Łoś nie ma w Polsce naturalnych wrogów i odstrzał selekcyjny jest po prostu konieczny.
Takie są zasady gospodarki łowieckiej.
Histeryczne działania różnych eko-terrorystów już wystarczająco wiele szkód w polskiej przyrodzie wyrządziły i po prostu wstyd się do nich przyłączać.
Jedynie siedmiu posłów nie poparło w Sejmie nowelizacji ustawy o cudzoziemcach. Zmiany przegłosowane przez parlament znacząco ułatwiają możliwość zatrudniania obcokrajowców w naszym kraju. Będą oni mogli więc podejmować pracę w Polsce bez dotychczasowego wymogu posiadania zapewnionego miejsca zamieszkania oraz źródła stabilnego i regularnego dochodu.Projekt zmian w ustawie o cudzoziemcach został przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Resort uzasadnia „konieczność” nowelizacji faktem coraz większej liczby wniosków o pozwolenie na pracę, które są składane przez imigrantów masowo przybywających do naszego kraju. Rząd nie ukrywa bowiem, że urzędy wojewódzkie nie są w stanie ich rozpatrywać.MSWiA oficjalnie chciało więc usprawnić system wydawania pozwoleń na pracę dla obcokrajowców. Uproszczenia administracyjne mają więc dotyczyć zwłaszcza przypadków łączenia zezwoleń na pobyt i pracę.W rzeczywistości ułatwienia przygotowane przez MSWiA zakładają zmniejszenie wymagań wobec imigrantów oraz przedsiębiorców. Ci pierwsi nie będą musieli już posiadać zapewnionego miejsca zamieszkania, a także źródła stabilnego i regularnego dochodu. Muszą jedynie otrzymywać wynagrodzenia nie niższe od pensji minimalnej, co nie będzie jednak uzależnione od wymiaru czasu pracy i rodzaju stosunku prawnego zawartego między imigrantem a biznesmenem.Od przedsiębiorców nie będzie już z kolei oczekiwane zawiadomienie o podjęciu przez cudzoziemca pracy w dniu jej rozpoczęcia, ale w terminie siedmiu dni od jej rozpoczęcia określonego w ewidencji oświadczeń. Dodatkowo biznes otrzyma możliwość wydłużenia okresu dopuszczalnej pracy obcokrajowca do blisko 24 miesięcy.Nowelizację ustawy przygotowaną przez rząd Mateusza Morawieckiego zgodnie poparła nie tylko koalicja rządowa, lecz również lewicowo-liberalna „opozycja”. Przeciwko liberalizacji prawa imigracyjnego zagłosowało tylko sześciu posłów (pięciu z Konfederacji i jeden z koła „Polskie Sprawy”), natomiast od głosu wstrzymał się Dobromir Sośnierz z Konfederacji.
Zastanawiałem się, czy tego nie wrzucić do działu humor:ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 7 stycznia 2022 r. w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych https://dziennikustaw.gov.pl/D2022000002801.pdf