Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 06:32:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: co sądzicie o wizjach i działalności ks. Adama Skwarczyńskiego?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: co sądzicie o wizjach i działalności ks. Adama Skwarczyńskiego?  (Przeczytany 11622 razy)
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« dnia: Lutego 14, 2013, 00:18:09 am »

O swoich wizjach mówi tu:

https://www.youtube.com/watch?v=EI7g3kcwbR4

i pisze tu:

http://polskiepanstwopodziemne.wordpress.com/category/powtorne-przyjscie-chrystusa-jego-znaki-i-cuda/ks-adam-skwarczynski-obronca-wiary/

W swoich wypowiedziach powołuje się na Objawienia z Garabandal i III Tajemnicę Fatimską.
Zapisane
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 14, 2013, 01:12:41 am »

Było już.
Tutaj p. Robert też pytał
Zapisane
+++
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 14, 2013, 10:20:26 am »

CZAS się wypełnia

Wielkie Oczyszczenie Świata zbliża się…?

„Jest we drzwiach” – przekonują mnie moi znajomi z różnych stron, dzieląc się swoimi przeżyciami i duchowym doświadczeniem. Nie chcę z otrzymanych fragmencików sklejać jednego obrazu i poddawać go własnej interpretacji, lecz pozostawiam to Wam, Czytelnicy mojego listu.

Poważnie traktuję zapowiedź rolnika spod Drelowa, który odwiedził mnie wiosną ubiegłego roku. Oto ona: „W tym roku czeka nas wielka susza, ale przyszły rok będzie wprost tragiczny”. Niech Pan spojrzy – odpowiedziałem wtedy – jak wszystko pięknie rośnie i kwitnie, na brak wody nie możemy narzekać… „Nie wiem, jak to się stanie, ale jestem pewien, że to co słyszałem, sprawdzi się” – odpowiedział. Można więc przypuszczać, że i w bieżącym roku się sprawdzi.

Osoba, otrzymująca od Pana Jezusa obrazy i słowa (są wydane w książce), na jesieni ub. roku mówiła o konieczności robienia zapasów w postaci kiszonek warzywnych w słoikach, gdyż zbliża się okres głodu. Inna, ciesząca się darem rozmów z Panem Jezusem, zapytała Go, czy dobrze podzieliła swój majątek pomiędzy dzieci (nierówno). Odpowiedział jej: „To już nie ma żadnego znaczenia, gdyż będzie wojna”.

Młodej małżonce i matce z Pomorza Bóg objawił, jak mi dziś powiedziała przez telefon, jej przyszłe życie (obecnie bardzo skomplikowane). M.in. pokazał okres tak strasznego głodu i zimna, nadto jakiegoś zagrożenia, że wolałaby nie żyć. Myśli teraz o jak najcieplejszej kurtce na lato. Usłyszała jednak, że jej osobiste (duchowe) problemy niedługo się skończą: „W grudniu wszystko z ciebie opadnie”. Pytała mnie, czy, jeśli chodzi o grudzień, może się spodziewać „Ostrzeżenia”, czyli zapowiadanego sądu Bożego nad każdym człowiekiem.

Wreszcie świadectwo kilku osób z okolic Terespola, oparte na kontaktach z Aniołem Stróżem i z duszami bliskich zmarłych. Otrzymałem je telefonicznie 24 i 26 marca. Zmarła matka dwukrotnie ostrzega swoją córkę, by nie sadziła ziemniaków, bo się zmarnują – urosną na paznokieć. Inni zmarli: trzeba zbierać dzieci do domu, bo idą bardzo ciężkie czasy, a czasu zostało niewiele; rozdaj świece; będzie płacz i zgrzytanie zębów (i to gorsze, niż w czasie II wojny światowej); wisi nad wami czarna chmura; (powtarzane:) szykujcie ciepłe ubranie. Wizja, którą miała jedna z tych osób: ziemia spustoszona, a na niej las krzyży. Anioł Stróż: gdy usłyszysz w powietrzu szum, uciekaj na piętro; szykuj futro, chleb, wodę, dokumenty; nie pierz firanek na Święta, lecz złóż je i schowaj do pralki – niedługo musiałabyś prać je po raz drugi.

Jak już wyżej stwierdziłem, nie wypowiadam się na temat ogólnego obrazu, jaki daje się „posklejać” z poruszonych świadectw. Mogę tylko dodać, że na pytanie, skierowane do Pana Jezusa, czy powinienem poważnie traktować otrzymane wieści, otrzymałem odpowiedź TAK. Chociaż więc już nie jeden raz zaczynałem robić zapasy i skorzystały z nich mole albo inne (trochę większe) zwierzęta, jednak i tym razem mam zamiar pomyśleć o trwałej żywności, środkach czystości i opatrunkowych, świecach, opale (na lato!) itp. rzeczach. I to tym gorliwiej, że wśród przyszłych wydarzeń, ukazanych mi jako dziecku, była i straszliwa czarna ciemność, nasuwająca się w wiosenne (chyba) południe od wschodu na całe niebo. Po jej nadejściu panowała na ziemi gorzej niż żałobna, strasznie przygnębiająca atmosfera.

By to, co wyżej napisałem, nie wprowadziło „żałobnego” nastroju w miejsce świątecznej radości, która powinna teraz panować wśród nas i w naszych sercach – dodam jeszcze: całujmy z miłością i wdzięcznością rękę naszego Pana zarówno wtedy gdy głaszcze, jak i wtedy gdy przystępuje do wymierzenia kary. Nie będzie to nigdy kara „mszcząca”, lecz tylko poprawcza. A gdy mamy szansę się do niej przygotować, możemy to uznać za dar Boży dla nas i dla naszego otoczenia.

Pan Jezus występował dotychczas w naszej obronie jak ogrodnik z przypowieści, opiekujący się drzewem nieurodzajnym, nie może jednak czynić tego bez końca. I oto może po raz ostatni odpowiedział swemu Ojcu: „Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem, może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć” (Łk 13, 6-9). Możliwe, że losy tej (niedalekiej) „przyszłości” teraz się właśnie ważą… Dopóki nie nadeszła, nawracajmy się, zamiast ulegać panice i opuszczać ręce. Liczy się każdy dzień i każda godzina w naszej wędrówce przez ziemię do Nieba.

Niech Miłosierny Bóg błogosławi wszystkim, którzy pragną wydać godne owoce nawrócenia.

R., 29 III 2007 r. A.S.

Za: http://www.fronda.pl/forum/czas-sie-wypelnia,34213.html


I jeszcze tu w tym temacie:

http://www.fronda.pl/forum/kazanie-ksadama-skwarczynskiego,31333.html?page=2&#comments-anchor

... i tu jeszcze:

Orędzia t y c h czasów * Ks. Adam Skwarczyński.

http://blogmedia24.pl/node/64782
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2016, 22:58:41 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 12, 2017, 21:02:30 pm »

Cały wywiad z Ks. Skwarczyńskim do filmu "Proroctwo".

https://gloria.tv/video/1oyWi2nJSafiDzgFe8EPxybRH
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 12, 2017, 21:27:42 pm »

Hm, no proszę. A ja myślałem, że to ta sama osoba, co niejaki Adam-Człowiek. Ale też nigdy się tymi kwestiami specjalnie nie interesowałem.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 12, 2017, 22:29:10 pm »

Współpracowali i nawzajem się uzupełniali, ks. Skwarczyński był  adiustatorem  "Adama-Człowieka".  Ten drugi już nie żyje.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Marca 12, 2020, 15:57:48 pm »

Komunikat w sprawie Ks. dr. Adama Skwarczyńskiego

W związku z licznymi zapytaniami, wątpliwościami i zarzutami kierowanymi do Kurii Diecezjalnej Siedleckiej przez wiernych świeckich i osoby duchowne w związku z działalnością i nauczaniem Ks. dr. Adama Skwarczyńskiego, kapłana Diecezji Siedleckiej, Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda dnia 16 grudnia 2019 r. powołał specjalną Komisję do zbadania i oceny teologicznej tej kwestii.

Na podstawie przedstawionego protokołu z prac Komisji z dnia 31 stycznia br., kierując się dobrem duchowym wiernych, Biskup Siedlecki w dniu 9 marca br. przedstawił Ks. dr. Adamowi Skwarczyńskiemu opinię Komisji teologicznej i wręczył dekret, w którym nakazał Ks. Adamowi zaprzestania:

1. nauczania, także w Internecie i przez publikacje drukowane, błędnej nauki Księdza Adama o Paruzji, a zwłaszcza: że Paruzja jest „wydarzeniem środkowym”, a nie ostatecznym „na końcu świata”, że przyjście Chrystusa ma się dokonać „za naszych dni” co domaga się od wiernych kosztownego, zwłaszcza materialnego, zaopatrzenia się na 3 dni ciemności a także propagowania idei 25 lat szczęśliwości nowych ludzi po „trzech dniach ciemności”. Jednocześnie Ks. Adam został zobowiązany do usunięcia materiałów z nauczaniem ze stron internetowych oraz jakiegokolwiek publikowania, także w Internecie, bez wyraźnego pozwolenia Biskupa Siedleckiego.
2. magicznego błogosławienia wody „na odległość”;
3. ezgorcyzmowania opętanych ze względu na brak misji kanonicznej od biskupa diecezjalnego.
Ponadto Biskup Siedlecki nie wyraził zgody na dalsze prowadzenie przez Ks. dr. Adama Skwarczyńskiego „poradni życia duchowego”, która mieściła się w jego domu w Rakowcu k. Siedlec oraz gromadzenia się wiernych na Eucharystii w prywatnej kaplicy  Ks. Adama.

Ks. dr Adam Skwarczyński przyjął decyzję Księdza Biskupa i zobowiązał się do jej przestrzegania. Jednocześnie został poinformowany, że w przypadku niezastosowania się do powyższych nakazów zostaną mu wymierzone kary przewidziane przez prawo kanoniczne.

Ks. dr Jerzy Duda

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa

Kurii Diecezjalnej Siedleckiej

Siedlce, dnia 10 marca 2020 r.

 https://diecezja.siedlce.pl/komunikat/komunikat-w-sprawie-ks-dr-adama-skwarczynskiego/
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Marca 12, 2020, 19:16:47 pm »

Pytanie od czytelnika Młota na Posoborowie: czy ks. Adam jest 100% Novus Ordo?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: co sądzicie o wizjach i działalności ks. Adama Skwarczyńskiego? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!