Forum Krzyż

Disputatio => Poczekalnia => Wątek zaczęty przez: coldcut w Września 02, 2011, 15:02:22 pm

Tytuł: "Dwa Miasta" Św. Augystyna - pytanie
Wiadomość wysłana przez: coldcut w Września 02, 2011, 15:02:22 pm
"Pierwszym obozem jest królestwo Boga na ziemi, tzn. Kościół Jezusa Chrystusa, którego członkowie muszą służyć Bogu. Drugim zaś jest królestwo Szatana. Pod jego panowaniem i jego władzą znajdują się wszyscy, którzy idąc za zgubnymi przykładem uch wodza i naszych prarodziców, odmawiają posłuszeństwa prawu boskiemu i zwiększają swoje wysiłki, tutaj, ażeby żyć bez Boga, tam zaś, ażeby działać wprost przeciw Bogu[...] Te dwa królestwa św. Augustyn widział i opisqał bardzo przenikliwie w postaci dwóch miast, jedno przeciw drugiemu... tak ze względu na prawa, które nimi rządą, jak na ideał, do którego dążą." Święty Augusytn mówi "Miasto ziemskie wychodzi od miłości siebie i posuwa się aż do pogardy wobec Boga, natowmiast miasto niebieskie wychodzi od miłości Boga i posuwa się aż do pogardy siebie[...] Z biegiem wieków te dwa miasta nei zaprzestały walczyć jedno przeciw drugiemu, stosując wszelkiego rodzaju taktykę i coraz różnorodniejszą broń, choć nie zawsze z tym samym zapałem i porywem"

Leon XIII Humanum Genus

Mam w związku zpowyższym pytanie. Czy istnieje jakikolwiek zapis tej walki na przestrzeni wieków? Jakaś historia tej wojny zebrana w jednym dziele? Dziękuję za odpowiedź
Tytuł: Odp: "Dwa Miasta" Św. Augystyna - pytanie
Wiadomość wysłana przez: pablo w Września 05, 2011, 19:54:59 pm
Biblia
Tytuł: Odp: "Dwa Miasta" Św. Augystyna - pytanie
Wiadomość wysłana przez: thomas12345 w Września 05, 2011, 19:57:11 pm
Właśnie ja nie do końca rozumiem ten wątek. Jaki zapis, jakie dzieło? Toż ta walka to walka między dobrem a złem.
Tytuł: Odp: "Dwa Miasta" Św. Augystyna - pytanie
Wiadomość wysłana przez: Wewiórka w Września 05, 2011, 21:05:00 pm
Pewnie chodzi o "Państwo Boże" św. Augustyna.
Tytuł: Odp: "Dwa Miasta" Św. Augystyna - pytanie
Wiadomość wysłana przez: thomas12345 w Września 05, 2011, 22:03:54 pm
No raczej na pewno  :)
Tytuł: Odp: "Dwa Miasta" Św. Augystyna - pytanie
Wiadomość wysłana przez: coldcut w Września 06, 2011, 09:38:48 am
Chodziło mi o zapis historyczny stosujący wymienioną optykę czyli ścieranie się obu "miast" . Historia powszechna ale w takim ujęciu jak przedstawiłem. Np. o ile z jednej strony mamy masonerię z drugiej Kościół Katolicki, z jednej strony Herezje, z drugiej Św. inkwizycję itd. to można to przecież ująć jakoś całościowo. Istnieje np. taka książka która ujmuje częściowo tę walkę: http://www.tedeum.pl/tytul/883,Ukryta-strona-dziejow-Nowy-Porzadek-Swiata-Nowy-Lad-Ekonomiczny-Globalizm-Masoneria-i-tajne-sekty-MIEKKA-OPRAWA  (http://www.tedeum.pl/tytul/883,Ukryta-strona-dziejow-Nowy-Porzadek-Swiata-Nowy-Lad-Ekonomiczny-Globalizm-Masoneria-i-tajne-sekty-MIEKKA-OPRAWA)

istnieje wiele pozycji które ujmują ten problem od wielu stron, ale jak do tej pory spotkałem się jedynie z ujeciami częściowymi, obejmującymi jedynie fragmenty tej walki. Chodzi mi o to, czy istnieje całościowy zapis historyczny tego konfliktu.