Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:55:47 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 64 Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 110863 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #720 dnia: Sierpnia 12, 2021, 14:17:03 pm »

Nie jestem zorientowana do końca ale zapewne chodzi tu o jakieś uporządkowanie tych spraw.




Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #721 dnia: Sierpnia 12, 2021, 14:30:33 pm »

Ok. No więc TVN nie ma 50% udziału ani w rynku medialnym per saldo ani w rynku telewizyjnym.

Natomiast kto jest udziałowcem TVN to jest już inna sprawa.

I jeszcze inna jest taka czy jest gwarancja, że "polskie" media są korzystniejsze dla obywateli - tzn. czy działają na rzecz obywateli czy na rzecz partii rządzącej. Innymi słowy: czy zapisy prawne tak naprawdę zapewniają cokolwiek obywatelom czy jedynie pod przykrywką dobra społecznego zapewniają rządzącym kontrolę nad mediami i rząd dusz?
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #722 dnia: Sierpnia 12, 2021, 15:05:22 pm »

Należałoby najpierw przeczytać starą Ustawę i tę która wprowadza pewne poprawki i wtedy się pan zorientuje o co tu chodzi.
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #723 dnia: Sierpnia 12, 2021, 16:40:33 pm »

Ja tylko pytam czy głosowanie do skutku nie może dotyczyć również wyborów parlamentarnych.
Albo są jakieś zasady albo cyrk i hutzpach.
Raczej bym optował za zasadami ale ja nie jestem z pis więc pewnie się nie znam.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #724 dnia: Sierpnia 12, 2021, 17:25:45 pm »

Uczmy się od PIS-u jak działa IV RP. Jakie są kruczki prawne którego wcześniej nie słyszeliśmy. Mnie uczyli, że jak ktoś ma ziemię z bogatymi surowcami w Polsce na którą można wydobyć np: ropę naftową, to państwo ma prawo rekwirować właścicielowi ziemię.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #725 dnia: Sierpnia 12, 2021, 21:39:32 pm »

Ja tylko pytam czy głosowanie do skutku nie może dotyczyć również wyborów parlamentarnych.
Albo są jakieś zasady albo cyrk i hutzpach.
Raczej bym optował za zasadami ale ja nie jestem z pis więc pewnie się nie znam.


A ja nie jestem z PIS-u, ani z Konfederacji, ani z innej bandy.  Wcale nie trzeba być z PIS-u  żeby się nie znać. A cyrki zawsze jedna banda czy druga wznieca.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #726 dnia: Sierpnia 13, 2021, 00:59:34 am »

Należałoby najpierw przeczytać starą Ustawę i tę która wprowadza pewne poprawki i wtedy się pan zorientuje o co tu chodzi.

wystarczy spojrzeć na twarz posła odpowiadającego za losy tej ustawy, by wiedzieć, jakie będą losy projektu.

Ten "rząd" jest niesamowity. Przez 5 poprzednich lat byli ręcznie sterowani przez ambasadę USA, byli też jedynymi osobami w kraju zupelnie tego nieświadomymi. No a teraz jak poobrażali sobie wszystkich sąsiadów dookoła, to jeszcze wzięli się za konflikt z Hamerykanami. Należałoby się zastanowić, kto ich na te pozycje wyprowadził....

W 18 wieku taka "polityka zagraniczna" zakończyłaby się dla każdego w Europie rozbiorami.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #727 dnia: Sierpnia 14, 2021, 15:11:23 pm »

Prezydent postanowił podpisać nowelę Kodeksu Postępowania Administracyjnego

Czy to oznacza kres epoki mafii reprywatyzacyjnych, w tym również tamę dla roszczeń żydowskich grandziarzy i oszustów z NY? Oby!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2021, 15:26:23 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #728 dnia: Sierpnia 14, 2021, 15:23:37 pm »

Cytuj
W naszym programie był i jest plan repolonizacji mediów - stwierdził Paweł Kukiz w kontekście projektu PiS nowelizacji tzw. ustawy medialnej. Polityk dodał, że skorzysta z tej okazji, "realizując w ten sposób jeden z punktów programowych Kukiz'15".

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/lex-tvn-pawel-kukiz-druga-taka-okazja-na-repolonizacje-mediow-moze-sie-juz-nie/vw86b6r
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2021, 15:25:26 pm wysłana przez Baltazar » Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #729 dnia: Sierpnia 14, 2021, 16:43:07 pm »

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2021, 16:45:37 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #730 dnia: Sierpnia 14, 2021, 17:41:37 pm »


Ten "rząd" jest niesamowity. Przez 5 poprzednich lat byli ręcznie sterowani przez ambasadę USA, byli też jedynymi osobami w kraju zupelnie tego nieświadomymi. No a teraz jak poobrażali sobie wszystkich sąsiadów dookoła, to jeszcze wzięli się za konflikt z Hamerykanami. Należałoby się zastanowić, kto ich na te pozycje wyprowadził....

W 18 wieku taka "polityka zagraniczna" zakończyłaby się dla każdego w Europie rozbiorami.

W XXI też się tak skończy.

A co do ich nieświadomości sterowania z ul. Pięknej... ja bym raczej powiedział, że byli jedynymi osobami w kraju tak uporczywie udającymi nieświadomość tego faktu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2021, 17:58:55 pm wysłana przez Cynin Sodowy » Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #731 dnia: Sierpnia 14, 2021, 18:46:03 pm »


W XXI też się tak skończy.

A co do ich nieświadomości sterowania z ul. Pięknej... ja bym raczej powiedział, że byli jedynymi osobami w kraju tak uporczywie udającymi nieświadomość tego faktu.

W XXI w. rozbiory przeprowadza się inaczej niż kiedyś. Po co zajmować jakieś terytorium, skoro wystarczy ustalić strefy wpływów i eksploatować każdy swoje nie wchodząc sobie nawzajem za bardzo w paradę? I tanio taka impreza wychodzi, i utrzymywać zaanektowanego terytorium za własną kasę nie potrzeba. Chciałbym się mylić, ale przypuszczam, że nasz kraj jest już po rozbiorach. Teraz po wyborze Bidena tylko pewne korekty stref wpływów i szlus.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #732 dnia: Sierpnia 14, 2021, 21:26:26 pm »

Chciałbym się mylić, ale przypuszczam, że nasz kraj jest już po rozbiorach.

Wygląda, że w ogóle nie ma już nigdzie w pełni suwerennych rządów, rządzą jakieś ośrodki wpływu skupiające w swych rękach miażdżącą większość światowych kapitałów a rządy wyłaniane na drodze "demokratycznych wyborów" w mniejszym, lub większym stopniu są im podporządkowane. Widać było jak Prezydent Donald Trump próbował im podskoczyć i jakim żałosnym człowieczkiem go zastąpiono.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #733 dnia: Sierpnia 14, 2021, 22:16:09 pm »

Reakcja starszych braci w wierze na nowelę KPA:



Jeśli to nie jest sianie antysemityzmu (tego prawdziwego, a nie wymyślanego w niecnych celach) to co nim jest?

Pytanie - po co? W jakim celu Izrael chce być znienawidzony w kraju, w którym jakoś nie słyszy się o napadach na synagogi (w odróżnieniu od Europy Zach.), prawowierny wyznawca judaizmu może sobie chodzić po ulicy i mało prawdopodobne, że ktoś go w jakimś niecnym celu zaczepi? W którym po 1968r. na antysemityźmie raczej trudno coś politycznie ugrać by się dało. Tak, wiemy że Izrael opanowali współcześni antypolscy "Litwacy" ale czy to wszystko tłumaczy? Być może prawdą jest, że w Izraelu na podobieństwo procesu dechrystianizacji na Zachodzie postępuje dejudaizacja (nie wiem, czy to dobre określenie, ale inne akurat nie przychodzi mi do głowy), nacisk Arabów nie maleje ( a ci skubańcy jakoś nie chcą się deislamizować), i co robić? Jak powstrzymać, zwłaszcza młodych, przed emigracją z Ziemi Obiecanej? Jest już religia Holokaustu ze swoimi niepodważalnymi dogmatami, ale to widocznie za mało. Trzeba zatem mówić młodym Żydom - "Antysemityzm jest na całym świecie i wszędzie poza Izraelem jesteście znienawidzeni. Nie wyjeżdżajcie więc, bo tylko tu jesteście bezpieczni. Wszędzie grozi powtórka z Holokaustu". Na tę tezę trzeba dać przekonujące dowody. Więc się je tworzy.

PS Wprawdzie 2-ga część powyższego akapitu jest zaczerpnięta z artykułu RAZa w "Do Rzeczy" z ub. r. ale czy mimo wszystko nie poszybowałem zbyt wysoko? :)

PS 2

Minister spraw zagranicznych Yair Lapid podjął decyzję o wycofaniu izraelskiego charge d'affaires z Polski oraz "zarekomendował", żeby ambasador Polski tymczasowo nie wracał do placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. Jest to reakcja na podpisanie przez Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy, która zmienia prawo reprywatyzacyjne i jednocześnie zamyka drogę do restytucji mienia ocalałym z Holokaustu. - Nie powinniśmy ulegać szantażowi - mówi Onetowi były szef MSZ Witold Waszczykowski.

Żródło - Izrael reaguje na ustawę podpisaną przez Andrzeja Dudę. Polski ambasador ma nie wracać z wakacji
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2021, 22:27:33 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #734 dnia: Sierpnia 14, 2021, 22:41:46 pm »

Chciałbym się mylić, ale przypuszczam, że nasz kraj jest już po rozbiorach.

Wygląda, że w ogóle nie ma już nigdzie w pełni suwerennych rządów, rządzą jakieś ośrodki wpływu skupiające w swych rękach miażdżącą większość światowych kapitałów a rządy wyłaniane na drodze "demokratycznych wyborów" w mniejszym, lub większym stopniu są im podporządkowane. Widać było jak Prezydent Donald Trump próbował im podskoczyć i jakim żałosnym człowieczkiem go zastąpiono.

Jest jeden wyjątek - Chiny. Parę m-cy temu posłuchałem sobie na YT prelekcji T. Wróblewskiego w której usłyszałem, że z tymi międzynarodowymi koncernami też nie jest tak, że są wszechpotężne. Także na nie następuje ekspansja Chińczykówi i "ponadnarodowy" po jakimś czasie (a Chińczycy działają b. długofalowo) może przestać takim być.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 64 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!