Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:37:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 192507 razy)
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #480 dnia: Maja 03, 2020, 01:07:37 am »

@DarPius

Czym różnią się muzułmanie od katolików, ze władza państwa wymięka?
To jest akurat sprzed miesiąca, z końca marca, gdzie wszystko zamykano, takie małe "rutynowe" modlitwy piątkowe.
Przyszło 300 na "testy".
https://www.youtube.com/watch?v=t9ntLq-KvCQ&feature=youtu.be

Od 24 kwietnia zaczął sie ramadan, a tego by już nie odpuscili. Wiem od zaufanego Patera z FSSPX, bo mowił mie w Niedziele Zamrtwychwstania, że wiedzą, że ciapate pertraktują z władzami i pierwsze rozluźnienia zaczęły sie od ramadanu.
https://philosophia-perennis.com/2020/04/23/ramadan-thueringen-oeffnet-gotteshaeuser-wieder-trotz-corona/


Co mają robić? Ot, bronią swojej wiary.
 
@DarPius

Dlaczego muzulmanie wystapili do trybunalu a katolicy i ich biskupi nie?

Bo w Germanistanie nie ma już Kościoła Katolickiego ani katolickich biskupów. Czy to tak trudno zrozumieć? Altersheimy (domy starców) sa pozamykane a z młodych garstka chodzi.
Biskupi nominalni stwierdzili, że niebezpieczeństwo koronoświrusem dalej jest, więc w niektórych diecezjach dalej wszystko pozamykane a w niektórych, gdzie są śladowe ilości katolików i śladowe zainteresowanie będą "alternatywne ceremonie eucharystycznopodobne". Ale jak Pan po sieci poszuka, to znajdzie Pan instrukcje z kurii podawania konsekrowanej Hostii w rękawiczkach na łapę tudzież metrowymi szczypcami. Nie wiem, czy ktoś pójdzie na to, bo od jutra obowiązuje. Ja się tym nie podniecam bo od 5 lat nie chodzę do novusów i jak mam być szczery, to nie powiem, że to jest nieporządane.
Dodam dla orientacji, że zestawienie niemieckiego posoborowia i biskupa Rysia - to bp Ryś może uchodzić za ultrakonsrwatystę, z tytułu, że w świątyni w diecezji Biskupa można jeszcze rozpoznać ołtarz i jakies tam czynności liturgiczne.

Ot, jesteśmy tutaj na dnie, pozostali ostatni "pretorianie" tradycji u Piusów.

@DarPius

Dzięki muzułmanom będzie msza w kosciolach.
W novusowych kosciołach mszy nie ma już od dawna, w 2015 roku zacząłem chodzic do polskiej misji w Giessen, ale i tam na polskich mszach szafarzyk i na łapę. I wtedy trafiłem do tradycji - chwała Bogu.
Teraz pięknie przenieśli to zapewne do Polski, 5-10 lat i będzie po posoborowiu w Polsce.

Tradsi nie mają kościołów, tylko kapliczki. Jadę jutro (a raczej dziś) rano. Do tej pory chodziłem co prawda zawsze (przez Wielkanoc też) ale jedynie jako modlitwa prywatna i adoracja Najswiętszego Sakramentu. Na górze mamy salkę z ołtarzem. No i są naloty.

Komunia w podziemiu, schodzimy na przemian po kilka osób, bo klęcząc w niewielkiej odległości od siebie i przez komunię do ust "łamiemy" wszystkie "przepisy higieniczne" i groziłoby to totalną pacyfikacją.
Na razie Policjanci nie odważaja sie jeszcze wchodzić do środka. Ale nie ma co się łudzić, prześladowania nadciągają wielkimi krokami.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #481 dnia: Maja 06, 2020, 00:48:27 am »

Cytuj
. Amerykański dziennik „Washington Times” opublikował analizę, z której jednoznacznie wynika, że nie mamy obecnie do czynienia z żadną pandemią, a jedynie ze sztucznie rozdmuchaną medialną wrzawą. Wskazują na to m.in. dostępne dane dotyczące zachorowalności, liczby zgonów oraz działania podjęte w walce z chorobą. Jak podkreślono „wirus SARS-CoV-2 to nie czarna śmierć ani nawet grypa sezonowa”.

Read more: https://www.pch24.pl/washington-times-o-covid-19--to-nie-pandemia-a-wielkie-oszustwo-medialne,75799,i.html#ixzz6LbqmwcQT   

Wywolana histeria jest nawet zabawna; Gospa z Medjugorie przestraszyla sie i przestała nadawać. Za to 'inna Gospa" zaczęła nadawać podobno z Fatimy (sic!)  Są nawet jakieś nakreślone ramy czasowe końca mniemanej pandemii.

Wkręceni w histerię zostali wszyscy bez względu na poglądy polityczne a nawet sama "Matka Boża". Nawet jezeli ujawnione zostaną wszystkie statystyki i fakty, nawet jezeli wlasciciele niektorych mediow bic sie beda w piersi...nikt nie bedzie chciał przyznac się, ze został wkręcony i zrobiono z niego debila. Musi minąć 30 lat by obecne dzieci narysowaly kołko na czole swoim rodzicom.
Podobnie w Rosji ci, ktorzy od dziecka czcili Stalina i Breżniewa nie mogą przyznać, ze zmanipulowano rzeczywistosc a oni grali w spektaklu przez cale dorosle zycie.
To jest zbyt bolesne. Podobnie teraz 'słusznośc działań antywirusowych' popierać będzie SLD, KEP i Biedroniowcy stojąc w jednym szeregu postępu.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #482 dnia: Maja 06, 2020, 03:10:47 am »

Nawet jezeli ujawnione zostaną wszystkie statystyki i fakty, nawet jezeli wlasciciele niektorych mediow bic sie beda w piersi...nikt nie bedzie chciał przyznac się, ze został wkręcony i zrobiono z niego debila. Musi minąć 30 lat by obecne dzieci narysowaly kołko na czole swoim rodzicom.

Pewnie Pan ma rację. Ale i tak to niesamowite, że aż z tak wielu ludzi zrobiono głupców, i to tak łatwo. Moja uczelnia uchwaliła niedawno oświadczenie, że "w 100% wspierają działania władz w sprawie wirusa". Nikt nie naciskał, nikt nie kazał, ot tak, spontanicznie uchwalono.

Myślę sobie, że gdyby przyszedł jakiś krwawy dyktator i zaczął nawet niewielkie czystki, to natychmiast podjęto by podobną czołobitną uchwałę. Kiedyś się dziwiłem, jak ojciec mi opowiadał, że latach 50-tych w naszym lokalnym radiowęźle puszczano nieraz przez całą godzinę entuzjastyczne okrzyki "Stalin, Bierut! Stalin, Bierut!". Teraz się już wcale a wcale nie dziwię, bo widzę, że banalnie łatwo znaleźć takich co będą tak krzyczeć.

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #483 dnia: Maja 06, 2020, 10:30:27 am »

Cytuj
Kiedyś się dziwiłem, jak ojciec mi opowiadał, że latach 50-tych w naszym lokalnym radiowęźle puszczano nieraz przez całą godzinę entuzjastyczne okrzyki "Stalin, Bierut! Stalin, Bierut!". Teraz się już wcale a wcale nie dziwię,

Znakomita refleksja. Gdy młody Francuz pytał "jak to było w komunizmie?" to odpowiedziałem:
- tak jak teraz, jest oficjalna linia podana do wierzenia...i ludzie wierzą.

Musimy mieć jakieś ersatz "słusznej wojny". Społeczeństwa zwierają szeregi, skupiają się wokół przywódców (przestają gapić się na ręce), gotowe są do wielkich wyrzeczeń no i otwierają się nowe kierunki rozwoju. Co bardziej rzutcy pracownicy kultury/nauki/rozrywki duchowej (księża patrioci) załapują się w porę na pociąg dziejowy.
Wojna jest słuszna - bo od wirusa umierają starcy, kobiety i dzieci - sam widziałem w TVP - buldożery zakopywały zwłoki! Mój dziadek też widział w kinie jak Amerykanie zrzucali stonkę - serio.

W stanie wojennym aby zewrzeć szeregi w społeczeństwie, w TVP puszczano "zestaw obowiązkowy na czas wojny". Były to filmy sensacyjne o szpiegach amerykańskich i brytyjskich z lat 50-tych. Scenariusze były mało skomplikowane (jak u Bonda): łódź podwodna podrzuca szpiega na polską plażę. W pobliżu jest lotnisko LWP. Szpieg udaje w lesie grzybiarza, podpytuje we wsi starsze babcie o samoloty. Zebrawszy informacje - odkopuje w lesie ukrytą radiostację, montuje ją i rozpoczyna nadawanie. Wtem nad kucającym na ziemi karłem wyrasta sylweta mężczyzny z pepeszą, który mówi krótko: Stój! Urząd Bezpieczeństwa!

Odpowiedzialni ludzie poinformowali kogo trzeba i wszystko skończyło się dobrze - morał - należy zachowywać czujność. Jak zobaczycie grzybiarza bez maseczki lub grupkę lasandrystów w parafii - powiadomcie ABW. Czuj duch!

Gdyby ktoś znalazł na You Tubie te filmy to poproszę o link. Grają same późniejsze gwiazdy polskiego kina. Film w sam raz na deszczowe wieczory.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #484 dnia: Maja 06, 2020, 11:11:04 am »

Same gwiazdy:

https://zaq2.pl/video/ptkkd
Spotkanie ze szpiegiem (1967): Beata Tyszkiewicz; Stanisław Mikulski (porucznik Baczny); Zbigniew Zapasiewicz (kapitan Kres);
Wacław Kowalski (niemowa).

https://www.youtube.com/watch?v=eABvEhRrC4k
Cześć kapitanie (1967): Barbara Horawianka (kapitan Orlik); Andrzej Łapicki (szpieg); Gustaw Lutkiewicz (Szyszka, właściciel warsztatu samochodowego, wspólnik szpiega); Wiesław Gołas (Mundek, człowiek Szyszki); Zygmunt Kęstowicz (kapitan MO); Bolesław Płotnicki (pułkownik MO); Zofia Merle (opiekunka campingu); Ryszard Pietruski (wywiadowca MO)

Łukasz Szumowski mógłby się dużo nauczyć...
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2020, 11:13:27 am wysłana przez casimirus » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #485 dnia: Maja 06, 2020, 15:35:40 pm »

Same gwiazdy:

https://zaq2.pl/video/ptkkd
Spotkanie ze szpiegiem (1967): Beata Tyszkiewicz; Stanisław Mikulski (porucznik Baczny); Zbigniew Zapasiewicz (kapitan Kres);
Wacław Kowalski (niemowa).

https://www.youtube.com/watch?v=eABvEhRrC4k
Cześć kapitanie (1967): Barbara Horawianka (kapitan Orlik); Andrzej Łapicki (szpieg); Gustaw Lutkiewicz (Szyszka, właściciel warsztatu samochodowego, wspólnik szpiega); Wiesław Gołas (Mundek, człowiek Szyszki); Zygmunt Kęstowicz (kapitan MO); Bolesław Płotnicki (pułkownik MO); Zofia Merle (opiekunka campingu); Ryszard Pietruski (wywiadowca MO)

Łukasz Szumowski mógłby się dużo nauczyć...

Super, dziękuję. Do kompletu była jeszcze książka sensacyjna (na czasie) pt "Bakteria 264" - czy jakoś tak. To było tłumaczenie z radzieckiego, wydana za Stalina. Z tajnego amerykańskiego laboratorium w Japonii wydostała się zabójcza bakteria... Covid 19  :) - może ktoś dysponuje taką lekturą?

@ Sławek.
Zgoda, do dziś wywiad amerykański jest do bani. Wynika to z jednaj strony z braku źródeł osobowych i "słabości kulturowej" kadr. Oraz z presji przemysłu na zakupy drogich technik wywiadowczych (sputniki, podsłuchy, inwigilacja internetu itp - patrz Snowden); w konsekwencji odstępuje się od relacji osobowych na rzecz techniki. Rezultaty są takie, że o pakistańskiej próbie atomowej USA dowiedziało się z porannej gazety.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #486 dnia: Maja 06, 2020, 17:16:18 pm »

https://allegro.pl/kategoria/ksiazki-i-komiksy?string=Bakteria%20078&order=p&bmatch=baseline-product-eyesa2-dict43-cul-1-4-0318

Na Allegro wszystko jest... I za grosze: M.L.Bielicki, Bakteria 078. Musi być dobre - tyle wydań miało!

Nawet po czesku było, ale Nikdo nezakoupil :( https://aukro.cz/bakterie-078-m-l-bielicki-nase-vojsko-praha-6948361542

A napisał to nasz ziomal, z Wilna rodem: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Leon_Bielicki

http://www.artur-nowakowski.pl/wg/bielicki-marian-leon/bakteria-078-leon-marian-bielicki/

"Powieści fantastycznonaukowe socrealizmu miały kilka wspólnych motywów, a jednym z nich były zagrożenia, jakie niesie rozwój cywilizacyjny, wraz z tendencjami ekspansywnymi wybranych grup społecznych. Osadzona w Japonii akcja książki Bielickiego przybliża nam jeden z takich problemów: zagrożenie ze strony państw kapitalistycznych i efektu ich polityki wojennej, w tym przypadku broni biologicznej. Utrzymana w dydaktycznych ramach historia ukazuje czytelnikowi specyficzną historię przyszłości, najeżoną niebezpieczeństwami mogącymi mieć fatalne skutki dla naszej rasy".

W CCCP wydało i "Vojennoe Izdatielstwo" i "Gosudarstviennyje Izdatielstwo Dieskoj Literatury". W Korei Północnej wyszło jako Segyun 078”.
Sądząc po wydaniach - musiał pisać lepiej niż Olga Tokarczuk!
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2020, 17:34:09 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #487 dnia: Maja 06, 2020, 22:08:37 pm »

A to ciekawe, Bielickiego czytałem kiedyś "Zapomniany świat Sumerów", było to w serii Ceramowskiej wydane. Nie wiedziałem, że pisał socrealistyczne sci-fi.

W wikipedii podają, że napisał jeszcze "Dżuma rusza do ataku" - może to też coś pasującego do dzisiejszych czasów.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #488 dnia: Maja 07, 2020, 00:27:42 am »

A to ciekawe, Bielickiego czytałem kiedyś "Zapomniany świat Sumerów", było to w serii Ceramowskiej wydane. Nie wiedziałem, że pisał socrealistyczne sci-fi.

W wikipedii podają, że napisał jeszcze "Dżuma rusza do ataku" - może to też coś pasującego do dzisiejszych czasów.

No i zaraz wyjaśnimy sobie skąd ten wirus. Po prostu to prowokacja wg scenariusza Bielickiego.

Idąc za ciosem literatury Kraju Rad, proponuję lekturę pt "Księga hipotez". To napisana w komunizmie książka podważająca Darwina i wszystko co nauka wie o człowieku, w tym datowania dot homo sapiens. Osadza ona w czasie Potop i zagładę Atlantydy.
Jak wszystkie prace naukowe w ZSRR musiała być ona poprzedzona wstępem pt "co klasyk o tym myślał". Autor (Członek Akademii Nauk i Literatury) wybrał Engelsa i nim się podparł, pisząc co Engels myślał o "hipotezach".
Polecam radziecką lekturę.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/ksiega-hipotez-aleksander-gorbowski-i7531620814.html
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2020, 00:35:53 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #489 dnia: Maja 07, 2020, 02:30:46 am »

A to ciekawe. Gdy byłem dzieckiem, zbierałem znaczki. Miałem znaczki z brodatymi mędrcami, a także z Darwinem. Zdawało mi się wtedy, że Darwin pasuje do tych trzech, i powinien być razem z nimi, a Pan tu twierdzi, że akademik Gorbowski go podważał?  Czego się to człowiek dowiaduje po latach  :)

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jotef
bywalec
**
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #490 dnia: Maja 09, 2020, 03:06:50 am »


"Ok. 2 proc. osób w Krakowie przeszło już zakażenie koronawirusem – wykazały badania krakowskich naukowców. Zwracają oni uwagę, że taki wynik wskazuje na większą liczbę osób bezobjawowo chorych, niż sądzono.

O wynikach testów prowadzonych przez naukowców wśród krakowian poinformowało w czwartek Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Badania pilotażowe zostały przeprowadzone na próbie tysiąca osób. W badaniu krwi, prowadzonym powszechną metodą ELISA, uczestniczyły osoby, które nie zgłaszały objawów choroby układu oddechowego i nie były badane w kierunku zakażenia. Obecność przeciwciał typu IgG specyficznych względem wirusa SARS-CoV-2, oznacza, że osoba przebyła chorobę COVID-19 i – jak podało Collegium Medicum – do pewnego stopnia może być chroniona przed ponownym zakażeniem.

Jako grupa kontrolna posłużyły natomiast osoby, których krew została pobrana przed wybuchem epidemii - w 2019 roku. W liczącej 200 osób grupie kontrolnej u nikogo nie stwierdzono obecności swoistych przeciwciał przeciwwirusowych w klasie IgG.
(...)

Wyniki badań są spójne z uzyskanymi w innych krajach europejskich. Badania prowadzono w zespołach prof. Krzysztofa Pyrcia (MCB Uniwersytetu Jagiellońskiego), prof. Marka Sanaka (UJ Collegium Medicum) oraz prof. Jakuba Swadźby (firma Diagnostyka).

PAP - Nauka w Polsce, Beata Kołodziej

bko/ zan/"


Źródło: http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,82132,badania-w-krakowie-liczba-chorych-bezobjawowych-jest-wieksza-niz-sadzono
-

No więc liczmy. Skoro na tysiąc osób aż 2 procent przeszło koronawirusa bezobjawowo, to w skali kraju również przeszło go bezobjawowo około 2 procent. Podobnie jest z sondażami przedwyborczymi. Ankietuje się tysiąc osób i na tej podstawie publikuje się sondaże, które z grubsza są trafne. Jeśli więc 2 procent z tysiąca zwalczyło wirusa bezobjawowo, to podobnie zwalczyło wirusa bezobjawowo 2 procent z 38000000 obywateli. Ile to jest 2 procent z 38 milionów? 760 tysięcy. Jeśli rzeczywiście tyle osób zwalczyło wirusa bezobjawowo, czyli nie umarli, to jaka jest rzeczywista śmiertelność? Aby to obliczyć, trzeba dodać te 760000 bezobjawowców do grupy zakażonych mających objawy. I z tak zsumowanej wielkiej grupy zakażonych zmarło w Polsce oficjalnie 776 osób (dane z 8.05.2020). Pytanie: to ile w takim razie wynosi rzeczywista śmiertelność? Jeśli powyższe dane są prawdziwe, to w Polsce zakaziło się nieco ponad 760000 osób, z czego 776 zmarło, co daje w przybliżeniu 1 zgon na 1000 zakażonych (śmiertelność 0,1 procent). Ale ktoś powie, że te 760000 bezobjawowców to liczba niepewna. Podobnie sondaże przedwyborcze czasami mocno odbiegały od rzeczywistej liczby głosujących na daną partię. Zróbmy więc ogromny margines błędu i załóżmy, że bezobjawowców jest o połowę mniej, czyli nie 760000, a 380000.  Wówczas śmiertelność wyniosłaby w przybliżeniu 0,2 procent. W tym ogromna większość to osoby starsze, jak również w fazie terminalnej, którym nie robi się przecież sekcji zwłok, żeby ustalić, co było przyczyną zgonu. Jaka jest więc realna śmiertelność?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #491 dnia: Maja 10, 2020, 15:29:05 pm »

Jaka jest więc realna śmiertelność?

Tu jest link do kilkudziesięciu raportów z całego świata w których badano IFR (infection fatality rate):
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zC3kW1sMu0sjnT_vP1sh4zL0tF6fIHbA6fcG5RQdqSc/edit#gid=0
 Uśredniona śmiertelność (IFR) z tych raportów to 0.28%.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jotef
bywalec
**
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #492 dnia: Maja 10, 2020, 16:30:19 pm »


"Po dwóch miesiącach Włosi będą mogli wrócić do kościołów. Od 18 maja Msze św. z udziałem wiernych

Od 18 maja we Włoszech odprawiane będą w kościołach, po dwóch miesiącach przerwy, msze z udziałem wiernych. Porozumienie w tej sprawie zawarł w czwartek rząd z Konferencją Episkopatu."


https://wpolityce.pl/kosciol/499167-wlosi-beda-mogli-wrocic-do-kosciola
-

Anna M, ratuj pani Włochów. Koniecznie rozesłać fotkę z trumnami.

Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #493 dnia: Maja 11, 2020, 19:11:21 pm »

Dedykowane Łukaszowi Szumowskiemu i sekcie zombie-tów:
https://www.youtube.com/watch?v=GM-J4isHBYY#t=26m54s


Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #494 dnia: Maja 12, 2020, 14:42:37 pm »

Zajrzałem na rp.pl, a tam taki sondaż. Będzie nam Pan Bóg błogosławił podług pragnień ludu.

« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2020, 14:48:40 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!