Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:59:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 192361 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #915 dnia: Maja 15, 2021, 10:56:42 am »

Jako osobnik legitymujący się doktoratem powinieneś umieć przeczytać ze zrozumieniem to zdanie: "Korzystanie z linij komórkowych pochodzących od płodów poronionych jest tolerowane w świetle orzeczenia KNW z 2008 r. oraz wcześniejszego stanowiska Papieskiej Akademii Życia z 2005 r." - po nich to powtarzam.

I o tym jest mowa w tej Nocie KNiW z 2020 roku:

https://www.ekai.pl/dokumenty/nota-kongregacji-nauki-wiary-na-temat-moralnej-oceny-stosowania-niektorych-szczepionek-przeciw-covid-19/


Nb. sam dałeś link:
https://wnet.fm/2021/04/14/dr-halina-bogusz-wszystkie-szczepionki-przeciwko-covid-19-w-polsce-korzystaja-z-linii-komorkowych-nienarodzonych-dzieci/


Czytamy w powyższym:

Cytuj
[Głos w tej sprawie zabrał także bp Józef Wróbel SCJ, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych, wyjaśniając się, że katolicy powinni w miarę możliwości korzystać z innych szczepionek- przyp. red.

Zabierał głos dwa razy i tu wyjaśnia:

"– Stanowisko Przewodniczącego Zespołu ds. Bioetycznych KEP to zachęta do szczepień – podkreśla autor dokumentu, bp Józef Wróbel. Jak zaznacza, opublikowany 14 kwietnia tekst jasno stwierdza, że ze wszystkich dostępnych obecnie w Polsce szczepionek można korzystać, choć produkcja niektórych z nich budzi zastrzeżenia etyczne."
(...)
https://www.ekai.pl/przewodniczacy-zespolu-ds-bioetycznych-kep-zachecam-do-szczepien/


Nb. sam dałeś link:
https://wnet.fm/2021/04/14/dr-halina-bogusz-wszystkie-szczepionki-przeciwko-covid-19-w-polsce-korzystaja-z-linii-komorkowych-nienarodzonych-dzieci/

Ta pani doktor najpewniej ma rację, właśnie dlatego, że "wszystkie lub prawie wszystkie" nowoczesne leki korzystają z linij komórkowych pochodzących od płodów poronionych. Absolutnie nie rozumiem, czemu według np. Ciebie firmy farmaceutyczne miałyby w inny sposób pracować nad wyszczepionkami, a odmienny nad pozostałymi lekami.


"(...) Pozostałe dostępne w Polsce szczepionki przeciw SARS-Cov-2 – firmy Pfizer i Moderna uzyskuje się w inny sposób – poprzez syntezę mRNA w laboratorium."

Ciekawa rozmowa w temacie,  Co to są linie komórkowe? w jaki sposób powstają, do czego służą ....

https://www.ekai.pl/prof-dulak-niepredko-zastapimy-hodowane-obecnie-linie-komorkowe-nowymi-technologiami/


« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2021, 11:15:50 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #916 dnia: Maja 15, 2021, 14:11:45 pm »

Starałem się względnie unikać serwisów informacyjnych w ostatnim czasie, ale dzisiaj bokiem mi to wyszło, bo nie skojarzyłem, że to podobno nie ma już wymogu masek na świeżym powietrzu...

Wybrałem się na targowisko w poszukiwaniu tego czego i tak tam nie było, wziąłem maskę, jak to ostatnio przeważnie w miejskiej przestrzeni publicznej nosiłem, dotarłszy do targowiska wcisnąłem się w tłum przy największym zintensyfikowaniu stoisk warzywnych, po czym przedostałem się w luźniejsze części zdominowane przez odzież, chemię i pieczywo. Wyszedłem z targowiska bokiem, po czym podszedł do mnie sympatyczny pan z wąsami i uśmiechnięty zapytał czemu noszę maskę, jak takich jak my przecież nie bierze. Na to jak odpowiadam Panu, że ja nie noszę ze względu na to czy bierze czy nie bierze, ale ze względu na to, że: ludzie reagują (poważnie - kiedy czasem bywałem gdzieś bez to bywało, że znalazł się człowiek z komentarzem), że policja może reagować itd., ale znowu się solidaryzując zdjąłem maskę do rozmowy z panem. Pan więc mi mówi, żebym nie bał się biskupa, biskupi nas zdradzili itd. Ja na to, że jak zakonny jestem, ja z biskupem tak trochę luźno, a swoje mam prowincjały, generały itd. Jeszcze nie zdążyłem opowiedzieć o moim azjatyckim zarządzie (czym dwa dni wcześniej zadręczyłem lud wierny w kazaniu na Wniebowstąpienie, gdzie pomyliły mi się wymiary horyzontalny i wertykalny i za bardzo wszedłem w geopolityczne aspekty teologii życia konsekrowanego), a pan powiedział, że przeprasza, nie wiedział, że generała mam, i poszedł w swoją stronę...

Potem idąc przez skwerek przeszedłem obok trzech ławek, na których siedzieli panowie typu "żul". Pan z pierwszej ławki powiedział "szacun", pan z drugiej ławki spał, a pan z trzeciej ławki powiedział "Niech będzie pochwalony!". Także duch w narodzie nie ginie.

Powróciwszy na swoją wieś do ludzi, co "wieśniaczą sochą ojcowski łan orali" opowiedziałem o tych niesamowitych zjawiskach socjologicznych, a oni zdziwieni, że nie wiem, że od dzisiaj maski nie trzeba na powietrzu...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #917 dnia: Maja 15, 2021, 20:03:58 pm »

No to wolność!

Ale ciekawy jestem czy wiekszość zdjęła maski po ogłoszeniu tego wspaniałomyślnego zarządzenia?

Tu u mnie nigdy nie było an nie ma nakazu noszenia masek na powietrzu, ale i tak niektórzy noszą. Mieszkam (prawie) na wsi, więc w okolicy to może 5% nosi, ale w Toronto są dzielnice gdzie prawie każdy człowiek napotkany na ulicy jest zamaskowany -mimo braku takiego nakazu.

Widziałem taką scenę parę dni temu: starsza pani wysiadała z samochodu przed swoim domem. W ręku miał pudełko z ciastkami. Przed domem przechodziła młoda matka z dwójką dzieci, więc starsza pani otworzyła pudełko i wyciągnęła w stronę dzieci. Wtedy ta młoda matka, powstrzymując dzieci, wyjęła z kieszeni maskę, założyła ją, po czym trzymając się jak najdalej od starszej pani nachyliła się,  wyciągnęła rękę i końcówką palców złapła jedno ciastko, a następnie czym prędzej się oddaliła, jak od trędowatej. Nawet nie widziałem, czy dała to ciastko dzieciom, może zaniosła do domu by je najpierw zdezynfekować.

Te cholerne maski zabijają w nas człowieczeństwo.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2021, 20:16:14 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #918 dnia: Maja 15, 2021, 20:16:21 pm »

Pewnie różnie może z tym być w zależności od miejsca. Od kilku dni, kiedy zrobiło się ciepło, widzę więcej osób bez masek na zewnątrz, z tych którzy noszą sporo to jest z odsłoniętymi nosami itd. Targowisko pewnie nie było reprezentatywne, bo ze względu na stłoczenie więcej ludzi mogło maski mieć, ale na pewno też byli bez (tylko teraz mi ciężko przełożyć na większość/mniejszość).

Niby co do braku masek na zewnątrz też są jakieś regulacje, ale niewykluczone, że to zacznie żyć własnym życiem, tym bardziej, że teraz większy jest nacisk na temat szczepień niż na maski.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #919 dnia: Maja 16, 2021, 22:51:05 pm »

Szczepienia na Covid-19 nieobjęte ubezpieczeniami. Są traktowane jako eksperyment medyczny

Ubezpieczyciele nieoficjalnie traktują zastrzyk przeciw Covid-19 jako eksperyment medyczny i odmawiają ochrony.

Za naruszenie zbiorowego prawa pacjentów do świadczeń zdrowotnych uznał rzecznik praw pacjenta (RPP)praktykę chorzowskiej przychodni, która szczepionym przeciw Covid-19 kazała podpisywać oświadczenie, że „świadomie biorą udział w eksperymencie medycznym i nie będą wnosić o roszczenia z tytułu odszkodowania za skutki uboczne". Tymczasem takie dodatkowe zabezpieczenie na wypadek roszczeń doradzają lekarzom sami ubezpieczyciele

Hmm.... W dzieciństwie miałem szczepienia p-ko Heine-Medinie, durowi brzusznemu, tężcowi, więc raczej moi Rodzice nie byli antyszczepionkowcami", zatem i ja także nie. Niemniej nie podoba mi się to...
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #920 dnia: Maja 17, 2021, 12:02:04 pm »

Głos wołającego na pustyni...
Cytuj
” (…) Oddajemy bez boju, tylko i wyłącznie pod wpływem propagandy, Ojczyznę naszą i zostawiamy Królową naszą dla panowania liberalnego świata, dla panowania unijnego rządu, czy też być może rządu światowego. Bardzo łatwo, zupełnie tak jak wtedy podczas panowania potopu szwedzkiego, wszystkie bastiony padają, wszystkie bramy są otwierane i nieprzyjaciel zajmuje umysły nasze, serca nasze zupełnie bez boju, praktycznie bez żadnego oporu. (…) Głupota ludzka nie zna granic. Jeżeli propaganda powiedziała nam, że mamy się szczepić i nawet jeżeli ci, którzy mówią, że mamy się szczepić od razu dodają, że to niewiele daje, bo to nie przebadane jeszcze, bo najwyżej na rok będziemy bezpieczni, nie zachorujemy, że później trzeba będzie znowu wrócić [powtórzyć szczepienie – przp. red.]. Słyszymy również o wszelkiego rodzaju powikłaniach, a oprócz tego, i to chyba najważniejsza i najgorsza rzecz, która jest u podłoża tego diabelskiego planu, pochodzenie tych szczepionek, czyli ten moralny problem, wzięcia komórek macierzystych z tych zamordowanych, poćwiartowanych dzieci (…) I katolicy potrafią stać całymi nocami w kolejkach (…), ażeby rano móc jak najszybciej się zaszczepić. Jakież to szaleństwo, że potrafimy wprowadzać do naszych organizmów różnego rodzaju świństwa bez żadnego zastanowienia, tylko dlatego, że zostało nam powiedziane, że tak będzie dobrze, że będziesz miał komfort. Jakiż to komfort? Przecież po tym wszystkim i tak maski zdjąć nie wolno. Zaszczepiłeś się, a i tak musisz zachować wszystkie normy sanitarne. Mówią: będziesz miał paszport szczepionkowy, będziesz mógł podróżować po świecie. Zobaczymy. Może efektem tej szczepionki będzie to, że już ci się nie będzie chciało podróżować, albo nie będziesz w stanie podróżować, albo odbędziesz ostatnią podróż na cmentarz. A gdzież są zasady moralne? (…) Biskupi się szczepią, papież jeden, drugi się zaszczepili, wszyscy możni tego świata się szczepią, wszyscy politycy, celebryci, są reklamy tego wszystkiego. I jak to się ma do tej strasznej rzeczywistości? Przecież nie ma jeszcze stanu konieczności. Gdyby jeszcze była sytuacja podbramkowa, gdyby nam powiedziano: albo się zaszczepisz, albo umrzesz z głodu, bo cię nie wypuścimy z domu, nie wpuścimy do sklepu, nie wpuścimy do pracy, nie będziesz miał środków do życia, to jeszcze byłoby to usprawiedliwione. Ta sytuacja jeszcze nie nadeszła, a szaleństwo jest pełną parą”.
x. Konstantyn Najmowicz FSSPX
https://www.bibula.com/?p=125355
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #921 dnia: Maja 17, 2021, 17:30:00 pm »

Cytuj
Przecież nie ma jeszcze stanu konieczności. Gdyby jeszcze była sytuacja podbramkowa, gdyby nam powiedziano: albo się zaszczepisz, albo umrzesz z głodu, bo cię nie wypuścimy z domu, nie wpuścimy do sklepu, nie wpuścimy do pracy, nie będziesz miał środków do życia, to jeszcze byłoby to usprawiedliwione. Ta sytuacja jeszcze nie nadeszła, a szaleństwo jest pełną parą”.

Wytłumaczenie tego zjawiska jest stosunkowo proste. Jak mówi ps. 52, Deum non invocaverunt; illic trepidaverunt timore, ubi non erat timor. Albo w naszym pięknym języku:

"Nigdy nie wzywali Boga
Przeto przyjdzie na nie trwoga
Choć nie będzie nic strasznego
Ulękną sie cienia swego"
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #922 dnia: Maja 18, 2021, 09:07:51 am »

O obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce - dr Zb. Hałat w RM:

https://www.radiomaryja.pl/multimedia/obecna-sytuacja-epidemiologiczna-w-polsce-nadmiarowe-zgony-polakow-spowodowane-paralizem-sluzby-zdrowia/
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #923 dnia: Maja 18, 2021, 17:44:59 pm »

O obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce - dr Zb. Hałat w RM:

Dziękuję za namiar, nie śledzę RM na okrągło i często mi coś cennego umknie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #924 dnia: Maja 18, 2021, 18:37:09 pm »

Rządowy spot:
Piosenka dla szurów (z gościnnym udziałem Lekarzy)

@jwk

Proszę. Mnie też ktoś podsunął, wysłuchałem i uznałem, że warto się podzielić :)

PS Szczepienia siadły rzeczywiście - wprawdzie zgodnie z uwagą o "DTVach" i bańkach informacyjnych podchodzę ostrożnie do m. in. "Mediów Narodowych" - ale ta dyskusja wydaje mi się ciekawa - https://www.youtube.com/watch?v=DwTtGc6giec
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2021, 18:45:02 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #925 dnia: Maja 18, 2021, 21:38:23 pm »

Wracając do wypowiedzi x. Konstantyna, zastanawiam się co xiądz miał na myśli mówiąc o "stanie konieczności"? Ja nie wyobrażam sobie czegoś takiego jak stan konieczności. Wtedy będzie albo, albo. Wybiorę to, co jest w moim sercu. Życie doczesne NIE JEST NAJWAŻNIEJSZE.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #926 dnia: Maja 18, 2021, 22:13:58 pm »

Śpiewają kiepsko, ciekawe czy leczą tak samo?
https://www.youtube.com/watch?v=6LVyHQcfM7o
Niestety odzobaczyć się nie da.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #927 dnia: Maja 19, 2021, 08:45:47 am »

[...]  Życie doczesne NIE JEST NAJWAŻNIEJSZE.

Bardzo mądre zdanie. Od początku tego wszystkie zastawiam sie czy w ogóle leczenie sie nie jest grzechem. O ile leczenie bolącego zęba czy złamanej nogi jest w porządku, bo od tego nie umrę, ale leczenie raka, czy resuscytacja (wiem, tego nie można odmówić)  jest "zdążeniem przez Panem Bogiem", niechęcią "do Nieba', a nawet brakiem wiary w Zbawienie. Jeśli żyję "po bożemu", to się nie tylko nie boję śmierci , ale nawet, w pewnym sensie, na nią czekam z nadzieją.

Serio, mam z tym problemy.
Zapisane
Natanael
uczestnik
***
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #928 dnia: Maja 19, 2021, 11:12:14 am »

Od początku tego wszystkie zastawiam sie czy w ogóle leczenie sie nie jest grzechem. [...]
Serio, mam z tym problemy.

Myślę że może mieć Pan przede wszystkim problemy ze skrupulanctwem.
I w tym przypadku grzechem jest wręcz nie robienie nic z tym problemem.
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #929 dnia: Maja 19, 2021, 11:43:54 am »

@prosty_czlowiek

Ktoś stoi przy łożu. Biskup otwiera przytomnie oczy. Dzień już biały. Walter Bez Mienia powiada, że wynalazł medyka Greka, któren wpierw u poganów praktykował. Teraz siedzi cichcem w grodzie, obawiając się Latyńców. Walter już go przyprowadził. Czeka przed domem. Uleczy na pewno. Wiadomo, że arabscy i greccy medycy mają sposoby na wszystkie choroby.,. I ból uśmierzyć potrafią, że się go zgoła nie czuje...

..Uśmierzyć ból... Przerwać dokuczliwe cierpienie dręczące od kilku tygodni... Zaznać snu dawno nie kosztowanego... Jakże nęcąca zapowiedź! Cóż, kiedy korzystać z niej nie wolno!...

—Pozwólcie mu wejść, Wasza Dostojność! — błagał natarczywie Walter.

Ademar przymknął oczy, by pomyśleć nad tą sprawą gruntowniej. Wezwać greckiego medyka, to znaczy zgorszyć tych wszystkich, którzy poczytywać będą ten postępek za grzech. On sam, Ademar, był pewien, że w greckich sposobach leczenia zła nie ma, a zyskiwanie wiedzy lekarskiej drogą badania trupów nie jest obrazą Boską bynajmniej. Ale inni tak sądzili. Pomyślą, że zgrzeszył, byle ocalić życie...

...Gdybym wcześniej walczył z tym przesądem, zdołał wykazać jego bezpodstawność, mógłbym dziś zawezwać greckiego lekarza... Nie uczyniłem tego, nie mogę, nie mogę zaczynać od siebie... Któż w moją szczerość uwierzy?...

Odpraw go, synu — rzekł głośno.
- Zofia Kossak - "Krzyżowcy"

Pan naprawdę chciałby powrotu do tamtych czasów?

@Natanael - 100% zgody

PS @szkielet - proszę sobie przypomnieć koneczniańskiego quinqunxa bytu ludzkiego. Ma on być w harmonii, tymczasem obserwujemy przechył w stronę tylko jednego jego elementu, tu - zdrowia. Skutki widzimy i uczmy się. Niedawno u RAZa usłyszałem o zaniku na Zachodzie perspektywy nadprzyrodzonej - skoro istnieje tylko tu i teraz to chyba nie potrzeba tłumaczyć dalej.

« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2021, 11:54:14 am wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Strony: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!