Forum Krzyż

Disputatio => Poczekalnia => Wątek zaczęty przez: Anna M w Listopada 28, 2013, 21:52:26 pm

Tytuł: Film, który wysadził gender
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Listopada 28, 2013, 21:52:26 pm
Polecam film - 40 min.:

Film, który wysadził gender

Film pokazuje, że za ideologią gender stoi ignorancja, idąca w zawody z arogancją.

(...)

http://gosc.pl/doc/1794950.Film-ktory-wysadzil-gender
Tytuł: Odp: Film, który wysadził gender
Wiadomość wysłana przez: Andrzej75 w Listopada 28, 2013, 22:01:05 pm
Potwierdzam, bardzo ciekawy (chociaż chyba czasem napisy polskie nie odpowiadają angielskim...)
Tytuł: Odp: Film, który wysadził gender
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Stycznia 31, 2014, 12:15:03 pm
Ks. Dariusz Oko pod sąd? Ateiści szykują pozew

Tyszanin Robert Trybus szuka chętnych do pozwu zbiorowego przeciwko księdzu Dariuszowi Oko. Jak twierdzi, duchowny miał w trakcie wykładu w Pszczynie obrazić ateistów i zwolenników gender. Twój Ruch z kolei krytykuje „organizację kontrowersyjnej kampanii ideologicznej jednej opcji politycznej”.

(...)

http://www.pch24.pl/ks--dariusz-oko-pod-sad--ateisci-szykuja-pozew,20843,i.html#ixzz2ryNUsXXG

 ::)
Tytuł: Odp: Film, który wysadził gender
Wiadomość wysłana przez: romeck w Lutego 01, 2014, 16:48:27 pm
Polecam film - 40 min.:
Film, który wysadził gender

Film pokazuje, że za ideologią gender stoi ignorancja, idąca w zawody z arogancją.

(...)

http://gosc.pl/doc/1794950.Film-ktory-wysadzil-gender

"Film Haralda Eia przyczynił się do zamknięcia finansowanego przez państwo Nordyckiego Instytutu Gender Studies na Uniwersytecie Oslo"

Dobre, W Polsce nie tylko, że się otwiera, ale prym w tym wiedzie Katolicki (?) Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła Drugiego.
:/

Tytuł: Odp: Film, który wysadził gender
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Lutego 01, 2014, 17:00:57 pm
Jaki patron taki program.
Tytuł: Odp: Film, który wysadził gender
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Lutego 21, 2014, 22:34:15 pm
Gender zniszczyło mu życie!

Wynalezienie teorii gender wiązało się ze zniszczeniem życia Davida Reimera, mężczyzny wbrew woli przekształconego w dziewczynkę. „Gender” jest daleki od prostej tezy bez empirycznego zastosowania - zauważa Isabelle Marchandier na łamach „Valeurs Actuelles”. (http://valeursactuelles.com/john-money-l%E2%80%99apprenti-sorcier-%E2%80%9Cgender%E2%80%9D) Zastosowanie tej ideologii przyniosło dekady cierpień i zakończyło się samobójstwem.

http://www.pch24.pl/gender-zniszczylo-mu-zycie-,21272,i.html
Tytuł: Odp: Film, który wysadził gender
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Marca 26, 2014, 12:06:19 pm
Do powyższego tekstu: "Gender zniszczyło mu życie!" - film do obejrzenia.


Samobójstwo chłopca wychowanego jako dziewczynka

Fatalny eksperyment twórcy teorii gender Johna Money'a - chłopiec wychowywany jako dziewczynka popełnił samobójstwo.

John Money - twórca teorii gender nie jest chętnie wspominanym naukowcem przez środowiska forsujące ideologię gender - zakładającą, że tożsamość płciowa jest wyłącznie narzuconą rolą społeczną. David Rainer wychowywany jako dziewczynka, zawsze czuł się chłopcem - gdy w końcu dowiedział się tym mając 14 lat powiedział - "byłem szczęśliwy po raz pierwszy w życiu, bo dowiedziałem się, że nie jestem szalony".

https://www.youtube.com/watch?v=T315XAJP1QI

Fatalny eksperyment J. Moneya - chłopiec wychowywany jako dziewczynka popełnił samobójstwo

https://www.youtube.com/watch?v=lqHRhkxBWig
Tytuł: Watykan wydał dokument o gender.
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Czerwca 10, 2019, 16:53:05 pm
Watykan wydał dokument o gender. Jest krytyka i ważne rozróżnienie

https://pl.aleteia.org/2019/06/10/watykan-wydal-dokument-o-gender-jest-krytyka-i-wazne-rozroznienie/Watykański dokument o gender: „Mężczyzną i kobietą stworzył ich”

Stolica Apostolska zajęła oficjalne stanowisko w sprawie gender. W ogłoszonym dziś dokumencie stanowczo sprzeciwia się tej ideologii, a w szczególności narzucaniu jej w szkołach i na uczelniach jako jedynego słusznego światopoglądu o rzekomo naukowym charakterze. Zarazem jednak Kościół zachęca do dialogu w ramach studiów gender, zwłaszcza gdy chodzi o sposób, w jaki różnica między obu płciami jest przeżywana w różnych kulturach.

Dokument pod tytułem „Mężczyzną i kobietą ich stworzył. Z myślą o drodze dialogu o kwestii gender w edukacji” został przygotowany przez Kongregację Edukacji Katolickiej. Jak przyznał jej prefekt, powstał on w odpowiedzi na realne zagrożenie, z jakim spotykamy się dziś w szkolnictwie, gdzie siłą narzuca się ideologię gender, a zarazem eliminuje się inne punkty widzenia, w tym chrześcijański, zarzucając im, że są przestarzałe.

Tymczasem, jak przypomina kard. Giuseppe Versaldi, teorie gender, zwłaszcza w swych najbardziej radykalnych formach, oddalają się od naturalnych realiów, podporządkowując wszystko emocjonalnym decyzjom podmiotu. W ten sposób tożsamość płciowa, a w konsekwencji również rodzina stają się „płynne”, oparte na chwilowej zachciance, a nie na prawdzie i rzeczywistości. Dąży się do zlikwidowania różnicy płciowej pod pretekstem, że nie ma ona najmniejszego znaczenia dla rozwoju osobowego.

Na ideologię gender Kościół odpowiada antropologią chrześcijańską. Jednakże, jak zastrzegł podczas prezentacji dokumentu kard. Versaldi, by podważyć tę ideologię wystarczą argumenty, które nie odwołują się do wiary. Również i bez niej można w sposób racjonalny wykazać istotną rolę ciała w określeniu tożsamości osoby. Tożsamość człowieka kształtuje się w oparciu o różnorodność płciową, a w rodzinie konfrontacja z matką i z ojcem ułatwia dziecku rozwój własnej tożsamości płciowej. Płeć neutralna czy trzecia płeć jest natomiast czystym wymysłem.

Watykański dokument rozróżnia jednak ideologię gender od studiów genderowych. O ile ideologii nie da się pogodzić z wiarą chrześcijańską, o tyle na polu studiów są kwestie, które mogą być przedmiotem dialogu. Chodzi tu m.in. o równą godność kobiety i mężczyzny, znaczenie samej kobiecości, a także o wychowanie do szacunku dla każdego człowieka, bez względu na jego upośledzenie, rasę, religię czy tendencje uczuciowe, walcząc z wszelkimi przejawami nękania czy nieuzasadnionej dyskryminacji.

Nowy watykański dokument sytuuje problem ideologii gender w szerszym kontekście kryzysu, jaki przeżywa dziś zarówno edukacja, jak i antropologia. Panuje bowiem coraz większy zamęt, gdy chodzi o to, kim jest człowiek i co mamy przekazywać przyszłym pokoleniom. Zapomina się, że osoba ludzka jest bytem integralnym, a nie sumą elementów, które można izolować bądź swobodnie nimi manipulować. Stąd postulat dbania o ekologię człowieka, by poznać prawdę o człowieku, w tym o znaczeniu jego płciowości.

https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2019-06/watykan-dokument-gender-edukacja.html
Tytuł: Odp: Film, który wysadził gender
Wiadomość wysłana przez: Sindarin w Sierpnia 06, 2019, 23:25:40 pm
Wszystko niby w porządku, ale dokument ten dopuszcza dialogowanie z genderowcami. W tym przypadku aż chciałoby się przypomnieć słowa generała Pattona o komunistach.
Tytuł: Odp: Film, który wysadził gender
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudnia 11, 2019, 23:02:01 pm
Genderyści jak komuniści.

Ks. prof. Oko: "Program genderowy w szkołach jest działaniem przestępczym!"
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=vk-saLEl104&t=125s