Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:24:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Jak powinny wyglądać szkolne lekcje religii?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Jak powinny wyglądać szkolne lekcje religii?  (Przeczytany 1872 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #15 dnia: Września 23, 2020, 10:25:05 am »

Szanowni ks. Aqeb i Secessio, tacy delikatni i łagodni, że jak im portfel zawinie doliniarz, to z usmiechem i i pobłażliwością drugi wyciągna i oddadzą złodziejowi? Panowie mogą sobie z własnymi portfelami robić co chcą ale nie bałamudzcie innych, że na łgarstwo, pomówienie czy terror należy reagować w sposób, który zloczyńcy nie dotyka. Bandziora trzeba lać albo wieszać i wszystko jedno czy jest to bandzior medialny, akademicki czy żul zwykły. Takie słodkie popierdywanie skonczyło się Matką Boska przemalowaną na tęczowo obijaniem i księży na placach kościelnych. Jesli wam sie zdaje, że to droga do świetości, to się głęboko mylicie. To defetyzm i pogański pacyfizm a nie żadna droga do Zbawienia, bo tolerujecie zło nie reagując w sposób adekwatny. Nikt inny jak pacyfiści zapewnili milionom ludzi w sile wieku... pokój wieczny.

Nie odnoszę się do przedmowcow ale do zasady podejscia tzw pokojowego.

Zaczelo sie niestety od stanu wojennego i postawy Glempa. Byl tak ugodowy, ze bez obaw o rozruchy zamordowano kapelana Solidarnosci ks Jerzego. Reakcja wytresowanego przez ksiezy spoleczenstwa byla calkowitą kapitulacją. Pozniej bylo już tylko gorzej: na przestępstwa, bandyckie napady i bezczynnosc policji i panstwa (lata90-te) biskupi wymyslili tzw: milczace marsze, biale marsze, marsze z bialymi rozami, misiami etc.
Spacvyfikowanie spoleczenstwa udalo sie. Obecnie gdy katolicy chca protestowac to najpierw kupują baloniki a przodem na manifestacjach puszczają kobiety z wozkami.
Bardzo celnie zauwazyl szef Agrounii, ze politycy nie zauwazaja protestow, ktorych sie nie boją.
Tak samo wytresowano spoleczenstwa na zachodzie.

Bedac zwolennikiem teorii spiskowycvh, uwazam, ze wydmuszka zwana w PL Kosciolem hierarchicznym, utrzymywana jest tylko po to by podczas transformacji ( drogi na Zachod) pozbawic spoleczenstwo zdrowego odruchu obrony koniecznej.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #16 dnia: Września 23, 2020, 10:48:20 am »

Panie rysiu, jak kilka ładnych lat temu powiedziałem to samo pewnemu prominentnemu "antysystemowcowi" i "tradycjonaliście"a obecnie niepokornemu posłowi, to mnie zaczął pouczac o hierarchicznym charakterze świata i Koscioła i posłuszeństwie tej zasadzie. Pare minut pózniej zaczął jechac po ówczesnym prezydencie, że belwederski, że rezydent, wszyscy znają te gadki... Wbiłem w gościa wzrok i czekałem czy sie nie zająknie, a gdzie tam. Pan z agrounii słusznie prawi ale jest zwykłą pierdołą. Ja bym tak po tym spacyfikowanym zachodzie nie jechał, bo tamtejsi rolnicy wiedzą jak sobie radzić z faszystami i naszym rolniczkom to kury szczac prowadzać. Oto kilka przykładów z brzegu;
https://www.youtube.com/watch?v=cHe2IFqwXY0
https://www.youtube.com/watch?v=cHe2IFqwXY0
https://www.youtube.com/watch?v=0Tprmv71XCQ
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2020, 11:03:26 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #17 dnia: Września 23, 2020, 13:58:29 pm »

Przepraszam, ale co w tym wątku takiego napisałem...? Właśnie chciałem uniknąć tych tematów, dlatego nie występowałem w równoległym (i wymaga)oby to dłuższego eksplikowania), a miałem wrażenie, że Pan Secessio do tego nawiązał... Stąd moje "wymiganie".
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #18 dnia: Września 23, 2020, 16:16:46 pm »

Przepraszam, ale co w tym wątku takiego napisałem...? Właśnie chciałem uniknąć tych tematów, dlatego nie występowałem w równoległym (i wymaga)oby to dłuższego eksplikowania), a miałem wrażenie, że Pan Secessio do tego nawiązał... Stąd moje "wymiganie".
Proszę ksiedza, ksiądz większośc akapitów zaczyna od przepraszania. Doprawdy nie ma powodu. Nie znalezlismy sie na tym łez padole za kare, na to jeszcze przyjdzie czas. Przepraszanie za to, ze istniejemy tylko rozzuchwala tych, którzy woleliby abysmy pod ziemie sie zapadli. Jesteśmy tutaj, bo tak Pan Bóg zechciał, a jak Pan Bóg zechciał to znaczy, że mamy obowiązek Mu za to wynagrodzic i lać po pyskach każdego, kto nam tego istnienia odmawia albo rozstawia nas po kątach. Ja naprawde doradzam przeczytanie wywiadu z abp Viganó. Mówi tam Arcybiskup o tym, że współcześni kapłani cierpią na kompleks niższości z jakiegoś powodu, nawet wobec obiektywnych cymbałów i mówi że dotyczy to tez hierarchii. Nie mylmy proszę księdza pewności siebie z pychą a tym bardziej chrzescijańskiej pokory z kompleksem niższości. Posłuże sie cytatem z mojego olubionego filmu ...mamy w naszym kraiku za duzo ugrzeczniaczków i fajtłapków, za duzo cukiereczków...silne słówko to tak działa jak kubełeczek zimnej wodóni... Odnosiłem sie głównie do wypowiedzi pana secessio ale jeśli ksiądz dostał odłamkowym, to moja wina...troche ezopowego języka było w obu wypowiedziach a ja z ezoteryzmami nie za bardzo jestem w kursie, tak więc tym razem ja przepraszam
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #19 dnia: Września 23, 2020, 19:01:21 pm »

Cytuj
.  Nie mylmy proszę księdza pewności siebie z pychą a tym bardziej chrzescijańskiej pokory z kompleksem niższości.

No i tchórzostwa z roztropnością.


Cytuj
. Panie rysiu, jak kilka ładnych lat temu powiedziałem to samo pewnemu prominentnemu "antysystemowcowi" i "tradycjonaliście"a obecnie niepokornemu posłowi, 

Takiemu ryżawemu z brodą?  ;)
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2020, 19:03:46 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #20 dnia: Września 23, 2020, 21:23:07 pm »

Dziękuję zatem tym razem zamiast przepraszania.

Akurat nie lubię jak ludzie się kłócą, przywiązałem się kiedyś do postaci takiego świętego, jak mu tam było...? Petrus Venerabilis  (ten co pogodził w jakimś stopniu Piotra Abelarda ze św. Bernardem z Clairvaux). Sam się cieszę jak mogę jakiś konflikt zażegnać, a i rozumiem (o ile dobrze zrozumiałem) Pana Secessio, że też - widząc moją obecność w danym czasie na forum - mógł oczekiwać ode mnie jakiejś reakcji w obrzucaniu się wzajemnym.

Chyba nie ukształtowało się u mnie myślenie klubowe, natomiast od fascynacji co do rządzących lub co do... konfederujących powstrzymują mnie dwa potężne argumenty: argumentum ad Wałęsum i argumentum ad Giertychum... Źle znoszę zarówno TVP Info jak i pewne wieści z niektórych źródeł konfederackich (akurat wiele z tych zamieszczonych na forum do tychże należą). Przez to gdybym zwrócił uwagę jednej stronie, mógłbym się szybko spotkać z zarzutem "a tamci", ewentualnie jeszcze z tym, że tu się mieszam a milczałem gdy wyrzucano mieszkańców warszawskich kamienic na bruk (co chyba już kilka razy na forum było do mnie stosowane), dlatego musiałbym co najmniej tutaj uczynić dłuższy wywód, w którym również musiałbym się odnieść do Pana argumentum ad portfelum, co znowu mogłoby wyglądać jakbym bronił partii rządzącej, a to nie jest też moim zamysłem, ale znowu część argumentów przeciw niej wydają mi się do odrzucenia (co nie ma znaczenia teraz w realiach futerkowych i im podobnych, dlatego tym bardziej wolę się na razie tego nie podejmować).

Powiedzmy w skrócie, że na spory polityczne po prawej stronie patrzę "ze daleka" z zaniepokojeniem i się martwię, bo nie wiem nawet co jest oparte na prawdzie a co na demagogii.

Przetłumaczone przez Pana teksty abpa Vigano przeczytałem i dziękuję bardzo za udostępnienie.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Jak powinny wyglądać szkolne lekcje religii? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!