Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:33:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 192641 razy)
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #630 dnia: Grudnia 18, 2020, 16:05:38 pm »

Dziękuję za odpowiedzi.

Ad Szkielet.
1. I ja nie neguję istnienia wirusa SARS-COV2.

2. Zacznijmy od zagadnienia najbardziej istotnego z punktu widzenia szarego człowieka - czy COVID-19 jako choroba stanowi dla człowieka śmiertelne zagrożenie i w jakim stopniu?
Wspomniał Pan o tym, że według WHO liczba zgonów spowodowana przez COVID-19 stanowi 0,17% populacji świata. Według Worldometers na świecie zachorowało 1% populacji świata, a 0.02% populacji świata zmarło z tego powodu.
Załóżmy, że dane z Wikipedii na temat hiszpanki, że zmarło na nią 21 milionów ludzi (wersja najmniejsza możliwa), a zachorowało 500 milionów. Zachorowania stanowiły 33% ówczesnej populacji świata, a zgony 1,4% populacji. Hiszpanka trwała mniej więcej 1 rok. My mamy za sobą 9 oficjalnych miesięcy COVID-19 i 70 razy mniej zgonów, niż w przypadku hiszpanki. Szacowania te świadczą przeciwko straszności obecnego wirusa. Ale, jak napisał pan Angelus Silesius nie wiemy ile osób naprawdę zachorowało i ile jest rzeczywiście nowych przypadków. Które zatem liczby są prawdziwe? Gdzie są badania ilu Polaków lub mieszkańców podobnego do Polski kraju przeszło rzeczywiście koronawirusa, a ilu zmarło?

3. Worldometers pokazuje mi ,,śmiertelność w Polsce na poziomie 2%". Powiem przerażonej osobie, by się uspokoiła, bo testy są fałszywe i zachorowań jest więcej, toteż śmiertelność jest wiele mniejsza. A ona mi powie, że tak, jak słabo wykrywa się  tego koronawirusa, tak słabo wykrywa się zgony spowodowane przez niego (np. starsi samotni ludzie poumierali samotni po domach, sąsiedzi podnieśli alarm po paru dniach i nie wiadomo, czy mieli COVID, czy coś innego).

4. Jak uzasadnić wzrost liczby wymaganych respiratorów z trochę ponad 100 pod koniec września do 2000 w połowie listopada? Łapiemy człowieka, robimy mu trefny test i zaliczamy go do ,,chorych na COVID-a", w ten sposób łapiemy osoby, które potrzebują respiratora z innych powodów. Tak samo możemy wyłapać testami chorych na wysypkę i powiedzieć, że jest to nowy objaw COVID-a. Ale mam problem - nie odnalazłem statystyk dotyczących liczby wykorzystywanych w Polsce w ubiegłych latach respiratorów. Czy w analogicznych miesiącach 2019, 2018, 2017 itd. używanych było tyle samo respiratorów, czy mniej? Faktem jest, że Google wypluwa mi na siłę wyniki z 2020 roku i jakimś cudem trafiłem na komunikat z 2017 roku z Wrocławia, że źle się dzieje w państwie polskim, bo mało respiratorów.

5. Ze spadkiem zachorowań na grypę jestem gotów się zgodzić, a argumenty, że ludzie na nią nie chorują, bo przestrzegają higieny i są obostrzenia są dla mnie podejrzane. Bo higieną zwalczamy grypę, a COVID nas rozkłada na łopatki.  ::)

6. Odnośnie hydroksychlorochiny - jest to lek wykorzystywany na malarię. Czy nie jest to powód do niepokoju? Malaria dla nas Polaków brzmi groźnie i egzotycznie.

7. Opisany przez Pana plan powolnej dopopulacji biorę jako możliwy scenariusz, lobby szczepionkowe z pewnością istnieje. Skąd jednak mamy pewność, że Hydroksychlorochina lub Amantatydna są dobrymi lekami? Mogą być zarówno dobre (ale środowisko medyczne je dyskredytuje), jak i złe (początkowy entuzjazm, który przygasnął, a autorzy tego sposobu leczenia wciąż chcą walczyć o uznanie).

Ad Angelus Silesius:
Czy punkt Co wiemy 3. nie jest sprzeczny z punktem Czego nie wiemy 1.? Nie wiemy, ile osób zachorowało, ile jest zachorowań, ale stwierdzamy, jak bardzo zaraźliwa jest choroba i ile jest ciężkich jej przypadków.
Czego nie wiemy 3. Znam przypadek ciężkiego chorowania, połączony z dodatnim wynikiem testu, przy jednoczesnym braku jakichkolwiek objawów u pozostałych członków rodziny, z którą chora osoba przebywała.
Czego nie wiemy 9. Czy Wiliam Gates nie kręci się też wokół innych globalnie występujących chorób, na które uznaje, że trzeba koniecznie wynaleźć szczepionkę?

Ja o covidzie myślę tak: w mojej rodzinie dwie osoby miały w tym roku chorobę z cięższym przebiegiem, wśród moich znajomych też paru członków rodziny miało jakąś cięższą chorobę. Minęło 9 miesięcy od ogłoszenia pandemii, ale póki co skutków tej epidemii nie widać naocznie, tylko w statystykach i relacjach medialnych. Widzę, że niektóre osoby reagują na tą sprawę bardzo emocjonalnie, żadnych argumentów przyjmować nie chcą. Społeczeństwo polskie zachowuje się tak, jakby pandemia była, a zarówno jej nie było (noszą maseczki, ale niedokładnie, nie dotykają przycisków STOP w autobusie, ale przecierają rękami poręcze, zachowuj dystans, ale widywałem różne tłumne spacery po mieście itd.). Patrzę na COVID w porównaniu do świńskiej grypy i ptasiej grypy, aby pamiętać AIDS musiałbym być parę lat starszy. 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2020, 16:12:44 pm wysłana przez Talerpimmut » Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #631 dnia: Grudnia 18, 2020, 17:09:43 pm »

Te punkty nie są do końca sprzeczne - aczkolwiek mogę to opowiedzieć tylko na podstawie przypadku - argument anegdotyczny jest jednak słabszym w dyskusji:
Otóż o ile nigdy nie zaraziłem się grypą od kogoś z domowników o tyle covid mieliśmy wszyscy. Pełen przekrój wiekowy przy czym część z chorobami towarzyszącymi. Wszyscy przebieg lekkoobjawowy ale męczący bardziej niż grypa.

Co do ilości przypadków ciężkości przebiegu to faktycznie wiemy z informacji oficjalnych - czyli można uznać, że wiemy ale nie do końca wiemy czy to prawda.
Z ciekawości na początku pandemii sprawdziłem sobie średnią śmiertelność tygodniową z 2019 (wg GUS) z tą pandemiczną i mniej ludzi umierało w tygodniach 2020. Ale to można wytłumaczyć tym, że ludzie odcięci od lekarzy nie byli narażeni na błędne diagnozy wszelakie i nie byli truci lekarstwami.
No ale media straszą, że w listopadzie 2020 był wysyp zgonów - tego jeszcze nie porównywałem.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #632 dnia: Grudnia 19, 2020, 22:46:18 pm »

Te punkty nie są do końca sprzeczne - aczkolwiek mogę to opowiedzieć tylko na podstawie przypadku - argument anegdotyczny jest jednak słabszym w dyskusji:
Otóż o ile nigdy nie zaraziłem się grypą od kogoś z domowników o tyle covid mieliśmy wszyscy. Pełen przekrój wiekowy przy czym część z chorobami towarzyszącymi. Wszyscy przebieg lekkoobjawowy ale męczący bardziej niż grypa.

Co do ilości przypadków ciężkości przebiegu to faktycznie wiemy z informacji oficjalnych - czyli można uznać, że wiemy ale nie do końca wiemy czy to prawda.
Z ciekawości na początku pandemii sprawdziłem sobie średnią śmiertelność tygodniową z 2019 (wg GUS) z tą pandemiczną i mniej ludzi umierało w tygodniach 2020. Ale to można wytłumaczyć tym, że ludzie odcięci od lekarzy nie byli narażeni na błędne diagnozy wszelakie i nie byli truci lekarstwami.
No ale media straszą, że w listopadzie 2020 był wysyp zgonów - tego jeszcze nie porównywałem.

Ja ze swojej strony nie mogę stwierdzić, czy kiedykolwiek miałem covida. Aczkolwiek kojarzę, że coś tam miałem, dokładnie w tych samych terminach, gdy wychodził wzrost zachorowań. Najważniejsze, co chciałbym poznać, to śmiertelność tego wirusa. Jedni mówią, że 2%, inni że i więcej, inni że podobnie do grypy. Czuję jakbyśmy bez przerwy kołysali się pomiędzy 0,02-2%, w zależności od sposobu liczenia. Póki co, wspominane poszlaki pozostają alternatywnym możliwym scenariuszem wydarzeń. Nie ruszają mnie zagraniczne nazwiska doktorów i profesorów, bo na medycynie się nie znam i nie wiem, czy wypowiada się specjalista, czy miejscowy szarlatan.
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #633 dnia: Grudnia 21, 2020, 19:47:44 pm »

Nota Kongregacji Nauki Wiary na temat moralnej oceny stosowania niektórych szczepionek przeciw Covid-19

Cytuj
Podstawowym powodem dla uznania za godziwe moralnie stosowania tych szczepionek jest to, że współdziałanie (bierna współpraca materialna) w złu aborcji, z której pochodzą wspomniane linie komórkowe, ze strony osób, które używają powstałych z nich szczepionek, jest odległe. Moralny obowiązek unikania takiej biernej współpracy materialnej nie jest wiążący, jeśli istnieje poważne zagrożenie, takie jak niepohamowane w inny sposób rozprzestrzenianie się groźnego patogenu: w tym przypadku pandemiczne rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, który powoduje Covid-19.

https://dorzeczy.pl/religia/165969/nota-kongregacji-nauki-wiary-na-temat-stosowania-szczepionek-przeciw-covid-19.html

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #634 dnia: Grudnia 21, 2020, 20:50:30 pm »

Nie wiem, czy już było, ale:

https://www.youtube.com/watch?v=Xtm1nIuSamE

[czarny humor]
Pani Pielęgniarka za lat parę pewnie zupełnie bezproblemowo powije liczne i zdrowe dzieciaki.
[/czarny humor]

U nas już za tydzień mają zaczynać od szczepienia policjantów. Takie są fałszywe pogłoski.


Dwie porcje dla drogówki, trzecia dla skarbówki!
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #635 dnia: Grudnia 21, 2020, 22:14:22 pm »

Nota Kongregacji Nauki Wiary na temat moralnej oceny stosowania niektórych szczepionek przeciw Covid-19

Cytuj
Podstawowym powodem dla uznania za godziwe moralnie stosowania tych szczepionek jest to, że współdziałanie (bierna współpraca materialna) w złu aborcji, z której pochodzą wspomniane linie komórkowe, ze strony osób, które używają powstałych z nich szczepionek, jest odległe. Moralny obowiązek unikania takiej biernej współpracy materialnej nie jest wiążący, jeśli istnieje poważne zagrożenie, takie jak niepohamowane w inny sposób rozprzestrzenianie się groźnego patogenu: w tym przypadku pandemiczne rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, który powoduje Covid-19.

https://dorzeczy.pl/religia/165969/nota-kongregacji-nauki-wiary-na-temat-stosowania-szczepionek-przeciw-covid-19.html
W przypadku szczepionek pochodzących z komórek abortowanych płodów ludzkich, widzimy ewidentną sprzeczność z katolicką doktryną, która bez cienia wątpliwości odrzuca aborcję jako poważne zło moralne wołające o pomstę do Nieba(patrz Katechizm Koscioła katolickiego paragrafy 2268 i 2270) oraz z praktyką stosowania szczepionek z abortowanych płodów ludzkich w sytuacjach wyjątkowych "nagłej potrzeby" w oparciu o odległą, bierną i materialną współpracę. Przekonanie, że takie szczepionki mogą być etycznie legalne ze względu na brak alternatywnego wyjścia, jest sprzeczne samo w sobie i nie może być zaakceptowane przez katolików.

Biskup Atanazy Schneider

Jeden sprawiedliwy się znalazł co wie, że prawda nie zależy od punktu siedzenia.
Czy to wystarczy żeby ocalić Sodomę?
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #636 dnia: Grudnia 21, 2020, 22:39:23 pm »

Jakieś pół roku temu słyszałem, że mieszkający w Rzymie muślimi ((c) x. D. Olewiński :)) osiedlają się z reguły w bezpośredniej bliskości Watykanu. Chyba nie po to, by przemycać z tamtejszych księgarń posoborowe dzieła paczamamistyczne i opylać je polskim oazowiczom na Ebayu.

Już prędzej nawiążą dialog ekumeniczny - mają w tym tradycję od czasów samego Fałszywego Proroka.
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #637 dnia: Grudnia 21, 2020, 23:22:53 pm »

Nie jeden tylko. To fragment oświadczenia podpisanego przez kilku biskupów, m.in. J.P. Lengę
No ale przecież to ręce opadają jak się czyta ten certyfikat koszerności kongregacji.  >:(
Ciekawe czy mydło z żydów jest już wystarczająco odległe czy jeszcze nie? Co kongregacja na to?
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #638 dnia: Grudnia 22, 2020, 09:05:40 am »

Cytuj
.   Ciekawe czy mydło z żydów jest już wystarczająco odległe czy jeszcze nie? Co kongregacja na to?   

W punkt!
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #639 dnia: Grudnia 22, 2020, 10:56:01 am »

Szczepionki z abortowanych dzieci to diaboliczność w czystej postaci, w Polsce na dodatek serwowana przymusowo.
to specyfik 2 a w zasadzie 3 w 1:
1/ morderstwo niewiniątka
2/ kanibalizm
3/ groźne infekowanie organizmu przyjmującego specyfik, de facto o nieznanym działaniu

W głowie się nie mieści, że jest to akceptowane przez biskupów, przez masy pożytecznych naiwniaków i propagowne przez zapiekłe ciotki rewolucji także na tym forum.
temat przerabiany: 
Papieska Akademia "Życia" a raczej Śmierci: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9971.msg223234.html#msg223234
mydło : http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9971.msg223761.html#msg223761
Zapisane
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #640 dnia: Grudnia 22, 2020, 13:46:51 pm »

@Parafianin MM
Dziękuję za cytaty. Można przejrzeć zamysły serc wielu, nawet z niniejszego forum - aż dziwne, że tych wątków jeszcze nie czytałem.  :) Ciotki rewolucji, a iluż Wujów (Dobra Rada)... Sam cymes. ;D

Każda sekta ma swoje "dogmaty" do wierzenia (np. socjalizm, homo oeconomicus, demokratyzm, pacyfizm i inne izmy), "sakramenty" do praktykowania (np. aborcja, wyszczepienia, Rytualne Odcinanie Się etc.) i "świętych" do czczenia (sanacja, Dmowski, Maria Kuria, Ajnsztajn, Picasso, Żeromski etc.).

Choćby ktoś nie wiem jak wolnością szermował, to w kwestii przymusu szczepień widać sojusz ponad podziałami, niezależnie od wyznawanego "izmu" i "icy". Zupełnie jak z DDB: nawet ci, co są za (i nierzadko z tego żyją), są w większości przeciw. Generalnie lustracja, Żołnierze Wyklęci, a nawet czasem (proszę bardzo!) może być i wolny rynek, ale DDB to już za wiele. Tak poza tym, to wcale niefajne, więc śpijcie dalej.

Wszelkie podobieństwa do KRR są dalece nieprzypadkowe.
Zapisane
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #641 dnia: Grudnia 22, 2020, 16:01:27 pm »

Dopiero teraz do mnie dotarło, że jest świeżo potwierdzone stanowisko Vaticanum ws szczepionek z zamordowanych dzieci.
Judasze nie odpuszczają. Dilerzy szczepionek pewnie naciskali.
Grzechy same się przedawniają. Z ich zatrutych owoców można śmiało korzystać.
https://www.pch24.pl/watykan--szczepionki-przeciw-covid-19-moralnie-akceptowalne,80785,i.html

chyba najbardziej adekwatny komentarz pod artykułem:

Nie wierzę, w to co czytam...
/ Katolik


« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2020, 16:03:33 pm wysłana przez Parafianin MM » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #642 dnia: Grudnia 22, 2020, 16:21:18 pm »

Według mego mniemania, wasz pasterz najwyższy, jako i wszyscy jego duchowni, z wielką pilnością a staraniem i umiejętnością chcą religię chrześcijańską poniżyć i z oblicza świata ją zetrzeć, chociaż winni przecie być jej wsporem i obroną.

Słowa żyda Abrahama z Dekamerona Boccaccia, podsumowujące jego wrażenia z podróży do Rzymu. Napisane 670 lat temu.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2020, 16:23:11 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #643 dnia: Grudnia 22, 2020, 18:31:16 pm »

Znalazłem, że chodzi tu o " przy użyciu linii komórkowych pozyskanych w wyniku aborcji w latach 60. " (źródło: https://dorzeczy.pl/religia/165967/watykan-szczepionki-przeciw-covid-19-moralnie-akceptowalne.html ), a nie że jest tak że robi sie aborcje aby było z czego zrobić szczepionkę, jak sie można było domyślać.
Nie wiem o co chodzi z tymi liniami komórkowymi, ale może ktoś z Państwa znalazł coś w internecie.
Zapisane
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #644 dnia: Grudnia 22, 2020, 20:27:41 pm »

a nie że jest tak że robi sie aborcje aby było z czego zrobić szczepionkę, jak sie można było domyślać.
a co to zmienia w tym głęboko niemoralnym procederze?
to, że z zamordowanego dziecka "przy okazji" poczyniono "bazę" do tej substancji czyni ją "lepszą", niżby dziecko było specjalnie po to zamordowane? O to Panu chodzi?
Znów przykład mydła się kłania. Żyda zabito dla zabicia, a przy "okazji"...itd.

Kogoś tu mdliło z powodu oporu wobec przymusu szczepionek. Mnie mdli z powodów przeciwnych.
Naiwny, nadal nie mogę się otrząsnąć, jak barbarzyństwo zapuściło głebokie korzenie w sercach i umysłach.
Zapisane
Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!