Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:35:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Incydenty w kościołach"
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: "Incydenty w kościołach"  (Przeczytany 7809 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #15 dnia: Października 25, 2020, 23:11:26 pm »

Panie Fidelisie, z nimi się nie rozmawia. Ich się eksterminuje. I zgodzę się z tym co powiedział p. rysio. To jest wina posoborowia. Kościół walczący poszedł na pielgrzymkę. Donikąd. Co widać, słuchać i czuć. Dziś rano, jakby ta ledwoletnia niunia się postawiła to by zaliczyła glebę i byłby telefon na milicję, ale jej się udało. Jej szczęście. Moja cierpliwość się skończyła.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #16 dnia: Października 25, 2020, 23:17:49 pm »

Przy dyskusji o wleczeniu ks. Woznickiego, ktoś zacytował innego księdza, który szyderą poleciał i coś o guru sekty wspomniał. Skomentowałem, że życzę mu aby jego ktoś obronił jak jego będą wlekli...a będą. Minęło pare dni ...i oby się moje słowa w g...obróciły.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #17 dnia: Października 25, 2020, 23:53:38 pm »

Przypuszczam, ze ci, ktorzy choc czasami czytaja moje wiadomosci tutat, wiedza, ze mam negatywny stosunek do mainstreamu Kosciola w Polsce i jak najgorsze zdanie na temat jakosci duszpasterstwa, podejscia ksiezy, ich wiary itd. i rozumiem, ze z roznych powodow mozna ich nie lubic, nie ufac itd., samemu mi trudno czasem wydobyc z siebie zaufanie do biskupow i wielu ksiezy. W przypadku aborcji akurat Kosciol ma jasne stanowisko i nie powiedzial ani nie zrobil niczego nowego. Moje spostrzezenia wypisze krotko:
1. Przekroczona zostala bariera ataku na miejsca kultu albo nawet demonstrowania swoich pogladow w kosciele, dla wierzacego czlowieka jest to tragedia;
2. Nie sa to spontaniczne akcje, ale byly dlugo planowane, werdykt Trybunalu Konstytucyjnego byl tylko pretekstem;
3. Kulturowa i ideologiczna rewolucja w Polsce trwa od dawna: jest mnostwo ludzi, szczegolnie mlodych, ktorzy maja poglady liberalne w sprawach obyczajowych, podobnie jak jest mnostwo ludzi, ktorzy nie maja NICZEGO wspolnego z Kosciolem i wiara. Kto choc troche obserwuje swiat i swoje otoczenie to wie nie od dzis, biskupi a nawet ksieza zachowuja sie, jakby nie mieli o tym zielonego pojecia;
4. Najsmutniejsze jest, ze katolicy sa tak apatyczni, ze nawet nie potrafia stanowczo zareagowac, kiedy ktos celowo i z premedytacja przeszkadza w czasie liturgii, sprawiaja wrazenie, jakby im to nie przeszkadzalo. Bycmoze sami sa tak nieufnie nastawieni do Kosciola, ze nie widza powodu bronic swietych miejsc. Gdyby mieli przyslowiowe wiadomo co, to by przypadkowi uczestnicy mszy sw. wyniesli takich delikwentow z kosciola, ba, oni by nawet do niego nie weszli. Owa apatia mnie najbardziej w tym wszystkich przeraza.
5.Wydaje sie, ze Kosciol jest skazany na porazke w walce z ideologia postepu i kulturowa rewolucja, bo sam niczego nie proponuje. Jedynym rozwiazaniem jest powrot do Pana Boga jako centrum zycia Kosciola, parafii, duszpasterstwa, ksiedza i kazdego chrzescijanina. Wspolczesny Kosciol oslabiony przez teologiczny i praktyczny chaos niestety nie jest w stanie tego zrobic.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #18 dnia: Października 26, 2020, 00:23:04 am »

Cytuj
Najsmutniejsze jest, ze katolicy sa tak apatyczni, ze nawet nie potrafia stanowczo zareagowac, kiedy ktos celowo i z premedytacja przeszkadza w czasie liturgii, sprawiaja wrazenie, jakby im to nie przeszkadzalo.

Oni proszę księdza są "roztropni" i "trwają w tym rozmodleniu".

Cytuj
Wydaje sie, ze Kosciol jest skazany na porazke w walce z ideologia postepu i kulturowa rewolucja,

Przepraszam, o jakiej "walce" ksiądz pisze? Kościół nie jest "walczący" tylko "pielgrzymujący"  ;D Janopawłowy itp. Wierni są wykastrowani.

Cytuj
Przekroczona zostala bariera ataku na miejsca kultu albo nawet demonstrowania swoich pogladow w kosciele, dla wierzacego czlowieka jest to tragedia;

Ten ostatni cytat dedykuję wyznawcom PiS-u. Pamiętają państwo co zrobił złowrogi Putin z feministkami tańczącymi w cerkwi? - Kolonia karna.
Dołóżmy do tego wymagania USA dot LGBT jakie milcząco przyjął PiS.

Należy przyłączyć się do zboczeńców z hasłami: "Yanks Go Home!" "Tortury w szymanach - nigdy więcej!"
wtedy PiS zacznie strzelać  8)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #19 dnia: Października 26, 2020, 01:05:45 am »

Czy któryś z panów jest gotowy polec w walce o abp. Polaka(???) lub kard Nycza?
Zapisane
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #20 dnia: Października 26, 2020, 06:31:47 am »

Przypuszczam, ze ci, ktorzy choc czasami czytaja moje wiadomosci tutat, wiedza, ze mam negatywny stosunek do mainstreamu Kosciola w Polsce i jak najgorsze zdanie na temat jakosci duszpasterstwa, podejscia ksiezy, ich wiary itd. i rozumiem, ze z roznych powodow mozna ich nie lubic, nie ufac itd., samemu mi trudno czasem wydobyc z siebie zaufanie do biskupow i wielu ksiezy. W przypadku aborcji akurat Kosciol ma jasne stanowisko i nie powiedzial ani nie zrobil niczego nowego. Moje spostrzezenia wypisze krotko:
1. Przekroczona zostala bariera ataku na miejsca kultu albo nawet demonstrowania swoich pogladow w kosciele, dla wierzacego czlowieka jest to tragedia;
2. Nie sa to spontaniczne akcje, ale byly dlugo planowane, werdykt Trybunalu Konstytucyjnego byl tylko pretekstem;
3. Kulturowa i ideologiczna rewolucja w Polsce trwa od dawna: jest mnostwo ludzi, szczegolnie mlodych, ktorzy maja poglady liberalne w sprawach obyczajowych, podobnie jak jest mnostwo ludzi, ktorzy nie maja NICZEGO wspolnego z Kosciolem i wiara. Kto choc troche obserwuje swiat i swoje otoczenie to wie nie od dzis, biskupi a nawet ksieza zachowuja sie, jakby nie mieli o tym zielonego pojecia;
4. Najsmutniejsze jest, ze katolicy sa tak apatyczni, ze nawet nie potrafia stanowczo zareagowac, kiedy ktos celowo i z premedytacja przeszkadza w czasie liturgii, sprawiaja wrazenie, jakby im to nie przeszkadzalo. Bycmoze sami sa tak nieufnie nastawieni do Kosciola, ze nie widza powodu bronic swietych miejsc. Gdyby mieli przyslowiowe wiadomo co, to by przypadkowi uczestnicy mszy sw. wyniesli takich delikwentow z kosciola, ba, oni by nawet do niego nie weszli. Owa apatia mnie najbardziej w tym wszystkich przeraza.
5.Wydaje sie, ze Kosciol jest skazany na porazke w walce z ideologia postepu i kulturowa rewolucja, bo sam niczego nie proponuje. Jedynym rozwiazaniem jest powrot do Pana Boga jako centrum zycia Kosciola, parafii, duszpasterstwa, ksiedza i kazdego chrzescijanina. Wspolczesny Kosciol oslabiony przez teologiczny i praktyczny chaos niestety nie jest w stanie tego zrobic.

6. W dużej części nowe pokolenie ma juz niewierzących rodziców, którzy co prawda z przyczyn koniunkturalnych jeszcze posyłają dzieci na religię (liczy się do średnej ocen) lub do Pierwszej Komunii Św. (przyczyny rodzinne), ale już są osobami jedynie wychowanymi w religii katolickiej.

7. Liberalni katolicy wychowują niewierzące lub wprost antyklerykalne dzieci. Przykład - Matka naukowiec, ojciec inżynier. Liberalna katoliczka (Tyg.Powszechny, Wieź, Dominikanie, dialog z żydami, ekumenizm, on nie wiem), dzieci najpierw Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów. Po 20 latach wojujący antyklerykaliści, dyszący nienawiścią do katolików, aborcja na życzenie. Tak to też działa.

Zapisane
Jotes
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #21 dnia: Października 26, 2020, 07:32:54 am »

Panie Fidelissie najbardziej istotną sprawą jest to by nie dać się ponieść nienawiści w stosunku do tych ludzi. Tym samym zrobilibyśmy sobie wielką krzywdę, a tak łatwo przecież przy braku czuwania by ten jad rozgościł się w naszym, sercu. To priorytet, co do walki wręcz to mniemam, że jednak niewielu z nas będzie miało okazję dać świadectwo czynem w czasie takich akcji współczesnej barbarii.

Myślę, że te incydenty są na rękę obozowi rządzącemu, który przekierował medialny szum z protestów antycovidowych na te rozróby pod i w kościołach.
Zapisane
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #22 dnia: Października 26, 2020, 08:34:33 am »

Ogólnie nie wierzę w zaplanowanie i zorganizowanie tego wszystkiego. Wiadomo że są grupki zawodowych rewolucjonistów na garnuszku uniwersytetów, fundacji i obcych ambasad, i to oni organizują prtesty, ale większość osób autentycznie wierzy, że prawa człowieka (=kobiet) są łamane. To zmiana mentalna. Jak napisał jeden z przedmówców, wiekszość zapewne była kiedyś ochrzczona, chodziła na religię, płakała po papieżu. Każdy z moich kolegów i koleżanek w liceum chodził na religię, żaden nie wykręcał się np. od mszy na rozpoczęcie i zakończenie roku, ksiądz-katecheta był powszechnie lubiany, były nawet jakieś pielgrzymki z wysoką frekwencjà, itp. Teraz patrzę że jakies 80-90% ma błyskawice na profilowych na FB. Za tydzień będą wzywać do modlitwy i pamięci za zmarłych, za 2 miesiące będą życzyć wszystkim Wesołych Świat.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #23 dnia: Października 26, 2020, 08:53:09 am »

Mnie to jednak wygląda na zmiane banana. Resurs pisu sie wyczerpał i wygląda mi to na "spontaniczny odruch społeczny" który zmiecie pis i zastąpi ich "nową nadzieją Polaków" PiS co miał spieprzyc to spieprzył, "zameldował wykonanie zadania" i może sobie spokojnie zgnić na świeżym powietrzu i wtedy napisze się co? Protokól zniszczenia i konsultanci będą partycypować w premii od ogólnej sumy kosztów.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #24 dnia: Października 26, 2020, 08:57:49 am »

Cytuj
Ogólnie nie wierzę w zaplanowanie i zorganizowanie tego wszystkiego. Wiadomo że są grupki zawodowych rewolucjonistów na garnuszku uniwersytetów, fundacji i obcych ambasad, i to oni organizują protesty, ale większość osób autentycznie wierzy, że prawa człowieka (=kobiet) są łamane. To zmiana mentalna.

Tak to jest właśnie. Niektórzy ludzie, szczególnie ze starszego pokolenia, mają tendencję do myślenia, że za wszystkim "ktoś stoi", "ci tam są nasłani", "tych dobrze przeszkolono, od razu widać", "bez służb taka akcja by nie przeszła" i co tam jeszcze. Ale tak nie jest: naprawdę, w dobie Facebooka, przyjaznego przecież takim ruchom, nie potrzeba "służb", ani nawet milionów od Sorosa, żeby coś takiego ogarnąć autentycznie spontanicznie. Te dzieciaki wyśmiałyby jakiegoś dziadka, który by im wmawiał, że zostały wyszkolone przez ubeków, wynajęte, opłacone itd. Nie, nie zostały. To jest, i to oczywiście jest najbardziej przykre, wyraz postaw bardzo autentycznych. Oczywiście pewien poziom organizacji za tym stoi, ale po prostu taki, że jedni powtarzają po drugich, że ktoś wyrywny weźmie na siebie rolę prowodyra w danym mieście itd. Ale nie potrzeba do tego - bezpośrednio, na tym poziomie - masonów, ambasadorów USA i kogo tam jeszcze. Osobną kwestią jest wpływ pośredni, no ale to co innego - to właśnie te długofalowe procesy, wieloletnie. Które nasz Kościół "instytucjonalny" przespał. Biskupi zachowują się, jakby nadal był rok 1995, powiedzmy: kult JP II, kolęda w 95 proc. mieszkań w każdym bloku, 95 proc. dzieci na lekcjach religii, rekolekcje na wiosnę, święcenie jajec, poranne roraty itd. Tyle że w 2020 takie myślenie przypomina wujka 18, przesuwającego nieistniejące już dywizje na mapie rozłożonej w bunkrze przy Unter den Linden.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2020, 09:00:52 am wysłana przez Adimad » Zapisane
Jotes
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #25 dnia: Października 26, 2020, 08:59:18 am »

Ogólnie nie wierzę w zaplanowanie i zorganizowanie tego wszystkiego

Ależ panie Light grunt został udeptywany filmem "Kler", potem wyciągnięcie pedofilii wśród duchowieństwa, czyli kolejne dwa filmy tym razem dokumentalne. To spreparowało barbarzyńską tłuszczę. Werdykt trybunału to iskra, która zdetonowała.
Proszę zwrócić uwagę nawet czcionka na kartonach w różnych miastach jest identyczna.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #26 dnia: Października 26, 2020, 09:02:39 am »

^^ Panie Jotes. Jak napisałem wyżej: wiadomo, że paru aktywistów, jakaś kadra, musi to ogarniać. Jak w każdej działalności. Ale same protesty są szczere, z serca - zepsutego, zgoda, możemy sobie marudzić, niemniej taki jest fakt. To jest bardzo autentyczny głos współczesnych nastolatków i nie tylko. Gdyby nie ta kadra, to może by nie wyszli, niemniej myśleliby to samo i produkowaliby się tak samo w necie.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #27 dnia: Października 26, 2020, 09:04:55 am »

Cytuj
Za tydzień będą wzywać do modlitwy i pamięci za zmarłych, za 2 miesiące będą życzyć wszystkim Wesołych Świat.

Uuuu... a właśnie tu bym się zastanowił. To byłoby w jakimś sensie dobre, bo quand meme taki - nawet bardzo luźny i fałszywy - katolicyzm kulturowy to zawsze jakieś minimalne podglebie pod coś. Problem w tym, że nadchodzi pokolenie, które także z tym da sobie spokój: z jajcami na wiosnę, z cmentarzami etc. No może "zimowe Święta" zostaną, acz już od paru lat w grudniu liberalne media prowadzą kampanię pt. "Młodzi mają dość sztucznych obiadków z rodzicami / polakatolicka Wigilia to koszmar dla niewierzących wegan / Święta spędzam w górach / Zamiast Świąt obchodzimy co innego" itd.
Zapisane
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #28 dnia: Października 26, 2020, 09:09:07 am »

Jeszcze jedna sprawa - zobaczcie, ile dzieciaków jest wciągniętych w tę rewolucję.
Dzieciaki lat 12-13 z nakładkami "okolicznościowymi", widziałem w telefonie córki. Wiedzą o co chodzi? Wątpię.
Matki czytały lekcję na Mszach pierwszokomunijnych, ojcowie nosili idiotyczne chlebki w procesji, minęły 4 lata.
Zapisane
Jotes
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #29 dnia: Października 26, 2020, 09:14:57 am »

^^ Panie Jotes. Jak napisałem wyżej: wiadomo, że paru aktywistów, jakaś kadra, musi to ogarniać. Jak w każdej działalności. Ale same protesty są szczere, z serca - zepsutego, zgoda, możemy sobie marudzić, niemniej taki jest fakt. To jest bardzo autentyczny głos współczesnych nastolatków i nie tylko. Gdyby nie ta kadra, to może by nie wyszli, niemniej myśleliby to samo i produkowaliby się tak samo w necie.
Podzielam pana opinię owo serce jest zepsute nienawiścią, a co do kadry...dostała poważne zadanie przekierować uwagę z zamordyzmu covidowego. W różnych stronach różnie to wygląda, gdzieś się ubiorą w żółte kamizelki, gdzie indziej przyduszą do asfaltu człowieka o ciemnej karnacji, u nas wybrano taki wariant.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Incydenty w kościołach" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!