Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:50:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych  (Przeczytany 14338 razy)
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #45 dnia: Października 27, 2020, 23:58:27 pm »


Ja tylko zauważam, że za oparami emocji i kurzu bitewnego są wyreżyserowane ustawki Jarka i Polaka czy innego Nycza. Jak ta kolegialność wygląda w praktyce zdradził niedawno bp Janiak. Więc wiadomo, że KEP-scy alfa - "głęboki KEP", musiał zostać poinformowany przez Kaczora i Kamińskiego, że wszystko będzie zgodnie z uzgodnieniami: my przeprowadzimy nasze sprawy a wy zrobicie sobie nowy "Kościół" - kurz opadnie i będzie nowe otwarcie.

Zawsze może coś przy takiej "zabawie zapałkami" pójść nie tak; ale wtedy jest plan B - w piątek łapią za mordę, godz policyjna itp.
Niektórzy anty-systemowi prawicowcy snują  spiskowe teorie jakoby te burdy to jakaś misterna intryga Kaczyńskiego, osobiście w to nie wierzę. PiS bał się ruszać kompromisu aborcyjnego, przepchnął 5tkę dla zwierząt a szef PiSowskiej młodzieżówki coś tam przebąkiwał że należy dać sobie spokój z tymi całymi sporami światopoglądowymi. Widać że chcieli tymi ochłapami udobruchać "młodych, wykształconych z dużych miast".  Orzeczenie TK jest moim zdaniem mocno problematyczne zarówno dla PiS jak i KEPskich.

Zastanawiające jest, że kurie nie wypowiadają się. Przecież powinni całować Bąkiewicza po rękach...a tu ani be ani me ani kukuryku.
Posoborowie nienawidzi takiego Bąkiewicza a toleruje zboków i wyraża dla nich  zrozumienie.

Ja bym poszedł na pl. Trzech Krzyży. Ale w tle musi być postulat - oficjalny przekaz. Nie bronimy hierarchii posoborowej - bronimy Tradcji Kościoła, której Kler nienawidzi.

Bez tego, to skończy się sprawa źle. Straż Marszu będzie oskarżona o agresję, sądy skażą, media oplują a Nycz wstanie rano, zje bułeczkę, wypije kawę, przeczyta gazetkę i palnie kazanie o mowie nienawiści wobec osób LGBT+.
To oczywiste że potencjalni obrońcy kościołów powinni jakoś elegancko odciąć się od episkopatu i przedstawiać się jako całkowicie oddolna inicjatywa w pełni niezależna od tego czy innego purpurata, w końcu katolickie świątynie nie są ich prywatną własnością.
Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #46 dnia: Października 27, 2020, 23:59:46 pm »

A wy towarzyszu Bogosłow, to drzwi nie pomyliliście?

Co Ci da atak ad personam? Na mnie to wrażenia nie robi.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #47 dnia: Października 28, 2020, 00:18:35 am »

Coś dzwoni tylko nie wie pan gdzie.

Głównym zadaniem po II w.s. byla w wielu krajach denazyfikacja Kosciola, duchownych i.wiernych. i tak rozumiem kontekst artykułu
BXVi.

Po pierwsze "w wielu krajach" denazyfikacja to bzdura. Po drugie dezanyfikacja była tylko w jednej strefie okupacyjnej czego nie wie sie powszechnie. Programy odmienne były w każdej strefie okupacyjnej. Denazyfikacją Cerkwi prawosławnej :-) sojuszników Hitlera z Sił Zbrojnych Komitetu Wyzwolenia Narodów Rosji zajęło się NKWD

Pokusa faszyzmu w polskim Kościele jest  bardzo silna. To jest właśnie ta pogańska droga, która zwiodła wielu... .
A sa to sidła szatańskie.

Nie wie pan co to jest faszyzm. W polskim Kościele na wierchuszce, jest marzenie o Kościele a la Zachód. Problemem są wierni. Mówił o tym wprost sp abp Życiński.

Nie widzę pokory Kosciola, chęci do dialogu i wyznania własnych przewinien i nadużycie.
Postępowanie watykanskie wobec 27 biskupów ukrywających pedofilów.. tegoroczna przeciez nie wina lewakow.

Biskupi katoliccy bardzo chętnie wyznają winy; zwłaszcza przed żydami oraz przepraszają za historię Kościoła - patrz rok 2000. Nie chcą natomiast bić się w własne piersi - krycie pedofilii, prześladowanie tradsów, chciwość, afera gruntowa. Linkowałem na fk listy Nycza w sprawie kupna ziemi przez jego rodzinę.
O Watykanie mógłbym napisać więcej niż pan ....ale Franek to pański kolega, więc się powstrzymam.


ONR i Wszechpolacy na schodach to koniec Kosciola jaki znamy.

Niewiem jaki Kościół pan zna, bo zauważyłem, że zna pan wirtualny. Napewno jest to koniec Kościoła, który cokolwiek miał wspólnego z doktryną i liturgią. Uważam, że gdy opadnie kurz powstanie w Polsce Kościół biorący najgorsze wzorce z Zachodu. Bedzie to też szansa dla Bractwa
TK podpalił Polske, JK do pożaru dodal drew w postaci Kosciola.

Dzis polski KRK zostal bez wiernych. PiS uzyl Kosciola jako tarczy dla swych politycznych celów.

To zbyt proste :-) Nie docenia pan układzików i wspólnych interesów polityków i Kleru. Kaczor może pojawić się jako "wybawca" KRK :-) Zobaczymy za kilka miesięcy.

Juz bardziej Kosciolowi zaszkodzić się nie dało.

j.w.

Narod na.apel Jarka odpowie wściekłością..... będzie tylko gorzej.

Bardzo możliwe !Tymbardziej, że kaczor źle wygląda w TV. A to bardzo ważne. Nixon przegrał bo źle wypadał w TV

Kto pójdzie do Kosciola gdzie door selection robią naziole z ONR i MW?

Myślę, że innych wiernych już nie było w d. miastach.

Kto im dal data wladze? Kosciol? Partia?

Do popcornu można dorzucić kiełbaski...  to będzie długie grillowanie.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #48 dnia: Października 28, 2020, 00:21:52 am »

A wy towarzyszu Bogosłow, to drzwi nie pomyliliście?

Co Ci da atak ad personam? Na mnie to wrażenia nie robi.
Da mi to co każdy atak na bolszewika. Początkowo były to jakieś opowieści o wyższości Wielkanocy nad Godnimi Świętami a teraz już słysze ten znajomy ton o naziolach. Z kórej towarzysz jaczejki tu się wybrał?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #49 dnia: Października 28, 2020, 00:31:53 am »

Cytuj
Niektórzy anty-systemowi prawicowcy snują  spiskowe teorie jakoby te burdy to jakaś misterna intryga Kaczyńskiego, osobiście w to nie wierzę. PiS bał się ruszać kompromisu aborcyjnego, przepchnął 5tkę dla zwierząt a szef PiSowskiej młodzieżówki coś tam przebąkiwał że należy dać sobie spokój z tymi całymi sporami światopoglądowymi. Widać że chcieli tymi ochłapami udobruchać "młodych, wykształconych z dużych miast".  Orzeczenie TK jest moim zdaniem mocno problematyczne zarówno dla PiS jak i KEPskich.

Proszę pana my nic nie wiemy. Za mało mamy danych. Ale wiemy, że rewolucje są powodowane różnymi intrygami:
Rewolucja Lenina, Sierpień 80 - z początku miał być partyjną dintojrą, Okrągły Stół , tyle, że dowiadujemy się tego z papierów po x latach.
10 % najważniejszych bp w Polsce współpracowało z SB. W Cerkwi prawosławnej - praktycznie wszyscy.

Mówi się także, że sprawa jest bardziej prosta: Kaczor wie, że sytuacja gospodarcza załamie się więc odpalił TK wiedząc że rewolucja i walki uliczne odwrócą uwagę. Przykryją prawdziwe problemy. Wydzieli się adrenalina i Polacy zajmą się czym innym.
Jarek robi powtórkę z lockdownu.
W piątek godzina policyjna :-) Jarek uratuje cywilizację niczym Caudillo.

PS
Ja już walczyłem i wywalczyłem :-) potem się okazało, że wywalczyłem GW i Okrągły Stół  ;D Ale wspomnienia pozostały.
Teraz niech walczy Trads Bąkiewicz i wywalczy msze neo na stołach pingpongowych oraz zakaz faszystowskiego Marszu Niepodległości  ;D

Jeżeli wchodzi się do gry, trzeba mieć wizję tego jaki stan przyszły chce się osiągnąć po bitwie - to jest takie mądre angielskie określenie wojskowe ale zapomniałem jak to idzie :-)
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2020, 00:42:12 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #50 dnia: Października 28, 2020, 00:40:44 am »

A wy towarzyszu Bogosłow, to drzwi nie pomyliliście?

Co Ci da atak ad personam? Na mnie to wrażenia nie robi.
Da mi to co każdy atak na bolszewika. Początkowo były to jakieś opowieści o wyższości Wielkanocy nad Godnimi Świętami a teraz już słysze ten znajomy ton o naziolach. Z kórej towarzysz jaczejki tu się wybrał?

Ocho widze ze dotknąłem czułego miejsca.

Niestety muszę rozczarować.  Komunizm i socjalizm sa mi bardzo dalekie. Faszyzm jeszcze dalszy.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #51 dnia: Października 28, 2020, 00:43:13 am »

@rysio
Lenin byl projektem niemieckim.
Sami nazywali go gazem musztardowym.
Wysłali go w zaplombowanym wagonie żeby rozwalił Rosję.
Nie przewidzieli,.ze przy okazji rozwali Niemcy i pół  Europy.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #52 dnia: Października 28, 2020, 00:49:36 am »

@rysio
Lenin byl projektem niemieckim.
Sami nazywali go gazem musztardowym.
Wysłali go w zaplombowanym wagonie żeby rozwalił Rosję.
Nie przewidzieli,.ze przy okazji rozwali Niemcy i pół  Europy.

To jasne. Układ Brzeski zdążył jednak podpisać z Niemcami ale już było za późno Niemcy przegrali. Ale przyjaźń Niemiecko Radziecka przetrwała.
Widziałem dokumentalny film rosyjski o kastingu na szefa rewolucji, potem o kompletowaniu załogi wagonu nawet o tym co jedli w tym wagonie.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #53 dnia: Października 28, 2020, 00:57:08 am »

A wy towarzyszu Bogosłow, to drzwi nie pomyliliście?

Co Ci da atak ad personam? Na mnie to wrażenia nie robi.
Da mi to co każdy atak na bolszewika. Początkowo były to jakieś opowieści o wyższości Wielkanocy nad Godnimi Świętami a teraz już słysze ten znajomy ton o naziolach. Z kórej towarzysz jaczejki tu się wybrał?

Ocho widze ze dotknąłem czułego miejsca.

Niestety muszę rozczarować.  Komunizm i socjalizm sa mi bardzo dalekie. Faszyzm jeszcze dalszy.
To niczego nie dowodzi. Pan Jourdain też nie wiedział, że mówi prozą
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #54 dnia: Października 28, 2020, 01:04:06 am »

@ Bogoslow

Czytając pana wpisy o tych wydarzeniach odnoszę wrażenie, że coś pana trawi, jakiś jad.

I myślę, że nie jest to problem religijny - nie
nie jest to problem poglądów politycznych - nie (wszyscy b się różnimy na fk)
to jest coś historycznego, osobistego...

Na pewno jest to związane z byciem w tzw mniejszości na dodatek związanej z geograficznym Topos.

Dlatego, życzę Cerkwi "przewietrzenie" - co już się dzieje - budowa nowej Cerkwi na nowym terenie. Nowi wierni, zdelokalizowani ze ściany wschodniej - do centrum (Praca, nowe środowisko), przyjezdni ze Wschodu Ukraina/Białoruś oraz młodzi - wasza nadzieja. Cerkiew się otwiera na Polskę centralną i zmienia "przeklęty" Topos, który nad wami ciążył wiecznymi sporami i życiem historią trudnych czasów wojny i czasów powojennych. To jakaś przeklęta historia. Zmiana Topos was uleczy i spuści ten trujący (was przede wszystkim) kwas.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #55 dnia: Października 28, 2020, 01:23:33 am »

Tylko panie rysiu, żeby ta zmiana toposu nie skończyła się dla pana na białych niedzwiedziach albo czarnej d...
Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #56 dnia: Października 28, 2020, 06:38:04 am »

@ Bogoslow

Czytając pana wpisy o tych wydarzeniach odnoszę wrażenie, że coś pana trawi, jakiś jad.

I myślę, że nie jest to problem religijny - nie
nie jest to problem poglądów politycznych - nie (wszyscy b się różnimy na fk)
to jest coś historycznego, osobistego...

Na pewno jest to związane z byciem w tzw mniejszości na dodatek związanej z geograficznym Topos.

Dlatego, życzę Cerkwi "przewietrzenie" - co już się dzieje - budowa nowej Cerkwi na nowym terenie. Nowi wierni, zdelokalizowani ze ściany wschodniej - do centrum (Praca, nowe środowisko), przyjezdni ze Wschodu Ukraina/Białoruś oraz młodzi - wasza nadzieja. Cerkiew się otwiera na Polskę centralną i zmienia "przeklęty" Topos, który nad wami ciążył wiecznymi sporami i życiem historią trudnych czasów wojny i czasów powojennych. To jakaś przeklęta historia. Zmiana Topos was uleczy i spuści ten trujący (was przede wszystkim) kwas.

Jest pan w głębokim błędzie. Mnie nic nie trawi ani nie toczy.  A jedyny kwas jaki lubię to kwas lidzki 🙂
Proszę też nie psychologizowac.
Nic mi nie dolega.

O Cerkiew prosze się nie martwić, bramy piekielne jej nie przemogą.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #57 dnia: Października 28, 2020, 09:01:38 am »

Tylko panie rysiu, żeby ta zmiana toposu nie skończyła się dla pana na białych niedzwiedziach albo czarnej d...

Oni żyją na tym Podlasiu i Bałostocczyznie jak na prawdziwej "przeklętej ziemi". Ziemi "Żołnierzy Wyklętych/Przeklętych" to odbija się na psychice. Panu trudno jest to zrozumieć. Trudno też kwestionować ich uczucia wynikające z doświadczeń historycznych.
Nie ma takiego katolickiego postępaka, który by tak jak p. Bogoslow "szedł po popkorn i kiełbaski" jak napisał. To jest ten kwas.
Cytuj
Do popcornu można dorzucić kiełbaski...  to będzie długie grillowanie.

Tereny etnicznie prawosławne wyludniają się. Na wsiach (jak na całej ścianie wschodniej) zostają ludzie starsi. Młodzi (jak w całej Europie) jadą do większych aglomeracji. Wyrywają się z tego historycznego piekła. Zresztą mają tego dość - co potwierdzają badania, a budzi to niepokój etno-ultrasów. Np. drą szaty, że młodzi prawosławni, nie żyją już konfliktem lat powojennych (sic!) i przyjmują narrację IPN-owską.

Cerkiew jest polska - nie Podlaska czy Białostocka - w znaczeniu etnosu. Rzecz jasna to tam bije historyczne serce prawosławia w obecnych granicach Polski.
To tak, panie Sławku, jakbyśmy żyli w Kościele Katolickim Śląskim i w kółko wbijali dzieciom do głowy, że "Niemiec pluł nam w twarz". Nawet, jeżeli to prawdziwe, to męczące - nie do życia. I w tak zatrutych umysłach szukalibyśmy  schadenfraude w tym, że do Niemców napłynęły miliony islamistów - to by było chore.

Dlatego nie wdaje się w kłótnie historyczne o nazwy ulic - które zajmują wrażliwych.
Misja ewangelizacyjna wymaga porzucenia Topos (nie ma Greka...) tymczasem niektórych niepokoi, że prawosławni przejmują w Polsce wizję historii - odmienną od tej etnicznej - związanej z opowieściami dziadków (czasy 1939-1950).

(Przykładem religii zamkniętej, jest Judaizm. Zrezygnował z misyjności i zamknął się w granicach etnicznych - ocierających się o rasizm.)
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2020, 09:15:58 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #58 dnia: Października 28, 2020, 10:06:32 am »

@rysio
Panstwo zaproponowaliście popcorn, ja dorzucę kiełbaski, bo u nas na Podlasiu to nie wypada siedzieć z gośćmi przy pustym stole.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #59 dnia: Października 28, 2020, 10:25:37 am »

Co do Śląska, to nikt tak wiele nie uczynił dla zniemczenia Ślązaków jak wojewoda Grażyński tym właśnie "nie bedzie Niemiec..." Prawosławni, z całym szacunkiem, niosą w sobie pretensje do całego świata i pana ekumeniczne zapedy na nic sie zdadzą. Gdy sa w ucisku, to sa pokorni i łagodni. Daj im pan troche władzy i wpływu, to wtedy pogadamy. Zreszta to juz mozna dostrzec w słuzbach mundurowych czy lasach państwowych.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!