Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:23:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 192427 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #855 dnia: Kwietnia 22, 2021, 09:23:18 am »


Ciekawy film, ale ja bym pozbył się tego dźwięku w tle, on jest jakoby od tego, by wzbudzać niepokój, lęk - dlaczego go wstawili?


Wszystko wyjaśnione!

Od kilku dni gigantyczną popularność zdobywa „Spowiedź ratownika” opublikowana na kanale YouTube Wojciecha Sumlińskiego. Spłynęły do nas dziesiątki zgłoszeń od czytelników, więc przyjrzeliśmy się sprawie.
(...)
https://fakenews.pl/zdrowie/na-ile-prawdziwa-jest-spowiedz-ratownika-sprawdzamy/
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #856 dnia: Kwietnia 22, 2021, 12:46:29 pm »

fakenews.pl... ja bym im nie wierzył. Ciekawe, skąd biorą kasę na działalność. Jak znajdę trochę czasu to może poszukam ich fakenewsów, bo zapewne jest ich tam trochę.

edit:
pierwsze z brzegu: "Śmiertelność na COVID-19 „nie wynosi nawet 2%”
Według oficjalnych danych śmiertelność z powodu COVID-19 (CFR) wynosi w Polsce obecnie 2,31%. Dla świata jest to ok. 2,14%. Śmiertelność waha się w zależności od krajów i regionów."
Chyba powinno być promille, a nie procenty. To tak na początek. A źródło jest niepewne.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2021, 12:54:58 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #857 dnia: Kwietnia 22, 2021, 12:57:01 pm »

fakenews.pl... ja bym im nie wierzył. Ciekawe, skąd biorą kasę na działalność. Jak znajdę trochę czasu to może poszukam ich fakenewsów, bo zapewne jest ich tam trochę.

edit:
pierwsze z brzegu: "Śmiertelność na COVID-19 „nie wynosi nawet 2%”
Według oficjalnych danych śmiertelność z powodu COVID-19 (CFR) wynosi w Polsce obecnie 2,31%. Dla świata jest to ok. 2,14%. Śmiertelność waha się w zależności od krajów i regionów."
Chyba powinno być promille, a nie procenty. To tak na początek. A źródło jest niepewne.


https://fakenews.pl/fundacja-przeciwdzialamy-dezinformacji/fundacja-przeciwdzialamy-dezinformacji-historia-dokumenty-i-finansowanie/ Tutaj ma pan ich pelne rozliczenia i dane. Strona wydaje sie dosc uczciwa (widzialem prostowanie fake newsow gw czy zlonetu).
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #858 dnia: Kwietnia 22, 2021, 13:48:16 pm »

fakenews.pl... ja bym im nie wierzył. Ciekawe, skąd biorą kasę na działalność. Jak znajdę trochę czasu to może poszukam ich fakenewsów, bo zapewne jest ich tam trochę.

edit:
pierwsze z brzegu: "Śmiertelność na COVID-19 „nie wynosi nawet 2%”
Według oficjalnych danych śmiertelność z powodu COVID-19 (CFR) wynosi w Polsce obecnie 2,31%. Dla świata jest to ok. 2,14%. Śmiertelność waha się w zależności od krajów i regionów."
Chyba powinno być promille, a nie procenty. To tak na początek. A źródło jest niepewne.


Wszystko w tym artykule jest udokumentowane i potwierdzone, które mogli zweryfikować (nie przez ich widzimisię) tylko trzeba poświęcić trochę czasu i poczytać, sięgnąć do odnośników jakie podają i tyle.

Na końcu też  pisze:

Materiał spotkał się z szerokim odzewem ze strony środowiska medycznego. Odpowiedzi znajdziecie tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=qYlkU9Tp4ZQ

... tutaj:
https://www.facebook.com/paramedpol/posts/2791788057739851

... tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=saXH9kw_qW4

... i tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=_-DyLa-tcdE
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #859 dnia: Kwietnia 22, 2021, 15:27:18 pm »

Nie będę bronił filmu Sumlińskiego, bo nie wiem, czy ratownik jest prawdziwy czy fałszywy, ale artykuł "prostujący", tak jak wiele artykulów na portalach typu fakenews.pl, factcheck.com i podobnych, jest nieuczciwy i manipuluje. Odniosę się tylko do trzech rzeczy:

1) Zarzucają, że stwierdzenie "śmiertelność na COVID-19 nie wynosi nawet 2%” jest nieprawdziwe, bo naprawdę wynosi ona 2.14%. Faktycznie, karygodne, błąd o całe 0.14%! Nie wspomnieli, że ta liczba ciągle się zmienia, więc któż może pamiętać dokładną wartość podawaną akurat dzisiaj. Nie mówiąc już o tym, że trzeba najpierw powiedzieć, co to jest owa "śmiertelność".  Jeżeli jest to "case fatality rate CFR", czyli (ilość zgonów)/(ilość potwierdzonych przypadków), to faktycznie podawana jest teraz liczba ponad 2% (niech będzie, że 2.14%). Ale CFR nie jest w żaden sposób miarodajnym wskaźnikiem ryzyka. Lepszym jest IFR, czyli infection fatality rate, IFR=(ilość zgonów)/(ilość zainfekowanych osób).
IFR nie jest dokładnie znana z oczywistych względów, ale np. raport Imperial College ocenia go na ok. 1.15% (https://www.imperial.ac.uk/mrc-global-infectious-disease-analysis/covid-19/report-34-IFR/)

2) Napisali, że stwierdzenie „30 tysięcy zachorowań dziennie to liczba osób u których wykryto chorobę koronawirusa” podważa wiarygodność ratownika. Może i podważa, ale przecież przeciętny zjadacz chleba takie dane słyszy  dzień i noc w oficjalnych mediach! "30 tysięcy nowych zakażeń" - takie właśnie liczby się nam bez przerwy podaje. Od samego początku tej histerii szlag mnie trafiał, że liczba pozytywnych wyników testów PCR jest podawana jako liczba "zakażeń" (czasem mówią "zachorowań"), i ciągle to się robi. A oni mają jeszcze czelność napisać, że to "podważa wiarygodność".

3) Sprawa testu: jeżeli chcą udowodnić, że ratownik kłamie, to nic prostszego, wystarczy wziąć z 10 testów i zrobić je na "pusto", z samą solą fizjologiczną czy buforem, i pokazać, że wszystkie wyszły negatywne.  Tymczasem zamiast tego rozwodzą się nad tym, że on dał za dużo tej soli. No dobrze, ale przecież dodanie za dużo soli lub bufora do probówki powoduje, że pobrany wymaz będzie bardziej rozcieńczony, więc to może tylko zmniejszyć prawdopodobieństwo pozytywnego wyniku, a nie zwiększyć. W każdym razie nie odnoszą się do jedynie istotnej rzeczy: czy ten test stosowany w karetkach może dać pozytywny wynik jeśli zrobiony jest "na pusto", czy nie?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #860 dnia: Kwietnia 22, 2021, 16:15:14 pm »

Odnośnie 1 punktu -  Zacytowali tę wypowiedź: (czy to nie jest z wypowiedzi tego rzekomego ratownika?)  "śmiertelność na COVID-19 nie wynosi nawet 2%”  -  oni  to wyjaśniają i podają stronę źródłową:

"Według oficjalnych danych śmiertelność z powodu COVID-19 (CFR) wynosi w Polsce obecnie 2,31%. Dla świata jest to ok. 2,14%. Śmiertelność waha się w zależności od krajów i regionów."

i na stronie czytamy też że dane aktualizowane są codziennie.

Odnośnie 2 punktu odnośnie zachorowań i zakażeń, tu jest dobrze to wyjaśnione:

4.      30 tysięcy dziennie ZAKAŻEŃ, a nie trzeba być specjalistą chorób zakaźnych, tylko uważac na biologii w szkole, żeby wiedzieć, że zakażenia to nie to samo co zachorowania. Bezobjawowo można być zakażonym wirusem HIV i nie chorować na aids, można mieć wirusa HCV i nie chorować na zapalenie wątroby wywołane tym wirusem. Dlatego nie ma czegoś takiego jak „choroba koronawirus” tylko choroba covid-19 wywołana wirusem SARS-CoV-2 (może to dla was bez różnicy, ale rzutuje na rzetelność jego profesjonalizmu i znajomości tematu)

https://www.facebook.com/paramedpol/posts/2791788057739851

O testach jest tak wyjaśnione, że lepiej chyba się nie da, bo na stronie jest filmik zamieszczony i tu też tłumaczone, już od 5 punktu:

https://www.facebook.com/paramedpol/posts/2791788057739851
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #861 dnia: Kwietnia 22, 2021, 17:08:28 pm »

 "śmiertelność na COVID-19 nie wynosi nawet 2%” - powiedział prawdę, jeżeli przez śmiertelność rozumiemy stosunek liczby zgonów do liczby zakażeń wirusem - jak napisałem wyżej.

Wyjaśnię łopatologicznie: są cztery liczby, które charakteryzują "liczbę przypadków":

1) N1=liczba pozytywnych wyników testu PCR
2) N2=liczba zakażeń, nie znana dokładnie
3) N3= liczba zachorowań (czyli zakażeń z wyraźnymi objawami), nie znana dokładnie
4) N4 = liczba potwierdzonych zachorowań

Ze statystyk wiadomo, że N1>N4, oczywiste jest też, że N2>N3>N4.

Aby nas nastraszyć, zawsze podaje się największą ze znanych  liczb, czyli  N1, przy czym kłamie się (wprost lub dając do zrozumienia), że to jest N2, a czasem nawet, że to N3.

Z kolei aby obliczyć śmiertelność (owe 2.14%), dzieli się liczbę zgonów przez najmniejszą z nich, czyli N4, bo wtedy śmiertelność wychodzi największa, tymczasem należałoby dzielić przez N2, która z pewnością jest większa niż N4.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2021, 17:15:36 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #862 dnia: Kwietnia 22, 2021, 18:19:06 pm »

Aby nas nastraszyć, zawsze podaje się największą ze znanych  liczb,

Zastraszenia się unika przez zmianę lektury. Ja się nie czułem ani nie czuję nastraszony (przy minimalnym kontakcie z telewizją i bez kontaktu z Mordoxięgiem, przeglądając np. stronę rządową co jakiś czas); ponadto rozumiém ludzkié błędy, także rządzących.

Z kolei aby obliczyć śmiertelność (owe 2.14%),

W ogóle nié ma takiéj stałéj. Śmiértelność jest zmienną zależną od tysiąca czynników na czele z pogodą.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2021, 18:40:56 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #863 dnia: Kwietnia 22, 2021, 19:44:58 pm »

Mnie osobiście nic nie musi pan wyjaśniać łopatologicznie, bo podałam link do strony oficjalnych danych i napisałam, że dane są ciągle aktualizowane i że śmiertelność waha się w zależności od krajów i regionów i nie wiem czego tam jeszcze.  Pan "ahmed" napisał od siebie: "W ogóle nié ma takiéj stałéj. Śmiértelność jest zmienną zależną od tysiąca czynników na czele z pogodą."
Zapisane
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #864 dnia: Kwietnia 22, 2021, 21:45:58 pm »

Najpierw Deo gratias, że Pani Anna dobrze sie ma.  :)

Mam nadzieję, ze nie przeszła do sekty kovidiańskiej.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #865 dnia: Kwietnia 23, 2021, 15:08:39 pm »

Mój nauczyciel fizyki w liceum mawiał

Ja się pytam która godzina, a ty mi mówisz: "za pięć hektarów dziesiąta"

Tak mniej więcej można podsumować naszą rozmowę o śmiertelności. Miłego dnia Państwu życzę,
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #866 dnia: Kwietnia 23, 2021, 18:26:51 pm »

Mój nauczyciel fizyki w liceum mawiał

Ja się pytam która godzina, a ty mi mówisz: "za pięć hektarów dziesiąta"

...bo dyskusja o CFR i IFR mało wnosi (przynajmniéj z mojéj perspektywy), to są jakiéś methody; wnoszą dopiéro porównania. Dla przykładu, polska wikipedja tak powiada:
Cytuj
Cholerę cechuje śmiertelność około 1% (skrajnie do 20%) przypadków prawidłowo leczonych i 50% przy braku leczenia.

...i coś takiégo coś mi mówi (że lepiéj nie ukrywać cholery przed lekarzem).
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #867 dnia: Kwietnia 23, 2021, 22:58:10 pm »

Warszawa. Grupa Żydów łamała obostrzenia na Lotnisku Chopina. "Apelujemy o rozsądek pasażerów"

Tłum Żydów tańczy i śpiewa wewnątrz terminalu na warszawskim Lotnisku Chopina. Trzymając się za ręce, nie przestrzegają dystansu, a część z nich ma nieprawidłowo założone maseczki. Opublikowane wideo wywołało w internecie lawinę komentarzy...

Hmm... Nigdy nie nazwałem (i nie nazwę) mojego kraju Polin. Jedyne Polin jakie znam to Muzeum Polin, które nawiasem mówiąc uważam za czołową antysemicką instytucję w Polsce.

Jeśli to nie jest jakiś fejk, to wniosek jest oczywisty - najmniej praw w Polsce ma biały Polak. A jeśli do tego jest hetero i (o zgrozo!) wierzący i praktykujący katolik, to nie posiada żadnych praw.

Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #868 dnia: Kwietnia 23, 2021, 23:16:19 pm »

Wtf?
Panie Kochany, to są wolni ludzie i brawo dla nich, każdemu z nich stawiam śliwowicę. Ludzie ci przyjechali na grob cadyka Elimelecha w marcu, popili, pojedli, pośpiewali i potańczyli żydowskim zwyczajem (bez tańców damsko-meskich zgodnie ze ścisłymi regulami bravaryzmu, Pius XI byłby dumny), następnie świętowali "zydowska Wielkanoc", potem odwiedzili groby zapomnianych przodków i miejsca kazni, a na koniec zostali na rocznicę powstania żydowskiego pod flaga bialo-czerwona 19.04. W tym czasie "prawdziwi polacy" liczyli się w kościołach, swiecili święconkę przez telewizorem i dzwonili po przychodniach szukając gdzie by tu się zaszczepić poza kolejnością. Ortodoksi w Izraelu i gdzie indziej maja wyj+++ne na pandemie,  nie to co polak-katolik, który zastanawia się co na pisze Katarzyna Wiśniewska w GW, a na koniec może mieć paliwo do pierdol+++ia ze to jest Polin, a nie Polska. Niech będzie Polin, jeśli tak to ma wyglądać.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #869 dnia: Kwietnia 24, 2021, 09:27:56 am »

Komentarz zbędny.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!