Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:09:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych  (Przeczytany 14339 razy)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #90 dnia: Października 29, 2020, 10:52:22 am »

https://twitter.com/wybranowski
Tu bez cenzury fotografia +18 która trafiła do Szechterówki
Ta pani przypomina działaczki Femenu które oblały miedzy innymi abp Andre Leonarda


Może z tą różnicą, że nie ma napisów na ciele.
A według mnie górą Antygonki
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2020, 11:08:40 am wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #91 dnia: Października 29, 2020, 11:22:09 am »

A ja zaprotestuje panie rysiu przeciwko wmawianiu katolikom, że łatke ruską przyklejają prawosławnym. A jaką mają przyklejać? Przyklejają taka jaką mają od tysiąca lat i nie jest to żadne czepianie ale doświadczenie i historia. Jaką mają przyklejać, grecką, bułgarską, rumuńską, serbską?
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2020, 11:26:54 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #92 dnia: Października 29, 2020, 11:33:37 am »

I kilka kobiet postanowiło zabłysnąć.....
https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Karolina-Micula-pokazala-nagi-biust-na-Strajku-Kobiet-Odwazny-gest-aktorki-FOTO

Do dupy z takim obskurantyzmem.

Wchodzę na zapodany link z nadzieją... a tam te naziole z Radia Z pokazały plecy - a piersi, o ile pamięć mnie nie zawodzi, są z przodu.
Potem patrzę na fotkę z przodu... a tam czarna łatka na piersiach. To po cholerę ten artykuł ?

Po co w ogóle poszukiwać nieskromnych obrazów?
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #93 dnia: Października 29, 2020, 11:45:50 am »

Panie Teleprimunt, w kaplicy sykstyńskiej jeszcze nieskromniejsze są, to i nam  może nie zaszkodzi pani Micula
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #94 dnia: Października 29, 2020, 12:04:08 pm »


Do dupy z takim obskurantyzmem.

Wchodzę na zapodany link z nadzieją... a tam te naziole z Radia Z pokazały plecy - a piersi, o ile pamięć mnie nie zawodzi, są z przodu.
Potem patrzę na fotkę z przodu... a tam czarna łatka na piersiach. To po cholerę ten artykuł ?


Kurka wodna - to był żart.

Kiedyś Cejrowski (tylko raz zabłysnął) do TV zaprosił jakąś nauczycielkę feministkę, która kazała na lekcji wychowawczej zakładać prezerwatywy na banany. Cejrowski zaskoczył gościa i spokojnie na stoliku położył banana i prezerwatywę i powiedział: skoro dzieci mogą to może pani zademonstruje jak pani to robi. Kobita zjarała cegłę i odmówiła.

« Ostatnia zmiana: Października 29, 2020, 12:06:31 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #95 dnia: Października 29, 2020, 12:04:35 pm »

Porównanie obecnej sytuacji ze zwykłymi wyborami jakoś nie klei mi się. Obecnie jesteśmy świadkami pierwszych od niepamiętnych czasów ogólnopolskich wystąpień antyklerykalnych sprowokowanych kilkoma bardzo ważnymi czynnikami:
1. Wyjątkowo zajadłej kampanii antyklerykalnej w mediach opozycyjnych (filmy Sekielskich i Smarzowskiego były hitami). TVN, GW, Newsweek zaczęły
na "klechach" wyładowywać swoje frustracje z powodu klęsk wyborczych swoich pupili.
2. Wyjątkowo wybuchowego tematu kompromisu aborcyjnego, niestety ale postulaty p. Godek są w kontrze do oczekiwiań społecznych. Do tej pory paliwem politycznym prawicy była polityka historyczna, ochrona kraju przed kłopotliwymi imigrantami z Afryki i Bliskiego Wschodu, anty-rosyjskie resentymenty, walka z "układem", lustracja i inne mniej kontrowersyjne tematy. Zaostrzenie przepisów aborcyjnych interesowało jedynie proliferów niezbyt reprezentatywnych dla ogółu Polaków ale za to nadludzko, wręcz fanatycznie zmotywowanych do działania.
3. Wejście w dorosłość milenialsów czyli pierwszego w pełni neopogańskiego pokolenia Polaków które mentalnie wyzute jest ze światopoglądu chrześcijańskiego.
4. Restrykcji covidowych

To wszystko spowodowało gwałtowny, chaotyczny wybuch furii który IMHO może eskalować w najbliższych tygodniach.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2020, 12:07:51 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #96 dnia: Października 29, 2020, 12:19:35 pm »

A ja się nie zgodzę, że filmy cegielskicch i śmierdzowskiego były antyklerykalne. Ja bym sie z tym zgodził, gdyby te filmy były wymierzone w kapłanów co się przy Mszy katolickiej upierają, odmawiają Komunii na stojąco czy do łapy, odsyłają narzeczonych róznych wyznań do władzy zwierzchniej albo odmawiają rozgrzeszenia aborcjonistom i odsyłają do Watykanu. Ok, to wtedy by to był film antyklerykalny. Natomiast, wymienieni zajęli się opisem patologii i dywersyjnej działalności WROGÓW Kościoła i Pana Boga, przebranych w duchowne szaty. Jeśli tacy okreslali to jako filmy antyklerykalne, to tak jakby konia kuli, a żaba noge podstawiała.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #97 dnia: Października 29, 2020, 12:21:02 pm »

Cytuj
wystąpień antyklerykalnych sprowokowanych kilkoma bardzo ważnymi czynnikami:

Sorry,  :) ale chyba żyjemy w innym kraju, nie wiem skąd pan pisze.

Dodać należy arogancję hierarchii :

- odmowę dokonania lustracji po PRL - TW Gray, gnębienie x Isakowicza itp.
- odmowa wyjaśnienia sprawy Paetza (do dziś  :o )
- krycie i przenoszenie z parafii do parafii z diecezji do diecezji pedofilów i homosi
- uginanie się tylko przed lewicowymi mediami - nigdy przed wiernymi Kościoła nawet takimi jak prof Półtawska, x Isakowicz, rodziny molestowanych przez Paetza kleryków...

Skoro zginają sie kolana KEP-skich tylko przed lewicowymi mediami - no to lewica rzuciła (tak się wydaje) KEP-skich na kolana.
Teraz KEP-scy pokajają się umiarkowanie przed lewicą i ulepią Kościół wg wskazówek lewicy.
Nie bedzie w nim miejsca dla pana czy mnie a na pewno dla Roberta Bąkiewicza i Cenckiewicza  :)

- arogancja wobec Benedykta XVI i Tradycji katolickiej.
- afera gruntowa we współpracy z SB-kami i ówczesnymi politykami

Kościół w Polsce będzie gorszy od zachodnio-europejskiego, bo jest bardziej prostacki i chamski. Nie będzie w nim miejsca na wyrafinowane postępowe konstrukcje. Posoborowie Nowej Normalności bedzie miało twarz i umysł Lemańskiego i Rysia ...a spryt do inwestycji budowlanych Nycza

PS
Posoborowie dalej będzie pełnić rolę narzędzia kontroli społecznej. Nadal będzie potępiać "nacjonalizm" jak dawniej, tylko smycz będzie trzymała nie prawa ale lewa ręka politycznego kartelu.

Stara ilustracja, teraz będzie nowocześniej.
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2013/03/habemus-papam.html#more

Dziewczyna sexy tancząca na rurze - to Nowa Forma Rytu Rzymskiego w wykonaniu Dominikanów w Katedrze w Metzu. Po mszy dal TV francuskiej Ojcowie wyrazili zadowolenie z duszpasterskiego rezultatu imprezy eucharystycznej.
Msza w Katedrze Płockiej - gra zaspół Bitowy Seminarium Duchownego "Fratres". Objechał ze swoim opiekunem chyba wszystkie parafie w diecezji. Dodać należy, że ten postępowy kapłan został mianowany Duszpasterzem Tradycji w diecezji płockiej. Potem awansował w kurii, już dam spokój z nazwiskiem...


« Ostatnia zmiana: Października 29, 2020, 12:41:48 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #98 dnia: Października 29, 2020, 12:49:40 pm »


Do dupy z takim obskurantyzmem.

Wchodzę na zapodany link z nadzieją... a tam te naziole z Radia Z pokazały plecy - a piersi, o ile pamięć mnie nie zawodzi, są z przodu.
Potem patrzę na fotkę z przodu... a tam czarna łatka na piersiach. To po cholerę ten artykuł ?


Kurka wodna - to był żart.

Kiedyś Cejrowski (tylko raz zabłysnął) do TV zaprosił jakąś nauczycielkę feministkę, która kazała na lekcji wychowawczej zakładać prezerwatywy na banany. Cejrowski zaskoczył gościa i spokojnie na stoliku położył banana i prezerwatywę i powiedział: skoro dzieci mogą to może pani zademonstruje jak pani to robi. Kobita zjarała cegłę i odmówiła.

Ja wiem, że to był żart.  :) To nie miała być w moim zamierzeniu żadna krytyka.
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #99 dnia: Października 29, 2020, 13:09:11 pm »

Szanowni państwo, śmiem wątpić czy ludzie przed 30tką wiedzą kto to jest Petz, Tradsi, KRR, lawendowa mafia itp. Chociaż oczywiście stereotyp klechy pedofila i legendarnego rydzykowego Maibacha jest powszechny. Gdyby jakaś zielonowłosa dziewoja z błyskawicą w awatarze przypadkowo przypałętała się do nas na forum to raczej niewiele rozumiałaby z naszej pisaniny.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #100 dnia: Października 29, 2020, 13:16:51 pm »

Panie Filipie, ja panu więcej powiem. Ja jakieś 50 lat temu nie mialem pojęcia o pisaniu, czytaniu, tabliczce mnożenia...o abp Petzu, tradycji i jezdzie samochodem nie wspomne. A teraz mam i to ......chochocho albo jeszcze dłużej.
Zapisane
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #101 dnia: Października 29, 2020, 13:24:10 pm »

Szanowni państwo, śmiem wątpić czy ludzie przed 30tką wiedzą kto to jest Petz, Tradsi, KRR, lawendowa mafia itp. Chociaż oczywiście stereotyp klechy pedofila i legendarnego rydzykowego Maibacha jest powszechny. Gdyby jakaś zielonowłosa dziewoja z błyskawicą w awatarze przypadkowo przypałętała się do nas na forum to raczej niewiele rozumiałaby z naszej pisaniny.

Jedna osoba przed 30tką wie. :) Ale reszta być może nie.
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #102 dnia: Października 29, 2020, 13:26:05 pm »

Szanowni państwo, śmiem wątpić czy ludzie przed 30tką wiedzą kto to jest Petz, Tradsi, KRR, lawendowa mafia itp. Chociaż oczywiście stereotyp klechy pedofila i legendarnego rydzykowego Maibacha jest powszechny. Gdyby jakaś zielonowłosa dziewoja z błyskawicą w awatarze przypadkowo przypałętała się do nas na forum to raczej niewiele rozumiałaby z naszej pisaniny.

Jedna osoba przed 30tką wie. :) Ale reszta być może nie.
Oooo, czyli można.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #103 dnia: Października 29, 2020, 13:52:47 pm »

Cytuj
@ P. Rysio
Co do nastawienia warszawskich prawosławnych wydaje mi się, że ma Pan rację - też się spotykałem z innym podejściem. Takie jak u P. Bogosłowa wydają mi się raczej charakterystyczne dla neofitów z zewnątrz broniących się przed wpływem KK. Pozwolę sobie tylko zaznaczyć, że prawosławie jest i w innych miejscach - np. na szerokopojętych ziemiach odzyskanych ale i w dużych miastach.

Nie zgadzam się. Pan Bogoslow, z tego co można przeczytać na fk, nie zachowuje się jak neofita. To raczej ja tak się zachowuję  ;D
Przepraszam, nie to miałem na  myśli, bo i z tego co Pan Bogosłow pisze to nie wynika - miałem bardziej na myśli to, że spośród osób o takim podejściu kojarzyłem bardziej neofitów. Jeden też kiedyś był tu na forum, dawniej jeszcze. W każdym razie prawosławni, z którymi miałem kontakt poza internetem, jak Pan ujął, "bardziej otwarci na świat" też widzieli różne problemy u siebie i nie mówili "u was jest źle a u nas jest git", raczej zdawali się widzie i rozumieć różne problemy i u siebie- częściowo inne problemy (bo bywały i podobne), ale widzieli. Tak jak u nas - w wiara w Święty Kościół Powszechny nie polega na twierdzeniu, że "u nas jest git" a "kapłani są święci". Wiemy, że nie jest, nawet gdyby nam nie linkowano dowodów.

Cytuj
To co Pan pisze jest bardzo ładne, ale trzy lata temu za to próbował Pan mnie "zajeździć" Nyczem z Wyborczą  :) : http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9.msg209005.html#msg209005
nie znajduję pod tym linkiem tego typu rzeczy  ???
To albo ja Pana źle zrozumiałem, albo Pan mnie, albo jedno i drugie.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2020, 13:56:17 pm wysłana przez Aqeb » Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #104 dnia: Października 29, 2020, 14:25:40 pm »

No proszę księdza, zaś się muszę odezwać " po sławkowemu" Niestety wyłazi z księdza naturalistyczna formacja.
Możliwe, chociaż myślę, że to raczej kolejne traumy dzieciństwa i wpływ środowiska wzrastania, ale o tym może kiedy indziej, bo zadręczę Pana i forum wspomnieniami a czasu mi nie starczy na inne sprawy  :)

Ksiądz widzi czarną twarz murzyna w kościele, który w istocie jest bardziej biały od tej przedcywilizacyjnej hołoty na wspomnianym rondzie. Jest on biały, ponieważ przyjął religię białego człowieka(chyba że ksiądz mnie przekona, że Pan Jezus w swojej fizyce jest murzynem). Przyjął model cywilizacyjny białego człowieka, zachowując zapewne przy okazji swoją idiosynkrazje kulturową( kuchnia, obyczaj, strój, relacje rodzinne, relacje gospodarcze...) Na to zwrócił uwage ksiedzu ten okropny narodowiec, a ksiądz wiedziony nieomylnym tropizmem naturalistycznym juz sie zatrząsł świętym oburzeniem.
Nie nie trząsłem się, nawet nie podjąłem tematu. Mam już wbudowane takie "odsłuchanie swojego", trochę to przewrotne, ale tak jest jak się spotyka multum ludzi z różnymi poglądami.  I nie był okropny, był całkiem sympatyczny - sprawdziłem tylko na ile mogłem w internecie czy jest prawdziwy (bo to jeszcze jaką dziennikarzynę podeślą) i wyszło, że raczej tak.

Jeśli Narodowiec uważa tak jak Pan to okej - Murzyn jest biały, niech będzie. Nie dopytałem tego pana czy myśli tak samo, ale może będzie okazja - to chyba kwestia pojęć, a ja nie jestem biegły w Feliksie Konecznym i tematach pokrewnych. W każdym razie zawsze mnie cieszy jak spotkam takich białych Murzynów. Nie dopytałem Narodowca, ale gdzieś od czasu nagłośnienia kryzysu migracyjnego (mniej-więcej 2013 rok) pojawiła się moda na "białych ludzi" w wymiarze naturalistycznym, jak Pan mówi. Wiem bo rozmawiam z ludźmi i słyszę. No ale miejmy nadzieję, że nasz Narodowiec ma na myśli to co Pan a Murzyn jest biały.

Mało tego, jakby ksiądz porozmawiał z tym murzynem, to on by księdzu to samo powiedział, bo ma oczy i widzi co lepsze dla niego i jego bliskich.

Może będzie okazja.  :)
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!