Forum Krzyż

Novus Ordo => Kościół posoborowy => Wątek zaczęty przez: tytanik404 w Czerwca 07, 2013, 23:58:23 pm

Tytuł: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Czerwca 07, 2013, 23:58:23 pm
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,14057114,Ks__Lemanski_mimo_zakazu__Nawet_gdyby_molestowane.html#BoxSlotIIMT
Cytuj
24 maja ks. Wojciech Lemański, po dwóch upomnieniach kanonicznych otrzymał zakaz wypowiadania się w mediach. Jednak Lemański złożył odwołanie, więc zakaz nie może obowiązywać do czasu jego rozpatrzenia. Od tego czasu wypowiadał się w m.in. "Tygodniku Powszechnym" i stacjach radiowych.

http://wpolityce.pl/artykuly/55334-czy-polski-kosciol-jest-kierowany-przez-biskupow-czy-przez-gw-nawet-nie-przez-michnika-on-dla-katolikow-za-wazny-przez-niejaka-pania-wisniewska
Cytuj
...on od Kościoła biskupów już od jakiegoś czasu woli Kościół, w którym arcypasterzami będą jego ukochani bohaterowie: Lis i Paradowska. Zdziwiła mnie kompletna bezsilność Kościoła, instytucji było nie było hierarchicznej, opartej na posłuszeństwie.

Teraz arcybiskup praski Hoser podjął spóźnione decyzje dyscyplinujące (pozbawienie stanowiska proboszcza i zakaz wypowiedzi w mediach). „Wyborcza” natychmiast już nie w krzyk, a we wrzask. Ksiądz został natychmiast kreowany na patrona „Kościoła podziemnego” reprezentującego biednych i uciśnionych. Tym rewolucyjno-powstańczym językiem posługuje się zwłaszcza nieoceniona Katarzyna Wiśniewska.
Męczenników ci u nas dostatek
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Czerwca 08, 2013, 10:40:29 am
znam trochę sprawę. znam osobiście księdza Lemańskiego.
ks.Lemański ma swoje poglądy, ma też "niewyparzoną gębę" i rzeczywiście się zagalopował w krytyce. a z drugiej strony wystarczy pojechać do Jasienicy pod Tłuszczem i zobaczyć, pogadać z ludźmi o ich proboszczu. jest powszechnie chwalony. wielu wróciło do Kościoła dzięki jego postawie. Lemański żyje bardzo skromnie, część plebanii oddał na przedszkole/świetlicę.
mam mieszane uczucia. z jednej strony winien siedzieć cicho i nie mieszać się. dał się wciągnąć w dyskusję niepotrzebnie tym, którzy niekoniecznie dobrze Kościołowi życzą. z drugiej to, widać było i słychać jak szczuli przeciw niemu księża z diecezji oraz kurialni potakiwacze (jakimi otaczają się u nas biskupi) oraz donosili do biskupa.
nie można mu nic zarzucić pod względem prowadzenia się, życia modlitewnego i duchowego (jest człowiekiem oczytanym jeśli chodzi o duchowość, prawie zawsze spotykałem go w sutannie, z różańcem, albo z brewiarzem lub Pismem Świętym w ręce, doskonale posługuje się łaciną). pokornie znosił przenoszenie na coraz "gorsze" parafie i niższe stanowiska. zdecydował się też wyjechać na kilka lat na Białoruś. natomiast wielu nadepnął na odcisk. jasno mówił, który z księży żyje z kobietą, albo z facetem, wydaje kasę na drogie auta. o funduszu alimentacyjnym w diecezji. o księdzu, który zapłacił za aborcję swojej kochanki. etc. i mają księża do niego pretensję, a oni buzie mają pełne pięknych kościółkowych frazesów.
wniosek jest taki: źle się prowadzisz, prowadzisz życie wystawne - jest ok, póki potakujesz swemu pryncypałowi i za dużo nie myślisz. choćby inni zwracali ci uwagę, nic ci nie grozi, bo nie naraziłeś się przełożonym.
proszę mi powiedzieć, co ma taki ksiądz zrobić, skoro wie, że biskup go nie wysłucha. ks.Lemański już próbował kilka razy w Watykanie. nic.
tu, na tym Forum, wielokrotnie wykazaliście się Państwo podejściem zdrowym do tych spraw, piętnując to, co złe i nie patrząc, na to, że jak już kogoś wyświęcili, to hulaj dusza, piekła nie ma, nic mi nie zrobią, bo jestem kapłanem.
sprawa jest po prostu złożona. ksiądz Lemański dopiero wtedy tak naprawdę zaczął upubliczniać swoje wypowiedzi w internecie, kiedy zobaczył, że droga oficjalna nic nie daje.  i to nie Lis go ściągnął do swojego portalu, a red.Machała.

co do posłuszeństwa.
niedawno usłyszałem w siedleckiej Katedrze takie zdania Proboszcza. przytaczam z pamięci: "Naszym pasterzem jest biskup Kiernikowski, a nie biskup Głódź, czy ojciec Rydzyk. I winniśmy mu posłuszeństwo. Jeżeli on uważa, że neokatechumenat, cykle katechez są dobre, że program duszpasterski, jaki podjął, jest słuszny i dobry, to my winniśmy to przyjąć z posłuszeństwem. jeśli w kwestii liturgii bp nasz uważa, że ma tak, a nie inaczej wyglądać prezbiterium, tak ma być sprawowana liturgia, to tak ma być. on za to bierze odpowiedzialność."
no i co? jeśli biskup zarządzi, że wszyscy księża mają wejść na Drogę, to też, w imię posłuszeństwa, mają to zrobić? a kwestia liturgii? czyli, że bp jest ponad przepisami, normami z dokumentów i Mszału. jest wyłącznym i jedynym słusznym interpretatorem prawa? z tym, że tutaj chodzi jeszcze o sprawy duchowe, duszpasterskie. a jeśli bp każe milczeć w sprawie skandali obyczajowych, czy przekrętów finansowych, to, w imię posłuszeństwa, będzie ok?
ma już mętlik w głowie. przepraszam za chaos w wypowiedzi.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Czerwca 08, 2013, 10:56:55 am
Ja też osobiście uważam, że sprawa x.Lemańskiego jest złożona, może żle zrobił, że występuje w lewicowych mediach, ale z drugiej strony na antenę Radia Maryja i łamy ,,Naszego Dziennika" by nie  dopuścili go z krytyką  pewnych złych spraw w Kościele. W tej krytyce jest coś na rzeczy, bo poparł go x. Isakokowicz Zaleski.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Jean Raspail w Czerwca 08, 2013, 13:44:32 pm
Ja też osobiście uważam, że sprawa x.Lemańskiego jest złożona, może żle zrobił, że występuje w lewicowych mediach, ale z drugiej strony na antenę Radia Maryja i łamy ,,Naszego Dziennika" by nie  dopuścili go z krytyką  pewnych złych spraw w Kościele. W tej krytyce jest coś na rzeczy, bo poparł go x. Isakokowicz Zaleski.

Poparcie x. Isakowicza nie jest żadnym świadectwem wiarygodności. Abstrahując od x. Lemańskiego w polskim Kościele, a zwłaszcza w jego części klerykalnej panuje ostatnio straszny zamęt i wolna amerykanka. Tacy jak x. Lemański są instumentem w rękach mącicieli, czy tego chcą czy nie i czy zdają sobie w ogóle z tego sprawę...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Czerwca 08, 2013, 13:48:36 pm
... Poparcie x. Isakowicza nie jest żadnym świadectwem wiarygodności ...
żeby nie powiedzieć, wręcz przeciwnie. To też jest sprawa złożona. W jednych puktach się z nim zgadzam, w innych wywołuje mój sprzeciw.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Czerwca 08, 2013, 14:58:48 pm
właśnie postawa x.Isakowicza podoba mi się najbardziej. nie wchodzi w konszachty z tymi ludźmi, ale nie boi się mówić prawdy; stoi też na straży doktryny katolickiej, nic z tym nie kombinuje, nie przeinacza. i jest niezależny. nie podlizuje się ani Radiu Maryja, ani biskupom, ani postępowcom.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Czerwca 08, 2013, 17:11:33 pm
@superfluus
Dziękuję, za ten komentarz. Fakt, coś w tym wszystkim nie gra. Ale to nie powód, żeby chodzić po tak antyklerykalnych mediach jak robi to ksiądz Lemański. Gdy pierwszy raz usłyszałem o jego ekscesach pomyslałem, że na Czerskiej musi być krucho skoro podstawiają mikrofon jakiemuś księdzu ze wsi i robią z niego gwiazdę. Okazuje się, że jest troche inaczej. Ale to nie powód, żeby reprezentować np. liberalizm w stosunku do katolickiej nauki o rodzinie i in vitro. X. Isakowicz stał się znany dzięki swoim książkom naukowym, które otworzyły mu droge do części środowiska akademickiego, czasopism i publikacji. A x. Lemański co ma zrobić? Idzie tam, gdzie go będą słuchać.
Ale to kolesiostwo, o którym Pan pisze, aborcje i alimenty to jakaś ohyda:/
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Czerwca 08, 2013, 19:35:01 pm
Nie jest dobre, kiedy czlowiek Kosciola pierze brudy w mediach, ktore sa dalekie od milosci wobec wiary a z ich publikacji wynika, ze chwyca sie wszystkiego, zeby tylko zniechecic albo pokazac sytuacje w Kosciele z jak najgorszej strony. Mozna stwierdzic, ze jest to lekkomyslne, naiwne, ze robie sie w ten sposob tylko szkode Kosciolowi, bo media i tak wszystko przekreca, zeby pasowalo to do ich tezy - latwo zrobic z kogos ucisnionego ksiedza, ktory walczy z nieludzkim systemem, z hierarchia zapatrzona tylko we wlasne majatki itd itp (wiemy, jak trzeba uzywac slow, zeby wytworzyc pozytywny badz negatywny obraz kogos lub czegos).
ALE (i to jest najwazniejsze dla mnie, bo pewne rzeczy znam z wlasnego doswiadczenia): w tym wszystkim sie moze kryc prawdziwa kaplanska gorliwosc, milosc do Kosciola i przede wszystkim absolutna bezsilnosc, kiedy widzi sie albo slyszy sie bzdury, ktore nikogo do wiary ani do Pana Boga nie moga zblizyc, ale kto powie prawde, staje sie najwiekszym wrogiem Kosciola. Owszem, media to wykorzystaja do swoich aktualnych celow (in vitro, zwiazki partnerskie itd), ale czlowiek ma czasem wrazenie, ze to ostatnia mozliwosc, zeby niektorymi wstrzasnac w ich pysze i wprost zmusic do zastanowienia sie, ile rzeczy tak naprawde nie gra w diecezji, w kurii czy w relacjach ksiezy miedzy soba. Czasem sam bym najchetniej poszedl do jakiejsc gazety z takimi informacjami. Podam tylko jeden ogolny przyklad z wlasnego diecezjalnego podworka - problemem jest to, ze ktos glosno zaczyna mowic o jakims problemie a nie to, ze ten problem jest prawdziwy i biskup i prawie wszyscy ksieza o tym wiedza od dawna.
Byl ks, ktory zyl z kobieta, wszyscy o tym wiedzieli, nawet istnialy zdjecia wskazujace na niekoniecznie platoniczny charakter tej relacji, pieniadze, ktore byly zbierane 20 lat na remont kosciola, gdzies zniknely, niektorzy co odwazniejsi zwracali na to uwage, ale nikt z nimi nie chcial rozmawiac. Kiedy sie skonczyla ich cierpliwosc i zaczeli o tym mowic publicznie, biskup zaczal sie wsciekac, diecezja zagrozila skarga do prokuratury z powodu oszczerstwa rzucanego w strone niewinnego kaplana... I dopiero wtedy  ten ksiadz zostal przeniesiony do innej parafii - wprawdzie wiejskiej, ale o wiele bardziej religijnej niz ta poprzednia ;D.
Przeciez tak samo jest w wielu diecezjach. Wikarzy (ktorzy tez nie sa swieci, oj nie;))  musza wytrzymywac z proboszczami alkoholikami albo z innymi, ktorzy ich ponizaja i wykorzystuja, ale jak sie w ogole odwaza o tym komus powiedziec, uslysza w najlepszym wypadku, ze trzeba byc ofiarnym, bo Pan Jezus tez niosl ciezki krzyz, i zostana przeniesieni na gorsza parafie, zeby zrozumieli, ze nie oplaca sie mowic zle o proboszczach (nawet, jesli to jest prawda). I sam sie nie dziwie, ze sa potem calkowicie moralnie i duszpastersko obojetni, swoje obowiazki wypelniaja byle jak i nie wiadomo nawet, czy wierza jeszcze w Pana Boga.
I jak tu sie nie denerwowac??!!
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Czerwca 08, 2013, 19:53:04 pm
tutaj nie ma dobrego wyjścia. tzn. sprawy zaszły już chyba za daleko, żeby ot tak je zamknąć. źle, że to wszystko rozgrywają antykościelne media. myślę, że sam Ksiądz się może też gdzieś w tym już zagubił...
z drugiej strony ks.Lemański ani razu nie zanegował nauki Kościoła. on po prostu podchodzi do tego, tak ja to widzę, w inny sposób, stara się szukać tego, co łączy, a nie dzieli. i... mnie się to często średnio podoba (nie tyle cel. co sposób, w jaki to robi). ale kiedy dziennikarka zapytała go wprost o sprawę in vitro, homoseksualistów, aborcję, to jasno powiedział, że jego zdanie jest tu takie, jak Kościoła - jest przeciwny, jest to moralne zło. ale to nie znaczy, że będzie walił i obrzucał tym, co najgorsze tych, którzy to zrobią/zrobili.
może dlatego właśnie ludzie przychodzą do niego ze wszystkim, o każdej porze, modlą się razem z nim, czują w nim oparcie.
taka ciekawostka: on często używa starych ornatów i paramentów, a i miał w planach odprawić Tridentinę, ale na razie to chyba niewiele z tego będzie - jeszcze bardziej by podpadł.
dla mnie niesamowite, że, jak na polskie standardy parafialne, facet wszystko sam ogarnia (zawsze bez "gosposi" żył): w domu (plebanii), gospodarstwie, kuchni, w końcu w Parafii.
ma pewien odjazd: jest strasznym filosemitą, choć bez zapędów kikokarmenackich.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Czerwca 08, 2013, 20:12:29 pm
@pauluss
Wielebny Księże, wiem, że to troche nie na temat, ale jak to jest z tymi "gorszymi parafiami"? Przecież bycie panem na swoich włościach w jakiejś wsi to bajka: można robić co się chce, stradycionalizować Mszę, powoli wprowadzać Tridentinę, komunia na klęcząco itp. itd. i nikt nie podskoczy, bo ksiądz ma poważanie. Taki x. Lemański szybko zdobył szacunek parafian. A młodzi księża ponoć bardzo nie chcą na wieś... Czemu tak jest?
@superfluus
Z tego co Pan pisze, to raczej nie wyjdzie z Kościoła. Ale hierarchowie wybaczają, ale nie zapominają. Ciekawe, co z nim będzie.
Gdyby teraz odprawił Msze w KRR to dopiero wszystkim by szczeny pospadały... I biskupom, i GW.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Czerwca 08, 2013, 20:43:27 pm
Trzeba przyznać że parafia w Jasienicy ma porządnie prowadzoną stronę internetową:
http://www.parafiajasienica.waw.pl/
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Czerwca 08, 2013, 22:08:21 pm
Trzeba przyznać że parafia w Jasienicy ma porządnie prowadzoną stronę internetową:
http://www.parafiajasienica.waw.pl/
"Liturgia miała charakter szczególnie podniosły, a uczestniczące w niej dzieci zaangażowane były w wiele jej elementów takich, jak czytania, modlitwy i procesja z darami. O oprawę muzyczną zadbały aż dwie schole. Dorosła schola parafialna na chórze i schola dziecięca z pianistką i zespołem bębnów."
Ale I Komunia - po Bożemu :
(http://www.parafiajasienica.waw.pl/index.php?option=com_joomgallery&func=watermark&id=5901&catid=273&orig=1&no_html=1&Itemid=80)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Czerwca 18, 2013, 18:31:53 pm
http://www.fronda.pl/a/parafianie-murem-za-ks-lemanskim-zawiezli-do-kurii-ponad-1300-podpisow-w-obronie-kaplana,28938.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Czerwca 18, 2013, 19:31:18 pm
Było: http://przedsoborowy.blogspot.com/2012/03/ku-pokrzepieniu-serc-je-abp-henryk.html

:D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwca 18, 2013, 20:12:38 pm
Metody niszczenia księży traktujacych kapłaństwo poważnie (także tych z Tradiświatka) są niestety jeszcze bardziej wyrafinowane. Nie przytoczę ich, bo pogubieni w ślepym posłuszeństwie forowicze zjedzą mnie zywcem. Powiem tylko, ze oskarżenia o choroby i wsadzanie na "leczenie" też istnieje.

Ks. Lemański przytacza rozmowę z prawnikiem prawa kanonicznego. Też taka przeszliśmy w sprawie pewnego księdza. Wiem coś o tym.

Widocznie tak już musi być: nie jesteśmy w stanie sami jako pierwsi poruszyć trudnych tematów - swiadczą o tym niektóre wpisy, oraz 90% wpisów na frondzi. Widocznie musi zrobić to za nas Tyg.Powsz. Smutne to.

Indultowi tradsi i tzw. konserwatyści są tak przywiązani do "dogmatu" posłuszeństwa, że odpuszczaja biskupom sekowanie Mszy św. i milcza w sprawie krzywdy dzieci, księzy itd.

Mieszkańcy parafii zebrali ponad tysiac podpisów. A ile zebrali podpisów wyrzuceni z Benona? ;D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Czerwca 18, 2013, 21:26:14 pm
@rysio
Żeby to było takie proste jak Pan pisze... Komuś trzeba wierzyć.
Ksiądz dostaje upomnienie od biskupa i na dodatek idzie ze skargą do redakcji gazety, która bije w Kościół najmocniej. Przy tak ciężkich zarzutach ze strony księdza, to już 2 przesłanki, żeby być nieufnym. Podobnie było z Wielgusem: długo zaprzeczał, a na końcu poszedł do wiadomych mediów, z którymi łączyła go wyłącznie niechęć do lustracji.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwca 19, 2013, 00:44:28 am
Cytuj
Ksiądz dostaje upomnienie od biskupa i na dodatek idzie ze skargą do redakcji gazety, która bije w Kościół najmocniej.
Benedykt XVI też dostał upomnienie od KEP-u , "nasi" napisali tzw. "wskazania" do aplikacji prawa papieskiego. Abp. M. Lefebvre też dostał upomnienie.

Trzeba włączyć myślenie. Ale myślenie boli.

A może ks. Lemański powinien był udać się do Nova et Vetera? Tak zwane "środowisko" napewno by jemu pomogło ;D Szkoda, że Christianitas nie pomogło ;) Pewnie już mieli wydać ostry artykuł, tylko te łobuzy z Gazwyboru ich ubiegli ;)

Brak odwagi cywilnej i strach owinięty w sreberko "posłuszeństwa i roztropności". Taka śmierdząca czekoladka.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Czerwca 19, 2013, 07:19:06 am
... A ile zebrali podpisów wyrzuceni z Benona? ;D ...
No nie tak do końca wyrzuceni, zabraliśmy im wprawdzie dogodne godziny ale przecież mieli tam jakieś swoje NOM'owe obrządki ;).
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwca 19, 2013, 08:52:31 am
Cytuj
No nie tak do końca wyrzuceni, zabraliśmy im wprawdzie dogodne godziny ale przecież mieli tam jakieś swoje NOM'owe obrządki ;)

W przeciwieństwie do wielu z Państawa-Warszawiaków, byłem na NOM-ie w Benonie.
NOM był sprawowany przez o. Krzysztofa dla kilku osób w nawie (bynajmniej nie versus Deum.)
Benon nie był też parafią ;) a kościołów parafialnych w promieniu 200 m jest tam kilka.

Rozumiem Pana troskę o poszanowanie dla kultu w rycie posoborowym. To bardzo szlachetne. Ale myslę że lepiej jest zająć się problemami rzeczywistymi a nie wydumanymi.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: romeck w Czerwca 19, 2013, 23:50:24 pm
Aż do dziś nie znałem sprawy x. Lemańskiego.
Po przeczytaniu wątku, wszedłem na stronę parafii, potem blog.

I tam pisze:
Cytat: x. Lemański 14 czerwca 2013
Wreszcie informacja o procesie kanonicznym w mojej sprawie. Jeśli jest proces, to będę wezwany, złożę wyjaśnienia, będzie obrońca, świadkowie, bezstronny arbiter i transparentność przewodu sądowego.

===
Poza tym ciarki przechodzą, jak się czyta Was o "brudach" /w Kurii!
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Czerwca 28, 2013, 11:04:18 am
Zastanawiam się czy to jest w temacie. I dochodzę do wniosku, że owszem jest.

Związki wszystkich opcji politycznych z posoborakami - w myśl zasady "przysługa za przysługę".
Podobnie jak działka w Szczecinie za darmo dla Opus Dei, tak obecnie cichutko gm. Lesznowola chce przekazać z rabatem 99% 1,5 ha Kurii.

Niby pod budowę koscioła ale plotki mówią o innym przeznaczeniu lwiej części działki i możliwości "powrotu dobra" do kieszeni radnych i Wójta w postaci "99% rabatu". Coraz głośniej mówi się, że pow. potrzebna jest pod szkołę... Bosman, Kapitan, nie wiem, jakoś tak.

Tak oto posoborowie kreci sobie sznur. Mszy św. i tak tam nikt nie odprawi.

http://kurierpoludniowy.pl/archiwalne/pdf/piaseczno489.pdf
całość na str. 3 pdf-a.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 07, 2013, 20:40:56 pm
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,14239640,Ks__Lemanski_do_Domu_Ksiezy_Emerytow__Kosciol_usuwa.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_TokFm
http://www.parafiajasienica.waw.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=63
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 07, 2013, 21:13:43 pm
Cytuj
Spełniając wymogi k. 195 i 1746 zapewniam Księdzu mieszkanie w Domu Księży Emerytów i godziwe utrzymanie z Funduszu Kapłańskiego Wsparcia. Jestem gotów mianować Księdza rezydentem, o ile znajdzie Ksiądz chętnego Proboszcza.
Perełka. "Pytania graniczne" już inny cwaniak zadaje, delikwent już chyba nie ma wyjścia.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 07, 2013, 21:17:04 pm
Zawsze się znajdzie miejsce w TVN u boku x. Kazimierza Sowy
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 07, 2013, 21:20:23 pm
Zawsze się znajdzie miejsce w TVN u boku x. Kazimierza Sowy
No ale to fucha dorywcza ...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 07, 2013, 21:29:58 pm
Zawsze mogą go przenieść do Ordynariatu Polowego WP i będzie pod opieką Komorowskiego.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Lipca 07, 2013, 21:39:45 pm
Albo jakby  powciągnął język w pewnych sprawach (in vitro i kwestie semickie) mógłby zapukać nawet do FSSP lub IBP.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Lipca 07, 2013, 21:42:02 pm
Albo jakby  powciągnął język w pewnych sprawach (in vitro i kwestie semickie) mógłby zapukać nawet do FSSP lub IBP.
Czy na prawdę myśli Pan, że do FSSP i IBP przyjmą każdego księdza?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 07, 2013, 21:42:24 pm
Czy to prawda, że miał skłonności ,,trydenckie"?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: mateusz72 w Lipca 07, 2013, 22:29:58 pm
Czy to prawda, że miał skłonności ,,trydenckie"?


Nie wiem, ale parafia ma piękny tron.
http://www.parafiajasienica.waw.pl/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=5393&Itemid=80
http://www.parafiajasienica.waw.pl/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=306&Itemid=80


I świeczniki z Ikei.
http://www.parafiajasienica.waw.pl/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=5391&Itemid=80#joomimg
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Lipca 08, 2013, 09:24:19 am
szkoda.
mówcie, co chcecie. fakt, niepotrzebnie zaczadział lewicowo-liberalnymi mediami (a z kolei diecezjalne "Idziemy" szczuło na niego od paru miesięcy - tam by się raczej nie mógł wypowiedzieć) i nieco kombinował (choć nie kwestionował) przy mówieniu o nauce Kościoła, no i zawsze przyjemny dla salonu filosemityzm, to takiego proboszcza chciałbym mieć: skromny, żyjący prosto, "to jet taki facet, którego widzisz i wiesz, że ci odda ostatnią koszulę", nie bojący się używać rozumu, nie podlizujący się i potakujący tylko przełożonym, bardzo pracowity i oddany dla ludzi, niesamowita empatia, a przy tym wierny sutannie i modlitwie.
nie bał się ujawnić różnych nieprawidłowości w diecezji, za co był sekowany (donosy) przez współbraci w kapłaństwie.
boję się tylko tego, co dziś ma oświadczyć. mam nadzieję, że przyjmie to z pokorą.
ale ogólnie to nie podoba mi się to. może przesiąkłem już tak bardzo posoborowiem i mam takie demokratyczne spojrzenie na hierarchię, jednak to nie jest w porządku, co zresztą i z tego forum wiemy, że promuje się (czy też toleruje się) cwaniaków, gadżeciarzy, aferzystów, kobieciarzy/homeksualistów i pijaków, krótko mówiąc: biernych, miernych, ale wiernych, gdzie jedyną karą za występki jest najczęściej przeniesienie na wyższe/lepsze stanowisko lub po prostu nie robienie nic w danej sprawie. takim nic nie grozi, chyba, że naprawdę zaczną bardzo mocno przeginać.
a teraz zacznie się kolejna niepotrzebna fala brudnej nagonki na abpa Hosera i w ogóle na Kościół, na fb ogłaszanie deklaracji o rychłej apostazji.
swoją drogą, trzeba się zgodzić z Mateuszem Ochmanem - w dzisiejszym świecie, tak bardzo przesiąkniętym mediami, Kościół, każda diecezja potrzebuje speców od wizerunku i piaru. bo teraz, w tzw. głównym nurcie, będzie tylko o tym, że polski Kościół, jak zawsze, nie rozumie ludzi, jest prostacki, wywyższa się, bufonada biskupów, gdyby mógł odesłałby na emeryturę Papieża Franciszka. takie czasy...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 08, 2013, 09:47:33 am
Skoro nie ma żony, to po co mu te dwa wałki do ciasta?  ;)
(http://www.parafiajasienica.waw.pl/index.php?option=com_joomgallery&func=watermark&catid=3&id=5393&Itemid=80)
Gospodyni tak dogadza?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 08, 2013, 10:35:32 am
(http://www.parafiajasienica.waw.pl/images/stories/pismo.jpg)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: katolik86 w Lipca 08, 2013, 10:40:10 am
Ks. Lemański ma dziś o godz. 12 wydać oficjalne oświadczenie w sprawie usunięcia z parafii. Do tego czasu nie chce wypowiadać się w mediach. O 20.00 będzie gościem "Kropki nad i" w TVN24. Zapowiada się ciekawie.
http://www.tvn24.pl/spotkaly-sie-dwie-mocne-osobowosci-i-zaczelo-iskrzyc,338159,s.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Lipca 08, 2013, 11:16:48 am
Albo jakby  powciągnął język w pewnych sprawach (in vitro i kwestie semickie) mógłby zapukać nawet do FSSP lub IBP.
Czy na prawdę myśli Pan, że do FSSP i IBP przyjmą każdego księdza?

Jakby go przenieśli na emeryturę z powodu skłonności do KRR to szanse żeby go przyjeli były by większe. Bądź za odprawianie Mszy Świętej przodem do tabernakulum, "nadużycia trydenckie" na Mszy Pawła VI, krytykę bezkarności księży żyjących z kochaneczkami etc. A jak w sprawie in vitro głosił nauki niezgodne z Nauką Kościoła, podlizywał się za bardzo Żydom - to mogą być kłopociki.
http://fides-et-ratio.pl/index.php/2013/07/prof-jacek-baryzel-franciszek-a-partia-rychow-zbychow-i-mirow/
W sąsiedniej parafii we Zwierniku była taka wojenka o księdza, proboszcza biskup wysłał na emeryturę - został rezydentem w tej parafii. Nowy proboszcz nie robił problemów staremu. Stary proboszcz był w gorącej "wodzie kąpany" - zaczął się mieszać do spraw organizacyjnych. Taki był skutek że dostał przeniesienie do Domu księży emerytów - ale się nie podporządkował - wieś się podzieliła na dwa obozy jedni za nowym drudzy za starym. Biskup Skworc zamiast załagodzić sytuację, zagroził że zlikwiduje parafię (Msze Święte jedynie wtedy w niedziele), suspensował starego proboszcza, kościół był zamknięty ok 2tyg. Zwolennicy starego proboszcza, obrzucili plebanie petardami, dostał o dnich po skórze nowy proboszcz. Nie chciał być dłużej w tej parafii więc złożył wymówienie - przyjęto je. Wysłano następnego księdza, kilka lat wytrzymał - lae znowu się awanturowali (a nie mieli o co bo ten jest dobrym księdzem) też złożył wymówienie. Obecny ksiądz co jest, jakoś sobie radzi i na razie ludzie nie szaleją.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Lipca 08, 2013, 11:18:38 am
Albo jakby  powciągnął język w pewnych sprawach (in vitro i kwestie semickie) mógłby zapukać nawet do FSSP lub IBP.
Czy na prawdę myśli Pan, że do FSSP i IBP przyjmą każdego księdza?

Jakby go przenieśli na emeryturę z powodu skłonności do KRR to szanse żeby go przyjeli były by większe.
Przeciez przenosza go za brak ortodoksji w sprawach bioetycznych czyli zupelnie z innego powodu. Z takim swiadectwem moglby co najwyzej do jezuitow dolaczyc.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: katolik86 w Lipca 08, 2013, 12:31:51 pm
Oświadczenie ks. Lemańskiego:
http://wojciechlemanski.natemat.pl/67427,oswiadczenie
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 08, 2013, 13:03:35 pm
Ja bym się nie zdziwił jak Watykan by uznał skargę x. Lemańskiego na decyzję biskupa.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 08, 2013, 13:42:27 pm
To wygląda na kolejną akcję "kręgów dialogujących".
Na tej samej stronie jest taki kwiatek: http://natemat.pl/65107,jakich-pytan-boi-sie-abp-henryk-hoser-sciana-milczenia-w-sprawie-duchownych-podczas-ludobojstwa-w-rwandzie (http://natemat.pl/65107,jakich-pytan-boi-sie-abp-henryk-hoser-sciana-milczenia-w-sprawie-duchownych-podczas-ludobojstwa-w-rwandzie)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Lipca 08, 2013, 13:48:04 pm
To wygląda na kolejną akcję "kręgów dialogujących".
Na tej samej stronie jest taki kwiatek: http://natemat.pl/65107,jakich-pytan-boi-sie-abp-henryk-hoser-sciana-milczenia-w-sprawie-duchownych-podczas-ludobojstwa-w-rwandzie (http://natemat.pl/65107,jakich-pytan-boi-sie-abp-henryk-hoser-sciana-milczenia-w-sprawie-duchownych-podczas-ludobojstwa-w-rwandzie)

Może będą twierdzić że wtedy ks. Hoser latał z maczetą i ucinał głowy Tutsi?!
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 08, 2013, 14:39:51 pm
Robi się wesoło. Parafianie w obronie proboszcza:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14242727,Jasienica_przeciwko_usunieciu_ks__Lemanskiego__To.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: romeck w Lipca 08, 2013, 15:09:07 pm
I świeczniki z Ikei.
(http://www.parafiajasienica.waw.pl/index.php?option=com_joomgallery&func=watermark&catid=3&id=5398&Itemid=80)

Czy ja dobrze widzę: brak klęczników w ławach?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: romeck w Lipca 08, 2013, 15:10:57 pm
Dziś w TVP Info podaje się na dolnym ruchomym pasku informację, że kapłan oskarża biskupa o zachowania homoseksualne wobec niego.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lipca 08, 2013, 15:23:15 pm
Cytuj
To, co się wydarzyło podczas mojego spotkania z Abp. Hoserem, można by, czerpiąc z przypadku kardynała O'Briena, określić terminem - „głęboko niestosowne zachowanie wobec księdza”. Opuściłem kurię i porażony tym, jak zachował się wobec mnie mój biskup, wracałem do Jasienicy, by kontynuować wizytę duszpasterską w domach moich parafian. W drodze zadzwonił do mnie redaktor Zbigniew Nosowski. Nie potrafiłem ukryć wzburzenia, zdenerwowania, rozgoryczenia. Opowiedziałem o zdarzeniu w kurii. Obaj byliśmy tym przybici i dłuższy czas nie potrafiliśmy wypowiedzieć ani słowa.
Na razie to INSYNUACJA nie oskarżenie...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Lipca 08, 2013, 16:05:00 pm
Problem w tym, że nie wiadomo o co chodzi. Z jednej strony pisze, że to miało coś związanego z kwestią "żydowską", z drugiej porównanie do kard. O'Briena - nie wiadomo o co chodzi.

Zaczyna mi to przypominać Kotłów k. Ostrowa Wlkp. - oby tak się nie skończyło.

A dobrze by było, żeby skończyło to się dodatkowo zmianami w kurii, już tak upragnionymi z dawien dawna z różnych stron.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: binraf w Lipca 08, 2013, 16:08:45 pm


Zaczyna mi to przypominać Kotłów k. Ostrowa Wlkp. - oby tak się nie skończyło.

A dobrze by było, żeby skończyło to się dodatkowo zmianami w kurii, już tak upragnionymi z dawien dawna z różnych stron.

Co się działo w Kotłowie ?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 08, 2013, 16:15:37 pm
A ja się nie podniecam tą sprawą. To kłótnia w jednej posoborowej, modernistycznej rodzinie. Pac wart pałaca, a pałac paca. I jeden i drugi nie zrobili nic dla Tradycji, nie ma co ich bronić.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Lipca 08, 2013, 17:36:00 pm
Cytuj
Co się działo w Kotłowie ?
O Kotłowie w skrócie:

Zagubiony ksiądz, niejaśni kurialiści i dobry biskup (Baraniak), z wynikiem "schizmy parafialnej". Więcej tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_Narodzenia_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Maryi_Panny_w_Kot%C5%82owie_(polskokatolicka) (http://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_Narodzenia_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Maryi_Panny_w_Kot%C5%82owie_(polskokatolicka))

http://www.parafia-kotlow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=62 (http://www.parafia-kotlow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=62)

Niektórzy uważają, że komuniści w tym maczali palce. Niektórzy też mówią ,że arcybiskup Baraniak też popełnił błędy zdając się na kurialistów czy inne osoby (ciekawe też, że abp Jędraszewski w książce nt. apba Baraniaka pominął ten temat).
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Lipca 08, 2013, 17:49:23 pm
Podobnie było w Dobrkowie koło Pilzna:
http://www.dobrkow.diecezja.tarnow.pl/new/?page_id=22
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lipca 09, 2013, 08:06:09 am
Lemański, czyli powtórka z Natanka
http://przedsoborowy.blogspot.com/2013/07/lemanski-czyli-powtorka-z-natanka.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kamil w Lipca 09, 2013, 08:21:11 am
I świeczniki z Ikei.
(http://www.parafiajasienica.waw.pl/index.php?option=com_joomgallery&func=watermark&catid=3&id=5398&Itemid=80)

Czy ja dobrze widzę: brak klęczników w ławach?
Z tego co widzę, to klęczników nie ma tylko w pierwszych kilku rzędach. W rzędach odleglejszych- są.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: romeck w Lipca 09, 2013, 11:39:45 am
Z tego co widzę, to klęczników nie ma tylko w pierwszych kilku rzędach. W rzędach odleglejszych- są.
A, racja, pięć rzędów.
Czyli w pierwszych rzędach się cały czas siedzi lub stoi. Albo... nie siada.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lipca 09, 2013, 13:06:14 pm
Przeginają Panowie Koledzy. Jakby się przyjrzeć, to w co trzecim kościele nie ma klęczników pod częścią ławek (zwłaszcza tych bez oparcia). Bieda wsi mazowieckiej i tyle.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ms w Lipca 09, 2013, 13:28:13 pm
Z tego co widzę, to klęczników nie ma tylko w pierwszych kilku rzędach. W rzędach odleglejszych- są.
A, racja, pięć rzędów.
Czyli w pierwszych rzędach się cały czas siedzi lub stoi. Albo... nie siada.
Zapewniam Pana że uklęknięcie bez klęcznika jest wykonalne.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: romeck w Lipca 09, 2013, 15:43:09 pm
Zapewniam Pana, że uklęknięcie bez klęcznika jest wykonalne.
:))
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 09, 2013, 17:17:28 pm
Przeginają Panowie Koledzy. Jakby się przyjrzeć, to w co trzecim kościele nie ma klęczników pod częścią ławek (zwłaszcza tych bez oparcia). Bieda wsi mazowieckiej i tyle.
Niewątpliwie uboga jak ta wiejska parafia na rogu al. Niepodległości i ul. Domaniewskiej we wsi bufetowej ...

P.S. Ale na te wałki do pizzy stać ich było ...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 09, 2013, 17:37:20 pm
Może to prezent od o. Żmudzińskiego SJ, który otwarcie namawia do chodzenia do pewnych świątyn. ;D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 09, 2013, 21:05:59 pm
Podziwiam kondycje x. Lemańskiego. O 20 był w Polsacie News, o 21.45 będzie gościem pani Elizy Michalik w Superstacji.  :) Niedługo strach będzie otworzyć lodówkę.. ;D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Lipca 09, 2013, 21:16:16 pm
Wczoraj też podobno szybko przemieścił się z TVN do TVP Info.

Co do lodówki - moja mama otworzyła książkę kucharską a stamtąd wypadła kartka z błogosławieństwem kard. Dziwisza.  :)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lipca 09, 2013, 21:36:13 pm
prawie jak Hołdys http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/02/46cd0fb1a616d3119dc8610cdfd46f79.jpg
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 09, 2013, 21:47:05 pm
Już x. Lemański nadaje w Superstacji, ma facet parcie na szkło, prześcignie w tym nawet Oleksego. :) Tegoroczne Wiktory ma w kieszeni
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kamil w Lipca 10, 2013, 08:50:38 am
Przeginają Panowie Koledzy. Jakby się przyjrzeć, to w co trzecim kościele nie ma klęczników pod częścią ławek (zwłaszcza tych bez oparcia). Bieda wsi mazowieckiej i tyle.
Na ziemiach "odzyskanych" (np. w Szczecinie) jest podobnie- w wielu kościołach nie ma klęczników w pierwszych rzędach, gdzie stoją ławki bez oparcia. Tak samo zresztą jest w krakowskim kościółku, w którym odprawiają petryści.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 11, 2013, 17:42:01 pm
prawie jak Hołdys http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/02/46cd0fb1a616d3119dc8610cdfd46f79.jpg
To x.L. też z Chazarów?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Lipca 11, 2013, 17:53:01 pm
prawie jak Hołdys http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/02/46cd0fb1a616d3119dc8610cdfd46f79.jpg
To x.L. też z Chazarów?
Wcale bym się nie zdziwił...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 11, 2013, 17:58:43 pm
"Spytał mnie, czy jestem obrzezany" - takie pytanie miał zadać abp Henryk Hoser w rozmowie z ks. Wojciechem Lemańskim.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Ks-Wojciech-Lemanski-o-rozmowie-z-abp-Henrykiem-Hoserem-spytal-mnie-czy-jestem-obrzezany,wid,15806732,wiadomosc.html?ticaid=110ed0&_ticrsn=3
 (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Ks-Wojciech-Lemanski-o-rozmowie-z-abp-Henrykiem-Hoserem-spytal-mnie-czy-jestem-obrzezany,wid,15806732,wiadomosc.html?ticaid=110ed0&_ticrsn=3)

Czy to(o ile jest prawdą) było coś strasznego? Moim zdaniem ostry docinek, nic więcej.
Nawet nie ostry, sam się o to prosi:

(http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/4c22bd444899d3b6047a10b20a2f26db/e410a252-e993-11e2-becd-0025b511229e.jpg?type=1&quality=90&srcmode=0&srcx=1/1&srcy=1/1&srcw=99/100&srch=1/1&dstw=640&dsth=360)

(http://bi.gazeta.pl/im/4a/85/d9/z14255434Q,Uroczystosci-w-Jedwabnem.jpg)

(http://bi.gazeta.pl/im/3a/85/d9/z14255418Q,Uroczystosci-w-Jedwabnem.jpg)

(http://bi.gazeta.pl/im/34/85/d9/z14255412Q,Uroczystosci-w-Jedwabnem.jpg)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Lipca 11, 2013, 18:00:11 pm
Moim zdaniem ostry docinek, nic więcej.

Docinek, ale można się przestraszyć. Ja tam się wzdrygam na samą myśl:
(http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRg-kOtcQF7AA0sQRz5CRiH0dncEDP21YkWplyZ0CZ-MrYS5cEz0Q)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Lipca 11, 2013, 18:28:14 pm
To by była niezła kompromitacja abpa na całej linii.
Nie wiem, o co Wam chodzi z tymi zdjęciami - wszedł w jarmułce na cmentarz żydowski. To źle? Ma sutannę, której wielu księżom brakuje.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Lipca 11, 2013, 19:25:49 pm
A co to ma do pytań o napletki? Założył jarmułkę bo był na żydowskim cmentarzu-mogile. My też mamy prawo, a nawet obowiązek wymagać on innowierców zdejmowania nakrycia głowy w kościołach.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 11, 2013, 19:36:32 pm
A co to ma do pytań o napletki? Założył jarmułkę bo był na żydowskim cmentarzu-mogile. My też mamy prawo, a nawet obowiązek wymagać on innowierców zdejmowania nakrycia głowy w kościołach.
Po dekrecie Arcybiskupa akcja miała wszelkie cechy prowokacji. Skoro x.L. dotarł do stanowiska proboszcza to chyba to rozumie.

Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Lipca 11, 2013, 19:36:46 pm
Mógł ubrać czarna piuskę
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 11, 2013, 19:40:10 pm
Oczywiście, x.L. wykazał typowe semickie przeczulenie, pogrążając się w judaizującym sekciarstwie.

P.S. A mój "ulubiony" proboszcz od "tfurców" z Placu Teatralnego w Warszawie ks. Grzegorz Michalczyk, jeden z główniejszych "dialogujących"? Siedzi cicho?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 11, 2013, 19:43:40 pm
Dla mnie obaj duchowni to moderniści, dobrze że FSSPX nie uczestniczy w tym szambie.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 11, 2013, 19:49:27 pm
Mógł ubrać czarna piuskę
Na biret już go nie stać?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Lipca 11, 2013, 19:50:01 pm
@Pięknowłosy
Oczywiście, ale jaki jest cel pytania, co ksiądz posiada w spodniach? Inklinacje judeofilskie x. Lemańskiego są znane, podobnie jak jego działalność na tym polu, która do tej pory nikogo w kurii nie gorszyła, więc po co to pytanie: "czy jest ksiądz obrzezany"? To poniżej godności. Przypomina mi to antysemicką czystkę '68 r. w armii, kiedy najpierw pytali po dobroci, a potem brali delikwenta na stronę i sprawdzali.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Lipca 11, 2013, 20:08:23 pm
Jak dla mnie taka wypowiedź nie zawiera w sobie intencji "sprawdzenia". Raczej to forma docinania adwersażowi. Nigdzie tu nie ma o tym, żeby abp domagał się odpowiedzi.
A są także księża-Żydzi. Nie koniecznie nastawieni projudaistycznie. A można się domyślić, że skoro urodził się ktoś w praktykującej rodzinie żydowskiej to został obrzezany i raczej nikomu to nie przeszkadza.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Lipca 11, 2013, 20:29:43 pm
księża - Żydzi...
ciekawe, że ks. prof. Waszkinel (niegdyś KUL) "uciekł" z Polski do Izraela i mieszka sobie w jakimś kibucu, tam pewnie dożyje swoich dni. mówi, że tu żyło mu się ciężko - nikt go nie rozumiał, czuł się niepotrzebny, "niezagospodarowany".
ale taki ks. prof. Rubinkiewicz SDB (również KUL, już mu się zmarło), mimo, że często przesiadywał w Izraelu (był biblistą, spotkałem go parę razy w Ecole Biblique), ale żadnym specjalnym filosemitą nie był. bliżej było mu raczej do poglądów ks. prof. Chrostowskiego...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kamil w Lipca 11, 2013, 21:28:38 pm
A co to ma do pytań o napletki? Założył jarmułkę bo był na żydowskim cmentarzu-mogile. My też mamy prawo, a nawet obowiązek wymagać on innowierców zdejmowania nakrycia głowy w kościołach.
Po pierwsze- po co polazł tam na jakąś zorganizowaną akcję? Jeżeli chciał pozwiedzać czy nawet się pomodlić za zmarłych- mógł to zrobić sam, prywatnie. A tak być może uczestniczył we wspólnych modłach z innowiercami. Po drugie- jakby ubrał inne nakrycie głowy, nikogo by nie uraził. Obok stoi brodacz w kapeluszu np. Mógł więc spokojnie ubrać biret.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: xinspe w Lipca 11, 2013, 21:44:08 pm
(https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-g.ak/hphotos-ak-prn1/1017286_192652030900627_272540192_n.jpg)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 11, 2013, 22:24:37 pm
... po co to pytanie: "czy jest ksiądz obrzezany"? To poniżej godności ...
Nie oburzam się, bo nie znam kontekstu. Arcybiskup robi wrażenie kulturalnego z natury (tzn nie dla korzyści), więc jestem ostrożny. Sam mam problem z babulcem w kamienicy, który opluwa mnie bo rzekomo coś powiedziałem, co mi nawet do głowy nie przyszło. Już donosy do prokuratury nawet pisze. Jak ktoś jest narcystycznym pieniaczem, zdolny jest do każdego świństwa, a cała akcja x.L. układa się właśnie według takiego scenariusza.


Przypomina mi to antysemicką czystkę '68 r. w armii, kiedy najpierw pytali po dobroci, a potem brali delikwenta na stronę i sprawdzali.
Był pan tam, widział, czy inni panu podali do wierzenia? Różne bajki w 1989 roku czytałem na ten temat a fakty z 1968, których dotyczyły to akurat widziałem na oczy. Bezczelna manipulacja.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: zelus w Lipca 11, 2013, 22:30:44 pm
A co to ma do pytań o napletki? Założył jarmułkę bo był na żydowskim cmentarzu-mogile. My też mamy prawo, a nawet obowiązek wymagać on innowierców zdejmowania nakrycia głowy w kościołach.

No tak, tylko że my mamy taki obowiązek, bo nasza religia jest prawdziwa, więc w ten sposób wymagamy czci dla prawdziwego Boga. A my z kolei nie mamy powodu ulegać obyczajom i zwyczajom fałszywych religii, bo w ten sposób możemy się otrzeć o naruszenie I przykazania. Jeśli nie da się inaczej, można po prostu nie chodzić w takie miejsca.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Lipca 11, 2013, 22:49:54 pm
@Kamil
Taki zwyczaj - do synagogi czy na cmentarz żydowski wchodzi się w nakryciu głowy. Ksiądz powinien ubrać biret czy cokolwiek innego, nie zrobił tego, więc dano mu jarmułkę. To przecież nic strasznego, podobnie jak modlenie się za zmarłych.
@zelus
Ubranie śmiesznej czapeczki, jarmułką zwanej, nie jest uleganiem obyczajom fałszywej religii.
@jwk
Cytuj
Był pan tam, widział, czy inni panu podali do wierzenia? Różne bajki w 1989 roku czytałem na ten temat a fakty z 1968, których dotyczyły to akurat widziałem na oczy. Bezczelna manipulacja.
http://www.youtube.com/watch?v=I175MRXX0_Y
Mniej więcej od 31:30

I śmieszno, i straszno. Był już taki jeden, bp Williamson się nazywał, co porachował Żydów w komorach gazowych i sprowadził Tradycję Katolicką do jednego poziomu z ajatollahami i talibami. Teraz abp Hoser egzekwuje dyscyplinę sprawdzając napletki. O tempora, o mores!
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Lipca 11, 2013, 23:34:32 pm
Jak dla mnie nie wynika, żeby abp coś sprawdzał. Jak powyżej - w mojej wypowiedzi i w innych. Można co najwyżej zrobić nagonkę o antysemityzm, choć jak dla mnie to co najwyżej nieładne wytykanie filosemityzmu  samo z siebie nie oznacza to "anty").

Ale... arcybiskup brał swego czasu udział w organizacji "dnia islamu"... Może jest z Hamasu?  ;)

A swoją drogą to o tym sprecyzowaniu ks. Lemańskiego dzienniki tak już dzisiaj chyba nie trąbiły. Bardziej o uboju rytualnym...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Lipca 11, 2013, 23:58:47 pm
http://m.tokfm.pl/Tokfm/1,109983,14261385,_Nagle_Abp_zapytal__Niech_ksiadz_powie__czy_jest_obrzezany_.html (http://m.tokfm.pl/Tokfm/1,109983,14261385,_Nagle_Abp_zapytal__Niech_ksiadz_powie__czy_jest_obrzezany_.html)
W wywiadzie w całości wypowiedzi x. Lemańskiego jednak brzmią sensowniej. Chociaż jak dla mnie i tak to jedno wydarzenie zostaje zbyt rozdmuchiwane (z całą tą otoczką kiedy wcześniej nie było wiadomo o co chodzi...) i jak coś miałoby być oburzające to akurat jak dla mnie to to nie najbardziej.

I to wszystko w dzień, w którym nuncjatura w Teheranie została obsadzona, a już można było liczyć na miejsce dla arcybiskupa... Co ja narzekam, zwolnił się Chartum - dzień Islamu przez cały rok. :-)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 12, 2013, 07:29:03 am
A ja się obawiam, że Stolica Apostolska uzna rekurs x.Lemańskiego. Nie będzie chciał psuć sobie ,,dialogu" z Żydami. I jeszcze oberwie po głowie arcybiskup Hoser za stawianie takich pytań(jeśli oczywiście x.Lemański mówi prawdę).
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kamil w Lipca 12, 2013, 08:23:56 am
@Kamil
Taki zwyczaj - do synagogi czy na cmentarz żydowski wchodzi się w nakryciu głowy. Ksiądz powinien ubrać biret czy cokolwiek innego, nie zrobił tego, więc dano mu jarmułkę. To przecież nic strasznego, podobnie jak modlenie się za zmarłych.
No właśnie- mógł ubrać inne nakrycie głowy. Modlenie się za zmarłych to nic strasznego, ale wspólna modlitwa z wyznawcami fałszywej religii już tak.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 12, 2013, 08:42:43 am
Zgoda, tylko że niestety w ostatnich czasach nawet papieże uczęszczają do synagog, co tam jakiś nic nie znaczący x. Lemański.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: romeck w Lipca 12, 2013, 09:33:32 am
Jaki będzie następny krok księdza?
Wija zynd Kuyrsie? I wystąpi z kapłaństwa?
Bo "przedstawienie" zaraz się kończy. Następuje epilog po przesileniu "napletkowym".
Ja również stawiałem na oskarżenia homo, a tu nici z biskupiej afery rozporkowej.
Napletkowa |Wyborczej raczej nie interesuje, wszak x. kocha braci z |Gazety
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 12, 2013, 09:52:32 am
A po co ma występować z kapłaństwa? Poczeka na decyzję Watykanu. Do czasu rozstrzygnięcia sporu jest nadal proboszczem w Jasienicy. A kto wie jaką decyzję podejmie Watykan?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Jarod w Lipca 12, 2013, 09:56:27 am

Czy złożenie apelacji do Watykanu zawiesza usunięcie z funkcji proboszcza? Podejrzewam, że sprawia tylko, że nie można tam zainstalować nowego proboszcza a co najwyżej administratora. Przydałby się znawca prawa kanonicznego.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 12, 2013, 10:00:56 am
Tak twierdził sam x. Lemański. Ja osobiście na tym się nie znam
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 12, 2013, 10:03:18 am
Zgoda, tylko że niestety w ostatnich czasach nawet papieże uczęszczają do synagog, co tam jakiś nic nie znaczący x. Lemański.

Co wolno wojewodzie, to nie tobie L. ...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 12, 2013, 11:16:18 am
A czasem biskupi warszawscy nie chodzą do synagogi Nożyków na ,,Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim"?
http://www.kosciol.pl/article.php/20090114173938145
,,W środę, 14 stycznia w Domu Arcybiskupów Warszawskich o godz. 18.00 żydzi i chrześcijanie gościć będą u abp. Kazimierza Nycza. W spotkaniu wezmą udział abp Henryk Hoser i naczelny rabin Polski Michael Schudrich"
Podobno ryba psuje się od głowy.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 12, 2013, 17:03:05 pm
Oświadczenie kurii w sprawie x. Wojciecha Lemańskiego:
http://www.diecezja.waw.pl/3085
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 12, 2013, 19:55:26 pm
Po przeczytaniu całego wywiadu mam mieszane uczucia.
Albo Abp zapytał o obrzezanie 2 razy albo x. L. zmyśla.

Miałem natomiast taką (nie)przyjemność, wysłuchania relacji z wizyt u biskupa, i opisany przez x. L."styl" niestety to standard zachowań. Jak w koszarach.

Biskupi uczestniczą w dniach Judaizmu, Islamu itp, ale "swoje wiedzą"...ale nie powiedzą, chyba, że x. Lemańskiemu gdy zostanie wezwany na dywanik.
Jeżeli x.Lemański mówi prawdę, to ja już wolę szczerego judeofila niż Bp-a, zakłamanego "dialogistę z Judaizmem".
Jeżeli x. Lemański zmyśla, to jest świnią.

Niech sobie posoborowie skacze do gardeł. Może wrzuci ktoś informację o Tradycji u abp. Hosera? I żądaniu podania nr-ów PESEL na liście wiernych.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Lipca 12, 2013, 20:30:26 pm
Biskupi uczestniczą w dniach Judaizmu, Islamu itp, ale "swoje wiedzą"...ale nie powiedzą, chyba, że x. Lemańskiemu gdy zostanie wezwany na dywanik.
Jeżeli x.Lemański mówi prawdę, to ja już wolę szczerego judeofila niż Bp-a, zakłamanego "dialogistę z Judaizmem".
Jeżeli x. Lemański zmyśla, to jest świnią.
Pełna zgoda. Nieważne, kto ma rację, Kościół i tak na tym straci. Już i tak ucierpiał wizerunkowo.

Cytuj
Niech sobie posoborowie skacze do gardeł.
A Tradycja to niby nie ma problemów z dyscypliną i antysemityzmem? Polecam Pańskiej uwadze krótki wywiad z bp Fellayem z 2012:
http://www.youtube.com/watch?v=DdnJigNzTuY
w którym to biskup musi tłumaczyć się, że Hitler nie był katolikiem.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Lipca 12, 2013, 22:52:57 pm
Nosowski potwierdza z kolei wersję x.Lemańskiego:

http://www.laboratorium.wiez.pl/blog.php?bl&lepiejkrotkonizwcale&635 (http://www.laboratorium.wiez.pl/blog.php?bl&lepiejkrotkonizwcale&635)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 13, 2013, 02:13:57 am
Cytuj
Pełna zgoda. Nieważne, kto ma rację, Kościół i tak na tym straci. Już i tak ucierpiał wizerunkowo.

No... jednak trochę ważne jest kto zmyśla....
Pełna zgoda, że Kosciół stracił i ucierpiał wizerunkowo. Ale jest pytanie, kto za to odpowiada?

Przecież gdyby Tradycja miała przełożenie na świeckie media (na kościelne nie ma i mieć nie będzie) to gdyby opisać historię starań o Mszę św. (podobno po Soborze to źródło i szczyt), na Pradze, to Abp. Hozer zostałby rozjechany na plamę. Tym bardziej, że starający się mają dowody arogancji na piśmie.

Zatem Pana troska o wizerunek Kościoła jest trochę niezdrowa. No bo jak to jest? Jeżeli wszyscy milczą o arogancji dot. Mszy św. to jest ok. bo ... wizerunek nie cierpi... tyle, że Chrystus cierpi. (O takim szczególe jakoś nikt nie mówi.)
A jak x. Lemański udziela wywiadów (jeżeli oczywiście mówi prawdę) to jest źle bo wizerunek cierpi. Tak?

Czyli sytuacja najlepsza to taka gdy wszystko zamiata się pod dywan. Bo jak się dobrze zamiecie to nawet Pan Bóg nie zobaczy. ;)

Po prostu posoborowy, niechętny Tradycji katolickiej biskup, podpadł temu światu, któremu z ręki jadł w ramach postępu jeszcze wczoraj. A zapalnikiem całej sprawy jest "dziecko Soboru", x. L. , nieszczęsny kapłan, który nigdy jeszcze Mszy św. Wszechczasów nie odprawił.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 13, 2013, 08:05:19 am
Nosowski potwierdza z kolei wersję x.Lemańskiego:

http://www.laboratorium.wiez.pl/blog.php?bl&lepiejkrotkonizwcale&635 (http://www.laboratorium.wiez.pl/blog.php?bl&lepiejkrotkonizwcale&635)
Przecież x.L. zaklinał się, że o rozmowie wie tylko on i arcybiskup, a tu naraz ten "katolik" otwarty ze swoim "świadectwem". Okazuje się, http://wpolityce.pl/artykuly/57873-czy-operacje-pt-bunt-ksiedza-lemanskiego-prowadza-byli-esbecy-czy-stoja-za-nia-palikot-i-kumple-mordercy-ksiedza-jerzego (http://wpolityce.pl/artykuly/57873-czy-operacje-pt-bunt-ksiedza-lemanskiego-prowadza-byli-esbecy-czy-stoja-za-nia-palikot-i-kumple-mordercy-ksiedza-jerzego), że dzień wcześniej przed "ujawnieniem" prze x.L. wersję jego znał już paligłup oraz "fakty i mity" a cała sprawa zdrowo cuchnie prowokacją agentów "wielkiego smrodu z francji".

P.S. Nie miałem osobiście do czynienia z Arcybiskupem w sprawie KRR w jego diecezji ale gdyby do mnie ktoś wystąpił z petycją z wdziękiem właściwym niektórym z naszych dyskutantów to też bym go spuścił po brzytwie, bo w końcu Arcybiskup jest w tym wieku, że pamięta jak tradycyjni katolicy zwykli się zwracać do swoich pasterzy a niestety coponiektórzy przesiąkli tu posoborzem aż do kości mimo swoich ciągotek do tradycji.

Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Lipca 13, 2013, 09:03:23 am
@ jwk

generalnie zgadzam się z Panem, ale z tym "świadectwem" Nosowskiego to nie jest ściema. nie wiem, czy i gdzie x.Lemański "zaklinał się". nie wiem też, czy potwierdza Nosowski prawdę, ale to, że wiedział od początku, to jest fakt. albowiem x.Lemański zanim powiedział o tym wypytywaniu go o obrzezanie, to kilka dni wcześniej przedstawił swoje ogólne oświadczenie w sprawie dekretu o usunięciu go z parafii i tamże w dwóch miejscach stoi:

Cytuj
Z racji okoliczności, pośrednim świadkiem tamtego incydentu stał się redaktor Zbigniew Nosowski.

Cytuj
W drodze zadzwonił do mnie redaktor Zbigniew Nosowski. Nie potrafiłem ukryć wzburzenia, zdenerwowania, rozgoryczenia. Opowiedziałem o zdarzeniu w kurii. Obaj byliśmy tym przybici i dłuższy czas nie potrafiliśmy wypowiedzieć ani słowa.

tutaj całość:
http://www.parafiajasienica.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=849:lkjh&catid=63:blog&Itemid=99 (http://www.parafiajasienica.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=849:lkjh&catid=63:blog&Itemid=99)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 13, 2013, 09:38:37 am
A mnie ten konflikt w ,,jednej rodzinie modernistycznej" nie interesuje. Wróciłem właśnie z porannej mszy trydenckiej w Radości. Oczywiście dla kurii warszawsko-praskiej to siedziba schizmatyków, heretyków, ale to ich sprawa. A jak nie ma postidultowej mszy trydenckiej w praskiej części miasta Warszawa, tak nie ma.
Czy ekskomunika nałożona przez Piusa XII mariawitów już nie obowiązuje:
Warszawa: abp Hoser na nabożeństwie ekumenicznym w świątyni mariawickiej

,,Ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser uczestniczył 24 stycznia wieczorem w nabożeństwie ekumenicznym w warszawskiej parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
Kościoła Starokatolickiego Mariawitów (ul. Wolska 186)

Była to pierwsza wizyta duchownego rzymskokatolickiego w randze arcybiskupa w świątyni mariawickiej. Biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów Maria Ludwik Jabłoński w serdecznym słowach wspomniał zmarłego kard. Józefa Glempa i złożył Kościołowi rzymskokatolickiemu kondolencje na ręce abp. Hosera.

Ordynariusz warszawsko-praski, w słowie pod koniec Mszy świętej podkreślił znaczenie chrztu świętego jako sakramentu łączącego wszystkich chrześcijan, czyniącego nas dziećmi Bożymi. Dlatego też możemy się nazywać siostrami i braćmi. Podczas agapy abp Hoser w ciepłych słowach wypowiadał się o religijności mariawitów i kultywowaniu przez nich w liturgii staropolskiego języka, dzisiaj już zapominanego.

Przemawiając na zakończenie celebrans bp Maria Ludwik Jabłoński powiedział, że podczas nabożeństwa modlił się za trzy osoby: za Jakuba Kozłowskiego, ojca założycielki mariawityzmu mateczki Kozłowskiej, powstańca styczniowego, który poległ 3 lutego 1863 r. w bitwie pod Węgrowem; prymasa Polski, kard. Józefa Glempa, postaci ważnej dla całego chrześcijaństwa w Polsce i byłego zwierzchnika Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, bp. Marię Tymoteusza Kowalskiego.

Kazanie wygłosił ks. Henryk Dąbrowski, proboszcz parafii polskokatolickiej pw. Św. Ducha w Warszawie, przewodniczący warszawskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. Nawiązując do czytań o miłosiernym Samarytaninie, człowieku odrzuconym, nieczystym rytualnie, kaznodzieja przypomniał , że żyjemy w świecie, gdzie jest wielu odrzuconych, od których się odwracamy, a jednak Chrystus wskazuje nam, że są to nasi bliźni. Ks. Dąbrowski mówił, że każdy nasz dzień winien być wędrówką z Jezusem, i każdy z nas, chrześcijan, jest wezwany do aktywnego głoszenia Ewangelii.

Abp. Hoserowi towarzyszyli znani ekumeniści z diecezji warszawsko-praskiej: ks. prałat dr Mateusz Matuszewski i ks. prałat Jerzy Banak, współautor ekumenicznego przekładu Nowego Testamentu, któremu bp Jabłoński podczas agapy dziękował za pomoc w rozwiązaniu konfliktu mariawicko-katolickiego w jednej z parafii.

W nabożeństwie, oprócz mariawitów i rzymskich katolików, uczestniczyli duchowni i wierni z następujących Kościołów: prawosławnego, ewangelicko-augsburskiego, ewangelicko-reformowanego, ewangelicko-metodystycznego, polskokatolickiego i adwentystycznego. Goście dziękowali bp. Jabłońskiemu i proboszczowi mariawickiej parafii, ks. Marii Karolowi Babiemu za stworzenie braterskiej atmosfery podczas całej uroczystości.

2013-01-25 13:25:00
gp / Warszawa (KAI)
fot. Michał Ziółkowski/Idziemy                                                                   
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 13, 2013, 10:07:43 am
A dlaczego biskup Hoser udzielał w katedrze warszawskiej na mszy z okazji rozpoczęcia sprawowania urzędu w 2010 roku komunii prezydentowi Komorowskiego, który przecież nie ukrywa że jest za in vitro? Tak samo postępuje jego zwierzchnik kardynał Nycz. Biskupi raz mówią że są za in vitro, a drugi raz sobie zaprzeczają, udzielając komunii zwolennikom in vitro. Wiadomo dlaczego, bo boją się o swoje stołki.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Lipca 13, 2013, 10:08:08 am
No... jednak trochę ważne jest kto zmyśla....
Pełna zgoda, że Kosciół stracił i ucierpiał wizerunkowo. Ale jest pytanie, kto za to odpowiada?
Troche za bardzo uogólniłem i slusznie Pan to podkreslił. W gruncie rzeczy nieważne, czy zwycięzcą sporu okaże się arcybiskup, czy ksiądz, Kościół i tak na tym ucierpi. Sytuacja jest patowa i może byc tylko gorzej. Nie wiem, kto za to odpowiada, ale obaj bohaterowie ostro równają w dół ze szkodą dla Kościoła.

Trudno wymagać od liberalnych mediów sympatii dla Mszy trydenckiej, więc abp nie zostanie za to "rozjechany na plame". Abp Hoser zwalczał Summorum Pontificum, ale z drugiej strony skasował "ekumeniczną drogę krzyżową" czy wyraźnie potępiał in vitro. Teraz dochodzi domniemany antysemityzm przy równoległym udziale w "dniach islamu w KK" (sic!). A, i jeszcze impreza z Bashaborą na stadionie. Naprawdę nie wiem, w jaki sposób ocenić bilans tego duchownego. Dla Pana jego stosunek do Mszy Wszechczasów zdaje się być decydujący, dla mnie to właśnie Hoser jest "dzieckiem soboru" - konserwatysta etyczny, zajmujący wyraźne (i niekiedy ostre) stanowisko w kwestiach moralnych, a w liturgii - odprawiaj co chcesz, byleby to nie była Tridentina. Zupełny Paweł VI.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 13, 2013, 10:12:59 am
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,14269507,Obirek__Polski_kler_uwaza__ze_zarty_z_Zydow_to_czesc.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_TokFm
Następny dyżurny znawca się odezwał
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Lipca 13, 2013, 10:30:00 am
mając do wyboru ks.Zielińskiego i ks.Lemańskiego, szybciej uwierzę temu drugiemu. ten pierwszy pilnuje układu kurialnego i podlizuje się jako może swemu pryncypałowi, ergo nigdy otwarcie nie powie tego, co myśli. za tym drugim stoi dorobek duszpasterski i konkretni ludzie. po moich doświadczeniach z księżmi-urzędnikami-kurialistami wolę nawet się łudzić, że zwykły duszpasterz z prowincji jest lepszy...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Lipca 13, 2013, 10:40:11 am
Obirka należałoby zapytać, jak to zrobił Borowski w sprawie Kossak-Szczuckiej - co zrobił aby temu przeciwdziałać? Czy protestował? Teraz podpina się pod tę aferę. Za niedługo dowiemy się, że nie mógł znieść antysemityzmu kleru i dlatego musiał odejść.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 13, 2013, 11:19:29 am
dla mnie to właśnie Hoser jest "dzieckiem soboru" - konserwatysta etyczny, zajmujący wyraźne (i niekiedy ostre) stanowisko w kwestiach moralnych,
Sorry, coś Pan skonfabulował, same sprzeczności: "Dziecko soboru" = konserwatysta etyczny, zajmujący wyraźne (i niekiedy ostre) stanowisko w kwestiach moralnych Jest akurat na odwrót. Taka postawa jest w opozycji do "dziecięctwa soboru" w potocznym tego rozumieniu.
a w liturgii - odprawiaj co chcesz, byleby to nie była Tridentina. Zupełny Paweł VI.
Tu akurat widzę niekonsekwencję w postawie Arcybiskupa. Występy na stadionie w stylu protestantyzmu ewangelikalnego zdegustowały mnie. Natomiast HUMANAE VITAE było rzeczywście prukkładem jakiegoś rozdwojenia tego papieża, wywołało to zresztą histeryczną reakcję w kręgu jego zwolenników.
 
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Lipca 13, 2013, 11:49:47 am
Jak się episkopat kanadyjski zbuntował przeciwko HUMANAE VITAE .
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Lipca 13, 2013, 12:02:25 pm
Ja widzę właśnie konsekwencje w takim rozumieniu "dziecięctwa soboru". A nasz papież Franciszek I (rocznik '36) to niby nie to samo? Mocna obrona życia nienarodzonych, nie dla homozwiązków, homoseksualizmu w Kościele etc., za to liturgia... hm.. powiedzmy, że na nie najwyższym poziomie. A Radio Maryja? Marsze w obronie życia nienarodzonych są ok, za to ich Msze to totalna degrengolada i wiec polityczny. Wierni nie patrzą już na sposób sprawowania liturgii, a na to czy "dobre kazanie powiedział". Kiedyś, przed soborem, było łatwiej - obrządek i nauka społeczna szła w parze, wszystko było spójne. Humanae Vitae wywołuje rozdwojenie tylko jeśli traktuje Pan Pawła VI jako absolutnego liberała także w kwestiach społecznych i etycznych, a przecież nim nie był. Jeżeli mogę wyrazić swoje zdanie, to uważam, że ta encyklika pojawiła się w złym momencie, który zbiegł się w czasie totalną rewolucją obrządku. No i teraz katolicyzm kojarzy się z zakazem przedmałżeńskiego seksu i antykoncepcji, a przecież dla świadomych katolików są to sprawy drugo- czy nawet trzeciorzędne. Wynikają z tego niekiedy zabawne (a tak naprawdę tragiczne) sytuacje, gdy np. niektóre oazy czy duszpasterstwa akademickie usiłują pokazać jak bardzo są fajni, dynamiczni, nieskrępowani itp itd., ale ludzie, do których usiłują dotrzeć mówią: Kościół? Brak seksu? Zobowiązania? Nie, dzięki.
X. Lemański to oczywiście także "dziecko soboru", ale że tak powiem "next generation".

Jeszcze jedno mi się nasuneło: proszę zajrzec na stronę frondy: non stop o homoseksualistach, seksie, aborcjach, cały czas ta ohyda się tam przelewa, a fronda dzielnie z tym walczy. Czytam teraz powtórnie "Teologię liturgii" Ratzingera i co tam napisane? Że Msza św. to absolutne centrum Kościoła, bez niej po prostu by go nie było. Czy na stronie fsspx czy christianitas, środowisk identyfikujących się ze Mszą trydencką, jest coś (cokolwiek?!) o sprawach obyczajowych? Pytanie retoryczne jak mniemam.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 13, 2013, 12:50:51 pm
Cytuj
Nie miałem osobiście do czynienia z Arcybiskupem w sprawie KRR w jego diecezji ale gdyby do mnie ktoś wystąpił z petycją z wdziękiem właściwym niektórym z naszych dyskutantów to też bym go spuścił po brzytwie, bo w końcu Arcybiskup jest w tym wieku, że pamięta jak tradycyjni katolicy zwykli się zwracać do swoich pasterzy

Szkoda, że arcybiskup zapomniał jak odprawiało się Mszę św., a zapamiętał tylko arogancję sprzed lat.

Czyli wraca stara dobra retoryka sprzed 4 lat jaka była stosowana na forum krzyż:
"Powołujacy się na MP SP to s...ny, a biskupi czekają z sercem otwartem na suplikację ludu."
 Jak okazało się, że ich wrażliwość i miłość do wiernych przypomina stosunek kaprala do "kota" w koszarach, bańka mydlana pękła na kilka lat.

Ale widzę, że treść listów jakie wysłali wierni do biskupa oraz treść otrzymanych odpowiedzi musi być znowu przypomniana. Jak widać na przykładzie kłótni dwóch posoborowców, najlepiej gdyby przypomnienia dokonała stacja TTV lub TVN  :).
Trzeba chyba to załatwić. I wtedy nikt nie będzie mógł łatać popękanych baniek mydlanych, które tak misternie Christianitas i s-ka  nadymała przez lata, także na fk: "biskupi są ok"

A teraz ćwiczenie z wyobraźni:
Jak wyglądała rozmowa kard. Nycza, gdy przyszedł do niego moderator Kurii ds duszpasterstwa x Małecki, mówiąc, że dzwonili z Rzymu i pytają dlaczego x. Orzeszko nie może odprawić w Piasecznie (ani w W-wie) Mszy sw?  ;D ;D ;D

Stosunek do Mszy św. to papierek lakmusowy.
Stosunek do in vitro nim nie jest. Z in vitro walczą muzułmanie żydzi luteranie mariawici ...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Lipca 13, 2013, 21:01:25 pm
Stosunek do Mszy św. to papierek lakmusowy.
Stosunek do in vitro nim nie jest. Z in vitro walczą muzułmanie żydzi luteranie mariawici ...
100% zgoda, w sumie to nie mamy z czym polemizować.

No i jak wyglądała ta rozmowa kard. Nycza?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Kałębasiak w Lipca 14, 2013, 11:52:23 am

Troche za bardzo uogólniłem i slusznie Pan to podkreslił. W gruncie rzeczy nieważne, czy zwycięzcą sporu okaże się arcybiskup, czy ksiądz, Kościół i tak na tym ucierpi. Sytuacja jest patowa i może byc tylko gorzej. Nie wiem, kto za to odpowiada, ale obaj bohaterowie ostro równają w dół ze szkodą dla Kościoła.

?
Nie dzieje sie to dla szkody Kościoła. Bardzo dobrze, ze sa media, nawet lewackie, ktory naglasniaja wszystkie zle rzeczy w Kościele.

Irytuja mnie ksieza, bo co oni maja do roboty? Msza Święta, katechezy, sluby, chrzciny, pogrzeby, a nawet tak prostych czynnosci nie potrafia wykonac bez ...smrodu.
Nie oskarzam o nic, kazdy czlowiek jest grzeszny, ale zeby nie umiec zadbac o pozory, o wizerunek?
Komuna narobila wielu szkod. Ciekawe, ilu dzisiejszych biskupow Partia wyslala kiedys do seminariow?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lipca 14, 2013, 16:20:05 pm
A dlaczego biskup Hoser udzielał w katedrze warszawskiej na mszy z okazji rozpoczęcia sprawowania urzędu w 2010 roku komunii prezydentowi Komorowskiego, który przecież nie ukrywa że jest za in vitro? Tak samo postępuje jego zwierzchnik kardynał Nycz. Biskupi raz mówią że są za in vitro, a drugi raz sobie zaprzeczają, udzielając komunii zwolennikom in vitro. Wiadomo dlaczego, bo boją się o swoje stołki.
A co robił abp. Hoser w katedrze Warszawskiej???
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 14, 2013, 16:37:56 pm
Udzielał komunii Komorowskiemu, mimo iż ten nie kryje swych poglądów za in vitro. Zresztą tak postępuje 100% polskich biskupów. Mówią, że niby nie wolno katolikowi popierać in vitro, ale nie nie dotyczy to rządzących, wiadomo ,,rączka, klata, buzia".
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 14, 2013, 17:46:47 pm
http://www.parafiajasienica.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=72
,,Dzisiaj mamy dzień Pański i po bożemu ten dzień przeżywajmy. Nic naszej wspólnocie parafialnej nie zagraża i niech Pan rozwieje wszelkie złe myśli i obawy waszych serc. Jeśli będę potrzebował waszego wsparcia i waszej pomocy, to możecie być pewni, że was o to głośno i wyraźnie poproszę.
W ostatnich tygodniach nie oglądałem telewizji i nie słuchałem radia, ale docierały do mnie informacje o waszym poparciu dla mnie jako proboszcza tej parafii. Dziękuję wam wszystkim za wszelkie dobro. Opowiadano mi, że padały ze strony parafian również słowa emocjonalne o dyżurach, o grabiach i o czymś tam jeszcze. Grabie zostawcie do siana, a do kościoła zapraszam nie na dyżury, a na Msze święte.
Gdyby Ksiądz Arcybiskup zdecydował jednak, mimo waszych próśb i pomimo mojej prośby, że do czasu rozstrzygnięcia sporu przez Stolicę Apostolską ma się w parafii pojawić ksiądz administrator, to gościnnie przyjmiemy tego księdza. Zbudowaliście naprawdę dużą plebanię, miało być w niej przedszkole, znalazła tu miejsce dla siebie świetlica dla dzieci, to i miejsce dla drugiego księdza również się znajdzie. Jeśli taka będzie wola Księdza Biskupa, to razem z księdzem administratorem oczekiwać będziemy w Jasienicy na ostateczną decyzję Stolicy Apostolskiej.
Oczywiście o każdej decyzji w mojej sprawie powiadomię was, poprzez Parafialną Radę Duszpasterską i stronę internetową naszej parafii. Nie podejmę żadnej decyzji w sprawie parafii nie powiadomiwszy was o niej wcześniej. Napisane jest – „Nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj”. Odsuńcie od siebie twarde słowa, twarde przedmioty, weźcie do ręki różaniec i módlcie się o prawdziwe dobro dla Kościoła w Polsce. Mam nadzieję, że w przyszłą niedzielę znów spotkamy się na Eucharystii w jasienickiej świątyni.
Czepiąc ze słów papieża Franciszka, życzę wam dobrej niedzieli i smacznego obiadu.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lipca 14, 2013, 22:33:20 pm
Udzielał komunii Komorowskiemu, mimo iż ten nie kryje swych poglądów za in vitro. Zresztą tak postępuje 100% polskich biskupów. Mówią, że niby nie wolno katolikowi popierać in vitro, ale nie nie dotyczy to rządzących, wiadomo ,,rączka, klata, buzia".
Panie Ryszardzie - gdzie rzym, gdzie krym? Abp. Hoser ma swoją katedrę na Pradze, w Warszawskiej niemal nie bywa. Nie myli go pan z kard. Nyczem?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: binraf w Lipca 14, 2013, 22:48:40 pm
Oświadczenie kurii w sprawie x. Wojciecha Lemańskiego:
http://www.diecezja.waw.pl/3085 (http://www.diecezja.waw.pl/3085)


Kasują posty . Na stronie kurii jest cenzura .
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 15, 2013, 04:15:57 am
Nie mylę się panie JP7. Była wtedy koncelebra w katedrze św. Jana.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 15, 2013, 08:47:30 am
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/432951,ksiadz-wojchech-lemanski-zostaje-w-jasienicy-nie-oddal-parafii.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: RaSz w Lipca 15, 2013, 08:55:20 am
Gdyby Ksiądz Arcybiskup zdecydował jednak, mimo waszych próśb i pomimo mojej prośby, że do czasu rozstrzygnięcia sporu przez Stolicę Apostolską ma się w parafii pojawić ksiądz administrator, to gościnnie przyjmiemy tego księdza.(...) razem z księdzem administratorem oczekiwać będziemy w Jasienicy na ostateczną decyzję Stolicy Apostolskiej.
Zestawiając to z dzisiejszymi wydarzeniami, nie ogarniam.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 15, 2013, 08:56:03 am
No to mamy rodzimą "wir_sind_die_Kirche" w najlepszym posoboranckim wydaniu, z ciotkami rewolucji na czele.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 15, 2013, 08:58:35 am
Może mamy powtórkę z historii, powstawanie parafii ,,narodowych" ,,polskokatolich" ,,mariawickich". Niby historia się nie powtarza, ale ....
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: binraf w Lipca 15, 2013, 10:36:42 am
Oświadczenie kurii w sprawie x. Wojciecha Lemańskiego:
http://www.diecezja.waw.pl/3085 (http://www.diecezja.waw.pl/3085)


Kasują posty . Na stronie kurii jest cenzura .

Podyskutujcie na stronie kurii . Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jest cenzura ?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Lipca 15, 2013, 10:38:31 am
Oświadczenie kurii w sprawie x. Wojciecha Lemańskiego:
http://www.diecezja.waw.pl/3085 (http://www.diecezja.waw.pl/3085)


Kasują posty . Na stronie kurii jest cenzura .

Podyskutujcie na stronie kurii . Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jest cenzura ?
ANTYMODERNIZM 2.0
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: binraf w Lipca 15, 2013, 11:12:20 am
Oświadczenie kurii w sprawie x. Wojciecha Lemańskiego:
http://www.diecezja.waw.pl/3085 (http://www.diecezja.waw.pl/3085)


Kasują posty . Na stronie kurii jest cenzura .

Podyskutujcie na stronie kurii . Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jest cenzura ?
ANTYMODERNIZM 2.0

Proszę o doprecyzowanie .
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lipca 15, 2013, 11:19:04 am
x. Lemański prosi się o suspensę
http://przedsoborowy.blogspot.com/2013/07/x-lemanski-prosi-sie-o-suspense.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lipca 15, 2013, 11:26:13 am
Nie mylę się panie JP7. Była wtedy koncelebra w katedrze św. Jana.
Ale wtedy "koncelebrowali" kard Nycz, abp. Kowalczyk, abp. Hoser, abp. Michalik - że abp. Hoser komunikował - nie  widziałem/wiedziałem
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 15, 2013, 11:37:28 am
widziałem, że udzielał komunii prezydentowi. A co do innych koncelebransów to są tacy sami moderniści jak arcybiskup Hoser i x. Lemański.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 15, 2013, 12:16:41 pm
widziałem, że udzielał komunii prezydentowi. A co do innych koncelebransów to są tacy sami moderniści jak arcybiskup Hoser i x. Lemański.
Kto wolny jest w 100% od modernizmu po 50 latach po SW_II niech pierwszy rzuci kamień ...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 15, 2013, 12:22:58 pm
A dlaczego tylko rzucać kamieniem w kierunku x. Lemańskiego? Za taką imprezę jak na Stadionie Narodowym w dawnych czasach już dawno arcybiskup Hoser by poleciał ze stanowiska. w dodatku kuria wzięła za to pieniądze. Wchodzenie za pieniądze na zgromadzenia kościelne? Robienie biznesu na religii?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lipca 15, 2013, 12:51:58 pm
widziałem, że udzielał komunii prezydentowi. A co do innych koncelebransów to są tacy sami moderniści jak arcybiskup Hoser i x. Lemański.
P.rezydent Komorowski nie podlega kanonicznie pod abp. Hosera - nadto abp. Hoser pojęcia nie miał co do stanu sumienia p.rezydenta w tamtej chwili. Ergo - nie miał podstaw do nieudzielenia sakramentu.

Co do "takich saych modernistów" - abp Hoser zdaje się być skażony modernizmem o wiele mniej niż cała reszta KEP, choćby dlatego, że z KEP nie pochodzi.

Co do "rekolekcji stadionowych" - to nawet w FSSPX za rekolekcje pobierana jest opłata (choć co łaska z podaniem kosztów). Co do imprezy stadionowej - w czym różniła się ona od innych tego typu na świecie???
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 15, 2013, 12:56:42 pm
ok. już więcej nic nie piszę na temat arcybiskupa Hosera. Oczekuję na jego kanonizację. To wszystko.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: binraf w Lipca 15, 2013, 13:01:02 pm
ok. już więcej nic nie piszę na temat arcybiskupa Hosera. Oczekuję na jego kanonizację. To wszystko.

  :o ;) :D :D :D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Andrzej75 w Lipca 15, 2013, 14:28:34 pm
Ks. Lemański powoduje już nawet rezygnacje w Polskiej Radzie Chrześcijan i Żydów:

"O. Wiesław Dawidowski, augustianin, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów (PRChiŻ) zrezygnował ze swojego członkostwa w Radzie.
Jego rezygnacja nastąpiła już w piątek 12 lipca. Dzień później zrezygnowała także Barbara Sułek-Kowalska, członek zarządu. Jak dowiaduje się KAI powodem tych rezygnacji jest oświadczenie (http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x68876/polska-rada-chrzescijan-i-zydow-o-ks-lemanskim/) PRChiŻ popierające ks. Wojciecha Lemańskiego, które - w niedzielę wieczorem - podpisał tylko Stanisław Krajewski, współprzewodniczący ze strony żydowskiej.
Z członkostwa w Radzie zrezygnował także jeden z jej członków ks. Henryk Romanik z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej".

http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x68884/rezygnacja-wspolprzewodniczacego-polskiej-rady-chrzescijan-i-zydow/
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 15, 2013, 14:43:49 pm
ok. już więcej nic nie piszę na temat arcybiskupa Hosera. Oczekuję na jego kanonizację. To wszystko.
Bogu dzięki jeszcze żyje i mam nadzieję, że ma się dobrze.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: daniel89 w Lipca 15, 2013, 16:23:10 pm
Cytuj
Moi jasieniccy Parafianie,
Dziękuję Wam za wsparcie i życzliwość. Nasze bycie razem przez ostatnich siedem lat było dla mnie ważnym i niezapomnianym doświadczeniem na mojej życiowej drodze. Bardzo wiele się od Was nauczyłem. Mam nadzieję, że moja posługa była cenna również dla Was.
 Niedzielne wieczorne zgromadzenie przy plebanii i to co się wydarzyło przed kościołem dziś rano dowodzi jak ciężko jest zapanować nad rozbudzonymi emocjami. To jest zrozumiałe, ale niczemu nie służy i szkodzi nam wszystkim.
Jeśli ktokolwiek zdarzeniami ostatnich tygodni w Jasienicy poczuł się dotknięty lub zgorszony - szczerze przepraszam.
Zdecydowałem podporządkować się decyzji Księdza Biskupa Ordynariusza w mojej sprawie. W najbliższym czasie przekażę kierowanie parafią wyznaczonemu administratorowi. Wyprowadzę się z domu parafialnego i poza parafią będę czekał na prawomocne rozstrzygnięcie Stolicy Apostolskiej w tej sprawie.
Tę decyzję skonsultowałem z Parafialną Radą Duszpasterską i z Kurią Diecezji Warszawsko-Praskiej.
Bardzo Was proszę abyście uszanowali moją decyzję podjętą w zgodzie z własnym sumieniem i z tym jak rozumiem swoją odpowiedzialność za wspólnotę.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lipca 15, 2013, 16:23:30 pm
ok. już więcej nic nie piszę na temat arcybiskupa Hosera. Oczekuję na jego kanonizację. To wszystko.
Ja też. Byle za dłuuugi czas...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lipca 16, 2013, 00:45:52 am
Ks. Lemański powoduje już nawet rezygnacje w Polskiej Radzie Chrześcijan i Żydów:

"O. Wiesław Dawidowski, augustianin, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów (PRChiŻ) zrezygnował ze swojego członkostwa w Radzie.
Jego rezygnacja nastąpiła już w piątek 12 lipca. Dzień później zrezygnowała także Barbara Sułek-Kowalska, członek zarządu. Jak dowiaduje się KAI powodem tych rezygnacji jest oświadczenie (http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x68876/polska-rada-chrzescijan-i-zydow-o-ks-lemanskim/) PRChiŻ popierające ks. Wojciecha Lemańskiego, które - w niedzielę wieczorem - podpisał tylko Stanisław Krajewski, współprzewodniczący ze strony żydowskiej.
Z członkostwa w Radzie zrezygnował także jeden z jej członków ks. Henryk Romanik z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej".

http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x68884/rezygnacja-wspolprzewodniczacego-polskiej-rady-chrzescijan-i-zydow/

Rozgonić to tałatajstwo !!
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 16, 2013, 12:47:54 pm
Nie dziwi Państwa, taki nagły zwrot x. Lemańskiego? Spokorniał wczoraj w ciągu kilku godzin. Czy to nie dziwne? Czyżby zmieniono scenariusz?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: romeck w Lipca 16, 2013, 14:36:02 pm
Nie dziwi. W dobry scenariuszu ZAWSZE musi nastąoić przesilenie i "nagły" zwrot akcji.

A na serio. Nie wiadomo, Może odkrył że jednak szkodzi (nawrócił się)?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: genowefa w Lipca 16, 2013, 19:28:15 pm

A na serio. Nie wiadomo, Może odkrył że jednak szkodzi (nawrócił się)?

Myślę, że  jedynie retuszuje swój wizerunek medialny...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 16, 2013, 19:44:19 pm
Juz dzisiaj pani Janina Paradowska zapowiadała, że zaprosi x. Lemańskiego za miesiąc na wywiad. Obawiam się, że wycofanie się x. Lemańskiego jest taktyczne, coś po prostu nie wyszło. Ze 2 miesiące tegmu na tapecie był arcybiskup Głódż, i też ataki szybko ucichły. To jakieś testowanie Kościoła.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lipca 17, 2013, 09:17:38 am
Juz dzisiaj pani Janina Paradowska zapowiadała, że zaprosi x. Lemańskiego za miesiąc na wywiad. Obawiam się, że wycofanie się x. Lemańskiego jest taktyczne, coś po prostu nie wyszło. Ze 2 miesiące tegmu na tapecie był arcybiskup Głódż, i też ataki szybko ucichły. To jakieś testowanie Kościoła.
Albo atak się nie powiódł, albo pożyteczny idiota zachował się wbrew intencją sprawców...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 17, 2013, 09:42:54 am
Cytuj
Albo atak się nie powiódł, albo pożyteczny idiota zachował się wbrew intencją sprawców...

Sprawa jest w rękach watykańskich. Strony pozycjonują się: biskup "godnie znosi upokorzenia i zaprzecza", proboszcz "stający w obronie wartości i parafian, pokornie ustępuje przed złym biskupem i ... czeka"

Sprawa jest ciekawa.
Działo wytoczone przeciw bp. Hoserowi jest śmiercionośne (antysemityzm - na dodatek w Polsce :o). A biskup H. na tle innych biskupów  wypada intelektualnie mocniej, ma poparcie OD itp. Bp. Hoser to przyszłość i nadzieja posoborowizmu polskiego.

Jeżeli o kłótni z biskupem "antysemitą" i "nowoczesnym" proboszczem napiszą przekaźniki na Zachodzie, to będzie znak, że biskup może się pakować. Jeżeli na Zachodzie będzie cisza, to będzie znak, że  "ostateczne rozwiązanie kwestii Kościoła w Polsce" zostało odłożone.
Myślę, że teraz analizowane są wyniki badań opinii publicznej, przez wszystkie strony.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: romeck w Lipca 17, 2013, 11:48:43 am
Czyli - wycofanie się do okopów i przegrupowania na planach w sztabach dowodzenia...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 17, 2013, 12:02:42 pm
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/889612,Ksiadz-Lemanski-musze-odpoczac-sypie-sie-zupelnie
Mi się wydaje, że x. Lemański nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.. To jakieś przegrupowanie sił.
Zresztą już się odezwał o.Tomasz Dostatni
http://www.fronda.pl/a/niepokoje-o-dostatniego-publicysty-gazety-wyborczej,29521.html
Księży ,,patriotów" ci u nas dostatek
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 17, 2013, 13:13:55 pm
Cytuj
Mi się wydaje, że x. Lemański nie powiedział jeszcze ostatniego słowa..
chyba jednak powiedział.

Myślę, że Watykan też waży alternatywne posunięcia i ich skutki. Waży doczesne za i przeciw. Biskup, który zapewnił "religijną rozrywkę w duchu soboru" dla 60 tyś wiernych na stadionie i skromny proboszcz z poparciem lewicy i parafii. Trudny wybór.

- Wywalenie bp.Hosera to zgoda na powtórzenie scenariusza w innych diecezjach polskich.
- Pozostawienie biskupa, który ma na sumieniu "grzech antysemityzmu" pomimo, że są "świadkowie pośredni" jego wypowiedzi - np. red. Nosowski... też źle.

Myślę, że klucz leży w środowiskach GW. Jeden telefon i jakaś włoska gazeta "smarnie" artykuł o aktualnościach z kraju Auschwitz. Watykan będzie pod presją. I to nie byle jaką.

Może negocjują:
x.Lemański odejdzie, bp. nie będzie przepraszał i pozostanie, media ucichną ale pan x. obejmie pakiet kontrolny w f-mie deweloperskiej na "R" w Warszawie, albo KEP załatwi kasatę RM u Franciszka. Wilk syty, owca cała a o.Dyrektor dostanie kopa.

ps
stawiam na negocjacje finansowe. GW (jak cała prasa) jest w kryzysie finansowym.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 17, 2013, 14:29:10 pm
http://info.wiara.pl/doc/1632902.Ks-Lemanski-porozumial-sie-z-Kuria
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Lipca 17, 2013, 15:53:51 pm
media na zachodzie już wiedzą,

np. tutaj:

http://www.zdf.de/ZDFmediathek#/beitrag/video/1943542/Heute-in-Europa-vom-15072013 (http://www.zdf.de/ZDFmediathek#/beitrag/video/1943542/Heute-in-Europa-vom-15072013)

czy tutaj:

http://vaticaninsider.lastampa.it/en/world-news/detail/articolo/polonia-poland-chiesa-church-iglesia-26463/ (http://vaticaninsider.lastampa.it/en/world-news/detail/articolo/polonia-poland-chiesa-church-iglesia-26463/)

albo tutaj:

http://www.letemps.ch/Page/Uuid/31825d5c-ed43-11e2-9ba8-b2fc6f389a08/La_r%C3%A9volte_dun_pr%C3%AAtre_contre_son_%C3%A9v%C3%A8que_divise_la_Pologne#.Ueain9Jn2yy (http://www.letemps.ch/Page/Uuid/31825d5c-ed43-11e2-9ba8-b2fc6f389a08/La_r%C3%A9volte_dun_pr%C3%AAtre_contre_son_%C3%A9v%C3%A8que_divise_la_Pologne#.Ueain9Jn2yy)

i świeżutkie tutaj:

http://www.spiegel.de/international/europe/polish-priest-steps-down-after-clashes-with-catholic-church-a-911688.html (http://www.spiegel.de/international/europe/polish-priest-steps-down-after-clashes-with-catholic-church-a-911688.html)


Jest jeszcze coś:
Adam Szostkiewicz ("Polityka") na swoim blogu podał, że o sprawie wie już niejaki rabin Skorka z Buenos Aires, bliski przyjaciel Papieża Franciszka, z którym często się spotyka. no, a skoro mamy tu kwestię "antysemityzmu"...

Mówcie sobie Państwo, co chcecie, ale ja życzyłbym sobie takiego zdecydowania i reakcji naszych biskupów we wszystkich sprawach ich diecezji, nie tylko wtedy, gdy ktoś im nadepnie na odcisk. a niestety, tylko wtedy szybko reagują...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 17, 2013, 16:32:36 pm
Zgadzam się, mam nadzieję że sprawy nieprawidłowości w dekanacie tłuszczańskim o których mówił x. Lemański zostaną sprawdzone i wyjaśnione. A na przyszłość jeśli gdziekolwiek są  nieprawidłowości w Kościele to trzeba to szybko usuwać, a nie chować pod dywan. Niestety na ogół jest inaczej, nieraz nawet księża konkubenci są awansowani na wyższe stanowiska. Przykłady takie niestety znam, a biskupi udają, że nic nie wiedzą. Ale to już nie te czasy, że można coś ukryć.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 17, 2013, 20:18:06 pm
Cytuj
“Tell me father, you were circumcised, so are you Jewish?” Mgr. Hoser apparently asked the priest. “How dare you ask me that, Excellency!” the priest allegedly replied. [...] Some in Warsaw say this the first time “Pope Francis’ vision of a collegial Church has clashed with the old-style Church which gave bishops indisputable authority.” The outlook is pessimistic given that not many are confident the parish priest of Jasienica will win this one.

No to trzeba zaopatrzyć się w salaterkę popcornu i usiąść wygodnie w fotelu.

Warto będzie też popatrzeć jak przebiegną podziały w posoborowiu. Ciekawe jest też, że mieszkańcy prawobrzeżnej W-wy z naszego forum, którym bp nakopał w pupę z okazji organizowania Mszy zgodnej z Motu Proprio SP, teraz biorą stronę biskupa. Biorą stronę biskupa w tak błahej, w porównaniu z prześladowaniem Mszy św., sprawie jak kłótnia z posoborowym proboszczem.

Nasza chata z kraja.

ps
wątek w obronie bp Hosera na f.Rebelya jest długi jak papier toaletowy. Wątek o prześladowaniu Mszy św. na Białołęce .... nie istnieje.
Oto Indult właśnie! ;D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 17, 2013, 20:30:11 pm
Tak to prawda. Może wystarczy mieszkańcom Pragi Przeorat FSSPX? :). A może nie ma zainteresowania jak piszą niektórzy z naszego Forum? ;)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Parafianin MM w Lipca 17, 2013, 22:56:50 pm
@ rysio & Ryszard

Proszę ograniczyć notoryczną zrzędliwość, a przynajmniej walczyć z tym nałogiem. Na pewno jest pole do popisu we własnych diecezjach. Jednak przy takim podejściu raczej nie widzę szans na sukcesy.
Dla Panów informacji: w diecezji W-P jest najwięcej stałych miejsc celebracji Mszy św. w tradycyjnym rycie w Polsce. Nie uwzględniając działalności Bractwa Piusa X. Stąd zarzuty chybione.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 17, 2013, 23:31:18 pm
http://www.youtube.com/watch?v=_PYFO5VbMUc

dobranoc.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Lipca 18, 2013, 08:41:39 am
W tym sporze obrona arcybiskupa w pewien sposób się narzuca, jeśli znaczenie rzeczywiście ma bioetyka. Na razie jest tak, że niby się wycisza ale gdzieśtam jakby nigdy nic straszą dobrowiaterskim rabinem. Wątpię, żeby był tutaj wielki szum. Arcybiskup ma tylko pięć lat do wieku emerytalnego, a jakieś sankcje wobec niego za "antysemityzm" tylko pomogłyby tym, którym przeszkadza na polu bioetyki. Konsekwencja medialna będzie tutaj - jak się odezwie na polu bioetyki to zacznie się szum - "to ten antysemita się odzywa". Tridentiną zaprzyjaźnione media raczej się nie przejmą.
A to straszenie rabinem - wydaje się takie... prymitywne?
Jan Paweł II też miał przykaciół Żydów a w Kościele w Polsce było już wtedy tylu "antysemitów". Czy komuś z nich coś zrobił?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 18, 2013, 09:08:03 am
Cytuj
W tym sporze obrona arcybiskupa w pewien sposób się narzuca, jeśli znaczenie rzeczywiście ma bioetyka.
W tym sporze obrona proboszcza w pewien sposób się narzuca, jeśli znaczenie ma potępienie antysemityzmu, godność i walka ze zgorszeniem w Kościele.

...i tak media stron przerzucają się.
 
Ks. przyjął argumentację jednej ze stron sporu - co jest błędem. Trudno jest ważyć: "lepiej aby biskup pytał o obrzezanie, zwalczał Mszę św., przymykał oko na zgorszenie, za to walczył z in vitro". To ja dziękuje za takiego biskupa.
Wybór istnie diabelski.

Co do mediów, nie ma się co podniecać. Po pierwsze wpływu na nie nie mamy, po drugie jak działają media wiemy od wielu lat. Pożyjemy zobaczymy.

A co do bioetyki; przecież "nasi" biskupi i tak już broń złożyli wymyślając "mniejsze zło". To chyba przyjaciel Prawicy dla Rzeczpospolitej, bp. Michalik coś takiego wymyślił ? Przyjdzie kolej na uznanie i błogosławienie związków pedalskich - zgodnie z zasadą: najpierw tolerancja potem akceptacja.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Lipca 18, 2013, 09:28:01 am
To akurat komisja ze składem Hoser, Wróble i przyjaciele  :) zdawała się nie składać broni.

Natomiast co do walki ze zgorszeniem niestety tutaj też nie ufam. O./P.Bartoś też walczy ze zgorszeniem. Nieraz się zdarza, że jak duchowni zaczynają mieć jakieś kłopoty to nagle zaczynają walczyć ze zgorszeniem. Znam duchownych, którzy rzeczywiście coś na tym polu robili i świat o nich nie wie.

Co do mszy św. - niestety mam takie obawy jak do innych działań biskupa i kurii Warszawsko-Praskiej, co miałem okazję w jakiś sposób zobaczyć.

Samo pytanie o obrzezanie jakoś mnie nie przeraża, o czym pisałem już wyżej.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 18, 2013, 13:51:38 pm
Cytuj
Znam duchownych, którzy rzeczywiście coś na tym polu robili i świat o nich nie wie.

no właśnie... o rezultatach też świat nic nie wie.

Ja nie chcę biskupa, który w takim kontekście pyta o obrzezanie. Ale każdy ma inne standardy zachowań. Zresztą czego można było się spodziewać po biskupie walczącym z Motu Proprio SP; wymyślającym egzaminy z łaciny dla kapłanów, nr-y PESEL na liście podpisów itp. Do kompletu złośliwości brakowało tylko pytania o obrzezanie.

Jeżeli x. Lemański mówi prawdę, to dobrze się stało, jak się stało i co się dzieje.

Podobnie jest po drugiej stronie Królowej Rzek polskich. Patrząc na złośliwości jakimi nas obdarzono oraz brak odpowiedzi na wysyłane do Biskupa listy (w tym z Rzymu). Wystarczy poczekać a wyjdzie szydło z worka i biskup chlapnie coś, co bardziej media zainteresuje, lub pojawi się odważny proboszcz. I będzie kolejna afera.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Lipca 18, 2013, 14:54:53 pm
Rezultaty w zależności od przypadku - bywało źle ale i bywało dobrze.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 18, 2013, 15:41:06 pm
A jak dalej nie ma mszy trydenckiej na Pradze tak nie ma. Ani Duszpasterstwa Tradycji Diecezji Warszawsko-Praskiej. Mimo że praska cżęść Warszawy ma ponad 568000 tys mieszkańców wedłud danych z 2010 roku:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%82_administracyjny_Warszawy
A Zielonka i Józefów nie należą do Warszawy i raczej szybko nie będą należyć. A tak na marginesie to wiadomo dlaczego akurat w Józefowie jest msza trydencka? Gdyby nie pewna szkoła to raczej by postidultu w tej miejscowości nie było.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lipca 18, 2013, 15:51:25 pm
Myślę, że Pan Rysio nieco nadmiernie generalizuje. Nie wiem, ile opinij przeczytał w sieci nt tej sprawy, napisanych przez tradycyjnych katolików, ale np. ja starałem i staram się zachować powściągliwość w sporze.

Przed napisaniem powyższego wpisu chciałem jednoznacznie wesprzeć decyzję mojego Arcybiskupa, nawet biorąc poprawkę na znany mi skądinąd sposób działania kurjalistów, w tem i kurji praskiej. Jednak bliższa analiza przypadku skłania mnie ku nieco większej pościągliwości w sprawie. Oczywiście cieszę się, że tak modernistycznie myślący posoborowy kapłan nie jest proboszczem i nie (de)formuje już sumień wiernych, ale równocześnie nie widzę w pełni przesłanek, że zachowano się fair względem niego jako człowieka.

I jeszcze jedna uwaga. W mrocznych czasach panowania na Pradze generała Sławoja Leszka Głódzia w jawnie bezprawny sposób błyskawicznie usunięto z urzędu proboszcza pewnego bardzo zacnego kapłana. Z tego, co wiem, nie zabezpieczono dobiegającemu wówczas 70tki księdzu tego, co abp Hoser zaproponował x. Lemańskiemu. Nikt się wówczas o sprawie nie dowiedział i o tę osobę nie upominał. Ofiara przyjęła z pokorą niesłuszną karę. Być może powinniśmy być dziś choć trochę być po stronie x. Wojciecha Lemańskiego, nie z uwagi na jego poglądy, lecz z uwagi na szacunek dla każdego człowieka. Wszechwładza kurjalistów uderza w nas tradycjonalistów równie mocno, co w odwołanego proboszcza z Jasienicy. Niech się partacze wezmą do roboty i przestaną robić tyły pryncypałowi. Bowiem niezależnie od tego, że Lemański jako skrajny filosemita jest ulubieńcem wrogów Kościoła, nie trzeba wielkiego wysiłku, by naświetlać ten konflikt z sympatją dla niego.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 18, 2013, 16:38:52 pm
A jednak x. Lemański nie zamilkł:
http://www.parafiajasienica.waw.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=63&Itemid=99
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: romeck w Lipca 18, 2013, 18:03:40 pm
Ożesz, ale pojechał! (Dobre słowo "opuszczajacych" Kościół.)
Cytat: x. Lemański
(...) nikogo z Kościoła nie wypędzałem, ani nie radziłem nikomu, by dla swojego dobra poszedł sobie, gdzie go serce i oczy poniosą.
Sam przypominałem, że choć czuję ogromną presję ze strony niektórych domowników Kościoła, bym wreszcie zrzucił sutannę i odszedł,
to uchwyciłem się progu ojcowskiego domu i choć mnie depcą i wylewają kolejne wiadra pomyj, nie zamierzam odchodzić.
Ale innych odchodzących rozumiem. Szanuję wasz wybór, waszą decyzję, waszą determinację.
Rozumiem, albo raczej staram się zrozumieć wasz ból, zniechęcenie, rezygnację, nieufność, obrzydzenie, strach, a nawet przerażenie...

Szanuje i rozumie (!) apostazję!
Naprawdę, szkodnik na wielką skalę (ze względu na medialność jego przypadku).

Cytat: x. Lemański
Nie, nie zrobię tego. Nie będę was namawiał, byście nie odchodzili z tego Kościoła, który widzicie, o którym słyszycie i który wielu z was gorszy, przeraża i zniechęca. Ale bądźcie pewni, że przy tym progu ojcowskiego domu będę na was czekał. Jeśliby was w domu Ojca zabrakło, poproszę, by pozwolił mi wyjść was poszukać na bezdrożach ludzkich losów, po których wszyscy się błąkamy.(...)Nie obawiajcie się, nie będę was namawiał do powrotu.

==

Przejrzałem sobie trochę stronę parafii: prywatny folwark księdza! To nie ksiądz jest tu dla parafii, ale parafia dla księdza. Pomijam blog, nieszczęsliwie prowadzony jako podstrona parafii (ze względu na treść ostatnich wydarzeń). Ale jest podstrona z kazań, "Wsłucha się w Słowo".

I tam takie "kwiatki".
Cytat: niedziela, 07 kwietnia 2013 00:00 Wsłuchaj się w Słowo
Zaryglowana kuria biskupia
"Było to wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia. Tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. (...)"
(...)
Sutanna i habit mogą w niektórych kręgach kulturowych stanowić gwarancję nietykalności, czy choćby daleko idącej pobłażliwości ze strony organów prawa. Kościół stanowił w swojej historii azyl dla ludzi, którym groziło realne niebezpieczeństwo ze strony innych, ale też dawał schronienie zbrodniarzom poszukiwanym dla wymierzenia im sprawiedliwości. W wielu kuriach biskupich zamiast poszukiwać za zamkniętymi drzwiami sposobów pomocy ofiarom skrzywdzonym przez duchownych, robiono wiele, by niewygodne, kompromitujące Kościół, wstydliwe, czy wręcz zbrodnicze fakty ukryć i zatuszować. (...)

Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Lipca 18, 2013, 22:15:36 pm
W dużej mierze mogę się zgodzić z Panem Krusejderem. Nie miałem zamiaru też atakować samego ks. Lemańskiego, tylko zaznaczyć, że sprawa łączy się z pewną nagonką zaczętą już wcześniej (zaczęło się od zarzutów co do Rwandy) w której podłożu znajdują się kwestie bioetyczne (w neewsweekowym artykule nawet tego nie kryto). Sprawa ks. Lemańskiego dziwnie tutaj dołączyła. Natomiast ks. Lemański sam pogarszał swoją sytuację - jeśli ktoś ma trudną sytuację to dlaczego ją sobie pogarsza przez co najmniej kontrowersyjne wypowiedzi nt. Nergala, in vitro... Tego nie rozumiem.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 19, 2013, 10:50:53 am
Już ,,ludzie otwarci" skierowali list do Stolicy Apostolskiej w obronie x.Lemańskiego:
http://poparcie-lemanskiego.blog-bobika.eu/index.php?start=100#pod
x. Lemański ,,działał w wyższej konieczności" mocne :)
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,14292419,Bronia_w_sieci_ks__Lemanskiego___Nie_chodzi_o_spor.html
Odezwał się też niezawodny x.Adam Boniecki:
http://tygodnik.onet.pl/32,0,80916,miedzy_stronami,artykul.html
Obawiam się, że ponieważ ,,młyny watykańskie mielą powoli" to każdego dnia będziemy mieli nowy doniesienia medialne na temat x. Lemańskiego. A tak na marginesie czy został już odwołany z Archidiecezji Warszawskiej pewien biskup pomocniczy? Sprawa już trwa rok i nic
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 23, 2013, 14:13:42 pm
Myślę, że przez wiele czasu wzajemnych oskarżeń nie zabraknie, tym bardziej że x.Lemański ma teraz więcej czasu:
http://tygodnik.onet.pl/32,0,80947,ks_lemanski_nie_przestane_byc_ksiedzem,artykul.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 24, 2013, 14:26:22 pm
Na niezawodnego x.Lemańskiego zawsze mogą niektórzy liczyć:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,14327044,Ks__Boniecki___Przykra_transmisja_z_wizyty_przedstawicieli.html#BoxSlotII3img
W dodatku ujawnił się jakiś ksiądz z Rwandy z rewelacjami:
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/433821,arcybiskup-henryk-hoser-oskarzany-wraca-sprawa-ludobojstwa-w-rwandzie-z-1994.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lipca 26, 2013, 13:38:37 pm
x.Lemański ,,dowalił" Terlikowskiemu:
http://www.ksiadzlemanski.waw.pl/index.php/blog-ksiedza-wojciecha/752-niedowierzajacemu-tomaszowi
Terlikowski odpowiedział na Frondzie, ale patrząc na komentarze to pan Tomek nie ma tym portalu dobrej prasy:
http://www.fronda.pl/a/terlikowski-ks-lemanski-i-jego-problemy-z-prawda,29696.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 16, 2013, 09:39:14 am
Ciekawy artykuł x.Chrostowskiego:
http://gosc.pl/doc/1668338.Nie-jestem-obrzezany
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 25, 2013, 15:27:22 pm
Znów w TV trwa festiwal x. Lemańskiego. Lata od telewizji do telewizji. Towarzyszą mu o. Gużyński a nieraz o. Mądel. I co biskupi i przełożeni zakonni mogą im naskoczyć?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Września 27, 2013, 16:41:33 pm
http://www.fronda.pl/a/skandal-pedofilski-w-diecezji-warszawsko-praskiej-kuria-zawiodla,30930.html
Czy teraz będziemy bronić ze wszystkich sił kurii warszawsko-praskiej?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Września 27, 2013, 17:00:54 pm
W sprawie ks. Lemańskiego wielu (ja też) broniło arcybiskupa, ale chyba nigdy nie słyszałem, żeby ktoś bronił kurii .
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Września 27, 2013, 17:13:33 pm
Ale jest taka zasada, że za pracę instytucji odpowiada jej szef. Nie chcę mi się wierzyć, że jesli sprawa molestowania na Tarchominie jest prawdą, to arcybiskup Hoser nie wiedział, że ten ksiądz proboszcz ma wyrok.  I dlaczego to tolerował? Wszak niektórzy ogłosili go prawie świętym.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Września 27, 2013, 17:22:05 pm
I jeszcze jest sprawa, jeśli fakty o Tarchominie są prawdziwe to z jakich pięniędzy będą płacone odszkodowania? Z pięniędzy wiernych? A może tak z majątków kurialnych
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Września 27, 2013, 17:29:20 pm
Pożyjemy, zobaczymy...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Września 27, 2013, 17:34:01 pm
A może znów schowają sprawę pod dywan? Na szczescie to już nie te czasy.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Września 27, 2013, 18:15:44 pm
W sprawie ks. Lemańskiego wielu (ja też) broniło arcybiskupa, ale chyba nigdy nie słyszałem, żeby ktoś bronił kurii .

Bardzo cenię moich biskupów praskich, ale o kurji mam swoje zdanie. Niestety, w tak ważnej sprawie jakaś wina musi być przypisywana także do biskupa. Niezależnie od ustaleń śledztwa wewnętrznego, skandalem jest dla mnie, że ktoś pozostaje proboszczem mimo tego, iż toczy się przeciw niemu proces o molestowanie / deprawowanie etc. nieletnich.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Września 27, 2013, 18:18:46 pm
Niezależnie od ustaleń śledztwa wewnętrznego, skandalem jest dla mnie, że ktoś pozostaje proboszczem mimo tego, iż toczy się przeciw niemu proces o molestowanie / deprawowanie etc. nieletnich.
Sek w tym, że "toczy się proces" może oznaczać, że  ów proboszcz jest niewinny.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Września 27, 2013, 18:27:20 pm
Ale może też oznaczać, że pedofil opiekuje się ministrantami. Czy zaryzykowałbyś, aby także Twoim synem ?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Września 27, 2013, 19:15:14 pm
Tu jest konferencja tych kurialistów-adwokatów.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Ks-Wojciech-Lipka-ws-ksiedza-oskarzonego-o-pedofilie-nie-ma-prawomocnego-wyroku-sadu,wid,16027696,wiadomosc.html
Podobne odwracanie kota ogonem jak w przypadku "stabilnej grupy", "podstawowej znajomości łaciny u kapłanów" itp.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Września 27, 2013, 22:03:24 pm
Ale może też oznaczać, że pedofil opiekuje się ministrantami. Czy zaryzykowałbyś, aby także Twoim synem ?
Oczywiście że nie. Rzecz w tym, że Kościół nie ma procedur (mimo tylu lat...) co z tym fantem robić
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: binraf w Września 27, 2013, 22:28:01 pm
Tu jest konferencja tych kurialistów-adwokatów.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Ks-Wojciech-Lipka-ws-ksiedza-oskarzonego-o-pedofilie-nie-ma-prawomocnego-wyroku-sadu,wid,16027696,wiadomosc.html (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Ks-Wojciech-Lipka-ws-ksiedza-oskarzonego-o-pedofilie-nie-ma-prawomocnego-wyroku-sadu,wid,16027696,wiadomosc.html)
Podobne odwracanie kota ogonem jak w przypadku "stabilnej grupy", "podstawowej znajomości łaciny u kapłanów" itp.

Czy ktoś z robi wreszcie porządek z tą mafią kurialną? Kiedy dokumenty papieskie będę miały pełną swobodę i nieskrępowaną moc prawną?
To jest wszystko chore.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Września 27, 2013, 23:17:42 pm
Oczywiście, że najlepiej byłoby, gdyby Kościół w ramach swoich struktur sam takie sprawy rozwiązywał i nie potrzebował do tego mediów, zwykle mało życzliwych (inna rzecz, że media życzliwe się o tym nie zająkną).
Tylko, że praktyka jest taka: Kościół podejmuje działania DOPIERO WTEDY, kiedy dana sprawa stanie się już sprawą publiczną i medialną. Dopóki leży sobie zamieciona pod dywanem, to, np. pedofile wypełniają obowiązki duszpasterskie za zgodą i świadomością przełożonych. I jest git.  A kiedy o sprawie robi się głośno wśród społeczności lokalnej, to taki ksiądz jest, co najwyżej, przenoszony do innej parafii. Kościół dopiero wtedy zaczyna działać, kiedy sprawa przybiera rozmiary ogólnopolskie. No, bo wtedy robi się już "niepotrzebny" hałas i "niezdrowa atmosfera sensacji", tudzież "bezprzykładny atak na Kościół".
Staje więc pytanie, czy i co można tzw. zwykłym ludziom, kiedy sam Kościół nie chce (nie może?) nic z tym robić, póki się go medialnie nie "popchnie"..? Czy więc zostaje tylko modlitwa i przejście nad wszystkim do porządku dziennego?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Września 28, 2013, 00:11:50 am
Jednak rozróżniałbym Kościół, Mistyczne Ciało Pana Jezusowe, od rządców Kościoła, czyli hierarchów i prałatów.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Września 28, 2013, 09:25:45 am
Papież Franciszek nie cacka się z pedofilami w sutannach. Co na to ksiądz kanclerz Lipka?
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,15986,biskup-wydalony-ze-stanu-kaplanskiego.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Października 01, 2013, 21:29:24 pm
no i ksiądz Lipka stracił stołek
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Major w Października 02, 2013, 07:58:52 am
Najgorsze jest to kiedy okaże się że pomówiony o pedofilię ksiądz okaże się tylko pomówiony a oskarżenie oddalone. Oczywiście są ewidentnie chyba widoczne przypadki. Boję się tylko, że jakaś panienka 12-13 lat zakocha się w czcigodnym a ten odrzuci zaloty. Wtedy ona z zemsty powie że "ów ksiądz doprowadził ją do innej czystości seksualnej". Pedofilami są i policjanci i lekarz i naukowcy itd. Ale nagonka tutaj jest na Kościół co w efekci ograniczy misję Kościoła. A przecież jakiś pajac wykładowca na UW mówi o sobie że jest pedofilem. Oficjalnie to mówi! A Kościół ewidentne przypadki nie pod dywan tylko do więzienia.
Księża opiekujący się "dziewczęcymi towarzystwami adoracji księdza" powinni zachować dystans. Ważne jest także noszenie stroju duchownego.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Pedro w Października 03, 2013, 15:13:08 pm
Jednak niezły cyrk się nakręca w temacie "seksualnym" księży. Codziennie nawet w lokalnej prasie jest jakiś temat lub przypadek wywleczony na światło dzienne. A w mediach słyszę, że wszystko z powodu "sztucznego stanu", w jakim znajduje się katolickie duchowieństwo - mówią oczywiście o celibacie i ślubach czystości. Tylko że tak jak napisał Major - dzisiaj pierwsza lepsza nastolatka ubrana "skromniej" od pań do "towarzystwa" może kogoś pomówić i zanim wszystko się wyjaśni, to człowiek ma właściwie pozamiatane w doczesnym życiu. Nie wspominając już o tych chorych historiach typu: "pamiętam, jak ten i tamten ksiądz mnie przytulał 20/30/40 lat temu, to coś podejrzanego...".
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Października 21, 2013, 11:26:13 am
Watykan odrzuca rekurs ks. Lemańskiego

Decyzja Stolicy Apostolskiej podtrzymuje zakaz wypowiedzi ks. Lemańskiego dla mediów.

Ks. Wojciech Lemański nie może wypowiadać się w mediach - to decyzja Stolicy Apostolskiej
Stolica Apostolska odrzuciła rekurs ks. Wojciecha Lemańskiego z dnia 19 czerwca 2013 r., przeciwko nałożonemu na niego zakazowi wypowiadania się w mediach - informuje Kuria warszawsko-praska. Kuria przeprasza wszystkich, którzy doświadczyli "moralnego zamętu" wskutek kwestionowania w mediach przez Ks. Wojciecha Lemańskiego samych podstaw nauczania Kościoła w zakresie bioetyki. Prosi też ludzi mediów o uszanowanie zakazu nałożonego na kapłana i niewystawianie na próbę jego posłuszeństwa wobec Stolicy Apostolskiej i własnego biskupa. Aktualnie Stolica Apostolska rozpatruje jeszcze drugi rekurs Ks. Wojciecha Lemańskiego przeciwko usunięciu go z funkcji proboszcza parafii Jasienica.

(...)

http://gosc.pl/doc/1748571.Watykan-odrzuca-rekurs-ks-Lemanskiego
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Października 21, 2013, 14:18:24 pm
Choć Watykan podtrzymał decyzję ws. zakazu wypowiedzi w mediach, to ks. Lemański chce się odwołać.

Ks. Lemański: złożę odwołanie


http://gosc.pl/doc/1748790.Ks-Lemanski-zloze-odwolanie
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Października 21, 2013, 15:06:02 pm
Odwoła się? Chyba do Soboru ;D!
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: porys w Października 21, 2013, 15:45:36 pm
Odwoła się? Chyba do Soboru ;D !
Do rabina Skórki :D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Ks. Marek Radomski w Października 21, 2013, 16:10:57 pm
Dziwię się, że ów kapłan zabija się o zgodę na gwiazdorzenie w mediach zamiast zając się uporządkowaniem swego status quo w diecezji.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Października 21, 2013, 17:19:10 pm
to (chyba) nie koniec.

"Jak zapewne zauważyliście na stronie kurii warszawsko-praskiej pojawił się komunikat nagłaśniany obecnie w mediach. Ze swej strony pragniemy zauważyć, że komentowane orzeczenie watykańskiej Kongregacji jest jedynie pierwszym stopniem w procedowaniu odwoławczym, na którym przede wszystkim rozpatrywany jest poziom zgodności z prawem kanonicznym rekursu i zaskarżonego dekretu. Kolejne etapy postępowania odwoławczego ma ks.Wojciech przed sobą i jak to ogłosił wcześniej nie zrezygnuje z nich. Omawiane orzeczenie dotyczy odwołania od zakazu wypowiadania się w mediach i do czasu rozpatrzenia rekursu w ostatecznej instancji nie jest prawomocne. Od tej decyzji Kongregacji przysługuje zgodnie z prawem odwołanie do Wyższego Trybunału Stolicy Apostolskiej, które winno zostać złożone w ciągu 60 dni."

"Ks. Lemański: będę się odwoływał
Tuż po ogłoszeniu decyzji Stolicy Apostolskiej, ks. Wojciech Lemański zapowiedział w radiu TOK FM, że się od niej odwoła. - Na dokumencie jest sekwencja, że od tej decyzji przysługuje mi zgodnie z prawem w ciągu 60 dni odwołanie do wyższego trybunału Stolicy Apostolskiej (...). Przyjmując dokument napisałem, że z tego prawa skorzystam - powiedział duchowny radiu.

Jak tłumaczył, na razie zakaz wypowiedzi go nie obowiązuje. - Jest taka zasada w prawie kościelnym, że zaskarżona decyzja ulega zawieszeniu do czasu jej uprawomocnienia - wyjaśnił i zaznaczył, że prawomocnej decyzji z całą pewnością się podporządkuje."


źródło: https://www.facebook.com/pages/O-prawo-do-g%C5%82osu-ks-Lema%C5%84skiego/470329296380288?hc_location=timeline (https://www.facebook.com/pages/O-prawo-do-g%C5%82osu-ks-Lema%C5%84skiego/470329296380288?hc_location=timeline)

Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Października 21, 2013, 17:42:35 pm

"Ks. Lemański: będę się odwoływał


Dobrze jest  na forum stronę przewrócić, bo jest ta informacja za GN:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7706.msg174706.html#msg174706

... a na fb podgrzewają atmosferę "przyjaciele"
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Października 22, 2013, 18:32:24 pm
no fakt,
ale na fb nie podali źródła, to i nie drążyłem dalej :)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Października 23, 2013, 12:48:38 pm
a dziś taka nowina:


Ks. Lemański zgadza się na założenie knebla. Ale skorzysta z pomocy adwokata

źródło:
http://wyborcza.pl/1,75478,14827995,Ks__Lemanski_zgadza_sie_na_zalozenie_knebla__Ale_skorzysta.html (http://wyborcza.pl/1,75478,14827995,Ks__Lemanski_zgadza_sie_na_zalozenie_knebla__Ale_skorzysta.html)
Tytuł: Już księdzu coś szwankuje?
Wiadomość wysłana przez: Andris krokodyl różańcowy w Października 27, 2013, 18:07:33 pm
Ciąg dalszy: http://www.fronda.pl/a/ks-lemanski-coraz-mniej-katolicki-teraz-kwestionuje-zakaz-zabijania-chorych-i-wspiera-konkubinaty,31565.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Października 27, 2013, 21:42:24 pm
Trafiłem na antyklerykalny w wymowie, ale dający do myślenia artykuł na lisowym portalu:
http://natemat.pl/68385,kosciol-katolicki-szybko-rozwiazujac-sprawe-ks-lemanskiego-wykazuje-sie-brakiem-konsekwencji
Jak to jest, że w sprawie ks. Natanka i ks. Lemańskiego decyzje zapadają tak szybko? Jak to jest że franciszkanin odpowiedzialny za bunt betanek w Kazimierzu Dolnym, złamanie celibatu i zniszczenie  powołania kilkudziesięciu sióstr zostaje najpierw wikariuszem, a potem proboszczem na Wschodzie? Żeby było śmieszniej część owych sióstr została usunięta ze stanu duchownego, zaś główny prowodyr powoli rozwija karierę jak gdyby nigdy nic. Podobna do sytuacji franciszkanina (?) jest sprawa innego duchownego wymienionego w artykule i zamieszanego w jeszcze bardziej ohydny grzech. O co tutaj chodzi? Czy właśnie tacy duchowni nie powinni być w pierwszej kolejności usuwani z Kościoła lub kierowani na emeryturę gdzieś do klasztorów (czy też innych zamkniętych ośrodków)?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: romeck w Października 27, 2013, 22:59:22 pm
Antyklerykalny artykuł na antykatolickim portalu? Ech....
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Października 27, 2013, 23:47:45 pm
Czemu uznają Panowie ten tekst za antyklerykalny ?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: romeck w Października 28, 2013, 09:42:05 am
Ja nie czytałem. Po prostu nie zaglądam do jamy. A warto przeczytać? to poproszę wklejkę...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: tytanik404 w Października 28, 2013, 10:13:25 am
@Krusejder
Niektóre sformułowania ("...czy całego szeregu księży pedofilii"), rozgrywanie księdzem Lemańskim problemów polskiego Kościoła itp. Nie wiem, może to moje subiektywne odczucie.

Co do meritum, to na początku tego wątku pojawiły się głosy Użytkowników (w tym także duchownych) potwierdzających, że zły stan moralny części kleru jest zamiatany przez przełożonych pod dywan, wyciszany, a niekiedy usprawiedliwiany. Fajnie by było gdyby efektywność działania kurii biskupich była równie wysoka wobec łamiących celibat jak wobec zbuntowanych Natanków i Lemańskich.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Andris krokodyl różańcowy w Października 28, 2013, 10:34:19 am
Afera pt. "ks. Lemański" to tylko symptom, wierzchołek góry lodowej w polskim duchowieństwie. Biskupi mają dbać o księży tylko nie bardzo im to wychodzi. No i księża są jak owce bez pasterza, nasiąkają światem, jego "wartościami".
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Października 28, 2013, 10:42:30 am
tu jest sedno.
też tego nie rozumiem. zapewne chodzi o solidarność korporacyjną. "rób, co chcesz, ale siedź cicho. póki tak będzie, nic ci nie grozi".
w tym właśnie jest problem. tak naprawdę Lemańskiego pogrążyły nie jego domniemane (bo tak naprawdę ani razu eplicite nie wypowiedział czegoś niezgodnego z nauką Kościoła - po prostu mówi o tym inaczej; to kwestia formy, a nie treści) jazdy na granicy poprawności doktrynalnej, co otwarte mówienie, o tym, co się dzieje na plebaniach, o kwestiach finansowych, braku ubóstwa. a za takie coś to jest reakcja bardzo szybka.
z jednej strony wykorzystują to nieprzychylne Kościołowi środowiska, z drugiej ci, co powinni zareagować już dawno, zwykle nie reagują.
albo reagują - tzw. "kopniakiem w górę".
już chyba gdzieś tu pisałem o księdzu żyjącym w konkubinacie, gwałcącym przepisy liturgiczne, niechlujem (paramenty, bielizna liturgiczna nie zmieniana, nie prana, zgroza!), napuszczającym jednych na drugich, wywożącym kasę z parafii, brak rozliczeń, odprawianie "lewych" prywatnych Mszy dla tych, co dali stypendium... długo by wymieniać... ten kapłan nie zmienia się od wielu lat, z każdej parafii, w której był, był po akcji parafian usuwany. prawie rok trwały zabiegi z ostatniej parafii u bpa. usunął go i... przeniósł na jeszcze większą parafię...
brak słów...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Października 28, 2013, 14:38:31 pm
Co za diecezja?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Października 28, 2013, 16:49:20 pm
siedlecka. choć nie wiem, czy ma to znaczenie. tak jest wszędzie.
dzięki Bogu jest Bractwo.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Listopada 20, 2013, 11:11:26 am
Jasienica - Wir sind Kirche „Gazety Wyborczej”

„Gazeta Wyborcza” piórem Grzegorza Szymanika wzywa papieża Franciszka do… obrony byłego proboszcza podwarszawskiej parafii, ks. Wojciecha Lemańskiego. „Prosimy Ciebie, Ojcze Święty, pomóż parafianom w Jasienicy, ale i wiernym w Polsce” – czytamy w liście otwartym do papieża promowanym we wtorkowym wydaniu „Wyborczej”.

http://www.pch24.pl/jasienica---wir-sind-kirche-gazety-wyborczej,19279,i.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: animus60 w Listopada 25, 2013, 16:06:10 pm
W co wierzy ks.Lemański?

http://www.areopag21.pl/espe/artykul_4161_w-co-wierzy-ks-lemanski.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Listopada 25, 2013, 17:14:56 pm
[...] czytamy w liście otwartym do papieża promowanym we wtorkowym wydaniu „Wyborczej”.

Pewnie Michnik chciałby zrobić wywiad z papieżem, więc przygotowują grunt pisząc "listy otwarte". Przecie GW nie gorsza od La Republica, a Michnik nie gorszy od Scalfariego. Każdy orze jak może...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Grudnia 18, 2013, 15:07:26 pm
Stolica Apostolska odrzuciła kolejny rekurs ks. Lemańskiego

Kongregacja ds. Duchowieństwa Stolicy Apostolskiej odrzuciła kolejny rekurs ks. Wojciecha Lemańskiego przeciwko usunięciu go z funkcji proboszcza w Jasienicy. W uzasadnieniu podano "brak szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych". O decyzji kongregacji powiadomiła Kuria warszawsko-praska.

Przypomnijmy, że Stolica Apostolska odrzuciła już jeden rekurs ks. Wojciecha Lemańskiego z 19 czerwca 2013 r., przeciwko nałożonemu na niego zakazowi wypowiadania się w mediach.

Komunikat Kurii Warszawsko-Praskiej:

Kuria Biskupia Warszawsko-Praska w dniu dzisiejszym otrzymała dekret Kongregacji ds. Duchowieństwa w sprawie odwołania ks. Wojciecha Lemańskiego z urzędu proboszcza parafii Jasienica.

Dekretem Kongregacji ds. Duchowieństwa (N. 20134170) z dnia 18 grudnia 2013 r., Stolica Apostolska odrzuciła kolejny rekurs Ks. Wojciecha Lemańskiego (N. 20132943) z dnia 5 lipca 2013 r., przeciwko dekretowi Biskupa Warszawsko-Praskiego Abp. Henryka Hosera SAC (Nr 1646/AP/2013).

W uzasadnieniu dekretu Kongregacji napisano: "Zarówno z punktu widzenia formalnego, jak i rzeczowego, stwierdzono zasadność motywacji co do procedury usunięcia z urzędu Ks. Wojciecha Lemańskiego". Stolica Apostolska podzieliła argumentację, że: "Brak szacunku i posłuszeństwa Biskupowi Diecezjalnemu (kan. 273 KPK) oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych (kan. 753 KPK) sprawiają, że dalsza posługa proboszczowska pod władzą biskupa diecezjalnego (kan. 521 par.1, 519 KPK) staje się niemożliwa. Publicznie głoszone poglądy nie spełniają wymogów prawa (kan. 521 par.2 KPK) i przynoszą poważną szkodę i zamieszanie we wspólnocie Kościoła (kan. 1741 par.1 KPK)."

Decyzja Stolicy Apostolskiej potwierdza dekret, na mocy którego ks. Wojciech Lemański został usunięty z urzędu proboszcza Jasienica, „zarządzając przyjęcie przez wnoszącego rekurs dyspozycji Biskupa warszawsko-praskiego”.

Usunięty proboszcz zgodnie kan. 1747 KPK nie ma prawa wykonywać żadnych funkcji proboszczowskich, ani zamieszkiwać i przebywać na plebanii.

Kuria Biskupia Warszawsko-Praska prosi wszystkich, którym leży na sercu dobro Kościoła i dobro Ks. Wojciecha Lemańskiego o uszanowanie decyzji Stolicy Apostolskiej.

Za zgodność

Ks. dr Dariusz SZCZEPANIUK

Kanclerz Kurii


http://ekai.pl/wydarzenia/x73672/stolica-apostolska-odrzucila-kolejny-rekurs-ks-lemanskiego/
Tytuł: rabbi Lemański w Synagodze o zmianie Kościoła
Wiadomość wysłana przez: romeck w Stycznia 23, 2014, 02:15:00 am
1.  Z pogrzebu "katolika postępowego", Tadeusza Mazowickiego
(Z lewej, na czarno, z mycką na głowie!)

2.
Za portalem szmata.peel (wrocławska)

"Ponad setka wrocławian przyszła na środowe spotkanie z księdzem Wojciechem Lemańskim, byłym proboszczem parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy, który został wysłany na emeryturę po konflikcie z arcybiskupem Henrykiem Hoserem

- Wciąż nie godzę się na takie karne usunięcie. Wierzę w sprawiedliwe rozstrzygnięcie sprawy. Nawet jak będę musiał czekać tygodnie, miesiące i lata - przyznał ks. Lemański przed mieszkańcami Wrocławia.

W stolicy Dolnego Śląska pojawił się z Anną Wacławik-Orpik, dziennikarką Radia TOK FM, która napisała z duchownym wywiad rzekę "Z krwi, kości i wiary". Zdążyła to zrobić jeszcze przed wydaniem księdzu zakazu wypowiadania się w mediach. Lemański o sytuacji w polskim Kościele opowiada jednak na otwartych spotkaniach, takich jak to środowe we Wrocławiu.

- Gdybym mógł, zapytałbym papieża Franciszka, czy wie, co się dzieje w polskim Kościele, czy wie o pedofilii, upolitycznieniu tej instytucji, braku dialogu z wierzącymi inaczej i ateistami. To są problemy, które są ważniejsze od mojego powrotu do probostwa w Jasienicy - mówił Lemański. Jego zdaniem polski Kościół nie radzi sobie z nimi: - Chowanie głowy w piasek jest najgorszą metodą.Duchowny podał też przykład niezrozumiałej dla wiernych ideologii gender: - To jest przekleństwo tegorocznej kolędy. Ludzie na mszy słyszeli list biskupów w tej sprawie i w domach pytają o to swoich proboszczów. Oni nie wiedzą, co im mówić i odsyłają do internetu. Kościół trzeba posprzątać.

Książka "Z krwi, kości i wiary", którą promował ks. Lemański, ukazała się w październiku ubiegłego roku. Opowiada w niej o swojej drodze do kapłaństwa, życiu wiejskiego proboszcza, posłudze na Białorusi, swojej reakcji na zbrodnię w Jedwabnem i udziale w dialogu polsko-żydowskim, a także o konflikcie z arcybiskupem Hoserem. "

I jeden z komentarzy pod artykułem:
"Wszystko jest OK. Tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego takie spotkanie organizowane jest w Synagodze. ..
(http://bi.gazeta.pl/im/e5/c5/e9/z15320549P,Spotkanie-z-ksiedzem-Wojciechem-Lemanskim.jpg)
(http://bi.gazeta.pl/im/f4/c5/e9/z15320564P,ks--Wojciech-Lemanski.jpg)Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Stycznia 23, 2014, 19:22:17 pm
Przecież do synagogi podążali i Największy z Papieży i jego następca.  ;D Co tam jakiś tam malutki x. Lemański? Na jezuickim forum jeden z ojców namawiał do częstego chodzenia do synagogi.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Stycznia 29, 2014, 17:40:03 pm
niestety to była prawda. Po co kuria warszawsko praska z całych sił broniła tego człowieka?
http://www.diecezja.waw.pl/3336
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: casimirus w Stycznia 29, 2014, 18:43:24 pm
 Ojciec Święty św. Piotr wraz ze św. Janem dialogując w żydowskiej świątyni, nie mieli tyle szczęścia co ks. Lemański:

Kiedy przemawiali do ludu, podeszli do nich kapłani i dowódca straży świątynnej oraz saduceusze oburzeni, że nauczają lud i głoszą zmartwychwstanie umarłych w Jezusie. Zatrzymali ich i oddali pod straż aż do następnego dnia, bo już był wieczór. A wielu z tych, którzy słyszeli naukę, uwierzyło. Liczba mężczyzn dosięgała około pięciu tysięcy.
Dz. 4,1-4.

Ale i efektem pobytu ks. Lemańskiego w synagodze nie było pewnie nawrócenie któregoś z bywalców synagogi?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Stycznia 29, 2014, 19:01:33 pm
A czy ktoś na nawrócił się po pobycie Benedykta XVI w synagodze rzymskiej? Tak samo dotyczy to wizyt tam bł. Jana Pawła II.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Stycznia 31, 2014, 04:13:46 am
http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3315880,ks-lemanski-w-poznaniu-o-porodzie-na-plebanii-i-abp-paetzu-zdjecia,id,t.html?cookie=1
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Stycznia 31, 2014, 08:54:45 am
http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3315880,ks-lemanski-w-poznaniu-o-porodzie-na-plebanii-i-abp-paetzu-zdjecia,id,t.html?cookie=1
Z typem reprezentowanym przez księdza L., który teraz udał się na gościnne występy do Wielkopolski spotykamy się w różnych okolicznościach. Mamy ich pełno w Sejmie, mediach i polityce, w samorządach, w naszych  wspólnotach mieszkaniowych. Bolesne jest to, że przeniknęli do stanu kapłańskiego.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Stycznia 31, 2014, 12:39:51 pm
Ta ksiązka:

(http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/components/com_aceshop/opencart/image/cache/data/espirit/p229-228x228.jpg)

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/ksiazki/product/106-wiara-demonow.html

... to dobra pozycja dla ks. Lemańskiego i każdego. Recenzja tej ksiązki:

Demoniczna wiara w ludzkich sercach
(...)
http://www.pch24.pl/demoniczna-wiara-w-ludzkich-sercach,14788,i.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Lutego 19, 2014, 21:26:09 pm
http://www.fronda.pl/a/ks-lemanski-sutanny-ze-mnie-nie-zedra-i-z-kosciola-nie-wyrzuca,34658.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Kwietnia 05, 2014, 10:34:38 am
http://www.diecezja.waw.pl/3396 (http://www.diecezja.waw.pl/3396)
Zdjęcia ze mszy św. na Kamionku w X rocznicę śmierci bpa Kraszewskiego (wczoraj). Czy mi się wydaje czy w koncelebrze z abpem Hoserem widać i ks. Lemańskiego i ks. Lipkę?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Kwietnia 05, 2014, 11:13:00 am
Zdjęcie 14, z lewej strony obrazu obok wolno stojącego krzyża? 

P.S. X. Lipki w ogóle nie kojarzę ...


Cytuj
Sutanny ze mnie nie zedrą ...
Aż taki wierny sutannie? I kto by pomyślał.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Kwietnia 05, 2014, 11:18:31 am
Cytuj
Zdjęcie 14, z lewej strony obrazu obok wolno stojącego krzyża?  
Tak mi się właśnie wydaje.

Cytuj
X. Lipki w ogóle nie kojarzę ...
Na tym samym zdjęciu na prawo od arcybiskupa (pomijając diakona).
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Kwietnia 05, 2014, 11:28:37 am
A co jest w tym dziwnego? Suspensowany przecież nie jest.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: konzeb30 w Kwietnia 05, 2014, 12:02:58 pm
x. Lipka że wypadł z kurii to dobra rzecz (i tradsi się cieszą i kler diecezjalny).

x. Lemański według jednego z jego byłych proboszczów był najgłupszym wikarym (kapłan ony jest moim zaprzyjaźnionym kapłanem-seniorem, przed medialną sprawą z Lemańskim opowiadał mi o problemach z wtedy wikarym(teraz wiem że to Lemański). Ojciec komunista, matka psychiczna... Faktów jest więcej, ale tego byłoby za dużo. Lemański ma wielkie zasługi dla kościoła. Nie zapomnijmy o tym!

Lemańskiemu się nie podoba sposób mówienia episkopatu. Zaleca się przeczytać mowę nienawiści bp. Pelczara. http://www.ultramontes.pl/zboczenia_pseudomistycyzmu.htm
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Kwietnia 05, 2014, 12:10:39 pm
Przecież to nie jego wina jakich miał rodziców. Nie jestem jego zwolennikiem, ale bez przesady.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Kwietnia 05, 2014, 13:21:22 pm
Na tym samym zdjęciu na prawo od arcybiskupa (pomijając diakona).
A ten ... Oblicze zdaje się być niezmącone jakąś głębszą myślą ...

Przecież to nie jego wina jakich miał rodziców. Nie jestem jego zwolennikiem, ale bez przesady.
Tu nie chodzi o winę ale dobro Kościoła. Współczucie nie powinno zaciemnić troski o zbawienie dusz.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Kwietnia 05, 2014, 13:24:16 pm
Cytuj
Aż taki wierny sutannie? I kto by pomyślał.

A to jest ciekawe akurat. Bardzo rzadko można go spotkać bez sutanny. Nawet jak idzie na te spotkania ze "starszymi braćmi"...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Kwietnia 05, 2014, 16:34:57 pm
\ Lemański ma wielkie zasługi dla kościoła. Nie zapomnijmy o tym!
Prosimy bardzo o opisanie tych zasług. [ja go kojarzę tylko z nagonki zeszłorocznej]
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Kwietnia 05, 2014, 16:47:28 pm
Cytuj
A co jest w tym dziwnego? Suspensowany przecież nie jest.
Właściwie ma Pan rację. Pomyślałem początkowo, że może to oznaczać jakieś dojście do zgody. Ale właściwie zareagowałem jak "Życie na gorąco" na spotkanie towarzyskie celebrytów.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Kwietnia 05, 2014, 16:59:13 pm
A co jest w tym dziwnego? Suspensowany przecież nie jest.
Fakt, jak na razie tylko usilnie na to pracuje
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Kwietnia 14, 2014, 16:07:41 pm
Ks. Lemański znów wprowadza w błąd

W miniony weekend przez media przetoczyła się wiadomość, że ks. Wojciech Lemański został "częściowo suspedowany". Informacja ta pochodziła od samego zainteresowanego - byłego proboszcza parafii w Jasienicy. - Wczoraj wieczorem otrzymałem pisemną częściową suspensę - powiedział w rozmowie z portalem "Gazeta.pl" ks. Lemański. (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15791980,Ksiadz_Lemanski_z_calkowitym_zakazem_poslugi_kaplanskiej.html#TRNajCzytSST) Czy to prawda? Zapytaliśmy o to Mateusza Dzieduszyckiego - rzecznika prasowego kurii warszawsko-praskiej.

- Żadnej suspensy dla ks. Lemańskiego nie było - powiedział nam Dzieduszycki. - Pismo, które otrzymał ma charakter rozporządzenia porządkowego. Doprecyzowuje ono zasady wykonania pisma z Kongregacji ds. Duchowieństwa, które były proboszcz z Jasienicy otrzymał w odpowiedzi na swoje skargi. Przypomnijmy, że Kongregacja zabrania ks. Lemańskiemu sprawowania posługi proboszcza w Jasienicy ze względu na szkodę, którą wyrządza Kościołowi i zamęt jaki sieje. Nie powinien on sprawować na terenie parafii w Jasienicy żadnej posługi kapłańskiej. W innych parafiach może jednak wykonywać posługę na normalnych zasadach, czyli za zgodą proboszcza miejsca - podsumował rzecznik.

http://gosc.pl/doc/1961550.Ks-Lemanski-znow-wprowadza-w-blad
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: casimirus w Kwietnia 15, 2014, 14:44:03 pm
http://www.diecezja.waw.pl/3445

Komunikat Kurii Warszawsko-Praskiej
Warszawa, 15 kwietnia 2014
Kuria Biskupia Warszawsko-Praska z głębokim bólem informuje, że w związku z wydarzeniami, które miały miejsce w parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy, kościół parafialny pozostanie zamknięty od dnia dzisiejszego, tj. 15 kwietnia 2014 do odwołania.
Decyzja ta została podjęta w trosce o bezpieczeństwo wiernych uczestniczących w liturgii oraz w celu uchronienia przed profanacją sakramentów świętych i świątyni.
Nabożeństwa sprawowane w Niedzielę Palmową były wielokrotnie zakłócane przez nieliczną grupę osób. Wiernym uniemożliwiano uczestnictwo w liturgii.
Z głęboką troską duszpasterską prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o otoczenie żywą modlitwą całej wspólnoty parafialnej. Parafian z Jasienicy zachęcamy do udziału w liturgii Świąt Paschalnych w sąsiednich parafiach.
Mateusz Dzieduszycki
Rzecznik Prasowy Diecezji Warszawsko-Praskiej
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Kwietnia 15, 2014, 14:52:34 pm
Wreszcie.
Deo Gratias+
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Letycja w Kwietnia 16, 2014, 11:05:27 am
Niestety to nie koniec.
Wielbiciele x. Lemańskiego planują demonstrację jutro przed południem pod kurią, w trakcie Mszy Krzyżma.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Kwietnia 16, 2014, 14:56:20 pm
Niestety to nie koniec.
Wielbiciele x. Lemańskiego planują demonstrację jutro przed południem pod kurią, w trakcie Mszy Krzyżma.
Przed KURIĄ czy KATEDRĄ? bo dzieli je w linii prostej ćwierć kilometra - więc to była by dobra wiadomość.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Kwietnia 16, 2014, 16:16:04 pm
O zamknięcie kościoła w Jasienicy prosili abp. Hosera parafianie. W liście, do którego dotarła "Rz" piszą, że nie chcą już ks. Lemańskiego. Biskup przychylił się do ich prośby.

Kościół w Jasienicy został zamknięty we wtorek po południu. Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej zdecydował tak, po tym jak w Niedzielę Palmową doszło w kościele do przepychanek. Wierni niezadowoleni z całkowitego odsunięcia księdza Wojciecha Lemańskiego od posługi duszpasterskiej w parafii zablokowali drzwi do świątyni i nie dopuścili do odprawienia dwóch mszy świętych.

We wtorek wieczorem do redakcji "Rz" dotarł list od parafian z Jasienicy, który skierowali oni do abp. Henryka Hosera:

"Wobec zaistniałej sytuacji w Niedzielę Palmowa 13 .04. 2014 roku, gdzie doszło do awantur i zakłócenia podczas odprawiania Mszy Świętej przez awanturników- parafian zwolenników ks. Lemańskiego, oraz blokowania przez tychże osób drzwi do Kościoła wiernym chcącym uczestniczyć we Mszy Świętej sprawowanej przez administratora Parafii ks. G. Chojnickiego, zwracamy się z prośbą o zamkniecie Kościoła i Parafii. Takie działanie może jedynie uchronić kościół przed profanacją a wiernych od agresji i przemocy ze strony awanturników ks. Lemańskiego. Jakakolwiek obecność ks. Lemańskiego na terenie Parafii powoduje rozłamy i nienawiść, wśród naszych rodzin. Zamiast modlitwy i przygotowań do świąt Wielkanocnych parafianie wzajemnie się oskarżają i buntują jedni przeciw drugim. Nie wyobrażamy sobie by w takiej atmosferze pełnej nienawiści i niezgody przeżywać Święta w naszym Kościele. Jesteśmy już zmęczeni całą ta sytuacją związaną z przebywaniem na terenie naszej Parafii ks. Wojciecha Lemańskiego i jego namowom do nienawiści wobec Biskupów, Kaplanów i nas wiernych, którzy chcą w Kościele jedynie się modlić i żyć na co dzień Chrystusem. Prosimy Ekscelencję by dla dobra Kościoła i naszej Parafii a także spokoju i bezpieczeństwa naszych rodzin zamknął Kościół, by w ten sposób nie dopuścić by Świątynia nasza stała się areną walki ks. Lemańskiego i Jego zwolenników z Kościołem. Nie widzimy Ekscelencjo innego niż to rozwiązania, bowiem dziewięcio- miesięczny pobyt ks. Lemańskiego w naszej Parafii i Jego kazania pogłębiły tylko istniejący podział w rodzinach, wznieciły agresję a nawet doprowadziły niektórych wiernych do odejścia od Kościoła.

Parafianie Jasienicy, którzy oczekują pomocy".

http://www.rp.pl/artykul/20,1102407-Wierni--nie-chcemy-u-nas-ks--Lemanskiego.htm l

Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Kwietnia 16, 2014, 17:29:01 pm
Czyli interdykt?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: conservative revolutionary w Kwietnia 16, 2014, 18:47:29 pm
Jak zamknęli świątynię to może oddadzą ją tradycjonalistom :D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Kwietnia 16, 2014, 19:28:35 pm
Niestety to nie koniec.
Wielbiciele x. Lemańskiego planują demonstrację jutro przed południem pod kurią, w trakcie Mszy Krzyżma.

Przed KURIĄ czy KATEDRĄ? bo dzieli je w linii prostej ćwierć kilometra - więc to była by dobra wiadomość.

Zgromadzenie 17 kwietnia 2014r.
15 kwietnia 2014 o 16:36
Otrzymaliśmy wiadomość o przyjęciu przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy
(potwierdzenie ZK-WV.5310.341.2014.DRO - L.dz.148-3/2014 z 15.04.2014r.)
zgłoszenia o zgromadzeniu publicznym, które odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2014r.

I. Miejsce zgromadzenia
ul.Floriańska 3 - Warszawa
(w pobliżu budynku kurii warszawsko-praskiej -  patrz mapa :
https://maps.google.pl/maps?q=ul.Floria%C5%84ska+3+Warszawa&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x471ecc413fa8d4a7:0xa0ad96f8c80d764e,Floria%C5%84ska+3,+Warszawa&gl=pl&ei=ogxNU8byAZTV4ASAtoHIAg&ved=0CC0Q8gEwAA

II. Godzina zgromadzenia
Początek -  11,30
Zakończenie - 14,00

III. Cel zgromadzenia
W obronie czci i godności ks.Wojciecha Lemańskiego

Organizatorzy przewidują złożenie petycji do abpa Henryka Hosera biskupa diecezji warszawsko-praskiej


Przewodniczącym
zgromadzenia jest Pan Wojciech Kondej, z którym należy kontaktować się we
wszelkich sprawach związanych ze zgromadzeniem. Tel.kom. 601 333 490


Informacje  organizacyjne dojazdowe:

Autokary z Jasienicy odjadą spod kościoła o godz.10,00
(dzięki wsparciu sponsora przejazd autokarem dla młodziezy niepracującej jest bezpłatny)
Transport z Osiedla Ługi (Otwock/Karczew) - odjazd o godz.10,00
z ul.Andresa 1  (przy sklepie Top Market)
 Organizatorzy proszą o punktualne przybycie osób, które zgłosiły chęć udziału
tak aby nie opóźniać odjazdu.


https://www.facebook.com/notes/o-prawo-do-g%C5%82osu-ks-lema%C5%84skiego/zgromadzenie-17-kwietnia-2014r/619908298089053
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Kwietnia 16, 2014, 19:37:30 pm
Akurat oddadzą tradsom. Ha.ha. Przecież biskup Hoser i kuria nie uznają koscioła FSSPX w Radości jako światyni katolickiej. Próżno szukać swiątyni na Garncarskiej w kurialnych spisach kościołów katolickich.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Kwietnia 16, 2014, 20:45:38 pm
KTO ZA TO PŁACI? KTO TO ORGANIZUJE? KIM SĄ LUDZIE MAJĄCY PROTESTOWAĆ?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Kwietnia 16, 2014, 22:59:58 pm
Abp Henryk Hoser: Kłopoty na własne życzenie
http://przedsoborowy.blogspot.com/2014/04/abp-henryk-hoser-kopoty-na-wasne.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Kwietnia 17, 2014, 05:44:39 am
święte słowa
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Kwietnia 18, 2014, 11:02:44 am
Podstawieni ludzie bronią ks. W. Lemańskiego. To przypomina mistyfikację [ZDJĘCIA]

http://www.prawy.pl/z-kraju/5600-podstawieni-ludzie-bronia-ks-w-lemanskiego-to-przypomina-mistyfikacje-zdjecia
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Kwietnia 18, 2014, 14:17:58 pm
ul.Floriańska 3 - Warszawa
To zakrystia katedry, nie kuria.


Przewodniczącym
zgromadzenia jest Pan Wojciech Kondej, z którym należy kontaktować się we
wszelkich sprawach związanych ze zgromadzeniem. Tel.kom. 601 333 490
Gość mieszka w Karczewie - czyli jakby druga strona Pragi niemal niż Wołomin/Jasienica...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Kwietnia 18, 2014, 16:32:00 pm
A mi jeden z transparentów się podobał: "Pedofilów chronicie, dobrych księży niszczycie!" (z zachowaniem proporcji oczywiście).
Po części to prawda. Dam sobie rękę uciąć, że gdyby x.Lemański był typowym diecezjalnym "BMW" i się nie wychylał, a jeszcze dbałby o dobre układy w Kurii, to nawet, jakby coś przeskrobał (na niwie świeckiej), byłby kryty. I może by jakieś fiolety dostał. I "lepszą" parafię.
Mam wrażenie, że w Polskim Kościele (wewnątrz hierarchii) łatwiej będzie (pardon!) zboczeńcowi niż "niepokornemu". Pytanie, który robi więcej szkody...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: porys w Kwietnia 18, 2014, 16:38:01 pm
Bokotemat - wczoraj Trójka mówiła, że pod kurią była zorganizowana też kontrdemonstracja. Zorganizowana przez Jasia Bodakowskiego, który trzymał tranparent (czy tam tablicę) z napisem - a jakże: Kuria OK :D Nawet jego wypowiedź puścili.

Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: porys w Kwietnia 18, 2014, 16:44:41 pm
Ooo - jest relacja nawet:
http://www.prawy.pl/z-kraju/5600-podstawieni-ludzie-bronia-ks-w-lemanskiego-to-przypomina-mistyfikacje-zdjecia
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Kwietnia 18, 2014, 17:45:08 pm
Ooo - jest relacja nawet:
http://www.prawy.pl/z-kraju/5600-podstawieni-ludzie-bronia-ks-w-lemanskiego-to-przypomina-mistyfikacje-zdjecia


Ooo! ta sama relacja powyżej:  :)

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7706.msg184330.html#msg184330
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Kwietnia 19, 2014, 17:22:18 pm
Zagubienie tradycjonalistow potwierdza ten watek. W wiekszosci angazuja sie w obrone biskupa katolewicoposoborowego przed katolewicowym lemanskim, wstydliwie pomijajac, ze biskup ten w sposob najbardziej bezczelny i wyrafinowany zwalcza katolicka msze ( po skargach do ED bp. H chcial posiadac nr PESEL na liscie wiernych ! ) .
Wierni z Jasienicy mannifestujac uzyskali ustepstwo biskupa. Zezwolil na msze. Przekomicznemu panu bodakowskiemu biskup utarl nosa ustepujac wiernym z jasienicy. Gdyby jednak pan bodakowski poprosil o msze, to but biskupi, ktory caluje p. B. wyladowalby na jego tylku.

Podobnie instrumentalnie red nacz "Idziemy" traktuje tradsow. Gdy wybuchl spor x lemanskiego z bp-em w TV fronda podlizywal sie tradsom i konserwatystom. Uzywajac przy tym, obiektywnie rzecz biorac , argumentow zawierajacych "propos" etniczne, zwane niekiedy mocniej.

Wszystko po to by tradsi i tradski nie wypadly z orbity wplywow diecezjalnych biskupow. Mieszanka niezaleznosci od biskupow posoborowych i tradycyjnej mszy stanowilaby zagrozenie dla sprawowania kontroli nad srodowiskami tradycji.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Benedykt Korczyński w Kwietnia 19, 2014, 18:39:00 pm
Widzi Pan.. zawsze mi się wydawało, że jako tradycjonaliści nie zwalczamy biskupów, a jedynie piętnujemy ich niegodne działania w stosunku do tradycyjnej liturgii i teologii. Natomiast jeśli dany biskup w słuszny sposób korzysta ze swojej władzy, to należy to uznać.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Kwietnia 19, 2014, 21:34:37 pm
Wątpię, by to była sprawka samego abp. Hosera, ale raczej otaczających go nieudaczników z kurji. Abp sam nie miał nic wspólnego ani z peselami ani z formą załatwiania sporu w Jasienicy. Jego winą jest zaś głównie to, że daje decydować ludziom, którzy nie podejmują trafnych decyzyj.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Kwietnia 19, 2014, 21:58:23 pm
Dobry car i zli bojarzy :-)
Potem tak samo bylo z Gierkiem.
W sumie kard.Nycz tez niczego niestosownego nie zrobil tylko te kurialne psubraty :-D

Panie Krusejder, niech Pan nie ubliza swojej inteligencji.

Ps
W gulagu siedzial pewien komunista. Wierzyl, ze o potwornosciach gulagu Stalin nie mogl wiedziec bo gdyby wiedzial to by zaprowadzil sprawiedliwosc. Pisal wiec listy do Stalina.
Po pewnym czasie obcieto mu reke w tartaku gdzie pracowal by listow nie pisal.
Nauczyl sie pisac lewa reka. Tez mu obcieli. To nazywa sie wiara !
Pisal bo wierzyl w Stalina.
Pan nie pisze do bp H... Bo doskonale pan wie co to za gagatek.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Kwietnia 20, 2014, 17:31:49 pm
panie Rysio, co Pan wie o relacjach w kurji praskiej? Tyle, co panu powiemy ;)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Kwietnia 22, 2014, 17:43:02 pm
panie Rysio, co Pan wie o relacjach w kurji praskiej? Tyle, co panu powiemy ;)
Tak, tak, wiemy i przyjmujemy do wierzenia :-)

Ze tez po tylu latach innego kitu nikt nie wymyslil:
 Batiuszka dobry i ludzki pan osaczony przez bojarow, zlych bojarow. A wszystko cicho szaaa...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: kamilek w Kwietnia 22, 2014, 18:14:01 pm
.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Regiomontanus w Kwietnia 23, 2014, 03:27:03 am
W trosce o los parafii w Jasienicy niejaki Dr Tomasz Korczyński napisał barwny artykuł w Naszym Dzienniku:

http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/75264,liberalny-kosciol-katolicki-a-buntownicy.html

W tej cennej pracy autor przybliża czytelnikom "ciekawe zjawisko ruchów schizmatyckich w nurcie katolickim", skupiając się na dwóch najważniejszych  grupach buntowników i odszepieńców, mianowicie na  FSSPX i sedewakantystach. Jak powszechnie wiadomo, nikt inny w "nurcie katolickim" się nie buntuje, więc wybór jak najbardziej słuszny.

Z artykułu można się m.in dowiedzieć,  że głównym problemem lefebrystów jest  "brak sukcesji apostolskiej".  Jest też wiele innych równie celnych spostrzeżeń.

Na samym końcu doctissimus doctor wyraża nadzieję,  "że w Jasienicy nie powstanie nowy kościół pw. ks. Lemańskiego".  To mnie bardzo zaintrygowało, czyżby ktoś proponował kanonizację ks. Lemańskiego, a ja przegapiłem tego newsa?

Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Major w Kwietnia 23, 2014, 07:26:23 am
Pan dr Tomasz Korczyński ma problemy z logicznym myśleniem. Tekst jest wręcz głupi. Tylko tyle w temacie tego debilnego grafomaństwa.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Kwietnia 23, 2014, 09:20:58 am
typ robi na Uniwerystecie Koło Samej Warszawy (UKSW) http://www.is.wnhis.uksw.edu.pl/struktura
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Kwietnia 23, 2014, 10:07:32 am
Uczelni Koło Samej Warszawy  ;D

Artykuł w idiotycznych kalumniach dorównuje temu z Życia Warszawy o wyznawcach kardynała Lassandra.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Kwietnia 24, 2014, 00:45:28 am
Mamy nadzieję, że Tok FM sporo przekłamało, bo najłagodniej można nazwać wypowiedzi przypisane do Abpa Hosera bredniami.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,15842636,Abp_Hoser__Grupa_ks__Lemanskiego_rozprowadzala_oplatki.html

Biskup ocenił, że w parafii w Jasienicy są dwa zwalczające się stronnictwa, przy czym zwolennicy ks. Lemańskiego są bardzo aktywni i - w wielu przypadkach - agresywni. Jak powiedział, "grupa ks. Lemańskiego od lipca ub.r. organizowała równoległą działalność duszpasterską w parafii", np. rozprowadzając opłatki za pośrednictwem zakładu fryzjerskiego.

Hierarcha tłumaczył też powody swojej decyzji o zamknięciu kościoła. "Po tych awanturach w Niedzielę Palmową nie mogłem ryzykować, że w najświętsze dni znów będą uprawiane awantury i przepychanki. I to musiało działać otrzeźwiająco. Trzeba było wstrząsnąć sumieniami tych ludzi. I tak się robi - żeby sobie uświadomić, że żarty się skończyły" - powiedział.

Jak powiedział, zwolennicy ks. Lemańskiego byli w Niedzielę Palmową przygotowani do blokady kościoła i istniała możliwość jego okupacji. Sytuację tę porównał do zajęcia paryskiego kościoła Saint Nicolas du Chardonnet przez lefebrystów w 1977 r.

"Myśmy nie wymagali od księdza jakichś heroicznych czynów, tylko żeby się powstrzymał od odprawiania tej mszy świętej. Gdyby on to uszanował, gdyby po prostu zachował się tak, jak powinien, to nie byłoby żadnego problemu (...) Natomiast nie wolno zapominać, że on jest reżyserem tych wydarzeń. To się dzieje na zlecenie, jakie on wydaje swoim zwolennikom i ta cała akcja w Niedzielę Palmową była przygotowana" - dodał.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Kwietnia 24, 2014, 04:35:40 am
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1107374,Kosciol-w-Jasienicy-zamkniety-Mocne-slowa-arcybiskupa-Hosera
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: conservative revolutionary w Kwietnia 24, 2014, 07:50:41 am
www.rp.pl/artykul/9133,1104127-Ksiadz--Lemanski-jak-narkotyk.html (http://www.rp.pl/artykul/9133,1104127-Ksiadz--Lemanski-jak-narkotyk.html)

Rzecznik kurii pisze:
Cytuj
Nabożeństwo było wielokrotnie zakłócane. W trakcie czytania Ewangelii osoba obecna w kościele wykrzykiwała pod adresem kapłana: „Co zrobiłeś z naszym księdzem!?", „Ty łobuzie!". Osoba ta wyszła z ławek dla wiernych i podeszła do pulpitu, skąd ksiądz czytał Pismo Święte. Obecni  w kościele wierni byli zdezorientowani, kobietę zakłócającą przebieg nabożeństwa próbowali uciszyć słowami: „Uspokój się". Podczas ogłoszeń ksiądz administrator poinformował wiernych o dekrecie odsuwającym księdza Lemańskiego od posługi kapłańskiej w parafii Jasienica. Czytanie ogłoszeń było przerywane okrzykami: „To wszystko kłamstwo!", „Sam sobie piszesz te dekrety!".

Po nabożeństwie agresywna grupa zwolenników księdza Lemańskiego usiłowała odebrać księdzu administratorowi klucze do kościoła, krzycząc w jego stronę: „Oddaj klucze, nie będziesz się tu rządził!". Kapłan został także opluty przez jednego z mężczyzn, skierowano pod jego adresem słowa: „Jak znajdziemy pistolet, to cię zastrzelimy".  Księży uczestniczących we mszy próbowano po jej zakończeniu siłą wyprowadzić z kościoła.

Dla mnie to jest coś niebywałego.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Kwietnia 24, 2014, 09:00:22 am
ciekawe, czy są jakieś nagrania z tej Mszy?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Maja 01, 2014, 11:58:38 am
W trosce o los parafii w Jasienicy niejaki Dr Tomasz Korczyński napisał barwny artykuł w Naszym Dzienniku:

http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/75264,liberalny-kosciol-katolicki-a-buntownicy.html

W tej cennej pracy autor przybliża czytelnikom "ciekawe zjawisko ruchów schizmatyckich w nurcie katolickim", skupiając się na dwóch najważniejszych  grupach buntowników i odszepieńców, mianowicie na  FSSPX i sedewakantystach. Jak powszechnie wiadomo, nikt inny w "nurcie katolickim" się nie buntuje, więc wybór jak najbardziej słuszny.

Z artykułu można się m.in dowiedzieć,  że głównym problemem lefebrystów jest  "brak sukcesji apostolskiej".  Jest też wiele innych równie celnych spostrzeżeń.

Na samym końcu doctissimus doctor wyraża nadzieję,  "że w Jasienicy nie powstanie nowy kościół pw. ks. Lemańskiego".  To mnie bardzo zaintrygowało, czyżby ktoś proponował kanonizację ks. Lemańskiego, a ja przegapiłem tego newsa?


Odnośnie tego artykułu, nie wiem czy ktoś pisał jakieś sprostowanie do ND odnośnie tego artykułu, ale o jednym przypadku wiem na pewno, że napisał i otrzymałam treść tego listu z pozwoleniem, że mogę opublikować. List wysłany z załącznikami pocztą w trzy miejsca;  - do autora artykułu, - na uczelnię Pana doktoranta i - red. naczelnego ND.  Jeżeli nie wyjaśnią pewnych spraw i nie przeproszą to finał będzie w Sądzie.

Oto treść tego listu:


Redakcja  „Naszego dziennika”
ul. Żeligowskiego 16/20
04-476 Warszawa
dr Tomasz Korczynski


Szanowny  Panie doktorze!

Nie wiem, jaką dziedzinę nauki obejmuje Pański doktorat, ale po przeczytaniu artykułu w Naszym Dzienniku z dn. 22.04.2014 p.t. „Liberalny Kościół Katolicki a buntownicy” - Pana autorstwa stwierdziłam, że nie jest Pan dociekliwym i uczciwym naukowcem , oraz rzetelnym  dziennikarzem. Co gorsze, nie dochodząc prawdy lub celowo ją skrywając poprzez  rzucane oszczerstwa, wprowadza Pan w błąd  swoich czytelników. Dziwie się, że redakcja gazety o ogólnopolskim  zasięgu, dopuściła do publikacji tak słaby, chaotyczny i kłamliwy tekst, narażając się tym samym  na  zarzut  braku  wiarygodności. Już  od  pierwszego  zdania, próbuje  Pan zasugerować czytelnikom coś, co nie ma logicznego związku. Postawił Pan  znak równości  między  historią medialnego  intryganta i prowokatora  z Jasienicy – x. Lemańskiego, a działalnością  Bractwa  Kapłańskiego  św. Piusa X. Ta „grupa interesu”  jak  Pan ją nazwał, to  Kapłani  strzegący depozytu wiary, tej  czystej, nie  skażonej modernizmem,  dla dobra  Kościoła  i  Jego  wiernych. Z x. Lemańskim  wiadomo  o  co  chodzi, sądzę, że Pan  też  dobrze  wie  i z premedytacją użył Pan tego niecnego porównania . Uznając  Bractwo Kapłańskie  jako  ekskomunikowany „ruch  schizmatycki  w  nurcie  katolickim” dał  Pan  wyraz  nie  tylko  swojej  kompletnej  indolencji, ale i złej woli. Prawda  dla  Pana  jest  tak nie wygodna i nie pasuje do tego oszczerczego tekstu , że przemilcza  Pan  przełomowy  fakt cofnięcia przez Ojca Świętego Benedykta XVI bezpodstawnie  nałożonej na Biskupów Bractwa  ekskomuniki .Ten papież zdał sobie  sprawę  z  niegodziwości tej kary i rozumiał  intencje wyższej  konieczności  przyświecającą abp  M. Lefebvre. Zdejmując ekskomunikę w znaczący sposób poparł przedsoborową Tradycję, a wcześniej dał możliwość powszechnego odprawiania Mszy św. Trydenckiej. Abp Lefebvre  zanim  wyświęcił swoich biskupów próbował osiągnąć porozumienie  najpierw z  Pawłem VI a potem z Janem Pawłem II. Większość dokumentów  związanych z tym problemem, zebranych  jest  w  książce Abp M. Lefebvre p.t. „Aby  Kościół  trwał”. Proszę  to  przestudiować  i  może  Pan  coś  więcej zrozumie. Proszę  też zapoznać się z  dokumentacją  zebraną  przez ks. Karola Stehlina  - „Bractwo  Św. Piusa X z  tytułem  czołowym  „ Ani  schizmatycy, ani wyklęci”. Może  przyjdzie  jakaś  refleksja  i  zrozumie  Pan, jak  bezpodstawnie  i boleśnie  została  oczerniona  trwająca  2000 lat Tradycja, a  teraz  kontynuowana  i  pielęgnowana  przez  Kaplanów  Bractwa  Św. Piusa X. Jednak nie zależnie  od  refleksji, które  przyjdą  lub  nie,  żądam  sprostowania  i  przeproszenia  Kaplanów  Bractwa  Św. Piusa X  na łamach  „Naszego  Dziennika”. Jeżeli   Pan  Redaktor  na to się nie zdobędzie i nie zechce czytelnikom  tego podobno katolickiego dziennika  przedstawić  prawdę, to o tę  prawdę  zwrócę się  do sądu. W  załączeniu   przesyłam  Panu   wspomnianą wyżej dokumentacje  w opracowaniu  ks. Karola  Stehlina.

                                                                                               z  Panem Bogiem!
                                                                                                T.F. (podpis ....)


Załączniki:

Ani schizmatycy, ani wyklęci
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/19

Ks. Karol Stehlin, Kto się boi abpa Marcela Lefebvre?
http://gdynia.piusx.org.pl/index.php/tradycja-i-bractwo/24-z-archiwum-zawsze-wierni1/733-ks-karol-stehlin-kto-si-boi-abpa-marcela-lefebvre
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Maja 01, 2014, 13:16:36 pm
Są dwa błędy:
Najpierw Benedykt XVI poszerzył możliwość sprawowania mszy trydenckiej a potem zdjął ekskomumikę z biskupów. Tutaj jest zasugerowane odwrotnie.
Drugie to nie tyle błąd co nadinterpretacja - czy Benedykt XVI "rozumiał intencje wyższej konieczności"? Myślę, że i wielu wiernych FSSPX miałoby tutaj wątpliwości.

A jak było z kościołem w Paryżu w 1977? I czy to jakaś nowa taktyka - porównywanie jasieniczan z lefebrystami?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Maja 01, 2014, 14:18:37 pm
Będzie z błędami. Może się Pan ustosunkuje i poprawi błędy Pana dr.Tomasza Korczyńskiego?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Maja 01, 2014, 14:22:42 pm
No to przecież Państwo to robią.  :)
Ja się tylko uczepiłem, nie ze złośliwości tylko z u...wości. Ale w dobrej wierze.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Maja 01, 2014, 14:31:58 pm

Ależ ja się też nie uczepiłam i nie ze złośliwości -  bo i to nie jest najistotniejsze w tej sprawie - ale może faktycznie by się Pan ustosunkował do tej wypowiedzi autora. 
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Maja 02, 2014, 15:45:22 pm
Wypowiedź autora - "od czapy" Chce wyjaśnić czytelnikom ND czym są "lefebryści" a zdaje się sam nie wiedzieć. A przejście z tematu Jasienicy na temat "lefebrystów" - bardzo okrężne (środowiska socjalliberalne oskarżają Kościół o zacofanie, św. Jana Pawła II też oskarżali ale nie tylko o to oskarżali oni bo inni oskarżali o co innego - zajmijmy się tymi innymi...). Błędów mnóstwo (zaczynając od "posoborowego nauczania Jana XXIII" - słyszał ktoś o takim? Myślałem, że zmarł w trakcie soboru...). Inne kwiatki takie się znajdą - np. autor pierwszy raz pisząc o bpie Fellayu pisze "wspomniany już Fellay. Więcej znajdzie się takich błędów, ale i te większe - np. brak sukcesji apostolskiej. Dużo tego wszystkiego tutaj.

Chociaż nie wiem czy nie pojawia się jakaś dziwna moda na lasandrystów w mediach. Mamy w krótkim czasie trzy przypadki:
- dr Korczyński pisząc w ND o Jasienicy pisze o "lefebrystach",
- abo Hoser wypowiadając się na temat Jasienicy porównuje sytuację do "lefebrystów" w Paryżu 1977 (tutaj nie wiem co właściwie powiedział bo nie było cytatu),
- onet pisze o francuskim lefebryście gwałcącym przy użyciu szczoteczki do zębów.

Nie wiem czy to celowe działanie czy przypadek, a jeśli celowe to czy ND i abp Hoser znaleźliby się nagle po tej stronie co onet.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Maja 02, 2014, 17:11:19 pm
@Aqueb
Skad zdziwienie, ze ND i abp Hoser "znalezli sie nagle" po tej samej stronie co onet?
Dlaczego nagle? :-)
Zawsze byli, od czasu zakonczenia Soboru ;-)
ND jest posoborem dla targetu "moherowego"
Abp Hoser z OD jest posoborem dla targetu "inteligenckiego"

X Lemanski byl trudna proba dla posoboru "inteligenckiego". Zostal bowiem zaatakowany z pozycji bardziej lewicowo-posoborowej.
Proba zmarginalizowania i zajecia miejsca posoboru inteligenckiego nie udala sie Lemanczykom. Zabraklo wiekszego poparcia w ludzie i Rzymie. Ale przyczolek zostal zdobyty. Sily zostana przegrupowane i ofensywa ruszy.

Co do lasandrystow to cale spectrum posoboru ich nie znosi. Zatem koalicja OD z ND i Onetem nie powinna dziwic
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Maja 06, 2014, 22:52:44 pm
Wypowiedź autora - "od czapy" Chce wyjaśnić czytelnikom ND czym są "lefebryści" a zdaje się sam nie wiedzieć. A przejście z tematu Jasienicy na temat "lefebrystów"  Błędów mnóstwo (...) ale i te większe - np. brak sukcesji apostolskiej. Dużo tego wszystkiego tutaj.(...)

Oprócz powyższego listu jaki jest tu zamieszczony (http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7706.msg184923.html#msg184923), trochę innych refleksji i spostrzeżeń jest napisane tu:

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-polska,63/nasz-dziennik-katolicka-gazeta-publikuje-oszczerczy-artykul,11412.html#53560
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Lipca 01, 2014, 12:56:25 pm
Kongregacja ds. Duchowieństwa Stolicy Apostolskiej potwierdziła decyzje abp. Henryka Hosera odnośnie do zdjęcia ks. Wojciecha Lemańskiego z probostwa w Jasienicy oraz zakazu udzielania wypowiedzi mediom.

Jak poinformował rzecznik kurii diecezji warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki, w ramach corocznych zmian personalnych proboszczów i wikariuszy ks. Lemański otrzymał dekret mianujący go kapelanem w Zakładzie Neuropsychiatrycznej Opieki Zdrowotnej dla Dzieci i Młodzieży w Zagórzu. „Tam pojawiła się potrzeba duszpasterska. Wierzymy, że zdolności duszpasterskie ks. Lemańskiego pozwolą z pełnym oddaniem poświęcić się tej posłudze i realizować dalej jego powołanie kapłańskie” – stwierdził Dzieduszycki. Rzecznik poinformował również, że 27 lipca otwarty zostanie zamknięty do tej pory kościół parafialny w Jasienicy. „Pojawiły się tam warunki, które umożliwiają ponowne otwarcie kościoła. Ufając, że jest to zmiana trwała, powiadamiamy o woli otwarcia kościoła parafialnego w Jasienicy pw. Narodzenia Pańskiego 27 lipca 2014 r.” – powiedział rzecznik kurii diecezji warszawsko-praskiej.


Podczas uroczystości abp Henryk Hoser wprowadzi też w funkcję nowego proboszcza ks. Krzysztofa Kozerę.

Radio Watykańskie (http://pl.radiovaticana.va/news/2014/06/30/stolica_apostolska_potwierdzi%C5%82a_wszystkie_decyzje_abp._hosera_w/pol-810364)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 01, 2014, 13:17:50 pm
Cytuj
mianujący go kapelanem w Zakładzie Neuropsychiatrycznej Opieki Zdrowotnej dla Dzieci i Młodzieży w Zagórzu.[/b] „Tam pojawiła się potrzeba duszpasterska. Wierzymy, że zdolności duszpasterskie ks. Lemańskiego pozwolą z pełnym oddaniem poświęcić się tej posłudze

Czy tylko ja odbieram to jako delikatną, acz zabawną kpinę z poziomu intelektualnego ks. Lemańskiego?

Pana skojarzenia to raczej dowód na to, że praca z chorymi dziećmi jest postrzegana jako upokarzająca. W kurii W-wsko Praskiej zapewne też.

Taki mamy poziom hierarchów - pamiętamy zesłanie ks. Małkowskiego do "podziemia" czyli na Cmentarz na Wólce Węglowej.
"Awans" w kurii to tzw. "Dobra Parafia" - blisko Warszawy, bez środowisk chłoporobotniczych, alkoholizmu itp, z dochodowym cmentarzem i "porządnymi" ludźmi. Na takie parafie trzeba sobie za-służyć.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Fideliss w Lipca 01, 2014, 13:46:21 pm
Cytuj
mianujący go kapelanem w Zakładzie Neuropsychiatrycznej Opieki Zdrowotnej dla Dzieci i Młodzieży w Zagórzu.[/b] „Tam pojawiła się potrzeba duszpasterska. Wierzymy, że zdolności duszpasterskie ks. Lemańskiego pozwolą z pełnym oddaniem poświęcić się tej posłudze

Czy tylko ja odbieram to jako delikatną, acz zabawną kpinę z poziomu intelektualnego ks. Lemańskiego?

A mnie to przypomina czasy kiedy podpadniętych aparatczyków partyjnych skazywano na placówkę dyplomatyczną do Ułan Bator.
Przypomina się stare powiedzonko; Maciek chlustał aż ustał.
Tu; zagotował się i ostygł. Czyżby ostygł? To już koniec sprawy?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 01, 2014, 14:07:21 pm
Cytuj
A mnie to przypomina czasy kiedy podpadniętych aparatczyków partyjnych skazywano na placówkę dyplomatyczną do Ułan Bator.

Placówka była pluszowym męczeństwem, dorobieniem i podbiciem dochodu przed emeryturą.

W przypadku x. Lemańskiego lub innego np. rzeczonego x.Małkowskiego, przesunięcia maja charakter kary. Kara ma być dolegliwa i odstraszać potencjalnych naśladowców.

Czym biskupi straszą? Ano pracą z dziećmi chorymi i posługą na cmentarzach. Podobnie niegdyś w Poznaniu, bp. zlokalizował miejsce celebracji Mszy Trydenckiej - w kaplicy szpitala psychiatrycznego.

Chore dzieci, kaplica cmentarna, szpital psychiatryczny - to coś gorszego, nieprzyjemnego. Jeśli podskoczysz biskupowi to trafisz np. do dzieci chorych lub na cmentarz - więc uważaj.
To świadczy o całkowitej bezideowości karzących.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Lipca 01, 2014, 14:08:37 pm
Święte słowa panie Rysiu!
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Fideliss w Lipca 01, 2014, 14:29:03 pm
Cytuj
A mnie to przypomina czasy kiedy podpadniętych aparatczyków partyjnych skazywano na placówkę dyplomatyczną do Ułan Bator.

Placówka była pluszowym męczeństwem, dorobieniem i podbiciem dochodu przed emeryturą.

To prawda, ale szkoda było wypaść z lukratywnego członkostwa w biurze politycznym kumitetu cyntralnego.
W tym przypadku to oczywiście żadne comparatio.
A co jeśli "skazany" odmówi?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: casimirus w Lipca 01, 2014, 18:29:51 pm
No - tak, niby świadczy to o "bezideowości" karzącego, ale powiedzmy "otwartym tekstem": jak powinien potraktować ordynariusz księdza, który wyraźnie nie chce uznać swojego posłuszeństwa?
 Co ordynariusz tak konkretnie powinien zaproponować ks. Lemańskiemu, ale tak, żeby było i "ideowo" i po chrześcijańsku? 
Wyjazd na misje do Iraku? Stanowisko osobistego kapelana Adama Michnika? Emeryturę pięćdziesięciokilkuletniemu zdrowemu chłopu? Co konkretnie?   
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Artur Rumpel w Lipca 01, 2014, 19:34:27 pm
No - tak, niby świadczy to o "bezideowości" karzącego, ale powiedzmy "otwartym tekstem": jak powinien potraktować ordynariusz księdza, który wyraźnie nie chce uznać swojego posłuszeństwa?
 Co ordynariusz tak konkretnie powinien zaproponować ks. Lemańskiemu, ale tak, żeby było i "ideowo" i po chrześcijańsku? 
Wyjazd na misje do Iraku? Stanowisko osobistego kapelana Adama Michnika? Emeryturę pięćdziesięciokilkuletniemu zdrowemu chłopu? Co konkretnie?

Pokutę w ciężkim klasztorze.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 01, 2014, 20:52:52 pm
Cytuj
Pokutę w ciężkim klasztorze.
???
Ma Pan na myśli Sztum? Wronki?

Cytuj
Co konkretnie?
Nie nasza sprawa myśleć za biskupa.

Ale mógłby biskup się zrehabilitować i posłać księdza by odprawiał Tridentinę na Białołęce  :)
... no chyba, że "nie ma już zapotrzebowania"...

Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: genowefa w Lipca 01, 2014, 21:19:44 pm


Jak poinformował rzecznik kurii diecezji warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki, w ramach corocznych zmian personalnych proboszczów i wikariuszy ks. Lemański otrzymał dekret mianujący go kapelanem w Zakładzie Neuropsychiatrycznej Opieki Zdrowotnej dla Dzieci i Młodzieży w Zagórzu.
(http://pl.radiovaticana.va/news/2014/06/30/stolica_apostolska_potwierdzi%C5%82a_wszystkie_decyzje_abp._hosera_w/pol-810364)


Podłość ! Jak oni mogli tym biednym dzieciom coś takiego zrobić !?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 01, 2014, 21:23:45 pm
Cytuj
Podłość ! Jak oni mogli tym biednym dzieciom coś takiego zrobić !?

Spokojnie... jak widać to "materiał mniej wartościowy"
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Lipca 01, 2014, 23:13:33 pm
Cytuj
Ks. Lemański nie krytykował abpa Hosera i Kościół za posoborowe występki, tylko za trzymanie się twardo społecznej nauki Kościoła w sprawach in vitro, czyli w sumie jednego pewnego punktu, o który się do abpa nie można przyczepić

Krytykował i otwarcie mówił za to o innych występkach księży w diecezji. I nie ma co się łudzić, że "beknął" w końcu za jakieś wątpliwości co do nauki moralnej i społecznej KK (to raczej kwestia formy, a nie treści jego wypowiedzi), ale poleciał, bo księża mieli go dość właśnie za wypominania im kasy, fur, bab, dzieci nieślubnych, etc. Sam żył skromnie, więc na niego nic nie mieli. Poza jednym - nie posłuchał przełożonego. Krnąbrny, i to nie pierwszy raz.
Nie bronię tu x.L., bo nie okazał posłuszeństwa, ale strasznie irytuje mnie, że możesz być ostatnim chamem, żyć w luksusach i w konkubinacie, bylebyś siedział cicho i płacił regularnie to, co trzeba - nic ci nie będzie i kariera cię czeka. Tak niestety często u nas bywa. A jak dodamy do tego jeszcze liczne "posoborowe występki", to już tylko Kyrie Eleison zostaje...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 02, 2014, 00:14:51 am
Cytuj
Krytykował i otwarcie mówił za to o innych występkach księży w diecezji. I nie ma co się łudzić, że "beknął" w końcu za jakieś wątpliwości co do nauki moralnej i społecznej KK (to raczej kwestia formy, a nie treści jego wypowiedzi), ale poleciał, bo księża mieli go dość właśnie za wypominania im kasy, fur, bab, dzieci nieślubnych, etc. Sam żył skromnie, więc na niego nic nie mieli. Poza jednym - nie posłuchał przełożonego. Krnąbrny, i to nie pierwszy raz.
Nie bronię tu x.L., bo nie okazał posłuszeństwa, ale strasznie irytuje mnie, że możesz być ostatnim chamem, żyć w luksusach i w konkubinacie, bylebyś siedział cicho i płacił regularnie to, co trzeba - nic ci nie będzie i kariera cię czeka. Tak niestety często u nas bywa. A jak dodamy do tego jeszcze liczne "posoborowe występki", to już tylko Kyrie Eleison zostaje...
   

Zgrabnie Pan to ujął.

Dodać należy jeszcze, że odważne mówienie o rzeczywistości, zawstydza i stawia w sytuacji niekomfortowej posłusznych karierowiczów. Naciskają oni szefa by pyszczącego kolegę wykopał, zniszczył. I nawet jeżeli gdzieś w głębi duszy zgadzają się z nim, to jego postawa powoduje takie wyrzuty sumienia, że czują ulgę gdy kolega zostanie wyrzucony - np. z pracy.

Przykład:
Gdy x. Sergiusz miał prymicje na Karolkowej, podniecenie wiernych doszło do zenitu. Gdy pojawiły się kłody na drodze x. Sergiusza, wierni byli w sytuacji niekomfortowej. Z jednej strony posłuszeństwo kurii z drugiej zrozumienie dla trudnej sytuacji kapłana. Posłuszeństwo zwyciężyło, nawet wpisy na forach wycinano. Kiedy wyrzucono x. na wyspę Wolin, tradycjonaliści W-wscy mogli spokojnie odetchnąć - dysonans zniknął razem ze zniknięciem kapłana. 

Cytuj
strasznie irytuje mnie, że możesz być ostatnim chamem, żyć w luksusach i w konkubinacie, bylebyś siedział cicho i płacił regularnie to, co trzeba - nic ci nie będzie i kariera cię czeka

Ciekawe czy znajdzie się ktoś kto te tematy tabu pociągnie. No ale jak pociągnie to będzie nieposłuszny i tak w koło Macieju.
Gdzie jest granica posłuszeństwa?

Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Lipca 02, 2014, 10:30:39 am
Z klerykalizmu to myślałem, że na FK już wiele lat temu się wyleczyliśmy. Potrafimy patrzeć trzeźwo i sutanna/habit nam nic nie przesłania...
I gratuluję wnioskowania.

I tak, trochę lat spędziłem wewnątrz struktur hierarchicznych KK, więc trochę wiem, jak to wszystko działa (nie wszyscy i nie wszędzie oczywiście). Wystarczy porozmawiać prywatnie z jakimś księdzem, który będzie chciał być szczery. Nie jest najgorsze, że ktoś coś robi, ale że o tym mówi głośno. To złamanie solidarności korporacyjnej jest najbardziej okropne. Bo to wygląda trochę jak z aferą taśmową. Nie jest ważne, o czym gadają - ważne, że ktoś ich śmiał podsłuchiwać.
Nie jest to clou tego, co robił xLemański. Jest to aspekt poboczny tej sprawy, ale chciałem zwrócić na to uwagę.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lipca 02, 2014, 11:50:41 am
Ale mógłby biskup się zrehabilitować i posłać księdza by odprawiał Tridentinę na Białołęce  :)
... no chyba, że "nie ma już zapotrzebowania"...
Chciał by Pan x.Lemańskiego głoszącego kazania na tridentinie???
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Lipca 02, 2014, 12:34:25 pm
Cytuj
Ks. Lemański nie krytykował abpa Hosera i Kościół za posoborowe występki, tylko za trzymanie się twardo społecznej nauki Kościoła w sprawach in vitro, czyli w sumie jednego pewnego punktu, o który się do abpa nie można przyczepić

Krytykował i otwarcie mówił za to o innych występkach księży w diecezji. I nie ma co się łudzić, że "beknął" w końcu za jakieś wątpliwości co do nauki moralnej i społecznej KK (to raczej kwestia formy, a nie treści jego wypowiedzi), ale poleciał, bo księża mieli go dość właśnie za wypominania im kasy, fur, bab, dzieci nieślubnych, etc. Sam żył skromnie, więc na niego nic nie mieli. Poza jednym - nie posłuchał przełożonego. Krnąbrny, i to nie pierwszy raz.
Nie bronię tu x.L., bo nie okazał posłuszeństwa, ale strasznie irytuje mnie, że możesz być ostatnim chamem, żyć w luksusach i w konkubinacie, bylebyś siedział cicho i płacił regularnie to, co trzeba - nic ci nie będzie i kariera cię czeka. Tak niestety często u nas bywa. A jak dodamy do tego jeszcze liczne "posoborowe występki", to już tylko Kyrie Eleison zostaje...
Jakieś źródło?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Lipca 02, 2014, 12:36:48 pm
Dobra, dobra. Ten ksiądz sam był ultraposoboruchem, ekumenistą i filosemitą(delikatne powiedziane). Miał dość poważne odchyły emocjonalne i problemy z mówieniem prawdy(sugerowanie molestowania przez abpa Hosera). Podał do sądu szkołę, w której uczył wcześniej religii, lubi się kłócić. Tak swoją drogą, ciekaw jestem, czy koszty rozprawy sądowej pokrył ten przeskromny, ubogi kapłan z własnej kieszeni(nie wiem, może dorabiał na nockach w fabryce), czy z pieniędzy parafialnych.
To taka wersja ks. Natanka, tylko lewacko-syjonistyczna i bardziej zacietrzewiona.
Bardzo ciekawe. Źródła?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Lipca 02, 2014, 12:41:43 pm
I tak, trochę lat spędziłem wewnątrz struktur hierarchicznych KK, więc trochę wiem, jak to wszystko działa (nie wszyscy i nie wszędzie oczywiście). Wystarczy porozmawiać prywatnie z jakimś księdzem, który będzie chciał być szczery. Nie jest najgorsze, że ktoś coś robi, ale że o tym mówi głośno. To złamanie solidarności korporacyjnej jest najbardziej okropne. Bo to wygląda trochę jak z aferą taśmową. Nie jest ważne, o czym gadają - ważne, że ktoś ich śmiał podsłuchiwać.
Dlaczego tak jest? Dlaczego najważniejsza jest zmowa milczenia?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Lipca 02, 2014, 13:23:41 pm
Ks. Lemanski na pewno nie jest idealem liturgicznym, nie ma idealnego charakteru (zasygnalizowana wczesniej sklonnosc do klotni), jego poglady moga byc dla wielu nie do przyjecia (czego ja nie oceniam - stosunek do Zydow, in vitro itd), ale z punktu widzenia pewnego obecnego modelu Kosciola nie byl/jest zlym ksiedzem - wydaje sie, ze nie "lecial" na pieniadze, nie mozna mu niczego zarzucic na plaszczyzie moralnej. Zgrzeszyl nieposluszenstwem wobec swojego biskupa (bez ocen zachowania tegoz biskupa i jego wspolpracownikow), ale jego najwiekszym bledem z punktu widzenia koscielnych przelozonych bylo glosne mowienie o sprawach, o ktorych sie w Kosciele glosno nie mowi a o ktorych wszyscy wiedza, ale kazdy sie boi czegokolwiek ruszac, bo wie, ze to moze bardzo smierdziec.
Mnie to niesamowicie martwi (choc staram sie nie zamartwiac z powodu spraw, na ktore nie mam zadnego wplywu), bo wewnetrzna sytuacja w Kosciele (mysle szczegolnie o relacjach miedzy ksiezmi, o relacjach biskup-ksieza itd) jest coraz bardziej groteskowa. Widac, jak sie wszystko zmienia i ilu rzeczy sie nie da ukryc, ale publicznie trzeba mowic, ze winni sa tylko inni a ksieza, biskupi itd sa idealni a jesli ktos krytykuje wlasnie pewne relacje w Kosciele, to jest najwiekszym wrogiem i czescia zmasowanego ataku.
Taka sytuacja nawet w warstwie opinii sie radykalizuje w mysl zasady wahadla: im bardziej Kosciol sie broni poprzez atak, tym bardziej jest krytykowany owszem przez pewne nieprzychylne osrodki, ale z drugiej strony tym bardziej zniecheca (czesto skutecznie) tych, ktorzy sa naprawde szczerze wierzacy, a ktorzy nie slabna w gorliwosci dlatego, ze widza niepokojace rzeczy w samym Kosciele czy miedzy ksiezmi, ale wlasnie dlatego, ze widza i czuja, ze ci, ktorzy powinni byc odpowiedzialni za Kosciol, nie tylko udaja, ze nie widza problemow, ale atakuja tych, ktorzy na pewne problemy zwracaja uwage i czesto maja racje.
Prosze zauwazyc, ze np. w Polsce lewica zawsze grala karta Kosciola, bo wiedziala, ze spoleczenstwo jest w znacznej mierze bardzo antyklerykalne. Wspolczesnie nowe ruchy (;))polityczne tez wykorzystuja te sama karte antyklerykalizmu, tylko powiedzmy sobie szczerze: polski antyklerykalizm nie spadl z ksiezyca, nie jest nawet protestem przeciwko nauczaniu Kosciola w takich czy innych sprawach, ale jest odpowiedzia na postawe duchowienstwa (nie tylko moralna, ale moze nawet bardziej ludzka albo raczej bez-ludzka). To bedzie straszne, co napisze, ale czasem mam wieksza sympatie do tych, ktorzy mowia o Kosciele zle, ale w jakims sensie szczerze (choc mnie to boli, bo czuje, ze mi sie przy okazji tez dostaje) niz do falszywie uswieconych kaplanow czy biskupow, ktorzy sie zachowuja/udaja jakby byli slepi/glupi i jakby faktycznie przyszli z innego swiata.
Groteskowe jest to, ze w relacjach ksiezy miedzy soba i w samym ich prywatnym zyciu nie ma czesto zadnej wiary (w lepszym wypadku jest to dobre wypelnianie swoich obowiazkow, w gorszym - niestety czestszym - wyciaganie pieniedzy i zenujacy poziom liturgiczno-kaznodziejsko-ludzki), ale jeszcze bardziej groteskowe jest to, kiedy tacy ludzie bez zadnej duchowosci i w ogole rozeznania w sprawach teologicznych czy jakichkolwiek innych zwiazanych z Kosciolem mowia na przyklad o atakach na Kosciol i ludzi wierzacych, "jakich jeszcze nasza ojczyzna w swojej tysiacletniej historii nie widziala". Przeciez to jest zenada. Nie twierdze, ze wszystkie brudy trzeba prac publicznie, ale trzeba chciec choc minimalnie pewne sytuacje zauwazac, bo w dzisiejszych czasach sie ich juz nie da ukryc albo inaczej - predzej czy pozniej to wyjdzie na jaw a wtedy bedzie jeszcze gorzej.
Kiedys stwierdzilem (chyba nawet na tym forum), ze albo Kosciol sie sam naprawi i uzdrowi wewnetrznie (nie chodzi w zadnym wypadku o zmiane nauczania, ale wlasnie o naprawe relacji miedzy duchowienstwem), albo wszystko sie zawali i wtedy zostana i wsrod ksiezy, i wsrod wiernych ci naprawde wierzacy. I coraz bardziej sie przekonuje, ze chyba bardziej prawdopodobny jest ten drugi scenariusz. Srodowisko kaplanskie jest w rzeczywistosci tak zezarte nawet nie przez niemoralnosc czy chciwosc (choc przez to oczywiscie tez), ale przez niewiare, karierowiczostwo, pyche, arogancje i PROSTACTWO, ze bez wstrzasu nie jest w stanie sie samo naprawic. A to rzutuje na postrzeganie Kosciola i wiary.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Lipca 02, 2014, 13:31:02 pm
Nie bronię tu x.L., bo nie okazał posłuszeństwa, ale strasznie irytuje mnie, że możesz być ostatnim chamem, żyć w luksusach i w konkubinacie, bylebyś siedział cicho i płacił regularnie to, co trzeba - nic ci nie będzie i kariera cię czeka. Tak niestety często u nas bywa. A jak dodamy do tego jeszcze liczne "posoborowe występki", to już tylko Kyrie Eleison zostaje...
W gruncie rzeczy nie znam polskiego kaplanskiego srodowiska, bo sie w nim w ogole nie obracam, czasem sie spotkam z kims sensownym a czasem z mniej sensownym;), ale to, co zostalo napisane powyzej doskonale opisuje polityke personalna w Kosciele (i obawiam sie, ze nie tylko w Polsce). Dodalbym do tego bezideowosc - im mniej jakis ksiadz o Kosciele wie i mniej sie zajmuje teologia, wiara i liturgia, tym jest lepszy. (Dlatego niech nas nie dziwi poziom liturgiczny, na ktory czesto narzekamy, bo odpowiedz mamy. Jesliby sie jakis ksiadz za bardzo zajmowal przykladowo liturgia i podkreslal jej znaczenie w zyciu parafii i Kosciola, troszczyl sie o muzyke liturgiczna, o szaty, o wyposazenie kosciola a nie tylko o dodawanie kolejnych kiczowatych figurek, to juz bylby niebezpieczny, bo bylby inny, dziwny - moze tez dlatego, ze bylby wyrzutem sumienia dla innych, ale krotkotrwalym wyrzutem sumienia, bo wyrzuty sumienia trzeba usuwac;)).

Przy okazji napisze, ze szeregowy ksiadz w diecezji (i znowu - nie tylko w Polsce) jest nikim.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 02, 2014, 13:34:41 pm
Bóg zapłać za te słowa.
Wydrukować i w ramki.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Lipca 02, 2014, 14:25:27 pm
I [może] właśnie tak bardzo nienawidzą trydentów. Bo są wyrzutem sumienia.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 02, 2014, 15:22:10 pm
I [może] właśnie tak bardzo nienawidzą trydentów. Bo są wyrzutem sumienia.

Z trydentami kurie sobie łatwo radzą bo trydenty są zakładnikami swojego posłuszeństwa.
A katolewica nie jest zakładnikiem "dogmatu" posłuszeństwa.

Dlatego też trydenty nienawidzą (nie bójmy się tego słowa) katolewicy bo ta ma odwagę mówić.

I tak (nie oceniając x. L.) x. Lemański stał się dla tradycjonalistów kozłem ofiarnym, przyczyną wszelkiego zła w Kościele. Przy tej okazji, trydenty - zazwyczaj milcząco-posłuszni, mogli dać upust protestom. Protestom jakie trzeba było podnosić gdy likwidowano grupy Motu Proprio, przenoszono kapłanów lub zsyłano.

Im większy tchórz tym mocniej wyżywa się na x.Lemańskim, podlizując się tym samym kurii. (Kurii która lizusami i tchórzami gardzi - i słusznie)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Lipca 02, 2014, 15:57:19 pm
To niech sie trydenty odezwa - i tak nie maja nic do stracenia.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Lipca 02, 2014, 16:34:22 pm
Święty niepokój?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Lipca 02, 2014, 20:13:40 pm
Święty niepokój?
Kalambury tworzy Pan inteligentne :)
Ale jeżeli mają one "usprawiedliwić", "dokatoliczyć" zwykłą prośbę o Mszę św. to znaczy, że kondycja wiernych jest ...zła.

To niech sie trydenty odezwa - i tak nie maja nic do stracenia.
Pierwsza część wypowiedzi Księdza jest naiwna  ;) , druga zaś do bólu prawdziwa.

Była szansa na zbudowanie ruchu wiernych za czasów pontyfikatu Benedykta XVI.
Wtedy jednak wszelkie prośby wiernych o wsparcie kierowane do tzw. "naszych" np. polityków, dziennikarzy były zbywane. Wszelkie komunikaty o kłopotach z Mszą, usuwaniem księży też były blokowane (czego dowodem są archiwa fk, fr oraz te prywatne z do dziś nieopublikowaną korespondencją z b-pami, lewo i prawobrzeżnej W-wy).
Gdy dodamy do tego niski poziom aktywności społecznej w Polsce, mamy pełny obraz.

W końcu wierni to tylko kopia lokalnego Kościoła hierarchicznego, którego kondycję tak trafnie Ksiądz opisał.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Lipca 02, 2014, 20:30:03 pm
Proszę Księdza Paulussa,
liczyłem na Księdza głos...
...i mogę powiedzieć, że nic dodać, nic ująć. Właśnie o to mi chodziło.  :D

Panie Kefasz,
jeśli pyta Pan o źródła co do tego, co mówił o postępowaniu innych księży x.Lemański, to ja tę wiedzę czerpałem z zapisów na jego blogu. Np. taki oto wpis:
http://wojciechlemanski.natemat.pl/71235,kto-okrada-nasz-kosciol (http://wojciechlemanski.natemat.pl/71235,kto-okrada-nasz-kosciol)

Oczywiście, może on to wszystko zmyślił i łże, ale moje doświadczenia są takie, że uważam to za jak najbardziej prawdziwe. NIc a nic w tym temacie już mnie nie zdziwi.

Cytuj
Dlaczego tak jest? Dlaczego najważniejsza jest zmowa milczenia?
To są bardzo dobre pytania.
Przecież zwykle potępia się taką sytuację (zmowa, źle rozumiana solidarność korporacyjna) u lekarzy czy prawników... trochę jest o tym we wpisie x.Paulussa.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Lipca 22, 2014, 20:58:47 pm
Od poniedziałku 28 lipca ks. Wojciech Lemański przyjmie posługę w Centrum Neurologii i Dzieci i Młodzieży w Zagórzu - powiedział KAI Mateusz Dzieduszycki, rzecznik prasowy diecezji warszawsko-praskiej. Ma on nadzieję, że to pozytywne zakończenie kontrowersji między dotychczasowym proboszczem Jasienicy z jego przełożonym, abp Henrykiem Hoserem.

http://www.fronda.pl/a/mateusz-dzieduszycki-dla-frondapl-o-ks-lemanskim-na-przystanku-woodstock-jak-to-pogodzi-z-zakazem-wystapien-w-mediach,39802.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 01, 2014, 12:46:53 pm
Ks. Wojciech Lemański po usunięciu go z funkcji proboszcza w Jasienicy stale szuka pocieszenia w ramionach niezwykle przychylnych mu liberalno-lewicowych mediów. Tym razem został zaproszony na Przystanek Woodstock, gdzie wystąpił w roli bohatera szeroko komentującego sprawy Kościoła, wiary i polityki.

- Biskupi się nie zmienią. Powiem brzydko. Muszą wymrzeć.

http://www.pch24.pl/madrosci-ks--lemanskiego--biskupi-musza-wymrzec-,24577,i.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Sierpnia 01, 2014, 13:02:23 pm
Ks. Wojciech Lemański po usunięciu go z funkcji proboszcza w Jasienicy stale szuka pocieszenia w ramionach niezwykle przychylnych mu liberalno-lewicowych mediów. Tym razem został zaproszony na Przystanek Woodstock, gdzie wystąpił w roli bohatera szeroko komentującego sprawy Kościoła, wiary i polityki.
Ja tez bym mogl ciekawe rzeczy powiedziec na temat Kosciela i tego, co sobie o pewnych sprawach mysle;).

Widac, ze facet po prostu sie chce zemscic albo naprawde ma poczucie, ze go hierarchiczny Kosciol w postaci jego biskupa potraktowal niesprawiedliwie. Nie chce oceniac, ale mam wrazenie, ze ks. Lemanski nie wyroznial sie jakos wyjatkowo negatywnie na tle innych polskich ksiezy a jego najwiekszym grzechem byl upor i trudny charakter.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Sierpnia 01, 2014, 13:05:15 pm
- Biskupi się nie zmienią. Powiem brzydko. Muszą wymrzeć.
http://www.pch24.pl/madrosci-ks--lemanskiego--biskupi-musza-wymrzec-,24577,i.html
Ha ha ha, to jest akurat prawda ;D ;D ;D. Tylko, ze na ich miejsce przyjda tacy sami, bo to beda ich sekretarze, kanclerze, rektorzy seminariow, kurialisci itd.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: konzeb30 w Sierpnia 01, 2014, 13:13:34 pm
O Lemańskim powiem jako osoba z tejże diecezji i postać mająca przekazy od kolegów z lat seminaryjnych. Lemański kłócił się z wszystkimi po to aby się pokłócić, z kimś codziennie(jakiś rektor, czy ktoś inny nie pamiętam teraz).
Koledzy z seminarium wykonywali po 100 telefonów do niego żeby dał sobie spokój a on upiera się że te posłuszeństwo wobec biskupa to jest tylko umowne(czy jakoś tak).
Moim przyjacielem jest ks. senior pierwszy jego proboszcz. Najgłupszy wikary z wszystkich w karierze jakich miał, ojciec komunista, matka psychiczna więc się proboszcz nie dziwił że z niego nic dobrego nie wyrosło.
Ks. Lemański to już drugi ks. który po wyjeździe na wschód (Białoruś?) zwariował a drugi ks. o którym myślę też jest z seminarium archidiecezji. :(
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Fideliss w Sierpnia 01, 2014, 18:08:23 pm
ojciec komunista, matka psychiczna więc się proboszcz nie dziwił że z niego nic dobrego nie wyrosło.


Potwierdza to moją niezachwianą wiarę w genetykę. Like father, like son.
A przy okazji; zawsze nurtowało mnie pytanie ilu wiernych traci wiarę na skutek takich księży, łagodnie mówiąc,  nieudaczników.
Dotyczy to zwłaszcza prowincji. W dużym mieście mogę sobie zmienić kościół i nie trzymać się parafii. W małych miejscowościach
z jednym kościołem jeśli trafi się taki nieudany kapłan - tragedia.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Sierpnia 01, 2014, 19:25:23 pm
- Biskupi się nie zmienią. Powiem brzydko. Muszą wymrzeć.
http://www.pch24.pl/madrosci-ks--lemanskiego--biskupi-musza-wymrzec-,24577,i.html
Ha ha ha, to jest akurat prawda ;D ;D ;D. Tylko, ze na ich miejsce przyjda tacy sami, bo to beda ich sekretarze, kanclerze, rektorzy seminariow, kurialisci itd.
Powiem wiecej, to jest od kilku lat powtarzany pewnik na forum krzyz.

@Konzeb
Prosze zapytac swojego proboszcza i innych kolegow xLemanskiego z seminarium, ktorzy bohatersko racza Pana historyjkami z seminarium, gdzie sa krucyfiksy oltarzowe u nich w kosciolach.
Powiem szczerze, krytykowac x.L. maja prawo tacy ksieza jak: x.Orzeszko, x.Konstantyn, i inni ktorzy maja ...no charakter.

Nie lubie takich "klasowych kolegow" , ktorzy pokazujac palcami kolege krzycza: "pszepani dobrze, ze Lemanski dostal dwoje z zachowania, pszepani a jego tata ma brudne uszy." - o takich "kolegach" odrazajacych moralnie mowi sie "mendy".
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Sierpnia 01, 2014, 20:11:47 pm
Dochodzimy tu znowu do tego samego. Co z tego, ze pojadą inni księża po x.Lemańskim? Dla mnie nie są nic a nic lepsi. Uskuteczniają posoborowie, a jedyna różnca, to to, że siedzą cicho, kiedy trzeba, bo wiedzą, że się to opłaca. Nie trzeba myśleć, trzeba się podlizywać temu, komu trzeba. Mogą robić, co chcą i jak chcą i kiedy chcą, byle nie nadepnąć na odcisk jakimś grubszym diecezjalnym misiom. I tyle.
Zgadzam się z p.Rysiem, że pierwsi uprawnieni do krytyki postawy x.Lemańskiego są tacy kapłani, jak wspomniał. Którzy nie boją się okazywać miłości do tradycyjnej liturgii i doktryny katolickiej, nawet jeśli ryzykują swoją postawą znajomości, wpływy, tzw. dobrą opinię, ewentualne synekury. Zna ktoś takich księży z tamtej diecezji?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Sierpnia 01, 2014, 22:47:44 pm
Jakies zyciowe doswiadczenie mamy (nawet my mlodzi :P) i wiemy, ze nic nie jest czarno-biale w ludzkich ocenach. Pewnie ci "koledzy" ks. L. jakas racje maja, ale dla niektorych juz to, ze ktos ma odwage wypowiedziec wlasne zdanie, jest przejawem nieposluszenstwa i klotliwego charakteru - znowu dochodzimy do punktu wyjscia: niewazne, jaki ksiadz jest, wazne, zeby siedzial po cichu. Nie twierdze, ze tak jest w tym przypadku, ale czesto ci, ktorzy kogos krytykuja za jego niebezpieczne poglady, nie robia tego nawet z powodu zazdrosci, ale po prostu sie im w glowie nie miesci, ze ktos moze miec inny poglad i jeszcze go wyrazac glosno - inny prawie zawsze znaczy dziwny i niebezpieczny. W srodowisku ksiezowskim takie podejscie jest spotykane jeszcze czesciej niz w innych srodowiskach. Pisalem wyzej/nizej, ze to dotyczy wszystkiego, co burzy spokojne i nudne wody ksiezowskiego swiatka: od Tridentiny poczynajac na papiezu Franciszku konczac;).

Z wlasnych obserwacji wiem, ze dla proboszcza najlepszym wikarym jest ten, ktory wykonuje bez zajakniecia wszystko, nawet to, czego proboszcz nie ma prawa wymagac. Najgorszym natomiast wikarym jest ksiadz, ktory ma odwage chocby przypomniec, ze cos nie nalezy do jego obowiazkow albo ze nie jest niewolnikiem. Wiec opinie ktoregos z bylych proboszczow o ks.L traktowalbym jako jedna z wielu relacji roznych osob, i to wcale nie najwazniejsza albo najbardziej obiektywna. Ksieza w wiekszosci niestety obiektywizmem nie grzesza.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 01, 2014, 22:56:48 pm
(http://www.pch24.pl/public/files/Lemaski_cytat.png)

Ta wypowiedź podciągnieta pod Kodeks:

Kodeks Prawa Kanonicznego św. Jana Pawła II z 1983 r. precyzuje: Kan. 1373 - Kto publicznie wzbudza niechęć lub nienawiść podwładnych względem Stolicy Apostolskiej lub ordynariusza z powodu jakiegoś aktu władzy lub posługi kościelnej albo prowokuje podwładnych do nieposłuszeństwa wobec nich, winien być ukarany interdyktem lub innymi sprawiedliwymi karami.

http://www.pch24.pl/madrosci-ks--lemanskiego--biskupi-musza-wymrzec-,24577,i.html

Jakże bardziej wymowne i dosadne od słów o biskupach, którzy "muszą wymrzeć" sa słowa o wartościach, dla których trzeba poświęcić wszystko inne: "Wolność. Godność. Dobre imię. Szacunek dla jego tożsamości, odrębności. Dla jego wyborów."
Przekaz całkowicie  laicki, obcy chrześcijaństwu, w sprzeczności z Ewangelią, która każe umierać, stracić życie, wolność, dobre imię, szacunek - dla Chrystusa,  wszystkie te wartości trzeba czasem złożyć jako ofiarę połączoną z Ofiarą Krzyża.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Sierpnia 01, 2014, 23:34:48 pm
Calkowita zgoda z x Paulussem i p. Superfluusem.

@Anna M

Pod wszystkie paragrafy i uwagi koncowe Pani wypowiedzi (o laickim charakterze wypowiedzi x. L.) ...podpada wiekszosc posoborowych biskupow, wystarczy poczytac ich wypowiedzi, zwlaszcza ostatnie "10 franciszkowych przykazan". Mozna skazac cale posoborowie z przelozonym x. L. Na czele :-)

Tylko, ze x. L. Latwo przykopac bo chlopak lezy na lopatkach.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Sierpnia 02, 2014, 01:18:04 am
Tylko, że sam sie wyłożył na te łopatki. Dwóm panom nie da się służyć. Lemański próbował, ale się nie udało.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Major w Sierpnia 02, 2014, 07:37:59 am
My tradycjonaliści wiele razy wypowiadaliśmy się przeciw np biskupom. Nigdy przeciw nauce Kościoła.
Ma rację ks. Pauluss że dobry ksiądz czy kleryk w seminarium to tzw. BMW.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 02, 2014, 09:46:34 am
To prawda. Na początku x. Lemański wskazywał jakieś nieprawidłowości w dekanacie. Od tego się zaczęło. Czy już to wyjaśniono? Raczej zamieciono pod dywan znająć realia. Lub awansowano winnych na wyższe stanowiska. Znam takie przypadki z jednej archidiecezji. Zamiast ukarać księdza mającego jawnie kochankę to gdy sprawa wyszła na jaw, przeniesiono go z tej parafii do innego miasta. Mianowano prałatem i dziekanem. Oczywiście poszedł tam z ,,asystentką".
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Sierpnia 02, 2014, 11:03:34 am
Tylko, że sam sie wyłożył na te łopatki. Dwóm panom nie da się służyć. Lemański próbował, ale się nie udało.

X Lemanskiemu dwom panom sluzyc sie nie udalo.
Ale juz  x. Bp.Hoserowi obsluzyc: humanizm, prawoczlowieczyzm, ekumenizm, odmowic grupie skażacej sie do Watykanu w sprawie Mszy Wszechczasow - czyli panie Szkielecie - udalo sie  :)
I jeszcze go tzw. Tradycjonalisci koncesjonowani bronili i nikt mu panow, ktorym sluzy nie liczy.

Co wolno wojewodzie to nie tobie x. Lemanski.
X. Lemanski to taki x. Natanek tylko z odchylką w inną stronę.

PS
Tak wakacyjnie - ogórkowo

Ciekawe, ze jeden z najbardziej posoborowych, stręczący OD, judeochrzescijanstwo, odmawiajacy Starej Mszy, olewajacy skargi do Rzymu, zaprzyjaźniony z pisowska lewicą laicką ( typu Wildstein ) biskup jest zawziecie broniony przez Tradycjonalistow koncesjonowanych.
Moze to ostatnie slowo wszystko wyjasnia :)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 02, 2014, 11:19:15 am
@rysio

Tak, mozna powiedzieć, że o laickim charakterze wypowiedzi podpada wielu posoborowych biskupow, kaplanów,  wystarczy poczytac ich wypowiedzi, ale ... jak tak zaczną wszyscy robić i głosić, zwłaszcza w takich środowiskach jak Woodstock (antykatolicka impreza) to co z tego wyjdzie? Ks. L i tak już za duzo powiedział odnośnie nauki Kościola, np. o in-vitro.

Ja nie znam tego ks. i na niego nie nalatuję, ale nie mówimy tu o wszystkich biskupach, księżach, tylko konkretnie o nim. A to, że obecnie Kościoł jest bardzo chory, to nie da się ukryć. Kryzys biskupów, kryzys kapłanów i kryzys Kościoła. W nie jednym brak jednolitości w nauczaniu, w wypowiedziach kapłanów. Co daleko szukać, ostatnio pisalismy o egzorcystach, jeden mówi, że kamień z Medjugorie słuzy mu przy egzorcyzmach, drugi zachwala "objawienia" a z kolei inny biskup mówi, ze to szatańskie mamienie. I bądź mądra zdezorientowana owieczko.  :(


edit --> a odnośnie kryzysu jaki przechodzi Kościół, tu jest doskonały przykład, wypowiedź kardynała:

http://www.pch24.pl/niech-wasza-mowa-bedzie--tak--tak--nie--nie,24582,i.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Sierpnia 02, 2014, 13:16:59 pm
[quote auth r=Anna M link=topic=7706.msg189464#msg189464 date=1406971155]
@rysio

Tak, mozna powiedzieć, że o laickim charakterze wypowiedzi podpada wielu posoborowych biskupow, kaplanów,  wystarczy poczytac ich wypowiedzi, ale ... jak tak zaczną wszyscy robić i głosić,
[/quote]

No i głoszą Pani Anno, głoszą,
Zgadzam się z Panią, tylko dziwnie jakoś watki o biskupach szkodnikach urywają się a watki o x.L dlugie są jak papier toaletowy a wyżywają się w nich przeważnie ci, którym zabrakło odwagi napisać skargę do ED ( tylko wszystkich do tego wirtualnie zachęcaja jak Pan J.)

Np. Bp. Michalik lansowany przez Kolegow, piszacych politykow i redaktorow Christianitas, pomimo zwalczania Mszy Wszechczasow i gadania piramidalnych nieprzemyslanych kompromitujacych Kosciół głupot.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 02, 2014, 14:18:43 pm
Rzecznik Prasowy Przystanku Jezus,  Robert Kościuszko wydał oświadczenie w sprawie wypowiedzi ks. Lemańskiego:

Ks. Lemański nie był gościem Przystanku Jezus

http://gosc.pl/doc/2106291.Ks-Lemanski-nie-byl-gosciem-Przystanku-Jezus
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Sierpnia 03, 2014, 09:33:38 am
Ciekawe też, że istnieją 2 wersje wypowiedzi x.Lemańskiego. Jedna - taka, jaką przytoczyła p.Anna. I druga - w której mówi on, że jego seminaryjny kolega, dziś biskup jednej z diecezji, tak mówił, że "biskupi muszą wymrzeć" (a to było powiedziane w kontekście zmian posoborowych).
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 03, 2014, 11:29:23 am
Jest komunikat rzecznika prasowego diecezji warszawsko-praskiej.

Wypowiedzi ks. Lemańskiego nie pozostaną bez konsekwencji

Jeśli potwierdzą się skandalizujące wypowiedzi ks. Wojciecha Lemańskiego, które wedle doniesień prasowych miały paść na Przystanku Woodstock, to spotka się to „ze zdecydowaną reakcją i konsekwencjami” - zapowiada rzecznik prasowy diecezji warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki.

Prezentujemy komunikat rzecznika prasowego diecezji warszawsko-praskiej:

Doniesienia prasowe prezentujące wystąpienie księdza Wojciecha Lemańskiego na organizowanym przez pana Jerzego Owsiaka Przystanku Woodstock przynoszą zaskakujące informacje. Jeśli miałoby okazać się prawdą, że ksiądz Wojciech Lemański mówił tam młodzieży o tym, że „biskupi muszą wymrzeć”, że namawiał młodych do wychodzenia z kościołów na znak protestu w trakcie Mszy Świętej, jeśli potwierdzą się inne skandalizujące wypowiedzi, które wedle doniesień prasowych miały tam paść, to postępowanie takie - niegodne kapłana Kościoła Katolickiego - spotka się ze zdecydowaną reakcją i konsekwencjami.

Przed podjęciem decyzji sprawa ta zostanie najpierw wyjaśniona i zweryfikowana.

Mateusz Dzieduszycki


http://www.pch24.pl/wypowiedzi-ks--lemanskiego-nie-pozostana-bez-konsekwencji-,24606,i.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Sierpnia 03, 2014, 14:04:09 pm
Tu można posłuchać całości spotkania z x.Lemańskim na Woodstocku.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/12,103168,16419351,Woodstock_2014__Calosc_rozmowy_z_ks__Lemanskim.html#16419320 (http://www.tokfm.pl/Tokfm/12,103168,16419351,Woodstock_2014__Calosc_rozmowy_z_ks__Lemanskim.html#16419320)


Posłuchałem całości. Inkryminowany fragment jest w IV części nagrania od 13:50. Jednak nie brzmi to tak, jak powszechnie podawano.
Myślę, że x.Lemański chyba się z tego będzie w stanie wytłumaczyć, bo nie z takich rzeczy już wychodził obronną reką...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: porys w Sierpnia 03, 2014, 15:30:39 pm
A ktoś mi powie od czego sprawa ks. Lemańskiego się zaczęła? Bo nie chce mi się się czytać całego wątku. Ks. Lemański (poza swoją judeofilią) nie był chyba jakoś specjalnie lewicowy (za samo chodzenie w sutannie już wielu katolickich oczach dostaje plusa). Mnie to wygląda na jakiś jego problem psychiczny (z ciągłym szukanie sobie wrogów) niż rzeczywistą herezję, czy schizmę.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Sierpnia 03, 2014, 15:42:50 pm
Tu można posłuchać całości spotkania z x.Lemańskim na Woodstocku.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/12,103168,16419351,Woodstock_2014__Calosc_rozmowy_z_ks__Lemanskim.html#16419320 (http://www.tokfm.pl/Tokfm/12,103168,16419351,Woodstock_2014__Calosc_rozmowy_z_ks__Lemanskim.html#16419320)


Posłuchałem całości. Inkryminowany fragment jest w IV części nagrania od 13:50. Jednak nie brzmi to tak, jak powszechnie podawano.
Myślę, że x.Lemański chyba się z tego będzie w stanie wytłumaczyć, bo nie z takich rzeczy już wychodził obronną reką...

Warto posłuchać od początku.
Właściwie to zwykły posoborowizm bez ekscesów.
Gładko mówi. Problem w tym, że mówi prawdę o stosunkach wewnętrznych w Kosciele. Np. o zazdrosci biskópów względem Owsiaka. (Taka sama zazdrość jest i była w stosunku do o.T.Rydzyka - człowieka niekwestionowanego sukcesu. Pamiętamy wszyscy jak abp Glemp mówił, że wierni z W-wy powinni słuchać i wspomagać ;) "swoje" radio, lokalne)
Krytykuje dostosowanie prawa pozytywnego do Prawa Bozego, ale korekty ustawy antyaborcyjnej nie chcą też biskupi, tak jak nie chcą Christianitas, bo to sprzeczne z Soborem.

Trzeba przyznać, ma posoborowie problem. Bo x. Lemański właściwie jest zwykłym posoborowcem, tylko odważniejszym.
Czasami piętnuje rzeczy, które na forum krzyż też były piętnowane tylko zn acznie ostrzej ;D.

Tak więc warto wysłuchać cz. I. - mówi jak zwykły ... Dominikanin z mszy tzw. "19-stki" dla studentów.

PS
A wrogów ma gdyż albowiem:
Cytuj
Jakies zyciowe doswiadczenie mamy (nawet my mlodzi :P) i wiemy, ze nic nie jest czarno-biale w ludzkich ocenach. Pewnie ci "koledzy" ks. L. jakas racje maja, ale dla niektorych juz to, ze ktos ma odwage wypowiedziec wlasne zdanie, jest przejawem nieposluszenstwa i klotliwego charakteru - znowu dochodzimy do punktu wyjscia: niewazne, jaki ksiadz jest, wazne, zeby siedzial po cichu. Nie twierdze, ze tak jest w tym przypadku, ale czesto ci, ktorzy kogos krytykuja za jego niebezpieczne poglady, nie robia tego nawet z powodu zazdrosci, ale po prostu sie im w glowie nie miesci, ze ktos moze miec inny poglad i jeszcze go wyrazac glosno - inny prawie zawsze znaczy dziwny i niebezpieczny. W srodowisku ksiezowskim takie podejscie jest spotykane jeszcze czesciej niz w innych srodowiskach. Pisalem wyzej/nizej, ze to dotyczy wszystkiego, co burzy spokojne i nudne wody ksiezowskiego swiatka: od Tridentiny poczynajac na papiezu Franciszku konczac;).

Z wlasnych obserwacji wiem, ze dla proboszcza najlepszym wikarym jest ten, ktory wykonuje bez zajakniecia wszystko, nawet to, czego proboszcz nie ma prawa wymagac. Najgorszym natomiast wikarym jest ksiadz, ktory ma odwage chocby przypomniec, ze cos nie nalezy do jego obowiazkow albo ze nie jest niewolnikiem. Wiec opinie ktoregos z bylych proboszczow o ks.L traktowalbym jako jedna z wielu relacji roznych osob, i to wcale nie najwazniejsza albo najbardziej obiektywna. Ksieza w wiekszosci niestety obiektywizmem nie grzesza
.
[/size]
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 03, 2014, 17:43:13 pm
Tu można posłuchać całości spotkania z x.Lemańskim na Woodstocku.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/12,103168,16419351,Woodstock_2014__Calosc_rozmowy_z_ks__Lemanskim.html#16419320 (http://www.tokfm.pl/Tokfm/12,103168,16419351,Woodstock_2014__Calosc_rozmowy_z_ks__Lemanskim.html#16419320)


Posłuchałem całości. Inkryminowany fragment jest w IV części nagrania od 13:50. Jednak nie brzmi to tak, jak powszechnie podawano.
Myślę, że x.Lemański chyba się z tego będzie w stanie wytłumaczyć, bo nie z takich rzeczy już wychodził obronną reką...


Wysłuchałam całości i jak najbardziej tekst z pch24:

http://www.pch24.pl/madrosci-ks--lemanskiego--biskupi-musza-wymrzec-,24577,i.html

... nie oddaje prawdy, tendencyjny. Cytowane są pewne fragmenty z wypowiedzi, wyrwane z całego kontekstu wypowiedzi ks. L. do tego dopisane opinie autora, który to napisał. I tak zostało to powielone w sieć na inne różne strony. Zgadzam się z wypowiedzią przedmówcy, którego zacytowałam, jak i z wypowiedzia p. "rysia" Typowy posoborowy ksiądz ukształtowany wg. nauk posoborowych. Nie będę tu streszczać, ale chyba w IV części jest pytanie o rozłamy w Kosciele i co ks. L odpowiada? To odpowiada co dziś słyszymy nawet z ust papieża Franciszka o różnorodności. I każdy słuchający tych wypowiedzi zauważy ile tam jest przed zadaniem pytania "Szczęść Boże" - to przecież katolicy posoborowi tak mówią, ateista mówił dzień dobry! - a ktoś dopowiedział' - "tak jak Franciszek". Należy posłuchać i mieć swoje zdanie. Wcześniej też było jak ładnie się wyraził o Przystanku Jezus, powiedział byłem u moich braci z Przystanku Jezus, a oni co? takie harde oświadczenie wymalowali? - twierdzę, że też nie wysłuchali tego co mówił.


Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 03, 2014, 18:09:22 pm
Abp Hoser o wypowiedziach ks. Lemańskiego

Ksiądz Wojciech Lemański nie może dyspensować się od nauczania Kościoła i zaprzeczać swojemu powołaniu - powiedział w niedzielę dziennikarzom biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser, komentując wypowiedzi ks. Lemańskiego na Przystanku Woodstock.

(...)
http://gosc.pl/doc/2107661.Abp-Hoser-o-wypowiedziach-ks-Lemanskiego
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Bolt w Sierpnia 03, 2014, 18:56:50 pm
Zaraz się okaże, że najnowszy dogmat posoborowia to nieśmiertelność polskich biskupów...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 03, 2014, 18:59:49 pm
Kim Ir Sen wiecznie zywy ;)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 03, 2014, 19:21:55 pm
Jest tu inny problem. Podają, ze na tej imprezie w Żaganiu było 750 tysięcy młodzieży. Nawet jeśli te dane są przeszacowane to i tak jest ogromna liczba. I to jest bardzo niepokojące.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Sierpnia 03, 2014, 20:59:13 pm
Jest tu inny problem. Podają, ze na tej imprezie w Żaganiu było 750 tysięcy młodzieży. Nawet jeśli te dane są przeszacowane to i tak jest ogromna liczba. I to jest bardzo niepokojące.

No właśnie... Przystanek Jezus, przyjechal biskup, cala chmara "ewangelizatorow" wolontariuszy i przymuszonych klerykow, logistyka, łącza, media katolickie.... a tu przyjechał ten obuz i przyćmił całe "posoborowie zorganizowane odgórnie".

Oj można się wkurzyć :) no i abp Hoserowi i posoborowej spółce puszczają nerwy. Teraz tym "ewangelizatorom" fani x. L. zadają niewygodne, posoborowe pytania.
Nie chciał bp. H. rozmawiac z Tradsami to pogada z Lemańcowcami. Pokarało.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Sierpnia 04, 2014, 08:48:05 am
Nie chciał bp. H. rozmawiac z Tradsami ...
Jak tym "Tradsem" miał być Pan, lub ktoś w tym stylu (zgoła nietradycyjnym) to Mu się nie dziwię ;)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Sierpnia 04, 2014, 17:19:38 pm
Zdaję sobie sprawę z tego, ze może odczuwać Pan pewien dyskomfort w takich sytuacjach.

Z jednej strony grupa wiernych powołując się na Benedykta XVI próbuje zorganizowac Mszę Wszechczasów w Białołęce, pisze skargę do Rzymu, z drugiej biskup wbrew Papiezowi z ludzi robi sobie jaja.

Obronę posoborowia w najgorszym wydaniu rekompensuje Pan sobie "rycerskim awatarem", którego instalacja w panelu forum krzyz nie wymaga odwagi.

To zwykła kompensacja braku odwagi.

PS
Cytuj
Cytat: Bolt w Lipiec 05, 2014, 17:11:58 pm

    No niestety, dziś już wiem, że w Stężycy jednak Msza prymicyjna polowa. Arcybiskup Budzik się ocknął i zabronił.
kolejny biskup, którego może Pan bronić  :)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Sierpnia 04, 2014, 17:27:25 pm
Środowiska wokół - trydenckie już od dawna obrosły kożuszkiem ciotek rewolucji płci obojga.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Fideliss w Sierpnia 04, 2014, 20:03:51 pm
A mnie już powoli wątek (temat) tego Wojtka od Lemańskich zaczyna irytować.
Żaden mi on ksiądz. Taki posoborowy wypierdek, który narozrabiał i w mediach zaistniał. 
Możecie teraz na mnie psy wieszać, ale Wojtka w małym mam poszanowaniu.
Kierując się miłością bliźniego wybaczam mu i współczuję, ale szacunku nie mam żadnego.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Fideliss w Sierpnia 04, 2014, 22:47:04 pm
Miło mi, że się zgadzamy.
BTW , śmiem twierdzić, że casus takiego Lemańskiego w Kościele przedsoborowym skończyłby się szybko, cicho i skutecznie, jeśli byłby w ogóle do pomyślenia.
Cackają się z nim. To też świadczy o kryzysie tego dostosowanego do świata posoborowego Kościoła i jego hierarchii.
 
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 04, 2014, 23:20:42 pm

Ks. Lemański nie ma nic wspólnego z FSSPX i nie można w ten sposób porównywać.

Oczywiście, że nic nie ma wspólnego, chociaż wcześniej jeden Pan "doktór" Tomasz Korczyński spłodził gniota i ks. Lemańskiego zestawił z "lefebrystami". Trochę wcześniej jest o tym  tu w tym wątku:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7706.msg185159.html#msg185159


A red. Jacek Dziedzina dedykuje księdzu Lemańskiemu, fanom, przeciwnikom, sobie - Medytacje o Kościele Henri de Lubaca. Nie jest to jego artykuł, ale jak napisał:

(Przepisałem krok po kroku z wydania: Henri de Lubac, Medytacje o Kościele, Wydawnictwo WAM, Kraków 1997)

http://gosc.pl/doc/2108348.Ksiedzu-Lemanskiemu-fanom-przeciwnikom-sobie [/size]
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Jean Raspail w Sierpnia 05, 2014, 13:51:36 pm
W sytuacji gdy szczuje się posoborowie wyselekcjonowanym pitbullem Lemańskim, wyszkolonym w walkach pitbullów na lekturze GWna, w sumie nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Ataki na Bpa Hosera i KEP powinny nas napawać raczej wstrętem i sytuować raczej bliżej Biskupa, którego ten pitbull próbuje "obszczekać". Zawsze wierni Tradycji będą banitami, czy jednak upadek posoborowia i jego ewentualna hańba może nas satysfakcjonować?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 05, 2014, 18:25:21 pm
Zawsze wierni Tradycji będą banitami, czy jednak upadek posoborowia i jego ewentualna hańba może nas satysfakcjonować?

Wierni Tradycji nie sa i nie  będą banitami. A hańba posoborowia, bynajmniej mnie nie satysfakcjonuje, ale się dziwię, że nie tak i nie tyle tradziuchy, jak własnie posoboruchy tak nalatywali na tego księdza.

Napisałam powyżej można przeczytać co:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7706.msg189513.html#msg189513

To ksiądz, który jest ofiarą formacji,  zamiast nauczać porządnej teologii,  naucza się teologii judaizmu, psychologii pastoralnej... 


Widzę, że Mądrość Boża zwyciężyła, a nie obszczekiwanie posoboruchów. Pan "superfluus" napisał: "Jednak nie brzmi to tak, jak powszechnie podawano. Myślę, że x.Lemański chyba się z tego będzie w stanie wytłumaczyć, bo nie z takich rzeczy już wychodził obronną reką..."

Nie będzie kary dla ks. Lemańskiego

Nie będzie suspensy dla ks. Lemańskiego – taką decyzję podjęto podczas zakończonej niedawno spotkania byłego proboszcza parafii w Jasienicy z biskupami: abp Henrykiem Hoserem i bp. pomocniczym Markiem Solarczykiem.
 
- Trudno sobie wyobrazić lepsze zakończenie – mówił po zakończeniu spotkania rzecznik prasowy Kurii, Mateusz Dzieduszycki.
 
Ks. Wojciech Lemański, który odbył dziś rozmowę z bp Markiem Solarczykiem, a później z biskupem warszawsko-praskim. Duchowny poinformował po zakończeniu spotkania, że zdał swoim przełożonym sprawę ze swojego udziału na Przystanku Woodstock. Przedstawił też plan pracy w ośrodku w Zagórzu, do którego został skierowany przez abp. Hosera a także mówił o swojej aktywności związanej z dialogiem chrześcijańsko-żydowskim.
 
Przypomnijmy, że ks. Lemański został wezwany przez abp Henryka Hosera z powodu swoich wypowiedzi podczas Przystanku Woodstock. Miał tam m.in. stwierdzić, że „biskupi się nie zmienią (…). Biskupi muszą wymrzeć” oraz krytykować działania i decyzje swoich przełożonych.

http://www.pch24.pl/nie-bedzie-kary-dla-ks--lemanskiego,24652,i.html


Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: rysio w Sierpnia 05, 2014, 19:30:58 pm
W sytuacji gdy szczuje się posoborowie wyselekcjonowanym pitbullem Lemańskim, wyszkolonym w walkach pitbullów na lekturze GWna, w sumie nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Ataki na Bpa Hosera i KEP powinny nas napawać raczej wstrętem i sytuować raczej bliżej Biskupa, którego ten pitbull próbuje "obszczekać". Zawsze wierni Tradycji będą banitami, czy jednak upadek posoborowia i jego ewentualna hańba może nas satysfakcjonować?
Dobry wpis, lecz tragikomizm sytuacji polega na tym, ze gdyby x.Lemanski nie dotykal kwestii zamiatanych pod dywan (pedofilia, kobiety) to x. Lemanski bylby gwiazdorem zapraszanym do wszystkich parafii i Radia Warszawa arch.praskiej.
Lemanski dostal w d. za krytykowanie rzeczy ktore zgodnie krytykuje cale fk. W czym x. L. jest odmienny od śp. abp. Życińskiego i pochodnych?
Gdyby nie prał publicznie brudów tylko uslużnie trzymal podniesiony dywan, przymknięto by oko na jego "charyzmat" judeo-jedwabiański i inne pastoralne interpretacje in vitro w radykalnym duchu Soboru ;)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Sierpnia 05, 2014, 19:46:54 pm
Komunikat Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej
5 sierpnia 2014 r.


1784/KK/2014

Ksiądz Wojciech Lemański 5 sierpnia złożył w Kurii Biskupiej relację ze swojej obecności i aktywności na Przystanku Woodstock oraz na Przystanku Jezus. Wyraził ubolewanie z powodu mylnego przedstawienia w mediach jego intencji. Stwierdził także, że nie było jego zamiarem obrażenie kogokolwiek, a jeśli ktoś poczuł się dotknięty jego słowami, to go przeprasza.

Ksiądz Wojciech Lemański przedstawił także program swojej działalności duszpasterskiej w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Dzieci i Młodzieży w Zagórzu, jak również program dotyczący działalności na rzecz dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. Ks. Abp Henryk Hoser SAC zaaprobował oba programy. Na prośbę ks. Lemańskiego zezwolił także na jego udział w mszach obrzędowych w Jasienicy za zgodą miejscowego proboszcza.

Rzecznik Prasowy Diecezji Warszawsko-Praskiej

Mateusz Dzieduszycki

http://www.diecezja.waw.pl/3606
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 05, 2014, 20:49:59 pm
To chyba szybciej wspolpracownik UOP czy WSI albo ABW. Bo formalnie SB skasowano w 1990 roku. A gdzie on chodzil w Polsce na msze trydenckie przed rozwiazanie SB? Chyba ze do mariawitow na trydencko podobne. Raczej w czasach do rozwiazania SB mszy trydenckej w Polsce nie bylo.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: casimirus w Sierpnia 05, 2014, 22:42:36 pm
Chyba najlepszy tekst jaki czytałem na temat bohatera tego wątku - było, nie było?

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/modlitwa-za-jasienice/tkc5w
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Sierpnia 06, 2014, 09:21:28 am
Panie Pięknowłosy,
rozumiem gorliwość neofity, ale
 x.Isakowicz był poddawany wielu mniejszym i większym represjom z Kurii Krakowskiej. Np. za słowa o homoseksualnych lobby rządzących kuriami w Polsce i wiele podobnych. W ostatniej chwili wybronił się (choć nadal wojna się toczy) przed odebraniem uprawnień "ormiańskich" - atakowała go i nadal atakuje tutaj hierarchia grekokatolicka w Polsce (słali donosy do Watykanu i śp. kard. Glempa). Za co? Za pamięć o zbrodniach UPA na Polakach.
Nie ma co porównywać x.L. i x.I.-Z., bo wszystko wychodzi (moim zdaniem) na korzyść tego drugiego (on nigdy się nie ślizgał na nauce Kościoła), ale obaj krytykowali prowadzenie się niektórych księży (o wpływowej rodzinie x.Fidelusa (byłego proboszcza Bazyliki Mariackiej w Krakowie), "trzęsącej" Krakowem (nieruchomości, słynna sprawa samobójstwa jednego z pracowników x.F.), o dziwnych układach towarzysko-personalno-biznesowych w okolicach kard.Dzwisza x. I-Z. pisał zanim ktokolwiek usłyszał jeszcze o Lemańskim.
--
Tak, jak pisałem i tak, jak zauważyła już p.Ania, x.L. się wybronił. Bo i wystarczy przesłuchać całe nagranie - nie bardzo jest się czepić do czego, a kontrowersje wywołały medialne przecieki i hałas po nich.
--
Pisałem wielokrotnie tutaj, część Forowiczów (w tym Ksiądz!), jak widać to rozumie. Mnie w sprawie x.L. przeraża nie to, co przeraża większość naszych katolickich mediów (bo on jest za "cienki", by kombinować w doktrynie), ale ta hipoteza, granicząca jednak z pewnością, po tym, co widzimy w polskim Kościele - gdyby x.Lemański mówił to, co mówi, ale nie zaatakował swojego biskupa i innych biskupów, oraz księży (i to nie w kwestiach doktrynalnych, ale w kwestiach prowadzenia się i stosunku do wiernych), to sprawa już dawno by się skończyła. Przysłowiowy pies z kulawą nogą miałby to gdzieś. Bartoś i Obirek ślizgali się przecież po nauce Kościoła, byli tolerowani, aż sami odeszli. Wielu księży się wygłupia, gadają i piszą głupoty, ale dopóki nie krytykują "swoich", mogą czuć się bezpiecznie. I to jest dla mnie z tego wszystkiego najciekawsze. Możesz być największym piewcą posoborowia, mówić, że piekło będzie puste, prowadzić się, jak chcesz. Ale dopóki nie ruszasz swoich, jesteś bezpieczny.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Sierpnia 06, 2014, 19:17:14 pm
A jednak "Lemaner" na Woodstoku naujadał na Księży Biskupów i Profesora Chazana. Kuria dementuje, że nie jest prawdą, że miało być tam wszystko w porządku i tłumaczy, że "dano mu szansę". http://info.wiara.pl/doc/2111171.Dementi-dot-slow-ks-Lemanskiego-na-Woodstock (http://info.wiara.pl/doc/2111171.Dementi-dot-slow-ks-Lemanskiego-na-Woodstock)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Sierpnia 07, 2014, 10:36:09 am
Cytuj
Nie , nie rozumie Pan i to jest zasadniczy Pana problem.

Nie, nie jest to mój problem. W ogóle nie jest to dla mnie problem. Tym bardziej skoro "nie rozumiem".
Napisał Pan wyżej, ze x.I-Z krytykował, a nie dostał w d... Wykazałem, że dostał. Jak najbardziej. I nadal jest w Krakowie na cenzurowanym. Gdyby nie ówczesne (2013) spotkanie "ostatniej szansy" z kard.Dziwiszem, też byłoby nie wesoło. Proszę więc się napinać, a faktów nie naginać.
Próbuję patrzeć z dystansu i nie podpalać/gasić od razu stosu (a na pewno nie z inspiracji mediów, czy to liberalnych, czy też diecezjalnych), bo trochę znam Kościół Katolicki w Polsce "od środka" (tak, jak Pan zna neo od środka, i całkiem słusznie o tym pisze). Ks. Pauluss zresztą to wszystko opisał.
--
Ostatnie wydarzenia (tzn. trwający ponad rok cyrk) wokół x.L. zaczęły się od tego, że napisał on na swoim blogu list do bpa Meringa (nie pamiętam, czy chodziło o Radio Maryja, aborcję, czy in vitro). To przelało czarę w Kurii Praskiej. Wcześniej też coś tam pisał. Zresztą, tu bardziej nie chodzi o treść, ale formę. A potem już poszło...

edit: dodam jeszcze, że zgadzam się, że być może cały problem zaczyna się w dziwnym/trudnym charakterze x.L (czy, jak kto woli: osobowości toksycznej tego człowieka). potrafię to przyznać, bo właśnie staram się zachować dystans, a nie od razu atakować. dla mnie od samego danego księdza, czy biskupa w tym konflikcie, ważniejsze jest pokazanie pewnego nie najzdrowszego mechanizmu wewnętrznego polskiego Kościoła. W tym mechaniźmie katolicy wierni Tradycji też gdzieś się "odnajdują" i dostają gdzieś rykoszetem. Gdyby wszystko było ok, to nie byłoby ani problemów z tym czy onym księdzem, ani ze zgodami na Tridentinę. Ten sam mechanizm nie radzi sobie ani z jednym, ani z drugim.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Sierpnia 07, 2014, 15:49:23 pm
Zgadzam się. Aczkolwiek to nie ja pierwszy przywołałem tu x.Isakowicza-Zaleskiego.  :)
Ten akurat xiądz zresztą jest jak najbardziej z "mojej" bajki, stokroć bardziej niż x.Lemański.
-
Cóż, ja o x.L słyszałem już od dawna, jego pierwsze medialne wyskoki to jeszcze końcówka 2012 roku. Ale pierwsza naprawdę poważna sprawa i interwencja Kurii to 2 wpisy - listy umieszczone na jego blogu (w międzyczasie jakieś tam aluzje co do abpa Michalika i in vitro). Jeden do bpa Meringa. Drugi do dziewczyny, która zamierzała odejść z Kościoła. Ten pierwszy to (wg mnie) czysta prowokacja - głupota. I tak się zaczął dym
Jeśli Pan chce, to można zajrzeć:
http://wojciechlemanski.natemat.pl/61185,odwagi-ksieze-biskupie (http://wojciechlemanski.natemat.pl/61185,odwagi-ksieze-biskupie)
http://wojciechlemanski.natemat.pl/67151,a-jednak-apostazja (http://wojciechlemanski.natemat.pl/67151,a-jednak-apostazja)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Pedro w Sierpnia 07, 2014, 16:49:28 pm
Ks. Lemański to mały problem, taka "zajawka". W świecie są setki "katolickich" księży i zakonników, którzy chcą przemienić Kościół w kółko wzajemnej tolerancji i dewiacji. W Polsce mamy na prawdę luksus. Jeden Lemański raz na parę lat, aż nudno się robi. :D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: BMK w Sierpnia 07, 2014, 22:21:33 pm
Ksiądz Isakowicz - Zalewski o ks. Lemańskim http://www.pch24.pl/ks--isakowicz-zaleski--lemanski-jak-ksieza-patrioci,24634,i.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Sierpnia 08, 2014, 10:16:20 am
Tekst x.TI-Z uświadomił mi jak nisko stoi prestiż Prymasa Polski. Po prostu przez dłuższą chwilę musiałem się zastanowić kto Nim jest.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 09, 2014, 16:41:09 pm
http://www.diecezja.waw.pl/3611
To już jest kabaret, w poniedziałek w kurii praskiej rączka, klapa, buzia, a teraz znowu w kółko Macieju. Ale to może i dobrze, Niech moderniści się wzajemnie zagryzą.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Sierpnia 10, 2014, 11:41:14 am
A x. Lemański będzie się pojawiał w sąsiedniej wiosce.....
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 11, 2014, 15:42:55 pm
Obie strony polubiły kabaret:
http://www.diecezja.waw.pl/3616
Teraz zaraz odpowie x. Lemański i tak w kółko.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 11, 2014, 15:46:44 pm
A tak na maginesie to arcybiskup Hoser porównał niedawno zwolenników x. Lemańskiego do lefebrystów:
http://www.rp.pl/artykul/1104368.html
,,Zwolennicy ks. Lemańskiego byli w Niedzielę Palmową przygotowani do blokady kościoła i istniała możliwość jego okupacji. Sytuację tę porównał do zajęcia paryskiego kościoła Saint Nicolas du Chardonnet przez lefebrystów w 1977 r."
Może czas przejrzeć na oczy także w ocenie arcybiskupa
Tytuł: x. Lemański suspendowany!
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Sierpnia 22, 2014, 14:13:10 pm
x. Lemański został suspendowany.

http://www.fronda.pl/a/ks-lemanski-suspendowany,40884.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 22, 2014, 14:41:42 pm
I ma się odwoływać od decyzji. Teraz to dopiero się rozpocznie opera mydlana. X. Lemański wyskoczy teraz z każdej lodówki.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Sierpnia 22, 2014, 14:44:54 pm
Biedny, chory megaloman.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 22, 2014, 14:49:54 pm
Ma możnych sponsorów. Poradzi sobie. Szkoda to nas, bo całymi miesiącami będziemy teraz w mediach bombardowani tym tematem.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Jean Raspail w Sierpnia 22, 2014, 14:54:20 pm
Ma możnych sponsorów. Poradzi sobie. Szkoda to nas, bo całymi miesiącami będziemy teraz w mediach bombardowani tym tematem.

Nie oglądać, nie słuchać, nie czytać.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Seb. Kozłowski w Sierpnia 22, 2014, 16:57:49 pm
Biedny, chory megaloman.
Prawda!
Kiedyś śp. Edward Dziewoński powiedział, że w prawdzie nadzieja jest matką głupich, ale lepiej jest być głupim z nadzieją, niż beznadziejnie mądrym. Dziś słyszałem wypowiedź rzecznika... bodajże KAI, w której padły słowa mniej-więcej takie "Ks. Lemański widocznie jest przekonany, że tylko on w tej sytuacji ma rację, błądzi biskup, błądzi Prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa, ale nie ks. Lemański.". Czyżby ks. Lemańskiego był beznadziejnie mądrym?

Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Sierpnia 22, 2014, 19:53:13 pm
Ma możnych sponsorów. Poradzi sobie. Szkoda to nas, bo całymi miesiącami będziemy teraz w mediach bombardowani tym tematem.
Był Obirek, też jadący na Holokauście - i kto o nim pamięta? Był cherubinek Bartoś i tylko chłopczyki z Fundacji Równości go wspominają ... (od czasu do czasu) ...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 22, 2014, 20:20:33 pm
Ale x. Lemański jest dobrym sposobem dla odwrócenia uwagi od ważnych spraw krajowych. Taki ,,pożyteczny idiota". W dodatku w sutannie. Notababene nałożono na niego zakaz noszenia sutanny. Trochę śmieszne, bo 90 % księży nawet bez suspensy jej nie nosi.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: katolik86 w Sierpnia 22, 2014, 20:27:07 pm
Notababene nałożono na niego zakaz noszenia sutenny. Trochę śmieszne, bo 90 % księży nawet bez suspensy jej nie nosi.
Znając x. Lemańskiego to teraz, na złość, nie będzie się z sutanną rozstawał :P
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 22, 2014, 20:39:18 pm
To u niego akurat popieram, praktycznie zawsze w sutannie. To rzadkośc teraz
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: pauluss w Sierpnia 22, 2014, 20:56:41 pm
Ciekawe. Mysle, ze zarowno byly proboszcz z Jasienicy jak i biskup warszawsko-praski powinni udac sie na leczenie swojego wybujalego ego;).
Nie podoba mi sie ten medialny szum i robienie z ks. Lemanskiego "ofiary chorego systemu" (ktory oczywiscie chory jest), "symbolu nowoczesnosci w skostnialej instytucji" (jaki on nowoczesny, raczej przecietny bez jakiejs wizji - no moze sprawia wrazenie mimo swoich wad wierzacego ksiedza, co nie jest takie oczywiste), ale osobiscie mam wiecej sympatii do niego niz do abpa Hosera.
Nawet z wizerunkowego punktu widzenia diecezja w-p powinna wiedziec, ze szafowanie karami koscielnymi i ostrzezeniami nic dobrego nie przyniesie. Szafowanie argumentami o nieposluszenstwie, niezgodnosci z nauczeniem Kosciola jest w tym wypadku zalosne, bo co drugi ksiadz jest nieposluszny i ma cale nauczanie Kosciola gdzies, ale siedzi cicho i wie, komu co trzeba dac.... Arcybiskup Hoser sie powinien usmiechnac, wyciagnac reke (nawet jakby Lemanski niczego nie zdementowal), najlepiej jeszcze zrobic jakies spotkanie z dziennikarzami razem z WL, powiedziec, ze sytuacja zaszla za daleko, jest czas pojednania, powiedziec, ze bedzie szukac dla niego nowej drogi po jakims czasie spokojnej refleksji, Lemanskiemu powiedziec, zeby sie mimo wszystko uspokoil, obiecac mu parafie, za pare miesiecy zrobic go proboszczem w jakiejs parafii porownywalnej do tej calej Jasienicy i sytuacja by sie za trzy dni zrobila nieatrakcyjna dla mediow. Moze by to w niczym nie pomoglo (bo dziennikarze by i tak wyciagali to, co im pasuje), ale bylby spokoj i mozna by w katolickich mediach mowic/pisac o duchu przebaczenia, sluzby i braterstwa miedzy ksiezmi i w Kosciele (co oczywiscie jest nieprawda ;D). Kosciol potrzebuje nawet tych, ktorzy moze nie sa wielkimi intelektualistami, ale sprawiaja wrazenie, ze mozna o pewnych sprawach mowic inaczej. No ale tak sie nie robi - kto sie wychyla (nawet jesli to robi w niezbyt madry sposob), to go trzeba zniszczyc - inaczej by sie zawalil caly uklad w diecezji (chcialem oczywiscie napisac system ;D).
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 22, 2014, 21:23:04 pm
W pęłni zgadzam się z Księdzem. Wiadomo, że większość księży myśli podobnie jak x. Lemański w sprawach o które jest oskarżany, ale boi się powiedzieć. W mediach bryluje x. Sowa mający podobne poglądy jak x. Lemański, ale który z biskupów zadrze z bratem marszałka województwa małopollskiego? Jakie PO jest to jest, ale pozycji materialnej Kościoła nie kwestionuje, upadł gdzieś po drodze pomysł odpisu 0,5 % na Kośiciół.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Major w Sierpnia 23, 2014, 06:47:07 am
Projekt 0.5% dla Kościoła to dla Kościoła w Polsce finansowa śmierć.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 23, 2014, 09:35:59 am
Bo malo osob by chcialo placic? Na pewno. Ale Kosciol majac duzo nieruchomosci, gruntow poradzi sobie, Ale dla prawoslawnych, luteran itp to bedzie masakra
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Sierpnia 23, 2014, 10:34:28 am
Zgadzam się z x.Paulussem. Nic dodać, nic ująć.
--
Teraz sobie uzmysłowiłem, że rzeczywiście x.L. zawsze i wszędzie chodzi (chodził) w sutannie. Ciekawe.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Sierpnia 23, 2014, 11:04:52 am
Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta - jakiś rok temu w archidiecezji łódzkiej było zamieszanie z księdzem z Aleksandrowa - wyglądało to tak: jedno upomnienie, drugie upomnienie, suspensa, wrzawa medialna i ucichło.
Wtedy abp Hoser wypowiadając się na temat ks. Lemańskiego mówił jaki to on jest dobry bo przecież mógłby tak jak Jędraszewski... A już jak się pomyśli co zrobiłby "wielki poprzednik" warszawsko-praski to aż ciarki przechodzą... Abp Hoser próbował być albo przynajmniej wyglądać na łagodnego. Dlatego nam się teraz wydaje, że "powinien". Abp "powinien" ale wiele innych rzeczy, które gdyby zrobił od początku to nie byłoby tych i innych problemów (kto zna kurię warszawsko-praską ten wie o co chodzi, a są tu tacy co znają i na własnej skórze odczuli  :) ).

Swoją drogą to zawsze kiedy wyjeżdżam z diecezji warszawsko-praskiej to robi się jakaś wrzawa. Strach pomyśleć co będzie jak opuszczę ją na stałe.  :)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: konzeb30 w Sierpnia 23, 2014, 18:20:51 pm
Swoją drogą to zawsze kiedy wyjeżdżam z diecezji warszawsko-praskiej to robi się jakaś wrzawa. Strach pomyśleć co będzie jak opuszczę ją na stałe.  :)
Może tridentina w Legionowie? :D
To już chyba 4 kapłan suspendowany na Pradze w tym roku. :(
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: ryszard1966 w Sierpnia 23, 2014, 18:38:00 pm
A tych 3 ksiezy za co podpadlo?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Września 04, 2014, 12:10:08 pm
Nie mogę jakoś odnaleźć HUMOR'u więc wklejam tu. Kapitalny pastisz, uśmiałem się do łez!
http://www.pch24.pl/tv,z-frontu-obrony-ks--lemanskiego,25040 (http://www.pch24.pl/tv,z-frontu-obrony-ks--lemanskiego,25040)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: superfluus w Kwietnia 04, 2015, 13:56:21 pm
Kolejny list w obronie x.L. Tym razem wytoczono grube działa i zadbano o promocję za granicą.
Zapodam tylko początek. Dobry.  ;D

"OJCZE ŚWIĘTY,

piszemy do Ciebie w sprawie Kościoła w Polsce.

Jesteśmy dziennikarzami "Gazety Wyborczej" - niezależnego dziennika, który powstał w 1989 roku, razem z demokratyczną Polską. Jeden z nas jest redaktorem naczelnym, drugi publicystą. Czujemy się chrześcijanami, choć jeden jest nieochrzczony, drugi niepraktykujący. Nie umielibyśmy powiedzieć o sobie, że jesteśmy niewierzący. Każdy z nas po swojemu szuka Boga i po swojemu się modli, obaj mamy wielki szacunek dla historycznej roli Kościoła katolickiego w naszym kraju."

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,17707183,Michnik_i_Mikolajewski_do_Franciszka____Ojcze_Swiety_.html (http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,17707183,Michnik_i_Mikolajewski_do_Franciszka____Ojcze_Swiety_.html)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Kwietnia 04, 2015, 14:06:44 pm
Uuuuu!!! Chłopaki GRUUUUBO pojechali...  ;D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: dxcv w Kwietnia 04, 2015, 14:26:14 pm
Mam nadzieję, że im się uda :)
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: konzeb30 w Kwietnia 04, 2015, 15:29:58 pm
ksiądz Wojciech był na Mszy Krzyżma u sb w katedrze. Nawet celebrował tą Mszę :D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Lappiy w Kwietnia 04, 2015, 16:15:24 pm
Cytuj
Czujemy się chrześcijanami, choć jeden jest nieochrzczony, drugi niepraktykujący.

Czasami rzeczywistość potrafi przebić kabaret :D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Kwietnia 04, 2015, 20:49:28 pm
- niezależnego dziennika, który powstał w 1989 roku,
Wiem jak towarzystwo się skrzykiwało w 1989. Generalnie to potomstwo politruków z wojny hiszpańskiej, którzy przeczekali wojnę we Francji i po wojnie montowali dla sowieciarzy wojskową razwiedkę na zasadzie kolesiostwa i pokrewieństwa.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Marusia w Kwietnia 06, 2015, 18:32:50 pm
Jest odpowiedź Stolicy Apostolskiej na list otwarty Adama Michnika do Papieża !

https://www.youtube.com/watch?v=VkUhpKxTMww (https://www.youtube.com/watch?v=VkUhpKxTMww)

Oglądać z polskimi napisami.

 ;D  :D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Kwietnia 09, 2015, 05:06:42 am
Lemcio był wielkiem czwartkiem u Floriana i koncelebrował. Potwierdzone od obecnych.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Kwietnia 05, 2016, 22:22:13 pm
Ks. Lemański napisał do papieża Franciszka. Prosi o ułaskawienie

Ks. Wojciech Lemański, który ma zakaz wypowiadania się w mediach i objęty jest karą suspensy, wysłał list do papieża Franciszka. Zwrócił się w nim z prośbą o ułaskawienie - podaje Wirtualna Polska.

Według ustaleń portalu ksiądz musiał wysłać list bezpośrednio do Watykanu.

Do nas nie wpłynął taki dokument

— przyznaje kanclerz Kurii Warszawsko-Parskiej ks. Dariusz Szczepaniuk.

Ksiądz Lemański w 2013 roku abp Hoser zakazał księdzu kontaktów z mediami, odwołał z funkcji proboszcza w Jasienicy, a także nałożył karę suspensy. Jednak jak podaje wp.pl ks. Lemański miał się dwukrotnie spotykać arcybiskupem. W trakcie spotkań miały zapadać zapewnienia, że kara zostanie zdjęta.
Warunkiem miało być wycofanie przez księdza odwołań wysyłanych do Watykanu, co zainteresowany uczynił. Kuria oczekuje też, aby duchowny „naprawił szkody, publicznie przeprosił i odbył pokutę”.

http://wpolityce.pl/kosciol/287653-ks-lemanski-napisal-do-papieza-franciszka-prosi-o-ulaskawienie
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: animus60 w Kwietnia 06, 2016, 10:56:53 am
Złota myśl Skruszonego:

https://www.facebook.com/nie.lubie.PiSu/photos/a.155674944508551.39692.155394177869961/999200453489325/?type=3
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Października 10, 2017, 11:25:20 am
Znów jest w formie.
Po ataku na Różaniec do granic: http://www.fronda.pl/a/ks-lemanski-jezus-potepi-uczestnikow-rozanca-do-granic-przez-imigrantow,100687.html
teraz dostało się abp-owi Jędraszewskiemu
Cytuj
Ks. Lemański ,,wsławił'' się niedawno brutalnym atakiem na uczestników akcji ,,Różaniec do granic''. Sugerował, że jej uczestnicy zostaną potępieni przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, bo nie ma w nich miłości bliźniego - ze względu na sprzeciw wobec przyjmowania islamskich uchodźców.

Teraz ten sam ksiądz atakuje ostro krakowskiego metropolitę abp. Marka Jędraszewskiego. Poszło o aborcję... i Żydów.

Najpierw ks. Lemański porównuje abp. Jędraszewskiego z jego poprzednikami. ,,Księże arcybiskupie odwaga staniała. Poprzednicy księdza biskupa na krakowskim arcybiskupstwie całymi dziesięcioleciami kształtowali sumienia katolików - by nie zabijali, by nie kradli, by nie przysięgali fałszywie. Kardynał Wyszyński nie domagał się wpływu na prawodawstwo w naszym kraju, ale pouczał Polaków, przestrzegał, dawał przykład'' - pisze.

Wreszcie sprzecwił się... popieraniu ustawowego zakazu aborcji. Jako przykład podał kraje Unii Europejskiej, gdzie przecież ,,do aborcji nikt nie zmusza''. ,,Cóż to za duszpasterskie podejście do wiernych - domagać się ustanowienia prawa, które karze wieloletnim więzieniem wierzących i niewierzących, katolików i innowierców. To wcale nie jest znak odwagi księdza arcybiskupa. To znak bezsilności. Gdyby wierni ufali naszym biskupom, swoim księżom, gdyby ich słuchali, nie byłyby potrzebne zmiany prawa. Żadne prawo, nie nakazuje nikomu dokonywania aborcji. Jest takie prawodawstwo w Chinach'' - napisał.
,,Jeśli chce ksiądz arcybiskup okazać apostolskie bohaterstwo, katolicki heroizm, to proszę wystąpić do papieża Franciszka z petycją, by wysłał księdza arcybiskupa do tamtych ludzi. Oni spragnieni są głosu Kościoła. Obawiam się jednak, że i odwagi zabraknie i ze skutecznością nauczania w tamtym kraju byłoby krucho.W Unii Europejskiej nikt do aborcji nie zmusza, do in-vitro nie namawia, antykoncepcji nikomu nie narzuca. Zamiast walczyć z wiatrakami pora iść do wiernych i kształtować sumienia. Tak czynił kardynał Wyszyński, tak nauczał kardynał Wojtyła, tak postępował kardynał Macharski. Droga zakazów i sankcji karnych to nie jest droga Kościoła'' - stwierdził.

Lemański wdocznie ,,zapomniał'', że w takich krajach jak Niemcy czy Francja dokonuje się 100 tysięcy aborcji rocznie. To ma być przykład dla Polski?

Ale na tym nie koniec, bo zostali jeszcze Żydzi. Lemański wykorzystał okazję, by, zupełnie jak jakiś niemiecki historyk, napisać o błędnej postawie Polaków w trakcie Holocaustu. ,,I jeszcze jedno. Proszę nie przywoływać w swoich wywodach obrazu "selekcji na rampie". Wobec ludobójstwa dokonanego na Żydach, Kościół, a raczej bardzo wielu Jego synów i córek, nie zdało egzaminu z miłości bliźniego. Biskup krakowski, mając Auschwitz i Płaszów na wyciągnięcie ręki, nie ma prawa sięgać do tamtych obrazów. Proszę brać przykład z papieża Franciszka, który w tych miejscach naznaczonych zbrodnią Holocaustu milczał'' - napisał.

Nakaz milczenia przydałby się naszym zdaniem akurat komuś innemu. I to urzędowy
.
http://www.fronda.pl/a/kslemanski-atakuje-abp-jedraszewskiego-aborcja-i-zydzi,100724.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Lipca 11, 2018, 14:59:13 pm
Cytuj
Ks. Lemański został przywrócony do posługi kapłańskiej. Będzie teraz pracował w diecezji łódzkiej - powiedział ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński.

"Ks. Lemański przejdzie na swoisty sprawdzian do diecezji łódzkiej, tam będzie posługiwał. Tak się umówiliśmy na jakiś czas" - powiedział bp Kamiński.

Hierarcha potwierdził, że to on podjął decyzję o przywróceniu do posługi kapłańskiej i wyjaśnił, że ks. Lemański rozpocznie pracę w diecezji łódzkiej od środy.

"Trzeba próbować ludzi ratować, wykorzystać wszystkie możliwości pomocy" - zaznaczył bp Kamiński.

W lipcu 2013 r. ks. Lemański został odwołany przez ówczesnego metropolitę warszawsko-praskiego abp. Henryka Hosera z funkcji proboszcza Jasienicy z uzasadnieniem, że publicznie krytykował kościelnych hierarchów, w tym swego przełożonego. Otrzymał też zakaz wypowiadania się w mediach. Ksiądz odwołał się od tej decyzji do Watykanu. Stolica Apostolska nie uwzględniła odwołania. Pod koniec lipca 2014 roku ks. Lemański przyjął - decyzją abp Hosera - obowiązki kapelana w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu.

W sierpniu 2014 roku abp. Hoser nałożył karę suspensy na ks. Lemańskiego. Suspensa miała charakter całkowity, co oznacza, że ksiądz miał zakaz sprawowania wszystkich funkcji kapłańskich i nie mógł odprawiać mszy św. ani publicznie, ani prywatnie.

Uzasadniono ją m.in.: brakiem ducha posłuszeństwa i notorycznym kontestowaniem decyzji prawowitego przełożonego w osobie biskupa diecezjalnego i Stolicy Apostolskiej, sposobem postępowania, który przynosi kościelnej wspólnocie poważne szkody i zamieszanie, publicznym podważaniem nauczania Kościoła w ważnych kwestiach natury moralnej i propagowaniem jako alternatywy swoich osobistych poglądów
.
https://fakty.interia.pl/polska/news-ks-lemanski-przywrocony-do-poslugi-kaplanskiej-trzeba-probow,nId,2605306
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 11, 2018, 16:30:02 pm
Cytuj
Ks. Lemański został przywrócony do posługi kapłańskiej. Będzie teraz pracował w diecezji łódzkiej -
.
https://fakty.interia.pl/polska/news-ks-lemanski-przywrocony-do-poslugi-kaplanskiej-trzeba-probow,nId,2605306
Czy połączenie ks.Lemańskiego z abp.Rysiem nie będzie mieszanką zbyt "postępową"?
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Lipca 11, 2018, 18:30:19 pm
Lepiej by go było wysłać do Denton w celu reedukacji  ;D Prawie by seminarium powtórzył :D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lipca 12, 2018, 07:26:43 am
Lepiej by go było wysłać do Denton w celu reedukacji  ;D Prawie by seminarium powtórzył :D
Hiper-modernista w tradycyjnym seminarium? To więcej niż okrucieństwo!
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: gnome w Lipca 13, 2018, 10:44:21 am
Proszę rzucić okiem od ~22:10 czy po lewej od mówiącego to nie czasem ks. Lemański?

https://www.youtube.com/watch?v=WuIbZv3bHrA

Czyżby to był klucz dla:
Cytuj
Ks. Lemański został przywrócony do posługi kapłańskiej.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Michal260189_T w Lipca 13, 2018, 12:03:22 pm
Tak to jest ksiądz Lemański, jeszcze w stroju świeckim a obok niego Żydówka w okularach piękna jak noc listopadowa  ;D
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lipca 13, 2018, 13:30:17 pm
W świeckim bo suspendowany ?!
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował - w stroju duchownym
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w Lipca 13, 2018, 14:26:42 pm
Jest w clergymenie. i w kalotce.
https://youtu.be/WuIbZv3bHrA?t=1316
Tytuł: Lemański zawył na pejsbuchu
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Sierpnia 09, 2018, 13:56:44 pm
Cytuj
"Zamilknij klecho"- czy to komentarz Nergala, admina Sokuzburaka lub gimnazjalnego ateisty? Żadnego z powyższych. Takimi słowami zwrócił się do jednego z duchownych... ksiądz Wojciech Lemański.

Poszło o komentarz proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach na Dolnym Śląsku, ks. Sławomira Marka. Duchowny skomentował na Twitterze wczorajszy pogrzeb znanej piosenkarki Kory, która zmarła po ciężkiej chorobie 28 lipca tego roku.

Ostatnie pożegnanie artystki miało charakter świecki. Olga Sipowicz była osobą niewierzącą, co więcej, z powodu bolesnych przeżyć z dzieciństwa, miała w sobie wielki uraz do Kościoła Katolickiego. Przed śmiercią nie przyjęła sakramentu Namaszczenia Chorych. Ksiądz Sławomir Marek, który śledził w mediach relację z pogrzebu, podzielił się na Twitterze swoją refleksją. Duchowny wyraził ubolewanie z powodu odejścia piosenkarki bez pojednania z Bogiem i świeckiego charakteru uroczystości pogrzebowych.

"Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec"-napisał proboszcz parafii w Stanowicach. W innym wpisie kapłan odniósł się również do słów przyjaciółki Kory, prof. Magdaleny Środy, która w mowie pogrzebowej stwierdziła, że "Boginie nie umierają".

Ksiądz Wojciech Lemański zamieścił na Facebooku nienawistny wpis na ten temat, nazywając księdza Sławomira Marka... "klechą". Samo to jest dość ciekawe. O ile fakt, że duchowny nazywa innego duchownego "klechą" byłby nawet zabawny, jednak dalsza część wpisu Lemańskiego- już niekoniecznie.

"Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu dziękować, że zmarła nie zażyczyła sobie, by na jej pogrzeb nie wpuszczano żadnego księdza"- stwierdził duchowny. Bardzo niepokojące i przewrotne.

W dalszej części wpisu ks. Wojciech Lemański przekonuje, że proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego sam mógłby odprawić mszę w intencji zmarłej. Owszem, mógłby, ale po pierwsze: skąd wiadomo, że NIE odprawił, po drugie- czy na pewno duchownemu przystoi używać takiego języka?

Nasuwa się pytanie, czym właściwie, oprócz poglądów politycznych, różni się ks. Lemański od Jacka Międlara? Obaj od realizowania misji duszpasterskiej wolą politykowanie, w dodatku na bardzo niskim poziomie. Z tym że jedna z tych osób już swobodnie może bawić się w politykę, a ta druga- niekoniecznie.

oto rzeczony wpis:
Zamilknij klecho. Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu dziękować, że zmarła nie zażyczyła sobie, by na jej pogrzeb nie wpuszczano żadnego księdza. Nie martw się, była i msza w intencji zmarłej i Salve Regina. Gdybyś miał w sobie odrobinę miłosierdzia - sam byś taką mszę odprawił. A gdybyś miał w głowie choć kilka kropel oleju - milczałby w takiej chwili
.
http://www.fronda.pl/a/lemanski-do-innego-ksiedza-zamilknij-klecho,113674.html
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Sierpnia 09, 2018, 14:15:42 pm
'Zamilknij klecho...' odpowiada mojej teorii o niezrownowazeniu psychicznym pana Wojciecha. Szkoda, bo osobiscie uwazalem, ze nie byl bardzo zlym ksiedzem (ma paskudny charakter, przez co sklocal ludzi ze soba, ale byli gorsi). Natomiast mam wrazenie, ze on ma urojenia i byc moze chorobe afektywna dwubiegunowa.
Dziwie sie biskupowi Rysiowi, ze go przyjal pod swoje skrzydla... Pan Wojciech powinien trafic na konsultacje psychiatryczna i ewentualne leczenie a nie do poslugi kaplanskiej.
Tytuł: Odp: Lemański zawył na pejsbuchu
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Sierpnia 09, 2018, 19:31:24 pm

"Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu dziękować, że zmarła nie zażyczyła sobie, by na jej pogrzeb nie wpuszczano żadnego księdza"- stwierdził duchowny. [Lemański]
Bardziej niż "klecho" razi "przez duchownego PODOBNEGO DO CIEBIE. Bo przypominam, że:
Cytuj
Choć to przecież ja byłam ofiarą starego obrzydliwego księdza. Był starym śmierdzącym człowiekiem, który wpychał mi jęzor do ust i gmerał w majtkach.
Nie mnie oceniać czy to prawda (zmarła raczej nie miała powodu zmyślać), jednak porównanie aż chce się wymiotować...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Aqeb w Sierpnia 11, 2018, 13:15:35 pm
Osoby, które przeszły przez katolickie sierocińce można podzielić na:
- mające dobre wspomnienia,
- mające złe wspomnienia.

Kojarzę jednego dosyć bogatego pana mającego dobre wspomnienia z "sierocińca u zakonnic". Chyba stąd widoczna była u niego pewna przychylność do Kościoła (nie wiem natomiast jak u niego z wiarą). Są natomiast przykłady odwrotne i tu będziemy mieli takie przykre sprawy jak wspomniane tutaj molestowanie, ale także "zwykłe" zdrady tajemnicy spowiedzi. Ot taka wypowiedź z pracy dyplomowej (z socjologii) na temat konwersji do pewnego innego wyznania:

Cytuj
Wśród osób niepraktykujących znalazła się kobieta wychowana w katolickim domu dziecka, która wyznała, iż zbyt dużo widziała złych rzeczy w kościele, by potem odczuwać potrzebę chodzenia na mszę. Mówi: Nie chodziłam do kościoła, to znaczy przestrzegałam,  jak  były  święta,  do  kościoła  się  szło,  jak  ktoś  zmarł,  a  tak  to nie chodziłam. Nie, ja po prostu dużo widziałam jako dziecko, co się dzieje w kościele, bo byłam u sióstr zakonnych, to wiesz. Jak poszłam do spowiedzi, bo w domu dziecka była kaplica, to potem przyszła do mnie siostra i mówi, że mam karę, bo się od księdza dowiedziała,  że  paliłam  papierosa. Takie  sytuacje  poważnie  zachwiały zaufanie  do  kościoła  katolickiego  i  skutkowały  zaniechaniem  praktyk  w  dorosłym życiu.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Sierpnia 11, 2018, 21:06:12 pm
Osoby, które przeszły przez katolickie sierocińce można podzielić na:
- mające dobre wspomnienia,
- mające złe wspomnienia.
U mnie w rodzinie - na 1 przypadek wspomnienia neutralne. Nie zaważyły na stosunku do Kościoła.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: szymon w Sierpnia 12, 2018, 09:17:39 am
Dziwie sie biskupowi Rysiowi, ze go przyjal pod swoje skrzydla... Pan Wojciech powinien trafic na konsultacje psychiatryczna i ewentualne leczenie a nie do poslugi kaplanskiej.

Nie na konsultacje, ale do św. Andrzeja Boboli posłał biskup Ryś x Wojciecha.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Anna M w Września 24, 2018, 10:08:38 am
I znów było: "Odwal się klecho, bo im do pięt nie dorastasz"

Jezuita ks. Dariusz Kowalczyk odniósł się do premiery kontrowersyjnego filmu "Kler". Zastanawiał się czyją twarz powinien mieć Kościół katolicki. Wśród propozycji padło nazwisko ks. Wojciecha Lemańskiego, który nie pozostał mu dłużny.

(https://images89.fotosik.pl/43/f1742bf409ce193cgen.jpg)

https://wiadomosci.wp.pl/ks-lemanski-do-duchownego-odwal-sie-klecho-bo-im-do-piet-nie-dorastasz-6298526657173633a
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Września 24, 2018, 11:21:44 am
I znów było: "Odwal się klecho, bo im do pięt nie dorastasz"

Jezuita ks. Dariusz Kowalczyk odniósł się do premiery kontrowersyjnego filmu "Kler". Zastanawiał się czyją twarz powinien mieć Kościół katolicki. Wśród propozycji padło nazwisko ks. Wojciecha Lemańskiego, który nie pozostał mu dłużny.

(https://images89.fotosik.pl/43/f1742bf409ce193cgen.jpg)

https://wiadomosci.wp.pl/ks-lemanski-do-duchownego-odwal-sie-klecho-bo-im-do-piet-nie-dorastasz-6298526657173633a (https://wiadomosci.wp.pl/ks-lemanski-do-duchownego-odwal-sie-klecho-bo-im-do-piet-nie-dorastasz-6298526657173633a)Przepraszam bardzo, pan Lemanski, nieslusznie nazywany ksiedzem, podobno pracuje w Arch Lodzkiej. Gdzie jest jego biskup? Za slowa '...i od red. Michnika odwal sie klecho bo do piet im nie dorastasz!' dostalby ode mnie w twarz. Co za bezczelny typ...
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: casimirus w Września 24, 2018, 12:21:30 pm
Hubertos:
Przepraszam bardzo, pan Lemanski, nieslusznie nazywany ksiedzem, podobno pracuje w Arch Lodzkiej. Gdzie jest jego biskup? Za slowa '...i od red. Michnika odwal sie klecho bo do piet im nie dorastasz!' dostalby ode mnie w twarz. Co za bezczelny typ...I to jest właśnie klucz do problemu: Lemański znalazł sobie teraz takiego patrona, że nikt mu nie podskoczy - może pluć do woli.
Tytuł: Odp: Ksiądz Lemański się zagotował
Wiadomość wysłana przez: Hubertos w Września 24, 2018, 13:37:33 pm
Hubertos:
Przepraszam bardzo, pan Lemanski, nieslusznie nazywany ksiedzem, podobno pracuje w Arch Lodzkiej. Gdzie jest jego biskup? Za slowa '...i od red. Michnika odwal sie klecho bo do piet im nie dorastasz!' dostalby ode mnie w twarz. Co za bezczelny typ...I to jest właśnie klucz do problemu: Lemański znalazł sobie teraz takiego patrona, że nikt mu nie podskoczy - może pluć do woli.


Slyszalem o czyms takim jak Epidiaskop, hmm, a moze Episkopat? W kazdym razie jest takie K(i)EPskie cialo w Polsce, ktore nic nie moze, poza wypowiedziami i przyjmowaniem niewiazacych dokumentow. Ale jest w kepskim ciele pewna sila - media nie wiedza, ze przewodniczacy KEPu nie ma wladzy - zatem cytuja go, gdzie sie da, cokolwiek by nie powiedzial. Moze napiszmy list to przewodniczacego KEP? A moze do Nuncjusza (chociaz jego pogladow nie znam)? Zaniepokojeni wierni prosza o skierowanie Ekscelencji powladnego, pana Wojtka, w miejscu odpowienim - to jest szpitalu dla nerowo i psychicznie chorych, celem leczenia agresji slownej, schizofrenii oraz narcystycznych zaburzen postrzegania wlasnej osoby.