Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 11:16:24 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 197504 razy)
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #1050 dnia: Czerwca 13, 2021, 15:42:16 pm »


Stare, podpatrzone ale jakże pasuje obecnie :)

https://www.facebook.com/TakDlaSzczepien/photos/a.148801565250266/821399434657139[/size]


Talmudyczni wycięli Pani jedno zdanie:
Cytuj
et statim gallus cantavit.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #1051 dnia: Czerwca 13, 2021, 15:52:31 pm »

Czy ktoś bardziej uczony w prawie może mi wyjaśnić jak 1) Episkopat może akceptować limity w Kościołach oraz 2) znosić dyspensę na udział wiernych w niedzielnej/świątecznej Mszy sw. ?
Jak już jest Pan zainteresowany kwestiami prawnymi, to tutaj Pan doczyta, że ten problem Pana nie dotoyczy, bo i tak Panu nie wolno tam chodzić.
(Denzinger 2101)
https://vk.com/doc548040872_603440431
W skrócie: w przypadku UZASADNIONYCH WĄTPLIWOŚĆI co do ważności sprawowanego sakramentu, nie wolno wychodzić a priori z założenia, że jest prawdopodobnie ważny i nie wolno go przyjmować.

To nie żadna sprzeczność Szanowny Panie dla tych, dla których "na rękę" i "nie na rękę" to dwie formy tego samego rytu.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1052 dnia: Czerwca 13, 2021, 17:04:17 pm »


Talmudyczni wycięli Pani jedno zdanie:

et statim gallus cantavit.



Źródło podane proszę pisać i uświadamiać.  A z drugiej strony sama nie wiem jaki związek z tym żartem z 2016 roku ma cytat z J 18,27.
Zapisane
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #1053 dnia: Czerwca 13, 2021, 19:58:33 pm »

Córka Sylwestra przeszła (ciężko) Covid  jesienią i do dziś ma problemy z pamięcią.

Covid uszkadza nie tylko płuca, ale i mózg i wszystkie układy jak mu podchodzą po drodze.

https://www.rp.pl/Covid-19/302159933-Po-covidzie-mozg-jak-sito.html

https://www.rp.pl/Covid-19/200929535-Czy-COVID-19-atakuje-mozg.html

U mnie na przykład, po bezobjawowym przebiegu pojawiły sie problemy z erekcją i stolcem.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #1054 dnia: Czerwca 14, 2021, 16:42:13 pm »

Dr n. med. Piotr Witczak - Proremedium

NIEZALEŻNA FIRMA ZAJMUJĄCA SIĘ BADANIAMI MEDYCZNYMI WZYWA DO NATYCHMIASTOWEGO WSTRZYMANIA SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19
The Evidence-Based Medicine Consultancy Ltd, niezależna firma zajmująca się badaniami medycznymi, która wnosi znaczący wkład w jakość opieki zdrowotnej na całym świecie poprzez rygorystyczne badania i innowacyjną metodologię badań opieki zdrowotnej, w liście otwartym wzywa do NATYCHMIASTOWEGO WSTRZYMANIA SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19.
Firma jest autorem licznych przeglądów systematycznych opublikowanych w prestiżowym Cochrane Library
Cytaty z listu otwartego:
"Dzielimy się tym wstępnym raportem ze względu na PILNĄ POTRZEBĘ PRZEKAZANIA INFORMACJI, KTÓRE POWINNY DOPROWADZIĆ DO ZAPRZESTANIA WPROWADZANIA SZCZEPIEŃ w trakcie pełnego dochodzenia"
"Charakter i różnorodność działań niepożądanych zgłoszonych do „Systemu Yellow Card” [brytyjska baza działań niepożądanych szczepionek] są zgodne z potencjalnymi patologiami opisanymi w tym artykule i poparte innymi niedawnymi pracami naukowymi na temat szkód wywoływanych przez szczepionkę, w których pośredniczy białko kolca (2,3). Teraz jest oczywiste, że te produkty w krwiobiegu są toksyczne dla ludzi. WYMAGANE JEST NATYCHMIASTOWE WSTRZYMANIE PROGRAMU SZCZEPIEŃ, podczas gdy przeprowadzana jest pełna i niezależna analiza bezpieczeństwa w celu zbadania pełnego zakresu szkód, które według danych z brytyjskiej Yellow Card obejmują chorobę zakrzepowo-zatorową, wieloukładową chorobę zapalną, supresję immunologiczną, autoimmunizację i anafilaksję, a także wzmocnienie zależne od przeciwciał (ADE)"
" Istniejące dane z „Yellow Card” obejmujące okres prawie pięciu miesięcy wskazują, że STOPIEŃ ZACHOROWALNOŚCI I ŚMIERTELNOŚCI ZWIĄZANYCH ZE SZCZEPIONKAMI COVID-19 JEST BEZPRECEDENSOWY"
"konieczna jest PILNA OCENA I DYSKUSJA NIEZALEŻNYCH EKSPERTÓW, aby ocenić, czy nowe szczepionki mogą powodować mutacje genów wśród biorców, co sugeruje występowanie NIEZWYKLE RZADKICH ZABURZEŃ GENETYCZNYCH, takich jak napadowe skrajne zaburzenie bólowe (PEPD)"
"dane z nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii są ZNACZNIE ZANIŻONE"
"Agencja ds. Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) ma teraz WIĘCEJ NIŻ WYSTARCZAJĄCĄ ILOŚĆ DOWODÓW W SYSTEMIE YELLOW CARD, ABY UZNAĆ SZCZEPIONKI PRZECIWKO COVID-19 ZA NIEBEZPIECZNE DO STOSOWANIA U LUDZI"
"Należy poczynić przygotowania w celu zwiększenia wysiłków humanitarnych w celu POMOCY OSOBOM POSZKODOWANYM PRZEZ SZCZEPIONKI COVID-19 ORAZ PRZEWIDYWANIA I ŁAGODZENIA ŚREDNIO- I DŁUGOTERMINOWYCH EFEKTÓW. Ponieważ MECHANIZM SZKÓD WYWOŁYWANYCH PRZEZ SZCZEPIONKI WYDAJE SIĘ BYĆ PODOBNY DO SAMEGO COVID-19, obejmuje to współpracę z wieloma międzynarodowymi lekarzami i naukowcami posiadającymi doświadczenie w skutecznym leczeniu COVID-19"

List otwarty: https://b3d2650e-e929-4448-a527-4eeb59304c7f.filesusr.com/ugd/593c4f_b2acdef3774b4e9ca06e9fae526fd5cd.pdf?fbclid=IwAR1ed8q0RYkYbk2W7L1mAd09snAOBEGDamBzRYIt5BQjtkp5wfYeQKJhrOg

Jeśli ocenzurują ten post, to zapraszam:  http://proremedium.pl/2021/06/14/niezalezna-firma-zajmujaca-sie-badaniami-medycznymi-wzywa-do-natychmiastowego-wstrzymania-szczepien-przeciwko-covid-19/?fbclid=IwAR3v5_srCB2MsBNC2VgtNuQ3BsSyjYtswddmFmNCzUvkz_j17twRd5j3nHc
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #1055 dnia: Czerwca 14, 2021, 17:24:08 pm »

Jan Pospieszalski u RAZa

Znalazłem dopiero i słucham. Myślę, że polecić można "w ciemno"...
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #1056 dnia: Czerwca 14, 2021, 18:34:31 pm »

Czy ktoś bardziej uczony w prawie może mi wyjaśnić jak 1) Episkopat może akceptować limity w Kościołach oraz 2) znosić dyspensę na udział wiernych w niedzielnej/świątecznej Mszy sw. ?
Jak już jest Pan zainteresowany kwestiami prawnymi, to tutaj Pan doczyta, że ten problem Pana nie dotoyczy, bo i tak Panu nie wolno tam chodzić.
(Denzinger 2101)
https://vk.com/doc548040872_603440431
W skrócie: w przypadku UZASADNIONYCH WĄTPLIWOŚĆI co do ważności sprawowanego sakramentu, nie wolno wychodzić a priori z założenia, że jest prawdopodobnie ważny i nie wolno go przyjmować.

To nie żadna sprzeczność Szanowny Panie dla tych, dla których "na rękę" i "nie na rękę" to dwie formy tego samego rytu.
Uspokoił mnie Pan :D

Po głębszym zastanowieniu dochodze do wniosku, ze pozorny brak logiki ze strony biskupów, to wynik fiaska rozmow ws limitów w świątyniach. Cos w stylu: skoro nie doszliśmy do porozumienia, to wyślemy ludzi do kościołów. Obawiam się jednak, że większość ludzi w ogóle nie wie o dyspensie, więc na msze juz teraz uczęszczają ci, którzy chcą i ilość wiernych nie zwiekszy się jakoś gwałtownie po 20.06. Na jesieni przy kolejnej fali czeka nas nowe rozdanie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1057 dnia: Czerwca 15, 2021, 17:55:37 pm »

Córka Sylwestra przeszła (ciężko) Covid  jesienią i do dziś ma problemy z pamięcią.

Covid uszkadza nie tylko płuca, ale i mózg i wszystkie układy jak mu podchodzą po drodze.

https://www.rp.pl/Covid-19/302159933-Po-covidzie-mozg-jak-sito.html

https://www.rp.pl/Covid-19/200929535-Czy-COVID-19-atakuje-mozg.html


U mnie na przykład, po bezobjawowym przebiegu pojawiły sie problemy z erekcją i stolcem.


Pan przestanie czytać moje wpisy i komentarze, w tym przypadku była moja odpowiedź do użytkownika "michal260189" i  obejdzie się bez pana prostackich i wprost chamskich komentarzy w moją stronę (nie pierwszy raz tutaj) i bóle panu miną. 

Może administracja, moderacja zwróci uwagę na takie zachowania, gdzie wprost prościuch upodobał sobie mnie tu non-stop atakować.
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #1058 dnia: Czerwca 15, 2021, 18:49:43 pm »

4) Jak skrypt skończy (trwa to parę minut), na samym dole wybieramy Export/Data, w formacie CSV. Zapsujemy plik jako np. moderna.csv

Mamy wtedy wszystkie raporty moderny w pliku moderna.csv i można go łatwo przeszukiwać. Będzie on miał 40434 linii - tyle jest wszystkich raportów. Teraz szukamy (ja użyłem linuxowego "grep") w ilu liniach występuje słowo "Fatal" (każdy rekord, który raportuje śmierć zawiera frazę "1d - Fatal - Results in Death"). Mnie wychodzi 2372.

No dobra, trochę niesamodzielnie:
Cytuj

$ for plik in * ; do echo $plik  $(grep 'Fatal' $plik | wc -l) ; done
AstraZeneca.csv 1720
Janssen.csv 208
Moderna.csv 2496
Pfizer.csv 4087

Porządek nawet się zgadza (P>M>AZ>J). Ale...

Wydaje mi się, że autor tej tabelki popełnił błąd.

Tylko jedén błąd? Źle i w dwóch różnych językach opisana tabelka, i do tego nadal nie wiadomo, skąd liczby (stosunek "na oko" się zgadza: P/M~=2/1). Jeśli dodać do tego kommentarz Pana Rysia, to u mnie by zarobił na bana.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #1059 dnia: Czerwca 15, 2021, 19:54:47 pm »

Może administracja, moderacja zwróci uwagę na takie zachowania, gdzie wprost prościuch upodobał sobie mnie tu non-stop atakować. [/size]
Szkoda, ze nie rozumie Pani różnicy między atakowaniem głupoty, co kto pisze, od osoby, która to pisze.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1060 dnia: Czerwca 15, 2021, 20:16:26 pm »

Szkoda, ze nie rozumie Pani różnicy między atakowaniem głupoty, co kto pisze, od osoby, która to pisze.

Niech pan spuści z tonu bo wreszcie Moderacja wykaże, zgodnie z pańskim mottem, ZERO tolerancji dla pana.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2021, 20:33:13 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1061 dnia: Czerwca 15, 2021, 20:24:20 pm »

U mnie na przykład, po bezobjawowym przebiegu pojawiły sie problemy z erekcją i stolcem.

Jak również trzymaniem moczu i języka za zębami. ;D ;D ;D ;D ;D
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #1062 dnia: Czerwca 15, 2021, 20:34:43 pm »

List otwarty od lekarza w obronie polskich dzieci – Sumienie które nie pozwala milczeć
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1063 dnia: Czerwca 15, 2021, 23:16:55 pm »

Z tego powyższego listu:

"W Polsce mają miejsce niedopuszczalne działania wobec dzieci. Niezbadane jeszcze u dorosłych preparaty genetyczne stosowane jako szczepionki przeciw Covid-19 mają być podawane dzieciom kilkumiesięcznym. Pojawiły się lakoniczne informacje prasowe, że już w styczniu 2021 takie preparaty koncernu Pfizer zostały podane zdrowym dzieciom od 3 miesiąca życia w Rzeszowie włącznie z komunikatem, że te dane są utajnione (!)."

... a to ciekawa informacja.



Bezpieczny Konsument - Marcin Bustowski

(trzeba rozum postradać, żeby tego gościa słuchać. W poniższym linku dobre podsumowanie działalności tego pana: autor komentarza Gumppek Jarosław

https://www.facebook.com/BustowskiMarcin/posts/831486831042703?comment_id=832269060964480


Inni dociekali jak to jest:

"- W odpowiedzi na Pani zapytanie informujemy, że do Komisji Bioetycznej Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie nie wpłynął wniosek od lek. Stanisława Mazura o rozpoczęcie badania klinicznego dotyczącego testów  szczepionki Pfizera wśród dzieci - przekazała 9 marca agencji AFP Stefania Kościółek, dyrektor Biura Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie."

http://www.oil.rzeszow.pl/kontakt


Niech ludzie listy piszą, ale przy okazji więcej dociekają.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2021, 23:21:10 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #1064 dnia: Czerwca 16, 2021, 00:33:18 am »

Kolejny głos rozsądku: https://naszapolska.pl/2021/06/11/gielerak/?fbclid=IwAR2_Or9s_OmMGruM4XGMEYDhSb531aYpPIiupa_M9R-F6zIQuS16Ze7X4Mk
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Strony: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!