Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 13, 2024, 19:41:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232259 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych  (Przeczytany 17067 razy)
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« dnia: Października 26, 2020, 11:26:22 am »

Myślę że opinia Eugeniusza Onufryjuka zamieszczona na  xportalu bardzo dobrze podsumowuje rzeczywistość w jakiej obecnie znaleźliśmy się jako społeczeństwo i skąd wzięły się niedawne chuligańskie ekscesy w kościołach:
Cytuj
W tym kontekście możemy mówić o dwóch równoległych społeczeństwach. Obecnie istnieją w Polsce dwa przeciwstawne obozy, Polskę 1 i Polskę 2. Teraz ten podział nie polega na
dysproporcji gospodarczych. Osią podziału są kwestie niematerialne. 

Polska 1 ma oblicze wielkomiejskiej młodzieży, tych tak wyśmiewanych w ostatnio “Julek z Twittera”. Jest to Polska wielkich metropolii, hipsterskich klubów i modnych knajp. Wartościami tej Polski są wykorzenienie, indyferentyzm, chaos, materializm i konsumpcjonizm, nazywane przez tę Polskę 1 otwartością, tolerancją i wolnością. Ta Polska niekiedy lepiej mówi po angielsku niż po polsku, bezmyślnie łyka wszystko, co podsunie jej guru na usługach globalizmu. Ta Polska, chodząca na parady równości i płacząca nad tubylczą „nietolerancją” i „ksenofobią”, żywi zażartą nienawiść do jakiejkolwiek formy autentycznej religijności, ochocza wierząc w taroty czy inne wróżby (których sensu nawet nie rozumieją). Ta Polska 1 żywi głęboką pogardę do zwyczajów i tradycji, do wsi i małych miasteczek (skąd często się wywodzi). Jest to twór pozbawiony zdolności do działania pozytywnego, bo dąży tylko do zniszczenia zastanego porządku w celu przeniesienia tu globalnego Zachodu. To obrońcy gejów, „praw człowieka”, konstytucji, demokracji i państwa prawa. Są to ubrane na czarno kobiety z błyskawicami i wieszakami. Innymi słowy, nad Wisłą jest to awangarda globalizmu i hegemonii liberalnej.

Naprzeciwko tego obozu liberalnego postmodernizmu bez polskiej specyfiki stoi Polska2. Polska wsi i miasteczek, gór, jezior i puszcz. Polska przydrożnych kapliczek i wiejskich kościołów. Polska deptana i pogardzana przez liberałów. Polska pobożności maryjnej i „Gorzkich Żali”. Polska przyjeżdżająca 11 listopada do Warszawy by iść w Marszu Niepodległości. Polska, dla której największą wartością jest rodzina. Polska, która od 30 lat jest oszukiwana i rozgrabiana przez demoliberalną oligarchię. Polska intuicyjnie czująca, że ten świat poszedł złą drogą. Są to ludzie, którzy chcą być dumni ze swojej historii i swojego kraju. Polska 2 odmawia różaniec o odnowę moralną narodu i zaprzestania mordowania nienarodzonych. Jest to najszerzej rozumiany lud polski, chodzący do kościoła, pracujący, kochający – po prostu żyjący na łonie swojej ojczyzny. Mimo że ten lud chce być jak najbardziej zachodni, to zachodnim nie jest i nikim takim się nie stanie. W istocie reprezentuje dziwny splot cech nowoczesnych i archaicznych. 

Do tego przymyka segment osób o poglądach antyglobalistycznych, tradycjonalistycznych i tożsamościowych. Jest ich mało, żeby stanowiły osobną siłę w kraju. Segment ten poszukuje Polski wiecznej, polskiej sancta sanctorum. Te osoby szukają Polski prawdziwej, której nie da się zobaczyć inaczej, niż oczami ducha. Te osoby próbują zrozumieć ducha ludu polskiego i odkryć wieczne przesłanie, które jest niesione przez Polskę.

W tej opcji nie jest to starcie dwóch partii czy opcji politycznych. Jest to starcie dwóch wizji świata. Mamy naprzeciwko sobie obóz liberalny i obóz ich przeciwników, dla których taką wspólnym mianownikiem jest katolicyzm (i inne formy autentycznego światopoglądu religijnego). Zarówno katolicyzm, jak i liberalizm stanowią dwie metaideologie. Rozbierając oba te zjawiska na czynniki pierwsze dojdziemy do pewnych założeń, bez których wyznawanie tej doktryny nie jest możliwe. Liberalizm i katolicyzm (i ogólnie religijność) wykluczają się co do natury człowieka, celu jego istnienia, co do pierwszej przyczyny istnienia. Ze sprzecznej antropologii, aksjologii i ontologii wynikają dwie wizje urządzenia życia publicznego. Te dwie wizje nie mogą ze sobą współistnieć. Żadnej jedności między zwolennikami tych dwóch wizji nie było, nie ma i nigdy nie będzie.  Również w kwestii problemów, z którymi mierzy się Państwo Polskie – dla liberałów nie jest to żaden problem, wręcz ich celem jest roztopienie się Polski w kotle postmodernistycznego globalizmu.
https://xportal.pl/?p=37991
Od siebie dodam że istnieje jeszcze Polska 3 kto wie czy nie największa czyli osoby zupełnie niezaangażowane w światopoglądowe spory których interesuje głównie dobre przeżycie kolejnego dnia i typowe problemy zwykłego szarego człowieka (praca, dom, rodzina, znajomi itp.). Z różnych względów nie pasują oni do dwóch wymienionych przez autora zbiorów lub też są niewyraźną mieszanką obu. Do tej grupy mógłbym zaliczyć np. mojego "sąsiada" z małego miasteczka, osobę żyjącą skromnie choć inteligentną, oczytaną oraz stroniącą mocno od Kościoła chociaż z drugiej strony niewykazującą jakiegoś anty-katolickiego zacietrzewienia.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2020, 11:38:37 am wysłana przez Filip S » Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #1 dnia: Października 26, 2020, 13:01:08 pm »


Lewicowa "walka z nienawiścią i wykluczeniem" w pełnej krasie.  ;D  ::)
Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #2 dnia: Października 26, 2020, 20:53:20 pm »

Kto Wam Drodzy Państwo zostanie w Kościele?
Tylko księża i faszystowski ONR?
Młodzież Wam uciekła, bramy ryby nie zadziałały..
Rezygnacje z katechezy w szkole sa masowe i to od dawna.
Inteligencja wypchnięta.
Nawet Was Tradsow o dawna w tym Kościele nie ma.
Ludzie, którzy na co dzień żyją spokojnie i nie zajmują się polityka
wyszli na ulice i sprzeciwili się Kościołowi.
Protestuja nawet małe podlaskie miasteczka, gdzie na codzień rządzi pleban jak w filmie  "U Pana Boga za piecem".
Aż tylu "lewakow" w Polsce nie ma. To zbyt prosta diagnoza.
Problem  ma o wiele głębsze i bardziej skomplikowane podstawy.

Skoro w polskim Kościele nie ma miejsca dla nikogo, nawet dla papieza rzymskiego, to po co komu taki Kosciol?

Czy tam jest jeszcze miejsce dla Chrystusa?
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2020, 20:55:50 pm wysłana przez Bogosłow » Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3 dnia: Października 26, 2020, 21:14:32 pm »

Cytuj
nie ma miejsca dla nikogo, nawet dla papieza rzymskiego, to po co komu taki Kosciol?

Bardzo dobre pytanie.

To dlaczego Cerkiew prawosławna nie przytuli tego pana z domu św. Marty?  ;D Brak serca? Dlaczego go nie uzna?  ;D

Odpowiedź jest prosta:

Hierarchia prawosławna myśli to samo o Posoborowiu i Jorge Bergoglio co i my na fk. Tylko z racji etykiety, zaszłości historycznych nigdy tego publicznie nie powiedzą. I słusznie. Tylko w TVP3 abp Sawa w jednym zdaniu powiedział co różni prawosławie od rzymskości a dalej ugryzł się w język i taktownie zakończył.

Te cerkwie, które nie są w mniejszości religijnej jak polska cerkiew, mówią otwarcie jak jest. (Rosja, Grecja, Serbia...)
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2020, 21:18:28 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #4 dnia: Października 26, 2020, 21:24:58 pm »

Ludzie, którzy na co dzień żyją spokojnie i nie zajmują się polityka wyszli na ulice i sprzeciwili się Kościołowi.
To tylko znaczy, że ludzie w swej masie są głupi; wydaje im się, że są spontaniczni, a dają się powodować prowokatorom; jeśli nie dostrzegają, że uczestniczą w zamieszkach, które służą odwróceniu uwagi od rzeczywistych problemów, które kanalizują ewentualny gniew ludu wszędzie, tylko nie tam, gdzie rzeczywiście mógłby i powinien znaleźć swe ujście. Przecież to wszystko jest aż do znudzenia powtarzalne: w USA BLM, u nas wyrok trybunału, na Węgrzech jeszcze coś innego.
Kościół jest tutaj tylko pretekstem (wygodnym).
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #5 dnia: Października 26, 2020, 21:30:12 pm »

To bardzo wygodne uproszczenia.
U mnie demonstrują pokojowo.
Zamieszek nie.ma.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #6 dnia: Października 26, 2020, 21:35:14 pm »

To bardzo wygodne uproszczenia.
U mnie demonstrują pokojowo.
Zamieszek nie.ma.

U mojej babci na Polesiu (lud prawosławny, bardzo pokojowy) któregoś dnia rewolucja odbiła. Zakopali rodzinę Skirmunttów po szyję w ziemi i później pijąc wódkę skosili im głowy kosami.
- można?
- można.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #7 dnia: Października 26, 2020, 21:43:46 pm »

To bardzo wygodne uproszczenia.
U mnie demonstrują pokojowo.
Zamieszek nie.ma.
Czyli pokojowo demonstrują swoją głupotę.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #8 dnia: Października 26, 2020, 22:48:56 pm »

Tak swoją szosą większość polskiego duchowieństwa w milczący sposób tolerowała dotychczasowy kompromis aborcyjny, nie miała żadnego wpływu na decyzję Trybunału Konstytucyjnego ani też specjalnie nie wspierała środowisk pro-life.  Być może to jakiś znak od Opatrzności dla nich na opamiętanie.  ???
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2020, 22:57:28 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #9 dnia: Października 26, 2020, 23:16:15 pm »

Jedno co dobre (oprócz oczywiście samego wyroku Trybunału) to to, że wreszcie pękł wrzód rosnący od bardzo dawna. Lepiej późno niż jeszcze później. Dzięki temu widać wreszcie jak na dłoni stan polskiego społeczeństwa, gdyż sprawa aborcji i stosunek do niej to chyba najbardziej jaskrawy przykład stanięcia po stronie obiektywnego dobra lub zła, po stronie Boga lub diabła. Naprawdę mam nadzieję, że to otworzy oczy wielu tzw. "letnim katolikom" jak i może nawet hierarchii kościelnej. Powinno. Skończył się czas świętego spokoju i "kompromisu", nadszedł czas kiedy każdy musi się opowiedzieć za dobrem i Chrystusem lub przeciw, i żadne stwierdzenia o tradycjonalistach itp. tu nie pomogą, bo przecież to jedno z najważniejszych punktów nauczania nawet Kościoła posoborowego, ze św. Janem Pawłem II na czele.
Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #10 dnia: Października 26, 2020, 23:29:58 pm »

To bardzo wygodne uproszczenia.
U mnie demonstrują pokojowo.
Zamieszek nie.ma.
Czyli pokojowo demonstrują swoją głupotę.

Byłbym daleki od uproszczeń i prostej diagnozy przenoszenia winy na innych za obce pieniądze.  To typowo putinowska retoryka.

Zademonstrował caly lud polskich miast, miasteczek i wsi.
To nie miało miejsca w powojennej, ani przedwojennej historii Polski.
Zakwestionował obowiązujący stan społeczny i ustrojowy.
Tzn. jedynowładztwo partii w sojuszu z Kościołem.

Jarosław K. wraz z rosyjska organizacją Zakon i Poriadok /u nas znana jako O.I./ podpalił Polskę.
Dlaczego to zrobił? Czy wykonywał moskiewskie polecenia?
Tego nigdy się nie dowiemy.
Pewne jest to, ze Rosja całymi garściami korzysta z destabilizacji sytuacji wewnętrznej w Polsce oraz na zniszczeniu pozycji międzynarodowej Polski, która znaczy dziś mniej niż Gabon albo Zambia.

O i ciekawostka...

https://dorzeczy.pl/kraj/158658/rosjanie-chwala-ziobre.html
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #11 dnia: Października 26, 2020, 23:39:24 pm »

Nie rozumiem pana, panie Bogosławie stosuje pan logikę PiS-owską:

A coż w tym dyskredytującego, że Rosji podoba się Ziobro?
Ja myslałem, że kryterium dobrego polityka jest to czy działa na rzecz Polski.
Tymczasem kryterium jest inne, typowo PiSowskie: złe jest to co chwalą Rosjanie.

A mnie podoba się Szojgu. Nie można się już w PiSolandzie wypowiedzieć? I co wsadzi mnie pan do Berezy na Narodowym? Czy jak?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #12 dnia: Października 26, 2020, 23:48:17 pm »

Tak swoją szosą większość polskiego duchowieństwa w milczący sposób tolerowała dotychczasowy kompromis aborcyjny, nie miała żadnego wpływu na decyzję Trybunału Konstytucyjnego ani też specjalnie nie wspierała środowisk pro-life.  Być może to jakiś znak od Opatrzności dla nich na opamiętanie.  ???
Byc moze wiekszosc polskiego duchowienstwa wbrew pozorom nie chciala i nie chce wchodzic w gorace spory ideologiczne, bo wie, ze one do niczego nie prowadza, a zadaniem Kosciola nie jest mowienie codziennie o aborcji. Trzeba postawic sprawe jasno, bronic katolickiego nauczania,przypominac o swietosci zycia od poczecia do naturalnej smierci, ale nie trzeba o tym mowic w taki sposob, jakby to byl jedyny temat. I w tym wypadku nie musi to oznaczac strachu albo lenistwa, ale roztropnosc i madrosc.
Mam wrazenie, ze Kosciolowi (ksiezom a przy okazji wierzacym) sie oberwalo i bedzie sie obrywac akurat za to (jedna z nielicznych rzeczy), gdzie nie ma wiekszej winy. Sa kwestie i nierozwiazene problemy, ktore bardziej zaslugiwalyby na protest czy wyraz glosnego niezadowolenia nawet ze strony szczerze wierzacych.
Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #13 dnia: Października 26, 2020, 23:58:57 pm »

Nie rozumiem pana, panie Bogosławie stosuje pan logikę PiS-owską:

A coż w tym dyskredytującego, że Rosji podoba się Ziobro?
Ja myslałem, że kryterium dobrego polityka jest to czy działa na rzecz Polski.
Tymczasem kryterium jest inne, typowo PiSowskie: złe jest to co chwalą Rosjanie.

A mnie podoba się Szojgu. Nie można się już w PiSolandzie wypowiedzieć? I co wsadzi mnie pan do Berezy na Narodowym? Czy jak?

Bez histerii prosze 😊
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #14 dnia: Października 27, 2020, 00:09:22 am »

Tak swoją szosą większość polskiego duchowieństwa w milczący sposób tolerowała dotychczasowy kompromis aborcyjny, nie miała żadnego wpływu na decyzję Trybunału Konstytucyjnego ani też specjalnie nie wspierała środowisk pro-life.  Być może to jakiś znak od Opatrzności dla nich na opamiętanie.  ???
Byc moze wiekszosc polskiego duchowienstwa wbrew pozorom nie chciala i nie chce wchodzic w gorace spory ideologiczne, bo wie, ze one do niczego nie prowadza, a zadaniem Kosciola nie jest mowienie codziennie o aborcji. Trzeba postawic sprawe jasno, bronic katolickiego nauczania,przypominac o swietosci zycia od poczecia do naturalnej smierci, ale nie trzeba o tym mowic w taki sposob, jakby to byl jedyny temat. I w tym wypadku nie musi to oznaczac strachu albo lenistwa, ale roztropnosc i madrosc.
Mam wrazenie, ze Kosciolowi (ksiezom a przy okazji wierzacym) sie oberwalo i bedzie sie obrywac akurat za to (jedna z nielicznych rzeczy), gdzie nie ma wiekszej winy. Sa kwestie i nierozwiazene problemy, ktore bardziej zaslugiwalyby na protest czy wyraz glosnego niezadowolenia nawet ze strony szczerze wierzacych.

Ma Ksiądz duzo racji.
Ale.. Kosciol w.Polsce ma.ogromny, rzeczywisty i nieformalny wpływ na wladze rzadowa i samorzadowa.Czesto wystarczy telefon biskupa do burmistrza albo ministra.
Nawet L. Miller posłusznie meldował się w nuncjaturze.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2020, 08:57:02 am wysłana przez Bogosłow » Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Strony: [1] 2 3 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!