Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:29:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 64 Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 110861 razy)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #465 dnia: Lipca 16, 2020, 21:01:39 pm »

Na tali text natrafiłem na ćwierkaczu:



Nie podejmuję się skomentowania...
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #466 dnia: Lipca 16, 2020, 22:17:24 pm »

Przecież było oczywiste, że takie próby będą podejmowane.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #467 dnia: Lipca 17, 2020, 15:03:27 pm »

Czy mam wyliczać, ile razy regulamin złamał p. jwk?
Ja się pana nie czepiałem ale skoro pan się do mnie ciągle przystosunkowuje, to wymyślę panu adekwatniejszego nicka.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #468 dnia: Lipca 17, 2020, 18:54:59 pm »

Poseł PiS Zbigniew Girzyński powiedział dla radia WNET, że były naciski ze strony hierarchów kościelnych w kierunku kierownictwa jego partii, żeby duchowny nie pojawił się w tej komórce. Swoje dołożył Sławomir Cenckiewicz, który wyjawił, że lata temu również przez wpływ przedstawicieli Kościoła nie został prezesem IPN. Wtedy bali się rozliczenia z agenturalną przeszłością.

https://nczas.com/2020/07/17/posel-pis-zdradza-ze-hierarchowie-kosciola-naciskali-na-kierownictwo-pis-ws-ks-isakowicza-zalewskiego-cenckiewicz-tez-dorzucil-swoje/
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #469 dnia: Lipca 17, 2020, 19:58:25 pm »

Czy mam wyliczać, ile razy regulamin złamał p. jwk?
Ja się pana nie czepiałem ale skoro pan się do mnie ciągle przystosunkowuje, to wymyślę panu adekwatniejszego nicka.
Tu nie chodzi o mnie tylko o całokształt.
Co do nicka: wolna wola.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #470 dnia: Lipca 17, 2020, 20:11:34 pm »

Na tali text natrafiłem na ćwierkaczu:



Nie podejmuję się skomentowania...

Czemu nie skomentować, autor najpierw odsądza Pana Bąkiewicza od czci i wiary i wyzywa go od śpiochów a potem nazywa elektoratem patriotycznym elektorat patriotyczny w nieco ponad połowie. Jak jeszcze pamiętam te "salony narodowe" z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, to obrzucanie inwektywami niedawnych sojuszników było tam standardem. Koronnym argumentem było imputowanie takiemu korzeni żydowskich.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #471 dnia: Lipca 17, 2020, 20:17:12 pm »

Tu nie chodzi o mnie tylko o całokształt.

Tak powiedzieć, żeby nic nie powiedzieć, to nie taka wielka sztuka dla niektórych wręcz standard wypowiedzi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #472 dnia: Lipca 17, 2020, 20:28:24 pm »

Poseł PiS Zbigniew Girzyński powiedział dla radia WNET, że były naciski ze strony hierarchów kościelnych w kierunku kierownictwa jego partii, żeby duchowny nie pojawił się w tej komórce. Swoje dołożył Sławomir Cenckiewicz, który wyjawił, że lata temu również przez wpływ przedstawicieli Kościoła nie został prezesem IPN. Wtedy bali się rozliczenia z agenturalną przeszłością.

https://nczas.com/2020/07/17/posel-pis-zdradza-ze-hierarchowie-kosciola-naciskali-na-kierownictwo-pis-ws-ks-isakowicza-zalewskiego-cenckiewicz-tez-dorzucil-swoje/

Niecenzuralne słowa same cisną się na usta. Co to ma być? Ludzie dostawali mandaty za stanie w kolejkach do spowiedzi na Wielkanoc, gdzie wtedy byli biskupi? Nie mogli wykorzystać tej soft power dla dobra wiernych? Uwalenie kandydatury księdza Tadeusza jest dla mnie gorsze niż działania bp Janiaka.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #473 dnia: Lipca 17, 2020, 20:36:09 pm »

Niecenzuralne słowa same cisną się na usta. Co to ma być? Ludzie dostawali mandaty za stanie w kolejkach do spowiedzi na Wielkanoc, gdzie wtedy byli biskupi? Nie mogli wykorzystać tej soft power dla dobra wiernych? Uwalenie kandydatury księdza Tadeusza jest dla mnie gorsze niż działania bp Janiaka.

Do jakich działań Biskupa Janiaka pan tu nawiązuje?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #474 dnia: Lipca 17, 2020, 22:14:44 pm »

Z boku tematu: członkiem Rady Nadzorczej firmy Krakchemia SA był "Pan Kazimierz Sowa", legitymujący się następującą biografią:

Absolwent teologii na Papieskiej Akademii Teologicznej, dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University w Nowym Sączu, dziennikarz i publicysta, stały komentator TVN24 oraz autor licznych tekstów w czołowych tygodnikach opinii. W ostatnich latach ekspert w zakresie etyki biznesu i współautor kilkunastu programów poświęconych tej tematyce. Aktualnie pełni funkcję dyrektora naczelnego kanału telewizyjnego religia.tv. Doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania firmą oraz public relations obejmujące między innymi komunikację zewnętrzną i wewnętrzną, jak i marketing i reklamę zdobywał pełniąc szereg funkcji na stanowiskach kierowniczych w takich instytucjach medialnych jak ogólnopolska sieć Radia Plus, Telewizja Religia Sp. z o.o. czy fundacjach.

https://www.krakchemia.pl/informacje-finansowe-2013

Jak widać, naszym Arcypasterzom nie przeszkadzało, że Pan Kazimierz Sowa ciułał sobie kasę w  radzie nadzorczej jakiejś firmy, nie kłóciło się to z posoborowym rozumieniem prezbiteratu, ale ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w komisji ds pedofilii to już by było nieprzystojne dla księdza i w ogóle niekoszerne.
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2020, 22:17:18 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #475 dnia: Lipca 18, 2020, 13:50:31 pm »

Szanowni Państwo,

Zwracam się ponownie do Moderacji/Administracji z pytaniem czy były/są interwencje dot zamieszczanych postów nieprzychylnych władzy (świeckiej ale i duchownej  ;)

Jeżeli są, to bardzo proszę o mrugnięcie emotikonem " :-\"
Nikt nie będzie miał do Państwa pretensji. Sam nie wiem jak bym się zachował - odpowiadacie za forum, to jest odpowiedzialność.

Lepiej jednak nie trzymać takich nacisków w tajemnicy bo one i tak będą się tylko nasilać - lepiej przerwać sprawę.. Fakt zatajenia pierwszych nacisków może być wykorzystywany do szantażu typu soft:
- Od 3 m-cy zgadzał się pan a teraz pan tak się usztywnił? Co powiedzą forowicze na to?

Jeszcze raz z sympatią prosimy o info.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #476 dnia: Lipca 18, 2020, 13:57:22 pm »

Niecenzuralne słowa same cisną się na usta. Co to ma być? Ludzie dostawali mandaty za stanie w kolejkach do spowiedzi na Wielkanoc, gdzie wtedy byli biskupi? Nie mogli wykorzystać tej soft power dla dobra wiernych? Uwalenie kandydatury księdza Tadeusza jest dla mnie gorsze niż działania bp Janiaka.

Do jakich działań Biskupa Janiaka pan tu nawiązuje?
Do tych przestawionych w filmie Sekielskiego. Były piękne słowa abp Polaka, była szansa na rozwiązanie problemu rękami przychylnej sobie partii, należało tylko wziąć kogoś spoza układu kurialno-partyjnego. Tylko tyle i aż tyle.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #477 dnia: Lipca 18, 2020, 14:31:14 pm »

Niecenzuralne słowa same cisną się na usta. Co to ma być? Ludzie dostawali mandaty za stanie w kolejkach do spowiedzi na Wielkanoc, gdzie wtedy byli biskupi? Nie mogli wykorzystać tej soft power dla dobra wiernych? Uwalenie kandydatury księdza Tadeusza jest dla mnie gorsze niż działania bp Janiaka.

Do jakich działań Biskupa Janiaka pan tu nawiązuje?
Do tych przestawionych w filmie Sekielskiego. Były piękne słowa abp Polaka, była szansa na rozwiązanie problemu rękami przychylnej sobie partii, należało tylko wziąć kogoś spoza układu kurialno-partyjnego. Tylko tyle i aż tyle.

Nie chciałbym pana urazić ale branie za wiarygodne "rewelacji" Sekielskich i za dobrą monetę wystąpień pożal się Boże aktualnego Prymasa Polski to przejaw świętej naiwności w najczystszej postaci.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2020, 14:57:07 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #478 dnia: Lipca 18, 2020, 15:35:20 pm »

Wczorajszy, tj. z dn. 17.07.2020 tweet dra Sł. Cenckiewicza

Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #479 dnia: Lipca 22, 2020, 15:16:22 pm »

Realizujecie scenariusz centralizowania UE i jesteście skrajnie prounijni!
https://www.youtube.com/watch?v=sLDOZYJKIRw
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 64 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!