Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:19:46 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych  (Przeczytany 14389 razy)
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #135 dnia: Października 30, 2020, 21:36:02 pm »

Ważne świadectwo

https://www.facebook.com/100006339483564/posts/2946713178883303/?app=fbl
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #136 dnia: Października 30, 2020, 21:45:12 pm »

X Isakowicz: nie ufam Kaczyńskiemu, rozgrywa w łasną partię... to przecież policja ma bronić kościołów Dlaczego KEP nie potrafi mówić tak tak, nie nie. Dlaczego Nycz nie broni słowem kościołów? Nycz abdykował.

http://isakowicz.pl/wywiad-dla-mediow-narodowych-o-wyroku-tk-kosciele-rzadzie-oraz-osobach-niepelnosprawnych/
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2020, 21:54:50 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #137 dnia: Października 30, 2020, 22:15:49 pm »

X Isakowicz: nie ufam Kaczyńskiemu, rozgrywa w łasną partię... to przecież policja ma bronić kościołów Dlaczego KEP nie potrafi mówić tak tak, nie nie. Dlaczego Nycz nie broni słowem kościołów? Nycz abdykował.

http://isakowicz.pl/wywiad-dla-mediow-narodowych-o-wyroku-tk-kosciele-rzadzie-oraz-osobach-niepelnosprawnych/
To ksiądz Isakowicz ma w takim razie różne wersje odpowiedzi. Zależy z kim rozmawia   https://nczas.com/2020/10/30/ks-isakowicz-zaleski-jestem-przeciwko-karaniu-kobiet-za-aborcje-ks-gniadek-niczego-nie-da-sie-zrobic
Zapisane
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #138 dnia: Października 31, 2020, 02:20:25 am »

"Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ w rozmowie z Wirtualną Polską odpowiedział na pytanie o aborcyjną inicjatywę Andrzeja Dudy. Kapłan jednoznacznie stwierdził, że jeśli Kościół zostanie zapytanie o zdanie, to na pewno nie zgodzi się na jakąkolwiek formę aborcji.

– Jakakolwiek by była ta propozycja, jeżeli Kościół zostanie zapytany o swój głos, to powie, że nie zgodzi się na żaden sposób przerywania życia, przerywania ciąży, przerywania istnienia ludzkiego w jakiejkolwiek formie – powiedział ks. Gęsiak zastrzegając, że nie zna szczegółów prezydenckiego projektu aborcyjnego. Rzecznik KEP dodał, że biskupi wydadzą swoją opinię na temat propozycji Andrzeja Dudy.

Na uwagę prowadzącego program „Newsroom” w wp.pl, że bardzo duża część wiernych – w tym także praktykujących katolików – popiera krwawy kompromis aborcyjny, ksiądz Leszek Gęsiak przypomniał słowa św. Jana Pawła II, które w środę cytował także papież Franciszek: „zawsze Kościół wzywał do szczególnej miłości wobec słabych i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci”.

– Nie ma tu zatem żadnego miejsca na kompromis. W sprawie życia ludzkiego, o czym zresztą też wielokrotnie mówili polscy biskupi, w sprawie życia nie ma kompromisu, bo życie jest życiem i to życie należy chronić – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ."

https://www.pch24.pl/rzecznik-kep-o-aborcyjnej-ofensywie-prezydenta--kosciol-nie-zgodzi-sie-na-zaden-sposob-przerywania-zycia,79576,i.html
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #139 dnia: Października 31, 2020, 13:21:37 pm »

https://dorzeczy.pl/kraj/159324/67-proc-polakow-za-kompromisem-aborcyjnym-a-jak-oceniaja-orzeczenie-tk-i-demonstracje.html
Ponad 86% Polaków opowiada się za dotychczasowym kompromisem aborcyjnym lub jego liberalizacją (ok. 19%), natomiast 56% popiera trwające protesty. Niecałe 14% jest zadowolonych z orzeczenia TK.
Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #140 dnia: Października 31, 2020, 14:02:49 pm »

O to ciekawe
"pocałunek śmierci kosciola"

http://wiez.com.pl/2020/10/31/swiat-zobaczyl-falsz-kosciola-nasz-falsz/
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #141 dnia: Października 31, 2020, 23:50:08 pm »

Panowie piszący tutaj jasno i wprost napiszą co uważają o tym kto ma być odpowiedzialny za los narodzonego dziecka które uniknie aborcji eugenicznej a jest ciężko chore i niesprawne.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #142 dnia: Października 31, 2020, 23:55:12 pm »

Panowie piszący tutaj jasno i wprost napiszą co uważają o tym kto ma być odpowiedzialny za los narodzonego dziecka które uniknie aborcji eugenicznej a jest ciężko chore i niesprawne.
Tak jak za każde dziecko. Rodzice
Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #143 dnia: Listopada 01, 2020, 01:18:22 am »

Rodzice pozostawieni sami sobie nie udzwigna ani fizycznie ani finansowo kosztów leczenia i opieki nad ciężko chorym dzieckiem.
Jest to rola państwa i Kosciola.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #144 dnia: Listopada 01, 2020, 01:59:31 am »

Panowie piszący tutaj jasno i wprost napiszą co uważają o tym kto ma być odpowiedzialny za los narodzonego dziecka które uniknie aborcji eugenicznej a jest ciężko chore i niesprawne.

Panie, Panowie,
Przecież jest rzeczą oczywistą, że politycy postulujący ochronę życia, nigdy sobie takich pytań nie stawiali. Dotyczy to wszystkiego czego się w Polsce dotkniemy. Mówił o tym x. Isakowicz opiekujący się osobami z zespołem downa.
Polaków Pan Bóg obdarzył innymi cennymi cechami ale na pewno nie umiejętnością planowania i liczenia. A już na pewno nie posłów i innych takich żyjących z pieniędzy podatnika.
Opisywałem kiedyś państwu, jak to w Piasecznie po mszy powiedziałem księdzu, że miał b. dobre kazanie (o gadaniu vs robieniu, wiara bez uczynków etc). Zapytałem dlaczego w Dusztradłaciu na Karolkowej nie ma sekcji charytatywnej. Usłyszałem w odpowiedzi, że my Tradycyjni katolicy skupiamy się na liturgii.

Oczywiście moim zdaniem odpowiedz nie do końca była pełna (chcę w to wierzyć) bo wydaje mi się jednak, że tradsów nie zachęca się do działalności aby za bardzo nie integrować środowiska. Popytałem jeszcze kilka osób o to samo...by po kilku dniach dostać telefon od znanej osoby z następującym przekazem "jeżeli już tak chcę coś zrobić ...to żebym przyłączył się do grupy Caritasu w Piasecznie"

Dlaczego o tym piszę, ponieważ pomijając aspekt "polityczny" inicjatyw tradsowskich, które dla zasady się zwalcza, to niestety prawdą jest, że g. to kogo obchodzi jaką pomoc otrzyma kobieta; czy to samotna matka, czy to rodzina z dzieckiem z downem. Tacy jesteśmy niestety, niestety.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #145 dnia: Listopada 01, 2020, 03:07:18 am »

Panowie piszący tutaj jasno i wprost napiszą co uważają o tym kto ma być odpowiedzialny za los narodzonego dziecka które uniknie aborcji eugenicznej a jest ciężko chore i niesprawne.

Pytanie dość dziwne. Oczywiście, że za dziecko odpowiedzialni są rodzice. To wspaniałe i szlachetne, jeśli państwo/kościół/organizacje charytatywne pomagają, należy im się za to wielka wdzięczność - ale odpowiedzialni są wyłącznie rodzice.

Ale rozumiem podtekst. Niektórym się zdaje, że jeżeli państwo zapewni doskonałą i darmową opiekę np. nad dziećmi z zespołem Downa, to jakimś cudownym sposobem kobiety nie będą chciały abortować takich dzieci. Niestety, to jest zupełna mrzonka. Będą dalej chciały - doświadczenia bogatych państw opiekuńczych potwierdzają to  empirycznie.

Przyjęcie na świat dziecka z wadą, proszę szanownych państwa, to podniesienie krzyża, który przeważnie trzeba nieść do końca życia. Czy państwo pomaga, czy nie pomaga, całe życie rodziców takiego dziecka zmienia się nieodwracalnie.  Problem jest w tym, że nikt w świecie współczesnym nie chce nieść krzyża - bo nie widzi w tym absolutnie żadnego sensu. 

Oczywiście wynika to stąd, że ludzie XXI w. nie widzą w cierpieniu żadnego sensu. Chcą go uniknąć za wszelką możliwą cenę. Dlatego właśnie ruch pro life w obecnej formie skazany jest na porażkę.

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #146 dnia: Listopada 01, 2020, 08:56:31 am »

Znaczy panie Bogosłow, że alimenty za kogoś tam ma płacić państwo i Kościół? Sprytnie to pan sobie wykombinowałeś. Pisze pan, że jesteś wierzący głęboko. Czy to znaczy, że Zbawienie mają panu załatwić Papież z Prezydentem, a pan grzecznie poczeka? Słyszał pan o takich słowach? «Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je» (Mt 16, 24-25). Wspólnota taka czy inna jest oczywiście zobowiązana do pomocy zgodnie z zaleceniem  "Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie2 prawo Chrystusowe.  Bo kto uważa, że jest czymś, gdy jest niczym, ten zwodzi samego siebie " a jednak "Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym, a nie w zestawieniu siebie z drugim.  Każdy bowiem poniesie własny ciężar"  Ga 6,2) Niewierzącym zaś trzeba przypomnieć, że odpowiedzialność przed Bogiem za ich łajdactwa ponoszą też ci, którzy do tego ręki nie przyłożyli, bo należą do wspólnej ludzkiej rodziny i nie zapobiegli. Dlatego z łajdactwem należy walczyć i je zwalczać, dla dobra łajdaków i własnego.
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2020, 08:58:17 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #147 dnia: Listopada 01, 2020, 17:37:01 pm »

Jest to rola państwa [...]
Socjalizm został potępiony.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #148 dnia: Listopada 01, 2020, 21:34:32 pm »

Kilka dni temu pisałam, że zdenerwowali JKM.

I pięć dni temu wpadło mi w oko coś  jako PILNE!  Wysłuchałam:

PILNE! Liderzy partii KORWiN o wyroku Trybunału Konstytucyjnego
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=7tuqTuTrzxU

Wprost przykro tego słuchać!
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #149 dnia: Listopada 01, 2020, 21:52:24 pm »

Kto słucha liberałów sam sobie szkodzi
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Parę refleksji nt. ostatnich ekscesów środowisk lewicowo- liberalnych « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!