Forum Krzyż

Disputatio => Poczekalnia => Wątek zaczęty przez: B Rumm w Października 26, 2015, 22:28:15 pm

Tytuł: Michael Voris - odciski Benedykta na synodzie
Wiadomość wysłana przez: B Rumm w Października 26, 2015, 22:28:15 pm
Michael Voris STB, prowadzący serwis churchmilitant.com, a krytykowany przez niektórych za zbyt mały tradycjonalizm i oskarżany nawet o papolatrię za to że wytyka herezje wszystkim tylko nie papieżowi - nagle o wszystko obwinił Benedykta XVI: że to on wysunął heretyków na kardynałów i arcybiskupów najpierw jako kardynał doradzający JP2, a potem samodzielnie jako papież, a następnie uciekł przed własnymi wilkami zasłaniając się zdrowiem.

Pada cała litania "problematycznych" nazwisk z Jorge Bergoglio włącznie.

MV kontrastuje dzisiejszego Benedykta wciąż przyjmującego gości z Janem Pawłem II który w ciężkiej chorobie praktycznie do końca "pojawiał się w okienku" i z uciekającym Piotrem, który dzięki wizji Chrystusa zawrócił do Rzymu.

http://www.churchmilitant.com/video/episode/the-vortexbenedicts-fingerprints
Tytuł: Odp: Michael Voris - odciski Benedykta na synodzie
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Października 27, 2015, 08:59:15 am
Michael Voris w programie "The Vortex" (ChurchMilitant.tv) tłumaczy, co znaczy być katolikiem, o smutnych tradycjonalistach i o przypadku księdza Rosiki, który z bocianiego gniazda tonącego Titanica wychwala pewnego człowieka.

Polskie napisy:

https://www.youtube.com/watch?v=Dp3BRpl3gbg


Ks. Thomas Rosica, duchowny z Watykańskiego Biura Prasowego, odpowiedzialny za briefingi z obrad synodu w języku angielskim.