Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:37:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 64 Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 110886 razy)
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #735 dnia: Sierpnia 15, 2021, 11:57:58 am »

@p. jwk
A propos "Wolny Narut": może oni wspominają Narutowicza? ::)

Wygląda, że w ogóle nie ma już nigdzie w pełni suwerennych rządów, rządzą jakieś ośrodki wpływu skupiające w swych rękach miażdżącą większość światowych kapitałów a rządy wyłaniane na drodze "demokratycznych wyborów" w mniejszym, lub większym stopniu są im podporządkowane.
Nieuznawanie suwerenności Iranu bywa kosztowne.
Nieuznawanie suwerenności Chin bywa niebezpieczne.
Nieuznawanie suwerenności Izraela to antysemityzm. Jest najnowszym grzechem przeciwko Duchowi Świeckiemu, który potępia Franciszek Papież.

Kraje demolkratyczne nie są suwerenne, bo ich zmieniani raz na kilka lat "władcy" są z ludu wyrwani: zepsuci, zadłużeni, zakłamani, skorumpowani, uzależnieni, podatni na szantaże i łatwi do przewerbowania. Zadłużyli swoje państwa, a teraz banksterka przejmuje władzę za długi. Posądzam, że właśnie po to loże bryt. i franc. rozlały tę demo-zarazę po świecie.

@p. Pentuer
Cytat: Pentuer
W XXI w. rozbiory przeprowadza się inaczej niż kiedyś. Po co zajmować jakieś terytorium, skoro wystarczy ustalić strefy wpływów i eksploatować każdy swoje nie wchodząc sobie nawzajem za bardzo w paradę? I tanio taka impreza wychodzi, i utrzymywać zaanektowanego terytorium za własną kasę nie potrzeba. Chciałbym się mylić, ale przypuszczam, że nasz kraj jest już po rozbiorach.
Końca historii nie ma. Rozbiory były, są i będą. Co do stanu dzisiejszego, rzeczywiście ma Pan rację. Na razie jesteśmy takim kondominium, rządzonym przez Radę Ambasadorów, którzy podzielili swoje wpływy, czasami udziały się zmieniają... ale zawsze może być gorzej, a jak może, to będzie.

Odzyskać niepodległość się da, tylko musi być jedynowładztwo, silna doktryna, swoboda gospodarcza, kara śmierci dla zdrajców, dużo broni, dużo dzieci, dużo cierpliwości.

Turcja też znajduje się w strategicznym punkcie, też ma wojny dookoła. Turcy wyznają silną doktrynę (islam + restauracja Imperium Osmańskiego), gospodarka im rośnie, bo nie mają unijnego socjalu i norm unijnych. Mają dzieci - typowy 40-letni Turek w Turcji ma ich 3-5. Broń jest łatwo dostępna, armia - wypasiona (choć jeszcze sporo dałoby się zrobić). Agentura siedzi na emigracji albo w pace.

Gdzie teraz jest Rzym, gdzie Krym, a gdzie Polska?

Jeszcze a propos cytatu z RAZa:

Operacja z przyprawianiem nam mordy morderców i złodziei to nie jest próba zniechęcenia Żydów do emigracji, jak wynika z tekstu p. RAZa.
To jest próba (udana) osamotnienia Polski na arenie mnar., żeby "koalicja międzynarodowa" mogła nas zająć jak Irak bez ryzyka popsucia sobie stosunków z kimś poważnym - wszak nasi pisowscy miszcze są w konflikcie z każdym państwem i jeszcze walczą z własnym narodem, więc za Trzecią RP nikt nie kiwnie palcem na cynglu.

Ważne jest też masowe oddziaływanie psychologiczne, żeby np. uczciwi niefilosemici z prowincji amerykańskiej, włoskiej, francuskiej, arabskiej etc., nie zaczęli swoim politykom zadawać dziwnych pytań w rodzaju: "a po jakiego grzyba ta cała misja pokojowa w Polsce? Czemu my w tym bierzemy udział? Dlaczego mamy ich nienawidzić, przecież ja sam znam paru..." itp., itd. Nas ma nikt nie żałować.

Ale to musi zejść jeszcze niżej, do poziomu instynktów pojedynczych ludzi. Przykładowy trzeźwo myślący Teksańczyk irlandzkiego pochodzenia, katol-tradol nieczytający Forbesa i Timesa, ma się odruchowo cieszyć na wieść o wojnie w Polsce.
Jego syn, szeregowiec Ryan, musi być przy tym święcie przekonany, że oto wraz z kolegami z innych krajów zaprowadza pokój, wolność i dobrobyt w jakimś okropnym miejscu, tak jak to się zdawało jego kuzynowi w Iraku czy Kosowie. Potem wróci na ranczo, przywita się z żoną i dziećmi, zje obiad i pójdzie do garażu rozkonserwować dawno nieodpalanego harleya.

I wtedy podejdzie do niego 6-letnia córcia i zacznie zadawać dziwne pytania: "Czy nasi sąsiedzi Novakowie to też są Polacy?" "Czy w Polsce też się jeździ takimi fajnymi motorami jak twój?" albo po prostu: "Tato, a co ty robiłeś tyle czasu?"

Co taki szer. Ryan ma odpowiedzieć?
"Obróciłem w niewolników nieszczęśliwy naród, który nic mi złego nie zrobił"?
"Spaliłem doszczętnie cały kraj dla tego samego rządu federalnego, który nami gardzi"?
"Zabijałem chrześcijan w imię interesów żydowskich socjalistów"?
"Po ludziach się jeździ czołgami, córciu, a o spalonych motocyklach swoich nieżyjących ojców tamtejsze dzieci mogą wspominać, stojąc w kolejce z elektronicznymi kartkami po chleb"?


Chodzi o to, żeby szeregowiec Ryan nie miał takich problemów - przeciwnie, żeby jeszcze jego dzieci pomyślały "aha, Novakowie też... Do głowy by mi nie przyszło, że to tacy dranie. Całkiem fajni się wydawali, a zabijali Żydów i jeszcze chcieli mi zabić tatę". Vide akcja przeciwko amerykańskim Japończykom podczas IIWŚ albo Niemcom podczas IWŚ. Potem jeszcze poczciwe i miłe dzieci tych dzieci będą (jako harcerze) zapraszały przechodniów na spotkanie z weteranem misji w Polsce.

Moja osobista konkluzja (mozna, a nawet trzeba się nie zgodzić): Nie, nie poszybował Pan za wysoko. ;D P. RAZ kpi, o drogę pyta, albo wreszcie wykonuje zadanie zlecone, jak przystało na demokratę i stypendystę fundacji.
Uważam RAZ-a za b. inteligentnego człowieka, ale jest go co najmniej dwóch, zależnie od strony, z której czuć aromat forsycji.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2021, 12:54:13 pm wysłana przez Cynin Sodowy » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #736 dnia: Sierpnia 15, 2021, 21:04:27 pm »

W międzyczasie były najlepszy sojusznik Polski ewakuuje dyplomatów z dachu ambasady w Kabulu. Trwa palenie papierów w piecach ambasady.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #737 dnia: Sierpnia 16, 2021, 10:27:39 am »

Dla lekkiego odprężenia:

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #738 dnia: Sierpnia 16, 2021, 12:03:00 pm »

Wątek dotyczy PiSu ale widzę, że niektórzy wreszcie pojęli, że PiSPO  jedno zło.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #739 dnia: Sierpnia 16, 2021, 13:35:42 pm »

W Polsce jest już 10% inflacji?? Możliwe :/
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #740 dnia: Sierpnia 16, 2021, 13:51:00 pm »

Wątek dotyczy PiSu ale widzę, że niektórzy wreszcie pojęli, że PiSPO  jedno zło.

Znowu to kobieciątko o bardzo małym rozumku się wyprodukowało, za skomplikowane dla niej to:  Konfa-PO --- jedno zło!. Ostatnie głosowania rąsia w rąsię dobitnie to potwierdzają.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2021, 17:00:04 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #741 dnia: Sierpnia 16, 2021, 13:55:56 pm »

W Polsce jest już 10% inflacji?? Możliwe :/

Jak liczona i przez kogo?
Na pewno wchodzą kolejne skutki tego co tak gładko podpisał Chyży Ruj zanim się udał do Brukseli, na zasłużoną funkcję Treuhändera1 Makreli.


1 https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Treuhaender;3989034
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2021, 17:02:59 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #742 dnia: Sierpnia 16, 2021, 17:33:02 pm »

... czuć aromat forsycji ...



Słodka zapowiedź Wiosny i coraz dłuższych dni ... Tyle, że akurat ta ze zdjęcia raczej nie pachnie ...   :)
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #743 dnia: Sierpnia 16, 2021, 18:04:10 pm »

Panie jwk,
heteroseksualni mężczyźni tak się do kobiet nie odnoszą. Ale co kto lubi, tolerancję teraz mamy.

Za pierwszej koronapaniki miałem epizod proletariacki, bo wyleciałem jednocześnie z obu prac i musiałem iść zasuwać na budowę, a co za tym idzie - przymusowo słuchać RMF FM. Na własne uszy słyszałem prezesa Glapińskiego, jak otwartym tekstem w wywiadzie dla RMF FM zapewniał, że odrobina "luzowania ilościowego" jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

A teraz proszę se z łaski swojej sięgnąć do portfela po banknoty.
Te nowe, z białymi łebkami: dyszki z emisji 15 września 2018, chrobre z 15 września 2016, kaziki z 8 grudnia 2017, stówki akurat nie mam z 14 grudnia 2018.
Jak byk stoi: "Adam Glapiński"
Także tego, to nie Korwin i nie Chyży drukował. Pan też z łaski swojej mógłby już nie drukować na złowrogą Konfę, tylko się cieszyć, że czego jak czego, ale pieniędzy to nam nie braknie. Pozwala mi leżeć na zielonych!

A Chyży Rój zostanie naszym umiłowanym Gauleiterem, choćby nawet 100% Polaków zagłosowało na JarKacza. Po prostu tak się dogadała Caryca Aniela z Ziukiem Binladenem, że teraz jej kolejka kręcić wybory w Obszarze Wisły. To, że sobie pokrytykujemy JarKacza, nic nie zmieni. Za to jakie przyjemne!  ;D
A jeśli ktokolwiek ma wątpliwości co do tego, jak będzie, to niech patrzy, co robi Gówin - i wszystko jasne. Strach pomyśleć, co będzie, jak go zabraknie - chociaż sądzę, że już wtedy będzie Operacja Pokojowa, a Gówin zostanie premierem na wychodźstwie. Trzeba sprawdzać na bieżąco, czy Gówin nie sprzedaje nieruchomości w dużym mieście, bo jeśli tak, to zbliża się powstaharakiri.

Warunki na zgrupowaniu mieliśmy bardzo dobre i to wcale nieprawda, że nad łóżkiem dach przeciekał. Prezes dba o nas jak ojciec rodzony, dodruk nie szkodzi, a jeśli ktoś nie umie prowadzić biznesu w Obszarze Wisły, to na pewno się do tego nie nadaje. Pieniądz jest tani i grzech nie pożyczyć, armia europejska jest super, traktat lizboński i konwencja stambulska też, polskie złoża gazu łupkowego nie istnieją, podobnie jak Roszczenia Międzynarodowe. Amerykanie w Polsce, ostatnia prosta, szczepimy się.

I to wcale nieprawda, co mówi Jan Piński, że JarKacz jest sodomitą.

Tako rzecze Jaratustra.

Pispeo jednodobro.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2021, 18:34:19 pm wysłana przez Cynin Sodowy » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #744 dnia: Sierpnia 17, 2021, 00:06:00 am »

W Polsce jest już 10% inflacji?? Możliwe :/

Jak liczona i przez kogo?
Na pewno wchodzą kolejne skutki tego co tak gładko podpisał Chyży Ruj zanim się udał do Brukseli, na zasłużoną funkcję Treuhändera1 Makreli.


1 https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Treuhaender;3989034

Ja liczę patrząc na stan zasobności swojego portfela. Zrezygnowałem (częściowo sam, częściowo przez bandytów, którzy odcięli mnie od koncertów pod pozorem covida) z części wydatków, a co miesiąc za wiele odłożyć nie mogę. Mimo tego że zarabiam 5% więcej niż rok temu.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #745 dnia: Sierpnia 17, 2021, 07:24:53 am »

Ja liczę patrząc na stan zasobności swojego portfela. Zrezygnowałem (częściowo sam, częściowo przez bandytów, którzy odcięli mnie od koncertów pod pozorem covida) z części wydatków, a co miesiąc za wiele odłożyć nie mogę. Mimo tego że zarabiam 5% więcej niż rok temu.

Boś pan jest nieudacznik!  ;)
Musisz pan zarabiać więcej! Bierz pan przykład z posłów i senatorów i nie 5% ale 25%, 50% albo i bez kozery powiem: "pincet!"
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #746 dnia: Sierpnia 17, 2021, 08:13:47 am »

W Polsce jest już 10% inflacji?? Możliwe :/

Czego się pan spodziewał?
Ktoś z pis-u powiedział, że potrzeba 15 lat w Polsce i dorównać do zachodnich zarobków. Będziemy niedługo bogaci jak na zachodzie. To jak się robi ekonomicznie żeby podnieść zarobki?
Ceny papierosów jak na Ukrainie nie kupimy, bo nie są w eurokołchozie.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #747 dnia: Sierpnia 17, 2021, 17:50:04 pm »

Ktoś z pis-u powiedział, że potrzeba 15 lat w Polsce i dorównać do zachodnich zarobków.

Uczciwy i realistyczny ten ktoś. Na zachód od nas jest Kuba, Wenezuela, Mauretania, Sahara Zachodnia, Honduras, Salwador...

Chyba nie jestem odosobniony w przypuszczeniu, że zamożność przeciętnego Kowalskiego niedługo dorówna zamożności mieszkańców ww. państw?
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #748 dnia: Sierpnia 30, 2021, 16:26:24 pm »

Panie jwk,
heteroseksualni mężczyźni tak się do kobiet nie odnoszą.

Pan-ś chyba o tych "heterosexualnych mężczyznach" to w xiążkach czytał.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #749 dnia: Sierpnia 30, 2021, 17:37:29 pm »

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 64 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!