Forum Krzyż

Disputatio => Ogłoszenia lokalne => Metropolia przemyska => Wątek zaczęty przez: tak w Stycznia 26, 2013, 11:35:45 am

Tytuł: ROPCZYCE
Wiadomość wysłana przez: tak w Stycznia 26, 2013, 11:35:45 am
Czy jest regularna msza trydencka w Ropczycach w soboty (jak podaje strona Nowego Ruchu Liturgicznego)? Bo byłem dzisiaj w Ropczycach, a mszy nie było. Czy ktoś wie coś na ten temat?
Tytuł: Odp: ROPCZYCE
Wiadomość wysłana przez: porys w Stycznia 26, 2013, 19:18:30 pm
Podobno ten ksiądz jest stary i schorowany - i czasem tak ma że Mszy nie odprawi. Postaram się to potwierdzić, czy Msza odbywa się regularnie.
Tytuł: Odp: ROPCZYCE
Wiadomość wysłana przez: Pedro Veron w Lipca 03, 2013, 14:02:53 pm
tu ciekawa rzecz wygląda

KOŚCIÓŁ W GÓRZE ROPCZYCKIEJ

18.00 – Msza  Święta w rycie trydenckim. Muzyka z rękopisów bernardyńskich z Leżajska XVI-XVII w. w wykonaniu Bartosza Izbickiego (organy) i Bractwa Śpiewaczego z Brochowa (śpiew).  Bartosz Izbicki to muzykolog i organista pracujący na co dzień w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Brochowie. Zajmuje się badaniem różnych tradycji wykonywania chorału gregoriańskiego. Uczył się m. in. u Marcela Peresa. Wraz z chórem męskim wykona podczas mszy śpiewy zapisane w rękopisach pochodzących z klasztoru oo. Bernardynów w Leżajsku. Wydarzenie to wpisywać się będzie w naturalny bieg życia tradycyjnej społeczności jakim jest uczestnictwo w liturgii, nawiązując jednocześnie do muzykologicznego zagadnienia genetycznych związków ludowej  pieśni z chorałem gregoriańskim. (wklejka ze strony www.muzykadawna.jaroslaw.pl)

Post przeniesiono do właściwego działu.   --  Moderacja
Tytuł: Odp: ROPCZYCE
Wiadomość wysłana przez: Pedro Veron w Lipca 03, 2013, 14:31:08 pm
Jeśli już przenosić z działu Brochów (śpiewa bractwo z Brochowa więc wkleiłem tam) gdzie indziej to chyba gdzieś do działu Rzeszów raczej niż Jarosław. Góra Ropczycka to diecezja rzeszowska. Jarosław - jedynie ze strony takiej wklejkę zrobiłem...

edit. Ropczyce najlepiej
Tytuł: Odp: ROPCZYCE
Wiadomość wysłana przez: Bartek w Lipca 03, 2013, 14:37:58 pm
OK. A nie wie Pan, kto odprawia i czy celebracja może tam wejść w zwyczaj?
Tytuł: Odp: ROPCZYCE
Wiadomość wysłana przez: Pedro Veron w Lipca 04, 2013, 10:14:38 am
Odprawiał będzie ksiądz z DTŁ z Rzeszowa. Czy może wejść w zwyczaj? Nie mam pojęcia. Ta msza przy okazji imprezy Galicja Gnojnica (która jako całość zapowiada się całkiem nieźle).