Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 03:25:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 192547 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #900 dnia: Maja 10, 2021, 10:00:44 am »

Szkielecie, epitety nie zastąpią dyskusji.

Odnosząc się do zapytania, jakie dostałem od Kolegi forumowego, mogę tylko rekapitulować argumenty, które są w różnych miejscach.

1. Korzystanie z linij komórkowych pochodzących od płodów poronionych jest tolerowane w świetle orzeczenia KNW z 2008 r. oraz wcześniejszego stanowiska Papieskiej Akademii Życia z 2005 r.
2. Jako ignorant w dziedzinie medycyny zdziwiłbyś się, że - jakby to powiedział Klasyk - "wszystkie lub prawie wszystkie" nowocześnie rozwijane leki są najpierw testowane na odzwierzęcych i "odludzkich" liniach komórkowych. Szczepionkowy lekarz Fiałek podał listę przykładowych specyfików. Na nich stoi współczesna medycyna:

"1. Paracetamol - leczenie bólu oraz gorączki.
2. Ibuprofen - lek przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwgorączkowy.
3. Kwas acetylosalicylowy - jw. + przeciwpłytkowy.
4. Pseudoefedryna - lek stosowany w terapii infekcji górnych dróg oddechowych.
5. Loratadyna - leczenie alergicznego nieżytu nosa.
6. Dukozynian sodu - lek przeczyszczający.
7. Gwajefenazyna - ułatwia odkrztuszanie przy mokrym kaszlu podczas, m.in.: grypy czy zapalenia oskrzeli.
8. Fenylefryna - leczenie kataru w przebiegu grypy, przeziębień.
9. Zasadowy salicylan bizmutawy - leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
10. Lewotyroksyna - leczenie niedoczynności tarczycy.
11. Atorwastatyna - leczenie hipercholesterolemii (podwyższonego stężenia cholesterolu).
12. Amlodypina - leczenie nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca oraz objawu Raynauda.
13. Metoprolol - leczenie nadciśnienia tętniczego, przewlekłej niewydolności serca.
14. Omeprazol - leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
15. Lozartan - leczenie nadciśnienia tętniczego i przewlekłej niewydolności serca.
16. Azytromycyna - antybiotyk.
17. Etanercept - leczenie biologiczne ciężkich postaci ZZSK (zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa).
18. Hydroksychlorochina - lek immunomodulujący stosowany w terapii układowych chorób tkanki łącznej (m. in. tocznia rumieniowatego układowego oraz zespołu Sjoegrena).
19. Remdesivir - jedyny dopuszczony przez FDA lek do stosowania w ciężkiej postaci (wymagającej leczenia tlenem) COVID-19 u osób od 12. roku życia.
20. Metformina - podstawowy lek w terapii cukrzycy typu 2.

Nie jest to lista leków, które chcę reklamować, dlatego - celowo - nie wpisałem nazw handlowych (tych, które widzimy na opakowaniach)."

3. Przy syfionkach na covid19 kwestie etyczne są naprawdę ostatnią rzeczą, do jakiej się można przyczepić. Jeśli zamiast się skupiać na skuteczności syfionek i ich wpływie na zdrowie przyjmujących, pójdziesz w kwestie rzekomego wytwarzania owych specyfików, robisz tylko przysługę tym, którzy nimi handlują. No chyba, że o to chodzi: o skompromitowanie idej przeciwników przyjmowania szczepionek poprzez wysuwanie absurdalnych (zamiast merytorycznych) argumentów.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #901 dnia: Maja 10, 2021, 11:16:00 am »

Pan cwelebryta Fijałek nie jest dla mnie żadnym autorytetem.
Zatem skoro twierdzisz, że w/w leki były testowane na liniach komórkowych abortowanych dzieci, proszę abyś podał mi rzetelne źródło tej informacji, a nie wypociny jakiegoś cwelebryty.
Jeśli zaś chodzi o testy na zwierzętach i na ludziach, którzy się na to zgadzają (i biorą za to pieniądze) to nie mam nic przeciwko.
A Papieska Akademia Życia po śmierci jej założyciela zaczęła uprawiać tzw. wolną amerykankę i tak jest do dziś
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #902 dnia: Maja 10, 2021, 11:30:27 am »

Szczepionkowy lekarz Fiałek podał listę przykładowych specyfików.
Przynajmniej część z tych leków jest na tyle stara, że albo wprowadzono je do sprzedaży, albo opracowano je PRZED pojawieniem się linii komórkowych w ogólności, a linii komórkowych pochodzących z aborcji w szczególności.
Nie za bardzo więc rozumiem, o jakich tu „badaniach przedklinicznych” jest mowa.
Przecież np. aspiryna to jest koniec XIX w. — na jakich liniach komórkowych miano by ją wtedy badać?
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #903 dnia: Maja 10, 2021, 11:49:59 am »

Nie chodzi o substancje, lecz o LEKI. Dlatego Fiałek słusznie nie podał nazw handlowych.

Szkoda mi tracić czasu na coś, z czego i tak zapewne nie skorzystasz Szkielecie. Sam poszukaj informacyj o tym, jak testuje się współczesne leki. Wiedzę na te tematy mam od członków rodziny i przyjaciół, czyli lekarzy i farmaceutów, więc musiałbym przewertować sporo źródeł i je zweryfikować. Nb. jeszcze bardziej podejrzane moralnie są technologie przemysłu kosmetycznego, gdzie faktycznie dochodzi do wykorzystywania tkanek pochodzących od ofiar aborcyj.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #904 dnia: Maja 10, 2021, 11:56:35 am »

Sam poszukaj informacyj o tym, jak testuje się współczesne leki. Wiedzę na te tematy mam od członków rodziny i przyjaciół, czyli lekarzy i farmaceutów, więc musiałbym przewertować sporo źródeł i je zweryfikować.
Czyli informacja nierzetelna powtórzona 1000 razy staje sie prawdą. To tak jak ze słowami Hansa Klossa: "Nie ze mną te numery Brunner"...
Rzetelność wypowiedzi polega na możliwości jej zweryfikowania Krusejderze, a jedna pani drugiej pani to nie jest rzetelność. Poza tym jako, że to Ty umieszczasz te informacje to na Tobie ciąży obowiązek podania źródeł.
Ciekawe, jak komisja egzaminacyjna na mojej obronie doktoratu zareagowała by, gdybym w rozprawie na końcu zamiast bibliografii umieścił informację: Poszukajcie sobie źródeł, bo szkoda mi było czasu na ich znalezienie...
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2021, 11:59:31 am wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #905 dnia: Maja 10, 2021, 12:05:07 pm »

Poza tym drogi Krusejderze piszesz powyżej:
Cytuj
Korzystanie z linij komórkowych pochodzących od zabitych (kiedyś) dzieci nie jest żadnym grzechem
Czy jest to Twoja opinia, czy też powtarzasz ją po kimś? Analogicznie można zatem stwierdzić, że jeśli ktoś coś ukradnie, a inny to kupi, dostanie itp, to nie popełnia przestępstwa (paserstwo). Nieprawdaż? Taki jest logiczny ciąg Twojego rozumowania. Niestety jakoś KK (Kodeks Karny) mówi całkiem coś innego.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #906 dnia: Maja 10, 2021, 12:22:27 pm »

Jako osobnik legitymujący się doktoratem powinieneś umieć przeczytać ze zrozumieniem to zdanie: "Korzystanie z linij komórkowych pochodzących od płodów poronionych jest tolerowane w świetle orzeczenia KNW z 2008 r. oraz wcześniejszego stanowiska Papieskiej Akademii Życia z 2005 r." - po nich to powtarzam.

Nb. sam dałeś link:
https://wnet.fm/2021/04/14/dr-halina-bogusz-wszystkie-szczepionki-przeciwko-covid-19-w-polsce-korzystaja-z-linii-komorkowych-nienarodzonych-dzieci/

Ta pani doktor najpewniej ma rację, właśnie dlatego, że "wszystkie lub prawie wszystkie" nowoczesne leki korzystają z linij komórkowych pochodzących od płodów poronionych. Absolutnie nie rozumiem, czemu według np. Ciebie firmy farmaceutyczne miałyby w inny sposób pracować nad wyszczepionkami, a odmienny nad pozostałymi lekami.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #907 dnia: Maja 10, 2021, 13:32:30 pm »

Nie chodzi o substancje, lecz o LEKI.
Kwas acetylosalicylowy (substancja) został zsyntetyzowany w 1853 r.
Jako lek oryginalny został wprowadzony do sprzedaży w 1899 r.
Potem był rozprowadzany pod różnymi nazwami handlowymi i pod różnymi postaciami farmaceutycznymi (jako leki odtwórcze, generyczne).

Bartosz Fiałek pisał o „badaniach przedklinicznych” — a te dotyczą jeszcze samej substancji leczniczej, nie produktu leczniczego (leku).
Może chodziło mu o jakiekolwiek badania nad używaną już w lecznictwie substancją, np. przy rozszerzeniu wskazań do stosowania leku?
Ale wtedy nie są to już badania nad nową substancją; one wzbogacają wiedzę na temat dopuszczonego już do obrotu leku; od tych badań nie zależy wprowadzeniu danego preparatu na rynek leków.

B. Fiałek chyba skopiował listę leków stąd:
https://www.patheos.com/blogs/throughcatholiclenses/2021/01/if-any-drug-tested-on-hek-293-is-immoral-goodbye-modern-medicine/
I tam (jak mi się wydaje) nie chodzi o dopuszczanie leków do użytku, tylko o badanie pewnych właściwości leków znanych już od lat.

Może to jest kwestia „talmudyczna”, ale wg mnie jest różnica między badaniem (np. na HEK-293) mającym na celu zatwierdzenie leku a różnorodnymi badaniami leku już zatwierdzonego.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2021, 13:57:47 pm wysłana przez Andrzej75 » Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #908 dnia: Maja 10, 2021, 13:46:26 pm »

Włochy, Stany Zjednoczone notują niemal zerowy sezon grypowy. Pseudo-naukowcy trudzą się nad wyjaśnieniem zjawiska.

https://www.bibula.com/?p=125091
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #909 dnia: Maja 10, 2021, 15:23:52 pm »

Niemcy to samo :P
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #910 dnia: Maja 10, 2021, 15:50:13 pm »


Może to jest kwestia „talmudyczna”, ale wg mnie jest różnica między badaniem (np. na HEK-293) mającym na celu zatwierdzenie leku a różnorodnymi badaniami leku już zatwierdzonego.

Dziękuję bardzo za cenne doprecyzowanie. A w tej konkretnej sprawie - jest bardzo duża różnica, bo lek zatwierdzony może być wykorzystywany choćby tylko w podstawowym celu.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #911 dnia: Maja 10, 2021, 15:52:55 pm »

Dyskusję o tych liniach komórkowych można porównać do sytuacji, kiedy ktoś nam chce wymierzyć 40 kijów, a my się zastanawiamy, czy kij, jakim nas będą okładać, nie został przypadkiem wyprodukowany z wykorzystaniem pracy niewolniczej, albo czy dostawca drewna na kij nie prowadził rabunkowej gospodarki leśnej.

Kwestie pierwszorzędne są przecież w tej chwili zupełnie inne:

1) Czy państwo może zmuszać kogoś do poddania się jakiemuś zabiegowi medycznemu?
2) Czy państwo może ograniczać prawa tych, którzy nie poddali się temu zabiegowi?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #912 dnia: Maja 10, 2021, 16:15:24 pm »

Ja to w ogóle nie wiem, czy szczepionki są celem, czy środkiem.
Czy paszporty sanitarne służą tylko jako straszak, żeby jak najwięcej ludzi się zaszczepiło; czy też może szczepionki są pretekstem najpierw do ograniczenia swobody w przemieszczaniu się między krajami, a potem do większej kontroli obywateli?
Dyskusję o tych liniach komórkowych można porównać do sytuacji, kiedy ktoś nam chce wymierzyć 40 kijów, a my się zastanawiamy, czy kij, jakim nas będą okładać, nie został przypadkiem wyprodukowany z wykorzystaniem pracy niewolniczej, albo czy dostawca drewna na kij nie prowadził rabunkowej gospodarki leśnej.
Mimo wszystko wydaje mi się, że nawet (dosyć umiarkowane) stanowisko KNW albo polskiego episkopatu budzi jakąś dziwnie przesadną zaciekłość albo złość u zwolenników szczepionek covidowych. Jakby bali się, że już samo podnoszenie kwestii etycznych może być istotną przeszkodą w jak najszerszym „wyszczepianiu”.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #913 dnia: Maja 10, 2021, 17:37:33 pm »

Ja to w ogóle nie wiem, czy szczepionki są celem, czy środkiem.

Wystarczy posłuchać, co mówią przedstawiciele światowych elit, a odpowiedź można znaleźć.

Choć nie czytałem osobiście książki Klausa Schwaba "The Great Reset", bo trochę mi szkoda wydać pieniądze na taką książkę, ale czytałem kilka omówień i streszczeń, i obraz jaki się z nich wyłania, jest dość jasny.

Autor przyznaje, że w całej tej pandemii problem medyczny (tzn. zachorowania na covid i zapobieganie czy lecznie tychże) to nie jest główny problem z jakim mamy do czynienia. Główny problem wg niego to struktura społeczno-polityczna świata, którą należy zmienić, korzystając z sytuacji, jaka się wytworzyła. Schwab (podobnie jak inni jemu podobni) nie kryje również swojej fascynacji możliwością urządzenia świata, w którym istotni są tylko dwaj gracze, wielkie korporacje i rządy, działające in unitate  w ramach jakiś "światowych" struktur.  "Globalna sieć nadzoru" ma być jednym z głównych narzędzi urzeczywistnienia tej wizji.

Szczepionki  zdają się w dużej mierze być środkiem (w formie precedensu i przykładu), który pogodzi nas z tym, iż "dla dobra wspólnego" musimy:
1) przyjąć hegemonię państwowo-korporacyjnego kompaktu w sprawach nie tylko ekonomicznych, ale również ściśle prywatnych (jakim procedurom medycznym się poddajemy i kiedy, gdzie i jak podróżujemy,
    jak i z kim się spotykamy, itd itp.)
2) poddać się nadzorowi na znacznie większą skalę, niż dotychczas
3) pozbyć się staroświeckich idei samowystarczalności i niezależności materialnej (Schwab et al. nie zdają się przejmować upadkiem małych firm i jednoczesnym wzrostem potęgi globanych korporacji)

Powyższe naprawdę nie jest wytworem jakiegoś zainfekowanego konspiracyjnymi teoriami umysłu, ale czymś, co nam proponują różne think-tanki oraz najbardziej wpływowi przedstawiciele światowych elit.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #914 dnia: Maja 13, 2021, 17:29:09 pm »

https://nczas.com/2021/05/13/ubezpieczyciele-traktuja-szczepienia-na-covid-19-jak-eksperyment-medyczny-zgodnie-z-polskim-prawem-maja-taki-charakter/

Aj waj! To się porobiło!  ::)
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Strony: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!