Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:58:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 192520 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #15 dnia: Marca 04, 2020, 18:26:42 pm »

Nie ma takiej potrzeby, jest już specustawa  POPiSu, więc jesteśmy bezpieczni.  To oczywiście sarkazm, wyjaśniam dla niekumatych.
Pani się dobrze czuje? Czy ten wirus już Pani wyjadł trzeźwe myślenie?

Nie to inny wirus, antypisica galopująca, upośledziła już głowę tej pani, że budzi się w środku nocy zlana potem w przekonaniu, że Prezes Kaczyński właśnie buszuje w jej mieszkaniu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 04, 2020, 19:15:27 pm »

Nie ma takiej potrzeby, jest już specustawa  POPiSu, więc jesteśmy bezpieczni.  To oczywiście sarkazm, wyjaśniam dla niekumatych.
Pani się dobrze czuje? Czy ten wirus już Pani wyjadł trzeźwe myślenie?

Tak! tej pani wirus wyjadł trzeźwe myślenie, a może mózg wypadł?   Ten mój wpis:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10146.msg226480.html#new

... pierwotnie zamieściłam w wątku tu pod Pana komentarzem: "No i jest już u nas. Poczekajmy na wdrażanie zaleceń przez kiEpiskopat."

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10143.msg226476.html#msg226476

... a co zrobiła pani  "cecylia"?  co napisała? : "Nie ma takiej potrzeby, jest już specustawa  POPiSu, więc jesteśmy bezpieczni...."

Czy to jest w porządku? Wszędzie uskutecznianie politykierstwa?  Jaki związek miał ten jej wpis z tym co ja napisałam?

Dlatego usunęłam mój wpis stąd i zamieściłam w osobnym wątku, żeby był widoczny i zamknęłam żeby tam nie było tego chorego politykierstwa chorego z nienawiści babska!  Oczywiście o wszystkim zgłosiłam do administracji. Teraz widzę skopiowała z tamtego wątku i tu wkleiła ze swoim idiotycznym komentarzem.  Żałosne! bardzo żałosne i Wielki Post mamy, zamiast orać swoje sumienie to chamstwo i politykierstwo w każdym wątku uskutecznia.

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 04, 2020, 19:28:42 pm »

Czy to jest w porządku? Wszędzie uskutecznianie politykierstwa?  Jaki związek miał ten jej wpis z tym co ja napisałam?\
- To nie jest w porządku!



Cytuj
Teraz widzę skopiowała z tamtego wątku i tu wkleiła ze swoim idiotycznym komentarzem.  Żałosne! bardzo żałosne i Wielki Post mamy, zamiast orać swoje sumienie to chamstwo i politykierstwo w każdym wątku uskutecznia.

Precz z prowokatorką, panią ececylią!
Nie będzie nam mieszać w PiSowsko-katolickich głowach!
Niech żyje śp. Jan Paweł II!
Precz z Koronawirusem !
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2020, 19:33:36 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #18 dnia: Marca 04, 2020, 19:52:05 pm »

Taka bokotematyczna uwaga nasunęła mi się patrząc na zdjęcie powyżej:  nihil novi sub sole  :)



Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 04, 2020, 20:24:59 pm »

Tymczasem w Italii
księża nie czytają maili

https://nczas.com/2020/03/04/sedziwy-kaplan-odprawil-msze-sw-mimo-zakazu-z-powodu-koronawirusa-czeka-na-zarzuty/



Gdyby tak dobrze (jeszcze bardziej) histerię rozkręcić to nie jedną sprawę można by przykryć. Nie jedną, nie dwie a i 447!

Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #20 dnia: Marca 05, 2020, 01:02:12 am »

Tymczasem w Italii
księża nie czytają maili

Zazdroszczę temu księdzu. Kiedy przejdę na emeryturę, to pierwszą rzeczą jaką zrobię będzie zaprzestanie czytania maili.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 05, 2020, 09:57:55 am »

Tymczasem w Italii
księża nie czytają maili

Zazdroszczę temu księdzu. Kiedy przejdę na emeryturę, to pierwszą rzeczą jaką zrobię będzie zaprzestanie czytania maili.

Nie można odbierać maili z Chin ani otwierać załącznikow z rozwinięciem 'XXX.korona'

Prasa donosi:
Cytuj
. Uratuje nas… alkohol!
Co uchroni nas przed koronawirusem? Higiena osobista. Powinniśmy dokładnie myć ręce po wyjściu z toalety. Najlepiej stosować żele z wysoką zawartością alkoholu – minimum 60 proc.

Nie wiadomo nic o tym, by spożywanie trunków wysokoprocentowych chroniło przed zachorowaniem. No, ale… przezorny zawsze ubezpieczony. 

Nie wystarczy maseczka. Trzeba dezynfekować przełyk. To wlasnie tam gnieżdżą sie wirusy. Można przełyk przecierać wacikiem umoczonym w spirytusie. Ale można tez użyć sposobów domowych, tradycyjnych.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #22 dnia: Marca 05, 2020, 10:30:15 am »

Panie Rysiu, dostał Pan etat jako admin na FK?  ;)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #23 dnia: Marca 05, 2020, 17:12:53 pm »

Panie Rysiu, dostał Pan etat jako admin na FK?  ;)

Raczej pracuje na wilczy bilet razem ze swoją nawiedzoną e-kumpelą.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #24 dnia: Marca 05, 2020, 19:45:19 pm »

Nie można odbierać maili z Chin ani otwierać załącznikow z rozwinięciem 'XXX.korona'

Bez przesady: odbierać można, ale trzeba się zabezpieczyć. Klawiaturę najlepiej dotykać tylko w gumowych rękawiczkach, a na ekran najlepiej patrzeć przez solidną maskę na twarz i oczy. Ja sobie kupiłem maskę taką jak używają spawacze, i mogę spokojnie otwierać wszystkie maile z całego świata.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #25 dnia: Marca 06, 2020, 08:34:12 am »

Nie można odbierać maili z Chin ani otwierać załącznikow z rozwinięciem 'XXX.korona'

Bez przesady: odbierać można, ale trzeba się zabezpieczyć. Klawiaturę najlepiej dotykać tylko w gumowych rękawiczkach, a na ekran najlepiej patrzeć przez solidną maskę na twarz i oczy. Ja sobie kupiłem maskę taką jak używają spawacze, i mogę spokojnie otwierać wszystkie maile z całego świata.


Moja firma zwariowala i zmusza nas do pracy zdalnej. W moim zespole pracuje 7 osob i mamy dyzury w biurze po dwoch - reszta pracuje z domu. Dlaczego? Bo 'koronawirus'. 500 osob w calym kraju zachorowalo na grype, a ja majac duze projekty w Polsce, Hiszpanii i Wloszech nie moge jechac, zeby na miejscu przeszkolic pracownikow.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #26 dnia: Marca 07, 2020, 19:02:22 pm »

Moja firma zwariowala i zmusza nas do pracy zdalnej.

życie przecież nie jest po to
by uwijać się z robotą
ona zawsze znajdzie nas...
[...]
odkryj w sobie nową cnotę
uczulenie na robotę
bo nie dobrze gdy nad grzbietem wisi bat!


https://www.youtube.com/watch?v=GmoA4KZcmQg

 :) :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #27 dnia: Marca 07, 2020, 22:30:28 pm »

Episkopat nie bardzo przejął się aktualnym zagrożeniem epidemiologicznym. Są bezpośrednie zagrożenia w systemie przekazywania znaku pokoju, nieuważnego podawania Komunii św. do ust rękoma, które przed Mszą dotykały różnych przedmiotów, klamek, książeczek, pieniędzy z tacy. Są zakrystie bez łazienek, a personel pomocniczy - kościelny, ministranci - też jest różny.
Jednak najgroźniejsza jest nieodpowiedzialność księży. Były ferie i wielu z nich wyjechało na zagraniczne pielgrzymi do Rzymu, Ziemi Świętej i w inne okolice. Nawet Jasna Góra nie gwarantuje, że nie znajdą się tam nierozważne osoby, które mogły kontaktować się z roznosicielami wirusa KORONA.

A ci pielgrzymi - księża po powrocie nie przechodzą żadnej kwarantanny? Stają be żadnego oporu do kapłańskiej posługi, podając Komunię św., dotykając często w okolicach ust osoby podchodzące, a zbierając na tacę błogosławią przy okazji dzieci znakiem krzyża na czółku? Będąc w konfesjonale z bliskiej odległości chuchają penitentom w twarz przekazując pouczenia i rozgrzeszenie, przez niezbyt gęste kratki konfesjonału?

Tak lekkomyślnie się zachowują, bo nie mają kim się zamiennie posłużyć, czy raczej nie rozumieją, że dopiero za kilka dni może się ujawnić ich stan zdrowia który już zadziałał groźnie na spotkane osoby?
Dlaczego kurie nie przeprowadziły odpowiednich sanitarnych szkoleń, gdy głośno jest o koronawirusowa nie pierwszy miesiąc?
O święconej wodzie i znaku pokoju systemem: "łapka do łapki" nie ma co wspominać ...

Św. Ignacy Loyola powiedział:
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”

Chyba starsi w Kościele tej zachęty nie znają 🙄

« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2020, 17:22:38 pm wysłana przez ratio » Zapisane
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #28 dnia: Marca 07, 2020, 23:52:40 pm »

To ja sobie pozwolę wkleić, gdyż wygląda na to, ż mój biskup w Pana Boga wierzy:

https://archwarmia.pl/aktualnosci/komunikat-arcybiskupa-metropolity-warminskiego-w-sprawie-koronawirusa/
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #29 dnia: Marca 08, 2020, 15:17:23 pm »

Dlaczego kurie nie przeprowadziły odpowiednich sanitarnych szkoleń, gdy głośno jest o koronawirusowa nie pierwszy miesiąc?

Tak jest, kurie powinny organizować szkolenia epidemiologiczne, jak również kursy bezpiecznej jazdy zimą, pogadanki o szkodliwości alkoholu, tudzież warsztaty na temat prawidłowego odżywiania. A, i jeszcze zapomniałem: w sprawie zmian klimatu też powinni coś zrobić.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!