Forum Krzyż

Disputatio => Poczekalnia => Wątek zaczęty przez: Mruk w Sierpnia 07, 2015, 23:10:16 pm

Tytuł: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Mruk w Sierpnia 07, 2015, 23:10:16 pm
Zainspirowany dyskusją z sąsiedniego wątku pozwolę sobie założyć wątek ogólny o RM. Rozgłośni słucham rzadko, na ogół w czasie pobytu u Teściów. Znam natomiast kilku namiętnych słuchaczy, również niewierzących, bardzo różniących się miedzy sobą wykształceniem, statusem materialnym, wiekiem. Łączy ich jedno - symptomy depresji. Jeden z nich wprost przyznaje: słuchanie RM wiedzie go do stanów depresyjnych. Jak się to ma do ogółu słuchaczy - nie wiem. Słuchając sporadyczne audycji wieczornych, Rozmów Niedokończonych, komentarzy słuchaczy itepe, intuicyjnie czuję, że jest coś na rzeczy. Obraz rzeczywistości kreowany w medium i jeszcze częściej przez słuchaczy jest dość potworny. I dotyczy to martyrologii, ogólnej sytuacji politycznej, wychowania młodzieży, szkół, technologii... no wszystkiego jakby.

Samego o. Dyrektora doświadczyłem raz: w czasie warszawskiej demonstracji "koncesyjnej". Z mszy św. ma Placu Trzech Krzyży urządził wiec, jego wystąpienie(?), drugie kazanie(?) przed błogosławieństwem, odebrałem jako profanację.

Z drugiej strony, nie jestem ślepy, widzę pozytywy, patriotyzm, wręcz chęć zmiany paradygmatu cywilizacji zachodniej, osiągnięcia organizacyjne. Ale jakoś nie mogę się przełamać. Estetyzm czy co?
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: mabalcer w Sierpnia 08, 2015, 18:43:39 pm
@Mruk
ja słucham głównie w nocy i dużo jest tam nadziei i miłości. gdyby nie Radio Maryja, polski katolicyzm byłby w stanie upadku jak na Zachodzie. jakoś nie widzę chęci podtrzymywania myśli kard. Wyszyńskiego u ks. Nycza, Tygodnika Powszechnego itd.. Jeśli działa zgodnie z prawem, pozwólmy mu działać niech robi co uważa za słuszne.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: binraf w Sierpnia 08, 2015, 19:01:45 pm
Radio Maryja = PIS,SP, PR - to wszystko wierzący socjaliści (wątpliwe czy wierzący, bo socjalizm jest sprzeczny z chrześcijaństwem). Są to ludowi tradycyjno - pokoleniowi ( bez żadnej podbudowy teologicznej). Na emocjach daleko nie zajedziemy. Romantyzm doprowadził do zagłady Polski.  To jest środowisko lewicy niepodległościowej, dlatego Pana odpycha. Już dawno nie wypowiadałem się na forum, ale socjalizm / komunizm wylewa się cały czas, że wszystkich mediów i to jest straszne. W czasie zaprzysiężenia Pana Dudy było to ze wszystkich mediów. Tylko z Polsat News, Polsat News 2 tam była rozmowa o gospodarce. Z tej mąki tylko wyjdzie zakalec. Jeśli się nie obudzimy i nie zrobimy przewrotu wolnościowego (dotykam spraw gospodarczych) to będzie jak będzie a może i gorzej.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: mabalcer w Sierpnia 08, 2015, 19:09:53 pm
@binraf
niech kolega posłucha recytacji Pisma Świętego, Różańca, katechezy czy medytacji na antenie Radia Maryja. jest tam dużo teologii. zresztą mieszanie ustroju gospodarczego z religią nigdy dobrze nie wychodziło, a skrajny liberalizm z pewnością nie jest zgodny z nauką Kościoła. Romantyzm nie doprowadził do zagłady, tylko do odbudowy Polski.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: binraf w Sierpnia 08, 2015, 20:21:14 pm
10 przykazań : http://www.pafere.org/artykuly,n1142,nie_kradnij__najwazniejszy_nakaz_zycia_gospodarczego.html (http://www.pafere.org/artykuly,n1142,nie_kradnij__najwazniejszy_nakaz_zycia_gospodarczego.html)
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: binraf w Sierpnia 08, 2015, 20:23:21 pm
Ks. Jacek Stryczek: Jezus nie był socjalistą. Chrześcijanin powinien być bogaty

http://www.biztok.pl/wywiady/ks-jacek-stryczek-jezus-nie-byl-socjalista-chrzescijanin-powinien-byc-bogaty_a19500 (http://www.biztok.pl/wywiady/ks-jacek-stryczek-jezus-nie-byl-socjalista-chrzescijanin-powinien-byc-bogaty_a19500)
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: binraf w Sierpnia 08, 2015, 22:11:31 pm
Ks. Sirico - lektura obowiązkowa!
http://www.kapitalizm.republika.pl/recenzje/sirico.html (http://www.kapitalizm.republika.pl/recenzje/sirico.html)
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: BMK w Sierpnia 09, 2015, 16:13:26 pm
Panie @binraf, czytam zalinkowane artykuły i nie oddają one istoty rzeczy, więc pozwolę sobie na małe dopowiedzenie w oparciu o nauczenie św. Tomasza z Akwinu.

św. Tomasz z Akwinu poucza nas, że z prawa natury wynika prawo człowieka do posiadania własności. Doktor Anielski wskazuje, że człowiekowi przysługuje prawo do zdobywania i zarządzania własnością. My dziś byśmy to nazwali własnością indywidualną, prywatną.
Poza własnością prywatną istnieje jeszcze własność wspólna.

Cytuj
(...) Po drugie, człowiekowi przysługuje prawo także do korzystania z dóbr zewnętrznych. Otóż ze względu na użytkowanie człowiek powinien mieć te rzeczy nie jako własne, lecz jako wspólne, by z łatwością udzielał ich potrzebującym.

Podział na własność indywidualną i wspólną nie wynika z prawa naturalnego, ale jest kwestią umowy między ludźmi.
Cytuj
Wspólność rzeczy przypisuje się prawu natury nie dlatego, by ono nakazywało wspólne posiadanie wszystkiego i zakazywało posiadania czegokolwiek na własność osobistą, lecz dlatego, że prawo natury nie określa podziału własności, gdyż ten opiera się raczej na umowie ludzi, należącej do prawa stanowionego (...)
Źródło: Summa Teologiczna 2-2, q.66

Z pojęciem własności związane jest nie tylko prawo, ale również obowiązek.
Cytuj
(...) Istnieje obowiązek dbania, by posiadane przez nas dobra przynosiły owoce i się pomnażały.
Następnie, gdy dobra te pomnożą się w rękach ich posiadaczy i gdy zaspokoili już oni potrzeby swoje i swojego domu, nie mogą ich uważać za swoją wyłączną własność, wyłączając tym samymz udziału w nich członków społeczności, w której przecież żyją. Istnieje bowiem w stosunku do nich słuszny obowiązek społeczny jak najlepszego rozdzielenia dóbr będących nadmiarem albo też ułatwienia pracy innych wokół siebie w taki sposób, aby jednostki słusznie potrzebujące były zaspokojone, a dobro publiczne wzrosło. Powód troski o dobro publiczne zezwala państwu na pobieranie z dóbr należących do jednostek tego wszystkiego, co uważa za konieczne albo użyteczne dla dobra społecznego. W takim przypadku jednostki są zobowiązane do trzymania się praw ogłoszonych przez państwo i jest to dla nich obowiązek wynikający ze ścisłej sprawiedliwości.
Źródło: T. Pegues OP, Katechizm wg Summy Teologicznej św. Tomasza z Akwinu, s. 174
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: gnome w Sierpnia 10, 2015, 11:06:21 am
RM słucham rzadko - w aucie kiedy znudzą nam się płyty oraz w domu jeśli wcześniej mamy upatrzoną jakąś audycję.
Nie mam odczuć negatywnych po za oczywiście "szurami" dzwoniącymi żeby się wygadać. Telefony od słuchaczy to czasem prawdziwa masakra.

Co by jednak nie powiedzieć na temat ramówki czy słuchaczy RM, to przyznać trzeba uczciwie, że niewielu osobą Kościół w tym smutnym kraju zawdzięcza tyle co o. Rydzykowi.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: ratio w Sierpnia 11, 2015, 11:45:32 am
(...) Samego o. Dyrektora doświadczyłem raz: w czasie warszawskiej demonstracji "koncesyjnej". Z mszy św. ma Placu Trzech Krzyży urządził wiec, jego wystąpienie(?), drugie kazanie(?) przed błogosławieństwem, odebrałem jako profanację. (...)

Dyrektor Radia Maryja szuka darczyńców, a swoim działaniem ich odrzuca.
Bo jak poważnie wspierać instytucję:
-- której szef nie uznaje żadnych ramówek - dla siebie oczywiście, bo wchodzi w każdy program ("Rozmowy niedokończone", "Czas telefonicznych życzeń i pozdrowień", itp.)
   i nie mając nic ciekawego do powiedzenia, zajmuje czas konkretnego programu,
-- gorzej: zajmuje czas modlitwy, np. medytacji przedpołudniowej, choć ciągle nawołuje, że "najważniejsza jest modlitwa"  ;D
-- albo prowadząc wieczór pierwszo - sobotni 1 sierpnia zrobił "SCHOW - Rydzyk" :'(
-- co i raz na zakończenie modlitw zagaduje modlących się, ale szybko "zamyka im usta", przy okazji często niegrzecznie się do słuchaczy odzywając,
-- a reklamówki o wspieraniu Radia Maryja są tak częste, że stają się nudne.

Również zauważyć można brak profesjonalizmu osób przy mikrofonie - np. dziś 11 sierpnia Jutrznia była odmawiana bez prowadzenia przez kapłana, a panie nie znały zasad:
-- Responsorium  krótkie - dialog był prześmieszny  ;D
-- bez antyfony przed "Pieśnią Zachariasza,
-- o zakończeniu "Niech nas Bóg błogosławi ..." nie miały pojęcia   ???

Niestety, przysłowie mówi: "Jaki pan, taki kram", co w Radio Maryja nie tylko słychać, ale prawie widać   :o
Osobiście znam, kilkoro słuchaczy, którzy doceniają zalety religijne tej rozgłośni, niestety na głos dyrektora wyłączają odbiornik i ...

I przestają wspierać finansowo ... stąd to miotanie się dyrektora Radia Maryja   :-X
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: dorka w Sierpnia 11, 2015, 16:39:53 pm
Ja czasem słucham radia Maryja. I te wstawki o. Dyrektora rzeczywiście drażnią >:(
Dziwi mnie też, że to niby takie nowoczesne radio i telewizja (jak je reklamują - względem np. środków technicznych i "profesjonalnej" obsługi) a ramówka, zapowiedzi, i w końcu dzingle (czy jak tam je zwał)
i muzyka takie mało profesjonalne, poziom niekiedy amatorski. Jak już coś robić, to porządnie - później się dziwić, ze mówią że to takie staroświeckie radio. Radio nie liturgia -pewne elementy mogliby zreformować  ;)
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Sierpnia 11, 2015, 17:29:55 pm
Z tą techniką to jest ciekawe. Mam sporo znajomych pracujących w różnych mediach i oni zawsze zwracali uwagę, że RM, jak i TV Trwam posiadają naprawdę dobry sprzęt oraz np. świetnie wyposażone (aczkolwiek często nieoznakowane (!)) wozy transmisyjne (np. takie lewackie Tok FM wozów transmisyjnych nie ma, a kupę kasy z reklam ciągnie). Podobno TV Trwam ma od dawna sprzęt do transmisji HD (to chyba jest wymóg, by być na multipleksie, być może rozłożony w czasie), dzięki czemu byłaby lepsza jakość, ale nie produkuje sygnału w tym standardzie. Nie jest to związane z ceną sygnału HD. Może chodziić o to, że jeśli ludzie się zorientują, że jest już sygnał "na bogato", to będzie trudniej ich mobilizować do pomocy.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: BMK w Sierpnia 11, 2015, 17:54:07 pm
Nie słucham Radia Maryja, za to czasami oglądam TRWAM. Wiadomości, programy publicystyczne w miarę ok. Warstwa muzyczna to tragedia: zamiast np. dać chorał to dają jakiś kantry kowbojów śpiewających kantrypolo o miłości (nie piosenki religijne). Ze świeckiej muzyki to jest przecież klasyka, jazzj muzyka filmowa, piosenki dla dzieci, piosenka kabaretowa to można sporo wymyśleć godnej rozrywki na poziomie, a tak jest szajs w tej kwestii.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Sierpnia 12, 2015, 03:18:24 am
Niestety ale to całe towarzystwo toruńskie choruje na przewlekłe bezguście. Czego się w ramach kultury nie dotkną, to się zepsuje. Filmy amerykańskich protestantów, dokumenty o Kościele i zabytkach zachodnioeuropejskiej moderny, bajki chyba od żydków, trochę kreskówek i filmów parabiblijnych mają w stylu italo disco. Muzyka albo czarna jak serce śląskiego kibica Legii, albo rozpedalona jak pride parade na trzeci dzień afteru. Albo koncert Franciszka (Kiko) Wirtza (Arguello) w Auschwitz nadawany przez dwa tygodnie wieczór w wieczór (PO DWIE GODZINY!!) albo powtóry z pielgrzymki Największego. Z kraju najczęściej leci Krawczyk, Mazowsze, Górale, Cyganie i Eleni <- i jeszcze śmią to nazywać muzyką polską!!! Równie to polskie co obozy zagłady.

Aj! Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na prawdę są bez konkurencyjni. Wśród "tożsamościowców" oprócz nich jest tylko GaPol/TvRepublika/Wnet/Fronda, a na tym żydy siedzą i piszą repertuar. Pod względem muzyki i sztuk to (niemal) takie same dno, ALE nie udają, że to paciewie krajowe ma być powodem do chluby.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Fideliss w Sierpnia 12, 2015, 15:36:08 pm
O RM już tu było lat temu klika, ale wątek wart podbicia. Jeśli chodzi o mnie powiem krótko; lepszy rydz(yk) niż nic.

Radia Maryja słucham rzadko, częściej oglądam TVTRWAM. I co? No i modernizm i posoborowie całą gębą z powyżej opisanymi przez użytkowników nieciekawymi atrybutami. I do tego ten ojciec dyrektor - gaduła, gaduła, nieznośny gaduła.
Ale życzę temu radiu i tv jak najlepiej. W obecnej rzeczywistości i świecie walki z Kościołem i Wiarą, w świecie ateizacji i laicyzacji - dobrze, że jest.

Równie dobrze tolerowałbym każdą rozgłośnię, nawet protestancką czy mormońską, lecz od katolickiego radia i tv oczekuję trochę chorału i muzyki organowej i ......
sięgnięcia do wieków minionych , do Trydentu i starej liturgii.
 RM to tak jak współczesna architektura sakralna. Jak się nie ma co się lubi to trzeba polubić to co się ma.
 
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Major w Sierpnia 13, 2015, 10:47:03 am
RM to raczej starsze pokolenie. Młodzież, to u nas w seminarium mówiło się o tych grupkach: " Towarzystwo adoracji księdza" lub : Kościelne biura matrymonialne".
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: mabalcer w Sierpnia 14, 2015, 19:14:00 pm
@Kefasz
mimo wszystko nie stawiałbym o. Rydzyka na równi z Terlikowskim czy Sakiewiczem. Ci dwaj to tępa ekspozytura neokonserwatyzmu w Polsce, a o. Rydzyk przynajmniej mówi o budowaniu Polski czy obronie rodziny. Nadmieniam, że o. Rydzyk nie lubi tych dwóch (poszło o sprawę abpa Wielgusa). Co do bezguścia to się zgadzam. W dzień leci gospel czy jakieś inne pierdoły w stylu ballad o wątpliwej jakości artystycznej. Dlaczego o. Rydzyk promuje Kikonów to ciężko mi powiedzieć- być może mylnie uważa, że pluralizm w Kościele trzeba zachować, aby realizować swoje cele polityczne i nie narażać się hierarchii. Co do koncertu w Krakowie, to najbardziej rozśmieszyło mnie wyproszenie kard. Dziwisza podczas śpiewu Shma Israel.
@gnome
owszem, dzwoniący potrafią wygadywać koszmarne bzdury w stylu budowy "socjalizmu Bożego" w kontekście wizyty papieża Benedykta XVI na Kubie czy opowiadanie głupot nt. religii czy teologii, przeznaczanie czasu antenowego dla jednej partii. Niekiedy czas dla dzwoniących wykorzystują wyznawcy kociej wiary, którzy próbują dyskutować z katolickimi prawdami wiary.

Tym niemniej jak wyżej wspomniałem, jest to jedyna rozgłośnia w Polsce próbująca artykułować polski punkt widzenia czy kult Matki Bożej i Św. Józefa. Jak na Polskę to dużo.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Asmina w Sierpnia 15, 2015, 12:22:31 pm
Chyba Terlikowski też mówi o obronie rodziny?
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: (se)cessio w Listopada 02, 2015, 20:07:25 pm
Jak jest z dziełem RM i doktorowaniem Ojca R.wszyscy mniej więcej sie orienyują, ale... cuda sie zdarzają.

U toruńczyków dziś była w Trwam Msza zaduszna po polsku ale "tyłem do ludzi"w czarnym tradycyjnym ornacie. Ks. Rydzyk także na czarno; miejsce- sanktuarium cudu eucharyst. Krwi Przenajświętszej PJ w Poznaniu. Kościół przepiękny, wystój barokowy +balaski, regul.ilość świec i kazanie było chyba z ambony. Nad tabernakulum cudowny obraz Chrystusa z przebitym bokiem.. Pierwszy raz widziałem Rydzyka koncelebre tyłem.Dużo ludzi przyjęło Pana na kolanach przy balaskach. Szczególnie z ręki Ojca dyro-doktora :-) Myśle że pomysł wyszedł od głównego celebsa- x.L.Wilczyńskiego, kustosza msc.i wykładowcy UAM.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: vita.romana w Listopada 02, 2015, 23:38:39 pm
Ja przestaję słuchać RM, czy oglądać TV T jak tylko zaczynają mantrować o swoim ekspresowym "świętym"... Ob-żydzenie to we mnie budzi. Brak zdrowego prawdziwego pielęgnowania Tradycji, wszystko podporządkowane duchowi czasu i modernizmowi, te pozory pobożności to efekt nabierania się wartościowych i dobrych ludzi na ten lep podstępnego modernizowania.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Listopada 03, 2015, 00:22:13 am
Jak jest z dziełem RM i doktorowaniem Ojca R.wszyscy mniej więcej sie orienyują, ale... cuda sie zdarzają.

U toruńczyków dziś była w Trwam Msza zaduszna po polsku ale "tyłem do ludzi"w czarnym tradycyjnym ornacie. Ks. Rydzyk także na czarno; miejsce- sanktuarium cudu eucharyst. Krwi Przenajświętszej PJ w Poznaniu. Kościół przepiękny, wystój barokowy +balaski, regul.ilość świec i kazanie było chyba z ambony. Nad tabernakulum cudowny obraz Chrystusa z przebitym bokiem.. Pierwszy raz widziałem Rydzyka koncelebre tyłem.Dużo ludzi przyjęło Pana na kolanach przy balaskach. Szczególnie z ręki Ojca dyro-doktora :-) Myśle że pomysł wyszedł od głównego celebsa- x.L.Wilczyńskiego, kustosza msc.i wykładowcy UAM.
CHCĘ TO ZOBACZYĆ!
Bardzo proszę o stosowne zdjęcie.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: (se)cessio w Listopada 03, 2015, 00:48:28 am
Ad. Kefasz. Myśle że dziś pewnie wrzucą, na razie zaczęła sie powtórka dla zaoceannych, na początek nudny słowno-muzyczny wstęp, tzw."część art.",z gitarka oczywiście.
Sam jestem ciekaw powt.,bo trafiłem pod koniec kazania.

Ps. Jakoś wcześniej mnie nie dotleniło, że to TEN kościół-od sławnego "cudu trzech hostii"AD 1399.
Rydzyk wspominał znów o "szambie i perfumerii"w konstekscie PROTESTANTYZACJI KOŚCIOŁA, a miał na myśli m.in.SYNOD. Pochwalił oczywiście przy tej okazji bp.msc.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: B Rumm w Listopada 03, 2015, 01:46:33 am
(http://s18.postimg.org/5vfmnnvg9/Bez_tytu_u_1.jpg)

(http://s24.postimg.org/jg92k78at/Bez_tytu_u_2.jpg)
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: B Rumm w Listopada 03, 2015, 02:33:43 am
Jeszcze dwa:

(http://s7.postimg.org/559s9m45n/Bez_tytu_u_3.jpg)

(http://s18.postimg.org/47lj64nw9/Bez_tytu_u_4.jpg)

oczywiście "dwójeczka"  :)
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Listopada 03, 2015, 06:28:54 am
ŁAŁ! Po pierwsze przy ołtarzu, po drugie wszystkie szczegóły w porządku, po trzecie X Wilczyńskie umie podnosić.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: pomponiagrecyna w Listopada 03, 2015, 09:35:44 am
I czy tak by nie mogło być w naszych kościołach? Komu to przeszkadzało..?
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Teresa w Listopada 03, 2015, 09:40:54 am
Po pierwsze przy ołtarzu
Przy ołtarzu, bo do tego kościoła stołu nie wstawili, ale bynajmniej nie z powodów ideologicznych, lecz z braku miejsca  :D
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: dorka w Listopada 03, 2015, 10:14:43 am
Jest i kazanie:
https://www.youtube.com/watch?v=V8MquwFkmuQ
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Listopada 03, 2015, 10:15:57 am
Dla niektórych czy też wielu wystarczy ubrać czarny ornat skrzypcowy i odwrócić się versus Deum i będzie Msza św. trydencka żałobna Requiem  :) Sekwencja "Dies irae" też była?
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Artur Rumpel w Listopada 03, 2015, 11:17:36 am
Cała Msza w drugiej połowie nagrania:
https://www.youtube.com/watch?v=HmKeVCoK6Dw
Szkoda, że nieśmiertelna dwójeczka
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Listopada 03, 2015, 11:29:06 am
Tak ca. w 50'20'' pytanie - żeby Jezus Chrystus był naszym Królem Polski   :)
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Bartek w Listopada 03, 2015, 11:41:19 am
Z filmu wnoszę, że ksiądz kustosz kapłanem jest o wielkim sercu. A ponadto o anielskiej cierpliwości, bo człowiekowi kultury doprawdy trudno zachować powagę podczas tego mizdrzenia się organisty przy Komunii.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: dorka w Listopada 03, 2015, 12:10:12 pm
Dla niektórych czy też wielu wystarczy ubrać czarny ornat skrzypcowy i odwrócić się versus Deum i będzie Msza św. trydencka żałobna Requiem  :) Sekwencja "Dies irae" też była?
Prawda to jest taka, że księża to nawet nie potrafią NOMu odprawiać. Pomijając sam fakt, jaki ten ryt jest i że przepisy tez są niejasne, to msza śpiewana zazwyczaj jest mszą recytowano-śpiewaną.
Nawet prefacji i Ojcze nasz nie śpiewają, o innych częściach nie wspominając.
Choć mimo to postać celebransa zacna.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: pomponiagrecyna w Listopada 03, 2015, 12:43:44 pm
Nikt nie twierdzi, że to Msza Trydencka Pani Anno.  Ale chyba lepsze coś takiego, niż to, czego świadkami jesteśmy dzisiaj. Oczywiście od NOMU należałoby odejść dla pożytku wiernych, ale nie na zasadzie rewolucji, bo to by oznaczało, że Kościół przez 50 lat się mylił. Jestem tego zdania, że gdyby w NOM-ie części stałe były po łacinie i gdyby obok takiej Mszy w parafii funkcjonowała Msza Trydencka, to ludzie woleliby ją. Ale zdaję sobie z tego sprawę, że jest to marzenie ściętej głowy, zwłaszcza przy obecnym pontyfikacie, gdzie dla Papieża kwestia liturgia praktycznie nie istnieje. Swoją drogą dlaczego śpiewa się wiersz Tuwima: Jeszcze Cię kiedyś rozsmucę Chrystusie? Skoro wiadomo, że zamiarem autora było raczej wystawienie Boga na próbę, przynajmniej ja tak to zrozumiałem. Czy to jest jakaś pieśń kościelna i dlaczego? Przecież są to słowa ocierające się o bluźnierstwo...Dobór pieśni niesamowity jak na dzień zaduszny...No i organista też tragiczny, trzeba przyznać :/
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: B Rumm w Listopada 03, 2015, 14:13:05 pm
Cytuj
Dla niektórych czy też wielu wystarczy ubrać czarny ornat skrzypcowy i odwrócić się versus Deum i będzie Msza św. trydencka żałobna Requiem
Istotny jest też czynnik przyzwyczajania ludzi: że może być "tyłem", że istnieją ładne ornaty które nie wyglądają jak prześcieradło, że na mszy za zmarłych mogą być czarne...
Im bardziej posoborowie będzie oswojone z tradycyjnym decorum, i im więcej na NOM będzie łaciny, tym mniej argumentów dla wrogów tridentiny...

...a i "rewolucja" będzie mniej rewolucyjna, mniej zauważalna.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: CiociaA w Listopada 03, 2015, 14:19:32 pm
Cytuj
Dla niektórych czy też wielu wystarczy ubrać czarny ornat skrzypcowy i odwrócić się versus Deum i będzie Msza św. trydencka żałobna Requiem
Istotny jest też czynnik przyzwyczajania ludzi: że może być "tyłem", że istnieją ładne ornaty które nie wyglądają jak prześcieradło, że na mszy za zmarłych mogą być czarne...
Im bardziej posoborowie będzie oswojone z tradycyjnym decorum, i im więcej na NOM będzie łaciny, tym mniej argumentów dla wrogów tridentiny...


A może odwrotnie Panie Rumm? Może przyprószmy ten pokraczny NOM odrobiną dawnej pozłoty, przyobleczmy go w stare ornaty, no nawet wypnijmy się tyłem do owieczek i a nuż okaże się, że mamy oto "tradycję" w każdej parafii bez wyciągania z lamusa starych mszalików?
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: pomponiagrecyna w Listopada 03, 2015, 14:41:59 pm
Przepraszam, że się wtrącę i powiem brzydko, ale wydaje mi się, że to Pani żyje w odrealnionym świecie, jeśli Pani się zdaje, że proces powrotu do Tradycji i Mszy Trydenckiej będzie za pstryknięciem palcami. Mimo naszych najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie przekonać wielu kapłanów, a najbardziej zatwardziali okazują się tu księża starej daty. Może Pani ma pod nosem Mszę Trydencką, może nawet codziennie, ale 99% procent o niej nie słyszało nawet, nie mówiąc w ogóle o tym, że nie mają możliwości jej ujrzeć, bo mieszkają w małych miasteczkach czy wsiach. Dla wielu tradycjonalistów załączony obrazek to niestety przy warunkach w jakich działamy szczyt marzeń i aktywności na tym polu. Łatwo jest mówić, wskazywać błędy, gdy ma się Tradycję pod nosem, a proszę działać w warunkach, gdzie ksiądz w ogóle nie wie o co chodzi. Gdy ostatnio rozmawiałem z proboszczem i sugerowałem mu, że w naszej parafii, która ma Bazylikę brakuje jakiejś podniosłej liturgii Mszy św., bardziej uroczystej, chociaż raz w miesiąciu, z okadzeniem itd. to spytał się mnie co mam na myśli mówąc "uroczysta". Proszę w takich warunkach działać..
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: CiociaA w Listopada 03, 2015, 15:10:03 pm
@ Pani Ciociu o ile zgadzam sie ze stylem i treścią większości pani wpisów...

Miło mi doprawdy widzieć te wystawione na publiczny widok słowa na forum, gdzie raczej jestem zwalczana/ignorowana/etc :)
 
Cytuj
i taka jaskółka wiosny nie czyni ale... Rydzyk dociera dość szeroko od kilkunastu mieś.w Polsce i jego zdanie sie faktycznie (i fanatycznie:-) liczy, o czym wynik wyborczy świadczy dobitnie. Gdyby sie go dało choć min.wobec NOMu zdystansować, to było by wielkie święto tradycji, a może i Tradycji. [...]
Oczywiście ja także osobiście jestem realistą i praktykiem i nie lubie hybryd, ale i z gestów, i ze słów kustosza "goście"i całe posoborowe, janopawłowe audytorium przed tv-także za oceanem -sporo mogło "inspiracji"podłapać. Oczywiście mamy także świadomość targetu wiekowego i płciowego, do którego RM i Trwam są skierowane, ale pamiętajmy że dotyczy to nie tylko jego poletka.
Ks. Rydzyk ma do dyspozycji swoją potężną broń: media wspierane li tylko(?)przez wiernych słuchaczy na całym świecie. Może dlatego tak powściągliwie odniósł się do Summorum Pontificum B XVI? Przecież już dawno mógł mieć cykl wykładów dotyczących tegoż dokumentu jak również historii liturgii rzymsko-katolickiej tym samym wspierając tych kapłanów, którzy nie mogą się "przebić" z Mszą Trydencką w swoich parafiach skutecznie blokowani przez własnych proboszczów. Znane mi są co najmniej trzy przypadki. ;D Zastanawiające jest doprawdy to nagłe "przebudzenie" ks. Rydzyka, przed którym chylę czoła za inne niż wspieranie szeroko rozumianej Tradycji dokonania.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: pomponiagrecyna w Listopada 03, 2015, 15:27:22 pm
Pan Pomponia :D Zgadzam się z Ciocią. Gdyby o. Rydzyk zamknął się tylko na orientację tradycyjną, to znaczy, że nie znajdowałby szerokiego poparcia wśród biskupów, którym się niewątpliwie cieszy, a którzy przychylni Tradycji nie są. Biskupi zaś wywierają przemożny niemal wpływ, zwłaszcza teraz w czasach autorytaryzmu PiS-owskiego, a to oznacza gwarancję przetrwania Radia Maryja i dalszej koncesji na przykład, w ostateczności również wsparcia materialnego. I koło się zamyka. Tak to widzę.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: CiociaA w Listopada 03, 2015, 15:29:15 pm
Przepraszam, że się wtrącę i powiem brzydko, ale wydaje mi się, że to Pani żyje w odrealnionym świecie, jeśli Pani się zdaje, że proces powrotu do Tradycji i Mszy Trydenckiej będzie za pstryknięciem palcami. Mimo naszych najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie przekonać wielu kapłanów, a najbardziej zatwardziali okazują się tu księża starej daty. Może Pani ma pod nosem Mszę Trydencką, może nawet codziennie, ale 99% procent o niej nie słyszało nawet, nie mówiąc w ogóle o tym, że nie mają możliwości jej ujrzeć, bo mieszkają w małych miasteczkach czy wsiach. Dla wielu tradycjonalistów załączony obrazek to niestety przy warunkach w jakich działamy szczyt marzeń i aktywności na tym polu. Łatwo jest mówić, wskazywać błędy, gdy ma się Tradycję pod nosem, a proszę działać w warunkach, gdzie ksiądz w ogóle nie wie o co chodzi. Gdy ostatnio rozmawiałem z proboszczem i sugerowałem mu, że w naszej parafii, która ma Bazylikę brakuje jakiejś podniosłej liturgii Mszy św., bardziej uroczystej, chociaż raz w miesiąciu, z okadzeniem itd. to spytał się mnie co mam na myśli mówąc "uroczysta". Proszę w takich warunkach działać..

Doprawdy smutne jest to, co Pan pisze...A czy fakt, że 99% ludzi nie słydzało do tej pory o mszy Trydenckiej nie jest właśnie największym obciążeniem dla ks. Rydzyka i RM? Myślę, że ten procent jest jednak znacznie zawyżony. Żyje wciąż przecież pokolenie, które na tej Mszy się wychowało. Problem w tym, że owo pokolenie powrotu do tej Mszy po prostu nie chce! Ani moja teściowa, ani jej siostra-zakonnica, ani liczne grono koleżanek mojej mamy, która dzięki pobytom u nas o tej Mszy sobie przypomniała i na nowo ją pokochała. Niestety, starym mszalikiem może sobie tylko pomachać...

To, że mam dostęp codziennie do Mszy Wszechczasów jest przecież niezasłużoną przeze mnie łaską, a nie powinno być zarzutem sugerującym bycie w odrealnionym świecie! Moim zdaniemjest to świat jak najbardziej dla katolika realny, a to pozostała większość żyje w "odrealnionym"... Z mojej strony zapewniam o mojej modlitwie o powrót do realności dla wszystkich.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: (se)cessio w Listopada 03, 2015, 15:41:08 pm
Ad Ciocia :"To, że mam dostęp codziennie do Mszy Wszechczasów jest... "Moim zdaniem jest to świat jak najbardziej dla katolika realny, a to pozostała większość żyje w "odrealnionym"...

Czy Ciocia ma na myśli analogowy codzienny dostęp, czy ten cyfrowy SGG, Live Mass. Oczywiście trzeba mieć jeszcze dobre łącze:-)

No i wreszcie zostawmy jeszcze troche miejca na boską interwencje wobec osoby oj.dr.dyr. Każdy może sie "nawrócić"nawet po 70ce :-)

Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: CiociaA w Listopada 03, 2015, 17:24:49 pm
No i wreszcie zostawmy jeszcze troche miejca na boską interwencje wobec osoby oj.dr.dyr. Każdy może sie "nawrócić"nawet po 70ce :-)

Z tym że Boską.  ;)
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: CiociaA w Listopada 03, 2015, 17:31:16 pm
Ad Ciocia :"To, że mam dostęp codziennie do Mszy Wszechczasów jest... "Moim zdaniem jest to świat jak najbardziej dla katolika realny, a to pozostała większość żyje w "odrealnionym"...

Czy Ciocia ma na myśli analogowy codzienny dostęp, czy ten cyfrowy SGG, Live Mass. Oczywiście trzeba mieć jeszcze dobre łącze:-)


Nie, to nie tak! Dla katolika realnością jest katolicka Msza Św., NOM jest odrealnioną codziennością, która niespostrzeżenie zamieniła katolickość w protestanckość, co raczył ks. Rydzyk wyartykułować. Ale to przecież nie wzięło się samo z siebie, tylko jest produktem quasi-katolickiej liturgii, która stając się realnością odrealniła katolickie niegdyś społeczeństwa. UFFF! Nie wiem, czy jeszcze bardziej nie zagmatwałam  :-\
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: pomponiagrecyna w Listopada 03, 2015, 19:52:38 pm
Ma Pani rację, ale Pani żyje w niebie i w swoich marzeniach, podczas gdy życie wygląda nieco inaczej. Ja naprawdę Panią rozumiem, ale ma Pani chyba braki w wiedzy o tej drugiej stronie. Niestety dla wielu jedynym źródłem póki co pozostaje NOM. Ja mieszkam w małym miasteczku na płn. Polski, w parafii, która liczy kilkanascie tysięcy dusz. Może Pani mieszka w dużej metropolii i ma Mszę Trydenkcą pod nosem, ale dlaczego Pani nie chce zejść do poziomu zwykłych śmiertelników? Ja nie miałbym śmiałości i czelności, by komuś, kto z NOM-u czerpie siłę i nadzieję powiedzieć, że niewłaściwie uczestniczy we Mszy, że ta Msza jest heretycka, że nie otrzymuje z Niej żadnych łask i w ogóle jest do niczego. Proszę postawić się w sytuacji osoby, która usłyszy takie słowa, a która powtarzam nie ma możliwości uczestnictwa w KRR. Pani proponuje rewolucję, gwałtowne działania, operuje Pani radykalnymi sformułowaniami, z którymi się zgadzam, ale takim językiem niczego nie da się osiągnąć. Pytanie jest nie takie ile zdążyliśmy zburzyć, ale ile zbudować..
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Artur Rumpel w Listopada 04, 2015, 08:36:40 am
Ja się cały czas zastanawiam, dlaczego w K-TV i EWTN są pobożne, utradycyjnione NOMy, a w polskich mediach katolickich byle jakie
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: (se)cessio w Listopada 04, 2015, 10:00:43 am
Ja się cały czas zastanawiam, dlaczego w K-TV i EWTN są pobożne, utradycyjnione NOMy, a w polskich mediach katolickich byle jakie


1°albo dlatego, że kto szybciej zaczyna zwyczaj(n)e...bancietto euch.,szybciej też z tej imprezy wychodzi"najedzony".
2°albo dlatego, że jest to wynik ogólnej swojskiej/słowiańskiej/soc...jalnej niedoróby, bylejakości i ... bumelki.
3°albo dlatego, że u patriotów i independystów wszystko co"nasze"jest lepsze od "obcego"(państwa wat.)
4°albo dlatego, że Oj.dyr., JP II i mimo wszystko także Prymasowi NOM dość szybko"przypasował"
5°albo dlatego, że jest w tym jakiś sens i plan Boga,może nawet dopust zasłużonej zawsze kary.

 Uwagi:  niepotrrzebne skreślić.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Artur Rumpel w Listopada 04, 2015, 10:47:49 am
Ja jeszcze mam jedna mozliwość. jako ze we włoskich katomediach też jest bylejakość, to obstawiam, ze lepsze liturgicznie są media katolickie z krajów, gdzie katolicyzm nie dominuje
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Listopada 05, 2015, 13:44:25 pm
2°albo dlatego, że jest to wynik ogólnej swojskiej/słowiańskiej/soc...jalnej niedoróby, bylejakości i ... bumelki.
3°albo dlatego, że u patriotów i independystów wszystko co"nasze"jest lepsze od "obcego"(państwa wat.)
4°albo dlatego, że Oj.dyr., JP II i mimo wszystko także Prymasowi NOM dość szybko"przypasował"
 Uwagi:  niepotrrzebne skreślić.
Pozostają tylko te.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Listopada 05, 2015, 20:38:11 pm
Moje obserwacje są takie: w krajach takich jak USA katolicy zawsze mieli i mają pod górkę. Ci, co wiarę traktują poważnie, mają jeszcze bardzie pod górkę. Dlatego muszą wkładać spory wysiłek, aby przetrwać. Muszą się bardzo starać. No i niektórzy zauważyli, że "msze z gitarką" wcale nie pomagają w przetrwaniu.

W Polsce natomiast katolicyzm jest "mainstreamowy". Przeciętnemu człowiekowi nie zdaje się, że katolicyzm to coś, co trzeba w jakiś sposób kultywować - samo się kultywuje, przecież wszyscy dokoła są katolikami, a zresztą to sprawa księży, niech oni się tym martwią. Księża chcą "mszy z gitarką", to niech tak będzie, to ich sprawa. Sw. Jan Paweł na to pozwalał, to w czym problem?
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Pentuer w Grudnia 02, 2015, 02:01:42 am
Tak jeszcze informacyjnie i zazdrośnie w tem. EWTN. Właśnie zauważyłem chyba nowy cykl "Extraordinary Faith". S.1 ep.6. zaprasza nas do Miami, np,do kościoła Najśw.Im Jezus. Są fr.tridentiny, ma być wywiad z abp.Wenskym w temacie.

Abp Thomas Wenski pochwalił sie( i pokazał) odprawieniem jednej M.pontyfikalnej dwa lata temu(w 12/13r), i udziałem w takowej w Szanghaju.Wcześniej było także muzem sztuki sakralnej, gł.hiszp/włoskiej. Reszta o trad.środ.Miami w następnym odcinku.

KIEDY U NAS TAKA SERIA OJCZE TADEUSZU ?¿!¡

Chyba żart. Na linkowanej wyżej mszy (https://youtu.be/HmKeVCoK6Dw?t=7365) Ojciec Tadeusz rozdaje Komunię jak ciasteczka, bez pateny, łamiąc przepisy promulgowane przez JPII, w RM uwielbianego.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Major w Grudnia 06, 2015, 09:43:34 am
A wczoraj w Toruniu mieli swoje uroczystości.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Grudnia 08, 2015, 21:58:30 pm
Mainstream medialny i  (do niedawna) POlityczny już nie raz pouczał prawicę co do jej wiary. Tak sobie myślę, że w sumie nigdy nie poruszył kwestii łamania przepisów liturgicznych. A to w sumie byłby jakiś punkt zaczepienia. ;-)
Wyobraźmy sobie:
tow. Olejnik przepytuje Ziobrę i nagle wypala: "Dlaczego uczestniczy pan w Mszach, co do których mogą zachodzić kanoniczne wątpliwości co do ich godziwego sprawowania?".
Kurtyna.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: prosty_czlowiek w Grudnia 12, 2015, 22:04:48 pm
Tak jeszcze informacyjnie i zazdrośnie w tem. EWTN. Właśnie zauważyłem chyba nowy cykl "Extraordinary Faith". S.1 ep.6. zaprasza nas do Miami, np,do kościoła Najśw.Im Jezus. Są fr.tridentiny, ma być wywiad z abp.Wenskym w temacie.

Abp Thomas Wenski pochwalił sie( i pokazał) odprawieniem jednej M.pontyfikalnej dwa lata temu(w 12/13r), i udziałem w takowej w Szanghaju.Wcześniej było także muzem sztuki sakralnej, gł.hiszp/włoskiej. Reszta o trad.środ.Miami w następnym odcinku.

KIEDY U NAS TAKA SERIA OJCZE TADEUSZU ?¿!¡

Jakby ktoś był zainteresowany to tu: http://www.extraordinaryfaith.tv/ są wszystkie odcinki.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: ratio w Lutego 10, 2017, 22:41:17 pm
O RM już tu było lat temu klika, ale wątek wart podbicia. Jeśli chodzi o mnie powiem krótko; lepszy rydz(yk) niż nic.

Radia Maryja słucham rzadko, częściej oglądam TVTRWAM. I co? No i modernizm i posoborowie całą gębą z powyżej opisanymi przez użytkowników nieciekawymi atrybutami. I do tego ten ojciec dyrektor - gaduła, gaduła, nieznośny gaduła.
(...)


Od 12 sierpnia 2015, 15:36:08 niewiele się zmieniło, bo o.Rydzyk nadal gada, gada, gada i  prawie ciągle to samo.
Choć zdarzają się nowości, bo np dziś przed medytacją przedpołudniową reklamował prywatne wizje pt. "Księga prawdy".
Otrzymał pięć tomów od jakiejś miłośniczki tych wizji i nie zastanowił się nad tym co reklamuje, tylko się zachwycał i cieszył z prezentu  ;D
Przestaję się dziwić tym wszystkim homeopatiom, jogom, Medjugoriom i innym zwodniczym prądom i teologiom,
które co i raz wymieniane są na antenie Radia Maryja...
No bo jeżeli sam "Szef Kuchni Poleca" mistykę Marii z Irlandii, to żaden Personel nie odważy się zaprotestować.

A już bardziej niż humorystycznie wypadły jego rozmowy z uczestnikami trwających w Toruniu warsztatów.
Tak się rozpędził w sarkastycznych dowcipach, którymi chciał błysnąć przed młodzieżą, że na medytację musiało starczyć 5 minut (11:55 - 12:00).
Tak jakby myśli o.Rydzyka były tak cenne, że ważniejsze od Biblii?

Medytacji przedpołudniowych nie podają na stronie, ale dla amatorów nowoczesnej ewangelizacji można posłuchać:
KATECHEZA: AMEN,  10 lutego 2017 08:30/w Audio, Katechezy, Multimedia
o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Warmiaczka w Lutego 11, 2017, 09:41:13 am
Wczoraj usłyszałam złote myśli o Mszy trydenckiej. Nie od początku, ale nie zabrakło stwierdzeń, że jak Pan Jezus w Wieczerniku pierwszą Mszę odprawiał, to nikt nie klęczał, że ważne jest co w sercu, i że w językach lokalnych ludzie pełniej rozumieją...
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Rafal w Lutego 11, 2017, 11:48:53 am
Tak, też miałem okazję słuchać tego fragmentu katechezy (po telefonie słuchacza o słowach wypowiadanych przez kapłana "Corpus DNIC custodiat animam tuam...").
Ojciec dyrektor mówił coś w stylu: "Chodzi o Msze trydencka...ja to traktuje jak inny obrzadek."
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Warmiaczka w Lutego 11, 2017, 13:27:46 pm
Jak zaczęłam słuchać, o. Rydzyk właśnie o tym mówił, że na nowej Mszy te słowa mówi ksiądz przed przyjęciem Komunii. I jakie to ważne, że każdy wierny przed przyjęciem mówi "Amen".
Coś tam jeszcze łaskawie prawił o tym, że stara Msza jest ważna, są w niej słowa konsekracji i ofiarowanie darów ;-)
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Pentuer w Lutego 11, 2017, 15:00:10 pm
/.../
Ojciec dyrektor mówił coś w stylu: "Chodzi o Msze trydencka...ja to traktuje jak inny obrzadek."

Tu ma rację, to jest rzeczywiście inny obrządek (ryt). A nawet inne wyznanie
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Lutego 11, 2017, 21:17:45 pm
Lepiej by się słuchacz zapytał o. Tadeusza kiedy transmisja będzie  8)
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Lutego 12, 2017, 10:04:03 am
A ja jestem wdzięczny RM za nawrócenie na Tradycje katolicką. Byłem kiedyś częstym słuchaczem. Dzięki kłamstwom, manipulacjom, bredniom wygadywamym przez Ojca Dyrektora , jego współbraci i zaproszonych gości odnalazłem droge do Koścoła katolickiego. Organizm po prostu zaczął sie bronić, nawet bez udziału woli.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: ratio w Lutego 12, 2017, 17:08:15 pm
(...) Dzięki kłamstwom, manipulacjom, bredniom wygadywamym przez Ojca Dyrektora , (...)

Manipulacji w tym radyjku jest pod dostatkiem, np. reklama, zresztą dość długa, która ma uczyć słuchaczy,
jak zachęcić właścicieli kin do wyświetlania filmu "Zerwany kłos" ...
Jest tam fragment, gdy o.dyrektor namawia, by film wyświetlać w 10 tysiącach kin.
Czy to jest nawoływanie do budowy około 9 tysięcy kin, bo wg GUS-u nie ma w Polsce nawet tysiąca kin,
domów kultury i podobnych sal, nadających się do prezentowania filmów,?  ::)
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: (se)cessio w Lutego 16, 2017, 16:43:55 pm
Laudetur JChRex!
Let's play adv.diaboli poczynając od końca.

Ad. ratio. Nie słuchałem (wszak dobrowolne i świadome wystawianie się na pokuszenie w niektórych kręgach za grzeszny postępek bywa uznawane:-)  ale zgaduje, że może O.drd-yr. rozchodziło się nieskromnie o upowszechnianie w.w.treści nie tylko w "naszym nieszczęśliwym kraju". ?

Ad. Sławek125. Też kiedyś dużo (pod)(w)słuchiwało się. I jestem wdzięczny bardziej bo podwójnie: w l.90' za dar "apostazji", a kilka lat temu podobnie jak u pana. Bez pierwszego nie było by drugiego...
I stały się te razy zapewne także dzięki-jak pan to ujął-"...kłamstwom, manipulacjom, bredniom wygadywanym przez Ojca..." Różnimy się zasadniczo tylko w tym, że pan sie nie boi tak łatwo nazywać po imieniu cudzych grzechów, a ja muszę się niestety z pewnych względów powstrzymywać. Choćby dlatego, że można ich -nieświadome często/w dobrej woli-popełnianie zarzucić dziś niemal każdemu: od maluczkich(np. SOBIE!), do wielkich przywódców... koncernów medialno-formacyjnych czy...pewnego instytutu życia konsekrowanego.
Tylko po co??? Problem ponadto w tym, że Ojca T- posoborowego redemptoryste z"dalekiego kraju"-od JEx.BISKUPA F-2 ze środka katolickiego kiedyś kontynentu różni poziom świadomości. Mam przynajmniej taką nadzieje:-) Co oczywiście smutno świadczy o poziomie katachez z l.50' w PRL-u, tych np.tłumaczących znaczenie Ofiary i Kanonu Rzymu.

Ad. michal260189. Nie mam w zw.z pow.dobrych info. Rodzaj dyplomacji stosowanej na tem forum nie sprzyja osiągnięciu... marzeń.

Ad. Pentuer&postindustrial... Bp F-2 twierdzi cosik inszego. Bp rezistant Rysiard W-zdaje się ostatnio...jeszcze lepiej.

Ad. Warmiaczka. J.w.+to że Radio sie sporo przez ostatnie kilka lat (cztery?:-) zmieniło. O.dr-dyr.rozpoznał ostatecznie nisze i wypełnia "misje". "Proletayriusze fszystkich..." Jest niestety w pełnej łączności-w końcu zakładał RADIO:-)

Ad. ratio primo. Toć żywy (wiecznie) wzór pomnika zeszłego roku w (zapowietrzonym/wietrznym:-) Mieście odsłanianego drzewiej skonstatował, że każdy jest dla siebie papieżem. Samego Jego Św. jak wiemy głowy chciał pozbawić, na co jak widzimy kilkadziesiąt lat temu Pan nasz zezwolił. Jego wola- nasz krzyż. Z Królem się nie dyskutuje.
Choć w kwestii bałkańskiej/dynarskiej jest nadzieja-na pomoc ma przyjść gen. Steiner i zażegna niebezpieczeństwo. Krążą jednak pogłoski, że odsiecz może nie dotrzeć na czas i msc.


Podsumowując: time to die, "...ALE POWOLI! ", jeśli dobry Bóg pozwoli...
Do następnego wpisu za kol. parę miesięcy dobrowolnego nowicjatowego auto-bana.


P.S. NIE CZYTAĆ POWYŻSZYCH UWAG W PRZYPADKU OSOBISTEGO KRYZYSU WIARY ITP.

Załączam zapasowo życzenia wytrwałości w abstynencji i postu od Świata oraz radosnego przeżywania Tajemnic wielkanocnych!
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Lutego 16, 2017, 18:08:32 pm
@ secessio. Gdyby Ojciec Dyrektor i jego współbracia opowiadałi pierdoły i łgarstwa w zaciszu swoich cel zakonnych lub w otoczeniu najblizszej rodziny, to bym nie smiał słowa powiedzieć. Prowadzą oni niestety działalnośc publiczna w skali globalnej i szanownego Pana uwagi ktos mniej zyczliwy ode mnie moze potraktować jako faryzeizm w skali makro.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Kwietnia 27, 2018, 08:42:53 am
Tak, też miałem okazję słuchać tego fragmentu katechezy (po telefonie słuchacza o słowach wypowiadanych przez kapłana "Corpus DNIC custodiat animam tuam...").
Ojciec dyrektor mówił coś w stylu: "Chodzi o Msze trydencka...ja to traktuje jak inny obrzadek."
No i bardzo słusznie O. Dyrektor powiedział. Co jest niehalo?
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: jwk w Listopada 03, 2018, 10:23:45 am
Lepiej by się słuchacz zapytał o. Tadeusza kiedy transmisja będzie  8)
Była (końcówka XX w.). Odprawiał ówczesny przełożony FSSP ksiądz Josef Meinrad Bisig a służyli mu dwaj polscy klerycy: Tomasz Dawidowski i Wojciech Grygiel. Przedtem były Rozmowy Niedokończone. Z tego co wiem Ojciec Dyrektor dostał za to mocno po głowie.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: jwk w Czerwca 07, 2019, 08:35:38 am
Swoją drogą, czy któreś inne medium zamieściło tę relację?
http://www.radiomaryja.pl/informacje/w-brytania-premier-m-morawiecki-z-przywodcami-panstw-m-in-o-roli-polski-podczas-ii-wojny-swiatowej/ (http://www.radiomaryja.pl/informacje/w-brytania-premier-m-morawiecki-z-przywodcami-panstw-m-in-o-roli-polski-podczas-ii-wojny-swiatowej/)

(http://www.radiomaryja.pl/wp-content/uploads/2019/06/net-epa07627848.jpg)
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: jwk w Czerwca 08, 2019, 10:14:11 am
Tak, pozwolili mu stanąć do zdjęcia. Na pewno Trump, rodzina królewska, Macron i inni światowi przywódcy z uwagą wysłuchali karcących pouczeń Męża Stanu Mateusza Morawieckiego, wielkiego odkrycia Jarosława Kaczyńskiego, niedawnego doradcy Donalda Tuska, który spiskował w zabiciu brata Jarosława Kaczyńskiego. Teraz już wszyscy wiedzą o roli Polski, tylko polskojęzyczne media milczą na ten temat złośliwie. Nikt już nigdy nie powie o polskich obozach zagłady.
Bycie metalowcem nie implikuje automatycznie chamstwa na poziomie niejakiego nergala. Znam naprawdę kulturalne osoby o takich preferencjach muzycznych i nie jest Pan w stanie zachwiać mojej opinii w tym temcie, więc niech Pan daruje sobie takie występy, nie jesteśmy na estradzie.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: jwk w Czerwca 08, 2019, 12:40:59 pm
Skoro chłepce Pan tak namiętnie sok z buraka nie mamy o czym mówić.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Pentuer w Czerwca 08, 2019, 12:46:01 pm

Na świecie dalej będą mówić o polskich obozach zagłady, o polskim faszyzmie i antysemityzmie oraz kolaboracji z Hitlerem. Morawiecki, jak i cały PiS, już dawno okazję na stawianie akcentów w owych kwestiach przespał, a raczej celowo przemilczał, bo to mentalne miernoty, karierowicze i kundle. Stali cicho, gdy Pompeo nas obrażał, a klaskali, gdy znacznie gorzej robiła to Azari. To, że ten podstawiony bankster-wieszak stanie do zdjęcia niczego tu nie zmieni.


Morawiecki, jak i cały PiS? Jak przeczytałem w książce P. Lisickiego "Krew na naszych rękach?" akcja konstruowania religii Holocaustu (holocaustianizm) zaczęła się w latach 50-tych. Pretensje należy mieć w pierwszym rzędzie do hierarchii kościelnej, która już ponoć zgodziła się na herezję "Dwóch przymierzy", nie bacząc na:

Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym (J 6, 44)

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie (J 14, 6)

Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: jwk w Czerwca 08, 2019, 12:53:12 pm
Po prostu patrzę bardziej krytycznie niż Pan.
Po prostu jestem Polakiem --- realistą zaś Pan nie jest w stanie zaprezentować żadnej realistycznej alternatywy.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: jwk w Czerwca 08, 2019, 15:01:45 pm
Brak alternatyw nie implikuje konieczności błędu. Alternatywę zresztą obrałem jako jedyny realny wpływ na kastę rządzącą. Jak mniemam, jest Pan skazany na popieranie PiSu za wszelką cenę. Ja nie.
Dużo słów --- zero informacji. Pan sobie tak po prostu pisze, żeby pisać. Popularne było kiedyś na murach "mądry pisze dla zabawy, głupi czyta bo ciekawy", jak się nad tym zastanowić, to jest akurat na odwrót.

Alternatywę zresztą obrałem jako jedyny realny wpływ na kastę rządzącą.
Niby jaką? Niech mnie Pan raczy oświecić, bo ja ciemny moher nie potrafię się jej dopatrzyć.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwca 08, 2019, 15:04:44 pm
Po prostu patrzę bardziej krytycznie niż Pan.
Po prostu jestem Polakiem --- realistą zaś Pan nie jest w stanie zaprezentować żadnej realistycznej alternatywy.

Brak alternatyw nie implikuje konieczności błędu. Alternatywę zresztą obrałem jako jedyny realny wpływ na kastę rządzącą. Jak mniemam, jest Pan skazany na popieranie PiSu za wszelką cenę. Ja nie.

Najpierw wchodzi sie w ślepą uliczkę a później krzyczy, że nie ma alternatywy i trzeba umierać. Na dodatek podlewa sie to szantażem: kto nie umiera ten nie jest godny bycia Polakiem.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: jwk w Czerwca 09, 2019, 00:21:17 am
Już o tym pisałem, że głosowałem na Konfederację. Cierpi Pan na wyraźnie ubytki w uwadze lub pamięci.
Pan raczej na manię wielkości, myśli Pan, że muszę koniecznie przejmować rewelacjami kogoś na poziomie Pigmeja?

Za Marcinem Palade:
Cytuj
Wiemy po analizie sondażowych trucków (codziennych pomiarów w końcówce eurokampanii) kiedy miał miejsce szczyt notowań @KONFEDERACJA_. Otóż było to tuż przed "myckowaniem" @KonradBerkowicz.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: jwk w Czerwca 09, 2019, 11:09:54 am
No przejmuje się Pan, w końcu wyznaje Pan Jarosława jako Pierwszego Arcypolaka.
Jest Pan w mylnym błędzie, nie tyle wyznaję co uznaję Pana za Pierwszego Pigmeja Trzeciej RP, Wskrzesiciela Pigmejskich Tradycji Schyłkowej Komuny Lat Osiemdziesiątych Ubiegłego Wieku.

I co to kogo obchodzi? Pan naprawdę nie rozumie, że można nie postrzegać polityki w ujęciu sekciarskim jak Pan?  ;)
Przerośnięte do monstrualnych rozmiarów Pańskie ego nie dopuszcza do Pana nawet cienia przypuszczenia, że to Pan jest tu sekciarzem. Ja po prostu od lat interesuję się polityką i szukam rozwiązań optymalnych.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: jwk w Czerwca 09, 2019, 18:55:01 pm
Co Panie Piękniutki Pigmeju? Wyczerpała się Pańska "inteligencja", wyczerpała ...
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: stary kontra w Czerwca 09, 2019, 19:14:38 pm
Przepraszam, że przeszkadzam w tym szalenie fascynującym pojedynku słownym - ja w sprawie formalnej.
Jest Pan w mylnym błędzie
Jak należy rozumieć tę frazę: jako fałsz czy prawdę?
Pozwoli to na głębsze zrozumienie tego ciągu przemyśleń.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: jwk w Czerwca 09, 2019, 19:57:33 pm
Nie zna Pan tej tautologii? A masło maślane?
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: jwk w Czerwca 09, 2019, 20:21:49 pm
Niech Pan sobie włączy lepiej TVP, narwana pisowska pacynko z knajackim językiem i retoryką szura.
Pozdrawiam serdecznie.
Chamstwem na poziomie platfonsów i koderastów chcesz Pan do swoich pigmejskich poglądów przekonywać?  Jakie to żałosne.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Czerwca 09, 2019, 20:23:01 pm
Pan rudowłosy jest na urlopie do Wniebowzięcia NMP.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Sindarin w Sierpnia 06, 2019, 23:28:59 pm
Może to już ktoś wcześniej napisał, ale kilka razy zdarzyło mi się posłuchać serwisu informacyjnego RM. Byłem zaskoczony in plus: sporo wiadomości i do tego przedstawionych obiektywnie.

To tyczy się również wiadomości telewizyjnych w Trwam. I tak jak wieści TVP ogląda się z bólem zębów, to w Trwamie wszystko trzyma poziom i mimo pewnego paździerza technicznego nie obraża inteligencji widzów.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: jwk w Sierpnia 07, 2019, 12:30:47 pm
Może to już ktoś wcześniej napisał, ale kilka razy zdarzyło mi się posłuchać serwisu informacyjnego RM. Byłem zaskoczony in plus: sporo wiadomości i do tego przedstawionych obiektywnie.

To tyczy się również wiadomości telewizyjnych w Trwam. I tak jak wieści TVP ogląda się z bólem zębów, to w Trwamie wszystko trzyma poziom i mimo pewnego paździerza technicznego nie obraża inteligencji widzów.


Bo człowiek "yntelygentny" opinie swoje co rano weryfikuje z "mediami opiniotfurczymi" w rodzaju GieWu i TeFałEnu a my prostaczkowie polegamy na zdrowym rozsądku, którym nas Pan Bóg obdarzył.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: rysio w Sierpnia 07, 2019, 13:47:55 pm
Może to już ktoś wcześniej napisał, ale kilka razy zdarzyło mi się posłuchać serwisu informacyjnego RM. Byłem zaskoczony in plus: sporo wiadomości i do tego przedstawionych obiektywnie.

To tyczy się również wiadomości telewizyjnych w Trwam. I tak jak wieści TVP ogląda się z bólem zębów, to w Trwamie wszystko trzyma poziom i mimo pewnego paździerza technicznego nie obraża inteligencji widzów.


Bo człowiek "yntelygentny" opinie swoje co rano weryfikuje z "mediami opiniotfurczymi" w rodzaju GieWu i TeFałEnu a my prostaczkowie polegamy na zdrowym rozsądku, którym nas Pan Bóg obdarzył.


"Zdrowy rozsądek" trzeba ćwiczyć jak kondycję fizyczną; czytając, konfrontując czy rozmawiając z ludźmi o odmiennycm zapatrywaniu. Większość ludzi ( z lewa i prawa) nie ćwiczy umysłu tylko ogląda "swoje" media i utwierdza się, że jest po właściwiej stronie. W grę wchodzą prymitywne emocje, czasami trybalizm: nasi kraść - ok, oni kraść - źle.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: jwk w Października 23, 2019, 20:11:32 pm
Mike Church stoi za nim.
O co temu Żydowi właściwie chodzi?
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: (se)cessio w Października 27, 2019, 12:37:06 pm
Z przyjemnością szanownemu panu odpowiem jeśli pytanie jest szczere. Jeśli zaś "drąży" inny wątek to...

Veritas Radio Network ma zróżnicowaną ofertę i współpracowników (np. brat Andre Marie od fehnejowców :) Na Tubie była tylko promocja, normalnie
można słuchać (live m.in 13-17 CET) w odtwarzaczu zewn: http://streaming.radio.co/s4e4074c3a/listen

Całą niedzielę są archiwalne homilie (indultowe)

Dla większych hardcorów są cały tydzień tutaj:
savesouls.today

Na tubie dla tych co nie mają blisko w Dniu Pańskim proponuje po 10.30 Don Floriano A...(po Mszy jest wersja fr. i de. kazania), ale ze względu na DZISIEJSZĄ uroczystość przede wszystkim zachęcam do irlandzkiego ICRSS. Nd 11:30, sb 13:00, 20:00 w tyg:

https://www.youtube.com/channel/UCHhWuGhHEo7HCEKJ1MObM9g

Dobrego odbioru.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: (se)cessio w Listopada 27, 2019, 19:33:59 pm
W OSTATNIĄ niedzielę kardynał Rajmund odprawił pontyfikalną u wspominanych zeszłego mieś. Instytutów w Limerick. Najświętsza Ofiara rozpoczyna się w 55:55 , kazanie 1:40:40 sec:

https://youtu.be/yeldluLDdB8

Od tej (re)transmisji brak nowych nagrań...
Dla mających jeszcze trochę sił lub wątpliwości ostry Predigt z płn. Italii:

https://youtu.be/NItlWCrjlC4

Zawiera m.in ciekawe przypuszczenia w temacie stosowania od lat 60tych kabalistycznego "ujęcia" Trójcy Świętej przez (niektórych) możnych obecnego Kościoła.

Errata do info o irl. Instytucie Chrystusa Króla: transmisje obecnie (XII) są lecz nieregularne.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: ratio w Grudnia 28, 2019, 15:41:11 pm
Radio Maryja zmienia preferencje programowe: po "Aktualnościach dnia" Ojciec D.D., prowadzący program, nadał wiadomości, a następnie, o 14:31, ogłosił audycję: "Radiowe spotkania z operą". Program ten przeważnie składa się z arii śpiewanych w hołdzie kurtyzanom.
Natomiast zabrakło czasu, (niezgodnie z ramówką Programu Radia Maryja), na Modlitwę Popołudniową brewiarzową, czyli na złożenie Hołdu Bogu.
Ciekawe, ciekawe ... szczególnie, że zdarza się to nie pierwszy raz 🤔
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: jwk w Grudnia 28, 2019, 17:08:28 pm
Program ten przeważnie składa się z arii śpiewanych w hołdzie kurtyzanom.
Brawaryzm wiecznie żywy ...

https://wpolityce.pl/swiat/479513-kanadyjski-hierarcha-i-skandaliczna-petycja-ws-o-rydzyka (https://wpolityce.pl/swiat/479513-kanadyjski-hierarcha-i-skandaliczna-petycja-ws-o-rydzyka)
Możesz pan dołączyć do "polaka" Thomasa Lukaszuka.
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Sławek125 w Grudnia 28, 2019, 20:43:40 pm
Tutaj jest o podgrzewaniu jąder...palnikiem jako środku antykącępcyjnem, to wtedy byłoby nas mniej...Polakóff!!!!    https://www.youtube.com/watch?v=Y8chhTSHIdI&t=10s
Tytuł: Odp: Radio Maryja
Wiadomość wysłana przez: Teresa w Grudnia 29, 2019, 10:38:33 am
Program ten przeważnie składa się z arii śpiewanych w hołdzie kurtyzanom.
Wbrew obiegowym opiniom, kurtyzany wcale nie są częstymi bohaterkami oper. A jeśli już są, to przeważnie libretto pokazuje, że ich sposób na życie nie był najlepszym wyborem.
Najbardziej znana Violetta Valery, bohaterka Traviaty, umiera pojednana z Bogiem, odkupiwszy cierpieniem swoje wcześniejsze życie. Thais w operze Masseneta nawraca się i kona w klasztorze. Bohaterka Faworyty Donizettiego płaci życiem za próbę zmiany dotychczasowej egzystencji. Historia Manon Lescaut (Puccini, Massenet) też kończy się tragicznie.
Poza tym, szczególnie w sytuacji, kiedy w telewizji publicznej króluje disco polo, promowanie dobrej muzyki jak najbardziej zasługuje na pochwałę  :)