Forum Krzyż

Disputatio => Ogłoszenia lokalne => Metropolia poznańska => Wątek zaczęty przez: Taw w Października 02, 2013, 17:00:48 pm

Tytuł: "Rodzina dzisiaj nie istnieje" Sławomi Skiba klub Polonia Christiana
Wiadomość wysłana przez: Taw w Października 02, 2013, 17:00:48 pm
Zapraszam na otwarte spotkanie Poznańskiego Klubu Polonia Christiana, które odbędzie się 8 października o godzinie 19:00 w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu przy ulicy Lubrańskiego 1.

Zaproszonym gościem jest Sławomir Skiba - redaktor naczelny dwumiesięcznika Polonia Christiana.

Temat spotkania brzmi: "Rodzina dzisiaj nie istnieje"

Na spotkaniu zostanie podjęty temat wartości tradycji rodzinnych i ciągłości pokoleniowej. Zostanie także przeanalizowany problem budowania niezależności finansowej rodziny. Przedstawione zostaną tradycje ról jakie w budowaniu rodziny mieli kiedyś jej członkowie.

Poniżej fragment prelekcji Sławomira Skiby wygłoszony na podobnym spotkaniu:

"Nie mamy już dawnego pojęcia rodziny, pojęcia zawsze powszechnego u tych wszystkich ludów, które prawdziwie żyją i prosperują. Obecne pokolenie już je straciło przestając tworzyć wraz z poprzedzającymi go oraz wraz z następnymi pokoleniami tę jednorodną i solidarną całość, która w ciągu dziejów zachowała jedność pełną życia." (cyt. Ks. Henri Delassus - Duch rodzinny w domu, społeczeństwie i państwie)(...) Proszę odpowiedzieć sobie na kilka prozaicznych pytań: Czy my na przykład kultywujemy jakieś rodzinne tradycje? Takie, które są właściwe tylko naszej rodzinie i trwają przynajmniej już od czasów naszych dziadków.  A któż z nas może pochwalić się jakąś materialną pamiątką po swoim dziadku i jaka to pamiątka? Jakiej wartości? A jakie konkretne rzeczy odziedziczyliśmy po pradziadkach? Któż może się nimi poszczycić? I wreszcie, co może najważniejsze, kto z nas ma to szczęście mieszkać w swoim rodowym gnieździe - domu, w którym mieszkał jego dziadek. Wreszcie pytanie wybiegające w przyszłość: jakie dobra materialne pozostaną po naszych rodzicach i po nas w spadku dla naszych dzieci i wnuków. (...) My ludzie na początku 21 wieku nie tylko nie wiemy już co to znaczy rodzina ale obecnie nie ma już prawdziwych rodzin a jedynie małżeństwa z dziećmi.

Po spotkaniu będzie możliwość zadawania pytań oraz dyskusji. Poniżej znajduje się link na stronę klubu na FB  zachęcam do zgłaszania uczestnictwa za pośrednictwem tego portalu:

https://www.facebook.com/events/544120558994464/ (https://www.facebook.com/events/544120558994464/)
 
Zachęcam także do rozpromowania spotkania w obrębie Państwa środowisk, za co z góry dziękuję.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal www.PCh24.pl (http://www.PCh24.pl)  oraz www.prawawielkopolska.pl (http://www.prawawielkopolska.pl)