacji polskiego społeczeństwa, szczególnie młodego. Lepsze, że to wypłynęło teraz, niż gdyby miało powoli przeżerać Polskę tak, żebyśmy nawet (jako społeczeństwo) tego nie zauważyli, jak to zresztą się działo do tej pory. Po za tym Szatan zawsze woli działać po cichu, jeśli się ujawnia tak jak dziś, to oznacza, że nie miał już innego wyjścia. Ważne abyśmy tego nie zmarnowali, musimy, świeccy jak i (przede wszystkim) duchowni dokładnie przeanalizować to, aby na tej podstawie odpowiednio dobrać środki w działaniu i przygotować się na przyszłość. Samo uświadomienie wielu wiernym, że może być od nich wymagane fizyczne bronienie kościołów i Najśw. Sakramentu, ryzykując przy tym nawet zdrowie czy życie jest czymś mocno pozytywnym. Ostateczne ujawnienie się wielu duchownych również jest wielce pozytywne.
Zapisane
Jotes
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #110 dnia: Października 29, 2020, 19:09:04 pm »

Ostateczne ujawnienie się wielu duchownych również jest wielce pozytywne.

Co pan ma na myśli panie Albertusie? Bo nie bardzo łapię o jakie ujawnienie chodzi i co jest w nim pozytywnego?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #111 dnia: Października 29, 2020, 19:11:19 pm »

Cytuj
Gdyby nagle wszyscy kapłani i biskupi stali się tradycjonalistami,

Ale nie stali się. I nie staną się. Stanowią (bp-i) jedno ciało z tym światem, polityką.
Dlaczego mam się przejmować, że takiemu jednemu z drugim lewaki porysują lakier na Merolu? Niech dzwoni do kumpla ministra MSW, żeby mu obstawę przysłali albo, żeby "operacyjnie" przekierowali marszrutę z dala od pałacu biskupiego.

Niech sobie idą lewaki niszczyć zabytkowe kościoły ale nie mojego Merola!
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #112 dnia: Października 29, 2020, 19:18:04 pm »

Co roku,  w niedzielę przed Wielkim Postem, patriarchowie, metropolici, biskupi, prezbiterzy i diakoni,  zdejmują złote mitry, złote ornaty, stuly, orariony, stachary, ryzy i w prostym odzieniu odwracają się do swoich wiernych, klekaja, prosza wiernych o wybaczenie
wszystkich popełnionych win, złych słów i skłaniają głowę do ziemi. Nawet nie muszą być odmawiane zadne modlitwy.

My, wzruszeni tym widokiem tez padamy na kolana i ze łzami mówimy: Bog Ci wybacza swiety Ojcz, wybacz i mi grzesznemu.
Wszyscy przekazują sobie pocałunek pokoju i wzajemnie przepraszają. Po powrocie do domu przeprasza się domowników, dzwoni się z przeprosinami do przyjaciol i znajomych. Katolicy sa bardzo zaskoczeni takim telefonem,  ale to nic.

Później damy rade zyc ze sobą wspólnie w Cerkwi przez.caly rok. Przepraszamy się też przed każdą spowiedzia.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #113 dnia: Października 29, 2020, 19:46:20 pm »

https://www.facebook.com/2027852237441960/posts/3026708940889613/
Tzw. "polscy muzułmanie" udzielili poparcia feministycznym orgiom nienawiści, ci prawdziwi z wahabickiej Ligi Muzułmańskiej taktownie milczą mimo iż islam toleruje aborcje eugeniczną. Zaskoczyli mnie pozytywnie mimo iż to nasi wrogowie.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #114 dnia: Października 29, 2020, 20:12:37 pm »


Nie wiadomo czy to prawda czy fejk
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #115 dnia: Października 29, 2020, 20:17:01 pm »

https://www.facebook.com/2027852237441960/posts/3026708940889613/
Tzw. "polscy muzułmanie" udzielili poparcia feministycznym orgiom nienawiści, ci prawdziwi z wahabickiej Ligi Muzułmańskiej taktownie milczą mimo iż islam toleruje aborcje eugeniczną. Zaskoczyli mnie pozytywnie mimo iż to nasi wrogowie.
Ci polscy "muzulmanie" to sufici, taka masoneria w islamie. Nic dziwnego, że popierają
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #116 dnia: Października 29, 2020, 22:17:57 pm »

Odczep się od sufitów.  ;D
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #117 dnia: Października 29, 2020, 23:38:18 pm »

Tam naczelną figurą jest taki manichejczyk-kabalista, Selim Chazbijewicz. Kaczyński zrobił go ambasadorem w Kazachstanie, bo ten napisał ode na jego czesć.

„Niby zwycięski Chrobry wzmacniasz państwo nasze,”

„Ty , który od nowa polską godność wskrzeszasz,”

„Jak orzeł ponad skałą wzlatujesz i zawsze,”

„To Ty masz rację, Ty na pomoc spieszysz.”

„Tyle dróg przejść musiałeś, wodzu nasz zwycięski,”

„Tyle klęsk przejść musiałeś by podnieść się z klęski,”

„Tyle lat musiałeś czekać by teraz już w chwale,”

„Rządzić Polską, by zmieniać nasz kraj stale”

„W kierunku mocarstwa od morza do morza,”

„By wszystkie narody od Bałkanów po Bałtyk”

„A nawet ptaki co krążą w przestworzach,”

„Wielbiły Polskę i wielbiły jej wodza.”

„O Jarosławie Wielki, władco dusz Polaków,”

„Który nasz naród wyprowadzisz z klęski,”

„Który zdobędziesz imperium Lechitów,”

„I znów odrodzisz Warszawę i Kraków.”

„Niech będzie pamięć Twego brata Lecha”

„Na zawsze w kraju świętego Wojciecha”

„Łączyć a nie dzielić naród nasz wybrany”
Zapisane
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #118 dnia: Października 30, 2020, 10:46:50 am »

A jednak https://dorzeczy.pl/kraj/159134/rabin-michael-schudrich-do-prymasa-polski-jestem-zaniepokojony-wypisywaniem-na-kilku-kosciolach-graffiti.html
Zapisane
Jotes
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #119 dnia: Października 30, 2020, 12:19:05 pm »

Całkiem pokaźny spis ujawnionych.
https://misyjne.pl/apel-ksiezy-5-x-nie-5-x-tak/
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!