Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:35:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 64 Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 110885 razy)
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #360 dnia: Czerwca 30, 2020, 18:46:53 pm »

Angelus Silesius; .... i w II turze będziecie wybierać tylko nazwisko/szyld figuranta, który będzie firmować swoimi poczynaniami TO SAMO SZAMBO.

Czy mam rozumieć, że Pan Prezydent Andrzej Duda i ten no, no, jak mu tam . . . Rafałek to to samo szambo?
Dlaczego? Could you elaborate on it? Mógłby pan trochę szerzej bowiem odczuwam wewnętrzny niepokój i pogubienie.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #361 dnia: Czerwca 30, 2020, 19:13:55 pm »

Angelus Silesius; .... i w II turze będziecie wybierać tylko nazwisko/szyld figuranta, który będzie firmować swoimi poczynaniami TO SAMO SZAMBO.

Czy mam rozumieć, że Pan Prezydent Andrzej Duda i ten no, no, jak mu tam . . . Rafałek to to samo szambo?
Dlaczego? Could you elaborate on it? Mógłby pan trochę szerzej bowiem odczuwam wewnętrzny niepokój i pogubienie.

To jest zoologiczny antypisizm. Na to nie ma humanitarnych metod leczenia.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #362 dnia: Czerwca 30, 2020, 19:42:30 pm »

Dziękuję panu jwk. Dwa trafne słowa, a już wszystko mi się rozjaśnia. Piękne określenie;" zoologiczny antypisizm". Felix qui potest rerum cognoscere causas. Gratulor.  :)
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #363 dnia: Czerwca 30, 2020, 21:15:53 pm »

To ja sie zapytowywuję: dlaczego tutaj wolno uprawiać zoologiczny antypopizm, antykonfederatyzm, ale nie wolno antypisizmu?
Wolno pisać  "truchło Adamowicza" a nie wolno "Kaczor"? To przecież tylko partie polityczne - rzeczy przemijające.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #364 dnia: Czerwca 30, 2020, 21:27:19 pm »

Cytuj
Skoro już o polityce rozmawiamy, to nijak wymiarkować nie mogę (to język Macieja Boryny) jak można dać się nabrać na tego chłoptysia, cwaniaczka, POtrzaskanego Rafałka. I to 30% rodaków uległo temu (autocenzura).

Panie Fidelissie, proszę porozmawiać z młodymi, z mieszkańcami miast, pracownikami korpo, studentami. Trzaskowski to symbol pozbywania się balastu historyczno-kulturowego, taka Kidawa-Blonska grała karta pieknego pochodzenia i przepadła. Jest nowe kontra stare, postęp kontra ciemnogród, nova et vetera, kolektywizm w nowoczesnym, pseudotolerancyjnym opakowaniu.

Nie ma co płakać czy obdarzać polityków wyrafinowanymi kalamburami - należy zrozumieć dlaczego jest jak jest.

Pan Licht celnie zauważa przyczynę klęski Kidawy. Zgadzam się, że korpo i administracja publiczna to "drabina do nieba" - awansu społecznego i finansowego. Te dwie drabiny rozrastają się a ich uczestnicy stają się siłą rzeczy "liderami opinii" - wzorcami do naśladowania lub obiektem westchnień.
Jest to proces nieodwracalny (przynajmniej obecnie tak to widać).
To jest proces, jaki przemienił kraje rozwiniętego zachodu i zmienia kraje drugiego świata np. Polskę. Rodzi się nowa warstwa społeczna. Ludzie ci są beneficjentami globalizmu (także UE) i korzystają z niego. To oni prą do wejścia do Euro, bo te kategorie "zawodowe" zdecydowanie na tym skorzystają.

PiS w poprzednich wyborach wygrywał bo zwrócił się do warstwy, która nie była beneficjentem zmian w tym globalizmu i UE. Dał im "godność" taką jaką ci ludzie mogą sobie wyobrazić. PiS musiał schlebiać zatem kulturze tej warstwy - siłą rzeczy ludycznej: disco polo, "wesoły Kościół janopawłowy", wata cukrowa itp.

Pozostaje pytanie jaką ma PiS wizję społeczną Polski  za 20 lat?
Z wypowiedzi Kaczora i Matiego - także tych z Sowy i Przyjaciół - wynika, że chcą Polski takiej jak obecny Zachód - korporacyjno urzędniczej. PiS chce dojść do tego powoli, PO szybko.
PO dysponuje warstwą rosnącą, zamożną i pewną siebie. PiS opiera się na warstwie biedniejszej, niepewnej siebie, mniej wpływowej starszej i ...nieodważnej.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #365 dnia: Czerwca 30, 2020, 21:31:36 pm »

Zoologiczny to może nie, ale jeśli już na poziomie metabolicznym mnie od PiS odrzuca to mam ku temu powody.

Panowie, przecież lista zarzutów jest tak długa, że nie sposób wszystkiego wymienić w jednym poście.
Karykaturalna partia która udaje patriotyczną, katolicką i prawicową.

Już swego czasu ojciec Tadeusz wyraził to refleksją byśmy nie mylili szamba z perfumerią. Oczywiście dziś doskonale wie jaka ręka go karmi, więc już tak otwarcie mówić mu takich rzeczy nie wypada.

Ale żeby nie być gołosłownym, to spójrzmy na kilka przykładów.
1. Zaoranie niepodległości Polski - dzięki podpisanemu przez Lecha Kaczyńskiego Traktatowi Lizbońskiemu. Z tego co pamiętam, to nawet naówczas się uśmiechał (nie to co Gowin).
2. Wielka ofensywa konserwatywna i PiS ostoją normalności? Już pomijając osobnicze dokonania członków i ich rodzin, ilość ślubów kościelnych za jednego życia itp. to proszę mi pokazać jak PiS broni Polski przed ideologią gender? Ja rozumiem, że minister Gówin się nie uśmiecha, ale też jako minister szkolnictwa wyższego nie wkastrował tzw. "studiów gender" i innych wylęgarni lewackiego pomiotu. A jak podległa przecież Ministrowi Spraw Wewnętrznych policja chroni praworządnych obywateli np. z kampanii Stop Pedofilii? Fundacje Sorosa dalej kadry kują aż furczy.
3. Karuzele VATowskie i w ogóle wszystkie przekręty PO. Tyle ich było! Aj waj! Jak walczyli z tym wszystkim! Proszę pokazać ilu aferzystów siedzi? Czy jakiś polityk PO za coś beknął? Nie! Przecież "nie ruszamy waszych a wy później nie będziecie ruszać naszych". Kopmy się po kostkach ale tylko tak, żeby nawet siniaków nie było.
4. No ale na pewno obniżymy podatki a już na pewno VAT! Tak obiecywali. No nie udało się jakoś, ale w zamian zrobiliśmy split payment i przetrzymujemy wasz VAT na poczet przyszłych rozliczeń. To ważniejsze niż wasza płynność finansowa. Zresztą my mamy nowego ministra finansów. Z City! (ale nie mylić z ich ministrem finansów z City - Vincentem R.!) I on Polakom wytłumaczy że podatki są dobre i że jeszcze trzeba je podnieść.
5. No dobra, ale przynajmniej aborcję zatrzymamy! Konkretnie, to wasz projekt obywatelski zatrzymamy w zamrażarce sejmowej! Ale w ogóle fajnie, że zebraliście te podpisy bo przynajmniej wiemy na kogo mieć oko.
6. "Panie, ile razy mam wybaczać? Czy aż siedem razy? Nie siedem, lecz czterysta czterdzieści siedem!" Tak brzmi nowa, judeochrześcijańska wykładnia Ewangelii! Ale mniejsza o judeochrześcijaństwo i happy chanuka! My tu się o większe pieniądze modlimy przepychamy! No więc generalnie przecież nic się nie dzieje! Po prostu nie ma roszczeń! Just like that! Just 447-just! To są jakieś bzdury wyssane z brudnego palca odwiniętego z onucy! I tym bzdurom trzeba powiedzieć zdecydowane NIE! I w ogóle minister Gliński wybuduje kolejne Muzeum Judaitsu, a do Jerozolimy i tak nie pojedziem na obchody wyzwolenia KL Auschwitz bo po co? W zupełności wystarczy, że udało się przywrócić do normalności ustawę o IPN i jest kosher.
7. A dla kogo jest ten wywiad? Bo jak dla Wiadomości to bez kozery powiem pincet! Albo i picet plus! No powrót do PRL to jest to co akurat PiS najlepiej wychodzi. 2mld złotych polskich dla TVP zintensyfikowało ten powrót. Już są lepsi od Urbana (tak tak! pamiętam te czasy!). Już gospodarka ręcznie sterowana, już towarzysz sekretarz premier przemierza Polskę z gospodarskimi wizytami. Jeszcze tylko te sklepy państwowe PSS Społem (bo się przepiołem!) odtworzymy i będzie cudownie.
Niestety ja czasy komuny pamiętam aż za dobrze i obecna propaganda medialna bije je na głowę. Ten kierunek jest aż nadto widoczny w poczynaniach PiS i jest aż nadto STRASZNY.
8. W ogóle to wszystko powyżej to są brednie bo przecież teraz mamy koronawirusa i aj waj gewałt! Wszyscy umrzemy i ratuj się kto może!
- Tatusiu a zrób, żeby słoniki biegały!
- Kompania maski włóż! Biegiem marsz!
Ale minister Wórpodokiem to w ogóle dla bezpieczeństwa wszystko przepisał na żonę a resztę załatwia przez brata żeby się nie zarazić! Wot gieroj! Wot sterilno!

W każdej pryncypialnej sprawie PO i PiS głosują zgodnie. Czy to w sprawie aborcji, czy w sprawach podatkowych czy w końcu w sprawie 447. Owszem, mają różnych mocodawców zagranicznych, jedni zza Atlantyku inni zza Odry. Oczywiście ani jedni ani drudzy nie śmią uchybić państwu leżącemu w Palestynie.
Przypuszczam również, że amerykańska alternatywa do przejęcia elektoratu PO - czyli nowy ruch Hołowni - też będzie służyć Strasznym Braciom.

W sprawach drugorzędnych oczywiście się będą naparzać, bo tłuszcza potrzebuje trochę emocji i igrzysk. Więc i szyldy muszą być inne. Ale to tylko się pokopmy o takie różne bzdury.

Zabetonowany układ postmagdalenkowski ze swobodnym chowem wsobnym. O pardon! ze swobodnym przepływem tzw. członków między oboma partiami PO i PiS. To najlepiej świadczy, że jak to godali mojej ś.p. oma: "dyć to je jedna banda!".
Dwa wyraziste przykłady: Matołusz Mao Morawietzki, Radosław Radek Sikorski.


Aaaaaaa! Nudzi mnie ten wywiad! Idę na transfuzję!
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #366 dnia: Lipca 01, 2020, 08:14:38 am »

re: Angelus Silesius.
Noooo! To już lepiej! Teraz już wiem co to za szambo. A zatem; jaka jest pana ulubiona, preferowana, nie szambowa partia i na którą partię radzi mi pan głosować?

Ale tak szczerze - jak na przedsoborowej spowiedzi.  :)
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #367 dnia: Lipca 01, 2020, 08:19:03 am »

Cytuj

2. Wielka ofensywa konserwatywna i PiS ostoją normalności? Już pomijając osobnicze dokonania członków i ich rodzin, ilość ślubów kościelnych za jednego życia itp. to proszę mi pokazać jak PiS broni Polski przed ideologią gender? Ja rozumiem, że minister Gówin się nie uśmiecha, ale też jako minister szkolnictwa wyższego nie wkastrował tzw. "studiów gender" i innych wylęgarni lewackiego pomiotu. A jak podległa przecież Ministrowi Spraw Wewnętrznych policja chroni praworządnych obywateli np. z kampanii Stop Pedofilii? Fundacje Sorosa dalej kadry kują aż furczy.


Odpowiem krotko - tu nie o rewolucje, a ewolucje chodzi. Co pan proponujesz? Zamkniecie z dnia na dzien tych instytucji/fundacji? A moze od razu 'wycinanie wysokich drzew' jak w Rwandzie?


Cytuj

3. Karuzele VATowskie i w ogóle wszystkie przekręty PO. Tyle ich było! Aj waj! Jak walczyli z tym wszystkim! Proszę pokazać ilu aferzystów siedzi? Czy jakiś polityk PO za coś beknął? Nie! Przecież "nie ruszamy waszych a wy później nie będziecie ruszać naszych". Kopmy się po kostkach ale tylko tak, żeby nawet siniaków nie było.


nikt nie jest glupi - ciezko udowodnic cokolwiek. Do tego dochodzi to, ze narod glupi - pan Stanislaw Gawlowski - obecnie senator 'niezalezny' - wedlug swiadkow, dokumentow i wszelkich znakow na niebie i ziemi, bral lapowki az furczalo a narod nadal zaglosowal na niego w wyborach jednomandatowych. PiS swoich 'przestepcow' jednak wyrzuca z list (vide: Stanislaw Kogut)


Cytuj
5. No dobra, ale przynajmniej aborcję zatrzymamy! Konkretnie, to wasz projekt obywatelski zatrzymamy w zamrażarce sejmowej! Ale w ogóle fajnie, że zebraliście te podpisy bo przynajmniej wiemy na kogo mieć oko.


Temat zaostrzenia prawa do morderstwa dzieci nienarodzonych byl juz tutaj omawiany wielokrotnie. To kolejny temat, ktory wymaga ewolucji i edukacji a nie rewolucji. W momencie gdyby projekt Godek przeszedl - mielibysmy koniec PiSu i koniec tej namiastki konserwatyzmu, ktory mamy. Bylby to rowniez koniec onucy z Konfederacji, bo glosowaliby za tym projektem.


Cytuj
6. "Panie, ile razy mam wybaczać? Czy aż siedem razy? Nie siedem, lecz czterysta czterdzieści siedem!" Tak brzmi nowa, judeochrześcijańska wykładnia Ewangelii! Ale mniejsza o judeochrześcijaństwo i happy chanuka! My tu się o większe pieniądze modlimy przepychamy! No więc generalnie przecież nic się nie dzieje! Po prostu nie ma roszczeń! Just like that! Just 447-just! To są jakieś bzdury wyssane z brudnego palca odwiniętego z onucy! I tym bzdurom trzeba powiedzieć zdecydowane NIE! I w ogóle minister Gliński wybuduje kolejne Muzeum Judaitsu, a do Jerozolimy i tak nie pojedziem na obchody wyzwolenia KL Auschwitz bo po co? W zupełności wystarczy, że udało się przywrócić do normalności ustawę o IPN i jest kosher.


Wypieranie sie tego, ze spolecznosc Zydowska byla ogromna czescia Polski przedwojennej jest zwyczajnie durne. Przed wojna w Polsce, blisko 10% obywateli bylo Zydami, w znacznej mierze zasymilowanymi. Nalezy im sie pamiec - wiec co panu przeszkadzaja muzea? Co do mienia bezspadkowego to jest inna sprawa, ale z drugiej strony - w 1929 roku moja prababka wyjechala z Warszawy w poszukiwaniu spokoju na wsi. Poznala tam chlopa, osiedlila sie i tak juz zostali. W 'miedzyczasie' jej rodzice zmarli, wybuchla wojna, zawieruchy. Dom w Warszawie, wraz z dzialka, bylby warty teraz pewnie kolo 2 milionow (250 metrow, blisko centrum). Tez uwazam, ze milobyloby go odzyskac. Ale wiem, ze sie nie da. Zydzi tez moga probowac, ale im sie nie uda. I nie jest do tego potrzebne nowe prawo - mamy za duzo durnych aktow prawnych.


Cytuj
7. A dla kogo jest ten wywiad? Bo jak dla Wiadomości to bez kozery powiem pincet! Albo i picet plus! No powrót do PRL to jest to co akurat PiS najlepiej wychodzi. 2mld złotych polskich dla TVP zintensyfikowało ten powrót. Już są lepsi od Urbana (tak tak! pamiętam te czasy!). Już gospodarka ręcznie sterowana, już towarzysz sekretarz premier przemierza Polskę z gospodarskimi wizytami. Jeszcze tylko te sklepy państwowe PSS Społem (bo się przepiołem!) odtworzymy i będzie cudownie.
Niestety ja czasy komuny pamiętam aż za dobrze i obecna propaganda medialna bije je na głowę. Ten kierunek jest aż nadto widoczny w poczynaniach PiS i jest aż nadto STRASZNY.


Wincyj TVN, bo pan propaganda mowisz. 2 miliardy zlotych przeznaczone sa na media narodowe. A zatem wszystkie programy Polskiego Radia, lokalnych rozglosni, lokalne oddzialy TVP, ktore robia genialne czesto reportaze o kulturze i architekturze lokalnej, a ktore na reklamach nie sa w stanie zarobic tyle, zeby jednego porzadnego operatora utrzymac.


Jako nie-wyborca POPiSu, czesto musze na takie brednie odpowiadac. Ktos z panstwa napisal powyzej 'zoologiczny antypisizm': chocby PiS na glowie stanal, zawsze bedzie 'tym zlym'. A juz pekam ze smiechu jak widze dziennikarzy, ktorzy z oburzeniem pisza, ze na Dude to glosowali glownie ludzie niewyksztalceni i z malych miast. Ci sami ludzie, ktorzy Korwina odsadzaja od czci i wiary - mowia (nie wprost) Korwinem: 'Stado wiejskich glupkow wybiera NAM, oswieconym magistrom z Warszawy, prezydenta!'
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #368 dnia: Lipca 01, 2020, 09:58:30 am »

Czy PiS jest partią prawicową? Cokolwiek byśmy nie pisali to PIS nie jest prawicą i nigdy nią nie będzie. To tylko socjaldemokracja (o inklinacjach sanacyjnych) z kościelną (posoborową) twarzą. Niedawno rozmawiałem z osobami z twardego elektoratu PiSu i doznałem szoku. Sami przyznają, że nie są prawicą i w Polsce niema prawdziwej Prawicy.  Sami się tak określają, bo nie chcą, aby Prawica kiedykolwiek pojawiła się na scenie politycznej (miała wpływ na władze). To są sentymentaliści PRLu gospodarczego i żadne argumenty do nich nie trafiają. Jak ich się przyciśnie do muru to odpowiadają my lewica niepodległościowa dla nas wzorem Józef Piłsudski. Takie dyskusje w nieskończoność są męczące i do niczego nie prowadzą. Proponuję zawiesić wątek.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #369 dnia: Lipca 01, 2020, 10:13:47 am »

re: Angelus Silesius.
Noooo! To już lepiej! Teraz już wiem co to za szambo. A zatem; jaka jest pana ulubiona, preferowana, nie szambowa partia i na którą partię radzi mi pan głosować?

Ale tak szczerze - jak na przedsoborowej spowiedzi.  :)
Ja głosowałem na Konfederację a w obecnych wyborach na Bosaka.
Pasują mi poglądy gospodarcze (szczególnie tej części "korwinowskiej"), uważam, że dobrym ministrem finansów byłby Sławomir Menzen.
Pasują mi poglądy polityczne Grzegorza Brauna i żałuję, że to nie jego Konfederacja wystawiła do wyborów prezydenckich.
Podoba mi się to co robi Konfederacja w Sejmie mimo, że mają tylko 11 posłów. Może nie kręcą (jeszcze) jak ogon psem, ale i tak robią co mogą.
Podoba mi się też ich o wiele bardziej racjonalne podejście do Rosji niże PiSowskie "nie bo nie". Ja rozumiem, że Rosję trzeba traktować z rezerwą i zawsze patrzeć z przymrużeniem oka (przez szczerbinkę i muszkę) ale realnie! Brać gaz - renegocjować ceny, kasować za tranzyt itd.
Tymczasem Polska co? Nadskakuje UPAinie, pożyczki bezzwrotne, gazociąg tak! ale przez Ukrainę również, itd. itp. W związku z tym, że nie dało się z Polską dogadać to Nord Stream jakiekolwiek emocje by wzbudzał to jest rozsądnym rozwiązaniem biznesowym. W efekcie PL traci potencjalną kasę za tranzyt i co więcej kupuje gaz od... Niemiec. No ale przynajmniej Ukraina zyskała i jest nam wdzięczna...

Więcej grzechów nie pamiętam.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #370 dnia: Lipca 01, 2020, 11:21:59 am »

Cytuj

2. Wielka ofensywa konserwatywna i PiS ostoją normalności? Już pomijając osobnicze dokonania członków i ich rodzin, ilość ślubów kościelnych za jednego życia itp. to proszę mi pokazać jak PiS broni Polski przed ideologią gender? Ja rozumiem, że minister Gówin się nie uśmiecha, ale też jako minister szkolnictwa wyższego nie wkastrował tzw. "studiów gender" i innych wylęgarni lewackiego pomiotu. A jak podległa przecież Ministrowi Spraw Wewnętrznych policja chroni praworządnych obywateli np. z kampanii Stop Pedofilii? Fundacje Sorosa dalej kadry kują aż furczy.


Odpowiem krotko - tu nie o rewolucje, a ewolucje chodzi. Co pan proponujesz? Zamkniecie z dnia na dzien tych instytucji/fundacji? A moze od razu 'wycinanie wysokich drzew' jak w Rwandzie?

Przez tyle lat nie zrobili nic! Tylko wycierali sobie gębę Orbanem, że tacy to do niego podobni! Na Węgrzech chociaż Sorosa zbanowali i parę pedalskich inicjatyw. Tymczasem w PL pożal się Boże "profesorka" Środzina dalej się wywnętrza na państwowym wikcie a prześladowani za prawdę pracownicy uczelni (np. Uniwersytetu Śląskiego) nie mają żadnej pomocy z góry. No ok! Tak właśnie pobożny minister Gówin wspiera akademicką wolność słowa.
Ja nie wiem jakiej pan oczekuje ewolucji w odpowiedzi na genderową odsłonę rewolucji socjalistycznej. Po kościelnemu to powinna być kontrreformacja, czyli kontrrewolucja. Ale tej to trzeba chcieć! Tymczasem sympatyzujący z masonerią Jarosław takiej woli nie przejawia. Myślę, że przyjaciel domu - Jan Józef Lipski byłby kontent z takiej postawy!

Cytuj
Cytuj
3. Karuzele VATowskie i w ogóle wszystkie przekręty PO. Tyle ich było! Aj waj! Jak walczyli z tym wszystkim! Proszę pokazać ilu aferzystów siedzi? Czy jakiś polityk PO za coś beknął? Nie! Przecież "nie ruszamy waszych a wy później nie będziecie ruszać naszych". Kopmy się po kostkach ale tylko tak, żeby nawet siniaków nie było.

nikt nie jest glupi - ciezko udowodnic cokolwiek. Do tego dochodzi to, ze narod glupi - pan Stanislaw Gawlowski - obecnie senator 'niezalezny' - wedlug swiadkow, dokumentow i wszelkich znakow na niebie i ziemi, bral lapowki az furczalo a narod nadal zaglosowal na niego w wyborach jednomandatowych. PiS swoich 'przestepcow' jednak wyrzuca z list (vide: Stanislaw Kogut)

Czyli nie da się?! Nie mieliśmy naówczas dowodów, nie mami ich do dziś (jak wraku Tupolewa)! Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odtrąbić sukces.

Zabawa w gonienie króliczka jest dobra PR'owo, ale czy może trwać wiecznie? Wątpię.
Cytuj
Cytuj
5. No dobra, ale przynajmniej aborcję zatrzymamy! Konkretnie, to wasz projekt obywatelski zatrzymamy w zamrażarce sejmowej! Ale w ogóle fajnie, że zebraliście te podpisy bo przynajmniej wiemy na kogo mieć oko.

Temat zaostrzenia prawa do morderstwa dzieci nienarodzonych byl juz tutaj omawiany wielokrotnie. To kolejny temat, ktory wymaga ewolucji i edukacji a nie rewolucji. W momencie gdyby projekt Godek przeszedl - mielibysmy koniec PiSu i koniec tej namiastki konserwatyzmu, ktory mamy. Bylby to rowniez koniec onucy z Konfederacji, bo glosowaliby za tym projektem.

Proszę pana, daj mi pan telewizję i 2 mld złotych i społeczeństwo w 5 lat nie tylko znienawidzi aborcji ale i pokocha wielodzietność.
Ale rozumiem pańskie obawy... Więc na wszelki wypadek siedźmy cicho, a może nas nie wykopią. A że tam parę dzieci więcej umrze... to są straty które gotowi jesteśmy ponieść.

Cytuj
Cytuj
6. "Panie, ile razy mam wybaczać? Czy aż siedem razy? Nie siedem, lecz czterysta czterdzieści siedem!" Tak brzmi nowa, judeochrześcijańska wykładnia Ewangelii! Ale mniejsza o judeochrześcijaństwo i happy chanuka! My tu się o większe pieniądze modlimy przepychamy! No więc generalnie przecież nic się nie dzieje! Po prostu nie ma roszczeń! Just like that! Just 447-just! To są jakieś bzdury wyssane z brudnego palca odwiniętego z onucy! I tym bzdurom trzeba powiedzieć zdecydowane NIE! I w ogóle minister Gliński wybuduje kolejne Muzeum Judaitsu, a do Jerozolimy i tak nie pojedziem na obchody wyzwolenia KL Auschwitz bo po co? W zupełności wystarczy, że udało się przywrócić do normalności ustawę o IPN i jest kosher.

Wypieranie sie tego, ze spolecznosc Zydowska byla ogromna czescia Polski przedwojennej jest zwyczajnie durne. Przed wojna w Polsce, blisko 10% obywateli bylo Zydami, w znacznej mierze zasymilowanymi. Nalezy im sie pamiec - wiec co panu przeszkadzaja muzea? Co do mienia bezspadkowego to jest inna sprawa, ale z drugiej strony - w 1929 roku moja prababka wyjechala z Warszawy w poszukiwaniu spokoju na wsi. Poznala tam chlopa, osiedlila sie i tak juz zostali. W 'miedzyczasie' jej rodzice zmarli, wybuchla wojna, zawieruchy. Dom w Warszawie, wraz z dzialka, bylby warty teraz pewnie kolo 2 milionow (250 metrow, blisko centrum). Tez uwazam, ze milobyloby go odzyskac. Ale wiem, ze sie nie da. Zydzi tez moga probowac, ale im sie nie uda. I nie jest do tego potrzebne nowe prawo - mamy za duzo durnych aktow prawnych.

Pańskie mienie jest dziedziczne ma wszelkie znamiona do zwrotu i jak najbardziej powinien pan ją odzyskać. Przedstawić papiery, proces spadkowy zrobić i podstawy są.
Patria prawicowa wie czym jest własność prywatna i powinna zrobić wszystko by takie święte prawo własności przywrócić, wprowadzić, ugruntować i respektować. Słusznie więc pisze pan "milobyloby go odzyskac. Ale wiem, ze sie nie da" No właśnie, nie da się bo w PL nie rządzi partia prawicowa więc wyżej wymienione czynności restauracji prawa własności nie miały i nie mają miejsca.

Żydowska hutzpach dotyczy jednak mienia bezdziedzicznego obywateli polskich! I hisoryczności tych obywateli wyznania rabinicznego jujitsu nikt nie kwestionuje. Tylko chodzi o to, żeby znać proporcje! 10% to nie był pępek świata! W dużej mierze biedota i miernota. Więc zachowajmy też proporcje w zachłystywaniu się tą kulturą. Tymczasem to co odwala wierchuszka to woła o pomstę do nieba! Chanuki, jarmułki, eksterytorialny Oświęcim na wyłączność dla gości z Palestyny, muzea Polin, Wolin, Srolin. I judeo-chrześcijaństwo.

Powiem tak: jeśli Duda przed 2 turą uruchomi ekshumacje w Jedwabnem to MA MÓJ GŁOS! Jak ma to zrobić to już jego sprawa. Niech kombinuje. Może nawet sam tam ze szpadlem lecieć.

Cytuj
Cytuj
7. A dla kogo jest ten wywiad? Bo jak dla Wiadomości to bez kozery powiem pincet! Albo i picet plus! No powrót do PRL to jest to co akurat PiS najlepiej wychodzi. 2mld złotych polskich dla TVP zintensyfikowało ten powrót. Już są lepsi od Urbana (tak tak! pamiętam te czasy!). Już gospodarka ręcznie sterowana, już towarzysz sekretarz premier przemierza Polskę z gospodarskimi wizytami. Jeszcze tylko te sklepy państwowe PSS Społem (bo się przepiołem!) odtworzymy i będzie cudownie.
Niestety ja czasy komuny pamiętam aż za dobrze i obecna propaganda medialna bije je na głowę. Ten kierunek jest aż nadto widoczny w poczynaniach PiS i jest aż nadto STRASZNY.

Wincyj TVN, bo pan propaganda mowisz. 2 miliardy zlotych przeznaczone sa na media narodowe. A zatem wszystkie programy Polskiego Radia, lokalnych rozglosni, lokalne oddzialy TVP, ktore robia genialne czesto reportaze o kulturze i architekturze lokalnej, a ktore na reklamach nie sa w stanie zarobic tyle, zeby jednego porzadnego operatora utrzymac.

TVN nie oglądam. Obserwuję natomiast "ewolucję" w TVP i jest to straszne. Od samego oglądania czuję zażenowanie i wstyd, za nich! Za ludzi bez wstydu.
To są metody Goebelsa i Urbana i tylko środki techniczne mają lepsze do dyspozycji.

A co do reportaży "niszowych" to kanały na "jutubach" biją ich na głowę. Komercyjnie, bez przymusu, z pasją i nikomu to nie szkodzi.

Cytuj
Jako nie-wyborca POPiSu, czesto musze na takie brednie odpowiadac. Ktos z panstwa napisal powyzej 'zoologiczny antypisizm': chocby PiS na glowie stanal, zawsze bedzie 'tym zlym'. A juz pekam ze smiechu jak widze dziennikarzy, ktorzy z oburzeniem pisza, ze na Dude to glosowali glownie ludzie niewyksztalceni i z malych miast. Ci sami ludzie, ktorzy Korwina odsadzaja od czci i wiary - mowia (nie wprost) Korwinem: 'Stado wiejskich glupkow wybiera NAM, oswieconym magistrom z Warszawy, prezydenta!'
W życiu nie głosowałem na PO (mimo głoszonego liberalizmu gospodarczego pamiętałem dokonania z KLD), nigdy nie głosowałem na PiS bo gospodarczo wykładają się na przykazaniach VII i X.

Znów pan próbuje budować narrację "my kontra oni" - jakoby ci jedni to byli "młodzi, wykształceni z wielkich miast" a ci drudzy "to zwykli, uczciwi i poczciwi".
Dyć to jest narracja obustronna - taka sama tylko etykietki zmienić.
Pokazuje, że PO i PiS się nie różnią zasadniczo ale sami są dla siebie jedyną alternatywą i "opozycją". Więc pod jednym szyldem idą "wykształciuchy z miast" a pod drugim idą "głupki z prowincji".

Korwin natomiast nie ma żalu, że decyduje tłuszcza a nie elity tylko mówi, że jest to po prostu wada demokracji. A że demokracja jest do d... to już nie rozmowa na ten wątek.


Podsumowując:
PiS gospodarczo realizuje program etatystyczny i socjalistyczny - to nie jest prawica.
PiS przykrywa się płaszczykiem konserwatyzmu i katolicyzmu ale nie idą za tym żadne czyny - to nie jest prawica. Same wizyty na Jasnej Górze czy pląsawica u Rydzyka nie wystarczą za dowód katolicyzmu, nawet otwartego!
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2020, 11:26:07 am wysłana przez Angelus Silesius » Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #371 dnia: Lipca 01, 2020, 13:06:37 pm »

Re Angelus Silesius  "Więcej grzechów nie pamiętam."

Ego te absolvo ab ominis peccatis tuis  . . . .  In nomine Patri . . . . .

Za pokutę przepiszesz ręcznie cały program  partii Lex et Justitia . . . . . .  Puk, puk, puk, puk.   :)
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #372 dnia: Lipca 01, 2020, 13:53:21 pm »

Dlaczego nie zagłosuje na PiS? Dlatego, że uwazam ich za podłych zdrajców i łajdaków i to w wymiarze historycznym. Mam nadzieje, że zgnija gdzieś w kloace historii. Dlaczego? Już odpowiadam. Przypominam sobie atmosfere społeczną tuż przed i po wyborach 2015. Takiej atmosfery nadziei, oczekiwania na zmiane, tesknoty za normalnością nie było w Polsce od pamiętnego lata 1980. Chwalić Boga, pamiętam doskonale tamto lato i pamiętam 2015, to było porównywalne. Smród rozkładającej się pierwszej komuny i PO był podobny i przyczyny tego oczekiwania na zmiane były podobne. A potem przyszedł jaruzel i ta nadzieja nie powróciła już. 1988 i 89 to były juz inne czasy i tak w zasadzie to co sie wtedy działo niewielu emocjonalnie prezywało. Ludzie jakos podskórnie czuli, że cos tutaj nie gra, podswiadomosć coś podpowiadała. Dopiero udało się zmobilizowac Naród w 2015 i cała ta nadzieja i mobilizacja została zamieniona w kupe gówna. To nie jest prosta sprawa tak zmobilizowac Naród, tak rozbudzic nadzieje, że może jednak, że już tym razem sie uda. To sie zdarza raz na kilkadziesiat lat i ta ostatnia mysle w moim zyciu szansa została zmarnowana. Oskarżam PiS o zdrade Narodu i Państwa, o zgaszenie tej mickiewiczowskiej lawy, co zaczeła wtedy znowu buzować. Nie ma słów wystarczająco obelzywych aby nazwać to, co zrobiono z budzącym sie Narodem po 2015. Kaczyński widział i czuł te atmosfere przed 2015 i zrobił dokładnie to samo co jaruzel w 1981, tylko innymi srodkami.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #373 dnia: Lipca 01, 2020, 15:23:46 pm »

Przypominam sobie atmosfere społeczną tuż przed i po wyborach 2015. Takiej atmosfery nadziei, oczekiwania na zmiane, tesknoty za normalnością nie było w Polsce od pamiętnego lata 1980.

Kiedy prezydent Duda przyjechał z wizytą do Ameryki wiosną 2016 i spotykał się z Polonią, uczynił wiele historycznych gestów i  odwiedził miejsca, których żaden poprzedni prezydent nie uznał za stosowne odwiedzić. Sceny które obserwowałem, były nieprawdopodobne. Widziałem ludzi płaczących z radości i wzruszenia. Mówiono: "wreszcie będziemy mieli Polskę taką, o jakiej marzyliśmy"  (przepraszam za sentymentalną frazę).

Tymczasem wyszło to co wyszło. Taka już widocznie natura demokracji.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2020, 16:28:10 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #374 dnia: Lipca 01, 2020, 15:55:26 pm »

Panie Regiomontanusie, to niekoniecznie demokracja. Oni sie po prostu panicznie boją tego Narodu. Boją sie, bo wiedzą, że Go zdradzają. Pan zauważy, jak tylko pojawia się ślad jakiegoś zjednoczenia, wspólnoty się odbudowującej, to nastepuje wystrzał. Pan pamięta? To jedyny Naród, który w pojedynke pokonał związek radziecki(wiem ze sie inaczej nazywało) 100 lat temu, oni to pamietają.
Zapisane
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 64 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!