Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Październik 28, 2021, 03:46:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
225102 wiadomości w 6500 wątkach, wysłana przez 1624 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Guurski
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 49 50 [51] Drukuj
Autor Wątek: Czy PiS jest partią prawicową?  (Przeczytany 54096 razy)
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 562


« Odpowiedz #750 dnia: Wrzesień 17, 2021, 12:04:17 pm »

Sławomir Mentzen
 
Dziś do Sejmu wjeżdża podatkowy Nowy Ład. Projekt liczy 686 stron z uzasadnieniem. Zmienił się mocno od czasu opublikowania pierwszej, lipcowej wersji. Kancelarie podatkowe nie zdążyły jeszcze opublikować krótkich omówień tych zmian. Rządowe Centrum Legislacji odmówiło zaopiniowania projektu, z powodu jego zbyt dużego skomplikowania i niewielkiej ilości czasu. Mimo to posłowie będą dziś debatować nad projektem, którego nie czytali, a jeżeli ktoś czytał (nie wierzę w to), to i tak nie zrozumiał. Zresztą debatować to zbyt dużo powiedziane, w 3 minuty nie da się odnieść rzetelnie do prawie 700 stron przepisów.
Gdyby skończyło się na debatowaniu, to jeszcze pół biedy. Ale oni będą to potem głosować. Oczywiście bezmyślnie. Każdy poseł, który poprze te zmiany, udowodni, że głosuje bezmyślnie, popiera zmiany, których nie rozumie i z których konsekwencji nie zdaje sobie sprawy. Posłowie PiS, jak to czerwoni, mają nadzieję, że Nowy Ład zwiększy opodatkowanie najbogatszych. Nie zwiększy.
Milionerzy będą płacić mniej niż w tym roku. Mniej też będą płacić emeryci i osoby najmniej zarabiające. A kto to wszystko sfinansuje? Klasa średnia. Drobni przedsiębiorcy, przedstawiciele wolnych zawodów, specjaliści, menedżerowie, osoby, które włożyły dużo czasu, wysiłku i pieniędzy w swój rozwój. Teraz będą musieli za to zapłacić.
Oszczędzałeś, żeby kupić drugie mieszkanie i je wynajmować? Zapłacisz wyższy podatek. Dorabiasz wieczorami lub weekendami na umowie zleceniu do swojego etatu? Zapłacisz wyższy podatek. Jesteś drobnym przedsiębiorcą? Jeśli nie zaczniesz kombinować, zapłacisz wyższy podatek. Masz dobrą pracę? Też zapłacisz więcej. Dużo pracujesz, uczysz się, rozwijasz, oszczędzasz? Masz płacić więcej! Wszyscy weźmiecie udział w wielkiej zrzutce na elektorat PiS. Partia potrzebuje głosów w najbliższych wyborach, więc musi sypnąć pieniędzmi, niestety weźmie je z waszych kieszeni.
Bezmyślnie popierający projekt posłowie PiS nie rozumieją, co proponują, a potem będą płakać w telewizji, że złe korporacje i jeszcze gorsi milionerzy płacą niskie podatki. Ano zapłacą niskie. Bo takie na nich sami nałożycie, sami przegłosujecie te wszystkie luki, które w następnych latach pozwolą najbogatszym płacić bardzo niskie podatki. Ale tego posłowie nie wiedzą. Oni mają tylko podnieść rękę i nacisnąć przycisk. Nikt od posłów PiS nie wymaga tego, żeby rozumieli, za czym głosują.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 6542


« Odpowiedz #751 dnia: Wrzesień 17, 2021, 13:03:09 pm »

Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
Angelus Silesius
rezydent
****
Wiadomości: 492


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #752 dnia: Wrzesień 17, 2021, 20:28:23 pm »

Panie JWK,
Czy na każdy wpis o lewackim gospodarczo Pisie musi Pan wrzucać coś głupawego na zasadzie "a u was biją murzynów"?
Czy to ma przytłumić prawdę? Nie przytłumi!

Może nie pamięta Pan czasów Gierka czy Gomułki ale właśnie historia powtarza się jako farsa. Proszę więc uważnie obserwować jak rozjeżdża się Jedność Narodu z Partią.

Jedyny plus, że te Urbany dziś ładniejsze i na kolorowo... Ale słuchać się tego nie da.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Filip S
rezydent
****
Wiadomości: 316

« Odpowiedz #753 dnia: Październik 15, 2021, 13:32:46 pm »

Usilnie zachęcam forumowiczów i czytelników do podpisania apelu przeciwko planom wznowienia polowania na łosie. Niestety ale wygląda na to że w ministerstwie klimatu i środowiska zaczął grasować mentalny pogrobowiec Jana Szyszki:
https://www.przyrodnicze.org/kampanie/nie-zgadzam-sie-na-zabijanie-losi
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2021, 13:46:45 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 6542


« Odpowiedz #754 dnia: Październik 15, 2021, 16:06:47 pm »

Z reguły ma pan wyważone i rozsądne wpisy ale to jest niestety pensjonarskie coś jak Grecia-bis. Łoś nie ma w Polsce naturalnych wrogów i odstrzał selekcyjny jest po prostu konieczny. Takie są zasady gospodarki łowieckiej. Histeryczne działania różnych eko-terrorystów już wystarczająco wiele szkód w polskiej przyrodzie wyrządziły i po prostu wstyd się do nich przyłączać. Dodatkowo po wzięciu udziału w takiej akcji ma się zapewnione molestowanie skrzynki majlowej o dotowanie ich bzdurnej i szkodliwej działalności.
Natomiast co do Profesora Jana Szyszki mam o nim bardzo dobre zdanie, to był wybitny fachowiec i twardy negocjator, który na konferencjach klimatycznych forsował rozliczanie produkcji CO2 netto, uwzględniając pochłanianie przez lasy i ogół roślinności w przeciwieństwie do wersji brutto obecnie stosowanej. To że Premier Morawiecki poddał się naciskom Makrona, by go usunąć z przewodniczenia konferencji klimatycznej w Katowicach uważam za poważny błąd.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2021, 16:14:35 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
Filip S
rezydent
****
Wiadomości: 316

« Odpowiedz #755 dnia: Październik 18, 2021, 15:24:36 pm »

Łoś nie ma w Polsce naturalnych wrogów i odstrzał selekcyjny jest po prostu konieczny.
Nie jest konieczny dopóki populacja łosia nie odrodzi się w Polsce Zachodniej oraz w Karpatach, poza tym z najnowszych badań naukowych przeprowadzonych w Dolinie Biebrzy oraz KPN wynika że przyrost populacji tego gatunku zatrzymuje się gdy osiągnie pewien naturalny pułap.

Takie są zasady gospodarki łowieckiej.
"Gospodarka łowiecka" to taki eufemizm oznaczający dziś niszczenie bioróżnorodności w imię geszefcików lobby myśliwskiego i leśników choć tych drugich bardziej należałoby nazwać plantatorami desek na potrzeby przemysłu drzewnego. Bardzo nie lubią gdy zimą łosie zjadają młode iglaki hodowane specjalnie do wyrębu i stąd bierze się ich silna presja na odstrzał.

Histeryczne działania różnych eko-terrorystów już wystarczająco wiele szkód w polskiej przyrodzie wyrządziły i po prostu wstyd się do nich przyłączać.
Problemem są zarówno eko-terroryści jak i prawicowcy dla których przyroda to tylko kapitał ekonomiczny a zwierzęta maszynami z mięsa (jak je określił poseł Sośnierz), widzieliśmy to np. podczas sporu o kornika drukarza w puszczy białowieskiej. Lewacy grzmieli że nie wolno niszczyć parku narodowego a obumarłe drzewa trzeba zostawić same sobie, dodatkowo przekonywano że jest to ponoć skutek globalnego ocieplenia, prawacy nie pozostawali im dłużni i odpowiadali że przecież lasy zawsze służyły człowiekowi itp. Niestety jedna jak i druga strona rozmijała się z prawdą gdyż problem zaczął się de facto w międzywojniu kiedy amerykańska spółka "Century" rozpoczęła prowadzenie wielkich, rabunkowych wyrębów w puszczy, gdy ją później pogoniono ubytki w naturalnym drzewostanie liściastym zaczęto uzupełniać poprzez masowe sadzenie nienaturalnych dla tego obszaru iglaków z tajgi północnoeuropejskiej. Te obce gatunki są zupełnie nieodporne na szkodniki oraz choroby występujące na naszych szerokościach geograficznych więc z czasem zaczęły padać ofiarą np. kornika drukarza, dodatkowo monokulturowy charakter nasadzeń spotęgował zaistniały problem środowiskowy.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2021, 15:49:12 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Strony: 1 ... 49 50 [51] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy PiS jest partią prawicową? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!