Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:36:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 192515 razy)
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #270 dnia: Kwietnia 01, 2020, 21:29:09 pm »

Tu zgoda, oczywiście. Swoją drogą, urzekające i uderzające jest to, że polski biznes funkcjonuje w takim modelu, w którym miesięczne zamrożenie firmy, w sumie taki miesięczny urlop dla całej załogi, to już jest katastrofalna utrata płynności i koniec pieśni. Tylko proszę mi nie pisać "zausz firmę".  :P Ot, tak sobie pokpiwam, bo czemu nie. Ja jeszcze mam spore zapasy mamałygi kukurydzianej.
Zapisane
jotef
bywalec
**
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #271 dnia: Kwietnia 01, 2020, 22:08:13 pm »

Skoro pani Anna M trumnami straszy, to dla przeciwwagi takie coś, dla ochrony zębów przed trzęsawką potrumienną:

https://stopnop.com.pl/wloski-naukowiec-o-wirusie/

Zapisane
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #272 dnia: Kwietnia 01, 2020, 22:08:43 pm »

Jedno mnie mocno zastanawia - dlaczego oni tych ciał nie chowają, normalnie po chrześcijańsku, tylko trzymają je czekając na jakieś spalarnie? Przecież efektem dawnych plag są piękne kaplice zbudowane z ludzkich kości, katakumby jak w Paryżu, moglibyśmy też coś takiego zbudować, gdzie owi nieszczęśnicy mieli by godne miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie, a przyszłe pokolenia pamiętały by o tym wydarzeniu i o tych ludziach. Ale żeby tak spalać?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #273 dnia: Kwietnia 01, 2020, 22:36:31 pm »

Skoro pani Anna M trumnami straszy, to dla przeciwwagi takie coś, dla ochrony zębów przed trzęsawką potrumienną:

https://stopnop.com.pl/wloski-naukowiec-o-wirusie/



Proszę się czepić swojej rodziny,  nie mnie,  a tu więcej kultury, albo w temacie merytorycznie, albo wcale i nie uskuteczniać czepialstwa i ad-personam w moją stronę, bo to nie pierwsze. Szanowny to najwyraźniej ma trzęsawkę głupoty i objawił się tu "docent1".
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2020, 23:22:00 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #274 dnia: Kwietnia 01, 2020, 22:45:18 pm »

Jedno mnie mocno zastanawia - dlaczego oni tych ciał nie chowają, normalnie po chrześcijańsku, tylko trzymają je czekając na jakieś spalarnie? Przecież efektem dawnych plag są piękne kaplice zbudowane z ludzkich kości, katakumby jak w Paryżu, moglibyśmy też coś takiego zbudować, gdzie owi nieszczęśnicy mieli by godne miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie, a przyszłe pokolenia pamiętały by o tym wydarzeniu i o tych ludziach. Ale żeby tak spalać?
Bo procedury medyczne są takie a nie inne. Zwykli ludzie myją zwykłym mydłem (albo antybakteryjnym jak kto ma) , medycy muszą laboratoria klasy biologicznej 2 czy 3 - i wszelkie "odpady" utylizować zgodnie z procedurami.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #275 dnia: Kwietnia 01, 2020, 22:49:04 pm »

Tutaj jest bardzo ciekawy blog, po angielsku. Trzeba przewinąć na sam dół żeby zobaczyć najnowsze info (codziennie uaktualniane). Jest to zbiór linków do danych, artykułów i wypowiedzi korono-negacjonistów oraz wirusowych dysydentów.  :)
Po polsku też jest, ale nie uaktualniane tak jak angielska wersja.

https://swprs.org/a-swiss-doctor-on-covid-19/

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2020, 22:51:20 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #276 dnia: Kwietnia 01, 2020, 23:09:57 pm »

„Gdybyśmy nic z koronawirusem nie robili, to nawet byśmy go nie zauważyli”

https://rozmowy.eu/gdybysmy-nic-z-koronawirusem-nie-robili-to-nawet-bysmy-go-nie-zauwazyli?fbclid=IwAR2E3P20Xwgmj_XJQBQzpejF7NXviotMnJNScIZ4CvrGNdnfqyIGdTVE6yI
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #277 dnia: Kwietnia 01, 2020, 23:19:32 pm »

Bo procedury medyczne są takie a nie inne. Zwykli ludzie myją zwykłym mydłem (albo antybakteryjnym jak kto ma) , medycy muszą laboratoria klasy biologicznej 2 czy 3 - i wszelkie "odpady" utylizować zgodnie z procedurami.

Nie no, to nie może być to. Przecież w szpitalach ciągle umierają ludzie na różne zakaźne choroby i czegoś takiego nie ma, każdy może mieć normalny pogrzeb. Po za tym jak się nie żyje, to się nie oddycha, więc wirus drogą kropelkową już się z takiego człowieka nie wydostanie, tym bardziej gdy się go zawinie w całun i zakopie. Zresztą, można by wszystkich na szybko zakopać w zbiorowym grobie, a gdy to wszystko się skończy zrobić ekshumację i już normalne pogrzeby indywidualne. Nie daje mi to spokoju.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #278 dnia: Kwietnia 01, 2020, 23:51:24 pm »

Tu zgoda, oczywiście. Swoją drogą, urzekające i uderzające jest to, że polski biznes funkcjonuje w takim modelu, w którym miesięczne zamrożenie firmy, w sumie taki miesięczny urlop dla całej załogi, to już jest katastrofalna utrata płynności i koniec pieśni. Tylko proszę mi nie pisać "zausz firmę".  :P Ot, tak sobie pokpiwam, bo czemu nie. Ja jeszcze mam spore zapasy mamałygi kukurydzianej.

Nie ma glupich pytań.
Warto po latach przypomniec sobie dlaczego nasza gospodarka tak wygląda.
Postsolidarnosciowa inteligencja, pięknoduchy, czy raczej głupia i zakompleksiona grupa spoleczna, wyprzedala wypracowane przez dziesięciolecia zaklady produkcyjne z ugruntowanym rynkiem takze zagranicznym.
Debile z dyplomami historyków, dziennikarstwa, nauk politycznych itp UW zapelnili wszystkie ministerstwa i instytucje państwa. Klepani po ramieniu przez europejczykow, zniszczyli gospodarkę. I nie ma słowa "przepraszam". To bardzo charakterystyczne w Polsce. Rządzący nigdy nie przeprasza.
Obecnie rządzą Polską prawnicy. Ci, którzy akty dostosowawcze ( rozporzadzenia do ustaw) tworzą przy pomocy google tlumacz oraz zlecając robotę, za którą biorą forsę, niemieckim kancelariom prawnym ( PO i PiS to sie nie zmienia)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #279 dnia: Kwietnia 02, 2020, 07:28:31 am »

No dobrze, ale akurat w tym wypadku piłem do mentalności pojedynczych Polaków. Jeżeli się czyta, że ok. połowa Polaków (zależy też, jakimi kryteriami mierzyć) nie posiada właściwie żadnych oszczędności (większych niż symboliczne dwa, trzy tysiączki), a mowa niekoniecznie o 25-latkach... No i proszę nie mówić, że przez np. 15, 20 czy 35 lat obecności na tzw. "rynku pracy" się nie da (zbudować zabezpieczenia na przynajmniej kwartał bezrobocia). I teraz - jeżeli ktoś (a jak rozumiem, to znów tysiące / miliony Polaków) na podobnej zasadzie prowadzi swój "smal-byznes" [swoją drogą, mignęła mi gdzieś w necie wypowiedź takiego janusza biznesu, oczywiście mogło to być trollowanie, który stwierdził, że już mu firma pada, więc ją zwija, bo przecież "nie będzie dokładać ZE SWOJEGO"]... Naturalnie ja rozumiem, że biznes to trochę inna sprawa niż oszczędzanie prywatnych pinionżków, że biznes zawsze jakoś tam jedzie na kredytach / zobowiązaniach z jednej i należnościach z drugiej, ale jednak mimo wszystko...

Zresztą, niezależnie nawet od tego, kto i w jakim stopniu jest tu winien, to i tak jest to rozbrajające. Miałem kiedyś taki prysznic w domu, co to można było go używać pod warunkiem, że się wiedziało, z jaką delikatnością, w jakiej kolejności, jak powoli i spokojnie należy wykonywać całą sekwencję ruchów, i miało się trochę szczęścia. Aż przyjechał kolega i normalnie, jak to zwykły użytkownik zwykłego prysznica, "chycił", szarpnął, machnął - no i się rypło. To jest coś w tym rodzaju.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2020, 07:39:20 am wysłana przez Adimad » Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #280 dnia: Kwietnia 02, 2020, 07:43:13 am »

Z innych historii: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/koronawirus/uwaga-tvn-zakażony-koronawirusem-profesor-popełnił-samobójstwo-„ludzie-nie-dawali-mu-spokoju”/ar-BB122wgX?MSCC=1585805859&ocid=spartandhp

Z hejtem spotkali się także współpracownicy profesora. – Chyba nie ma słów, jakie można użyć na tę sytuację. To, co ludzie wyprawiają, to jest jakaś niewyobrażalna rzecz. Sama zostałam napadnięta przez jednego z naszych pacjentów. Jechał, zastawił mi drogę i krzyczał, dlaczego nie jesteśmy zamknięte w szpitalu, że roznosimy zarazki po mieście – mówi Marcelina Ludwinek, pracownica gabinetu.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #281 dnia: Kwietnia 02, 2020, 09:21:42 am »

No dobrze, ale akurat w tym wypadku piłem do mentalności pojedynczych Polaków. Jeżeli się czyta, że ok. połowa Polaków (zależy też, jakimi kryteriami mierzyć) nie posiada właściwie żadnych oszczędności (większych niż symboliczne dwa, trzy tysiączki), a mowa niekoniecznie o 25-latkach... No i proszę nie mówić, że przez np. 15, 20 czy 35 lat obecności na tzw. "rynku pracy" się nie da (zbudować zabezpieczenia na przynajmniej kwartał bezrobocia). I teraz - jeżeli ktoś (a jak rozumiem, to znów tysiące / miliony Polaków) na podobnej zasadzie prowadzi swój "smal-byznes" [swoją drogą, mignęła mi gdzieś w necie wypowiedź takiego janusza biznesu, oczywiście mogło to być trollowanie, który stwierdził, że już mu firma pada, więc ją zwija, bo przecież "nie będzie dokładać ZE SWOJEGO"]... Naturalnie ja rozumiem, że biznes to trochę inna sprawa niż oszczędzanie prywatnych pinionżków, że biznes zawsze jakoś tam jedzie na kredytach / zobowiązaniach z jednej i należnościach z drugiej, ale jednak mimo wszystko...

Zresztą, niezależnie nawet od tego, kto i w jakim stopniu jest tu winien, to i tak jest to rozbrajające. Miałem kiedyś taki prysznic w domu, co to można było go używać pod warunkiem, że się wiedziało, z jaką delikatnością, w jakiej kolejności, jak powoli i spokojnie należy wykonywać całą sekwencję ruchów, i miało się trochę szczęścia. Aż przyjechał kolega i normalnie, jak to zwykły użytkownik zwykłego prysznica, "chycił", szarpnął, machnął - no i się rypło. To jest coś w tym rodzaju.

To takie typowo polskie: dyskutować na temat danych statystycznych zaczerpniętych z "wydaje mi się" lub "podobno większość...". Oto Polska właśnie  :)
Zadam nie tylko panu ale i forowiczom zabawne ćwiczenie-quiz na poziomie matury: Masz 7 sekund. Wymień polskie marki towarów lub usług znane w świecie i generujące w gospodarce dużą wartość dodaną.

Można poćwiczyć na innych krajach. Są zresztą kraje, które są marką/ znakiem towarowym samym w sobie. Np. Szwajcaria i symbol bialego krzyża na czerwonej tarczy, ktory stał się "znakiem jakości".
Gdyby mial pan trudnosci z Polska w tym quizie to przyczyny wyjasni panu na YT Roman Kluska ( z Optimusa), ktorego chyba nikt publicznie nigdy nie przeprosił/Polski nie przeprosił.


Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #282 dnia: Kwietnia 02, 2020, 09:30:40 am »

Mogę Panu w 7 sekund podesłać źródła, z których zaczerpnąłem informacje o tych oszczędnościach (opracowania banków, ubezpieczalni, resortowe, tego typu rzeczy), ale pan napisze: "A W OFIARY COVID 19 TEŻ PAN WIERZY?".  ;D 8)

Cytuj
Gdyby mial pan trudnosci z Polska w tym quizie

Ale ja nie mówię o polskich markach znanych w świecie. Zgadzam się z Panem co do ogólnej diagnozy gospodarki. Nie przestaje mnie jednak fascynować to, że można - nie będąc 25-latkiem na dorobku, nie mając za sobą jakiejś ultra-poważnej tragedii życiowej etc. - funkcjonować z zabezpieczeniem finansowym ograniczonym do horyzontu jednego, dwóch miesięcy. Czy to w biznesie, czy - tym bardziej - prywatnie. Albo brać kredyty i pożyczki. A sam znam takich ludzi. I to już naprawdę nie jest wina Sorosa.

"Ja tam co roku z mężem i dziećmi muszę gdzieś pojechać, nie ma opcji, żeby nie było jakichś sensownych wakacji, nie mówię że jakieś luksusy, Chorwacja powiedzmy, te sprawy, a piniondzów to nie ma co tak gromadzić, bo przyjdzie inflacja i zeżre" - tak kiedyś usłyszałem od pani pracującej w głębokim, jak to się dziś mówi, prekariacie. Od drugiej, która siedziała obok: "Ja tam sobie nie wyobrażam, absolutnie, jakiegoś takiego życia, że sprawdzam w sklepie po ile jest ten czy tamten serek, i że tego nie kupię, a tamten na drugim końcu osiedla, bo tańszy, no bez żartów, nie po to haruję..." itd. Był też wariant dla bardzo przenikliwej podziemnej prawicy, co to nikt jej w balona nie zrobi, brzmiał mniej więcej tak: "Ja tam nie odkładam, bo to jest wszystko szajs, to jest ten, pusty pieniądz, Michalkiewicz mówił przecież ostatnio, że oni to mogą jednym guzikiem wyłączyć i tyle będzieta mieć".

Mógłbym tego rodzaju historyjek przytoczyć więcej, ale jeszcze by to jacyś znajomi przeczytali i się obrazili  :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2020, 09:41:19 am wysłana przez Adimad » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #283 dnia: Kwietnia 02, 2020, 10:14:24 am »

Do dyskusji potrzebne sa dane, emotikony nie wystarczą.
Nie kwestionuje danych ale nie emocjonuje się wypowiedziami takiej czy innej kobiety. Ja bym chcial wiedziec na ile i dla jakiej grupy postawa jest reprezentatywna. Haslo "wiekszosc Polakow po 40-tce" "mogę przytoczyć historyjek wiele" nie moxe byc podstawa do dyskusji; chyba, ze w polskich mediach- podziemnych, prywatnych za pieniadze panstwa ( Wnet ) czy panstwowych obsadzonych z polit-klucza.

Pytania stawia pan aktualne ale nie wklada pan wysilku intelektualnego w naswietlenie chocby tła, a stać pana na to.

PS
Bylem na czarnym, czarnym, czarnym lądzie. Widząc stosunki ekonomiczne i zasobnosc tubylców, pomyslalem sobie, ze Polska to Szwajcaria. Ich 'zasoby' oszczednosci pozwalają przetrwac do 48 godzin.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2020, 10:31:44 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #284 dnia: Kwietnia 02, 2020, 10:31:25 am »

Widze na tym forum same szury. Panie Slawku, byl pan kiedys u lekarza? Kiedykolwiek? Powinien pan miec zakaz - bo przeciez pan wiesz lepiej (na podstawie jakiegos innego szura, rzekomo z tytulem doktora - w USA 'doktorat' mozna miec w wieku 18 lat), bo lekarze i specjalisci maja mozgi przemielone.


Powiem krotko: wierze wiekszosci specjalistow a nie mniejszosci. I nie wierze, jak wszystkie szury, ze to jest spisek.


Do widzenia. Raczej opuszczam to forum, bo to nie ma sensu. Dyskusja z takimi starymi zgredami, ktorzy nie maja co robic na emeryturze wiec wsluchuja sie w glosy nawiedzonych szurow gloszacych teorie spiskowe juz mi sie zaczyna nudzic.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!