Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:02:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Nakaz miłości bliźniego odnosi się również do osób LGBT".
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: "Nakaz miłości bliźniego odnosi się również do osób LGBT".  (Przeczytany 2638 razy)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« dnia: Lipca 14, 2019, 11:14:17 am »

"Nakaz miłości bliźniego odnosi się również do osób LGBT". Mamy nowy list biskupów

Jako wspólnota uczniów Jezusa dążymy do lepszego poznawania i pełniejszego rozumienia słów Pisma Świętego na temat homoseksualności. Pomaga nam w tym także nauka.

(...)Kościół naucza za naszym Panem Jezusem Chrystusem, że najważniejszym przykazaniem jest nakaz miłości Boga i bliźniego (Mt 22, 37-40). Uczniów Jezusa to przykazanie obowiązuje w szczególnej formie miłości nieprzyjaciół (Mt 5, 44). Co więcej, nakaz ten nie jest warunkowany postawą drugiej strony według zasady „oko za oko, ząb za ząb”, lecz realizowany jest w myśl słów św. Pawła: „Zło dobrem zwyciężaj”.

Itd., itd...

Najzabawniejsze na końcu tekstu:

Tekst powstał w reakcji na oświadczenie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich z 5 lipca 2019 r. W rzeczywistości nie jest to list polskich biskupów, ale tekst napisany przez Bartosza Bartosika, który życzyłby sobie i wszystkim, aby dokumenty polskich hierarchów kościelnych zawierały treści bardziej ewangeliczne, a mniej publicystyczne.

via - https://twitter.com/jerzKwasniewski/status/1150301721572364288

Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 14, 2019, 14:37:27 pm »

Tu można poczytać więcej:

„Więź” ujawnia: ewangeliczny list biskupów w sprawie osób LGBT i praw pracowniczych

Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, działaczom, duszpasterzom, wspólnotom i organizacjom, które w życiu kościelnym i świeckim działają na rzecz duchowego rozwoju i aktywizacji społecznej osób LGBT*.
(...)
http://wiez.com.pl/2019/07/08/wiez-ujawnia-ewangeliczny-list-biskupow-w-sprawie-osob-lgbt-i-praw-pracowniczych/

Odnośnie tej * pisze: * Tekst powstał w reakcji na oświadczenie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich z 5 lipca 2019 r. W rzeczywistości nie jest to list polskich biskupów, ale tekst napisany przez autora, który życzyłby sobie i wszystkim, aby dokumenty polskich hierarchów kościelnych zawierały treści bardziej ewangeliczne, a mniej publicystyczne.


I tak dziennikarz „Więzi” sufluje biskupom jak mają wyglądać i co zawierać ich listy. W lot podchwytuje to „Gazeta Wyborcza”. Manipulacja gotowa. Między miłością bliźniego, a potępieniem grzechu jest jednak różnica.
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 02, 2019, 21:24:40 pm »

"nienawidzić grzechu, kochać grzesznika" = katolicyzm.

Od 0.15
https://www.dlapolski.pl/jak-zatrzymac-antykulture-totalitarnych-mniejszosci?fbclid=IwAR16qLhAvDC55Q353B62ndG3v5xcl1E4QR5RjK73IpMOio3wxaFNuuDDINA

Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 03, 2019, 11:19:38 am »

Nie łudźcie się! Ani złodzieje, ani pijacy... Part 1
http://katolik.us/viewtopic.php?t=895
 http://katolik.us/viewtopic.php?t=696   
https://www.fronda.pl/blogi/zyl-w-ziemi-us-czlowiek-imieniem-hiob-hi-11a/czy-homoseksualizm-jest-zlem,5833.html
 Homoseksualizm. Dlaczego jestem przeciw legalizacji "małżeństw" osób o takiej orientacji i przyznawaniu im specjalnych praw.
https://www.youtube.com/watch?v=-F6NIHsLt0g
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 03, 2019, 15:50:34 pm »

"nienawidzić grzechu, kochać grzesznika" = katolicyzm.

Od 0.15
https://www.dlapolski.pl/jak-zatrzymac-antykulture-totalitarnych-mniejszosci?fbclid=IwAR16qLhAvDC55Q353B62ndG3v5xcl1E4QR5RjK73IpMOio3wxaFNuuDDINA

Tytułowe pytanie konferencji brzmi: "jak zatrzymac antykulturę totalitarnych mniejszosci? "
- nie mogłem jednak znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Czy mogłby ktoś mi pomóc? Ciekaw jestem tej odpowiedzxi.

"Nienawidzić grzechu, kochać grzesznika" - nie wiem tylko jak ten bon mot ma sie do zorganizowanego instytucjonalnego totalitaryzmu?
Równie dobrze można przytoczyć sto innych cytatów; np "zło dobrem zwyciężaj" , tylko co to wnosi i jak się ma do tematu konferencji?

Poza tym, czy do "hostes" odnosi się to co do "inimicus"? Znowu, te nasze polskie konferencje, wypowiedzi gawędziarzy niewiele wnoszą, są słabe, wtórne i nie odpowiadaja na najprostsze pytania. Słuchanie jest męczące.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2019, 15:57:34 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 03, 2019, 21:30:09 pm »

"nienawidzić grzechu, kochać grzesznika" = katolicyzm.

Od 0.15
https://www.dlapolski.pl/jak-zatrzymac-antykulture-totalitarnych-mniejszosci?fbclid=IwAR16qLhAvDC55Q353B62ndG3v5xcl1E4QR5RjK73IpMOio3wxaFNuuDDINA

Tytułowe pytanie konferencji brzmi: "jak zatrzymac antykulturę totalitarnych mniejszosci? "
- nie mogłem jednak znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Czy mogłby ktoś mi pomóc? Ciekaw jestem tej odpowiedzxi.

"Nienawidzić grzechu, kochać grzesznika" - nie wiem tylko jak ten bon mot ma sie do zorganizowanego instytucjonalnego totalitaryzmu?
Równie dobrze można przytoczyć sto innych cytatów; np "zło dobrem zwyciężaj" , tylko co to wnosi i jak się ma do tematu konferencji?

Poza tym, czy do "hostes" odnosi się to co do "inimicus"? Znowu, te nasze polskie konferencje, wypowiedzi gawędziarzy niewiele wnoszą, są słabe, wtórne i nie odpowiadaja na najprostsze pytania. Słuchanie jest męczące.


Ja wysłuchałem do końca i - ma Pan rację - nie słyszę odpowiedzi...
Może jej brak jest nią:-)?

Ale prof. z Hameryki mówi sugestywnie...

Zgorszenia przyjść muszą... Oby nie przez nas:-(
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 03, 2019, 21:31:13 pm »

Nie łudźcie się! Ani złodzieje, ani pijacy... Part 1
http://katolik.us/viewtopic.php?t=895
 http://katolik.us/viewtopic.php?t=696   
https://www.fronda.pl/blogi/zyl-w-ziemi-us-czlowiek-imieniem-hiob-hi-11a/czy-homoseksualizm-jest-zlem,5833.html
 Homoseksualizm. Dlaczego jestem przeciw legalizacji "małżeństw" osób o takiej orientacji i przyznawaniu im specjalnych praw.
https://www.youtube.com/watch?v=-F6NIHsLt0g

A prez. już jest za...:-(
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 03, 2019, 21:42:48 pm »

"nienawidzić grzechu, kochać grzesznika" = katolicyzm.

Od 0.15
https://www.dlapolski.pl/jak-zatrzymac-antykulture-totalitarnych-mniejszosci?fbclid=IwAR16qLhAvDC55Q353B62ndG3v5xcl1E4QR5RjK73IpMOio3wxaFNuuDDINA

Tytułowe pytanie konferencji brzmi: "jak zatrzymac antykulturę totalitarnych mniejszosci? "
- nie mogłem jednak znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Czy mogłby ktoś mi pomóc? Ciekaw jestem tej odpowiedzxi.

"Nienawidzić grzechu, kochać grzesznika" - nie wiem tylko jak ten bon mot ma sie do zorganizowanego instytucjonalnego totalitaryzmu?
Równie dobrze można przytoczyć sto innych cytatów; np "zło dobrem zwyciężaj" , tylko co to wnosi i jak się ma do tematu konferencji?

Poza tym, czy do "hostes" odnosi się to co do "inimicus"? Znowu, te nasze polskie konferencje, wypowiedzi gawędziarzy niewiele wnoszą, są słabe, wtórne i nie odpowiadaja na najprostsze pytania. Słuchanie jest męczące.


Ja wysłuchałem do końca i - ma Pan rację - nie słyszę odpowiedzi...
Może jej brak jest nią:-)?

Ale prof. z Hameryki mówi sugestywnie...

Zgorszenia przyjść muszą... Oby nie przez nas:-(

Niestety, cała debata publiczna, nawet ta antysystemowa - mówię to z przykrością, jest w Polsce na poziomie starszaków.
Stawia się pytanie, później nie odpowiada się na nie  ;D lub powtarza się bezmyślnie po raz n-ty dyrdymały.

Polonia Christiana publikuje takich mądrali ... by utwierdzić nawet Tradsujących katolików, że Biblia to pikuś, najważniejsze to powtarzać "w jedności z naszą Partią" czyli KEP-EM, że wszystko jest w normie: aby być prawdziwym, najprawdziwszym katolikiem, to pokochajmy Biedronia, tak jak pokochaliśmy UE.

I słusznie liczą Kepscy na słabą pamięć ludzką:

1. mieliśmy przecież rechrystianizować UE. No i co z tą rechrystianizacją drodzy towarzysze? No co? Gdzie ta Iskra? Tymczasem jesteśmy dy...i i mamy udawać, że nas to bawi (oczywiście w duchu Jezusa i Vaticanum secundum)
2. Proszę zobaczyć jak zgrabnie omija się niegdyś cytowanego Jana Pawła II. Nawet Kraśko za PO cytował w TVP J-P II: "Broncie krzyża, w szkołach, urzędach, miejscach publicznych etc etc" Jan Paweł - jest już dla tych naszych wydmuszek - lub jak powiedział x.Aqeb "opakowań bez treści" - nie koszer.

PS
wg TVP 40 % ankietowanych jest za związkami pedalskimi a 44% przeciw. Zatem trzeba czytać "znaki" i zmieniać politykę i doktryną.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2019, 21:45:14 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 03, 2019, 22:01:53 pm »

"nienawidzić grzechu, kochać grzesznika" = katolicyzm.

Od 0.15
https://www.dlapolski.pl/jak-zatrzymac-antykulture-totalitarnych-mniejszosci?fbclid=IwAR16qLhAvDC55Q353B62ndG3v5xcl1E4QR5RjK73IpMOio3wxaFNuuDDINA

Tytułowe pytanie konferencji brzmi: "jak zatrzymac antykulturę totalitarnych mniejszosci? "
- nie mogłem jednak znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Czy mogłby ktoś mi pomóc? Ciekaw jestem tej odpowiedzxi.

"Nienawidzić grzechu, kochać grzesznika" - nie wiem tylko jak ten bon mot ma sie do zorganizowanego instytucjonalnego totalitaryzmu?
Równie dobrze można przytoczyć sto innych cytatów; np "zło dobrem zwyciężaj" , tylko co to wnosi i jak się ma do tematu konferencji?

Poza tym, czy do "hostes" odnosi się to co do "inimicus"? Znowu, te nasze polskie konferencje, wypowiedzi gawędziarzy niewiele wnoszą, są słabe, wtórne i nie odpowiadaja na najprostsze pytania. Słuchanie jest męczące.


Ja wysłuchałem do końca i - ma Pan rację - nie słyszę odpowiedzi...
Może jej brak jest nią:-)?

Ale prof. z Hameryki mówi sugestywnie...

Zgorszenia przyjść muszą... Oby nie przez nas:-(

Niestety, cała debata publiczna, nawet ta antysystemowa - mówię to z przykrością, jest w Polsce na poziomie starszaków.
Stawia się pytanie, później nie odpowiada się na nie  ;D lub powtarza się bezmyślnie po raz n-ty dyrdymały.

Polonia Christiana publikuje takich mądrali ... by utwierdzić nawet Tradsujących katolików, że Biblia to pikuś, najważniejsze to powtarzać "w jedności z naszą Partią" czyli KEP-EM, że wszystko jest w normie: aby być prawdziwym, najprawdziwszym katolikiem, to pokochajmy Biedronia, tak jak pokochaliśmy UE.

I słusznie liczą Kepscy na słabą pamięć ludzką:

1. mieliśmy przecież rechrystianizować UE. No i co z tą rechrystianizacją drodzy towarzysze? No co? Gdzie ta Iskra? Tymczasem jesteśmy dy...i i mamy udawać, że nas to bawi (oczywiście w duchu Jezusa i Vaticanum secundum)
2. Proszę zobaczyć jak zgrabnie omija się niegdyś cytowanego Jana Pawła II. Nawet Kraśko za PO cytował w TVP J-P II: "Broncie krzyża, w szkołach, urzędach, miejscach publicznych etc etc" Jan Paweł - jest już dla tych naszych wydmuszek - lub jak powiedział x.Aqeb "opakowań bez treści" - nie koszer.

PS
wg TVP 40 % ankietowanych jest za związkami pedalskimi a 44% przeciw. Zatem trzeba czytać "znaki" i zmieniać politykę i doktryną.

Liberałowie w KEP, wyprane mózgi...
Racja, a tak prof. odpowiada:

https://youtu.be/e-wRldzzUhk?t=2389

"W Ameryce myśmy sami sobie tę krzywdę uczynili nie robiąc nic"...

Potrzebna jest s a m o o b r o n a, akty prawne, powrót z "urlopu" hierarchów, zdecydowany odpór (z miłością) - i to przy braku wymordowanych elit.

Ta ideologia to pasożyt za pieniądze zza granicy - V kolumna - stara się przekształcić wszelką sferę intymną w publiczną!

W Ameryce edukacja, uniwersytety nawet rzekomo katolickie - przestały być prawicowe. Nieliczne wyjątki.

Posłuchajcie, co prof. mówi na sam koniec w ost. 2 min.  - szok.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2019, 22:52:19 pm wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 04, 2019, 00:18:30 am »

Cytuj
. Potrzebna jest s a m o o b r o n a, akty prawne, powrót z "urlopu" hierarchów, zdecydowany odpór (z miłością) - i to przy braku wymordowanych elit.

Ta ideologia to pasożyt za pieniądze zza granicy - V kolumna - stara się przekształcić wszelką sferę intymną w publiczną!

W Ameryce edukacja, uniwersytety nawet rzekomo katolickie - przestały być prawicowe. Nieliczne wyjątki.

 

Ale my to wiemy i bez pana profesora co najmniej od 10 lat.
Takie gadanie, zwlaszcza uprawiane przez profesora, to bezpłodny onanizm; jak wiekszosc takich napinek. Ile można?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 04, 2019, 00:44:18 am »

Cytuj
. Potrzebna jest s a m o o b r o n a, akty prawne, powrót z "urlopu" hierarchów, zdecydowany odpór (z miłością) - i to przy braku wymordowanych elit.

Ta ideologia to pasożyt za pieniądze zza granicy - V kolumna - stara się przekształcić wszelką sferę intymną w publiczną!

W Ameryce edukacja, uniwersytety nawet rzekomo katolickie - przestały być prawicowe. Nieliczne wyjątki.

 

Ale my to wiemy i bez pana profesora co najmniej od 10 lat.
Takie gadanie, zwlaszcza uprawiane przez profesora, to bezpłodny onanizm; jak wiekszosc takich napinek. Ile można?


Ile można?

Do skutku.
Niech np. na KUL znikną gender studies...:-(
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 04, 2019, 09:48:04 am »


Niech np. na KUL znikną gender studies...:-(


Żart? Czy oderwanie od rzeczywistości? Przytoczę wypowiedź na Ćwierku pewnego xiędza (i to nie związanego z tradycją), dotyczącą osławionego o. Jamesa Martina SJ. Pytanie dotyczyło opinii, czy rzeczony o. zaciągnął ekskomunikę latae sententiae:



PS "Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi" - prawidło tego świata.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2019, 10:02:31 am wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 04, 2019, 10:23:28 am »

Cytuj
. Potrzebna jest s a m o o b r o n a, akty prawne, powrót z "urlopu" hierarchów, zdecydowany odpór (z miłością) - i to przy braku wymordowanych elit.

Ta ideologia to pasożyt za pieniądze zza granicy - V kolumna - stara się przekształcić wszelką sferę intymną w publiczną!

W Ameryce edukacja, uniwersytety nawet rzekomo katolickie - przestały być prawicowe. Nieliczne wyjątki.

 

Ale my to wiemy i bez pana profesora co najmniej od 10 lat.
Takie gadanie, zwlaszcza uprawiane przez profesora, to bezpłodny onanizm; jak wiekszosc takich napinek. Ile można?


Ile można?

Do skutku.
Niech np. na KUL znikną gender studies...:-(

Tak dlugo bić pianę na zamknietych spotkaniach z gawędziarzami aż znikną studia gender na KULu. Ciekawa koncepcja. Powodzenia.
Pytanie tytułowe tego Hamerykanina pozostaje bez odpowiedzi. Kto? Co? Jak? Nalezy zrobic by zatrzymac totalitaryzm.

Brak odpowiedzi na pytanie zawarte z tytule konferencji (o ktorej tu mowa) wcale a wcale wiekszosci katopolakom nie przeszkadza bic pianę "do skutku". Widac to także na filmach YT. Partycja w mózgu tak jest zajęta biciem piany, ze zapomina do czego jest ta piana. Na "wyższych uczelniach" w PL nazywane jest to "burzą mózgów" ;D.

Cytuj
. Do skutku.
Niech np. na KUL znikną gender studies...:-( 

Takie hasło należy poprzedzić jakimś zaklęciem praslowianskim, np.: A kysz! Niech znikną gender studies!

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2019, 10:27:40 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 04, 2019, 11:32:23 am »

Coś jednak chyba może poprzesuwać te "partycje w mózgach":-)?
Mówi o tym też prof., niech na Prawicy inteligentni ludzie wymyślą, co konkretnie robić...

Pan Stanisław wieszczy pesymistycznie:
"każdy będzie musiał miłować się z każdym, który tego zażąda, a wszelkie próby protestu, albo choćby tylko niechęci, czy ociągania, zostaną napiętnowane i przykładnie ukarane, jako próba „wykluczenia”, czy „stygmatyzacji”. Wkraczamy w etap tęczowego terroru..."
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4521&fbclid=IwAR31hPg5QK0qtBJJQRX_YGzKsILUopXEj6fdu97fUXJW4ybiqubFXJCXDS8

Na koniec prof. Chodakiewicz mówi o eksperymencie o bardzo pesymistycznym wydźwięku przypominającym: "No idziemy na 1-go Maja, prawda?"...
https://youtu.be/e-wRldzzUhk?t=4942

Natura ludzka - hodują przyzwolenie:-(
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 04, 2019, 12:10:37 pm »

Cytuj
   Mówi o tym też prof., niech na Prawicy inteligentni ludzie wymyślą, co konkretnie robić...   

" Niech "  i " ludzie wymysla, co "

I to mi wystarczy by miec pewnosc jak bedzie  ;D

I na tym konfrerncje katopolaka profesora z hameryki Pt "mam plan "proponuje zamknac.
Na cda jest oryginal Gangu Olsena.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Nakaz miłości bliźniego odnosi się również do osób LGBT". « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!