Forum Krzyż

Novus Ordo => Kościół posoborowy => Wątek zaczęty przez: Tato w Lutego 18, 2009, 22:31:53 pm

Tytuł: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Tato w Lutego 18, 2009, 22:31:53 pm
Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty Religii Holokaustu?


Ksiądz Matthias Gaudron z Bractwa św. Piusa X w Mainz powiedział wywiadzie dla niemieckiej stacji ZDF, że ?Biskupowi Williamsonowi postawiono do końca lutego ultimatum, aby wycofał swoje wypowiedzi. W przypadku jego niespełnienia, zagrożono mu wykluczenie z Bractwa.?

Ks. Gaudron dodał, że ?Jako tradycyjni katolicy nie mamy powodu aby pomniejszać [skutki] nazistowskiego reżimu.?

W udzielonym w listopadzie ubiegłego roku dla szwedzkiej telewizji wywiadzie, bp Williamson zaprzeczył ludobójczemu wykorzystaniu komór gazowych i określił rzeczywistą liczbę ofiar żydowskich na 200-300 tysięcy zamiast 6 milionów. Wywiad ten, początkowo zupełnie nieznany, został rozpowszechniony przez media na dwa dni po ukazaniu się pogłosek o możliwości zniesienia tzw. ekskomuniki zaciągniętej przez czterech biskupów Bractwa, w tym bp. Williamsona.

Środowiska nieprzychylne odwróceniu zgubnego dla Kościoła posoborowego trendu ?dialogowania?, szczególnie z odwiecznymi wrogami Kościoła, w ewidentny sposób wykorzystały opinię biskupa Williamsona do wściekłego ataku na Ojca Świętego, Bractwo i samego biskupa Williamsona. Wobec prawdziwych przyczyn tego ataku, zdziwienie budzi bezkrytyczne przyjmowanie oficjalnie obowiązującej wersji wydarzeń II Wojny Światowej przez najwyższych przedstawicieli Bractwa, bez możliwości przedstawienia opinii drugiej strony i z pełną wiedzą, że próby przedstawiania faktów historycznych w dzisiejszych totalitarnych systemach tzw. demokracji, kończą się wysokimi wyrokami więzienia. Czy deklarowane dążenie do Prawdy, również tej w wymiarze dążenia do sprawiedliwości i dochodzenia do prawdy historycznej, jest zatem tylko czczą deklaracją?

Na podstawie: Katolische NachrichtenKOMENTARZ BIBUŁY: Biskup Richard Williamson wstrzymuje się z ostateczną decyzją i pomimo nacisków - również pochodzących od współbraci - zapowiedział najpierw zaznajomienie się z nowszymi faktami dotyczącymi funkcjonowania komór gazowych w KL Auschwitz i w tym celu zamówił on książkę Jean-Claude Pressaca, którą zamierza przestudiować. Trudno w tej chwili powiedzieć jak potoczy się sprawa i czy biskup zmieni swoją opinię po lekturze książki Pressaca. Trudno, bo na podstawie jednej książki - która mieści się przecież w głównym nurcie badań historycznych, choć może nieco ?na prawo? - nie można wyrobić sobie ostatecznej opinii. Do pełnego obrazu trzeba sięgnąć po lektury innych prac naukowych i jako minimum skorzystać z książek dr. Marka Webera, prof. Artura Butza, prof. Roberta Faurissona czy inż. Germara Rudolfa.

Jednak nawet jeśli bp Willimason dojdzie do jakichś innych wniosków i uzna on ludobójcze zastosowanie komór gazowych w KL Auschwitz, to przynajmniej świat będzie musiał w końcu przyznać, że przez kilkadziesiąt lat obowiązywała liczba ofiar wzięta po prostu z sufitu (a ściślej: będąca efektem propagandy alianckiej - głównie sowieckiej - oraz syjonistycznej plus niestety polskiej). Świat będzie musiał w końcu zgodzić się, że serwowane nam przez pięćdziesiąt lat magiczne ?4 miliony ofiar? obozu KL Auschwitz, które to liczby wypisane były na licznych mosiężnych tablicach, przy których to modlili się wielcy intelektualiści, w tym i papież Jan Paweł II, były zupełną, propagandową, bezczelną fikcją. Dzisiejsze tablice mówią o ?1 200 tysiącach?, ale przecież wiadomo, że i te liczby są wzięte z sufitu, bowiem prace wszystkich, nawet żydowskich historyków, umieszczają te liczby na niższym poziomie. Wspomniany Pressac ocenia całkowitą liczbę ofiar KL Auschwitz na 600-700 tysięcy.

Wszystkie te trudności w ustaleniu dokładnej liczby ofiar wiążą się generalnie z przyjęciem przez stronę oficjalną dwóch kategorii więźniów: rejestrowanych i nierejestrowanych. Jeśli chodzi o tych pierwszych, nie ma żadnej różnicy zdań pomiędzy literaturą oficjalną a tzw. rewizjonistyczną i wszyscy zgadzają się, gdyż mowa jest o rzetelnych badaniach naukowych w oparciu o dostępną dokumentację. Problem zaczyna się z drugą kategorią więźniów, którzy jako nierejestrowani mieliby ?od razu iść do gazu?, i których liczbę można dowolnie zmieniać, wszak brak jakiejkolwiek dokumentacji, gdyż? nie byli oni rejestrowani.

Niestety, strona tzw. rewizjonistów, opierając się na systemie funkcjonowania wszystkich niemieckich obozów twierdzi, że brakuje naukowej weryfikacji założonej tezy, iż Niemcy prowadzili systematyczne funkcjonowanie części obozów bez prowadzenia dokumentacji, gdyż biurokracja niemiecka kładła szczególny nacisk na prowadzenie dokładnej ewidencji więźniów. Biurokracja niemiecka zadziwia jeszcze i dzisiejszych historyków przeglądających tysiące ton różnego rodzaju dokumentacji czasów II Wojny Światowej. [zob. np. tutaj]

Poza tym, źle się dzieje jeśli w Bractwie, mającym przecież dążyć do Prawdy - również i dociekać tej prawdy w wymiarze historycznym - bez zastanowienie bierze za dobrą monetę oficjalnie obowiązujące teorie, wtłaczane pod presją oskarżeń o ?antysemityzm? i surowych wyroków więzienia. Pod prąd, Bracia, pod prąd! Z prądem? wiadomo co płynie.

Na koniec jeszcze jedno zadanie z arytmetyki, wydawałoby się na tyle proste, że mógłby rozwiązać je przedszkolak, ale z którym trudności mają największe dzisiejsze ?autorytety?, lecz również i zwykli, uczciwi ludzie omotani oficjalną propagandą. Oto od 1945 roku serwowana jest wszystkim nienaruszalna liczba ?6 milionów ofiar żydowskich?, liczba która obowiązywała w czasie gdy kłaniano się ?4 milionom ofiar? wypisanym na tablicach w Auschwitz. Dziś tablice mówią co innego, a historycy głównego nurtu i tę liczbę pomniejszają (np. Pressac mówi o 600-700 tysiącach). Czyli - mamy dzisiaj ponad trzy miliony ?ofiar? mniej w samym tylko KL Auschwitz, nie mówiąc już o tym, że historycy nie zajmują się w równym stopniu innymi obozami, gdzie i tam liczby mogą ulec znacznej korekcie. Zatem, mamy do czynienia ze znaczą redukcją liczby ofiar w obozach koncentracyjnych, lecz nienaruszalne ?6 milionów? jak stało, tak stoi. Czy arytmetyka do sześciu to też ?antysemityzm?, ?nawoływanie do nienawiści? i ?brak szacunku dla ofiar???

Czas najwyższy na umożliwienie swobodnej dyskusji nad spornymi zagadnieniami II Wojny Światowej i natychmiastowe wycofanie straszaka ?kłamstwa oświęcimskiego?. Niech prawda obroni się sama, bez bata ideologicznego. Dziś można dyskutować na wszelkie tematy, można podważać liczbę ofiar komunistycznych reżimów, można zaprzeczać ludobójstwu Ormian (co z lubością od lat czynią środowiska żydowskie), można kwestionować straszliwe zbrodnie ukraińskich zbrodniarzy z UPA, lecz nie wolno liczyć do sześciu. Kto się boi arytmetyki?
Cytat za :
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Jean Raspail w Lutego 19, 2009, 08:57:29 am
Problem w tym, że Bractwo stoi przed najcięższą decyzją w swojej historii, ma wiele do wygrania i wiele do przegrania. Czy ultimatum w stosunku do JE bpa Williamsona ma jakiekolwiek znaczenie??? Cóż kwestia komór i holokaustu nie jest istotna z punktu widzenia FSSPX i jego celów. Warto tą sprawę wogóle poświęcić? Dla większego dobra! Wydaje mi się, że tak. A większym dobrem byłoby uregulowanie statusu kanonicznego. Czy Bractwo musi zajmować się kwestią holokaustu? Nie musi! Nie musi też zmuszać JE bpa Williamsona do odwoływania wcześniejszych wypowiedzi i zmiany poglądów. Casus o. Hejmo i ks. Czajkowskiego współpracowników SB, czy ktoś ich usunął z szeregów duchowieństwa. Warto ten casus, chociaż nie porównywałbym współpracy z bezpieką z poglądami na temat liczby ofiar hitleryzmu sprzecznymi z oficjalną wersją, przytaczać wrogom Bractwa, choćby w Polsce, którzy jakoś tak dziwnie rekrutują się spośród popleczników dwóch ww. duchownych  :P
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Tato w Lutego 19, 2009, 13:04:25 pm
Oczywiście to prawda, że istotne dla Bractwa jest zupełnie co innego niż kwestie związane z historią. Szkoda tylko, że stawiając ultimatum X.Biskupaowi po prostu nadaje w tym momencie "rangę ważności" temuż zagadnieniu. Nie jest to przecież zagadnienie na podstawie którego powinno się decydowac o wykluczeniu bądź nei z Bractwa. Wiadomo, że naciski na Watykan Papieże i są ogromne, ale FSSPX nie musi się przecież tymi naciskami przejmować aż do tego stopnia.
Cóż bowiem da wykluczenie Biskupa z Bractwa ? Myślę, że tylko przysporzy kłopotów i będzie przyczyną wstydu,  Owszem jeśli Biskup sam zweryfikuje swe poglądy i nieprzymuszany to wtedy można uznać sprawę za wyjaśnioną, zas w obliczu tego typu nacisków zawsze będzie można twierdzić, że się "ugiął" czy wystraszył ( jesli odwoła to co powiedział ) zaś Bractwu będzie ewidentnie cała sprawa szkodzić. Nie warto tak radykalnie stawiać tej sprawy moim zdaniem.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 19, 2009, 13:54:47 pm
Zobaczcie, jak Bractwo wyczyscilo swoje strony internetowe - mojem zdaniem biskupu Williamsonu nic nie grozi, a i on skoryguje te dane. Powie 0,6 mln - 1 mln i tyle.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: JRWF w Lutego 19, 2009, 13:57:36 pm
mojem zdaniem biskupu Williamsonu nic nie grozi, a i on skoryguje te dane. Powie 0,6 mln - 1 mln i tyle.

Oby. Ostatnie co teraz potrzeba Kościołowi to kolejny rozłam - teraz w FSSPX.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Major w Lutego 19, 2009, 15:24:17 pm
A może komuś na tym rozłamie zależy?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Tato w Lutego 19, 2009, 15:33:13 pm
Zobaczcie, jak Bractwo wyczyscilo swoje strony internetowe - mojem zdaniem biskupu Williamsonu nic nie grozi, a i on skoryguje te dane. Powie 0,6 mln - 1 mln i tyle.


Jeszcze zapomniałeś Drogi Kolego dodać "i przeprosi, że nie wiedział, a komory gazowe jednak były "... i jeszcze parę takich tam "dyplomatycznych zdań...;)
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: JRWF w Lutego 19, 2009, 15:37:08 pm
A może komuś na tym rozłamie zależy?

Niewątpliwie tak jest! A im więcej podziałów, tym Kościół słabszy. I to jest prawdziwy cel do którego zmierza cały ten cyrk, o którym od miesiąca czytamy i słuchamy.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 19, 2009, 18:30:11 pm
Zobaczcie, jak Bractwo wyczyscilo swoje strony internetowe - mojem zdaniem biskupu Williamsonu nic nie grozi, a i on skoryguje te dane. Powie 0,6 mln - 1 mln i tyle.


Jeszcze zapomniałeś Drogi Kolego dodać "i przeprosi, że nie wiedział, a komory gazowe jednak były "... i jeszcze parę takich tam "dyplomatycznych zdań...;)

Williamson celowo nie chce przyjechać do Auschwitz, bo po takiej wizycie nie mógłby przyznać, że w tych komorach gazowano ludzi na masową skalę
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Richelieu w Lutego 19, 2009, 18:49:06 pm
[...] bo po takiej wizycie nie mógłby przyznać, że w tych komorach gazowano ludzi na masową skalę

Chyba zabrakło jeszcze jednego zaprzeczenia w tym zdaniu ?  Inaczej nie bardzo Pana rozumiem ...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 19, 2009, 18:50:40 pm
bynajmniej ...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Richelieu w Lutego 19, 2009, 18:52:12 pm
Mogę poprosić o rozwinięcie ?  Sądzi Pan zatem, że wizyta w obozie nie jest przekonująca co do tego, że do ludobójstwa rzeczywiście tam doszło ?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lutego 19, 2009, 20:18:01 pm
Do tego przekonała by jedynie wizyta do działającego obozu zagłady.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 19, 2009, 20:55:37 pm
Mogę poprosić o rozwinięcie ?  Sądzi Pan zatem, że wizyta w obozie nie jest przekonująca co do tego, że do ludobójstwa rzeczywiście tam doszło ?

W kontekście problemów bpa Williamsona wymienia się zagadnienie gazowania ludzi na śmierć, a nie samo ludobójstwo - to są dwie rózne sprawy !!

Biskup nie neguje ludobójstwa, natomiast z nieznanych przyczyn pewien rodzaj śmierci jest dogmatyzowany. Czy to jest aż takie ważne ? Nie wydaje mi się. No chyba, że te komory są potrzebne do uzasadnienia wysokości odszkodowań, jakie zostały zapłacone, bowiem w całości dotyczą tzw. więźniów nierejestrowanych.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 19, 2009, 22:54:54 pm
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6299023,Argentyna_wzywa_biskupa_negacjoniste_do_opuszczenia.html

Rząd argentyński wezwał angielskiego biskupa-negacjonistę, należącego do skrajnie tradycjonalistycznego Bractwa św. Piusa X, do opuszczenia Argentyny w ciągu 10 dni. Jeśli bp Richard Williamson nie wyjedzie, zostanie wydalony - zapowiedziano.

Argentyński minister spraw wewnętrznych Florencio Randazzo oświadczył w specjalnie wydanym komunikacie, że jeśli bp Williamson nie spełni tego zalecenia Krajowego Urzędu Migracyjnego, zostanie wydalony z kraju. Bp Williamson był do poniedziałku rektorem seminarium duchownego lefebrystów w La Reja, 40 km od Buenos Aires.

Bp Williamson jest jednym z czterech biskupów-lefebrystów, z których papież Benedykt XVI zdjął 24 stycznia ekskomunikę, nałożoną przez Jana Pawła II. Zaprzeczał faktom dotyczącym eksterminacji Żydów w hitlerowskich komorach gazowych. Twierdził, iż rzeczywista liczba Żydów zamordowanych przez nazistów to nie 6 milionów, lecz 200 do 300 tysięcy.

Wypowiedzi biskupa wywołały oburzenie światowej opinii publicznej. W następstwie tego watykański Sekretariat Stanu ogłosił w ubiegłą środę, że zanim Williamson będzie mógł podjąć obowiązki biskupie w Kościele, "powinien w sposób absolutnie niedwuznaczny i publiczny odciąć się od swych poglądów dotyczących Szoah, nieznanych Ojcu Świętemu w chwili zdjęcia ekskomuniki". Williamson oświadczył w odpowiedzi, że skoryguje swe poglądy, jeśli znajdzie dowody, że Holokaust wyglądał inaczej niż sądzi, "ale na to potrzeba czasu".


kiedyś mógłby wyjechać do Paragwaju ...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Alagor w Lutego 19, 2009, 23:55:53 pm
"The order and the respective threat of expulsion are based on a technicality: the Agency affirms that Williamson has "misinformed" the true reason for his presence in Argentina, since he declares to be "an administrative employee" of the Civil Association "La Tradición", when "in fact his true activity was that of priest and director of the Lefebvrist Seminary that the Fraternity of Saint Pius X has in the city of Moreno"."
Rorate Caeli

Nie wiem czy wyjaśnienie ministerstwa jest prawdziwe czy to tylko pretekst, ale wyborcza oczywiście nawet o nim nie wspomniała.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: OPen w Lutego 20, 2009, 08:03:00 am
zważywszy na to, jak Argentyna (do spółki z Paragwajem, Chile i Urugwajem) przyjmowała nazistów po II WŚ, pomijając już, czy zarzuty wobec bpa Williamsona są słuszne, takie oświadczenie zakrawa na szczyt obłudy.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Major w Lutego 20, 2009, 08:08:42 am
Coś niedobrego się dzieje.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: PTRF w Lutego 20, 2009, 08:20:11 am
Nie "coś", tylko masoneria przystąpiła do szturmu. I to na wszystkich frontach. Ale to może i dobrze, bo jest szansa, że w swoim zacietrzewieniu przegną pałę .
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Jean Raspail w Lutego 20, 2009, 09:00:35 am
Mam nadzieję, że JE bp R. Williamson nie zostanie zdany na laskę i nie łaskę B`nai B`rith i Bractwo stanie za nim murem! Bo na Watykan nie można liczyć  :-[
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 20, 2009, 09:16:18 am
Mam nadzieję, że JE bp R. Williamson nie zostanie zdany na laskę i nie łaskę B`nai B`rith i Bractwo stanie za nim murem! Bo na Watykan nie można liczyć  :-[

skąd ten wniosek ?

za jakim murem ma stanąć Bractwo ?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Tato w Lutego 20, 2009, 14:07:55 pm

kiedyś mógłby wyjechać do Paragwaju ...


Właśnie. A teraz ? Teraz Go pewnie deportują do UK i tam postawią pod sądem. Dokąd może wyjechać bezpiecznie? Do Watykanu jeno chyba... w Chile niestety już kiszka ...:(
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Thomas w Lutego 20, 2009, 14:16:00 pm
Cytuj
zważywszy na to, jak Argentyna (do spółki z Paragwajem, Chile i Urugwajem) przyjmowała nazistów po II WŚ,

Mówmy poprawnie Niemców. Nie wszyscy Niemcy - poszukiwani np. wojskowi, byli członkami Niemieckiej, Robotniczej, Narodowo-Socjalistycznej Partii.
"nazi" - to w potocznym niemieckim z epoki - określenie członka  NSDAP.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Jean Raspail w Lutego 20, 2009, 15:25:44 pm
Mam nadzieję, że JE bp R. Williamson nie zostanie zdany na laskę i nie łaskę B`nai B`rith i Bractwo stanie za nim murem! Bo na Watykan nie można liczyć  :-[

skąd ten wniosek ?

za jakim murem ma stanąć Bractwo ?

"stanąć za kimś murem" to takie powiedzenie. A skąd wniosek? A stąd, że FSSPX jest obiektem działań mających na celu pacyfikację tj. unieszkodliwienie. Kwestia Bractwa przestała być wewnętrzną sprawą Kościoła katolickiego odkąd nadepnęło Ono w osobie Bpa Williamsona na odcisk lobby żydowskiemu. Jak widać SA odcina się od FSSPX i stąd też Bractwo zdane jest na siebie np. w zmaganiach z rządem i bezpieką Deutschlandu.   
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: OPen w Lutego 20, 2009, 15:42:12 pm
Cytuj
Mówmy poprawnie Niemców. Nie wszyscy Niemcy - poszukiwani np. wojskowi, byli członkami Niemieckiej, Robotniczej, Narodowo-Socjalistycznej Partii.
"nazi" - to w potocznym niemieckim z epoki - określenie członka  NSDAP.

wiem o tym. ale napisałem tak z rozpędu, a potem pomyślałem, że tak zostawię, aby sprawdzić czujność PT Userów (na FF dostałbym baty, a i tu się Ktoś zreflektował)  ;)
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lutego 20, 2009, 15:59:03 pm
Przecież "Naziści" to mieszkańcy małego kraiku pomiędzy Niemcami a Austrią, którzy najpierw zajęli Niemcy, potem Austrię, potem Czechosłowację, potem zaczęli wojnę z Polską (i połową świata), w międzyczasie mordując żydów...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: JRWF w Lutego 20, 2009, 16:22:04 pm
Przecież "Naziści" to mieszkańcy małego kraiku pomiędzy Niemcami a Austrią, którzy najpierw zajęli Niemcy, potem Austrię, potem Czechosłowację, potem zaczęli wojnę z Polską (i połową świata), w międzyczasie mordując żydów...

...a poza żydami naziści najbardziej prześladowali Niemców, którzy cały czas tylko kombinowali jak by tu Hitlera zgładzić. Później z winy nazistów Niemcy zostali wypędzeni z rdzennych miast niemieckich, jak Krakau czy Warschau.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: s.Małgorzata w Lutego 20, 2009, 16:57:18 pm
Naziści jako plemię posługiwali się językiem nazistowskim?

Jakie to przykre, że w czasie wychwalanej wolności,wolno myśleć i mówić tylko to co poprawne. Gdzie tu toleracja?
Słuchałam kiedyś wykładu prof. Bogusława Wolniewicza na temat "Słowa", gdzie mówił o pokrętnie rozumianej "niezbywalnej godności" człowieka.
On, jako ateista wyznał, że pierwszym dogmatem, nie podlegającym żadnej dyskusji jest holokaust.
W dobie walki z dogmatami i propagowaniu libertynizmu !
I to się sprawdza.

Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lutego 20, 2009, 17:41:08 pm
Szanowni Państwo - pisząc w takim kontekście (pogardliwie) "dogmat holokaustu" deprecjonujemy pojęcie dogmatu. Dogmat to prawda wiary, nad którą nie ma sensu dyskutować (ale jakby się ktoś uparł, może sprawdzać, jeśli jest uczciwy intelektualnie, to  dojdzie do tych samych wniosków).
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 20, 2009, 17:53:44 pm
Nie zgodzę sie: w kazdej religji są inne dogmaty ...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: s.Małgorzata w Lutego 20, 2009, 18:38:12 pm
Nie miałam zamiaru, ani przez moment wyrażać się pogardliwie. Rozumiałam użyte słowo "dogmat" jako niepodważalny pewnik (dlatego cydzysłów).
Skoro nie jest możliwa  żadna normalna dyskusja na jakiś temat to może właściwsze byłoby określenie "tabu" albo lepiej aksjomat.
Tak wyraził się ów profesor.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Thomas w Lutego 20, 2009, 22:14:33 pm
Cytuj
Szanowni Państwo - pisząc w takim kontekście (pogardliwie) "dogmat holokaustu"

protestuję! nie lejmy wody na judaistyczny młyn  :)  Nie mówimy "naziści" nie mówmy też "holokaust" - bo to oznacza ofiarę całopalną ich "zbiorowego mesjasza". Nie będziesz miał bogów .... . Mówmy "zagłada" "ludobójstwo" itp.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: OPen w Lutego 20, 2009, 23:11:56 pm
@ Thomas

właśnie: kiedyś czytałem, że Holocaust to ofiara miła Bogu, właściwsza nazwa tego, co się stało w czasie II WŚ to Szoah...

teraz mi się przypomniało, że jak mam przed sobą wesperarz, to w bodaj Psalmie 19 (20) wszak śpiewamy:

Memor sit omnis sacrificii tui et holocaustum tuum pingue fiat      czyli coś jak:

Niechaj pamięta o wszystkich twych ofiarach
i niech Mu będzie miłe twe całopalenie.

Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Lutego 23, 2009, 12:07:41 pm
Mogę poprosić o rozwinięcie ?  Sądzi Pan zatem, że wizyta w obozie nie jest przekonująca co do tego, że do ludobójstwa rzeczywiście tam doszło ?

Komory gazowe w muzeum w Auschwitz to postawione po wojnie atrapy na wzór oryginałów wysadzonych przez Niemców pod koniec wojny. Czy i jak działały te oryginały z obserwacji atrap się nie można dowiedzieć, a wprost przeciwnie, można dojść do wniosku, że w ogóle nie mogły działać.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Lutego 23, 2009, 12:16:49 pm
Mam nadzieję, że JE bp R. Williamson nie zostanie zdany na laskę i nie łaskę B`nai B`rith i Bractwo stanie za nim murem! Bo na Watykan nie można liczyć  :-[

Obawiam się, że bp. Williamson w jakimś sensie zostanie poświęcony. I to za swoją wiedzą i zgodą jak sądzę, bo w wywiadzie dla Spiegla powiedział tak:

Cytuj
SPIEGEL: The Society of Saint Pius X has set an ultimatum for the end of February. Are you not risking a break with the group?

Williamson: In the Old Testament, the Prophet Jonah tells the sailors when their ship is in distress: " Take me up, and cast me forth into the sea; so shall the sea be calm unto you: for I know that for my sake this great tempest is upon you." The Society has a religious mission that is suffering because of me. I will now examine the historic evidence. If I do not find it convincing, I will do everything in my power to avoid inflicting any further harm on the Church and the Society.

Bp. Williamson gotów jest się poświęcić dla większego dobra i to widać. Więc ci, co się obawiają rozłamu w bractwie chyba się mylą - w każdym razie nie sądzę, żeby bp. Williamson stanął na jego czele. Właściwie obserwując zmianę w jego sposobie wypowiedzi na temat Ojca Świętego mam wrażenie, że zaszło coś doniosłego o czym nie wiemy i co spowodowało, że bp. Williamson gotów jest się poświęcić. Czyżby Ojciec Święty lub ktoś z jego otoczenia porozmawiał naprawdę szczerze z kimś z SSPX na temat ratowania Kościoła? Bp. Fellay wyraźnie mówił, że wszelkie dalsze rozmowy będą się odbywać z dala od mediów itp. Myślę, że po tej wpadce i przeciekach tym razem Ojciec Święty i Bractwo zadbają aby następny cios dla moderny został wyprowadzony z całkowitego zaskoczenia. Zresztą, ostatni - zdjęcie ekskomuniki - też był praktycznie z zaskoczenia. Machina medialna ledwie zdążyła znaleźć punkt zaczepienia i się rozkręcić ale już po dekrecie.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Zygmunt w Lutego 23, 2009, 12:19:26 pm
@ Thomas

właśnie: kiedyś czytałem, że Holocaust to ofiara miła Bogu, właściwsza nazwa tego, co się stało w czasie II WŚ to Szoah...

teraz mi się przypomniało, że jak mam przed sobą wesperarz, to w bodaj Psalmie 19 (20) wszak śpiewamy:

Memor sit omnis sacrificii tui et holocaustum tuum pingue fiat      czyli coś jak:

Niechaj pamięta o wszystkich twych ofiarach
i niech Mu będzie miłe twe całopalenie.Co z tego ma wynikać?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 23, 2009, 12:30:13 pm

Bp. Williamson gotów jest się poświęcić dla większego dobra i to widać. Więc ci, co się obawiają rozłamu w bractwie chyba się mylą - w każdym razie nie sądzę, żeby bp. Williamson stanął na jego czele. Właściwie obserwując zmianę w jego sposobie wypowiedzi na temat Ojca Świętego mam wrażenie, że zaszło coś doniosłego o czym nie wiemy i co spowodowało, że bp. Williamson gotów jest się poświęcić. Czyżby Ojciec Święty lub ktoś z jego otoczenia porozmawiał naprawdę szczerze z kimś z SSPX na temat ratowania Kościoła? Bp. Fellay wyraźnie mówił, że wszelkie dalsze rozmowy będą się odbywać z dala od mediów itp. Myślę, że po tej wpadce i przeciekach tym razem Ojciec Święty i Bractwo zadbają aby następny cios dla moderny został wyprowadzony z całkowitego zaskoczenia. Zresztą, ostatni - zdjęcie ekskomuniki - też był praktycznie z zaskoczenia. Machina medialna ledwie zdążyła znaleźć punkt zaczepienia i się rozkręcić ale już po dekrecie.

niektórzy nasi forumowicze są wychowani na nierozsądnej i nieskutecznej polityce FSSPX z kilku ostatnich lat i nie zauważyli, że została ona szczęśliwie zarzucona
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Thomas w Lutego 23, 2009, 12:46:49 pm
@ OPen
Zgadzam się z Panem Zygmuntem. Co z tego ma wynikać ?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lutego 23, 2009, 13:14:31 pm
właśnie: kiedyś czytałem, że Holocaust to ofiara miła Bogu, właściwsza nazwa tego, co się stało w czasie II WŚ to Szoah...
Co z tego ma wynikać?
Że ci, którzy piszą o "holokauście" w kontekście ludobójstwa, to antysemici...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Richelieu w Lutego 23, 2009, 13:18:44 pm
[...]
Że ci, którzy piszą o "holokauście" w kontekście ludobójstwa, to antysemici...

A w moim odczuciu to są wyznawcy 'dogmatu' o szczególnym męczeństwie Żydów podczas II wojny światowej, do którego niestosowne jest porównywanie jakichkolwiek cierpień innych narodów.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Thomas w Lutego 23, 2009, 13:29:42 pm
II W.Św. została w Izraelu zdogmatyzowana. Sekularyzacja Żydów wymaga znalezienia nowego pozareligijnego "spoiwa". Jest nim pamięć o ludobójstwie. Ale to mało. Historia ludobójstwa z II woj.św. została wpisana w religię. Piece krematoriów stały się ołtarzem całopalnej ofiary - holokaustu. Ofiarowany został zbiorowy-mesjasz. Dlatego m.inn. M.Edelman jest nielubiany przez Izrael i ewidentnie przemilczany w świecie. Bo on walczył. A ofiara ma być dobrowolna.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Thomas w Lutego 23, 2009, 16:54:45 pm
Właśnie, nie zauważyłem  ??? przepraszam :-\
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Jean Raspail w Lutego 24, 2009, 08:35:42 am
niektórzy nasi forumowicze są wychowani na nierozsądnej i nieskutecznej polityce FSSPX z kilku ostatnich lat i nie zauważyli, że została ona szczęśliwie zarzucona

to jest??? może jaśniej???
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 24, 2009, 08:48:28 am
FSSPX (wszyscy biskupi Bractwa) dokonali teraz zwrotu o 90 stopni i warto to dostrzedz. FSSPX podobnie jak Campos czy redemptorysci zaalpejscy nie upadli, tylko ustalają nowe reguły działania bardziej adekwatne do sytuacji.

Na szczęście nie ma komu zrobić wykładu "Tradycja zdradzona" - co najwyżej po porozumieniu Bractwa z Rzymem inni ludzie będą robić wykłady "zdradzony Sobór" czy coś takiego. Ale to nie nasza broszka ...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Jean Raspail w Lutego 24, 2009, 09:51:50 am
FSSPX (wszyscy biskupi Bractwa) dokonali teraz zwrotu o 90 stopni i warto to dostrzedz. FSSPX podobnie jak Campos czy redemptorysci zaalpejscy nie upadli, tylko ustalają nowe reguły działania bardziej adekwatne do sytuacji.

Na szczęście nie ma komu zrobić wykładu "Tradycja zdradzona" - co najwyżej po porozumieniu Bractwa z Rzymem inni ludzie będą robić wykłady "zdradzony Sobór" czy coś takiego. Ale to nie nasza broszka ...

Jako sympatyk FSSPX nie mam z tym żadnych problemów. Tylko sedewakantyści mogą dziś z triumfalizmem stwierdzić: "a nie mówiliśmy". Ale problem jest dużo bardziej złożony, moim zdaniem. O ile sympatycy FSSPX nie powinni mieć problemów z zaakceptowaniem porozumienia ze Stolicą Apostolską, a wręcz porozumienie to może uspokoić niejedno sumienie i pozwolić zrozumieć sens dotychczasowych działań, o tyle nie powinno ono spowodować bezkrytycznej oceny sygnałów dobiegających z Watykanu. Ja osobiście nie mogę doczekać się uregulowania statusu kanonicznego Bractwa i potwierdzenie ważności święceń kapłańskich tj. zniesienia suspensy na kapłanów FSSPX.  :)   
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: JRWF w Lutego 24, 2009, 09:54:01 am
Cytuj
potwierdzenie ważności święceń kapłańskich tj. zniesienia suspensy na kapłanów FSSPX.

Samo istnienie suspensy dla kapłanów jest potwierdzeniem ważności święceń kapłańskich...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Jean Raspail w Lutego 24, 2009, 10:00:13 am
źle się wyraziłem, ale nie ukrywam, że w tym temacie jestem laikiem do kwadratu. Zgadzam się, że święcenia jak najbardziej były ważne, chodzi mi raczej o udzielanie ważnych sakramentów.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Brat Horhe w Lutego 24, 2009, 12:24:27 pm
W całej tej dyskusji wydaje mi się, że przeoczyliście pewną możliwość.

Zakładamy, że Bractwo jest jednością. Jak wiemy, iż bliżej ortodoksji, która dodatkowo pozbyła się autorytetu rozstrzygającego każdy spór dochodzi do procesu, w którym każdy biskup, każdy proboszcz jest "sobie panem". Zakładamy więc, że Fellay działa w interesie Bractwa i że Bractwo stanowi jedność w osobie Fellaya. A tak moim zdaniem nie jest.
Williamson zniknął, nie ma go w Argentynie i nie wiadomo gdzie jest ...
Ponoć kapucyni z Morgon wypowiedzieli w jakiś sposób posłuszeństwo Fellay'owi i wreszcie Felley jako wcześniejszy ekonom bractwa może być skoncentrowany na sprawach doktrynalnych i Prawdzie o której mówi Williamson - MOŻE, ale nie musi ...
Jeżeli ks. Stehlin, mówi w wywiadzie dla Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego  "Och! Ten nasz biedny bp Williamson ..." - mnie się lampka zapala. O co tu tak naprawdę chodzi. Co robi Fellay i w co gra? Czy nie wiedzieli, że przeciwnik wykorzysta Williamson'a? Dlaczego tak łatwo pozbyto się go z seminarium w Argentynie? Szybkość z jaką to zrobiono nie jest typowa dla ortodoksji ... I gdzie jest Williamson?

Bp Williamson staje się pewnym symbolem tych dni ... Znów świat wygrywa, bo argumenty pozareligijne odwracają od Wiary uwagę od problemu Prawdy, a co gorsza uwagę świata katolickiego również. Przykład tego forum ...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: JRWF w Lutego 24, 2009, 12:45:56 pm
Podejrzewam (nic więcej, to tylko moje domysły), że bp Williamson usunął się w cień bez niczyjego nakazu. Dla dobra Kościoła, Bractwa i porozumienia z Watykanem. Między innymi po to, żeby nie odciągać uwagi od tego, co najważniejsze.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 24, 2009, 12:59:43 pm

Tylko sedewakantyści mogą dziś z triumfalizmem stwierdzić: "a nie mówiliśmy".


postawa sedeprywacjonistów i sedewakantystów jest logiczna: skoro nie uznają, że X jest organem Kościoła, to nie odwołują się od jego decyzyj. Równocześnie - nie kontestują poszczególnych decyzyj, nie przebierają w nich tak łatwo jak w ulęgałkach.

Jeśli osoby te nie są w schiźmie (czyli nie uznają się za jedynych wspólczesnych katolików), to ze skrytą radością stwierdzą, że porozumienie Bractwa z Watykanem uporządkuje kilka kwestyj, ale nie będą skakać z radości, że "zdrajcy zdradzili do końca)
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Lutego 24, 2009, 21:14:46 pm
Podejrzewam (nic więcej, to tylko moje domysły), że bp Williamson usunął się w cień bez niczyjego nakazu. Dla dobra Kościoła, Bractwa i porozumienia z Watykanem. Między innymi po to, żeby nie odciągać uwagi od tego, co najważniejsze.

Dokładnie. Bez nakazu ale w porozumieniu. A moim zdaniem bp. Fellay gra na uśpienie moderny.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Wiedhold w Lutego 24, 2009, 21:41:13 pm
http://www.spiegel.de/fotostrecke/fotostrecke-40044.html#backToArticle=609703

Jakiś dziennikarzyna twierdzi, że bp Williamson pobił go na lotnisku w Buenos Aires.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Major w Lutego 24, 2009, 21:43:40 pm
Ciekawe kiedy znajdą się dzieci gwałcone przez bpa Williamsona? To teraz takie modne.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Major w Lutego 24, 2009, 22:03:15 pm
Właśnie przed chwilą obejrzałem ten film z "biskupem". Przecież to dziennikarska prowokacja. Jest na tvn 24.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 24, 2009, 22:11:27 pm
Podejrzewam (nic więcej, to tylko moje domysły), że bp Williamson usunął się w cień bez niczyjego nakazu. Dla dobra Kościoła, Bractwa i porozumienia z Watykanem. Między innymi po to, żeby nie odciągać uwagi od tego, co najważniejsze.

Jest to rozsądna decyzja z jego strony. Powinien się na jakiś czas "zgubić".

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Lutego 25, 2009, 01:24:04 am
http://www.spiegel.de/fotostrecke/fotostrecke-40044.html#backToArticle=609703

Jakiś dziennikarzyna twierdzi, że bp Williamson pobił go na lotnisku w Buenos Aires.

Dziwne, że on tak bez sutanny ani nic... Coś mi się biskup z SSPX bez sutanny wydaje mało prawdopodobny.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Agnieszka w Lutego 26, 2009, 14:26:39 pm
Panie Radku, a czemu Pan sądzi, że biskup powinien teraz zniknąć? I że dobrze robi? Te sprawy rozgrywane są poza nim i sięgają dalej niż się Panu wydaje.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 26, 2009, 16:33:53 pm
Panie Radku, a czemu Pan sądzi, że biskup powinien teraz zniknąć? I że dobrze robi? Te sprawy rozgrywane są poza nim i sięgają dalej niż się Panu wydaje.

On dał pretekst do tych oskarżeń.
Szczególnie, gdy stwierdził, że komory gazowe nie służyły do zabijania ludzi, ponieważ on nie widział żadnych dowodów na to. Przecież na Zachodzie na każdym uniwersytecie jest katedra holokaustu i nawet są muzea poświęcone temu tematowi. Więc wymówka była kiepska. Tym bardziej, że bp. był parę lat temu w Polsce i mógł odwiedzić Auschwitz. Tam by sie dużo dowiedział. Tym bardziej, że na człowieka uznającego się za znawce tematu, nie powinien ominąć takiej okazji.

Teraz powinien się na jakiś czas zająć jedynie posługą kapłańską, a na te tematy wogóle się nie wypowiadać.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Zygmunt w Lutego 26, 2009, 16:38:12 pm
Przecież na Zachodzie na każdym uniwersytecie jest katedra holokaustu [...]

Naprawdę?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 26, 2009, 16:53:29 pm

Naprawdę?

Oczywiście, każdy znany uniwersyte takie coś ma. Mozna rozwarzać czy to potrzebne.
TYm ciekawiej jest tutaj ponieważ bp. Williamson działa w USA, a tam to już jest natłok tych instytucji holokaustowych.
Nie mniej próbowała ukazać absurdalność tłumaczenia bp. Williamsona w tej sprawie.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: emircoo w Lutego 26, 2009, 17:08:59 pm
Cóż... sprawa tego wywiadu napsuła wiele krwi. Wielu katolikom na słowo nazizm zapala się lampka "Leferbryści". U mnie w pracy dyskusja z koleżanką uformowaną przez szczecińskich dominikanów zakończyła się stwierdzeniem, że lefebryści skompromitowali się do cna, a zdjęcie ekskomuniki to nieporozumienie. Z takimi stwierdzeniami trudno polemizować. Owszem - twierdzenie nieprawdziwe, niesłuszne, podrzucone przez wrogów. Ale trwa wojna i po jakiego grzyba dostarczać wrogowi amunicji?!

Nie rozumiem zupełnie podziwów dla bpa Williamsona za odwagę i bezkompromisowość, za "uczciwość intelektualną". Negacja holokaustu uderza w katolików i Polaków. W obozach zginęło wielu biskupów, kapłanów, kleryków i ogromna liczba wiernych świeckich, którzy znaleźli się tam ze względu na wierność Bogu. Rozumiem niechęć do karania "kłamstwa oświęcimskiego", rozumiem doskonale, że pojawiają się kłamstwa "homofobiczne", "aborcyjne", że w dalszym horyzoncie zakaz ten uderza w Kościół. Świat jest reaguje jednak tak a nie inaczej. Katolicy w zdecydowanej większości myślą tak, jak im "mainstream" podpowie (Fakty TVN do kolacji i GazWyb do porannej kawy) i wybryki bpa Williamsona nie pomogą zmienić tego stanu rzeczy. Nikt z nas nie zaprzeczy, że zmanipulowano słowa Biskupa, nikt nie powie, że Biskup wycofał się z tych słów i stwierdził, że w tym dniu był niedysponowany. W wywiadzie dla "Spiegla" potwierdził swoje przekonania stwierdzając, że jak poczyta więcej to może zmieni swój pogląd...

Dziwię się reakcji Angeli Merkel - zamiast wydzwaniać do Benedykta XVI powinna była zadzwonić do bpa Williamsona i zaproponować jakiś order, towarzysze Eriki Steinbach powinni zaś zaprosić JE na najbliższy October Fest. Niemcom takie wypowiedzi to jak miód na zakompleksione serduszka. Nie dość, że holokaust to dzieło nazistów, broń Boże Niemców, to jeszcze ofiar tak mało. Tylko patrzeć aż okaże się, że to Polacy wywozili Niemców to Oświęcimia.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lutego 26, 2009, 18:25:40 pm
Nie rozumiem zupełnie podziwów dla bpa Williamsona za odwagę i bezkompromisowość, za "uczciwość intelektualną". Negacja holokaustu uderza w katolików i Polaków. W obozach zginęło wielu biskupów, kapłanów, kleryków i ogromna liczba wiernych świeckich, którzy znaleźli się tam ze względu na wierność Bogu. Rozumiem niechęć do karania "kłamstwa oświęcimskiego", rozumiem doskonale, że pojawiają się kłamstwa "homofobiczne", "aborcyjne", że w dalszym horyzoncie zakaz ten uderza w Kościół. Świat jest reaguje jednak tak a nie inaczej. Katolicy w zdecydowanej większości myślą tak, jak im "mainstream" podpowie (Fakty TVN do kolacji i GazWyb do porannej kawy) i wybryki bpa Williamsona nie pomogą zmienić tego stanu rzeczy. Nikt z nas nie zaprzeczy, że zmanipulowano słowa Biskupa, nikt nie powie, że Biskup wycofał się z tych słów i stwierdził, że w tym dniu był niedysponowany. W wywiadzie dla "Spiegla" potwierdził swoje przekonania stwierdzając, że jak poczyta więcej to może zmieni swój pogląd...
Widzi Pan - kilku polskich biskupów po takim passusie zapewne przeszło by na judaizm, żeby tylko uniknąć oskarżeń o antysemityzm i odpowiedzialności karnej. Owszem - biskup chlapnął bzdurę, ale - potwierdza, ze tak jest przekonany. Kłamałby jakby stwierdził bez dowodów "pomyliłem się" albo coś takiego. 
BTW-  biskup zanegował tylko rozmiary holokaustu  i jedno z narzędzi - nie sam holokaust.

Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Zygmunt w Lutego 26, 2009, 18:29:46 pm

Naprawdę?

Oczywiście, każdy znany uniwersyte takie coś ma. Mozna rozwarzać czy to potrzebne.
TYm ciekawiej jest tutaj ponieważ bp. Williamson działa w USA, a tam to już jest natłok tych instytucji holokaustowych.
Nie mniej próbowała ukazać absurdalność tłumaczenia bp. Williamsona w tej sprawie.


A czy katolik może przyjąć, że holokaust miał miejsce?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 26, 2009, 18:35:41 pm
[
A czy katolik może przyjąć, że holokaust miał miejsce?

Przecież najwięcej ludzi ginących w holokauście to byli katolicy.
Tego nie mozna negować.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 26, 2009, 18:40:19 pm
Widzi Pan - kilku polskich biskupów po takim passusie zapewne przeszło by na judaizm, żeby tylko uniknąć oskarżeń o antysemityzm i odpowiedzialności karnej.

Żaden polski biskupów by takiej głupoty nie powiedział.
Za dużo Polaków i to katolików zginęło w holokauście.

Owszem - biskup chlapnął bzdurę, ale - potwierdza, ze tak jest przekonany. Kłamałby jakby stwierdził bez dowodów "pomyliłem się" albo coś takiego. 
BTW-  biskup zanegował tylko rozmiary holokaustu  i jedno z narzędzi - nie sam holokaust.


Dowody leżą na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło po nie sięgnąć, a nie zamykać oczy i udawać, że ich nie ma.
Tak nie powinien zachowywać się katolicki biskup.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Zygmunt w Lutego 26, 2009, 18:44:05 pm
[
A czy katolik może przyjąć, że holokaust miał miejsce?

Przecież najwięcej ludzi ginących w holokauście to byli katolicy.
Tego nie mozna negować.


Nie chodzi o ilość zamordowanych, tylko o znaczenie słowa.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lutego 26, 2009, 18:52:39 pm
Żaden polski biskupów by takiej głupoty nie powiedział.
Za dużo Polaków i to katolików zginęło w holokauście.
Primo holokaust jest nazwą własną dotyczącą wymordowania przez nazistów 6 mln żydów
Secundo - w tej sprawie nie.

Dowody leżą na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło po nie sięgnąć, a nie zamykać oczy i udawać, że ich nie ma.
W latach 80 XX wieku też leżały? Bo jak mi się wydaje  dopiero pod ich koniec przestano ignorować dowody drugiej strony i zaczęto merytoryczną dyskusję (choć sporo rzeczy wymagałoby jeszcze weryfikacji). Bo jak uznać za wiarygodnego świadka, który pisze o 'dymie z komina" kiedy z komina żaden dym nie miał prawa się wydobywać?

Tak nie powinien zachowywać się katolicki biskup.
A jak? Ugiąć się pod presją, a wbrew przekonaniom??

Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 26, 2009, 18:58:33 pm
Nie chodzi o ilość zamordowanych, tylko o znaczenie słowa.

Za słownikiem PWN

holocaust, holokaust [wym. holokast]
1. Holocaust, Holokaust ?zagłada, zwłaszcza prześladowanie i zagłada Żydów europejskich przez hitlerowców w czasie II wojny światowej?
2. ?w starożytności: składanie ofiary całopalnej?

Więc można go używać w tym znaczeniu.
Nie wiem dlaczego tam napisano o zagładzie Żydów, przecież nie tylko oni ginęli.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lutego 26, 2009, 19:07:59 pm
Nie wiem dlaczego tam napisano o zagładzie Żydów, przecież nie tylko oni ginęli.
Proszę uważać. Za pare lat podobne twierdzenia mogą być traktowane jako "kłamstwo oświęcimskie"
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 26, 2009, 19:27:22 pm
Żaden polski biskupów by takiej głupoty nie powiedział.
Za dużo Polaków i to katolików zginęło w holokauście.
Primo holokaust jest nazwą własną dotyczącą wymordowania przez nazistów 6 mln żydów
Secundo - w tej sprawie nie.

Dowody leżą na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło po nie sięgnąć, a nie zamykać oczy i udawać, że ich nie ma.
W latach 80 XX wieku też leżały? Bo jak mi się wydaje  dopiero pod ich koniec przestano ignorować dowody drugiej strony i zaczęto merytoryczną dyskusję (choć sporo rzeczy wymagałoby jeszcze weryfikacji). Bo jak uznać za wiarygodnego świadka, który pisze o 'dymie z komina" kiedy z komina żaden dym nie miał prawa się wydobywać?

Tak nie powinien zachowywać się katolicki biskup.
A jak? Ugiąć się pod presją, a wbrew przekonaniom??Po co z takimi emocjami.
Sprawa dotyczy wypowiedzi bp. Williamsona z 2008 roku, a nie historii holokaustu.
Biskup Williamson powiedział głupotę i ponosi tego konsekwencję.
Równocześnie przez jego wypowiedzi oberwało się nie potrzebnie innym.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 26, 2009, 19:29:39 pm
Nie wiem dlaczego tam napisano o zagładzie Żydów, przecież nie tylko oni ginęli.
Proszę uważać. Za pare lat podobne twierdzenia mogą być traktowane jako "kłamstwo oświęcimskie"

Takiego oskarżenia się nie boję. Wogóle nie bije się prezentować swoich poglądów.
Dlatego podpisuję się z imienia i nazwiska.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Zygmunt w Lutego 26, 2009, 19:46:47 pm
Nie chodzi o ilość zamordowanych, tylko o znaczenie słowa.

Za słownikiem PWN

holocaust, holokaust [wym. holokast]
1. Holocaust, Holokaust ?zagłada, zwłaszcza prześladowanie i zagłada Żydów europejskich przez hitlerowców w czasie II wojny światowej?
2. ?w starożytności: składanie ofiary całopalnej?

Więc można go używać w tym znaczeniu.
Nie wiem dlaczego tam napisano o zagładzie Żydów, przecież nie tylko oni ginęli.

Radek Buczyński

Bez "u" się wymawia? Nie wiedziałem. Jednak ta nazwa co najmniej sugeruje ofiarę, dlatego uważam, że katolik nie powinien jej stosować. Proszę pamiętać, że słowniki piszą ludzie...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 26, 2009, 19:54:57 pm
Bez "u" się wymawia? Nie wiedziałem. Jednak ta nazwa co najmniej sugeruje ofiarę, dlatego uważam, że katolik nie powinien jej stosować. Proszę pamiętać, że słowniki piszą ludzie...

Słowa zmieniają swoje znaczenia. Język się rozwija.
Dlatego nie widzę przeszkód w uzywaniu tego słowa.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: dxcv w Lutego 26, 2009, 20:07:55 pm
Cytuj
Biskup Williamson przeprasza ofiary Holocaustu

Biskup lefebrysta Richard Williamson przeprosił ofiary Holocaustu i Kościół katolicki za swe wypowiedzi, w których zanegował istnienie komór gazowych w hitlerowskich obozach śmierci. - Wobec Boga proszę o przebaczenie - napisał.

Oświadczenie hierarchy z Bractwa św. Piusa X opublikowała watykańska komisja Ecclesia Dei do spraw dialogu z lefebrystami. W rozpowszechnionej deklaracji Williamson napisał, że o ponowne rozważenie swych wypowiedzi dla telewizji szwedzkiej poprosili go papież i przełożony Bractwa.

- Wobec Boga proszę o przebaczenie wszystkich, którzy byli naprawdę zgorszeni tym, co powiedziałem - napisał Williamson.

Wyjaśnił, że w wywiadzie podzielił się swą wiedzą sprzed 20 lat i od tamtego czasu nie zajmował się sprawą Holocaustu.

źródło: gazeta.pl
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lutego 26, 2009, 21:16:15 pm
Słowa zmieniają swoje znaczenia. Język się rozwija.
Dlatego nie widzę przeszkód w uzywaniu tego słowa.
Radek Buczyński

Cyrk polega na tym, że język angielski naszpikowany jest łaciną i 'holocaust' jest jednym z takich słów jednakowo pisanych w obu językach. Przy żydowskiej fobii do wszystkiego co łacińskie (datującej się chyba od Cezara Tytusa) to piękny paradoks.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Morro w Lutego 26, 2009, 21:52:30 pm
Co do słowa holokaust to  cokolwiek by w słownikach napisali to i tak zostało on zawłaszczone przez żydów. W Niemczech zakazane jest prawem nazywanie zabijania nienarodzonych holokaustem. Żydzi także z krzykiem reagują hdy holokaustem nazywa się rzeź Ormian .
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Agnieszka w Lutego 26, 2009, 23:03:32 pm
Panie Radku, dziwi mnie Pana negatywne podejście do Biskupa Williamsona. Nie wspomnę już , że Pana autorytatywne podejście do tego tematu wzbudza we mnie niemiłe uczucia. Czyżby "zjadł Pan wszystkie rozumy"?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 27, 2009, 07:55:43 am
Co do słowa holokaust to  cokolwiek by w słownikach napisali to i tak zostało on zawłaszczone przez żydów. W Niemczech zakazane jest prawem nazywanie zabijania nienarodzonych holokaustem. Żydzi także z krzykiem reagują hdy holokaustem nazywa się rzeź Ormian .

Dlatego trzeba działać, aby to zmienic.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 27, 2009, 07:58:44 am
Panie Radku, dziwi mnie Pana negatywne podejście do Biskupa Williamsona. Nie wspomnę już , że Pana autorytatywne podejście do tego tematu wzbudza we mnie niemiłe uczucia. Czyżby "zjadł Pan wszystkie rozumy"?

Jeżeli bp. Williamson twierdzi, że w komorach gazowych nie zabijano ludzi, to jak mozna inaczej zareagować.
Przecież to biskup katolicki. Powinien zawsze bronić prawdy.

Nasza dyskusja na ten temat właściwie się skończyła, gdyż biskup Williamson przeprosił za swoją wypowiedź.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: emircoo w Lutego 27, 2009, 08:34:46 am
Panie Radku, dziwi mnie Pana negatywne podejście do Biskupa Williamsona. Nie wspomnę już , że Pana autorytatywne podejście do tego tematu wzbudza we mnie niemiłe uczucia. Czyżby "zjadł Pan wszystkie rozumy"?
Droga Pani, nie chodzi o estetykę. "Sprawa bpa Williamsona" stała się przyczyną wielkiego propagandowego zła. Wielu, naprawdę wielu katolików skutecznie zraziło się do Tradycji.
Panie Radku, dziwi mnie Pana negatywne podejście do Biskupa Williamsona. Nie wspomnę już , że Pana autorytatywne podejście do tego tematu wzbudza we mnie niemiłe uczucia. Czyżby "zjadł Pan wszystkie rozumy"?

Jeżeli bp. Williamson twierdzi, że w komorach gazowych nie zabijano ludzi, to jak mozna inaczej zareagować.
Przecież to biskup katolicki. Powinien zawsze bronić prawdy.

Nasza dyskusja na ten temat właściwie się skończyła, gdyż biskup Williamson przeprosił za swoją wypowiedź.

Radek Buczyński
Dyskusja się kończy, ale... mleko się rozlało. Przeprosiny nie będą niusami dnia w mediach. W powszechnej świadomości zaistniała nierozważna wypowiedź, przeprosiny nie dotrą do szerokich mas...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 27, 2009, 08:41:48 am
[
A czy katolik może przyjąć, że holokaust miał miejsce?

Przecież najwięcej ludzi ginących w holokauście to byli katolicy.
Tego nie mozna negować.


chce Pan powiedzieć, że prócz 6 mln Żydów holocaust objął ponad 6 mln katolików i jakąś (zapewne też niemałą) liczbę pozostałych "gojów" ?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 27, 2009, 08:51:47 am

chce Pan powiedzieć, że prócz 6 mln Żydów holocaust objął ponad 6 mln katolików i jakąś (zapewne też niemałą) liczbę pozostałych "gojów" ?

Ja nie chcę tego powiedzieć. Ja to mówię. Taka jest prawda.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 27, 2009, 09:07:55 am
Proszę udowodnić, że zabijano.


Cytuj
Masowa akcja uśmiercania gazem rozpoczęła się najpierw w pierwszej komorze gazowej w obozie macierzystym. Potem, ze względu na łatwość odizolowania, akcję zagłady przeniesiono do dwóch prowizorycznych komór gazowych, które umieszczono w przebudowanych wiejskich chałupach (czerwony domek ? od marca, i biały domek ? od września - nazwy pochodziły od koloru cegieł i tynku). Ciała najpierw grzebano, później palono w specjalnych dołach spaleniskowych. Po drugiej wizytacji obozów przez Himmlera w połowie lipca 1942 roku i ocenieniu wydajności tych prowizorycznych komór jako niewystarczającej, opracowano plan stworzenia urządzeń unicestwienia na skalę dotychczas niespotykaną. Latem 1942 roku niemiecka firma Hoch und Tiefbau AG z Katowic rozpoczęła budowę czterech potężnych zespołów krematoriów (II, III, IV i V). Krematoria II i III miały podziemne rozbieralnie i komory gazowe. Krematoria IV i V były w całości budynkami naziemnymi. Piece krematoryjne wykonała firma J.A. Topf und Soehne z Erfurtu. Obiekty te oddano do użytku między marcem a czerwcem 1943 roku. Ginęli tu ludzie w niewyobrażalnych mękach, w bólu, poniżeniu, spotęgowanych widokiem umierających w udręczeniu bliskich: rodziców, małżonków, rodzeństwa, dzieci

Za wikipedia.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 27, 2009, 09:12:15 am

Dyskusja się kończy, ale... mleko się rozlało. Przeprosiny nie będą niusami dnia w mediach. W powszechnej świadomości zaistniała nierozważna wypowiedź, przeprosiny nie dotrą do szerokich mas...
[/quote]

Trzeba zacząć od swojego podwórka i starać się aby to się przebiło dalej.
Na przykład po wydaniu magazynu informacyjnego. Wysłać pełno maili. Dlaczego nie było informacji o przeprosinach bp. Williamsona. To może podziałać. Musi byc to tylko zorganizowane.
Wystarczy dać sygnał na jakimś forum i wszyscy wysyłają tą wiadomość na adres serwisu.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 27, 2009, 09:17:46 am
proponuję zakupić mycki, zapuścić pejsy i za kilka miesięcy zacząc podawać się za grupę Żydów usatysfakcjonowanych temi przeprosinami
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 27, 2009, 09:22:40 am
proponuję zakupić mycki, zapuścić pejsy i za kilka miesięcy zacząc podawać się za grupę Żydów usatysfakcjonowanych temi przeprosinami

Gratuluje pomysłowości  ;D

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Lutego 27, 2009, 09:36:36 am
holocaust, holokaust [wym. holokast]
1. Holocaust, Holokaust ?zagłada, zwłaszcza prześladowanie i zagłada Żydów europejskich przez hitlerowców w czasie II wojny światowej?
2. ?w starożytności: składanie ofiary całopalnej?

Więc można go używać w tym znaczeniu.
Nie wiem dlaczego tam napisano o zagładzie Żydów, przecież nie tylko oni ginęli.

To Pan widzę świeży w temacie. Na Zachodzie to już dawno uważają, że tylko Żydzi ginęli w obozach operowanych przez Nazistów (taki naród, który magicznie zniknął po 1945 roku), którym aktywnie pomagali Polacy.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lutego 27, 2009, 09:38:34 am
Jak by nie patrzeć, Jedwabne obnażyło mechanizmy "religii holocaustu". Gdy rozpoczęto ekshumację zbiorowego pochówku ofiar i z szacunków wstępnych wynikło, że może ich być ~25% tego co w wersji dogmatycznej, pod naciskiem bliżej nieokreślonych ośrodków żydowskich prace przerwano. Co do danych dogmatycznych z zespołu niemieckich obozów zagłady zlokalizowanych w okolicach Oświęcimia, to pochodzą one od sowieckiej NKWD, która zabezpieczyła teren po wkroczeniu swoich wojsk i podała własne interpretacje.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Lutego 27, 2009, 09:45:19 am
Za wikipedia.

Od kiedy to Wikipedia jest miarodajnym źródłem?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jwk w Lutego 27, 2009, 09:48:52 am
Dyskusja się kończy, ale... mleko się rozlało. Przeprosiny nie będą niusami dnia w mediach. W powszechnej świadomości zaistniała nierozważna wypowiedź, przeprosiny nie dotrą do szerokich mas...

Nie przeceniałbym tego aż tak bardzo. Co kto myślał, myśli dalej. Moc manipulacji na tym polega, że jej tezy muszą być w posób trwały i niedementowany sączone do świadomości odbiorców. Trzeba odkłamywać gdzie się da i obnażać ukryte intencje manipulujących. Oni z kolei się bronią próbując ośmieszać "spiskową teorię dziejów" i świat się kręci. Potrzeba nam wytrwałości, a to podobno towar deficytowy wśród Polaków ...
Tytuł: A tak ogólnie...
Wiadomość wysłana przez: andy w Lutego 27, 2009, 09:54:32 am
A tak ogólnie cała ta awantura obnaża - jak to nazywa niezastąpiony Stanisław Michalkiewicz - totalniactwo. Totalniactwo myślenia, podległość totalniackiej manipulacji.

Przecież to co się dzieje jest naprawdę przerażające - obserwując reakcje świata na wypowiedź bp. Williamsona a nawet dyskusję na tym forum mam wrażenie obserwacji jakiegoś zbiorowego amoku. Ludziom odbiera zdolność do trzeźwego i logicznego rozumowania, pozostają emocje nienawiści. Pokazywane m.in. na WDTPRS zdjęcie z jakiejś parady gdzie bp. Williamson jest przedstawiony jako szatan nieźle to ilustrowało. Mam wrażenie, że niektórym satysfakcję ich pokręconego ego przyniósł by dopiero znany z czasów stalinizmu spektakl samokrytyki.

A przecież:
- historia nie powinna być dogmatem ale otwartym polem do badań i polemik opartych na faktach, nie paragrafach,
- tzw. Holocaust nie ma żadnego na zdrowy rozum tytułu do jakiejś specjalnej ochrony - nie było to w dziejach nie tylko ludzkości, ale wręcz XX wieku ani największe ludobójstwo ani najbardziej okrutne, dlaczego nie mówi się o losie Polaków, Romów i innych "podludzi" mordowanych przez Niemców na różne sposoby? Dlaczego nie wspomina się o ofiarach reżimu sowieckiego, który w/g różnych estymatów wykończył 60-80 milionów ludzi, w tym ok. 10 milionów głodem na Ukrainie? Dlaczego zapomina się o ofiarach tow. Mao? Czy te ofiary są jakoś "mniej ważne"?
- dlaczego dogmatem są "komory gazowe"? Dlaczego zamiast przedstawić dowody ich działania oraz skali tego działania osoby kwestionujące to wsadza się do więzień? Czy to nam czegoś nie przypomina? Czy wszyscy tu są już tak młodzi, że nikt już nie tylko nie pamięta ale i nie wie o tym, że kiedyś wsadzano nawet za dowcipy o tow. Bierucie? Osobiście myślałem, że wiem jak było ale teraz kiedy to widzę coraz bardziej się zastanawiam, czy jednak nie wierzę w wersję historii podstawioną i zmanipulowną skoro kwestionujących ją ściga się żenującymi spektaklami nienawiści i karze więzieniem?

Bracia! Opamiętajcie się! Wyłączcie telewizory, a najlepiej w ogóle je wyrzućcie, i zacznijcie do ciężkiej cholery myśleć!
Tytuł: Odp: A tak ogólnie...
Wiadomość wysłana przez: Jean Raspail w Lutego 27, 2009, 09:59:15 am
Bracia! Opamiętajcie się! Wyłączcie telewizory, a najlepiej w ogóle je wyrzućcie, i zacznijcie do ciężkiej cholery myśleć!

Popieram! W całej rozciągłości...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Agnieszka w Lutego 27, 2009, 10:41:23 am
Zachowały się zdjęcia na których wyraźnie widać, iż obóz z Oświęcimiu wyglądał inaczej podczas wojny i inaczej po wojnie. Zmieniono(czyt.dodano)kilka budynków. A liczba zamordowanych tam Żydów jest o wiele mniejsza niż się oficjalnie podaje i trąbi we wszystkich mediach
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 27, 2009, 10:44:24 am

To Pan widzę świeży w temacie. Na Zachodzie to już dawno uważają, że tylko Żydzi ginęli w obozach operowanych przez Nazistów (taki naród, który magicznie zniknął po 1945 roku), którym aktywnie pomagali Polacy.

Tu sie Pan myli mam trochę rodziny i znajomych na Zachodzie i tak nie jest.
Tak myślą jedynie pewne grupki, które gdzie niegdzie mają większe wpływy.
Największe w USA.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Bolt w Lutego 27, 2009, 10:45:13 am
Petycja poparcia dla bp. Williamsona (http://www.soutenir-mgr-williamson.co.cc/)
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 27, 2009, 10:47:30 am

Od kiedy to Wikipedia jest miarodajnym źródłem?

W tym wypadku lepszym niź bp. Williamson.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: A tak ogólnie...
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 27, 2009, 10:52:41 am
A tak ogólnie cała ta awantura obnaża - jak to nazywa niezastąpiony Stanisław Michalkiewicz - totalniactwo. Totalniactwo myślenia, podległość totalniackiej manipulacji.

Przecież to co się dzieje jest naprawdę przerażające - obserwując reakcje świata na wypowiedź bp. Williamsona a nawet dyskusję na tym forum mam wrażenie obserwacji jakiegoś zbiorowego amoku. Ludziom odbiera zdolność do trzeźwego i logicznego rozumowania, pozostają emocje nienawiści. Pokazywane m.in. na WDTPRS zdjęcie z jakiejś parady gdzie bp. Williamson jest przedstawiony jako szatan nieźle to ilustrowało. Mam wrażenie, że niektórym satysfakcję ich pokręconego ego przyniósł by dopiero znany z czasów stalinizmu spektakl samokrytyki.

A przecież:
- historia nie powinna być dogmatem ale otwartym polem do badań i polemik opartych na faktach, nie paragrafach,
- tzw. Holocaust nie ma żadnego na zdrowy rozum tytułu do jakiejś specjalnej ochrony - nie było to w dziejach nie tylko ludzkości, ale wręcz XX wieku ani największe ludobójstwo ani najbardziej okrutne, dlaczego nie mówi się o losie Polaków, Romów i innych "podludzi" mordowanych przez Niemców na różne sposoby? Dlaczego nie wspomina się o ofiarach reżimu sowieckiego, który w/g różnych estymatów wykończył 60-80 milionów ludzi, w tym ok. 10 milionów głodem na Ukrainie? Dlaczego zapomina się o ofiarach tow. Mao? Czy te ofiary są jakoś "mniej ważne"?
- dlaczego dogmatem są "komory gazowe"? Dlaczego zamiast przedstawić dowody ich działania oraz skali tego działania osoby kwestionujące to wsadza się do więzień? Czy to nam czegoś nie przypomina? Czy wszyscy tu są już tak młodzi, że nikt już nie tylko nie pamięta ale i nie wie o tym, że kiedyś wsadzano nawet za dowcipy o tow. Bierucie? Osobiście myślałem, że wiem jak było ale teraz kiedy to widzę coraz bardziej się zastanawiam, czy jednak nie wierzę w wersję historii podstawioną i zmanipulowną skoro kwestionujących ją ściga się żenującymi spektaklami nienawiści i karze więzieniem?

Bracia! Opamiętajcie się! Wyłączcie telewizory, a najlepiej w ogóle je wyrzućcie, i zacznijcie do ciężkiej cholery myśleć!

A ja myślałem, że ten wątek dotyczy wypowiedzi bp. Williamsona, a nie ogólnie holokaustu.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Wiedhold w Lutego 27, 2009, 14:53:24 pm
Watykan, 27 lutego. (Apcom)

Dyrektor biura prasowego Watykanu, Ojciec Federico Lombardi, oświadczył, że ostatnie oświadczenie bpa Williamsona jest niewystarczające i nie wypełnia warunków noty Sekretariatu Stanu z 4 lutego br., w której stwierdzono, że bp Williamson musi "w sposób całkowicie niedwuznaczny i publiczny odciąć się od swych poglądów dotyczących Szoah".
Ponadto nie należy traktować oświadczenia biskupa jako skierowanego do papieża czy komisji ED.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 27, 2009, 15:20:46 pm
nie dziwię się temu oświadczeniu ...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Morro w Lutego 27, 2009, 15:26:15 pm
Jak dla mnie paranoja. Widac w Watykanie jest wielu, którym na rękę ciagnięcie dalej tej sprawy jak najdłużej.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 27, 2009, 16:03:57 pm
Biskip przeprosił.
Jego prywatne poglądy jego sprawa. Nie powinien ich jedynie bezkarnie rozpowszechniać w mediach.
Stanowisko Watykanu co najmniej dziwne.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Morro w Lutego 27, 2009, 16:06:24 pm
Watykan napisze tekst przeprosin i da biskupowi to podpisania. Chyba o to chodzi w tym wszystkim. Wtedy przeprosiny bedą "szczere" i pozwolą biskupowi stać sie wkońcu "prawdziwym" katolikiem.
Tytuł: Odp: A tak ogólnie...
Wiadomość wysłana przez: Waldemar w Lutego 27, 2009, 17:42:37 pm
Bracia! Opamiętajcie się! Wyłączcie telewizory, a najlepiej w ogóle je wyrzućcie, i zacznijcie do ciężkiej cholery myśleć!

Popieram! W całej rozciągłości...

oczywiście popieram i dodam: nie czytać gazet. Internet (na razie) jest w miarę tani (oczywiście nie wchodzić na portale informacyjne).

Mówię poważnie. Dla mnie osoba, która cytuje takie "źródła" to ktoś albo nieodpowiedzialny (nie warto go słuchać) albo osoba, która z racji swojego zawodu musi to robić (tu wręcz przeciwnie - czasem warto).

Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Agnieszka w Lutego 28, 2009, 00:11:23 am
Panie Radku, przepraszam za słowa, ale co się Pan tak ciągle czepiasz biskupa Williamsona? Działa Pan przecież z Bractwem, a występuje przeciwko Biskupowi? Czyżby rozdwojenie jaźni?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 28, 2009, 01:05:21 am
jeśli JE bp Williamson wciąż ma kłopot z przepraszaniem za Oświęcim, to może zamiast konsultować się z Irvingiem, porozmawia z o. Rydzykiem, który w swoim czasie też musiał przepraszać naszego prezydenta za nazwanie jego zony czarownicą. Przypomnę, jak o. Rydzyk miał przeprosić Lecha Kaczyńskiego:

Dzwoni o Rydzyk do pałacu namiestnikowskiego i pyta:
Jarosław?
Nie, to ja, Lech.
A to przepraszam
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 28, 2009, 07:51:00 am
Panie Radku, przepraszam za słowa, ale co się Pan tak ciągle czepiasz biskupa Williamsona? Działa Pan przecież z Bractwem, a występuje przeciwko Biskupowi? Czyżby rozdwojenie jaźni?

Dla mnie najważniejsza jest obrona prawdy, a nie swoich. Biskup Williamson podważał istnienie komór gazowych, które służyły do zabijania ludzi.
O istnieniu komór gazowych pisał między innymi w swoich raportach rotmistrz Pilecki.
Nie widzę tu rozdwojenia jażni.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Waldemar w Lutego 28, 2009, 09:43:01 am
@Radek
Cytuj
Dla mnie najważniejsza jest obrona prawdy
Chyba tu chodzi o obronę Prawdy a nie jakiejś prawdy. Jednak prawda o wymordowaniu Ormian, Polaków, Romów, Rosjan, Żydów jest mimo wszystko innej (historycznej) rangi niż prawda Wiary (Pan Jezus).

Moim zdaniem Pan miesza porządki i zagłębianie się w "prawdę" wypowiedzi bp.Williamsona nie ma sensu. Wszak główną osią napaści na Kościół pod pretekstem odpowiedzi na nieodpowiedzialną wypowiedź bp.Williamsona jest próba sprowadzenia Prawdy Absolutnej do prawd ziemskich. W dalszej zaś kolejności obniżenie tej Jedynej poniżej innych. To tak jak mam mówi do Jasia: "Nie bij kolegi bo się zgrzejesz!" - odwrócenie porządku.

Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 28, 2009, 10:02:40 am
Chyba tu chodzi o obronę Prawdy a nie jakiejś prawdy. Jednak prawda o wymordowaniu Ormian, Polaków, Romów, Rosjan, Żydów jest mimo wszystko innej (historycznej) rangi niż prawda Wiary (Pan Jezus).

Moim zdaniem Pan miesza porządki i zagłębianie się w "prawdę" wypowiedzi bp.Williamsona nie ma sensu. Wszak główną osią napaści na Kościół pod pretekstem odpowiedzi na nieodpowiedzialną wypowiedź bp.Williamsona jest próba sprowadzenia Prawdy Absolutnej do prawd ziemskich. W dalszej zaś kolejności obniżenie tej Jedynej poniżej innych. To tak jak mam mówi do Jasia: "Nie bij kolegi bo się zgrzejesz!" - odwrócenie porządku.


Prawda jest jedna nie ma czegoś takiego jak prawda historyczna.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lutego 28, 2009, 10:24:54 am
Dla mnie najważniejsza jest obrona prawdy, a nie swoich. Biskup Williamson podważał istnienie komór gazowych, które służyły do zabijania ludzi.
Ma pan rację - prawda jest najważniejsza. Ale nie można zmuszać wierzących w fałszywe teorię ludzi do mówienia prawdy - bo jeśli mówią to wbrew własnym przekonaniom - jest to kłamstwo.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 28, 2009, 10:50:58 am
Dla mnie najważniejsza jest obrona prawdy, a nie swoich. Biskup Williamson podważał istnienie komór gazowych, które służyły do zabijania ludzi.
Ma pan rację - prawda jest najważniejsza. Ale nie można zmuszać wierzących w fałszywe teorię ludzi do mówienia prawdy - bo jeśli mówią to wbrew własnym przekonaniom - jest to kłamstwo.

Rzeczywiście bp. Wiliamson miał niesamowite trudności w dotarciu do prawdy... Wystarczyło na przykład włączyc komputeri poszperać w internecie.
Czym innym jest wierzenie w fałszywe teorie, a czym innym zamykanie oczu na prawdę.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 28, 2009, 11:15:07 am
Niech Pan nie żartuje Panie Radku !

już sam fakt, KTO głosi hipotezę o rzekomych 6 mln ofiar tzw Holocaustu sprawia, że jestem bardzo ostrożny w tej sprawie. Jeśli coś mówi człowiek, który jest notorycznym kłamcą, to czemu mam wierzyć w jakiekolwiek zdanie ?

Przeciwnicy bpa Williamsona nie są ludzmi miłującymi prawdę z całego serca. Są cynicznymi rozgrywającymi, managerami przedsiębiorstwa Holocaust.

W tym kontekście Irving, z całym swoim szaleńczym filohitleryzmem jest od nich wiarygodniejszy ... To jest paradoks czasów orwellowskich, w których żyjemy
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Lutego 28, 2009, 11:21:57 am
Rzeczywiście bp. Wiliamson miał niesamowite trudności w dotarciu do prawdy... Wystarczyło na przykład włączyc komputeri poszperać w internecie.
Czym innym jest wierzenie w fałszywe teorie, a czym innym zamykanie oczu na prawdę.
1) "Od lat 80  nie zajmowałem się tą sprawą" (cyt z pamięci)
2) Jak można zweryfikować prawdziwość informacji publikowanych w internecie? Czytając książkę - ocenia się rzetelność autora i wiarygodność prezentowanych informacji. W internecie - autorami są zwykle amatorzy, a informacje najczęściej są  zlepkiem z różnych źródeł. Jak ocenić ich wiarygodność?
3) Nie przyszło Panu do głowy, ze obowiązki biskupa są ważniejsze niż grzebanie w internecie w sprawie nie mającej związku z duszpasterzowaniem?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 28, 2009, 11:23:49 am
Niech Pan nie żartuje Panie Radku !

już sam fakt, KTO głosi hipotezę o rzekomych 6 mln ofiar tzw Holocaustu sprawia, że jestem bardzo ostrożny w tej sprawie. Jeśli coś mówi człowiek, który jest notorycznym kłamcą, to czemu mam wierzyć w jakiekolwiek zdanie ?

Przeciwnicy bpa Williamsona nie są ludzmi miłującymi prawdę z całego serca. Są cynicznymi rozgrywającymi, managerami przedsiębiorstwa Holocaust.

W tym kontekście Irving, z całym swoim szaleńczym filohitleryzmem jest od nich wiarygodniejszy ... To jest paradoks czasów orwellowskich, w których żyjemy

Dlaczego mamy stosować ich metody i ich moralność?
Pan ciągle z 6 mln,a mnie chodzi o komory gazowe.

Radek Buczyński

Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 28, 2009, 12:17:59 pm
w ilu obozach miały funckjonować ludobójcze komory gazowe, a jak przyszło co do czego, to okazało się, że nie mordowano w nich ludzi w ten sposob ?

jak wiemy, poziom zuzycia gazu nie jest proporcjonalny po podawanej liczby ofiar

Ja w przeciwienstwie do Biskupa nigdy nie wypowiedzialbym zdania "żaden Żyd nie został zagazowany" - bo nie sądzę, by było ono do obrony. Na pewno ludzie ginęli w ten sposób, choćby dlatego, że hitlerowcy wypróbowywali różne sposoby uśmiercania

Ale nie przyjmuję tez strony przeciwnej
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 28, 2009, 14:31:44 pm
Francuska gazeta popełniła tekst o Biskupie Williamsonie

http://www.continentalnews.fr/actualite/a-decouvrir,136/l-eveque-negationniste-williamson-de-retour-a-londres,5646.html

ozdabiając go taką oto fotką:

(http://www.continentalnews.fr/img/actu/actu1235557302_big.jpg)

gdyby Biskup łaził w takim garniaku, to na pewno nie miałby kłopotu ani z V2 ani ze starozakonnymi ani z Dignitatis Humanae
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Kamil w Lutego 28, 2009, 18:18:41 pm
Prawda jest jedna nie ma czegoś takiego jak prawda historyczna.

Radek Buczyński
Tak, ale w tym wypadku nie możemy mówić, że w pełni tę prawdę znamy. Zastanawiające jest to, że w kilku państwach (np. w Polsce) za głoszenie odnośnie Szoah tez odmiennych od oficjalnych grozi odpowiedzialność karna. To nie pomaga w dotarciu do prawdy o hitlerowskim ludobójstwie. Prawda jest jedna, ale nie zawsze ją znamy.
Oczywiście, nie przeczę istnieniu komór gazowych. Raczej, jak pan Krusejder nie skłaniam się ani ku oficjalnej wersji, ani ku "negacjonistycznej". Komory zapewne istniały i funkcjonowały jako narzędzie kaźni, ale nie wiadomo na jaką skalę...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 28, 2009, 18:26:08 pm

Tak, ale w tym wypadku nie możemy mówić, że w pełni tę prawdę znamy. Zastanawiające jest to, że w kilku państwach (np. w Polsce) za głoszenie odnośnie Szoah tez odmiennych od oficjalnych grozi odpowiedzialność karna. To nie pomaga w dotarciu do prawdy o hitlerowskim ludobójstwie. Prawda jest jedna, ale nie zawsze ją znamy.
Oczywiście, nie przeczę istnieniu komór gazowych. Raczej, jak pan Krusejder nie skłaniam się ani ku oficjalnej wersji, ani ku "negacjonistycznej". Komory zapewne istniały i funkcjonowały jako narzędzie kaźni, ale nie wiadomo na jaką skalę...
[/quote]

Przecież ja mówię o tym samym.
Zarzuciłem bp. Williamsonowi, że neguje istnienie komór gazowych.
Nic nie mówiłem o ilości ofiar.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Lutego 28, 2009, 18:33:27 pm

Zarzuciłem bp. Williamsonowi, że neguje istnienie komór gazowych.

Ile razy mamy pisać, że Biskup powoływał się na raporty rewizjonistyczne odnoszące się do makiet zbudowanych w Oświęcimiu ?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Waldemar w Lutego 28, 2009, 18:35:25 pm
Chyba tu chodzi o obronę Prawdy a nie jakiejś prawdy. Jednak prawda o wymordowaniu Ormian, Polaków, Romów, Rosjan, Żydów jest mimo wszystko innej (historycznej) rangi niż prawda Wiary (Pan Jezus).

Moim zdaniem Pan miesza porządki i zagłębianie się w "prawdę" wypowiedzi bp.Williamsona nie ma sensu. Wszak główną osią napaści na Kościół pod pretekstem odpowiedzi na nieodpowiedzialną wypowiedź bp.Williamsona jest próba sprowadzenia Prawdy Absolutnej do prawd ziemskich. W dalszej zaś kolejności obniżenie tej Jedynej poniżej innych. To tak jak mam mówi do Jasia: "Nie bij kolegi bo się zgrzejesz!" - odwrócenie porządku.


Prawda jest jedna nie ma czegoś takiego jak prawda historyczna.

Radek Buczyński

Nie wiem co Pan rozumie przez prawdę, ale dla mnie i większości ludzi z którymi na ten temat rozmawiałem, prawdą jest zdanie, które jest zgodne z rzeczywistością. Ponieważ rzeczywistość poznajemy poprzez pojedyńcze zdarzenia, to i mamy wiele w tym sensie prawd. Prawda zaś historyczna to zdanie zgodne z już miniona rzeczywistością. Takie jest powszechne rozumienie prawdy, które zakładałem. W tym znaczeniu wypowiadałem się o prawdzie historycznej. Oczywiście podkreśliłem też, że range absolutną ma Prawda przez wielkie "P", która z istoty jest jedyna i niezmienna. W tym znaczeniu pańska uwaga jest błędna, a - ponieważ jak powiedziałem - większość ludzi tak rozumie prawdę jak to napisałem, to wydawało mi sie istotne zwrócenie uwagi, że sprawa z wypowiedzią bp. Williamsona, jest rozdmuchiwana nie w celu ustalenia prawdy historycznej, tylko zniszczenia Prawdy Jedynej.

Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: s.Małgorzata w Lutego 28, 2009, 18:40:39 pm
Widzę nowe przykazanie: nie ruszać tego tematu :-X
Najgorsze potem są tzw."sprostowania" odnoszące się nie do prawdy ale do przyjętej a priori tezy.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 28, 2009, 19:01:51 pm

Ile razy mamy pisać, że Biskup powoływał się na raporty rewizjonistyczne odnoszące się do makiet zbudowanych w Oświęcimiu ?

30 ileś tysięcy razy. Wtedy mozna wmówić wszystko.

Nie ważne na co sie powoływał. Jako amator tego tematu mógł go sprawdzić.
W wywiadzie twierdził, że żaden Żyd nie zginął w komorze gazowej.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Waldemar w Lutego 28, 2009, 19:06:52 pm

Ile razy mamy pisać, że Biskup powoływał się na raporty rewizjonistyczne odnoszące się do makiet zbudowanych w Oświęcimiu ?

30 ileś tysięcy razy. Wtedy mozna wmówić wszystko.

Nie ważne na co sie powoływał. Jako amator tego tematu mógł go sprawdzić.
W wywiadzie twierdził, że żaden Żyd nie zginął w komorze gazowej.

Radek Buczyński

Tak wałkujecie Panowie te słowa, że mnie to zainteresowało i mam prośbę do Pana Panie Radku. Ponieważ nie mogę odsłuchać wywiadu, to prosiłbym o przytoczenie (w języku angielskim) stosownego akapitu ze słowami bp. Williamsona.

Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Kamil w Lutego 28, 2009, 19:13:12 pm
Wyręczę Radka :)
Cytat: wywiad
Dziennikarz: "But You said not a one Jew was killed"
Bp. Williamson: "In a gas chamber"
Dzien.:" So there was no gas chambers?"
Bp. Williamson: "I belive there were no gas chambers, yes."
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Waldemar w Lutego 28, 2009, 19:15:53 pm
@Kamil

Dziękuję!
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Lutego 28, 2009, 19:17:22 pm
Tak wałkujecie Panowie te słowa, że mnie to zainteresowało i mam prośbę do Pana Panie Radku. Ponieważ nie mogę odsłuchać wywiadu, to prosiłbym o przytoczenie (w języku angielskim) stosownego akapitu ze słowami bp. Williamsona.


Pan Kamil mnie ubiegł. dziękuję.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Waldemar w Lutego 28, 2009, 19:57:50 pm
@
Cytuj
Dziennikarz: "But You said not a one Jew was killed"
Bp. Williamson: "In a gas chamber"
Dzien.:" So there was no gas chambers?"
Bp. Williamson: "I belive there were no gas chambers, yes."

Szanowni Państwo,

Cytowane słowa bp.Williamsona są dla mnie tak naiwne, że musiałem usłyszeć jak najwięcej. Zdobyłem więc jakiś komputer i odsłuchałem niestety tylko fragment (bo więcej tam nie ma). Moje uwagi:

1. Cytowane słowa są manipulacyjne odciete od poprzedniej i następującej wypowiedzi biskupa.
2. Główna deklaracja bp-a to stwierdzenie, że są silne dowody historyczne przeciwko sądowi, ze śmierć w komorach gazowych poniosło 6 mln. Żydów.
3. Biskup wyraził też potem pogląd, że nie wierzy w istnienie komór gazowych do zabijania ludzi i stąd wywodzi wniosek o tym, że żaden człowiek nie zginął w komorze w obozie.

Jak wiemy, dzisiejsze komory są atrapami o czym i biskup i wiele innych osób wcześniej nie wiedziało (np. ja byłem w Oświęcimiu wiele lat temu i byłem "święcie" przekonany o ich prawdziwości). Czytałem raport (nazwiska nie pamiętam), który był podstawa stwierdzenia, ze komory gazowe w Aushwitz nie mogły służyć do masowego zagazowania (6mln.). To w tym zdaniu siedzi kwintesencja.

Wg mnie biskup - nie zrobił żadnego istotnego błędu. Skąd miał wiedzieć, że to atrapy jak nawet nam w Polsce mówią (mówili) coś innego? Oczywiście roztropniej byłoby, gdyby biskup w odpowiedzi na prowokacyjne w istocie pytanie poprosił dziennikarza na słuchanie Mszy św. Ale przecież każdy z nas ma prawo wypowiadać się starając się w ten sposób o dobro. Tysiące ludzi - w tym tak znaczący ja prezydenci posłowie i sędziowie - każdego dnia mylą się podając - oparte na błędnej wiedzy - poglądy w celu "rozsiewania dobra" i co? I nic. Tylko tyle, że tamtym pozwala się na wolność słowa a niektórym innym nie.

i to jest cała prawda jaka widzę po odsłuchaniu tego fragmentu i przeczytaniu oświadczeń biskupa.

Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Kamil w Lutego 28, 2009, 20:14:03 pm
Ten raport to tzw. Raport Leuchtera.
Biskup Williamson powiedział chyba też w tym wywiadzie, że prosi o nie upublicznianie tego fragmentu, bo jest w Niemczech, a tam grozi za takie słowa więzienie...
Zatem wypowiadał te słowa jako prywatną opinię w prywatnej rozmowie z dziennikarzem, nie chciał, aby telewizja te słowa pokazywała, nie chciał, aby to była część wywiadu.
Sam program dotyczył chyba jakichś święceń kapłańskich szwedzkiego księdza dokonanych przez biskupa.  Wypowiedź o komorach była sprowokowana przez dziennikarza. Winą biskupa było to, że nie powinien dać się sprowokować, i mógł przewidzieć że jednak trafi to do szerszego grona ludzi niż on i prowadzący wywiad.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Waldemar w Lutego 28, 2009, 20:52:46 pm
Dziękuję Panie Kamilu!

teraz lepiej rozumiem okoliczności wywiadu.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Lutego 28, 2009, 21:46:01 pm
Rzeczywiście bp. Wiliamson miał niesamowite trudności w dotarciu do prawdy... Wystarczyło na przykład włączyc komputeri poszperać w internecie.
Czym innym jest wierzenie w fałszywe teorie, a czym innym zamykanie oczu na prawdę.

Panu się widzę w głowie nie może pomieścić, że ktoś może uważać za prawdę historyczną coś innego niż Pan. Ciekawe.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Lutego 28, 2009, 21:48:50 pm
Sam program dotyczył chyba jakichś święceń kapłańskich szwedzkiego księdza dokonanych przez biskupa.  Wypowiedź o komorach była sprowokowana przez dziennikarza. Winą biskupa było to, że nie powinien dać się sprowokować, i mógł przewidzieć że jednak trafi to do szerszego grona ludzi niż on i prowadzący wywiad.

Biskup ma a raczej miał to szczęście, że ma mało przebywał wśród kłamców i ludzi bez honoru takich jak ci dziennikarze.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Marca 01, 2009, 10:46:29 am

Panu się widzę w głowie nie może pomieścić, że ktoś może uważać za prawdę historyczną coś innego niż Pan. Ciekawe.

Tylko, że to co powiedział bp. Williamson nie jest prawdą.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Major w Marca 01, 2009, 10:51:52 am
Nikt nie zaprzeczy że zbrodnie podczas wojny II światowej były. Ale ile osób zgineło w komorach jest sprawą dyskusyjną. Przy ówczesnej technice i szczelności tych komór to zatruciu ulegliby także niegazowani na zewnątrz. Cała afera wyszła tylko dlatego że dotyczy wątku żydowskiego. Gdyby chodziło o Polaków czy Rosjan to zapewne by sprawy nie było.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Marca 01, 2009, 12:27:29 pm
Panu się widzę w głowie nie może pomieścić, że ktoś może uważać za prawdę historyczną coś innego niż Pan. Ciekawe.

Tylko, że to co powiedział bp. Williamson nie jest prawdą.

Widzi Pan, sęk w tym, że prawda narzucana z pomocą knuta i tiurmy jest prawdą nad wyraz wątpliwą. Jak to napisał pewien pan "prawdziwa cnota krytyk się nie boi". Ta sie jakoś boi. Bardzo się boi. Na tyle się boi, że konfiskuje książki, zakazuje stron a ludzi pakuje do więzień. Jak więc w ogóle można mówić o jakiejkolwiek prawdzie?

Nadto, to czy biskup ma rację czy nie jest również kompletnie bez znaczenia. Biskup wyraził swoją opinię ("moim zdaniem", "ja myślę", "w/g znanych mi dowodów") i oburzające jest twierdzenie, że nie miał do tego prawa bo... no właśnie, bo co? Bo gdzieś ktoś zadekretował, że nie wolno? Jeszcze bardziej oburzające jest wzywanie do dwójmyślenia, to znaczy aby biskup "dla dobra" zaczął mówić co innego niż myśli. Jest dla mnie nie pojęte jak takie wezwania może podnosić katolik, a już szczególnie odzywający się w tych wątkach ksiądz. Czyście, bracia, zapomnieli co mówił Chrystus ("mowa wasza nich będzie tak-tak, nie-nie, a co więcej jest od Złego jest")? Bo bp. Williamson najwyraźniej o tym pamięta.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Marca 01, 2009, 15:55:17 pm
Tylko, że to co powiedział bp. Williamson nie jest prawdą.
Jest prawdą - powiedział co uważa
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Marca 01, 2009, 16:31:52 pm
Jest prawdą - powiedział co uważa

Oczywiście przy założeniu, że biskup mieszkał na bezludnej wyspie od lat 80 i dopiero wypłynął z niej w 2008 roku na wywiad.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Kamil w Marca 01, 2009, 16:35:38 pm
A że biskup nie mieszkał, to znaczy że tak nie uważa?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Marca 01, 2009, 16:38:49 pm
A że biskup nie mieszkał, to znaczy że tak nie uważa?

Biskup Williamson, amator tych spraw, mógł je spokojnie zbadać przed udzieleniem wywiadów.
Miał na to dużo czasu...

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Marca 01, 2009, 16:59:35 pm
Jest prawdą - powiedział co uważa

Oczywiście przy założeniu, że biskup mieszkał na bezludnej wyspie od lat 80 i dopiero wypłynął z niej w 2008 roku na wywiad.
Nie. bez takiego założenia. W latach 80 ksiądz Williamson mógł mieć rozbudowane hobby. W latach 90 i 2000 biskup Williamson zajmuje się poważniejszymi rzeczami.

Biskup Williamson, amator tych spraw, mógł je spokojnie zbadać przed udzieleniem wywiadów.
Miał na to dużo czasu...
A;le to nie wchodziło w zakres wywiadu - jak dobrze zrozumiałem - ów "wywiad" był częścią rozmowy z dziennikarzem przed czy po oficjalnym wywiadzie.

Dalej Pan wykręca kota ogonem - imputuje Pan, że biskup kłamał udzielając "wywiadu" - i teraz nadal idzie w zaparte upierając się przy tym kłamstwie. Proszę zatem sprostować to co napisałem, albo przedstawić dowody że kłamał.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Marca 01, 2009, 17:00:37 pm
A że biskup nie mieszkał, to znaczy że tak nie uważa?

Biskup Williamson, amator tych spraw, mógł je spokojnie zbadać przed udzieleniem wywiadów.
Miał na to dużo czasu...

No i co z tego? Znaczy, co miałoby niby wynikać z tego co Pan napisał?
(swoją drogą czy Pan naprawdę w ogóle dopuszcza myśli, że "zbadanie spraw" może dawać wyniki inne komuś niż Panu i inne niż oficjalne?)
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Marca 01, 2009, 17:19:24 pm

No i co z tego? Znaczy, co miałoby niby wynikać z tego co Pan napisał?
(swoją drogą czy Pan naprawdę w ogóle dopuszcza myśli, że "zbadanie spraw" może dawać wyniki inne komuś niż Panu i inne niż oficjalne?)

Oczywiście, że dopuszczam.
Jednak sprawę należy zbadać dogłębnie, a nie wypowiadać się w mediach na temat drażliwy w oparciu o wątpliwej jakości opracowania.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Marca 01, 2009, 17:23:24 pm
Czyli generalnie ma Pan pretensję do bp. Williamsona o to, że mówił o tym w mediach, czy tak? Jeśli tak to ostatnie oświadczenie księdza biskupa dokładnie tego dotyczy i za to przepraszał. Zatem - o co jeszcze Panu chodzi?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Marca 01, 2009, 17:24:43 pm

Nie. bez takiego założenia. W latach 80 ksiądz Williamson mógł mieć rozbudowane hobby. W latach 90 i 2000 biskup Williamson zajmuje się poważniejszymi rzeczami.

To mógł sie na takie mniej poważne tematy nie wypowiadać.


A;le to nie wchodziło w zakres wywiadu - jak dobrze zrozumiałem - ów "wywiad" był częścią rozmowy z dziennikarzem przed czy po oficjalnym wywiadzie.

Takie wypowiedzi są najbardziej smakowite. Bo wtedy człowiek mówi to co myśli, zamiast zastanowic się kiedy milczeć.

Dalej Pan wykręca kota ogonem - imputuje Pan, że biskup kłamał udzielając "wywiadu" - i teraz nadal idzie w zaparte upierając się przy tym kłamstwie. Proszę zatem sprostować to co napisałem, albo przedstawić dowody że kłamał.

Powiedział, że żaden Żyd nie zginął w komorze gazowej.
Kłamstwo jak nic.

Definicja kłamstwa za słownikiem języka polskiego PWN
kłamstwo ?twierdzenie niezgodne z rzeczywistością, mające wprowadzić kogoś w błąd?

Radek Buczyński

Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Kałębasiak w Marca 01, 2009, 17:26:54 pm


Prawda jest jedna nie ma czegoś takiego jak prawda historyczna.

Radek Buczyński
Nie przyjmuje Pan do wiadomosci zadnych argumentow, tylko z uporem powtarza, ze "Biskup zaprzeczyl". Nie zaprzeczyl. Powiedzial, ze nie zamordowano w komorach szesciu milionow Żydów. Zrozumial Pan?
Cos mi zaczyna switac, ze kazano Panu udac sie na to forum i mieszac ile sie da.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Kamil w Marca 01, 2009, 17:28:56 pm
W podręczniku "Logika praktyczna" Z. Ziembińskiego jest inna definicja kłamstwa. I według niej biskup by skłamał, gdyby nie wierzył w to co mówi. To raz.
Poza tym biskup powiedział zdanie "Wierzę że nie było komór gazowych", a nie "nie było komór gazowych".
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Marca 01, 2009, 17:45:41 pm
Nie przyjmuje Pan do wiadomosci zadnych argumentow, tylko z uporem powtarza, ze "Biskup zaprzeczyl". Nie zaprzeczyl. Powiedzial, ze nie zamordowano w komorach szesciu milionow Żydów. Zrozumial Pan?
Gorzej - biskup kłamał

Cos mi zaczyna switac, ze kazano Panu udac sie na to forum i mieszac ile sie da.
też mi tak świta...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Marca 01, 2009, 17:52:29 pm
W podręczniku "Logika praktyczna" Z. Ziembińskiego jest inna definicja kłamstwa. I według niej biskup by skłamał, gdyby nie wierzył w to co mówi. To raz.
Poza tym biskup powiedział zdanie "Wierzę że nie było komór gazowych", a nie "nie było komór gazowych".

No właśnie ja nie uczyłem się logiki i przyswoiłem sobie dość prostą definicję kłamstwa.
tam też twierdził, że nie zabito ani jednego Żyda w komorze gazowej.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Marca 01, 2009, 17:55:57 pm

Nie przyjmuje Pan do wiadomosci zadnych argumentow, tylko z uporem powtarza, ze "Biskup zaprzeczyl". Nie zaprzeczyl. Powiedzial, ze nie zamordowano w komorach szesciu milionow Żydów. Zrozumial Pan?
Cos mi zaczyna switac, ze kazano Panu udac sie na to forum i mieszac ile sie da.

No, to ja w wywiadzie słyszałem, że nie zabito ani jednego Żyda w komorze gazowej.

Pan Kamil w jednym z wątków zrobił wpis z wywiadu na prośbę Pana Zygmunta.
Tak to były zapewne głosy w mojej głowie ;D

Widzę, że Panowie nie możecie znieść innego punktu widzenia niz swoje własne.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Marca 01, 2009, 18:44:53 pm
A;le to nie wchodziło w zakres wywiadu - jak dobrze zrozumiałem - ów "wywiad" był częścią rozmowy z dziennikarzem przed czy po oficjalnym wywiadzie.

Takie wypowiedzi są najbardziej smakowite. Bo wtedy człowiek mówi to co myśli, zamiast zastanowic się kiedy milczeć.

Już pan rozumie dlaczego np. o. Rydzyk nie udziela wywiadów? :)
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Marca 01, 2009, 19:14:00 pm
No właśnie ja nie uczyłem się logiki i przyswoiłem sobie dość prostą definicję kłamstwa.
To niech pan zacznie używać definicji przyjętej przez resztę populacji, bo pana osobista jest błędna.
Kłamstwo to czynność odnosząca się nie do obiektywnej prawdy, ale do swojego subiektywnego o o niej przeświadczenia. Paradoksalnie - można kłamać mówiąc obiektywnie prawdę.

tam też twierdził, że nie zabito ani jednego Żyda w komorze gazowej.
W PEŁNYM KONTEKŚCIE wypowiedzi?

Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Marca 01, 2009, 19:53:51 pm
To niech pan zacznie używać definicji przyjętej przez resztę populacji, bo pana osobista jest błędna.
Kłamstwo to czynność odnosząca się nie do obiektywnej prawdy, ale do swojego subiektywnego o o niej przeświadczenia. Paradoksalnie - można kłamać mówiąc obiektywnie prawdę.

No widzi Pan. A ja używam definicji ze słownika języka polskiego wydanej przez PWN. Zastanawiające...

W PEŁNYM KONTEKŚCIE wypowiedzi?


Jeżeli nagranie podane przez Pana Kamila jest nieodpowiednie.
Proszę podać link do odpowiedniego.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Marca 01, 2009, 22:17:00 pm
To niech pan zacznie używać definicji przyjętej przez resztę populacji, bo pana osobista jest błędna.
Kłamstwo to czynność odnosząca się nie do obiektywnej prawdy, ale do swojego subiektywnego o o niej przeświadczenia. Paradoksalnie - można kłamać mówiąc obiektywnie prawdę.
No widzi Pan. A ja używam definicji ze słownika języka polskiego wydanej przez PWN. Zastanawiające...
Używać to nie wszystko. Najpierw trzeba zrozumieć. W definicji stoi:
<<kłamstwo ?twierdzenie niezgodne z rzeczywistością, mające wprowadzić kogoś w błąd? >>
Cechą kłamstwa jest intencja - "świadome wprowadzenie kogoś w błąd" - przy czym autor definicji niesłusznie założył, że kłamca zna obiektywną rzeczywistość. Lepsza jest ta z wikipedii...(tym razem)

W PEŁNYM KONTEKŚCIE wypowiedzi?
Jeżeli nagranie podane przez Pana Kamila jest nieodpowiednie.
Proszę podać link do odpowiedniego.

Wyręczę Radka :)
Cytat: wywiad
Dziennikarz: "But You said not a one Jew was killed"
Bp. Williamson: "In a gas chamber"
Dzien.:" So there was no gas chambers?"
Bp. Williamson: "I belive there were no gas chambers, yes."
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Marca 02, 2009, 07:34:19 am
Dziennikarz: "But You said not a one Jew was killed"
Bp. Williamson: "In a gas chamber"
Dzien.:" So there was no gas chambers?"
Bp. Williamson: "I belive there were no gas chambers, yes."


Teraz będziemy sobie wybierać to co chceny.

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Soter w Marca 02, 2009, 09:13:22 am
No i ks. bp powiedział co w tym temacie wiedział, za co przeprosił obrażonych po nagonce i sprostował, że jeśli się dowie czegoś więcej to sprostuje swoje poglądy na ten temat.
Po co tu bić pianę ?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Marca 02, 2009, 10:54:06 am
Po co tu bić pianę ?

Są trzy możliwości:
- ktoś wyznaje religię Holocaustu i nie może zrozumieć jak można podaważać jej dogmaty i nie odszczekać,
- ktoś lubi bić pianę po prostu, a temat jest mniej istotny, politpoprawne bicie piany ma tą zaletę, że jest bezpieczne, więc temat wdzięczny,
- ktoś ma takie zadanie. :)
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: JRWF w Marca 02, 2009, 11:41:07 am
@ P. Andy

Świetne podsumowanie postów kilku dyskutantów od paru dni zbyt aktywnie udzielających się na forum.
Osoby te tracą świetną okazję, żeby wreszcie posiedzieć cicho...  :P
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Marca 02, 2009, 11:51:57 am
Więc - milczę ;-)
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 02, 2009, 11:58:02 am
Tylko, że to co powiedział bp. Williamson nie jest prawdą.
Jest prawdą - powiedział co uważa

Czy według pana jest prawdą, że w obozie Auschwitz-Birkenau nie było komór gazowych, które służyły do masowej eksterminacji ludności pochodzenia żydowskiego?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Marca 02, 2009, 12:06:34 pm


Czy według pana jest prawdą, że w obozie Auschwitz-Birkenau nie było komór gazowych, które służyły do masowej eksterminacji ludności pochodzenia żydowskiego?

tak były, a nawet mogę przyznać, ze i Pana tam zagazowano
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Marca 02, 2009, 12:07:52 pm
Osoby te tracą świetną okazję, żeby wreszcie posiedzieć cicho...  :P

"Błogosławieni, którzy nie mają nic do powiedzenia a pomimo to milczą." :)
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: patryksługa w Marca 02, 2009, 12:08:09 pm
Tylko, że to co powiedział bp. Williamson nie jest prawdą.
Jest prawdą - powiedział co uważa

Czy według pana jest prawdą, że w obozie Auschwitz-Birkenau nie było komór gazowych, które służyły do masowej eksterminacji ludności pochodzenia żydowskiego?
 

Oczywiste że  nie było, bo te komory niebyły dla żydów a dla więźniów różnych narodowość i Religi.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Jean Gabriel Perboyre w Marca 02, 2009, 12:16:10 pm
Cytuj
Czy według pana jest prawdą, że w obozie Auschwitz-Birkenau nie było komór gazowych, które służyły do masowej eksterminacji ludności pochodzenia żydowskiego?

A jakie to ma znaczenie? Byly nie byly, zginelo tam przynajmniej kilkaset tysiecy ludzi, niektorzy mowia o milionie. Sposob eksterminacji wydaje sie drugorzedny, z tymze zastrzezeniem, ze dorobiono do niego mitologie i wydaje sie teraz, ze zadne zbrodnia nie byla wieksza niz ta. Prawda jest taka, ze badania naukowe na temat Auschwitz sa ograniczane, ze wzgledu na panujaca wokol pogromu Zydow histerie, stad ciagle kontrowersje zwiazane z liczba zamordowanych - w Norymberdze bylo 4,5, potem byl nagly zjazd do 1,5, teraz do 1,1 i tendencja jest ogolnie spadkowa (oczywiscie wszystko odbywa sie przy jazgocie pogromcow antysemityzmu). Ogolnie testowana jest powoli psychologiczna granica 1mln ofiar Auschwitz i wydaje sie ze i ona peknie. Oczywiscie wszyscy zamordowani to Zydzi, oraz garsc Cyganow i homoseksualistow. Polacy pomagali Zydow mordowac o czym mozemy sie przekonac z licznych publikacji (w tym rodzimych, "Strach", GW), jak i zagranicznych, w tym dziel swiatowej kinematografii ("Lista Schindlera").

Sprawa jest tak powazna, ze kazda wypowiedz nie bedaca po linii oficjalnej, wywoluje wrzenie na calym swiecie, a wsrod lewicowych (nie tylko) publicystow wywoluje panike, bowiem niezawodnie oznaczaja takie wypowiedzi, ze III Rzesza moze sie odrodzic lada chwila, a nazisci znowuz wyleza spod ziemi jak to juz dawniej uczynili, opanowujac z zaskoczenia Niemcy, ktore nie mogly ,rozbrojone po Traktacie Wersalskim, stawic oporu. I tu nagle taka glupia sprawa z jakims bp od lefebrystow. Trzeba swiat ratowac, a przy okazji zebrac obfite gaze za pelne patosu artykuly, ktore mozna przeca pisac w nieskonczonosc.
Co tu sie dziwic, ze komory gazowe to juz niemal problem doktrynalny, na ktorym stoi bezpieczenstwo swiata,
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 02, 2009, 12:23:43 pm


Czy według pana jest prawdą, że w obozie Auschwitz-Birkenau nie było komór gazowych, które służyły do masowej eksterminacji ludności pochodzenia żydowskiego?

tak były, a nawet mogę przyznać, ze i Pana tam zagazowano

Z jednej strony organizuje pan Msze św. w Zielonce, z drugiej strony, tak dla relaksu w wolnej chwili, w taki oto sposób odpowiada na pytania (notabene nieskierowane do pana). Może pan pokaże swoje wypociny księdzu, którego namówił pan na odprawianie Mszy św. u siebie w parafii i tamtejszy proboszcz
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Jean Gabriel Perboyre w Marca 02, 2009, 12:26:05 pm


Czy według pana jest prawdą, że w obozie Auschwitz-Birkenau nie było komór gazowych, które służyły do masowej eksterminacji ludności pochodzenia żydowskiego?

tak były, a nawet mogę przyznać, ze i Pana tam zagazowano

Z jednej strony organizuje pan Msze św. w Zielonce, z drugiej strony, tak dla relaksu w wolnej chwili, w taki oto sposób odpowiada na pytania (notabene nieskierowane do pana). Może pan pokaże swoje wypociny księdzu, którego namówił pan na odprawianie Mszy św. u siebie w parafii i tamtejszy proboszcz

Lepiej zeby pokazal panskie, to bedzie smieszniej
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 02, 2009, 12:28:15 pm
Lepiej zeby pokazal panskie, to bedzie smieszniej

Proszę bardzo. Przy okazji jednak warto, żeby proboszcz tamtejszej parafii jak i Kuria dowiedziały się kto organizuje Mszę św. w Zielonce. Bo nie sądzę, żeby ktokolwiek z duchownych zaangażowanych w Mszę św. w Zielonce wiedział o sposobie wyrażania swoich, powiem delikatnie, kontrowersyjnych opinnii na tym forum przez osobę, która najbardziej się zaangażowała w to, żeby Msza w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego była odprawiana w tamtejszym kościele.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Jean Gabriel Perboyre w Marca 02, 2009, 12:30:54 pm
Oczywiste że  nie było, bo te komory niebyły dla żydów a dla więźniów różnych narodowość i Religi.

A jaka grupa narodowościowa dominowała pod względem liczebnym w Auschwitz-Birkenau?

Czy ktoś zaprzecza "ostatecznemu rozwiązaniu kwestii żydowskiej"?

A co, chce pan leciec do prokuratury?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 02, 2009, 12:33:31 pm
A co, chce pan leciec do prokuratury?

Proszę odpowiedzieć na pytanie. Boi się pan wyrażać własny pogląd? A może jednak nikt tutaj nie zaprzecza temu, że największą grupą w Auschwitz-Birkenau byli Żydzi i że realizowany był tam program "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej"?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Jean Gabriel Perboyre w Marca 02, 2009, 12:39:36 pm
W sumie to mnie to nie interesuje, ale zauwazylem, ze na liczbie ofiar i na calym tym "ostatecznym rozwiazwianiu", ktos robi polityke i przy okazji niezla kase, a dziennikarze to lubie , bo jest o czym pisac (temat latwy i przyjemny). Jestem za rzetelnymi badaniami w tej kwestii, ale te sa niemozliwe, bo pewne srodowiska boja sie desekralizacji pewnych mitow i ograniczenia zrodel dochodow.

Zadowolony pan?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Marca 02, 2009, 12:40:55 pm
Myślę, że pana Adama nie da się zadowolić :)
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: TKN w Marca 02, 2009, 12:41:13 pm
Z przykrością muszę stwierdzić, że poziom tego forum sięga powoli dna.
Rzadko się na tym, i wcześniejszym forum wypowiadałem, za to bardzo uważnie go czytałem- z wielką przyjemnością.
Jednakże, "dzięki" nowym użytkownikom, którzy skutecznie go do swego poziomu zaniżają, czytanie staje się prawdziwą intelektualną udręką.
Można to jakoś naprawić? Proszę...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 02, 2009, 12:41:43 pm
W sumie to mnie to nie interesuje, ale zauwazylem, ze na liczbie ofiar i na calym tym "ostatecznym rozwiazwianiu", ktos robi polityke i przy okazji niezla kase, a dziennikarze to lubie , bo jest o czym pisac (temat latwy i przyjemny). Jestem za rzetelnymi badaniami w tej kwestii, ale te sa niemozliwe, bo pewne srodowiska boja sie desekralizacji pewnych mitow i ograniczenia zrodel dochodow.

Zadowolony pan?

Czyli nie zaprzecza pan, że w Auchswitz-Birkenau największą grupę osób stanowili Żydzi i że realizowano "ostateczne rozwiązanie"
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Marca 02, 2009, 12:42:43 pm


Czy według pana jest prawdą, że w obozie Auschwitz-Birkenau nie było komór gazowych, które służyły do masowej eksterminacji ludności pochodzenia żydowskiego?

tak były, a nawet mogę przyznać, ze i Pana tam zagazowano

Z jednej strony organizuje pan Msze św. w Zielonce, z drugiej strony, tak dla relaksu w wolnej chwili, w taki oto sposób odpowiada na pytania (notabene nieskierowane do pana). Może pan pokaże swoje wypociny księdzu, którego namówił pan na odprawianie Mszy św. u siebie w parafii i tamtejszy proboszcz

młody człowieku, zgodzę się na cokolwiek, by tylko przestał Pan tu trollować. Pasuje ?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Marca 02, 2009, 12:42:53 pm
W sumie to mnie to nie interesuje, ale zauwazylem, ze na liczbie ofiar i na calym tym "ostatecznym rozwiazwianiu", ktos robi polityke i przy okazji niezla kase, a dziennikarze to lubie , bo jest o czym pisac (temat latwy i przyjemny). Jestem za rzetelnymi badaniami w tej kwestii, ale te sa niemozliwe, bo pewne srodowiska boja sie desekralizacji pewnych mitow i ograniczenia zrodel dochodow.

Zadowolony pan?

Czyli nie zaprzecza pan, że w Auchswitz-Birkenau największą grupę osób stanowili Żydzi i że realizowano "ostateczne rozwiązanie"

Jakbym czytał sprawozdanie z jakiegoś procesu ;D
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: PTRF w Marca 02, 2009, 12:43:44 pm
Prośba do Moderatorów o zamknięcie tego wątku. Dalsza dyskusja nie wniesie nic nowego.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 02, 2009, 12:45:17 pm
młody człowieku, zgodzę się na cokolwiek, by tylko przestał Pan tu trollować. Pasuje ?

Jeśli pod pojęciem "trollowania" ma pan na myśli pisanie prawdy, to nie zamierzam z tego zrezygnować. Tymczasem myślę, że powinien pan pokazać swoje teksty z forum księdzu proboszczowi. Tak pro forma.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Jean Gabriel Perboyre w Marca 02, 2009, 12:47:54 pm
Cytuj
roszę bardzo. Przy okazji jednak warto, żeby proboszcz tamtejszej parafii jak i Kuria dowiedziały się kto organizuje Mszę św. w Zielonce. Bo nie sądzę, żeby ktokolwiek z duchownych zaangażowanych w Mszę św. w Zielonce wiedział o sposobie wyrażania swoich, powiem delikatnie, kontrowersyjnych opinnii na tym forum przez osobę, która najbardziej się zaangażowała w to, żeby Msza w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego była odprawiana w tamtejszym kościele.

Ze niby KRR to msza antysemitow i "negacjonistow"?


Cytuj
Czyli nie zaprzecza pan, że w Auchswitz-Birkenau największą grupę osób stanowili Żydzi i że realizowano "ostateczne rozwiązanie"

A jakie to ma znaczenie?

Cytuj
Czyli nie zaprzecza pan, że w Auchswitz-Birkenau największą grupę osób stanowili Żydzi i że realizowano "ostateczne rozwiązanie"

Jakbym czytał sprawozdanie z jakiegoś procesu Duży uśmiech

No wlasnie, szczerze czuje sie juz zapedzony w kozi rog po tym krzyzowym przesluchaniu pana Adama.Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Jean Gabriel Perboyre w Marca 02, 2009, 12:50:45 pm
Cytuj
Jeśli pod pojęciem "trollowania" ma pan na myśli pisanie prawdy, to nie zamierzam z tego zrezygnować. Tymczasem myślę, że powinien pan pokazać swoje teksty z forum księdzu proboszczowi. Tak pro forma.

A pan to by tylko kapowal, zasypywal, donosil... Ma pan nawyk z jakiejs bardziej odleglej przeszlosci czy po prostu w szkole pan duzo na kolegow donosil?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 02, 2009, 12:56:37 pm
No wlasnie, szczerze czuje sie juz zapedzony w kozi rog po tym krzyzowym przesluchaniu pana Adama.

Ale czemu tak trudno panu odpowiedzieć na tak prosto sformułowane pytanie. Żydzi stanowili większość więźniów w Auschwitz-Birkenau? Czy byli największą zamordowaną grupą narodowościową w tym obozie? Czy realizowane było tam "ostateczne rozwiązanie"? Proste pytania.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 02, 2009, 12:59:08 pm
A pan to by tylko kapowal, zasypywal, donosil... Ma pan nawyk z jakiejs bardziej odleglej przeszlosci czy po prostu w szkole pan duzo na kolegow donosil?

To właśnie pan ma mentalność z przeszłości. Czego się pan boi? Dlaczego tak trudno odpowiedzieć panu na moje pytania?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Jean Gabriel Perboyre w Marca 02, 2009, 13:03:40 pm
Cytuj
Ale czemu tak trudno panu odpowiedzieć na tak prosto sformułowane pytanie. Żydzi stanowili większość więźniów w Auschwitz-Birkenau? Czy byli największą zamordowaną grupą narodowościową w tym obozie? Czy realizowane było tam "ostateczne rozwiązanie"? Proste pytania.

Moze tak nie na temat, czy nie jest pan przypadkiem nauczycielem historii , bo ma Pan chyba skrzywienie zawodowe. Uczniow odpytuje sie na lekcji , nie na forum. A po drugie, dlaczego odpowiedz na te pytania jest tak istotna i do czego to ma prowadzic?

Cytuj
To właśnie pan ma mentalność z przeszłości.

No tak, z ta dzisiejsza antychrzescijanska to mi nie po drodze
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Marca 02, 2009, 13:04:24 pm
Tylko, że to co powiedział bp. Williamson nie jest prawdą.
Jest prawdą - powiedział co uważa
Czy według pana jest prawdą, że w obozie Auschwitz-Birkenau nie było komór gazowych, które służyły do masowej eksterminacji ludności pochodzenia żydowskiego?

Pan się nauczy czytać ze zrozumieniem.
Twierdzenie biskupa "wierzę, że komory gazowe nie istniały" jest prawdziwe. W momencie jego wypowiadania bp. Williamson wierzył, że komory gazowe nie istniały. Tak trudno zrozumieć, że normalny człowiek zetknąwszy się ze zbrodniami jakich dopuścili się naziści (czyli Niemcy) - reaguje niedowierzaniem? Że potrzebuje twardych dowodów, a tych tak znowu wiele nie ma, zaś sporo spośród "dowodów" zostało cynicznie spreparowanych - polecam przyjrzeć się zdjęciom które tu umieściłem. (nota bee - na żadnym spośród opublikowanych zdjęć lotniczych - żadne z krematorium nie dymi - co potwierdza moją tezę że krematoria nie dymiły w ogóle, zaś świadkowie ulegli presji A"opinii publicznej", która wiedziała lepiej, na jednym zaś widać że coś się pali - co może obalać tezę negacjonistów, że nie było spalania na powietrzu)

Zaś co do pytania - jestem przekonany, że były, jednak nie odrzucam twierdzenia przeciwnego.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Marca 02, 2009, 13:14:25 pm
(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9e/DoNotFeedTroll.jpg)

PROSZĘ NIE KARMIĆ TROLLA
TROLL KARMIONY STAJE SIĘ AGRESYWNY
MOŻE KĄSAĆ A NIE MA WAŻNYCH SZCZEPIEŃ
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 02, 2009, 13:21:08 pm
Zaś co do pytania - jestem przekonany, że były, jednak nie odrzucam twierdzenia przeciwnego.

A może pan odpowiedzieć również na pytania, na które nie chce/boi się odpowiedzieć pan Jean Gabriel?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Marca 02, 2009, 13:26:30 pm
Może niech wszyscy odpowiedzą, a potem pan poinformuje odpowiednie organa i zrobią z poszczególnymi delikwentami porządek ;D

ŻENADA przez DUŻE "Ż"
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Marca 02, 2009, 13:37:36 pm
Zaś co do pytania - jestem przekonany, że były, jednak nie odrzucam twierdzenia przeciwnego.

A może pan odpowiedzieć również na pytania, na które nie chce/boi się odpowiedzieć pan Jean Gabriel?

Na tak sformułowane - nie było czegoś takiego. Nie było komór gazowych "Nur fur Jude". Te które były miały zastosowanie uniwersalne - gazowano tam także Polaków, Cyganów, Rosjan...
(proszzę zwrócić uwagę na słowo także - oznacza ono "oprócz żydów"
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 02, 2009, 13:40:22 pm
Na tak sformułowane - nie było czegoś takiego. Nie było komór gazowych "Nur fur Jude". Te które były miały zastosowanie uniwersalne - gazowano tam także Polaków, Cyganów, Rosjan...
(proszzę zwrócić uwagę na słowo także - oznacza ono "oprócz żydów"

Ale nie pytam, czy były komory tylko dla Żydów. Pytam, czy Żydzi stanowili największą grupę narodowościową w Auschwitz-Birkenau i czy realizowano tam "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej"?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Marca 02, 2009, 13:42:24 pm
Nie mam pojęcia :-p
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 02, 2009, 13:44:55 pm
Nie mam pojęcia :-p

To proponuję trochę poczytać, a potem dopiero dyskutować na forum. Bo jeśli bierze się pan za analizę zdjęć lotniczych, to wnioskowałem, że jast pan przynajmniej tak biegły w sprawach historycznych jak Norman Davies. A jak pan nie wie nic odnośnie takich pojęć jak "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej", to chyba nie ma sensu w ogóle się wypowiaać.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Marca 02, 2009, 14:00:23 pm
Pomidor!
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 02, 2009, 14:05:39 pm
Pomidor!

No tak, Norman Davies vs. Artur Boruc. To musiało się tak skończyć.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Marca 02, 2009, 14:41:25 pm
Pomidor?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Joker w Marca 02, 2009, 14:42:24 pm
Nie,ogórek
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Marca 02, 2009, 14:45:34 pm
 :-X
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: PTRF w Marca 02, 2009, 14:59:14 pm
Dynia.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Krusejder w Marca 02, 2009, 14:59:48 pm
czosnek i cebula
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Don Kichote w Marca 02, 2009, 15:01:44 pm
i osinowy kołek  ::)
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Major w Marca 02, 2009, 15:12:33 pm
Proponuję skończyć ten wątek bo do Pana Adama nic nie dociera. Czy Żydzi stanowili większość w KL Auschwitz? Być może tak. Ale prawdę by powiedziały by archiwa RSHA. Bo Żydzi zapewne twierdzą że w każdym obozie stanowili większość.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Kamil w Marca 02, 2009, 15:12:55 pm
Jeśli już mamy łapać dziennikarza i biskupa za słówka, to ja też się dołącze;)
Dziennikarz: "But You said not a one Jew was killed"
Bp. Williamson: "In a gas chamber"
Dzien.:" So there was no gas chambers?"
Bp. Williamson: "I belive there were no gas chambers, yes."


A wcześniej dziennikarz zacytował biskupowi jakiś fragment jego dawniejszej wypowiedzi. Ten odpowiedział, że wydaje mu się że wypowiedział to w Kanadzie wiele, wiele lat wcześniej. I dalej:
Cytat: wywiad
I believe the historical evidence, historical evidence is strongly against, hugely against 6000 000 jews having been gased in gas chambers as a (nie mogę zrozumieć co to za słówko) policy of Adolf Hitler
Potem następuje to co w moim poprzednim cytacie. A zatem pytanie dziennikarza i odpowiedź biskupa:
Cytuj
"But You said not a one Jew was killed"
"In a gas chamber"
odnosiły się do słów które biskup wypowiedział wiele lat wcześniej. Więc tu także biskup nie skłamał (niezależnie od używanej definicji kłamstwa), albowiem powiedział tu po prostu że wiele lat wcześniej te słowa wypowiedział. Czyli chodziło mniej więcej o to, że dziennikarz zapytał o dawną wypowiedź, i powiedział biskupowi, że wtedy powiedział on że żaden Żyd nie zginął, a biskup uściślił, że powiedział wtedy, że żaden Żyd nie zginął w komorze gazowej. Zatem w tym momencie mówił prawdę co do tego, że kiedyś takie słowa wypowiedział.
Później, używając słów "Na tyle na ile wiem", "wydaje mi się" itp. dowodził na podstawie raportu Leuchtera, że te budynki które w Auschwitz robią za komory gazowe takimi być nie mogły. Więc nie zgadzam się z zarzucaniem biskupowi kłamstwa- co najwyżej się mylił.
Poznał kiedyś opracowania naukowe na które wtedy nikt nie odpowiedział. Później nie dotarły do niego nowe prace, bo i skąd miałby o nich wiedzieć, skoro się tym tematem już nie zajmował. A skoro wtedy, kiedy biskup się interesował zagadnieniem nikt nie był w stanie zweryfikować tez tzw. negacjonistów, to miał on prawo myśleć, że są one prawdziwe, i mógł przypuszczać, że dalej nikt na nie nie odpowiedział.
Poza tym nie chciał publicznie o tym mówić, jako że nie jest znawcą. Dziennikarz zapytał go o jego dawniejsze wypowiedzi w rozmowie zupełnie z tym nie związanej, a biskup wyłuszczył mu prywatnie swój pogląd prosząc o jego nieupublicznianie.  
W sumie dyskusja już dawno zeszła z jej tematu, i zamiast o biskupie dyskutujemy o tym, czy komory gazowe istniały czy nie. O dziwo nikt z nas nie zaprzecza ich istnieniu, a mimo tego dyskutujemy :)
Cytat: PTRF
Prośba do Moderatorów o zamknięcie tego wątku. Dalsza dyskusja nie wniesie nic nowego.
Zatem popieram :)
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: radek buczyński w Marca 02, 2009, 16:04:52 pm

Cytat: PTRF
Prośba do Moderatorów o zamknięcie tego wątku. Dalsza dyskusja nie wniesie nic nowego.
Zatem popieram :)

Panowie skoro chcecię zakończyć dyskusję to po co ją podgrzewacie?

Radek Buczyński
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: andy w Marca 02, 2009, 16:25:44 pm
Cytat: PTRF
Prośba do Moderatorów o zamknięcie tego wątku. Dalsza dyskusja nie wniesie nic nowego.
Zatem popieram :)

No to nie wałkujmy, bo troll się oblizuje. :)
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: patryksługa w Marca 02, 2009, 16:35:25 pm
Oczywiste że  nie było, bo te komory niebyły dla żydów a dla więźniów różnych narodowość i Religi.

A jaka grupa narodowościowa dominowała pod względem liczebnym w Auschwitz-Birkenau?

Czy ktoś zaprzecza "ostatecznemu rozwiązaniu kwestii żydowskiej"?A w którym kraju za pomoc żydom, dostawało się kule  w głowę.
i niema znaczenia dla kogo było coś przeznaczone, jeśli nie było tylko do tego wykorzystane.
A co pan tak ubóstwia żydów, to już na Bałwochwalstwo zaciąga.


Może warto pomyśleć o zamknięciu wątków , które nic nowego nie wnoszą .
Każdy się wypowiedział i zdania nie zmieni.....
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 02, 2009, 19:46:12 pm
To, że parę osób opowiada bzdury o Auchwitz, i to na dodatek w chamski sposób, na szczęście nie oznacza, że to jest prawda. Piszą oni na granicy, tak żeby zanegować holocaust, ale żeby nie było podstaw do oskarżenia. To jest tchórzostwo.
I całe szczęście, że istnieje coś takiego jak kłamstwo oświęcimskie. Do tego należałoby dorzucić kłamtwo katyńskie i ormiańskie. Wyciereją sobie gębę Kościołem, a stać ich na marne riposty na poziomie podwórkowym.

Na szczęście panowie nie jesteście jedymi przedstawicielami tzw. tradycjonalizmu i nie przywłaszczycie sobie Tradycji. Wielu z was to boli, ale cóż c'est la vie.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Marca 02, 2009, 20:04:36 pm
To, że parę osób opowiada bzdury o Auchwitz, i to na dodatek w chamski sposób, na szczęście nie oznacza, że to jest prawda. Piszą oni na granicy, tak żeby zanegować holocaust, ale żeby nie było podstaw do oskarżenia. To jest tchórzostwo.
I całe szczęście, że istnieje coś takiego jak kłamstwo oświęcimskie. Do tego należałoby dorzucić kłamtwo katyńskie i ormiańskie. Wyciereją sobie gębę Kościołem, a stać ich na marne riposty na poziomie podwórkowym.

Na szczęście panowie nie jesteście jedymi przedstawicielami tzw. tradycjonalizmu i nie przywłaszczycie sobie Tradycji. Wielu z was to boli, ale cóż c'est la vie.
Pomidor?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: romeck w Marca 02, 2009, 21:47:35 pm
Powiedział, że żaden Żyd nie zginął w komorze gazowej.
Kłamstwo jak nic.

Definicja kłamstwa za słownikiem języka polskiego PWN
kłamstwo ?twierdzenie niezgodne z rzeczywistością, mające wprowadzić kogoś w błąd?

Nie wytrzymałem!
Do tej pory tylko przyglądałem się tej dyskusji:
Pan Radek buczyński kontra reszta świata.
Może i daję się podejść...

Biskup powiedział, że żaden Żyd nie zginął w komorze gazowej, bo w to nie wierzy.
Na podstawie znanych sobie faktów.
To Pan kłamie, manipulując wypowiedzią biskupa, jak rasowy dziennikarz.
Ot, co!
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: romeck w Marca 02, 2009, 21:57:37 pm
To, że parę osób opowiada bzdury o Auchwitz, i to na dodatek w chamski sposób, na szczęście nie oznacza, że to jest prawda. Piszą oni na granicy, tak żeby zanegować holocaust, ale żeby nie było podstaw do oskarżenia. To jest tchórzostwo.

W niemieckich obozach koncentracyjnych w Oświęcimiu i Brzezince
nie zginęło w komorach gazowych 6 mln Żydów.

Gdzie tu kłamstwo i chamstwo?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: jp7 w Marca 02, 2009, 23:27:08 pm
Panie Romeck - - troll Adam nawołuje do popełnienia przestępstwa. Jak tak będzie dalej robił - trzeba będzie jego działalność zgłosić do prokuratury...
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: marcin w Marca 02, 2009, 23:41:11 pm
a Polacy po wojnie robili niemcom obozy koncentracyjne, 4mln niemcow zostalo bestialsko bezprawnie wypędzonych z Polski bez jakiegokolwiek wyroku. Pozostale 4mln wypędzono "za zezwoleniem" Moskwy! Skonfiskowano 8mln Niemcow majątki, przewozono jak bydlo wagonami po 4-6 i wiecej dni. Administracje lokalne zmuszała Niemcow do noszenia specjalnych białych opasek aby byli widoczni i aby ich upokożyć. Były przymusowe obozy pracy dla Niemców!

jesli bp W. może pisać alternatywną historię to czemu nie kontynuować tej mojej. Wszystkie fakty są prawdziwe.
Co myślał młody Niemiec którego zamknięto w tym samym obozie w ktorym Niemcy przetrzymywali Polaków i Żydów, który był zmuszany do pracy był wysydzany, ogrodzenie obozu było pod prądem... róznica taka że w wieżyczkach byli Polacy a nie Niemcy.


Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: romeck w Marca 03, 2009, 00:59:26 am
a Polacy po wojnie robili niemcom obozy koncentracyjne, 4mln niemcow zostalo bestialsko bezprawnie wypędzonych z Polski bez jakiegokolwiek wyroku. Pozostale 4mln wypędzono "za zezwoleniem" Moskwy! Skonfiskowano 8mln Niemcow majątki....

Proszę podrzucić temat biskupowi...

Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: romeck w Marca 03, 2009, 01:01:54 am
http://prawy.pl/r2_index.php?dz=felietony&id=43148&subdz= (http://prawy.pl/r2_index.php?dz=felietony&id=43148&subdz=)

Cytuj
I ty zostaniesz antysemitą - Rafał Ziemkiewicz
„Religia Holokaustu” nie tylko fałszuje historię, ale prostą drogą prowadzi do wypierania przez świat pamięci o tej zbrodni. Ale dopóki pomaga salonom w atakowaniu wrogów, nie zamierzają z niej zrezygnować ......

Cytuj
Na pierwszy rzut oka to, że liderzy organizacji żydowskich pozwalają sobie na publiczne dyktowanie papieżowi, kogo wolno mu beatyfikować albo nominować, wydaje się dowodem ich siły.
W istocie nagonkę na papieża rozpętaną w kontekście Williamsona uznałbym ze przejaw słabnięcia diaspory żydowskiej i przejmowania stosowanej przez nią od lat poręcznej pałki antysemityzmu przez emancypującego się jej sojusznika, jakim były, mówiąc umownie, lewicowo-liberalne salony.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 03, 2009, 07:13:27 am
Panie Romeck - - troll Adam nawołuje do popełnienia przestępstwa. Jak tak będzie dalej robił - trzeba będzie jego działalność zgłosić do prokuratury...

Proszę śmiało, myślę, że równocześnie trzeba wysłać zawartość tego (i nie tylko) wątku do kurii, episkopatu, proboszczow parafii poszczegolnych użytkowników, którzy usilnie starają się o organizację mszy trydenckich w swoich parafiach. Do mediów również, niech wszyscy wiedzą, z kim mają do czynienia. Skoro są tak odważni tu na forum, myślę, że należy ich poglądy przedstawić szerszej publiczności. Prokuraturze oczywiście również.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Marca 03, 2009, 07:17:53 am
No to proszę szanownych forumowiczów, mamy na forum TROLLA PROWOKATORA.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 03, 2009, 07:20:45 am
No to proszę szanownych forumowiczów, mamy na forum TROLLA PROWOKATORA.

No nie wiem, kto prowokuje. Przez kilka wypowiedzi byłem cicho, myślałem, że dyskusja się już skończyła. Ale gdzie tam. Proszę bardzo kontynuujcie. Zobaczymy, czym to się skończy.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: kurak w Marca 03, 2009, 07:23:40 am
NAPRAWDE NIE MOZNA ZAKONCZYC JUZ DO JASNEJ CHOLERY!!!
PROSZE WSZYSTKICH Z ROZUMEM O POMODLENIE SIE ZAMIAST NAPISANIE PO MNIE KOLEJNEJ ODPOWIEDZI!
BARDZO PROSZE WSZYSTKICH,TRADSÓW SZCZEGOLNIE!nIECH JUZ NIE BEDZIE JALOWEJ GADKI!
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Marca 03, 2009, 07:24:03 am
No to proszę szanownych forumowiczów, mamy na forum TROLLA PROWOKATORA.

No nie wiem, kto prowokuje. Przez kilka wypowiedzi byłem cicho, myślałem, że dyskusja się już skończyła. Ale gdzie tam. Proszę bardzo kontynuujcie. Zobaczymy, czym to się skończy.
No to niech pan leci do proboszczów, do kurii i do prokuratury, powiadomi o możliwości zaistnienia przestępstwa, bądź o jego zaistnieniu i wtedy zobaczymy co będzie i jak to się skończy.
Panie, po coś pan tu przyszedł?? Prowokować??
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: kurak w Marca 03, 2009, 07:26:09 am
OD TEJ PORY KONIEC,BO W TRAKCIE PAN SZKIELET WYSLAL ;D K O N I E C!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Marca 03, 2009, 07:26:53 am
Panie Tato, niech Pan zamknie ten wątek, a pana Adama proponuję IGNOROWAĆ.
I to tyle ode mnie.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Adam w Marca 03, 2009, 07:29:08 am
Panie szkielet, już panu napisałem wcześniej. Jak pan taki hardy, to proponuję spotkać się na żywo. Wtedy pokaże pan, na co pana stać. Bo czuję, że pan, jak i jp7 i paru innych, to moci są tylko przed klawiaturą z piwem w ręku.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: szkielet w Marca 03, 2009, 07:32:13 am
Grozi mi Pan?? Już mam lecieć do Prokuratury??
Co Ty człowieku wiesz o tym, kto i z czym siedzi przy komputerze??
Idź lecz swoje kompleksy gdzie indziej.
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
Wiadomość wysłana przez: Jean Gabriel Perboyre w Marca 03, 2009, 07:35:05 am
To, że parę osób opowiada bzdury o Auchwitz, i to na dodatek w chamski sposób, na szczęście nie oznacza, że to jest prawda. Piszą oni na granicy, tak żeby zanegować holocaust, ale żeby nie było podstaw do oskarżenia. To jest tchórzostwo.
I całe szczęście, że istnieje coś takiego jak kłamstwo oświęcimskie. Do tego należałoby dorzucić kłamtwo katyńskie i ormiańskie. Wyciereją sobie gębę Kościołem, a stać ich na marne riposty na poziomie podwórkowym.

Na szczęście panowie nie jesteście jedymi przedstawicielami tzw. tradycjonalizmu i nie przywłaszczycie sobie Tradycji. Wielu z was to boli, ale cóż c'est la vie.


Brawo, jest pan zatem marnym prowokatorem, tak jak przewidywalem, straszacym policja, prokuratura.

Cytuj
Panie szkielet, już panu napisałem wcześniej. Jak pan taki hardy, to proponuję spotkać się na żywo. Wtedy pokaże pan, na co pana stać. Bo czuję, że pan, jak i jp7 i paru innych, to moci są tylko przed klawiaturą z piwem w ręku.

Ze na zywo to pan po katolicku obije nam m.... czy jak mam to rozumiec?
Tytuł: Odp: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogm
Wiadomość wysłana przez: Tomek Torquemada w Marca 03, 2009, 07:54:38 am
Panie szkielet, już panu napisałem wcześniej. Jak pan taki hardy, to proponuję spotkać się na żywo. Wtedy pokaże pan, na co pana stać. Bo czuję, że pan, jak i jp7 i paru innych, to moci są tylko przed klawiaturą z piwem w ręku.

To już jest na granicy gróźb karalnych.

Zakładam ostrzegawczego bana na tydzień.