Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:16:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 192487 razy)
Prombudrak
bywalec
**
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #405 dnia: Kwietnia 16, 2020, 17:07:02 pm »

A dodatkowo partia rządząca w liczbie głosów 177, wraz z ko (128), lewicą (49), psl-kukizem (20) i posłem niezrzeszonym odesłała dziś projekt obywatelski ustawy w skrócie  "Zatrzymaj Aborcję", do zamrażarko-komisji. I kolejny rok w majestacie barbarzyńskiego bezprawia, zabijanych jest ok.1000 polskich dzieci rocznie. Od 2015r., czyli od czasu gdy partia rządząca obiecała obronę nienarodzonych Polaków, w wyniku li tylko podejrzenia o wadę genetyczną, zamordowano kilka tysięcy dzieci. A minister Szumowski, zdeklarowany kato...(nie przechodzi mi to przez klawiaturę), ojciec 4 dzieci, tak bardzo drży o zdrowie Polek i Polaków, bo wirus sars2-cov zabił już rzekomo 292 osoby. To, że partia rządząca, poprzez obietnicę walki z mordowaniem bezbronnych dzieci, zyskała głosy katolików w 2015r., rozumiem. Sam się dałem nabrać. Przed wyborami 2019r. ci sami ludzie, tak samo jak w 2015r., okłamywali nas w tym samym temacie. Znowu dostali mandat zaufania. Tego już nie rozumiem. Niestety. Ta zgraja wilków w owczych skórach może już sobie tylko piątki poprzybijać z ekspertami od eugeniki w III rzeszy niemieckiej.
Zapisane
Tolerancja...to odchyłka od normy.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #406 dnia: Kwietnia 16, 2020, 20:37:37 pm »

A dodatkowo partia rządząca w liczbie głosów 177, wraz z ko (128), lewicą (49), psl-kukizem (20) i posłem niezrzeszonym odesłała dziś projekt obywatelski ustawy w skrócie  "Zatrzymaj Aborcję", do zamrażarko-komisji. I kolejny rok w majestacie barbarzyńskiego bezprawia, zabijanych jest ok.1000 polskich dzieci rocznie. Od 2015r., czyli od czasu gdy partia rządząca obiecała obronę nienarodzonych Polaków, w wyniku li tylko podejrzenia o wadę genetyczną, zamordowano kilka tysięcy dzieci. A minister Szumowski, zdeklarowany kato...(nie przechodzi mi to przez klawiaturę), ojciec 4 dzieci, tak bardzo drży o zdrowie Polek i Polaków, bo wirus sars2-cov zabił już rzekomo 292 osoby. To, że partia rządząca, poprzez obietnicę walki z mordowaniem bezbronnych dzieci, zyskała głosy katolików w 2015r., rozumiem. Sam się dałem nabrać. Przed wyborami 2019r. ci sami ludzie, tak samo jak w 2015r., okłamywali nas w tym samym temacie. Znowu dostali mandat zaufania. Tego już nie rozumiem. Niestety. Ta zgraja wilków w owczych skórach może już sobie tylko piątki poprzybijać z ekspertami od eugeniki w III rzeszy niemieckiej.


Sprawa nie jest łatwa.
My katolicy kierujemy się takimi wartościami.
Sam słyszałem od kobiet że chcą (Pisiory, Duda), nam wprowadzić średniowiecze, a w Polsce w przeciwieństwie do "nowoczesnej" europy jeszcze nie ma "pełnej" aborcji, zacofanie totalne, nawet w Azji już jest.
A kto wychowa niepełnosprawne dziecko? Ojciec odejdzie (bo się zdarza), a kobieta sama, bez pieniędzy. Łatwiej wcześniej pozbyć się problemu, zamiast męczyć się przez całe życie.
I lepiej nie wchodzić w głębsze dyskusje, a tym bardziej nie poruszać tematu nauki kościoła, bo nas zjedzą.
W skrócie kończy się na stwierdzeniu "moja macica- moje prawo" a mężczyźnie nic to tego.
Nie chce tego mówić, jako katolik i nie mogę, ale żeby nie było gorzej jaki teraz mamy stan prawny, wypracowany prawie 30-ci lat temu, bardzo dużym kompromisem, i przeforsowanie tego co mamy teraz, wtedy nie było takie łatwe, to tak dla przypomnienia.
Polityka rządzi się swoimi prawami.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #407 dnia: Kwietnia 16, 2020, 21:03:43 pm »

Panie mac, zgoda, ale pod jednym warunkiem. Jeśli jestem politykiem to nie wycieram sobie gęby Wiarą i Katolicyzmem, a jeśli jestem Katolikiem to jako polityk daję świadectwo Wiary w każdej sytuacji, albo nie biorę się za politykę.
Znam takiego jednego polityka (pani ececylia też go zna), który zawsze powtarzał publicznie, że jest katolikiem, więcej, mówił o sobie, że jest katolikiem Tradycyjnym. Od tego często zaczynał swoje wystąpienia. Ale jakiś czas temu (z okazji wyborów samorządowych) wszedł w koalicję z ugrupowaniami prawicowymi, ale z nurtu neopogańskiego, którzy katolicyzm najchętniej wypaliliby gorącym żelazem do gołej ziemi. Dla mnie taki ktoś jest piiii... a nie katolikiem. Jest karierowiczem, który ma parcie na szkło i pójdzie z każdym (nawet z lewakami (sic!)), żeby tylko być na powierzchni. Mówią, że cel uświęca środki, ale tu akurat oznacza to całkiem coś innego.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #408 dnia: Kwietnia 16, 2020, 21:31:18 pm »

Niestety, ale w tej kwestii zawodzą biskupi - to oni powinni przypominać katolikom, którzy z Bożej łaski akurat sprawują władzę, co jest ich powinnością, i w razie czego używać kar przewidzianych w prawie kanonicznym. Co innego gdy władza jest pogańska czy heretycka, a co innego gdy to są nasi.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #409 dnia: Kwietnia 17, 2020, 09:07:16 am »

Niestety, ale w tej kwestii zawodzą biskupi - to oni powinni przypominać katolikom, którzy z Bożej łaski akurat sprawują władzę, co jest ich powinnością, i w razie czego używać kar przewidzianych w prawie kanonicznym. Co innego gdy władza jest pogańska czy heretycka, a co innego gdy to są nasi.


W kwestii aborcji albo utrzymamy tzw. 'kompromis' ktory mamy, albo nastepne wybory prawica przegra sromotnie i lewica do spolki z PO, zeby przypodobac sie Zachodowi wprowadzi aborcje na zyczenie. Z jakichs badan wynikalo ostatnio, ze troche ponad 40% mezczyzn w Polsce chce zlagodzenia prawa aborcyjnego i az grubo ponad 60% kobiet.


I tak, gdybajmy sobie, ze to wina biskupow i ksiezy co to za malo mowia, ale to nic nie da. W tej chwili nie nalezy otwierac puszki Pandory.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #410 dnia: Kwietnia 17, 2020, 10:55:42 am »

Im dłużej obecny stan będzie utrzymywany, tym te procenty będą się zwiększać i w końcu zostaniemy drugą Irlandią. No albo się jest katolikiem albo nie, a nauka Kościoła jest tutaj jednoznaczna. Tak jak pisałem - gdyby większość posłów była niewierząca i podobnie społeczeństwo, to obecne prawo byłoby zrozumiałe - osoby bez łaski wiary się barbaryzują i głos sumienia staje się coraz słabszy, ale od katolików chyba można wymagać by uznawali katolickie zasady moralne, jak "nie zabijaj"? Głos każdego katolika powinien tu być jasny, w końcu mamy być "światłem dla świata", a jeżeli nawet katolicy będą szli na kompromisy ze złem, to kto niby ma dawać świadectwo poganom?
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #411 dnia: Kwietnia 17, 2020, 11:06:32 am »



I tak, gdybajmy sobie, ze to wina biskupow i ksiezy co to za malo mowia, ale to nic nie da. W tej chwili nie nalezy otwierac puszki Pandory.
Jasne, siedźmy i czekajmy aż się zrobi inaczej.
Na pewno Biedronie i inne Zandbergi też tak do tego podejdą....

A zresztą dlaczego ja z Panem dyskutuje o prawie do zabijania dzieci - Panie ku*wa ZABIJANIE DZIECI to zbrodnia najobrzydliwsza i każdemu kto uważa, że trzeba iść na kompromis i pozwolić zabić cześć dzieci żeby nie zabijano innych mówię .... że w mojej cywilizacji to jest nie do pomyślenia a co jest w Twojej, to ja nie wiem i w sumie mnie to nie interesuje. Ja zasłaniam kobiety i dzieci swoim ciałem a nie zasłaniam się kobietami i dziećmi. Tak postępują mężczyźni w mojej cywilizacji i jest ogromna liczba rzeczy, których boimy się bardziej niż śmierci.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #412 dnia: Kwietnia 17, 2020, 11:09:16 am »

Ależ się wściekłem,....
...a wszedłem tylko zapytać, czy ktoś z Panów zna może sytuację na Ukrainie u prawosławnych? Oni teraz mają święta i słyszałem, że urzędnicy apelują o niechodzenie do cerkwi bo covid... ale to że apelują, oznaczałoby, że nie ma ustawy zabraniającej oraz że Cerkwia nie zamknęła drzwi przed wiernymi? Czy dobrze to interpretuje? Ktoś może zna tę sytuacje na miejscu?
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #413 dnia: Kwietnia 17, 2020, 12:01:16 pm »



I tak, gdybajmy sobie, ze to wina biskupow i ksiezy co to za malo mowia, ale to nic nie da. W tej chwili nie nalezy otwierac puszki Pandory.
Jasne, siedźmy i czekajmy aż się zrobi inaczej.
Na pewno Biedronie i inne Zandbergi też tak do tego podejdą....

A zresztą dlaczego ja z Panem dyskutuje o prawie do zabijania dzieci - Panie ku*wa ZABIJANIE DZIECI to zbrodnia najobrzydliwsza i każdemu kto uważa, że trzeba iść na kompromis i pozwolić zabić cześć dzieci żeby nie zabijano innych mówię .... że w mojej cywilizacji to jest nie do pomyślenia a co jest w Twojej, to ja nie wiem i w sumie mnie to nie interesuje. Ja zasłaniam kobiety i dzieci swoim ciałem a nie zasłaniam się kobietami i dziećmi. Tak postępują mężczyźni w mojej cywilizacji i jest ogromna liczba rzeczy, których boimy się bardziej niż śmierci.


1. Bruderschafta nie pilismy.
2. Tez sie nie zgadzam na zabijanie dzieci, ale w tej chwili NIE MA SZANS na zaostrzenie przepisow. Zwyczajnie, sytuacja nie sprzyja. I w obecnej sytuacji iscie na kurs kolizyjny jest zwyczajnie glupie. Nie zbudowalismy - my katolicy, ksieza, biskupi, spoleczenstwa, ktore rozumialoby czym jest aborcja. Wiec jak mowie, kompromis jest zly, ale nie mamy w tej chwili wyboru miedzy calkowitym zakazem aborcji a obecnym kompromisem. W tej chwili mamy wybor: wolna amerykanka w mordowaniu dzieci lub obecny kompromis, ktory jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie. Wiec o co chodzi? Przegrac bitwe i mowic 'Ale chociaz probowalim...' czy probowac ocalic przynajmniej czesc zyc? Najpierw trzeba zbudowac swiadomosc w spoleczenstwie. A jaka ona jest to widac, jesli ma Pan media spolecznosciowe - 'Moje cialo, moja sprawa' i 'Lapy precz od mojej macicy' kroluja teraz. Nie da sie, podkreslam, NIE DA SIE, przeprowadzic w tej chwili zakazu aborcji. A moze to pojsc na jeszcze gorzej - i wtedy powrot bedzie prawie niemozliwy.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #414 dnia: Kwietnia 17, 2020, 13:02:49 pm »

Zaraz, zaraz. To czy gdyby Niemcy w większości domagali się eksterminacji Żydów, to władza powinna zgodzić się na kompromis, aby zabić tylko niektórych, żeby uratować choć część z nich? Czy raczej powiedzieć "nigdy w życiu się na to nie zgodzimy, to barbarzyństwo"?
Bo według mnie katolik aby być w zgodzie z sumieniem musi robić co w jego mocy aby nie dopuścić do zabijania najsłabszych, bezbronnych istot ludzkich (zresztą chciałbym wierzyć, że nie tylko katolik ale każdy człowiek z chociaż odrobiną podstawowej przyzwoitości). A więc jeśli takiemu katolikowi za zrządzeniem Opatrzności przysługiwał by głos w sejmie - musi głosować za zakazem. Czy moralne jest segregowanie ludzi do kategorii - ten może się urodzić, a ten nie? Bo mi się wydaje, że jeśli w tak podstawowej kwestii jak ludzkie życie nie będzie się bezkompromisowym, to właściwie wszystko jest dozwolone. Bo przecież taka kradzież, rozbój, gwałt - to wszystko jest mniejszym złem. Według mnie sprawa jest prosta - każdy głosujący obywatel w wyborach powinien wiedzieć bez cienia wątpliwości, że głosując na katolika, głosuje za całkowitym zakazem aborcji. Jeśli komuś to nie odpowiada, to nie powinien głosować na katolików. Po prostu.
Zapisane
Prombudrak
bywalec
**
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #415 dnia: Kwietnia 17, 2020, 13:30:53 pm »

Do Hubertos (9:07:16)
To kiedy wg Pana sytuacja będzie sprzyjać obronie życia małych dzieci? Pisze Pan, że wpierw należy zbudować świadomość społeczeństwa. Bardzo to naiwne stwierdzenie w mojej opinii, ponieważ świadomość społeczeństwa jest na razie budowana właśnie, ale w tą przeciwną stronę przede wszystkim. Nie widzi Pan, że i nasza Polska zmierza równią pochyłą w przepaść sekularyzmu, w której to przepaści tkwi już niemal cała Europa. I tu nie chodzi o przegraną bitwę i biadolenie, że "próbowalim", jak Pan napisał. My chcemy wziąć całą stawkę z puli. W tej bitwie czy nawet wojnie nie bierzemy jeńców, przeżyć mają wszystkie dzieci, bo mają do tego prawo dane od samego ich Stwórcy. Taką ortodoksją w tym względzie powinniśmy się kierować. Reszta to modernizm i ślepy kurs. Żeby móc nosić topór za giermkiem rycerza Chrystusowego chociażby, należy zająć stanowisko inne, niż Pan proponuje. Bo gdy ostaną się li tylko na tym świecie pobożne niewiasty, to może się okazać, że nie ma komu bronić Krzyża i Wiary. Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich forumowiczów, coby ich koronaświrus nie odciągał od spraw naprawdę ważnych. Z Panem Bogiem.
Zapisane
Tolerancja...to odchyłka od normy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #416 dnia: Kwietnia 17, 2020, 13:54:12 pm »



Koronawirus  ???
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #417 dnia: Kwietnia 17, 2020, 14:37:56 pm »

https://www.wprost.pl/blogi/pawel-budrewicz/10310881/czy-leci-z-nami-statystyk.html

Czy leci z nami statystyk?
Codziennie dostajemy dawkę informacji na temat nowych zgonów z powodu epidemii. Liczby, które przerażają. Niestety, są to liczby pozbawione wartości poznawczej.

Choć to trudne, odłóżmy na moment emocje. Ten tekst nie zawiera dywagacji, czy ratować życie, czy gospodarkę. Ten tekst ma na celu wykazać, że są narzędzia, dzięki którym można rzetelnie, na podstawie liczb, określić powagę sytuacji.

Ostatnio we Włoszech zmarło jednego dnia 1000 osób, u których stwierdzono infekcję koronawirusem. Na pewno każde pytanie "czy to dużo?" zostanie napiętnowane jako nieliczenie się z tragedią i brak szacunku do ludzkiego życia. A jednak to pytanie musi paść, tyle że nabierze sensu wyłącznie w zestawieniu z innymi danymi.

Co roku we Włoszech umiera ok. 620-640 tysięcy ludzi, czyli ok. 1700 osób dziennie. Jeśli z powodu koronawirusa zmarło w ciągu dnia 1000 osób, to pierwsze pytanie, jakie się pojawia, to czy jest dodatkowe 1000 osób, czy wciąż ogólna liczba zgonów to ok. 1700 dziennie?

Oczywiście, zgony nie rozkładają się równomiernie. Dlatego opieranie się o dane z jednego dnia nie ma żadnej wartości. Ale przecież Włochy dysponują danymi za dłuższy okres.

 Ale można pójść dalej - porównać liczbę zgonów w marcu do liczby zgonów w całym pierwszym kwartale. I takie obliczenia możemy wykonać także w odniesieniu do roku 2020. Już tylko na tej podstawie da się ustalić, czy marzec 2020r. był pod względem umieralności wyjątkowy, czy trzyma się proporcji wyliczonych z lat ubiegłych. To jednak wciąż za mało - konieczne jest wyliczenie trendu.

Najprościej obliczyć stosunek faktycznej liczby zgonów dla każdego dnia do średniej dziennej z całego kwartału. Przykładowo - jeśli w 2018 roku w pierwszym kwartale zmarło 165 tysięcy osób, to średnia dzienna za cały kwartał daje 1833. Jeśli faktycznie 1 stycznia zmarło 1600 osób, to otrzymujemy wynik 0,87. Kontynuując - jeśli 2 stycznia zmarło 2000, to otrzymamy wynik 1,09. W ten sposób będzie wiadomo, czy średnia ogółem w 2020 roku jest zbieżna ze średnią z lat ubiegłych.

PS
prezydent Białegostoku próbował opublikować dane statystyczne porównawcze ale został w internecie zaszczuty przez umysłowo zaszczutych mieszkańców.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2020, 14:42:46 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #418 dnia: Kwietnia 17, 2020, 16:26:19 pm »

https://www.wprost.pl/blogi/pawel-budrewicz/10310881/czy-leci-z-nami-statystyk.html
 Ale można pójść dalej - porównać liczbę zgonów w marcu do liczby zgonów w całym pierwszym kwartale. I takie obliczenia możemy wykonać także w odniesieniu do roku 2020.

Takie porównanie nie powinno być trudne - jeżeli się znajdzie odpowiednie dane. Czy ktoś wie, gdzie można znaleźć dane umieralności dla Polski?

Dane dla UK wczoraj zamieszczono w londyńskim Timesie, wykres liczby zgonów na tydzień wygląda jak poniżej. Choć Times dał krzyczący tytuł "highest on record", to widać, że śmiertelność na razie utrzymuje się na poziomie 2015 r., i jest ok. 6000 powyżej średniej 10000. Co jednak ciekawe, tylko 3000 z tego nadmiaru to COVID, reszta nie.  Skąd się bierze to drugie 3000? Times wysuwa hipotezę, że ludzie chorzy na cokolwiek innego nie idą do szpitala, bo się boją, i umierają w domu (w domyśle: niektórzy mogliby żyć gdyby nie COVID-histeria).


Artyluł tutaj: https://archive.is/2eKCW
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2020, 16:34:13 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #419 dnia: Kwietnia 17, 2020, 16:58:32 pm »

Czy ktoś wie, gdzie można znaleźć dane umieralności dla Polski?
Ot, rocznik statystyczny na przykład.
Zapisane
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!