Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:41:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Sezon ogórkowy 8)
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Sezon ogórkowy 8)  (Przeczytany 4979 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« dnia: Lipca 02, 2019, 20:47:59 pm »

 Różności wakacyjne proponuję:

A.Duda o wolnosci seksualnej i gender się wypowiedział:

"Ta progresistowska idea zaczyna być już przestarzała.  Fenomen zwyciestwa Trumpa pokazuje, ze ludzie wychodzą na ulice bo nie zgadzaja się z narzucaniem sobie stylu życia. Teraz mamy już pięć czy sześć płci, ja nawet tego nie rozumiem. Problem polega na tym, ze agresywna mniejszość narzuca zdecydowanej większości swój punkt widzenia. Podobnie chcą zrobić to w szkołach - narzucvic edukację seksualną, której nie chcą rodzice. Chcą to robić wbrew rodzicom.
Progresiści nie będą mogli narzucać tego co sobie wymyślą komu popadnie, tak jak robili to od dziesięcioleci."


Nowa książka Raspaila

"Umarł król, niech żyje król"

https://www.lesalonbeige.fr/le-nouveau-livre-de-jean-raspail-le-roi-est-mort-vive-le-roi/
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2019, 20:51:23 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 02, 2019, 20:50:36 pm »

Pan Rysio pewnie prowokuje, na bank to nie słowa Andrzeja Dudy, pewnie Putina, ale cytatu w necie nie ma, to niech Pan zdradzi czy mam rację  ;D ;D ;D
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 02, 2019, 20:52:14 pm »

Braun...
No wlasnie a dlaczego nie PADa? Zbyt odważne?

Tak na serio to Duda tylko przepisalem z nagrania filmowego, stad niezgrabnosci.
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2019, 20:54:42 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 02, 2019, 21:08:12 pm »

Ze słuchu?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 03, 2019, 00:12:05 am »

Ze słuchu?

Tak
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 03, 2019, 16:44:54 pm »

Polska to najniższe zarobki w UE, najwyższy ZUS w Europie, oraz najmniejsze bogactwo na osobę.
https://dobryruch.co.uk/polska-to-najnizsze-zarobki-w-ue-najwyzszy-zus-w-europie-oraz-najmniejsze-bogactwo-na-osobe/?fbclid=IwAR2niApQa8tFtilAlTKMdoUDfbTIe8CTsjkFkr_m4wTYVxd2MStcVexGn_E
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 03, 2019, 17:13:01 pm »

To zapewne nowość dla tych, co wytykają innym  życie w urojeniach. Pewnie anonimowy autor chodzi w onucach przebrany za matrioszkę, a pojutrze "GPC" zdemaskuje go jako putinskowo agienta.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 03, 2019, 18:12:25 pm »

To zapewne nowość dla tych, co wytykają innym  życie w urojeniach. Pewnie anonimowy autor chodzi w onucach przebrany za matrioszkę, a pojutrze "GPC" zdemaskuje go jako putinskowo agienta.

Zapomniał pan dodać, że moje onuce smierdzą - czego nie można poczuć przez internet  :).

Nie chce mi się tłumaczyć, więc z google tłumacz fragment z wcześniej zalinkowanego Raspaila:

Cytuj
21 stycznia 1993 r., Dla upamiętnienia zamachu na Ludwika XVI, zorganizowałem wielką jednolitą demonstrację na Place de la Concorde, upamiętnienie polityków, brak możliwości odzyskania. Ludzie przybyli z całego świata, wyobraźcie sobie 100 000 ludzi śpiewających Modlitwę Pańską za duszę króla! Rzecz jasna republika zakazała demonstracji. Dzień wcześniej wzywam prefekta policji, który prosi mnie o zmianę daty! Nie zmieniamy daty śmierci Ludwika XVI! Następnie poprosił mnie o zmianę lokalizacji wydarzenia. Ale nie zmieniamy miejsca śmierci króla! Jest szacunek dla symboliki. Rano w dniu demonstracji policja przybyła i zniszczyła wszystko, zniszczyła wszystkie nasze obiekty, otoczyła otoczenie. I wreszcie, w ostatniej chwili, ceremonia miała się odbyć o godzinie 10:16, dokładnie w tym samym czasie, gdy upadł szef Ludwika XVI, François Mitterrand wysyła wiadomość do komisarza 8. dzielnicy, która przychodzi do mnie i przeprasza kategorycznie: „Panie Raspail, prezydent zezwolił na demonstrację”. Mitterrand miał przynajmniej poczucie stanu i historycznej ciągłości, w przeciwieństwie do tych, którzy go zastąpili.

Raspail pisze też o sile i przemocy - coś dal wykastrowanych katolików:

Cytuj
Czy nie czujecie, że Zachód wkroczył w erę wyrzeczenia, jak przewidzieliście w Obozie Świętych?

Zachód całkowicie zrezygnował z obrony. Ponieważ obrona może być tylko brutalna. Przyjmie brutalne i nieludzkie prawa. Jak możemy to zrobić? Strzelać do ludzi? Niech umrą? Naprawdę nie mam rozwiązania. Myślę, że jeśli poważnie nie rozważymy żadnej obrony, nieuchronnie będziemy mieli straszliwą wojnę rasową. Istnieją jednak możliwości: w 1946 r. Całe populacje zostały wysiedlone i to poszło całkiem nieźle. Czarne Stopy zostały repatriowane, miliony ludzi mogą być przenoszone pokojowo, wciąż potrzebują woli. Bez tego będzie wojna.

Czarne Stopy - to repatriowani z Magrebu, głównie Algerii, Francuzi.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 03, 2019, 21:53:01 pm »

Polska to najniższe zarobki w UE, najwyższy ZUS w Europie, oraz najmniejsze bogactwo na osobę.
https://dobryruch.co.uk/polska-to-najnizsze-zarobki-w-ue-najwyzszy-zus-w-europie-oraz-najmniejsze-bogactwo-na-osobe/?fbclid=IwAR2niApQa8tFtilAlTKMdoUDfbTIe8CTsjkFkr_m4wTYVxd2MStcVexGn_E

To zapewne nowość dla tych, co wytykają innym  życie w urojeniach. Pewnie anonimowy autor chodzi w onucach przebrany za matrioszkę, a pojutrze "GPC" zdemaskuje go jako putinskowo agienta.

Mogą mnie Szanowni Państwo oświecić, kto jest autorem tej dogłębnej analizy? Zupełnie nie mogę się doczytać. Coś się porobiło, bo i kto jest w redakcji tego opiniotwórczego portalu też się nie mogę dopatrzyć.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 03, 2019, 22:09:37 pm »

Polska to najniższe zarobki w UE, najwyższy ZUS w Europie, oraz najmniejsze bogactwo na osobę.
https://dobryruch.co.uk/polska-to-najnizsze-zarobki-w-ue-najwyzszy-zus-w-europie-oraz-najmniejsze-bogactwo-na-osobe/?fbclid=IwAR2niApQa8tFtilAlTKMdoUDfbTIe8CTsjkFkr_m4wTYVxd2MStcVexGn_E

To zapewne nowość dla tych, co wytykają innym  życie w urojeniach. Pewnie anonimowy autor chodzi w onucach przebrany za matrioszkę, a pojutrze "GPC" zdemaskuje go jako putinskowo agienta.

Mogą mnie Szanowni Państwo oświecić, kto jest autorem tej dogłębnej analizy? Zupełnie nie mogę się doczytać. Coś się porobiło, bo i kto jest w redakcji tego opiniotwórczego portalu też się nie mogę dopatrzyć.

Wszystko panie jwk jest już nieistotne:

Rosja ma SUPERBAKTERIE. Ludzkość WYGINIE. To będzie III WOJNA ŚWIATOWA i KONIEC ŚWIATA

https://www.se.pl/wiadomosci/swiat/rosja-ma-superbakterie-ludzkosc-wyginie-to-bedzie-iii-wojna-swiatowa-i-koniec-swiata-aa-CCxd-wxeJ-EFjy.html

« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2019, 22:15:09 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 03, 2019, 22:56:50 pm »

Ałła Lapidus --- prawdziwa Uczona radziecka.


http://bioinf.spbau.ru/members/alla-lapidus

A tak bajdełejem niewątpliwie trzej radzieccy uczeni wszech czasów (w tym jeden naturalizowany) to niewątpliwie:

  • Miczurin - biologia
  • Łysenko - zootechnika
  • Balcerowicz - ekonomia
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2019, 23:04:43 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 04, 2019, 10:43:43 am »

https://www.youtube.com/watch?v=EZvwcUMXrT4

Przełożony IBP x.Laguerie - "Ksiądz, który szokuje!"

W niezależnej TV francuskiej 30 minutowy wywiad z Przełożonym IBP.
Wywiad superciekawy - bo szczery przeprowadzony z superinteligentnym "facetem". Po pierwsze język: Gdyby wyłączyć wizję, można odnieść wrażenie, że to wywiad z superinteligentnym "facetem". W Polsce często pustkę intelektualną owija się "pobożny papierek" zawijasów językowych i pobożnych gestów i modulowania głosu.

Opowiada o abp ML, proboszczowaniu w St. Nicolas, potyczkach z kard. Lustigerem, znajomości z J-M Le Penem, współczesnej sytuacji w mediach etc, etc no i końcu kadencji w IBP. Nie widzi siebie jako szefa - jest zmęczony, może pomagać.

Wspomina, że dzięki mediom nawet niechętnym Tradycji kościół się zapełniał. "Parafia" liczyła ok 15 tyś wiernych. Media nie były jeszcze w latach 80-tych tak hermetycznie zamknięte jak obecnie ('zalaminowane" ;D )

O parafii mówi "mój sklepik". Właściwie to dziennikarz bardziej jest językowo-pobożny nią przełożony IBP. Liczy się treść wypowiedzi, jakość a nie pobożna modulacja głosu, którą buduje się "autorytet" podobny do bańki mydlanej.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 04, 2019, 19:42:42 pm »

Co ciekawe, TV Libertes ma 2,5 raza mniej subskrypcji niż nasze Media Narodowe
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 04, 2019, 20:18:52 pm »

Co ciekawe, TV Libertes ma 2,5 raza mniej subskrypcji niż nasze Media Narodowe

Czy porownuje pan subskrypcje na YouTube?
Media alternatywne we Francji inwestuja od 2-3 lat w niezalezne serwery. Wiedzą, że najgorsze dopiero przed nami.

Zajecia z islamizacji w duńskich szkołach

https://youtu.be/4-v_OeQt6Tk
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2019, 20:31:00 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 05, 2019, 00:45:08 am »

Onuce ruskie już nie śmierdzą - czyli marionetki tancza na nową melodię - Putin nie jest już taki zły  ;D

https://kresy.pl/publicystyka/pis-w-podwojnej-pulapce-wlasnej-polityki-zagranicznej/

Cytuj
. Rząd PiS, o czym już wielokrotnie pisałem, sprowadził Polskę do roli państwa wasalnego USA. Wpędził się w pułapkę pełnego uzależnienia od Waszyngtonu. Gdy więc teraz amerykański rząd dąży do, choćby obliczonego na określony etap, odprężenia z Rosją, polskiemu rządowi nie pozostaje nic innego jak stanąć na baczność, stuknąć obcasami i wykonać zwrot. Ostatnie czego potrzebuje Waszyngton, tak jak każde mocarstwo posiadające państwa satelickie, to sytuacja w której harcownik zbytnio rozochocił się w swojej roli i zaczął prowokować drugą stronę w momencie, kiedy po rokowaniach odtrąbiono już odwrót z granicy. Lecz w tej pułapce rząd PiS wpadł jeszcze w dodatkowe wnyki. Wnyki, które sam uplótł i zastawił. Przez lata malował tak czarny obraz Rosji, że teraz trudno będzie wytłumaczyć elektoratowi nawet samo nawiązanie rozmów z rzekomym czarnym ludem. Zresztą nie chodzi tylko o elektorat. Politycy PiS, intelektualiści i publicyści identyfikujący się z tym obozem politycznym są tak mocno osadzeni w paradygmacie postrzegania konfliktu polsko-rosyjskiego w kategoriach nie politycznych lecz moralnych, (w paradygmacie zakorzenionym w Polsce od czasu XIX-wiecznych romantyków, rewolucjonistów z PPS, piłsudczyków, prometeistów i w końcu opozycji antykomunistycznej doby PRL), że kierownictwo PiS może mieć problem z wdrażaniem najlżejszej choćby korekty polityki wschodniej nawet w szeregach własnej partii.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Sezon ogórkowy 8) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!