Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:12:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych  (Przeczytany 14328 razy)
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #75 dnia: Października 28, 2020, 18:37:48 pm »

Mam jedną refleksję. Nie mylić z refluksem. Nijak zrozumieć nie mogę dlaczego w zaistniałe wiadomej, poważnej sytuacji w kraju, nie wypowiedział jak dotąd się nasz mędrzec z Popowa Bolek OTUA. Dlaczego milczy? Matka Boska w klapie nic mu nie podpowiada? Dlaczego? Kto wie?
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #76 dnia: Października 28, 2020, 18:48:24 pm »

https://dorzeczy.pl/kraj/158926/protestom-tak-zaskakujacy-wpis-o-knabita.html
Proces samozaorania irytujących katocelebrytòw postępuje. Tyniec do likwidacji!
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #77 dnia: Października 28, 2020, 19:13:59 pm »

Cytuj
Szokujące doniesienia na temat jednego z warszawskich przedszkoli integracyjnych, do którego chodzą między innymi dzieci z zespołem downa. Pracownice włączyły się w akcję promowania „prawa” do zabijania niepełnosprawnych dzieci w łonach matek!

Jak informuje pch24.pl – chodzi o Zespół Niepublicznych Żłobków i Przedszkoli Integracyjnych „Małe Misie” na ulicy Madalińskiego w Warszawie.

O sprawie informuje też Jan Pospieszalski:

„Personel na czarno z błyskawicami na bluzkach. Zapłakane mamy niepełnosprawnych dzieci interweniowały u dyrekcji. Bez skutku”.
https://m.fronda.pl/a/chore-przedszkole-integracyjne-personel-z-blyskawicami-mamy-dzieci-z-zespolem-downa-zaplakane-zobacz,152077.html

Pomyśleć, że w marcu ubierali dwie odmienne skarpetki żeby wspierać dzieci z downem  i 21 marca dzień kolorowej skarpetki:

http://przedszkole.swieciechowa.pl/822,21-marca-dzien-kolorowej-skarpetki.html

... tu też piszą:

https://kurierlubelski.pl/solidarni-z-osobami-z-zespolem-downa-kolorowe-skarpetki-nie-do-pary-w-gescie-solidarnosci-i-wsparcia/ar/13983897

Tak samo dziś mówią że Kościół dno, szydzą z wiary, z księży, a na Boże Narodzenie będą życzyć Wesołych Świat! 
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #78 dnia: Października 28, 2020, 19:49:20 pm »

Coś nowego w temacie tego przedszkola z ostatnich godzin:

Przedszkole tłumaczy się ze wsparcia strajku kobiet: "Sposób włączenia się do akcji opacznie zrozumiany". Interwencja MEN!
(...)
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/524075-przedszkole-tlumaczy-sie-ze-wsparcia-strajku-kobiet
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #79 dnia: Października 28, 2020, 21:36:12 pm »

Zdenerwowali JKM.

Janusz Korwin-Mikke

Miałem pewne wahania, co do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego – bo o ile dla naszych Kolegów z Korony i Ruchu Narodowego walka z aborcją to postulat Nr 1 to KORWiN, jak każda partia prawicowa, jest przeciwko aborcji, ale nie traktuje tego jako sprawy ani najważniejszej; ani wymagającej działania przy pomocy topora. Dodaję, że nie ma ona nic wspólnego z katolicyzmem – np. w Burmie, zwanej dziś Myanmarem, katolików nie ma, a aborcja jest (z wyjątkiem przypadków, gdy ciąża grozi życiu kobiety) surowo zakazana.

Co więcej, z krytyczną rezerwą patrzymy na poczynania Episkopatu i niektórych diecezyj, gdzie usiłuje się kontr-demonstrantów „zrozumieć” i „załagodzić”. Nie uważałem też, że jest dobrze, że TK ogłosił to orzeczenie teraz akurat teraz. Ale to – być może – sprawa kolejki na wokandzie... Miałem tu jednak pewne wątpliwości. Nie zdawałem sobie jednak sprawy z siły protestu. Dość masowe demonstracje na ulicach zupełnie zmieniły moje nastawienie. Ci ludzie po prostu mnie przekonali! Przekonali mnie, że był to całkiem niezły czas na ogłoszenie tego orzeczenia!

Takiej inwazji chamstwa i plugastwa wszelakiego dawno nie widziałem na polskich ulicach. Widziałem w Niemczech demonstrację prostytutek – zachowywały się o wiele przyzwoiciej. Bezwstyd i wulgarność demonstrantek i demonstrantów, prymityw i bezsens haseł pokazały, że ten wyrok bardzo ich zabolał. I tych ludzi powinno cos bardzo zaboleć – bo są kompletnie rozwydrzeni i pozbawieni hamulców. Dotyczy to nie tylko ulicy – słowa te pisze na sali Sejmu, a o pół metra przede mną obserwuję to samo chamstwo i bezczelność odziane w maseczki z błyskawicą, które wtargnęło na mównice i nie chce jej opuścić.

Jak śpiewał p.Andrzej Rosiewicz: „Chamstwu trzeba się godnie przeciwstawić siłą/ A jak tylko coś skłamie – to od razu w ryło!” Przypominam, że już parę dni temu domagałem się zaprowadzenia przez wojsko i policję porządku... A to plugastwo trzeba zapędzić do nor. I nauczyć, że gdy wychodzi się do ludzi, to trzeba się jakoś ogarnąć. Fizycznie i duchowo. Tych ludzi było dużo. 50 tysięcy? Sto tysięcy? A może dwieście tysięcy? Tymczasem Polek i Polaków w wieku dojrzałym jest 26 milionów. I 25.800 tysięcy z hakiem nie chodzi na te spędy. I sądzić należy, że ich w większości nie popiera. Bo poza tą hałastrą są w Polsce miliony normalnych kobiet, które normalnie rodzą dzieci i czasem nie chcą nawet wiedzieć, jakiej będą one płci.

Co sądzę o tej ulicznej hałastrze, to już napisałem; nie wytrzymałem, przepraszam. Po namyśle znalazłem chyba freudowski powód, dla którego ci ludzie tak się zachowują: Po prostu mają ukryty żal do swoich rodziców, że ich nie wyskrobali.



Za:  https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke/posts/10157998149877060
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #80 dnia: Października 28, 2020, 21:38:42 pm »

Zapisane
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #81 dnia: Października 28, 2020, 22:12:37 pm »

Podobny w wymowie wpis zamieścił kilka dni temu Cenckiewicz. Pełna zgoda, ale czy Kościół cokolwiek pojmie? Będzie jeszcze więcej nowej ewangelizacji, spotkań z Zielińskim i dyskotek na mszach? Będzie jeszcze większe rozbrojenie i płakanie? A może malowanie kredą po chodnikach i marsze protestu? Jestem, niestety, przekonany, że tak właśnie będzie.

A jeśli jakiś wrukwiony katolik da po mordzie feminazistce czy rurkowcowi z Antihify, odezwą się głosy potępienia, bo to przecież nieewangeliczne i niezgodne z duchem JP2. Przecież, jak rzekł kardynał co-się-Dziwisz w wywiadzie z Kraśką, jest coraz więcej JP2 i coraz więcej osób się nim interesuje. W tym właśnie duchu wypowiedział się tak zwany ojciec Szustak, z którego pierwszą częścią diagnozy się nawet zgadzam - też mam dość tego Kościoła. Miękkiego, rozśpiewanego piosenkami z Taize i pielgrzymującego pod rybą. Jak jest wojna, trzeba się bić, o czym dzisiejszy pluszowy Kościółek zapomniał.
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #82 dnia: Października 28, 2020, 22:27:47 pm »

Cytat: Jan Kobuszewski
Chamstwu w życiu, należy się przeciwstawiać siłom, i godnościom osobistom.

Revenons à nos moutons. Czy uratować nas może tylko jakaś dyktatura lub przewrót prowadzący do monarchii? Dobra, interwencji Bożej też nam potrzeba i to najbardziej, ale co możemy sami jeszcze zrobić?
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2020, 22:30:24 pm wysłana przez Talerpimmut » Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #83 dnia: Października 28, 2020, 22:40:56 pm »

Refleksja pierwsza:
Próbowano mnie brać racjonalnie, emocjonalnie... oparłem się i nie zagłosowałem na Dudę. I teraz ciesze się, że nie uległem słodkiemu emocjonalnemu szantażowi.
Refleksja druga:
Próbowano mnie przekonać, że "tak nie można" po prostu pisać "donosów" do Watykanu na polskiego biskupa. Że trzeba pokornie czekać...że może boli go głowa bo całymi rankami tylko o Polsce duma i duma. Teraz czuję "przyjemną lekkość bytu", że i tym razem nie uległem szantażowi.
Polecam serdecznie młodemu narybkowi tradsowskiemu poczuć tę lekkość.

Nie angażujcie się w kościelno-posoborowe ani PiSowskie inicjatywy - zakładajcie własne, bezkompromisowe. I niech was ręka Boska broni od "opieki duszpasterskiej" bo będziecie klęczeć przed zbokami jak Duda na Dw.Gdańskim.

Cytuj
Jak jest wojna, trzeba się bić,

Tak owszem. Ale zanim damy w ryj, musimy wiedzieć jaki ma być stan docelowy naszych poczynań.

PS
refleksja trzecia:
od dawna byłem zdania, że tradycja powinna twardo i głośno stawiać warunki biskupom i nagłaśniać ich nikczemne traktowanie wiernych. Bo jeżeli nie zrobimy tego my to zrobi to lewica. No i się stało.
o Szustak już stoi na baczność i kaja się za grzechy Kościoła....ale o tradsach skopanych rzecz jasna nie wspomni.
Minie kilka tygodni i nikt nie będzie pamiętał R. Bąkiewicza na pl. Trzech Krzyży. W ramach pokajania będziemy masowo deklarowali wpłaty na 447.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2020, 23:17:11 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #84 dnia: Października 29, 2020, 07:23:30 am »

@ P. Rysio
Co do nastawienia warszawskich prawosławnych wydaje mi się, że ma Pan rację - też się spotykałem z innym podejściem. Takie jak u P. Bogosłowa wydają mi się raczej charakterystyczne dla neofitów z zewnątrz broniących się przed wpływem KK. Pozwolę sobie tylko zaznaczyć, że prawosławie jest i w innych miejscach - np. na szerokopojętych ziemiach odzyskanych ale i w dużych miastach.


Misja ewangelizacyjna wymaga porzucenia Topos (nie ma Greka...) tymczasem niektórych niepokoi, że prawosławni przejmują w Polsce wizję historii - odmienną od tej etnicznej - związanej z opowieściami dziadków (czasy 1939-1950).

(Przykładem religii zamkniętej, jest Judaizm. Zrezygnował z misyjności i zamknął się w granicach etnicznych - ocierających się o rasizm.)

To co Pan pisze jest bardzo ładne, ale trzy lata temu za to próbował Pan mnie "zajeździć" Nyczem z Wyborczą  :) : http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9.msg209005.html#msg209005

Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #85 dnia: Października 29, 2020, 07:55:47 am »

Każdy szuka przyczyn według swoich upodobań poza ogólnymi słusznymi. Ksiądz Damian ładnie napisałem swoje, a redaktor Żyłka dołączył zgodę na działanie pod "flagami kościelnymi" przeróżnych fundamentalistów, nacjonalistów, rasistów (https://deon.pl/kosciol/komentarze/juz-dawno-przekroczylismy-granicze-za-pozno-czas-otworzyc-oczy,1034710), każdy według swoich upodobań. Pan Bogosłow się cieszy, że Kościoł Katolicki upada, a pobożna pania dzwoni do mnie, że to moja wina bo za mało mówię młodzieży o JPII (tyle, że ja mało z młodzieżą się widuję, ale to szczegół).

Szanując Państwa zdanie i oczekiwania pozwolę sobie zauważyć jeden szczegół - jak by powiedział prof. Obirek - "rzeczywistość jest chaotyczna". Pozwolę sobie przypomnieć, że jak w 2010 roku Ruch Palikota z Anną Grodzką w szeregach stał się trzecią siłą w sejmie, to także widzieliśmy w tym schyłek KK, upadek wojtylianizmu, zmierzch biskupów, kres polskiego posoborowia itd. Lewica triumfowała, tradycjonalistyczne komentarze mówiły, że tak oto Kościół JPII się kończy itd... Bum cyk cyk i w 2014 roku w sejmie nie pojawiła się typowo deklaracyjna lewica. Prawica triumfowała a lewicowe portale pisały, że taki oto skutek ponad 20 lat religii w szkołach i organizowania dni żołnierzy wyklętych w powiatach... Bum cyk cyk i mamy to co teraz.

Ze względów na zdrowie psychiczne w okresie większo-kowidowym ograniczam sobie dawkowanie informacji i o większości doniosłości wydarzeń dowiaduję się tutaj z forum. U mnie na wsi nic się nie odczuwa a w pobliskim mieście manifestacje były i tak się złożyło, że w pobliżu jednej byłem o czym dowiedziałem się później. Problem był taki, że seniorowi kończyła się PRADAXA 110 mg, a nie powinien przerywać dawkowania, o czym poinformował mnie w piątek. Zadzwoniłem zatem do przychodni po receptę, ale tam pani mnie poinformowała, że teraz na telefon się nie daje i trzeba przyjechać, wrzucić kartę do skrzynki na drzwiach zamkniętej przychodni. Tak też zrobiłem, ale udało mi się podać przez okienko, a pani powiedziała, żeby zadzwonić w poniedziałek po południu. W poniedziałek zadzwoniłem wcześniej bo i tak musiałem być w aptece, ale pani mnie odesłała na "po 15.00". Pani z apteki powiedziała, że wcześniej można było zrobić tak, że sprzeda mi PRADAXĘ 110 mg, a receptę dostarczę później, ale ostatnio są takie zaostrzone kontrole, że by się naraziła. Byłem w pobliżu apteki jakieś 15 minut przed 15.00 więc nie wracałem, ale pozostałem na chwilę w pobliskim sklepie, gdzie ponarzekaliśmy na Covidy, przechodziłem i ktoś do mnie krzyknął z samochodu, nie wiedziałem, że to już jadą na manifestację. Wróciłem do apteki i zadzwoniłem do przychodni, ale pani mi powiedziała, że recepty jeszcze nie ma. Zacząłem więc naciskać, że muszę ją mieć bo dziadkowi PRADAXA 110 mg się kończy, a nie mogę go winić, że późno sobie przypomniał bo ma 90 lat. Pani powiedziała, że dobrze, pójdzie do pani doktor aby dała ją teraz, więc dziadek będzie żył, ale nie da rady tak szybko wygenerować kodu i muszę przyjechać. Pojechałem zatem do miasta, parkując niedaleko przed miejscem manifestacji, o której nie wiedziałem i minąwszy parę na oko iluśnatolatków (ona "zwykła", on miał pofarbowany na fioletowo). Odebrałem receptę (jednak był kod) i wsiadłszy w samochód zawróciłem na rondzie, gdzie stała policja, myślałem, że to jaki wypadek...

Następnego dnia odwiedził mnie Narodowiec i zadeklarował pomoc na wszelki wypadek i pytał czy nic się u nas nie działo. Panie gdzie, tutaj? To jest - Benedyktem XVI mówiąc - "perwersyjny koniec świata". Ale mówił, że szykują się na ewentualną obronę największego kościoła w mieście. Rzeczywiście wczoraj stali przed nim a miejscowy ksiądz ich miał pobłogosławić nawet. Mi się jednak rozmowa nie kleiła bo mi mówił coś o "białych ludziach". Toć biali ludzie tu manifestują, a dwa powiaty dalej jak wchodzę do Kościoła to Murzyn tam odmawia różaniec przed Najświętszym Sakramentem, a kończąc oddaje pokłon aż do ziemi (podobno piłkarz). No i co mam powiedzieć... Dawaj mi zawsze takich Murzynów?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #86 dnia: Października 29, 2020, 09:32:35 am »

No proszę księdza, zaś się muszę odezwać " po sławkowemu" Niestety wyłazi z księdza naturalistyczna formacja. Ksiądz widzi czarną twarz murzyna w kościele, który w istocie jest bardziej biały od tej przedcywilizacyjnej hołoty na wspomnianym rondzie. Jest on biały, ponieważ przyjął religię białego człowieka(chyba że ksiądz mnie przekona, że Pan Jezus w swojej fizyce jest murzynem). Przyjął model cywilizacyjny białego człowieka, zachowując zapewne przy okazji swoją idiosynkrazje kulturową( kuchnia, obyczaj, strój, relacje rodzinne, relacje gospodarcze...) Na to zwrócił uwage ksiedzu ten okropny narodowiec, a ksiądz wiedziony nieomylnym tropizmem naturalistycznym juz sie zatrząsł świętym oburzeniem. Mało tego, jakby ksiądz porozmawiał z tym murzynem, to on by księdzu to samo powiedział, bo ma oczy i widzi co lepsze dla niego i jego bliskich.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #87 dnia: Października 29, 2020, 10:25:44 am »

Cytuj
@ P. Rysio
Co do nastawienia warszawskich prawosławnych wydaje mi się, że ma Pan rację - też się spotykałem z innym podejściem. Takie jak u P. Bogosłowa wydają mi się raczej charakterystyczne dla neofitów z zewnątrz broniących się przed wpływem KK. Pozwolę sobie tylko zaznaczyć, że prawosławie jest i w innych miejscach - np. na szerokopojętych ziemiach odzyskanych ale i w dużych miastach.

Nie zgadzam się. Pan Bogoslow, z tego co można przeczytać na fk, nie zachowuje się jak neofita. To raczej ja tak się zachowuję  ;D
To ja bronię Cerkwi przed prymitywnym przyklejaniem łatek typu "ruski" przez katolików.
Pan Bogoslow jest "bardziej papieski od papieża" w sprawach europeizacji Ukrainy i popiera "unowocześnienie" Polski i KK. To nie jest postawa neofity. Neofita by trzymał się źródeł z Cargrada  :)

Cytuj
To co Pan pisze jest bardzo ładne, ale trzy lata temu za to próbował Pan mnie "zajeździć" Nyczem z Wyborczą  :) : http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9.msg209005.html#msg209005
nie znajduję pod tym linkiem tego typu rzeczy  ???

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #88 dnia: Października 29, 2020, 10:28:37 am »

I kilka kobiet postanowiło zabłysnąć.....
https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Karolina-Micula-pokazala-nagi-biust-na-Strajku-Kobiet-Odwazny-gest-aktorki-FOTO
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #89 dnia: Października 29, 2020, 10:38:38 am »

I kilka kobiet postanowiło zabłysnąć.....
https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Karolina-Micula-pokazala-nagi-biust-na-Strajku-Kobiet-Odwazny-gest-aktorki-FOTO

Do dupy z takim obskurantyzmem.

Wchodzę na zapodany link z nadzieją... a tam te naziole z Radia Z pokazały plecy - a piersi, o ile pamięć mnie nie zawodzi, są z przodu.
Potem patrzę na fotkę z przodu... a tam czarna łatka na piersiach. To po cholerę ten artykuł ?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!