Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:23:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: 26 punktów zerwania wiadomego Soboru z tradycją Kościoła
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: 26 punktów zerwania wiadomego Soboru z tradycją Kościoła  (Przeczytany 1936 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #15 dnia: Września 21, 2020, 20:39:33 pm »

:)
 Bardzo miło by było, gdyby "zaszczuty" i "biedny" ;) Abp był rzeczywiście tak Wiary godną personą, jak szan. Bracia i red. Lisicki np. sądzą. Azaliż od lat 10ciu...
https://deon.pl/kosciol/arcybiskup-ktory-krytykowal-papieza-skazany-na-zaplate-duzej-sumy-pieniedzy-jest-wyrok-sadu,499737
Poza tym poszukaj Pan sobie innego zródła jak neon-deon, bo łżą jak wsciekłe psy i jakby na mnie trafiło, to bym chamom nie odpuścił. Kasa o którą poszło została wydana wspólną decyzją braci na budowę klasztoru karmelitańskiego w Burundi, a poświęconego pamięci ich rodziców. Potem bratu Arcybiskupa się odwidziało i zaczął się procesować. Załgane kocmołuchy z neona już o tym nie napisały.
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #16 dnia: Września 21, 2020, 20:51:17 pm »

Poza tym poszukaj Pan sobie innego zródła jak neon-deon, bo łżą jak wsciekłe psy i jakby na mnie trafiło, to bym chamom nie odpuścił. Kasa o którą poszło została wydana wspólną decyzją braci na budowę klasztoru karmelitańskiego w Burundi, a poświęconego pamięci ich rodziców. Potem bratu Arcybiskupa się odwidziało i zaczął się procesować. Załgane kocmołuchy z neona już o tym nie napisały.
Wiadomo że po jezuitach niczego dobrego spodziewać się nie można. W końcu mącenie i szkodzenie to niestety ich specjalność.  :'(
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #17 dnia: Września 21, 2020, 20:57:58 pm »

Poza tym poszukaj Pan sobie innego zródła jak neon-deon, bo łżą jak wsciekłe psy i jakby na mnie trafiło, to bym chamom nie odpuścił. Kasa o którą poszło została wydana wspólną decyzją braci na budowę klasztoru karmelitańskiego w Burundi, a poświęconego pamięci ich rodziców. Potem bratu Arcybiskupa się odwidziało i zaczął się procesować. Załgane kocmołuchy z neona już o tym nie napisały.
Wiadomo że po jezuitach niczego dobrego spodziewać się nie można. W końcu mącenie i szkodzenie to niestety ich specjalność.  :'(
Wszystko prawda ale wartałoby coś wiedzieć o temacie zanim się zacznie łgarstwa powtarzać po tych załgańcach i popisywać się wiedzą tajemną.
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #18 dnia: Września 21, 2020, 21:53:53 pm »

Portal jezu-icki jaki jest wszyscy tutaj znają. Z... grubsza ;). Słuszną linię ma bo mieć musi w obecnej "sytuacji". Pan zarzuca zaś mojej nieskromnej osobie szastanie ich wiedzą "tajemną" w sprawie jakoby zamierzchłego procesu, samemu nieujawniwszy źródła merytoryczniejszego.  Gdyby zatem mógł szan. wrzucić swoje source, nawet w romańskim dyalekcie byłbym dozgonnie kontent.
BTW. Fakt pozostawania w tak dobrym zdrowiu i kondycji ("jakbyby na mnie trafiło, to bym chamom...":) forumowiczów z roczn. bierutowsko-gomółkowskich napawa młokosa osobiście, semi-chama prywatnie ;) nieustającą... Nadzieją. Miłością bliźniego takoż ✝️🤝☦️
Ps. Jest ona ciut większa od empatii abp do rodzonego brata, naukowca, prezbitera takoż. Skazanego na wózek, opiekę i "dobre słowo" od obcych ludzi w wieku podeszłym.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #19 dnia: Września 21, 2020, 22:26:59 pm »

Portal jezu-icki jaki jest wszyscy tutaj znają. Z... grubsza ;). Słuszną linię ma bo mieć musi w obecnej "sytuacji". Pan zarzuca zaś mojej nieskromnej osobie szastanie ich wiedzą "tajemną" w sprawie jakoby zamierzchłego procesu, samemu nieujawniwszy źródła merytoryczniejszego.  Gdyby zatem mógł szan. wrzucić swoje source, nawet w romańskim dyalekcie byłbym dozgonnie kontent.
BTW. Fakt pozostawania w tak dobrym zdrowiu i kondycji ("jakbyby na mnie trafiło, to bym chamom...":) forumowiczów z roczn. bierutowsko-gomółkowskich napawa młokosa osobiście, semi-chama prywatnie ;) nieustającą... Nadzieją. Miłością bliźniego takoż ✝️🤝☦️
Ps. Jest ona ciut większa od empatii abp do rodzonego brata, naukowca, prezbitera takoż. Skazanego na wózek, opiekę i "dobre słowo" od obcych ludzi w wieku podeszłym.
I co jeszcze mam zrobić? Kogiel mogiel utrzeć, buty wypastować, skarpetki przeprać? Na tym forum, po wypowiedziach, większość to chodzące encyklopedie, słów zagranicznych używają, sama śmietanka intelektualna. No ale jak trzeba jakiś tekst zagraniczny przetłumaczyć, to pomimo próśb, ja prosty drwal to muszę robić. Znajdz, podaj na tacy, przetłumacz.... Gwarantuje Panu, że ten schorowany człowiek na wózku kupiłby Pana razem z bliższą i dalszą rodziną i nie zauważył różnicy w portfelu. Bratu Arcybiskupa odmieniło się, gdy ten zdemaskował łajdactwa kard. McCarricka i jezuickie powiązania z Sorosem. Stąd nie tylko łgarstwa w neonie ale i całej jezuicko-masońskiej prasie. Prawnicy Arcybiskupa wydali w imieniu Arcybiskupa oswiadczenie i bez trudu Pan je znajdziesz w sieci. Jest też dokumentacja karmelu w Burundii razem z tablicą fundacyjną. Nie wspomne o innych obiektach ufundowanych przez Arcybiskupa. A jeśli słowo cham razi Pana wrażliwość, to proszę podpowiedzięc własciwe określenie na przebierańców udających katolickich zakonników za pieniądze Sorosa
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #20 dnia: Września 26, 2020, 15:40:44 pm »

Mam wrażenié, że Pan Wątkotwórca bardzo lubi wypowiadać się stanowczo.

Cytuj
Niesłychana nowość wprowadzenia do Liturgii zasady kreatywności

Słychana. Wspomina o tém choćby tak Forteskjusz (dół strony sto trzeciéj):
Cytat: Adrian Fortescue:
A Capitularium of the Frankish bishops in 742 allows every priest to arrange his own "Libellus ordinis", as long as he submits it to his bishop for approval;

W ogóle, jeśliby była niesłychana, to jak miałaby być...

Cytuj
przez wieki zawsze, bez wyjątków, potępiana przez całe Magisterium jako katastrofalna rzecz

I twiérdzę, że to téż nie jest prawda.

Cytuj
ciągłym nauczaniem Magisterium, które zawsze zastrzegało wszelkie kompetencje w sprawach liturgicznych najwyższemu urzędowi papieskiemu, jako maksymalną gwarancję przeciwko wprowadzaniu liturgicznych innowacji.

Mnie to wygląda na rażącą nieprawdę oraz pomiészanié nauczania i prawa kościelnégo.

Cytuj
Zgodnie z zasadą kreatywności Sacrosanctum Concilium wprowadził zasadę dostosowania obrzędu do kultury świeckiej (...) Także tutaj, wbrew ciągłemu nauczaniu Urzędu Nauczycielskiego, zgodnie z którym kultura różnych narodów powinna dostosować się do wymogów obrządku katolickiego

Bardzo nieoczywisté, ponieważ historycy liturgii chcą niekiedy niektóré rzeczy wywodzić ze świeckiégo ceremonjału.

Cytuj
łaciny, starożytnego i uniwersalnego języka

Nié ma języka uniwersalnégo od czasu wieży Babel.

Cytuj
instrumentem jednoczącym obrządek

Po piérwszé, nie rozumiém. Po wtóré, jedność cielesna jest potrzebna w bardzo ograniczonym stopniu.

Zaproponowany przez Pana kawałek textu nie zachęca do męczenia się z resztą. Takié ciągłé straszenié przez wieki, zawsze, bez wyjątków ciągłym nauczaniem Urzędu Nauczycielskiégo. Chyba niepotrzebna rekonstrukcja języka, który może panował w kościelnéj publistyce przez jakąś krótką chwilę, ale jest całkowicie obcy starożytności i średniowieczu. Albo od innéj strony: wielkié słowa, za którymi przy uczciwym podejściu powinno stać za każdym razem po kilkanaście cytatów z różnych krajów i epok. Psalmista (w łacińskim tłumaczeniu) modli się: disperdat Dominus (...) linguam magniloquam.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2020, 18:30:37 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #21 dnia: Września 26, 2020, 17:15:57 pm »

Cytuj
Cytuj

    ciągłym nauczaniem Magisterium, które zawsze zastrzegało wszelkie kompetencje w sprawach liturgicznych najwyższemu urzędowi papieskiemu, jako maksymalną gwarancję przeciwko wprowadzaniu liturgicznych innowacji.


Mnie to wygląda na rażącą nieprawdę oraz pomiészanié nauczania i prawa kościelnégo.

Też uważam, że to rażąca nieprawda. Wystarczy wejść do pierwszego z brzegu kościoła i zobaczyć kreatywność liturgiczną.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: 26 punktów zerwania wiadomego Soboru z tradycją Kościoła « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!