Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:33:47 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Sezon ogórkowy 8)
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Sezon ogórkowy 8)  (Przeczytany 4971 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 05, 2019, 08:16:31 am »

Tu przynajmniej autor jest podpisany a redakcja się nie ukrywa jak u tych "dobroruchaczy" z Anglii. Jest tam i nudziarz Rola, więc konstatacje cytowane przez Pana nie mogą zaskoczyć.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 05, 2019, 12:54:27 pm »

ABW na wakacje:

https://nczas.com/2019/07/05/sluzby-przesladuja-stanislawa-michalkiewicza-za-ujawnienie-informacji-dot-zydowskich-roszczen-publicysta-opisuje-co-go-spotkalo/

Cytuj
jeszcze w kwietniu zadzwonił do mnie aspirant policji, wypytując, jak tam mi poszło z zakupem mieszkania i jaki jest stan mego zdrowia – bo dopytuje się o to jakiś życzliwy. Poinformowałem, że właśnie podpisałem stosowny akt notarialny, a jeśli chodzi o stan zdrowia, to prosiłbym o ujawnienie personaliów życzliwego, bo mam wrażenie, że przy pomocy policji ktoś chciałby uzyskać o mnie tak zwane dane wrażliwe.

Sprawa mojego zdrowia to sprawa między moim lekarzem a mną i ani policji, ani życzliwym nic do tego.

Policjant powiedział, że ujawnienie personaliów życzliwego nie będzie chyba możliwe, w związku z czym nabrałem już niemal pewności, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nadzorowana przez pana Mariusza Kamińskiego, którego w swoim czasie „od stryczka” w pośpiechu odciął pan prezydent Andrzej Duda, po raz kolejny zaczyna robić mi, jak to się mówi, „koło pióra”, podobnie jak w roku 2012, kiedy to jakiś konfident, później skrupulatnie chroniony przez policję i prokuraturę, w ramach „Operacji Menora” wpuścił do sieci fałszywkę w postaci rzekomego mego zobowiązania do współpracy z SB. Śledztwo zostało umorzone z powodu niemożności skontaktowania się przez rok z administratorem holenderskiego serwera, z którym ja skontaktowałem się telefonicznie w ciągu minuty.

Zastraszanie wynajmujących sale dla Marszu Niepodległości (w Polsce dobrej zmiany):

https://youtu.be/B0Z9LcDscF4?t=996
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 05, 2019, 13:56:49 pm »

ostatnio natrafiłem na ciekawy  - w ramach wSensie.tv  - cykliczny program "Wierzę. Extra Ecclesia nulla salus", w którym poruszane są tematy religijno/kościelne i krytyka dzisiejszych trendów w KK, w tym i reform liturgicznych. Najczęstszym (jeśli nie jedynym) gościem jest Paweł Lisicki. polecam. Dostępne na yb.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 05, 2019, 15:29:05 pm »

ostatnio natrafiłem na ciekawy  - w ramach wSensie.tv  - cykliczny program "Wierzę. Extra Ecclesia nulla salus", w którym poruszane są tematy religijno/kościelne i krytyka dzisiejszych trendów w KK, w tym i reform liturgicznych. Najczęstszym (jeśli nie jedynym) gościem jest Paweł Lisicki. polecam. Dostępne na yb.

Własnie sobie słucham.
Ciekawa odpowiedź dlaczego katoliccy politycy, jak PAD, używają sformułowania "judeo-chrześcijańskie..." :

https://youtu.be/1ise0iAHRhQ?t=1655
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 05, 2019, 23:19:43 pm »

Tzw. judeochrześcijaństwo skończyło się po fiasku chrystianizacji Żydów jeszcze w I-szym, najdalej II-im wieku post Christum.

Red. P. Lisickiego chwaliłem już nie raz, ostatnio np. tu. Muszę przyznać, że lektura książki "Krew na naszych rękach?" poraża. Np. żądania rabinów wykreślenia Ewangelii w/g św. Jana...

Mamy do czynienia z atakiem na nasz kraj żydowskich grandziarzy, do których "państwo położone w Palestynie" przyłączyło się już oficjalnie. Agresja ta ma charakter także teologiczny. Tymczasem Kościół w Polsce rozbrajany jest (wraz z Watykanem) nieomal bez walki. Herezja "dwóch Przymierzy" głoszona jest już jawnie.

Natrafiłem kiedyś (na FB?) na text autorstwa dość różnie tu ocenianego x. Jacka Dunin-Borkowskiego, a w nim stwierdzenie (nie dosłownie, ale sens taki właśnie) - "Uważne przestudiowanie Pisma Św. wyraźnie dowodzi, że Żydzi są poza Przymierzem".

PS Znalazłem. Rzeczywiście na FB:


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2019, 09:39:37 am wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #20 dnia: Lipca 06, 2019, 00:14:36 am »

W zalinkowanym wczesniej wywiadzie przelozonego IBP, mówi on, ze kardynal Lustiger ( przyjaciel J-P ll) juz w latach 80-tych nadawal, ze nie mozna uprawiac prozelityzmu wobec żydów, bo ich dotyczą co najwyzej przykazania.

https://www.youtube.com/watch?v=EZvwcUMXrT4
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2019, 00:17:36 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #21 dnia: Lipca 09, 2019, 09:58:48 am »

Po sezonie z "Kościoła" spuści się powietrze i schowa w magazynie.





Na plaży, na plaży fajnie jest!



« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2019, 10:04:19 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 09, 2019, 17:59:04 pm »

W temacie tego dmuchanego kościoła niech pan jeszcze doczyta jak już zdjęcia widział.

https://gk24.pl/nadmuchiwany-kosciol-jedzie-na-kamczatke-zdjecia-film/ar/4464601


W tym temacie jest tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1416.msg189257.html#msg189257
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2019, 18:07:22 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 09, 2019, 18:53:58 pm »

 gdy kapłan po raz pierwszy wzniesie swój dmuchany kościół na Kamczatce (ma to nastąpić w połowie września), nie będzie sam: będą z nim jego parafianie, wikary ks. Jan Radoń i ekipa Religii TV, której dyrektor ks. Kazimierz Sowa był w niedzielę w Kołobrzegu.

Z knajpy gdzie ewangelizował polityków - do Kołobrzegu a potem prosto na Kamczatkę  :)  za naszą kasę. #kontrolafinansowawReligiaTV
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 09, 2019, 21:26:47 pm »

Odgrzewa pan takie stare kotlety z 2011 r.  i już kilka razy tu na FK wałkowane, coś pan opóźniony.
Zapisane
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 10, 2019, 15:50:04 pm »

https://wpolityce.pl/polityka/454458-luft-atakuje-ks-szydlo-za-odprawianie-tylem-do-wiernych
szkoda, że nie jest tak jak by tego chciał Luft ;)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 10, 2019, 18:19:52 pm »

https://wpolityce.pl/polityka/454458-luft-atakuje-ks-szydlo-za-odprawianie-tylem-do-wiernych
szkoda, że nie jest tak jak by tego chciał Luft ;)

Cytuj
. Oddalamy się od świata… 

Warto sobie tę wypowiedź zapamiętać.
K.Luft pochodzi z rodziny jak to się zwykło mawiać 'zacnej przedwojennej inteligencji'. Tak więc posiada coś więcej niż dyplom szkoły aktorskiej, jak wielu podrzędnych 'komediantów'.
A jednak, w tak ważnej sprawie jak Kościół, ma tak płytkie i bezrefleksyjne spojrzenie godne Ryśka Petru a nie Krzysztofa Lufta.

Dowcip i tragizm zarazem polega na tym, że właśnie większość tzw Żoliborskiej Inteligencji z posad państwowych, ZNP, urzędów itp,  jest ... po prostu głupia. To właśnie tacy ludzie wplywali na UW i Porozumienie Centrum.
Napisałem 'tragizm' bo mam nadzieję, że żoliborscy ( i mokotowscy) aroganccy posadowicze schodzą definitywnie ze sceny historii.

K.Luft przypominał mi zawsze jegomoscia z Lalki Prusa ( grał go Maklakiewicz w ekranizacji) szukającego 'posady' u Wokulskiego. Scena na przyjeciu u Łęckich w al. Ujazdowskich.

https://m.cda.pl/video/126516546

Minuta: 54:10
Polecam
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2019, 18:25:16 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 10, 2019, 21:40:40 pm »

Ta konwersacja miała swój ciąg dalszy:



via - https://twitter.com/MartaLokje/status/1148704805105410050

Dla mnie jest oczywiste - jest to adresowane do tzw. twardego, antyklerykalnego elektoratu, który o Kościele nic nie wie, wiedzieć nie chce i którego cała wiedza ogranicza się do filmu "Kler" czy "Tylko nie mów nikomu" (plus antyklerykalne skecze różnych kabareciarzy dla tzw. najmniej wymagających). Traktuję tę wypowiedź analogicznie jak wspomniana przez mnie w innym wątku konstatacja autorstwa pana Bartłomieja Sienkiewicza. Ma to podkreślać - my - światli, postępowi, nowocześni, "Zachód", i oni - ciemni, zacofani, "nieeuropejscy" etc.

Oczywiście katolik nie tylko tradycyjny, ale i wychowany na NOMie, który choć trochę orientuje się w sprawach wiary i Kościoła, uzna to za zwyczajne nieuctwo.

Z czasów rządów Donalda Tuska utkwiło mi w pamięci takie dictum - "Polacy dzielą się na tych lepszych z RFN i tych gorszych z NRD". Chyba nawet sam PDT był tu autorem. Było to w czasie istnego terroru medialnego, niedługo po Smoleńsku. Tę narrację podtrzymuje się nadal, mimo że ostatnie wybory dowodzą jej nieskuteczności.

Panie Rysiu - p. B. Sienkiewicz też inteligent, choć nie z Żoliborza...

« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2019, 21:43:05 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 10, 2019, 23:19:02 pm »

@Pentuer

Luft mowi prawde, on naprawde nic nie rozumie i sie tym chwali. On jest naprawde glupi. Tu nie ma drugiego dna.
Sienkiewicz prywatnie jest zachwycony pisem i gdyby nie znane wszystkim okolicznosci ;-) wstapilby do pisu. Uwaza, ze pis robiac odwazne rzeczy przedluza sobie rzady, co do tej pory bylo dla tych matolkow nie do pogodzenia.

Nie mozna moim zdaniem wciagnac sie w spor posoborowia z politykami. Niech posoborowie broni sie samo i tlumaczy z tridentiny. Wiecej halasu wokol tridentiny zainteresuje ta forma wielu oddalonych i niewierzacych. W nich nadzieja, bo nie sa wykastrowani jak Polacy katolicy.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #29 dnia: Lipca 11, 2019, 08:32:38 am »

wpis K. Lufta sprowokował poświęcenie kilka chwil mszy trydenckiej we wczorajszym "W tyle wizji": https://www.youtube.com/watch?v=I8NmwklowUA#t=21m31s
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Sezon ogórkowy 8) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!