Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:30:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 192316 razy)
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #285 dnia: Kwietnia 02, 2020, 10:45:56 am »

Ze środowiskami foliarsko-szurowskimi jest też tak, że tam się bardzo naciska na "włączenie myślenia", a tymczasem bardzo łatwo podrzucić im kompletne "fejki". I znów: niczym jakiś Sumliński "nie będę zdradzał moich źródeł", ale skądinąd wiem to z pierwszej ręki. Ludzie chwytali i rozpowszechniali rewelacje produkowane przez śmieszków. Nie było to może ze strony tych śmieszków zbyt ładne, takie podpuszczanie bliźnich, niemniej nauka była taka, że jest mnóstwo ludzi "z włączonym myśleniem", którzy "nie wierzą mainstreamowi", ale wystarczy jedna minuta, aby uwierzyli, że Piłsudski to Żyd z rodziny Selmanów, Bosak to Żyd z rodziny Jajków, a nowotwory można leczyć gazem musztardowym (autentyk).

Co nie znaczy, że każdy koronawirusowy dysydent to wariat czy śmieszek-zgrywus. Niby nie. Ale na czymś trzeba polegać i rozumuję raczej tak jak p. Hubertos, zamiast podniecać się kiepsko przetłumaczonymi wywiadami z jakimiś dziwnymi ludźmi. Filmy z żółtymi napisami, khhh...
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #286 dnia: Kwietnia 02, 2020, 11:14:30 am »

Trzeba być przynajmniej konsekwentnym. Jeżeli stręczony przez WHO naukowy program nauczania o prawach reprodukcyjnych LGBT i homosiach jest "be" to dlaczego naukowy program szczepień WHO ma być "cacy"?

Stąd postulat "włączenia myślenia".

Podobnie PiS mówi, że testów na koranawirusa robimy tylko tyle ile zaleca WHO. I co nam zrobicie? ;)
Ale gdy WHO będzie chciało narzucić podręcznik o pedałach do szkół to wtedy powiemy, że "nie ma podstaw naukowych a ci "naukowcy" z WHO mają przetłuszczone włosy".

Nauka w naszych czasach to biznes. Gdybym miał fabrykę szczepionek, to bym przekupił pp Hubertusa i Adimada, pana Sławka też a resztę frajerów zaszczepił na wszystko co się da - może nawet dwa razy.
Oczywiście najpierw musiałbym się "poukładać" z rządem.

PS
nietoperze i zające też bym zaszczepił. Po rozmowie z min. rolnictwa  ;)
"Narodowy program szczepienia dzikich zwierząt". Kupiłbym sobie jakiegoś biskupa. Dobrze jest mieć tarczę przed katolickimi szurami, którzy podważaliby tak ważną dla zdrowia Polek i Polaków sprawę jaką jest szczepienie dzikich zwierząt.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2020, 11:19:10 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #287 dnia: Kwietnia 02, 2020, 11:36:45 am »

Dla Pani Anny M.

Nie chcę się czepiać, nie chcę wklejać kolejnych cytatów z cytatów - ale nie mogę odpuścić jednej rzeczy: albo Pani nie rozumie co to znaczy cytat, albo Pani fałszuje cytaty.
 
Pisze Pani:
Cytuj
Pyta pan skąd wzięłam cytat z książki Marcina z Kochen? -- stąd co podałam link do książki on-line. Poniżej zrzut z tej strony:

I w zrzucie podaje Pani to co JA zacytowałem w wątku o koronawirusie (Kwiecień 01, 2020, 18:30:30 pm)

Natomiast Pani w wątku na temat Komunii świętej duchowej (wpis z Marzec 31, 2020, 16:49:49 pm) przypisywała Marcinowi z Kochen następujące słowa:
Bł. Agata od Krzyża czyniła to dwieście razy dziennie, a pierwszy towarzysz św. Ignacego Loyoli, o. Piotr Faber mawiał, że Komunia duchowa jest wspaniałym środkiem do wielkich łask w Komunii sakramentalnej.

Stwierdzam, że tych słów nie ma w książce Marcina z Kochen, nie ma ich w zrzucie - nie wiem skąd je Pani wzięła i Pani też tego nie potrafi albo nie chce powiedzieć. Nie jest to więc cytat z Marcina z Kochen.

I to by było na tyle.


Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #288 dnia: Kwietnia 02, 2020, 13:50:18 pm »


Stwierdzam, że tych słów nie ma w książce Marcina z Kochen, nie ma ich w zrzucie - nie wiem skąd je Pani wzięła i Pani też tego nie potrafi albo nie chce powiedzieć. Nie jest to więc cytat z Marcina z Kochen.

I to by było na tyle.



Zależy to od wydania. To co ja cytowałam jest wg Marcina z Kohem, Wykład o Mszy Świętej Wyd. „MARIA VINCIT” Wrocław 2006. Ja mam też to wydanie ale rok 2006.  To co podałam w pdf  nie pisze który rok, tylko pisze kto wydał: SALEZJAŃSKA SZKOŁA GRAFICZNA WARSZAWA, UL. KS. SIEMCA 6 - WYDANIE NOWE PRZEJRZANE I POPRAWIONE.

To co ja cytowałam można przeczytać m.in. tu:

https://oczamiduszy.pl/komuniaduchowa/

Cytował słowa te w swoim wykładzie ks. Dawid Pietras:



http://pietrasdawid.pl/kazania-konferencje/pisane/komunia-swieta/o-komunii-sw-duchowej

A jak chce ktoś doczytać jeszcze więcej o komunii duchowej to polecam książkę  ks. Kazimierza Naskręckiego – Życie Nadprzyrodzone, Krótkie nauki o Sakramentach świętych i modlitwie. Warszawa 1936. Jak mi czas pozwoli to zrobię zrzuty i zamieszczę w wątku tematycznym.

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #289 dnia: Kwietnia 02, 2020, 14:11:12 pm »

p. Anna:
Cytuj
ponad 11 tysięcy zgonów.

No i OK. Wszystkie liczby w granicach normy grypowej. Zapewne dojdzie do 14 - 16 tyś gdy się zakończy i nadal będzie zgodne z coroczną normą  :)

Proszę histeryzujących zdjęć nie wklejać bo tylko frajerzy dadzą się nabrać tak jak na inne wyreżyserowane fotki:


Czy ktoś z państwa był w "magazynie wysokiego składowania i chłodzenia" zwłok? Ja byłem w Polsce.
Wybierają państwo delikwenta po numerze na ekranie, "pyk" i automat wyciąga trumnę z 4 piętra i windą na podajniku zjeżdża, podpis, kwit i trumnę zabiera przemysł grabarski. Przestańmy wzruszać się trumnami ustawionymi w kościele. Gdyby naprawdę była dżuma to i tak państwo by sobie poradziło bez problemów. Nawet Polska jest na to technicznie przygotowana. Co dopiero Włochy, Francja i Niemcy.
Przestańmy.

PS
Są nawet krematoria na kółkach, na ciężarówkach; podjedzie pod szpital; rach-ciach przerobi na popiół 20 delikwentów i pojedzie do następnego szpitala 24/24.


Panie rysiu póki co to pan zapodał wyreżyserowaną fotkę, która obiegła świat, a ja podałam to co jest aktualne i prawdziwe.  Czy oprócz tego co pan napisał powyżej, zastanowił się choć przez chwilkę o pożegnaniu przez swoich bliskich, o specjalnych modlitwach, które ten ksiądz odprawia?  - nie zastanowił się pan, bo lepiej pisać co ślina na język przyniesie, bez żadnej empatii.

Na stronie RW którą podałam pisze:

„Za każdą z ofiar odmawiamy specjalną modlitwę, każdą trumnę też błogosławimy. Następnie informujemy rodziny, że w tej ostatniej drodze towarzyszymy ich bliskim, że nie są porzuceni – mówi papieskiej rozgłośni ks. Crotti. – Prawdziwym krzyżem tej epidemii jest to, że wiele rodzin po raz ostatni widzi swych bliskich, jak ich zabiera karetka. Jeśli odejdą nie ma już szans, by się ostatni raz zobaczyć i pożegnać. Swych bliskich dostają dopiero z powrotem w zaplombowanych trumnach albo ich prochy w urnach. Dla nas jest bardzo ważne, by wiedzieli, że przynajmniej w naszej parafii otrzymali modlitwę, ostatni gest miłości.“

Tam są takie zaostrzenia, że: „Bliscy nie mogą nawet wejść do sali, gdzie przechowywane są trumny, te samotne pożegnania są dla wielu ogromnym przeżyciem” – mówi ks. Crotti.

I bardzo mądry ksiądz, że tak zrobił, bo księża też mają tam ogromne ograniczenia.  Przecież dzisiaj w Polsce też są parafie, że trumnę wnosi się do kościoła (na takim pogrzebie byłam w styczniu, przed koronawirusem) i po Mszy zaczęła się piękna już ceremonia w kościele przy trumnie, modlitwy, pokropienie wodą święconą .
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #290 dnia: Kwietnia 02, 2020, 14:17:20 pm »

Widze na tym forum same szury. Panie Slawku, byl pan kiedys u lekarza? Kiedykolwiek? Powinien pan miec zakaz - bo przeciez pan wiesz lepiej (na podstawie jakiegos innego szura, rzekomo z tytulem doktora - w USA 'doktorat' mozna miec w wieku 18 lat), bo lekarze i specjalisci maja mozgi przemielone.


Powiem krotko: wierze wiekszosci specjalistow a nie mniejszosci. I nie wierze, jak wszystkie szury, ze to jest spisek.


Do widzenia. Raczej opuszczam to forum, bo to nie ma sensu. Dyskusja z takimi starymi zgredami, ktorzy nie maja co robic na emeryturze wiec wsluchuja sie w glosy nawiedzonych szurow gloszacych teorie spiskowe juz mi sie zaczyna nudzic.


Ja odnośnie tego co pogrubiłam, podzielam pana zdanie i prześlę panu na pw co szuria rozsyła, wszędzie gdzie tylko się da,  tylko spiski i teoria spiskowa.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #291 dnia: Kwietnia 02, 2020, 15:15:39 pm »

Ano, taki artykuł: https://tygodnik.tvp.pl/47254133/czarymary-czyli-co-na-pewno-nie-pomoze-na-covid19
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #292 dnia: Kwietnia 02, 2020, 15:26:20 pm »

Cytuj
. Panie rysiu póki co to pan zapodał wyreżyserowaną fotkę, która obiegła świat, a ja podałam to co jest aktualne i prawdziwe.  Czy oprócz tego co pan napisał powyżej, zastanowił się choć przez chwilkę o pożegnaniu przez swoich bliskich, o specjalnych modlitwach, które ten ksiądz odprawia?  - nie zastanowił się pan, bo lepiej pisać co ślina na język przyniesie, bez żadnej empatii

Ja Pani Anno też podałem co jest prawdziwe. Nie tylko Pani ma monopol na oglaszanie Prawd.

Ja o liczbach a pani o emocjach. Co ma piernik do wiatraka? Niech ten ksiądz modli się i kropi wodą święconą - bardzo dobrze robi, taki jego fach.
Rodziny płaczą...zawsze płakały i zapewniam panią plakac będą do końca świata. Cierpienie i przeżywanie traumatyczne nie zmienia jednak statystyk i liczb - te pozostają niewzruszone na ckliwe teksty.

PS
Znajomy mojego dziecvka ma potwierdzonego covida 19.
Przyjechal z GB do domu. Czul sie dobrze bez goraczki. Po czym bolalo go troche w piersiach ...ale przeszło. Sanepidy i przychodnie spuscvily go ze scvhodow gdy dzwonil do nich: 'pije pan mleko z miodem, czosnek' etc. Post factum nikt nie chcial mu zrobic testu ( gdyby zmarl to jeszcze ). Jak to u 'nasz' po znajomosci, akcentujac przyjazd z Anglii 'zalatwil sobie' z pomoca lekarzy test. No i ma wirusa. Dalej wszyscy maja go w d.
Ile osob zaraził? 100?
Polskie statystyki sa tak wiarygodne jak...nie znajduję porównania.

Szwedzi mają rację i kropka.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2020, 15:36:07 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #293 dnia: Kwietnia 02, 2020, 15:44:07 pm »

Cytuj
.  I takie dwie kreatury mają czelnośc sobie nabial z sienkiewicza robić.

Taki rozkaz służbowy.

I jeszcze do pana Adimada:
Przypomniał mi pan swoją wiarą w struktury, takze panstwowe dawne czasy. A mianowicie dawniej prosty lud wierzył we wszysto co wydrukowane. Dziś lud wierzy w to co premier smarnie na twiterze lubo 'ONZ-ty powiedzom'

Jest taka scena w Konopielce, jak znajde - podlinkuję :D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #294 dnia: Kwietnia 02, 2020, 15:56:22 pm »

prześlę panu na pw co szuria rozsyła
To ja też poproszę, tylko żeby było dużo o tej miksturze, co to ją piją w Izraelu.
Może tam się znajdą właściwe proporcje składników, bo jak na razie to u nas tylko biegunka i biegunka.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #295 dnia: Kwietnia 02, 2020, 16:57:32 pm »

Wirus jest tak złosliwy, że w Europie umiera mniej ludzi niż w latach ubiegłych w analogicznym okresie. Będą dobierać ze zdrowych? Wejdzcie sobie na  www.euromomo.eu

Ja to Panu wyjaśnię: otóż w pewnym domu opieki, jak donosi prasa niemiecka, zadziwiająco wielu ludzi zmarło na koronawirusa "bez żadnych symptomów koronawirusa":
https://web.archive.org/web/20200330082928/https://www.sueddeutsche.de/panorama/coronavirus-news-deutschland-wolfsburg-laschet-1.4828033

No to skoro można umrzeć na wirusa bez symptomów, to tym bardziej można umrzeć bez podnoszenia umieralności.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #296 dnia: Kwietnia 02, 2020, 17:19:14 pm »

Wirus jest tak złosliwy, że w Europie umiera mniej ludzi niż w latach ubiegłych w analogicznym okresie. Będą dobierać ze zdrowych? Wejdzcie sobie na  www.euromomo.eu


Po pierwsze, starcze, nie mam telewizora, bo nie jest on mi do szczescia potrzebny.


Po drugie - zobacz sobie, starcze, krzywa dla Wloch, ktora znacznie juz przekroczyla lata ubiegle - oraz nadal idzie w gore. Sam podsylasz, starcze dane, ale faktycznie te wykresy sa bardzo male, a oczy juz pewnie nie te.


Roznica miedzy wiara w miedzynarodowych ekspertow jest taka, ze sa oni zgodni na calym swiecie (poza Bialorusia). Pan powielasz to, co mowi Lukaszenka 'Jaki wirus, hehe, se setke spirytusu wypic i bedzie dobrze, hehe'. Starosc sie Panu Bogu nie udala jednak. Demencja, szuria...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #297 dnia: Kwietnia 02, 2020, 17:49:19 pm »

Krzywa dla Włoch jest ciągle nieco niżej niż w styczniu 2017 r. Oczywiście nie można wykluczyć, że pójdzie w górę.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #298 dnia: Kwietnia 02, 2020, 17:52:56 pm »

Ale z powodu „zwykłej" grypy też mogłaby pójść w górę i nikt pandemii by nie ogłaszał, tak jak nie ogłoszono w 2017.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #299 dnia: Kwietnia 02, 2020, 18:03:48 pm »

Ja bym nie miał pretensji do pp. Sławka, Rysia et consortes, gdyby przedstawili jakąś konkretną, alternatywną wizję wobec narracji "mainstreamowej" - nie wobec polityki mainstreamu, bo tę też uważam za co najmniej przesadną, ale wobec bazowej narracji, którą można streścić tak, że jest po prostu wirus, jest dość zakaźny i niebezpieczny, ludzie umierajo, zwłaszcza starzy i chorzy, i to umieranie przekracza zakres błędu statystycznego czy przypadku. I to przy istniejących już ograniczeniach w przemieszczaniu, spotykaniu się etc.

Ta kontr-narracja nie musiałaby być nawet niesprzeczna, ani specjalnie sensowna, ale żeby przynajmniej było wiadomo, jak to panowie raczycie widzieć. Że nie ma żadnego wirusa? Że jest, ale niegroźny? Że jest, ale tylko do tego, żeby aktywować 5G? I żeby na to były jakieś dowody, a nie jak u śp. Adama Doboszyńskiego, który na końcu swojej książki napisał, że oczywiście nie poda czytelnikowi ścisłych dowodów na opisane przez siebie tajne spiski, no bo... no bo przecież te spiski są tajne.  8)

A tu są wrzutki w stylu p. Brauna ("Nie twierdzę i nie mam niezbitych dowodów na coś-tam, np. że samolot do Smoleńska wiózł zwłoki, ALE UWAŻAM ZA ZASADNE, EKHM, ZA ZASADNE PYTANIE O TO, CZY MAMY DOWODY, ŻE TAK NIE BYŁO..."). W domyśle: "bo wiecie Państwo, kiedyś to i matrioszki robili, i tego...".

Nie ma oczywiście jednoznacznego sposobu na to, by każdą informację sprawdzić. Tomasz Gabiś poświęcił za dobrych czasów cały numer "Stańczyka" tezom negacjonistów AIDS - tacy ludzie też są, i wszystko to wydawało się świetnie udokumentowane. Co prawda potem wielu z nich pomarło (lub ich chore dzieci), ale i tak tłumaczyli, że "jaki tam ejc, po prostu przypałętało się zapalenie płuc". Później p. Gabiś napisał parę sążnistych tekstów w klimacie teorii, że dzieł Szekspira nie napisał Szekspir :-)

Ja akurat dość często obserwuję scenę szurowsko-foliarską, te różne stacyjki jutubowe, w których jeden facet gada o szczepionkach, drugi o kosmitach, trzeci o kontroli umysłu przez 5G, czwarty o tym, że jest prezydentem II RP itd. Nie twierdzę, że panowie dokładnie z tych kręgów, albo że podzielacie wszystkie te fobie czy teorie. Tylko po prostu narracja tych środowisk nieraz już okazała się w wielu sprawach lipna, więc obniża to ich wiarygodność. Nieraz odrzuca już forma, w jakiej kolejne teorie są prezentowane, jakieś linki do dziwnych stron, łańcuszki SMS-owe, koślawe tłumaczenia, "żółte napisy", rewelacje z wolna-polska.eu i tym podobne. Znam też konkretne przypadki, w których środowiska te kolportują nieprawdę (np. jakoby Sąd Najwyższy Niemiec potwierdził, że nie ma dowodów na istnienie wirusa odry) - a także, jak już wspomniałem, przypadki, w których przesympatyczni ludzie w ramach nieco nikczemnych eksperymentów socjologicznych podrzucali takim środowiskom lipne informacje - i to nie o kosmitach, tylko znacznie bardziej "wiarygodne".

A że nauka to biznes...? Niektóre działy na pewno tak. Na takiej np. matematyce to nie wiem, kto robi biznes; może Springer, Elsevier i scam journale. Tym niemniej, pseudo-nauka i "nauka alternatywna" to jeszcze lepszy biznes: ileż to można zarobić na sprzedaży witaminy C, buraków, "komór normobarycznych" i swoich wykładów (oraz książek), a nie sięgnąłem w tym momencie do poważnej szurii, tylko do trzech panów mocno eksponowanych na zdawałoby się całkiem jeszcze rozsądnej kato-konserwo-nacjo-prawicy.

Oczywiście można w nic nie wierzyć, co tam w gadającym pudełku gadają, i z pewnością - siłą rzeczy - ogarnia się w ten sposób także autentyczne przekręty. No cóż, filozofowanie zaiste młotem.

Znam, nawet osobiście, ludzi, którzy piszą, że nie było głodu na Ukrainie w latach 30-tych i że bajkę o głodzie wymyślił amerykańsko-izraelski mainstream, "ten sam, który pisał o broni Saddama"; ten mainstream sprokurował nawet fałszywe zdjęcia, a oszczercze relacje na zlecenie zachodnich służb pisał Robert Conquest.
Nie-osobiście znam i takich, którzy z powagą tłumaczą, że w Katyniu strzelali Niemcy. Różne chodzą teorie po świecie, nie każdą muszę zgłębiać i nie jest specjalnym honorem przyjmowanie zawsze postawy typu "Mnie tam w balona nie zrobią, ja tam panie se myślę, że to jakiś wał musi być, bo to za proste by było, żeby te wszystkie nwo-owsko-who-wskie pokraki cosik prawdziwego powiedzieli".

Pół biedy, jeżeli to konsekwentne, gorzej, jeśli ktoś taki jest później pierwszy do wiary w wywiad Hanny Krall z Geremkiem. Dajmy na to.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2020, 18:23:32 pm wysłana przez Adimad » Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!