Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:07:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Zniszczone karty brewiarza.
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Zniszczone karty brewiarza.  (Przeczytany 524 razy)
AndrzejG
adept
*
Wiadomości: 18

« dnia: Maja 10, 2020, 22:33:24 pm »

Witam Serdecznie.
Moja wielka prośba , jeżeli ktoś mógł mi przesłać zdjęcia zniszczonych kart brewiarza , to byłbym bardzo wdzięczny.
Strona 1 i2 napis na pierwszej stronie ORDINARIUM  DIVINI  OFFICII  brewiarz z 1922 r.
Za pomoc będę zobowiązany.
Pozdrawiam Andrzej.

     









Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 10, 2020, 22:56:07 pm »

To chyba nie jest łatwe zadanie...

https://polona.pl/search/?query=brewiarz&filters=public:1 - tu jest trochę brewiarzy, ale pewnie nie będzie to pomocne...

https://media.musicasacra.com/pdf/hymnsofbreviary.pdf - tu jest brewiarz z 1922, ale po angielsku.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2020, 22:57:45 pm wysłana przez Adimad » Zapisane
AndrzejG
adept
*
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 10, 2020, 23:27:39 pm »

A w jaki sposób można to odzyskać lub naprawić jest to jedna karta i była cała oklejona taśmą klejącą przezroczystą i chciano to wygładzić żelazkiem i taśma częściowo się stopiła i zniszczyła kartę, jest możliwość odczytania i przepisania tylko w jakim progranie komputerowym to zrobić, może ktoś ma lepszy pomysł , odmawiam brewiarz i ta strona jest niezbędna .
Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.
Pozdrawiam Andrzej.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 11, 2020, 00:35:01 am »

Najlepiej jeśli udostępni Pan zdjęcie zniszczonej strony, jakie modlitwy zawiera.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 11, 2020, 01:28:29 am »

Nie pisze Pan, o który z 4 tomów chodzi. Jeśli o ten, którego używa się teraz (tj. w okresie wielkanocnym), czyli o „pars verna”, to początek Ordinarium jest w zasadzie taki sam jak w „pars hiemalis”. Różnica jest tylko w rubryce po Alleluja, a przed Laus tibi… W tomie zimowym rubryka ta brzmi: …præter quam a Completorio Sabbati ante Septuagesimam…, a tomie wiosennym: …præter quam a Vesperis Sabbati ante Dominicam I Quadragesimæ usque ad Completorium Feriæ IV Majoris Hebdomadæ inclusive… Można sobie zwyczajnie skserować strony 1–2* z tomu zimowego (i tylko mieć w pamięci, że aż do Wielkiej Środy zamiast Alleluja po Deus, in adiutorium… odmawia się Laus tibi…).

* albo 1–3; tak żeby ewentualnie uzupełnić brakujący tekst invitatorium.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
AndrzejG
adept
*
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #5 dnia: Maja 11, 2020, 09:23:21 am »

Witam
Zrobiłem zdjecia uszkodzonych kart przeniosłem na pulpit i nie moge ich przesłac.
Andrzej.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 11, 2020, 09:47:55 am »

@AndrzejG
Wysłałem Panu prywatną wiadomość.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Zniszczone karty brewiarza. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!