Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 08:59:05 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 192299 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #570 dnia: Października 14, 2020, 02:08:17 am »

A oczywiście, że niezły.
Ale mam wrażenie, że tu chodzi o coś całkiem innego. Myślę, ze nasz nieRząd wykonuje rozkazy z "góry", tzn, nie on podejmuje decyzje, tylko są mu narzucane. Analizując poczynania nieRządu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy zauważyłem, że działają po omacku. Nie stosują się do Prawa, które podobno stanowią, ich decyzje podejmowane są nagle, bez żadnych konsultacji. Wprowadzają jakieś rozporządzenia z terminem podanym, a następnego dnia okazuje się, że to nie za ileś dni, ale już. Chcieli coś wprowadzać stopniowo, ale jeden telefon z Centrali i już.

Pocieszę Pana (o ile to pocieszenie), że w wielu innych krajach to samo. Próbowałem wpłynąć na radnych w moim regionie, żeby nie wprowadzali tych idiotycznych masek (tu w Kanadzie jest to w gestii władz lokalnych na razie), ale natknąłem się na nieprawdopodobny "mur oporowy" - żaden logiczny argument na tych ludzi nie działa. Wygląda to właśnie tak, jakby dostali telefon z Centrali i koniec dyskusji, takie odniosłem wrażenie.  To jest albo ukaz naczalstwa, albo paniczny, zwierzęcy strach  - coś w rodzaju walenia na oślep w ciemności maczugą, żeby się obronić przed jadowitym pająkiem. Inne wytłumaczenia nie przychodzą mi do głowy.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #571 dnia: Października 14, 2020, 20:00:09 pm »

Tu germanistan.

Dokładnie to samo. To idzie z góry.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #572 dnia: Października 14, 2020, 21:46:01 pm »

Na dzień dzisiejszy w typowej warszawskiej galerii handlowej ok. 4% klientów nie nosi maseczki, ok. 28% zakrywa maseczką tylko usta, a pozostali zakrywają nos i usta lub noszą przyłbicę. Badanie przeprowadzone zostało na grupie 370 ludzi, z których 15 osób było bez maseczki, a 103 osoby zakrywały maseczką tylko usta. Jest niemal pewne, że część z tych 118 klientów nie zakrywa nosa, dlatego że jest im tak wygodnie, a nie z powodu przekonania o nieskuteczności używania maseczek.

Jeżeli miałaby się dopiero zaczynać ostra lockdownowa jazda bez trzymanki, to dlaczego pojawiają się w internecie komunikaty od WHO, że już 10% ludzi na świecie przechorowało na koronawirusa? Dlaczego taki komunikat przedostał się do mediów głównego nurtu? Czy może trzeba go uznać za kroplę w morzu innych przeciwnych informacji?
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2020, 22:23:43 pm wysłana przez Talerpimmut » Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #573 dnia: Października 15, 2020, 15:41:35 pm »

Jest niemal pewne, że część z tych 118 klientów nie zakrywa nosa, dlatego że jest im tak wygodnie, a nie z powodu przekonania o nieskuteczności używania maseczek.

Są jednak i tacy, co wierzą w ich skuteczność aż do bólu. Niedawno byłem nad okolicznym jeziorkiem. Nie było nikogo w całej okolicy, zobaczyłem tylko samotnego człowieka łowiącego ryby na przeciwległym brzegu. Przyjrzałem się mu przez lornetkę: miał maskę  :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #574 dnia: Października 15, 2020, 16:10:54 pm »

Szykują się kolejne obostrzenia. Na razie to nieoficjalne, więc może coś jeszcze się zmieni, ale szkoły średnie mają przejść na zdalne nauczanie. Ilość osób w sklepach zależna od ilości kas, no i oczywiście miejsca kultu religijnego - konkretne limity miejsc bez uwzględnienia metrażu.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #575 dnia: Października 15, 2020, 17:37:36 pm »

Jest niemal pewne, że część z tych 118 klientów nie zakrywa nosa, dlatego że jest im tak wygodnie, a nie z powodu przekonania o nieskuteczności używania maseczek.

Są jednak i tacy, co wierzą w ich skuteczność aż do bólu. Niedawno byłem nad okolicznym jeziorkiem. Nie było nikogo w całej okolicy, zobaczyłem tylko samotnego człowieka łowiącego ryby na przeciwległym brzegu. Przyjrzałem się mu przez lornetkę: miał maskę  :)

Bo ryby mogłyby mu nachuchać.

PS
czy wiadomo komuś coś o stosunku "Matek Boskich" do koronawirusa i maseczek? Na początku roku różne zjawy wyraziły swoje poparcie dla rządów i WHO. Czy coś się zmieniło? Jakieś nowe korono-objawienia?
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2020, 17:40:42 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #576 dnia: Października 15, 2020, 22:31:16 pm »

Mój powiat trafia do czerwonej strefy.

Statystycznie:
Mieszkańców: około 110 tysięcy
Kwarantanna: 545 osób
Nadzór epidemiologiczny: 150 osób
Stwierdzonych przypadków: 360
Wyzdrowiało: 220
Zmarło: 5

Czyli:

Kwarantanna 0,5%
Nadzór epidemiologiczny 0,13%
Stwierdzonych przypadków 0,3%
Wyzdrowiało 0,2%
Zmarło... policzcie sobie Państwo sami, bo mój kalkulator roześmiał się od ucha do ucha i powiedział, że na zawał w ciągu ostatnich 9 miesięcy zmarło 100 razy więcej ludzi w powiecie.

Nie, to się nie dzieje naprawdę. To tylko chora jazda nieRządu i załatwianie swoich spraw. Ale mój region to ludzie z bojowymi tradycjami. Mam nadzieję...

Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #577 dnia: Października 15, 2020, 22:39:02 pm »

Jest niemal pewne, że część z tych 118 klientów nie zakrywa nosa, dlatego że jest im tak wygodnie, a nie z powodu przekonania o nieskuteczności używania maseczek.

Są jednak i tacy, co wierzą w ich skuteczność aż do bólu. Niedawno byłem nad okolicznym jeziorkiem. Nie było nikogo w całej okolicy, zobaczyłem tylko samotnego człowieka łowiącego ryby na przeciwległym brzegu. Przyjrzałem się mu przez lornetkę: miał maskę  :)

Bo ryby mogłyby mu nachuchać.

PS
czy wiadomo komuś coś o stosunku "Matek Boskich" do koronawirusa i maseczek? Na początku roku różne zjawy wyraziły swoje poparcie dla rządów i WHO. Czy coś się zmieniło? Jakieś nowe korono-objawienia?

Tu nie ma się z czego śmiać. Wystarczy zobaczyć, jak choroba pustoszy rybostany. Każda z wyłowionych ryb ma duszności.

=============================================================

Ciężkie jest życie w czasach koronawirusa. Oglądając codziennie telewizję lub przeglądając popularne portale informacyjne, napotyka się co krok informacje na temat liczby nowych zakażeń covidem. Mnóstwo artykułów z sensacyjnymi artykułami, człowiekowi wbija się to w głowę, czy chce czy nie chce. Trudno jest jednocześnie ignorować sprawę koronawirusa, nawet logicznie i chłodno myśleć i oglądać kolejne doniesienia. Może by więc zarzucić przeglądanie tych kanałów informacyjnych? Ale wtedy może nas za dwa tygodnie ukarać policja, że pijemy soczek na mieście, a od dwu dni nie wolno tego robić. Przecież Pan nie może wchodzić w dni nieparzyste do lasu, ze względu na pierwszą literę nazwiska znajdującą się bliżej końca alfabetu. W gruncie rzeczy, to i tak to do nas dotrze, nawet przez opowieści rodzinne.

Założyłem niedawno wątek o tradycjonalistach i ich rodzinach. Teraz można by i założyć wątek pod tytułem ,,Koronawirus, a rodzina zabraniająca wychodzić z domu". :)

Gdzie jest to jedno konkretne stanowisko w sprawie koronawirusa? Nikogo wykształconego nie stać na nie? Ja nie chcę słuchać opowieści mrocznej treści, ale nie chcę też słuchać po raz setny, że testy pokazują covid każdemu, albo że pokazują covida nawet bananom. Banany są mi obojętne, niech sobie dalej kaszlą. :D Ocenić w końcu, w jakim stopniu te testy pokazują fałszywie pozytywne wyniki, bo publicyści o tym piszący podają różne wyniki. Jeden powie, że ten covid to nasz stary znajomy, tylko my mamy sklerozę, a drugi powie, że jest to owszem nowy wirus, ale nie aż tak groźny. Jedyne pocieszające, że zebrało się po paru miesiącach katolickie gremium lekarskie z komunikatem, że lepiej dostawać Komunię świętą do ust, niż na rękę. Jedno jest pewne, absolutnie nie słucham publicystów, którzy straszą Novus Ordo Mundi, a z uporem nie kierują z tym wszystkim do Boga.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2020, 21:41:31 pm wysłana przez Talerpimmut » Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #578 dnia: Października 24, 2020, 21:53:27 pm »

Czy ma ktoś może listę adresów mailowych wszystkich obecnych senatorów?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #579 dnia: Października 26, 2020, 10:12:59 am »

Od dzisiaj do 20 listopada 2020 Uniwersytet Warszawski zachęca swoich pracowników i doktorantów do wymazów.
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #580 dnia: Października 26, 2020, 10:28:13 am »

Od dzisiaj do 20 listopada 2020 Uniwersytet Warszawski zachęca swoich pracowników i doktorantów do wymazów.

A ile płacą za wymaz? Może bym się skusił.

Dwa lata temu Rosja oskarżyła zachód o odpłatne pobieranie próbek od Rosjan przebywających na zachodzie, także turystów. Twierdzili, że z drobiazgowych ankiet, jakie wypełniali Rosjanie, można wnosić, że chodzi o przygotowanie broni genetycznej "celowanej genetycznie".
Że też naszych czasów nie dożył dr Mengele.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #581 dnia: Października 26, 2020, 10:49:48 am »

Od dzisiaj do 20 listopada 2020 Uniwersytet Warszawski zachęca swoich pracowników i doktorantów do wymazów.

A ile płacą za wymaz? Może bym się skusił.

Dwa lata temu Rosja oskarżyła zachód o odpłatne pobieranie próbek od Rosjan przebywających na zachodzie, także turystów. Twierdzili, że z drobiazgowych ankiet, jakie wypełniali Rosjanie, można wnosić, że chodzi o przygotowanie broni genetycznej "celowanej genetycznie".
Że też naszych czasów nie dożył dr Mengele.

Bez przesady, o tyle, że wymazik jest darmowy. Pracownicy i doktoranci UW mają testy za darmo.
https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2020/10/komunikat-ws.-testow-w-kierunku-koronawirusa.pdf
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #582 dnia: Października 26, 2020, 11:08:10 am »

Pędzę lecę  ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #583 dnia: Października 26, 2020, 11:44:32 am »

Pędzę lecę  ;D

Byle nie przestraszyli się tego entuzjazmu. ;)
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #584 dnia: Października 27, 2020, 21:56:34 pm »

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!